Νέα

Τα οικονομικά του να φέρεις Πολωνέζα στην Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα cool11
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 507
  • Εμφανίσεις 35K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356
Ειναι τελικα τοσο ανεβασμενες οικονομικα, που δυσκολα θα κατηφοριζαν Ελλαδα για συμβιωση με Ελληνα της διπλανης πορτας;

Koίτα πολλές πολυεθνικές είδα,πλήρη δυτικοποίηση με mall,κ.λ.π. ,αλλά γενικα ο λαός παρέμεινε φτωχός..
Και επειδή έκανα οδικώς το Wroclaw-Krakow,είδα χωριά που έμοιαζαν με τα δικά μας χωριά σε κάτι φωτό μετά τον Β' Παγκόσμιο πόλεμο.
Για το δε Katowice,τι να πω για εκείνα τα πρώην κομμουνιστικά μπλοκ που σε πιάνει κατάθλιψη.

Οπότε,αν πετύχεις καμιά χωριατοπούλα που δεν έχει στον ήλιο μοίρα και εσύ έχεις κάτι να της προσφέρεις,μια προοπτική,ίσως έχεις τύχη.
Τώρα αν πετύχεις καμιά από Krakow με μια νορμάλ δουλειά και εσύ είσαι από τον Άνω Μαχαλά Αιτωλοακαρνανίας,σιγά μην έρθει.
Ακόμη και Αθήνα να είσαι,το Krakow είναι χίλιες φορές καλύτερο σε τομείς όπως ασφάλεια,καθαριότητα,δομές.

Εκτός αν πετύχεις καμιά 30άρα με παιδί που θεωρείται "τελειωμένη" υπόθεση στον Σλαβικό κόσμο.

Πάντως σαν Έλληνες,περνάμε φάση τρελής πτώσης της φήμης μας στις Σλαβικές χώρες...
Μην νομίζεις ότι θα πεις είμαι Έλληνας και θα δει η άλλη σε εσένα προοπτική.


 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Αυτα+τσαμπα διαμονη και τιποτε ξεκαρφωτες εκδρομες τα καλοκαιρια, δεν ειναι αρκετα;
Πρεπει να τους δωσει και μισθο καποιος;

Οι Πολωνέζες δεν έρχονται αν υποσχεθείς μόνο διακοπές.Θέλουν σταθερή καβάντζα.Αν είναι να μείνει μαζί σου έρχεται γύρω στα 700-1000 ευρώ το μήνα.Αν έρχεται 2-3 φορές το χρόνο για μια βδομάδα έρχεται γύρω στα 200 ευρώ το μήνα.
Αυτές συνήθως είναι από μικρές πόλεις ή χωριά και μιλάνε μόνο πολωνικά.Χρειάζονται μια σταθερή οικονομική βοήθεια κάθε μήνα.
Πάντα έχω 2-3 σταθερές Πολωνές στο ρόστερ που γαμάω κατά βούληση.Τους στέλνω 100 ευρώ το μήνα και είναι διαθέσιμες μόλις σκάσω στη χώρα.
 

MrRobot

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2015
Μηνύματα
198
Like
0
Πόντοι
1
Βρε γκλοκ  σιγα μην σου κανει  γκανγκμπανγκ , bukkake και παρτυ eyes wide shut η καθε ρωσιδα  :2funny και εγω ξερω μια ελληνιδα γκομεναρα εκφυλη  που κανει τρελλες παρτουζες ...αρα στην  ελλαδα πεφτει τρελλο :knockinb: ;;; δεν ειναι κανονας...
Πολωνεζα πιο πιθανον απο ολες αυτες ...αλλα και παλι...τετοια γουστα σε δυτικη γκομενα θα βρεις...τρελλη ομορφια σε σλαβα
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Βρε γκλοκ  σιγα μην σου κανει  γκανγκμπανγκ , bukkake και παρτυ eyes wide shut η καθε ρωσιδα  :2funny και εγω ξερω μια ελληνιδα γκομεναρα εκφυλη  που κανει τρελλες παρτουζες ...αρα στην  ελλαδα πεφτει τρελλο :knockinb: ;;; δεν ειναι κανονας...
Πολωνεζα πιο πιθανον απο ολες αυτες ...αλλα και παλι...τετοια γουστα σε δυτικη γκομενα θα βρεις...τρελλη ομορφια σε σλαβα
Χαριτολογόντας τα λέω, όμως είναι βασισμένα σε αλήθειες!
Το βασικό νόημα είναι πως οι Πολωνέζες άλλα λένε και άλλα κάνουν!Επίσης μαζί με τις Ουκρανέζες είναι πιο μυστικοπαθεις για μικροθέματα..Οι Ρωσίδες έχουν άλλο μεγαλείο!!!Μιλάνε ευθέως με σταθερή άποψη και είναι πάντα πιο μπροστά απο τη σκέψη οποιουδήποτε άντρα;-)
Αυτά είναι τα βασικά που πρέπει  να ξέρει κάποιος!Τα οικονομικά είναι αναλόγως των κυβικών του!Γυναίκες υπάρχουν για όλους!
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Φίλε Κουλ πιστεύω πως το να φέρεις Σλάβα στην Ελλάδα δεν είναι τόσο δύσκολο όσο να δαμάσεις τις ορμές τους καθώς και τη πλήξη τους μετά απο κάποιο διάστημα!Για πάντα μαζί μας σε ένα σπίτι δεν θα μείνει καμία!Αν είναι απο Μόσχα ή Κίεβο ή Βαρσωβία δύσκολο να έρθουν Ελλάδα ...Τι να κάνουν εδώ πάνω απο 10 μέρες...
Πες όμως πως το κάνουν....Όταν θα βαρεθούν, η κάθε μια αναλόγως την τοπική κουλτούρα θα αρχίσει να κάνει νερά..
Η Πολωνέζα πχ. Ενδεικτικά σου λέω πως μπορεί να σου λεει πως της λείπουν οι δικοί της και να φύγει να τους δει μόνο όταν εσύ θα έχεις δουλεια!Εκεί θα φάει 1-2 οικείους πούτσους και ίςως έναν ξένο πριν έρθει να σου πει πόσο ήρεμα ήταν και της έλλειψε η Ελλάδα...
Η Ουκρανίδα πάλι τα ίδια, είτε θα κάνει φίλες καραπουταναριά στην Ελλάδα και άντε μαζέψε τη ή θα πηγαίνει συχνά Ουκρανία και ο θεός βοηθός ..
Η Ρωσίδα είναι η καλύτερη και ειλικρινέςτερη περίπτωση!Θα σου πει πως θα πάει να συναντήσει έναν παλιό της έρωτα αλλά όταν γυρίσει θα σου υποσχεθεί παρτούζα με άλλη γυναίκα!!!Είναι το καλύτερο ντιλ πιστεύω !Δεν έχεις λόγο να το χάσεις κρατώντας την ανδρική τιμή σου και να δημιουργήσεις φασαρία στο σπίτι για κάτι που ούτως ή άλλως με Σλάβα είναι χαμένο(η μονογαμία)

Μη νομίζεις.Οι Σλάβες γενικώς δε βαριούνται Ελλάδα με εξαίρεση τις Τσέχες.Οι Τσέχες όντως βαριούνται αλλά όντως οι πολιτισμικές διαφορές είναι τεράστιες.
Ελλάδα έχει πολλούς μαλθακούς άντρες να αρμέξουνε αυτό είναι βασικό πλεονέκτημα για τις Σλάβες.Δεν έχει τόσους αλκοολικούς και βίαιους να δέρνουν γυναίκες όπως στις χώρες τους.Το μείον που μου λένε είναι οι πάρα πολλοί γκαίυ στην Ελλάδα δεν έχουν εμπιστοσύνη γενικά.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Χαριτολογόντας τα λέω, όμως είναι βασισμένα σε αλήθειες!
Το βασικό νόημα είναι πως οι Πολωνέζες άλλα λένε και άλλα κάνουν!Επίσης μαζί με τις Ουκρανέζες είναι πιο μυστικοπαθεις για μικροθέματα..Οι Ρωσίδες έχουν άλλο μεγαλείο!!!Μιλάνε ευθέως με σταθερή άποψη και είναι πάντα πιο μπροστά απο τη σκέψη οποιουδήποτε άντρα;-)
Αυτά είναι τα βασικά που πρέπει  να ξέρει κάποιος!Τα οικονομικά είναι αναλόγως των κυβικών του!Γυναίκες υπάρχουν για όλους!

Δε νομίζω.Με όλες τς Σλάβες το ψέμμα πάει σύννεφο.Απλά οι Ρωσίδες είναι πιο τσαούσες λένε έξω από τα δόντια αυτό που θέλουν ενώ οι Πολωνές Ουκρανές προσπαθούν να σε ευχαριστήσουν και συχνά τα μασάνε.Το μούσι όμως πάει σύννεφο.Εγώ δεν πιστεύω ούτε το 10% από αυτά που μου λένε είναι όλα σανός ψεύδονται όπως αναπνέουν.
Γενικά οι Σλάβες πιστεύουν οτι αν είσαι όντως ερωτευμένος μαζί τους θα πιστέψεις ό,τι φούμαρο σου πουλάνε.
 

MrRobot

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2015
Μηνύματα
198
Like
0
Πόντοι
1
Εγω δεν ξερω πολλες ρωσιδες ....αυτες τις λιγες  που γνωρισα στα σκαφη και εδω ελλαδα διακοπες ηταν  πολυ ξιπασμενες μου θυμιζαν βλαχες επαρχιας δεκαετιας 80  που κατεβηκαν στην πολη κ ολες τα λουσα κοιταγανε τα φραγκα κ τις γουνες δωρο, οι ουκρανες ειναι πιο πονηρες πιο class πουτανες κ  υποχθονιες αλλα μου βγαζουν κατι καλυτερο και εχω επιτυχιες ,οι πολωνεζες μου φαινονται πολυ δυτικες και λιγο κυκλοθυμικες κ τρελλιαρες... γουστα ειναι αυτα παντως απο ολα θα βρειτε ,δεν ειναι κατι στανταρτ και απολυτο..τα μουνια δεν μπαινουν σε καλουπια ευκολα ποσω μαλλον βασει συνορων...πυρ γυνη και θαλασσα
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.203
Πόντοι
2.406
Μάγκες οι πουτάνες,οι πονηρές,οι άπιστες υπάρχουν παντού,είτε Ελληνίδες είτε Πολωνέζες είτε Ρωσίδες...Αμα θέλουν να στην κάνουν θα στην κάνουν η στην αλλη άκρη του πλανήτη η στην διπλανή πόρτα..Το να βάζουμε ταυτότητες νομίζω δεν βοηθάει πουθενά..
Παντού υπάρχουν οι φτωχές και οι άνετες και οι πλούσιες.Για μένα η καλύτερη ιδέα ειναι να πας σε καμια μικρή πόλη η σε χωριο του εξωτερικού και να βρεις κανενα πιπίνι νέο και όμορφο για να φέρεις.Καλο ειναι να πας όσο πιο βορια που εχει κρύα και η επιδερμίδα ειναι σφιχτή  :kissass: για να βρεις κάτι αξιόλογο!
Όσο πιο φτωχό τόσο πιο καλό,δεν θα εχει και απαιτήσεις πολλές.Αμα εχει ήλιο και γαμησι εδω παράδεισος θα της φανεί και χωρίς να εχεις πολλά φράγκα...Ένας μισθός των 800€ νομίζω θα ειναι οκ.
με 1800-2000 κ σπιτι δικο σου κατι παει κι ερχεται τυπε,εισαι συην  βαση
με 800 καλυτερα πηγαινε γθια ψαρεμα απο το να λεει ο γειτονας παρε τον κερατα τηλ..
γιατι 1800?..απλα 2 ατομα θελουν 500 για στοιχεθωδη ζωη το μηνα,μιλαμε για τα πρωτα χρονια τουλαχιστον
βαλε αλλα 500 τα παγια τηλ 1000φυγαν,
βαλε οτι αυτη για παρτη της ρουχα λουσα κλπ αλλα 300 μινιμουμ το μηνα θελει
θα στειλει κ σπιτι κανα 2-3 φορες το χρονο η  μπορει μονιμα καθε μηνα αλλα 500 χ 10 μινιμ,,,
επισης η γυναιθκα που ειναι αλλοδαπη θελει 1000 με 1500 μια δυο φορες το χρονο που θα παει σπιτι της με δωρα κλπ η μπορει να πας κι εσυ,αν σε ενοχλει το κερατο εξωτερικου...αλλα 2500 με 3000....δεν λεμε να σε βαλει να κανεις κ κανα ρεμοντ στο πατρικο της..εκει εμπλεξες ασχημα,,παει κανα 20χιλιαρο ευκολα...
θα μου πεις θα την βαλω για δουλεια..ναι αλλα τοτε αν δεν ειναι μπαζο θα πεταξει το πουλι με καποιον πιο ανετο απο σενα οικονομικα ,η αν ειναι μπαζο,θα γινεις η χαρα του μαναβη κ του χασαπη οπως πολλοι στο παρελθον
αν δε μιλαμε για ρουμανες η  ρωσιδες απο μεγαλες πολεις ,αστο καλυτερα,,τα 2500 το μηνα κ λιγα ειναι ...
γενικα οπιος δεν ειναι πολυ ανετος οικο νομικα δεν μπορει να διατηρησει τετοιες σχεσεις σε μονιμη βαση
αν ειναι ομως ευπορος ,παλι ,με τα μισα του μισου,αν κοιταγεται λιγο βρισκει ελληνιδα ισαξια η κ καλυτερη  :hi:
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.203
Πόντοι
2.406
Διαβαζω στα αλλα νηματα νεες εμπειριες απο συμφορουμιτες στην Πολωνια. Οποτε ισως εχουμε και νεες εμπλουτισμενες αποψεις και εμπειριες.
Για ενημερωστε εδω:
Ειναι τελικα τοσο ανεβασμενες οικονομικα, που δυσκολα θα κατηφοριζαν Ελλαδα για συμβιωση με Ελληνα της διπλανης πορτας;
τυπε δεν υπαρχει αλλοδαπη ανατ ευρωπης  για νεξτ ντορ μαν
η ψαχνεις δυτ ευρωπη,,η πας για μαυρη ηπειρο η ασια ,κι εκει στις χαμηλες χωρες
ισως καμμια κουβανεζα να δεχοταν,αλλα αυτες ειναι κ πολυγαμικες δεν θα τα βγαλεις περα.... ;)
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.203
Πόντοι
2.406
φιλε δεν κανουν αυτες οι γυναικες (ανατολικοευρωπαιες) για το χαρακτηρα σου, ειναι απαιτητικες και παλαβιαρες
κοιτα μονο απο ασια μερια, θα τον βαλεις επιτελους στα ζεστα  :fuck1: και δε θα  σε ζαλιζουν
σωστα τα λες τυπε
 

kavlomenos leon

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2015
Μηνύματα
2.148
Like
2
Πόντοι
16
Εγω δεν ξερω πολλες ρωσιδες ....αυτες τις λιγες  που γνωρισα στα σκαφη και εδω ελλαδα διακοπες ηταν  πολυ ξιπασμενες μου θυμιζαν βλαχες επαρχιας δεκαετιας 80  που κατεβηκαν στην πολη κ ολες τα λουσα κοιταγανε τα φραγκα κ τις γουνες δωρο, οι ουκρανες ειναι πιο πονηρες πιο class πουτανες κ  υποχθονιες αλλα μου βγαζουν κατι καλυτερο και εχω επιτυχιες ,οι πολωνεζες μου φαινονται πολυ δυτικες και λιγο κυκλοθυμικες κ τρελλιαρες... γουστα ειναι αυτα παντως απο ολα θα βρειτε ,δεν ειναι κατι στανταρτ και απολυτο..τα μουνια δεν μπαινουν σε καλουπια ευκολα ποσω μαλλον βασει συνορων...πυρ γυνη και θαλασσα
τι εγινε φιλε ρομποτ?οι νορμαλ ουκρανιδες με καλη δουλεια εγιναν πονηρες πουτανεσ?χαχαχαχα
 

MrRobot

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2015
Μηνύματα
198
Like
0
Πόντοι
1
Ωρε τσιπριε καμακωτη καζανοβα της λευκωσιας που περπατας σαν το σαρλο στα γιντρο παρκ !!! δεν καταλαβες οτι μιλαω γενικα ρε  :uglystupid: για τις πιο πολλες ουκρανιδες κ οχι γι αυτες που ειχα και εχω εγω!!! Απο αυτα που γνωριζω μεσω φιλων και απο φιλες εκει κλπ ,δεν ξερω τις απειρες ουκρανιδες σαν εσας τα καμακια της χερσατικ)))και η class σημαινει στυλ και η πουτανια που γραφω για εμενα σημαινει κυριως τρελλο γαμησι οχι χορηγια σε εσκορτ..οτι υπαρχουν πολλες πουτανες ,ειτε στην ψυχη γνωστο.
Εσυ που ψαχνεις νεους προορισμους, μπορεις να πας σε κανα ναγκορνο καραμπαχ μπας κ αλλαξει η τυχη !
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
με 1800-2000 κ σπιτι δικο σου κατι παει κι ερχεται τυπε,εισαι συην  βαση
με 800 καλυτερα πηγαινε γθια ψαρεμα απο το να λεει ο γειτονας παρε τον κερατα τηλ..
γιατι 1800?..απλα 2 ατομα θελουν 500 για στοιχεθωδη ζωη το μηνα,μιλαμε για τα πρωτα χρονια τουλαχιστον
βαλε αλλα 500 τα παγια τηλ 1000φυγαν,
Έλα φίλε Ρέντ... Μην απογοητεύεις τα παιδιά... Έχω παράδειγμα φίλου που θα γίνω κουμπάρος :2funny: :2funny: :2funny: που θα παντρευτεί Σλάβα και τα παρατάει όλα να έρθει Ρόδο! Ο φίλος μου είναι άφραγκος και συνεχώς στο Μεροκάματο! Είναι όμως δυναμικός και κοινωνικός και η κοπέλα (η οποία είναι απο το πάνω Ράφι, εντυπωσιακή και πρωταθλήτρια στο άθλημά της) τα αναγνωρίζει!! Γενικά αν κάποιος είναι αποφασισμένος Άντρας μπορεί και χωρίς να είναι λεφτάς να βρεί καλή γκόμενα-σύζηγο απο ανατολική Ευρώπη!!!
 

anaconda20

Μέλος
Εγγρ.
6 Απρ 2014
Μηνύματα
62
Κριτικές
3
Like
12
Πόντοι
0
Τύπε 8 χρόνια εδώ μέσα όλα σου τα μυνήματα είναι για το πως θα φέρεις πολωνέζα ή κινέζα ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο... Έχεις περάσει σε κάτι πιο πρακτικό ή ακόμα είσαι στη φάση του στρατηγικού σχεδιασμού;

Έλιωσα!!  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.793
Like
1.245
Πόντοι
216
Φίλε Κουλ πιστεύω πως το να φέρεις Σλάβα στην Ελλάδα δεν είναι τόσο δύσκολο όσο να δαμάσεις τις ορμές τους καθώς και τη πλήξη τους μετά απο κάποιο διάστημα!Για πάντα μαζί μας σε ένα σπίτι δεν θα μείνει καμία!Αν είναι απο Μόσχα ή Κίεβο ή Βαρσωβία δύσκολο να έρθουν Ελλάδα ...Τι να κάνουν εδώ πάνω απο 10 μέρες...
Πες όμως πως το κάνουν....Όταν θα βαρεθούν, η κάθε μια αναλόγως την τοπική κουλτούρα θα αρχίσει να κάνει νερά..
Η Πολωνέζα πχ. Ενδεικτικά σου λέω πως μπορεί να σου λεει πως της λείπουν οι δικοί της και να φύγει να τους δει μόνο όταν εσύ θα έχεις δουλεια!Εκεί θα φάει 1-2 οικείους πούτσους και ίςως έναν ξένο πριν έρθει να σου πει πόσο ήρεμα ήταν και της έλλειψε η Ελλάδα...
Η Ουκρανίδα πάλι τα ίδια, είτε θα κάνει φίλες καραπουταναριά στην Ελλάδα και άντε μαζέψε τη ή θα πηγαίνει συχνά Ουκρανία και ο θεός βοηθός ..
Η Ρωσίδα είναι η καλύτερη και ειλικρινέςτερη περίπτωση!Θα σου πει πως θα πάει να συναντήσει έναν παλιό της έρωτα αλλά όταν γυρίσει θα σου υποσχεθεί παρτούζα με άλλη γυναίκα!!!Είναι το καλύτερο ντιλ πιστεύω !Δεν έχεις λόγο να το χάσεις κρατώντας την ανδρική τιμή σου και να δημιουργήσεις φασαρία στο σπίτι για κάτι που ούτως ή άλλως με Σλάβα είναι χαμένο(η μονογαμία)

Τωρα που διαβασα το ποστ σου, θυμηθηκα εναν γνωστο μου, εχει παντρευτει μια ωραια κοπελα απο Γεωργια,
στην Ελλαδα καμια γυναικα δεν καταδεχονταν να παει μαζι του γιατι ηταν χωρισμενος, και μενει σε μικρο επαρχιακο μερος....
Ο γνωστος μου ειναι πολυ καλο παιδι, και εχει και ικανοποιητικο εισοδημα, κανει πολλα φροντιστηρια.
Η κοπελα παντως, καθε λιγο την μαθαινω στην Γεωργια...
Θετικό ή αρνητικό, οτι τον τραβα καθε λιγο κι αυτον μαζι της....
Απο τη μια χαιρομαι γιατι εχει μια αξιολογη γυναικα διπλα του, απο την αλλη τον λυπαμαι γιατι τον σερνει καθε λιγο στην Γεωργια...
Λιγο offtopic αυτα γιατι εδω λεμε για σλαβες, και δεν νομιζω οι Γεωργιανες να ειναι σλαβες, αλλα μου τα θυμισες με οσα ειπες...

Πληξη ε; Ε και τι να κανουμε, μπορει καποιος να ειναι entertainer για καποια γυναικα εφορου ζωης; Ποτε δεν καταλαβα αυτο το σκεπτικο που το εχουν δυστυχως πολλες....νομιζουν οτι η σχεση πρεπει να ειναι τσιρκο με αλλαγες παραστασεων...
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.793
Like
1.245
Πόντοι
216
Koίτα πολλές πολυεθνικές είδα,πλήρη δυτικοποίηση με mall,κ.λ.π. ,αλλά γενικα ο λαός παρέμεινε φτωχός..
Και επειδή έκανα οδικώς το Wroclaw-Krakow,είδα χωριά που έμοιαζαν με τα δικά μας χωριά σε κάτι φωτό μετά τον Β' Παγκόσμιο πόλεμο.
Για το δε Katowice,τι να πω για εκείνα τα πρώην κομμουνιστικά μπλοκ που σε πιάνει κατάθλιψη.

Οπότε,αν πετύχεις καμιά χωριατοπούλα που δεν έχει στον ήλιο μοίρα και εσύ έχεις κάτι να της προσφέρεις,μια προοπτική,ίσως έχεις τύχη.
Τώρα αν πετύχεις καμιά από Krakow με μια νορμάλ δουλειά και εσύ είσαι από τον Άνω Μαχαλά Αιτωλοακαρνανίας,σιγά μην έρθει.
Ακόμη και Αθήνα να είσαι,το Krakow είναι χίλιες φορές καλύτερο σε τομείς όπως ασφάλεια,καθαριότητα,δομές.

Εκτός αν πετύχεις καμιά 30άρα με παιδί που θεωρείται "τελειωμένη" υπόθεση στον Σλαβικό κόσμο.

Πάντως σαν Έλληνες,περνάμε φάση τρελής πτώσης της φήμης μας στις Σλαβικές χώρες...
Μην νομίζεις ότι θα πεις είμαι Έλληνας και θα δει η άλλη σε εσένα προοπτική.


Καταλαβα...εχει λιγο ψωμι, αλλα κατα περιπτωση δικη μου και δικη της....
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.793
Like
1.245
Πόντοι
216
με 1800-2000 κ σπιτι δικο σου κατι παει κι ερχεται τυπε,εισαι συην  βαση
με 800 καλυτερα πηγαινε γθια ψαρεμα απο το να λεει ο γειτονας παρε τον κερατα τηλ..
γιατι 1800?..απλα 2 ατομα θελουν 500 για στοιχεθωδη ζωη το μηνα,μιλαμε για τα πρωτα χρονια τουλαχιστον
βαλε αλλα 500 τα παγια τηλ 1000φυγαν,
βαλε οτι αυτη για παρτη της ρουχα λουσα κλπ αλλα 300 μινιμουμ το μηνα θελει
θα στειλει κ σπιτι κανα 2-3 φορες το χρονο η  μπορει μονιμα καθε μηνα αλλα 500 χ 10 μινιμ,,,
επισης η γυναιθκα που ειναι αλλοδαπη θελει 1000 με 1500 μια δυο φορες το χρονο που θα παει σπιτι της με δωρα κλπ η μπορει να πας κι εσυ,αν σε ενοχλει το κερατο εξωτερικου...αλλα 2500 με 3000....δεν λεμε να σε βαλει να κανεις κ κανα ρεμοντ στο πατρικο της..εκει εμπλεξες ασχημα,,παει κανα 20χιλιαρο ευκολα...
θα μου πεις θα την βαλω για δουλεια..ναι αλλα τοτε αν δεν ειναι μπαζο θα πεταξει το πουλι με καποιον πιο ανετο απο σενα οικονομικα ,η αν ειναι μπαζο,θα γινεις η χαρα του μαναβη κ του χασαπη οπως πολλοι στο παρελθον
αν δε μιλαμε για ρουμανες η  ρωσιδες απο μεγαλες πολεις ,αστο καλυτερα,,τα 2500 το μηνα κ λιγα ειναι ...
γενικα οπιος δεν ειναι πολυ ανετος οικο νομικα δεν μπορει να διατηρησει τετοιες σχεσεις σε μονιμη βαση
αν ειναι ομως ευπορος ,παλι ,με τα μισα του μισου,αν κοιταγεται λιγο βρισκει ελληνιδα ισαξια η κ καλυτερη  :hi:


Δηλαδη ο next door ελληνας, δεν εχει επιλογη ουτε ξενη ουτε καν ελληνιδα (μπλιαχ) οπως τα λες. no way.
Μονο Ασια ισως.

Ο glock ομως δινει μια καλυτερη προοπτικη.

Glock, η σλαβα του φιλου σου που θα γινεις κουμπαρος, ποιας εθνικοτητας ειναι;

Μου εχουν πει οτι οι Σερβες ειναι γενικα κοπελες ολιγαρκεις.
Για πολωνεζες πειτε εσεις.
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
366
Φιλε cool11 εγω απορω ποιος εχει περισσοτερα επιπεδα αγαμιας,εσυ η ο γκλοκ ;
πρεπει να παιζεται στα ιδια επιπεδα.
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Δηλαδη ο next door ελληνας, δεν εχει επιλογη ουτε ξενη ουτε καν ελληνιδα (μπλιαχ) οπως τα λες. no way.
Μονο Ασια ισως.

Ο glock ομως δινει μια καλυτερη προοπτικη.

Glock, η σλαβα του φιλου σου που θα γινεις κουμπαρος, ποιας εθνικοτητας ειναι;

Μου εχουν πει οτι οι Σερβες ειναι γενικα κοπελες ολιγαρκεις.
Για πολωνεζες πειτε εσεις.
Σέρβα είναι
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom