Νέα

Τα οικονομικά του να φέρεις Πολωνέζα στην Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα cool11
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 507
  • Εμφανίσεις 35K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

DR_LOVE

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.519
Like
1.888
Πόντοι
216
Εχω γνωρίσει και πηδήξει πολλές Πολωνέζες από 17-45 χρονών και έχω επαφές φιλικές με εκατοντάδες απο αυτές .. Όλες στην χώρα τους στην βαση τους..

Πολωνέζα normal έτος 2016 ΔΕΝ πρόκειται να πατήσει Ελλάδα να ζήσει μαζί σου... Να φύγει απο μιά χώρα με τρελή ανάπτυξη και ανεργία στο 5% και να έρθει που?Στον Σύριζα και στην ανεργία του 28%?

Αυτά δεν είναι θεωρίες έχω παλέψει να κατεβάσω κόσμο που είχαν ερωτευτεί και μαζί μου και πλέον ΚΑΜΙΑ δεν έβλεπε την Ελλάδα για κάτι πέρα απο καλοκαιρίνες διακοπες..Όταν θα αποφασίσεις να ταξιδέψεις και να γνωρίσεις θα το καταλάβεις..Αυτά γινόντουσαν μια δεκαετία πρίν..Πλέον πάει το καράβι.

Αν θέλεις ακόμα να σχοληθείς με την χώρα αυτή (εγω προσωπικά σταμάτησα, έχω βρέι αλλού χρυσό και θα επανέλθω!!) κάνε αυτό που κάνει clock..Τράβα 5 μέρες και πάλεψε στην πίστα , αν σε παίρνει ηλικιακά...Τα σοβαρά με Πολωνέζες άστα θα καείς..Πάνε οι καλές εποχες
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.793
Like
1.245
Πόντοι
216
Dr_Love, δεχομαι οτι αυτη ειναι η πραγματικοτητα, οπως την λες....
Οπως και να το κανουμε, το που ζεις, ανεξαρτητα αν καποιος ειναι και γαμω τα παιδια, την παλευει καλα κλπ, ο τοπος ομως παιζει ρολο.
Η χωρα μας ειναι πλεον καμενη.
Ενω εκει εχουν ξεφυγει.
Μες σε μια 10ετια αντιστραφηκαν οι ρολοι.
Εκει που εμεις ημασταν οι χαι κι εκεινες ψωμολυσαγαν, τωρα πεινα και φτωχεια στην Ελλαδα και αναπτυξη εκει.
Πραγματικα, ρεαλιστικα, οι πιθανοτητες οπως λες, ειναι απειροελαχιστες.
 

bourdeliaris82

Μέγας
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.468
Κριτικές
56
Like
6.096
Πόντοι
3.556
Dr_Love, δεχομαι οτι αυτη ειναι η πραγματικοτητα, οπως την λες....
Οπως και να το κανουμε, το που ζεις, ανεξαρτητα αν καποιος ειναι και γαμω τα παιδια, την παλευει καλα κλπ, ο τοπος ομως παιζει ρολο.
Η χωρα μας ειναι πλεον καμενη.
Ενω εκει εχουν ξεφυγει.
Μες σε μια 10ετια αντιστραφηκαν οι ρολοι.
Εκει που εμεις ημασταν οι χαι κι εκεινες ψωμολυσαγαν, τωρα πεινα και φτωχεια στην Ελλαδα και αναπτυξη εκει.
Πραγματικα, ρεαλιστικα, οι πιθανοτητες οπως λες, ειναι απειροελαχιστες.
Καλα ολα αυτα κι εχεις δικιο. Ξερω ομως 2-3 περιπτωσεις βλαχοπολονων που ηρθαν Ελλαδα και δεν θελουν με τιποτα να φυγουν να γυρισουν πισω γιατι εκει ειναι χαλια το κλιμα και ο καιρος. Τωρα αν μου πεις σαν γυναικες σε θεμα χαρακτηρα σιγουρα ακομα και οι ελεηνιδες ειναι πολυ παραπανω απο τις πολωνες. Οσες εχω συναναστραφει (μπορει και να ειναι τυχαιο) μεγαλο κομπλεξ και παλιοχαρακτηρας. Χειροτερος και απο ελεηνιδας
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.793
Like
1.245
Πόντοι
216
Καλα ολα αυτα κι εχεις δικιο. Ξερω ομως 2-3 περιπτωσεις βλαχοπολονων που ηρθαν Ελλαδα και δεν θελουν με τιποτα να φυγουν να γυρισουν πισω γιατι εκει ειναι χαλια το κλιμα και ο καιρος. Τωρα αν μου πεις σαν γυναικες σε θεμα χαρακτηρα σιγουρα ακομα και οι ελεηνιδες ειναι πολυ παραπανω απο τις πολωνες. Οσες εχω συναναστραφει (μπορει και να ειναι τυχαιο) μεγαλο κομπλεξ και παλιοχαρακτηρας. Χειροτερος και απο ελεηνιδας

Αυτες οι πολωνεζες πριν ποσα χρονια περιπου ηρθαν στην ελλαδα;

Υπαρχουν χειροτεροι χαρακτηρες απο τις ελληνιδες;
 

DR_LOVE

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.519
Like
1.888
Πόντοι
216
Καλα ολα αυτα κι εχεις δικιο. Ξερω ομως 2-3 περιπτωσεις βλαχοπολονων που ηρθαν Ελλαδα και δεν θελουν με τιποτα να φυγουν να γυρισουν πισω γιατι εκει ειναι χαλια το κλιμα και ο καιρος. Τωρα αν μου πεις σαν γυναικες σε θεμα χαρακτηρα σιγουρα ακομα και οι ελεηνιδες ειναι πολυ παραπανω απο τις πολωνες. Οσες εχω συναναστραφει (μπορει και να ειναι τυχαιο) μεγαλο κομπλεξ και παλιοχαρακτηρας. Χειροτερος και απο ελεηνιδας

Ο λόγος που δεν γαμάει ο κόσμος είναι γιατί απλά είναι πάντα πίσω από την εποχή του, δεν διακρίνει, δεν κινείται σωστά, τρώει κολλήματα με το παρελθόν, μπερδεύει προσωπικές εμπειρίες και τις γενικεύει κ.λ.π..Και πρέπει να καταλάβει πως οι εποχές αλλάζουν...Κάπου φτιάχνει κάπου χειροτερεύει..Είναι δυναμικά αυτά...Η Πολώνια ήταν κορυφή το 2007-2011..Είμαι ευτυχής που την έζησα στα top της και πέρασα καλά. Δεν θέλει ανάλυση μια πρόταση μόνο..Κέντρο Βαρσοβία έτος 2009 να τρώω κεμπαμ βράδυ με φίλο και να μιλάμε Ελληνικά...Κατεύθυναν γκόμενες τι γλώσσα είναι αυτή?Από που είστε κλπ.Τράβα τώρα και μίλα 2016...Μπουχτήσαν στους ξένους και τσαντίζονται αν τους μιλήσεις..Εντάξει κάποιοι πάνε κάθονται κανα 10ημερο μπορεί με τύχη σε ενα club με προυποθέσεις να φάνε κάτι...Αλλα ρωτάω αξίζει?
Για μόνιμο δεσμό πέρα απο το ότι δεν θα'έρθει Ελλαδα (σας το εγγυόμαι) για όσους ξέρουν είναι κομπλεξικές και με ψυχολογικά μακρία...

Γνωρίζω δυνατούς παίχτες και όλοι τους μου λένε τα ίδια πράγματα...Απλά πολλοί δεν τα γράφουν στο διαδίκτυο για να μην δώσουν το ζουμί και καψούν τα μέρη!!!Όποιος καταλάβει κατάλαβε... Εγώ επειδή πάντα ήμουν σωστός και δίνω πληροφορίες με αντικειμενικό τρόπο, όπως έγραψα και πρίν, μέσα Νοέμβρη θα σας δώσω το καλύτερο μέρος στην Ευρώπη να πάτε...Απλά λίγο υπομονή γιατί το ελέγχω ακόμα και δεν θέλω να βγάλω γρήγορα συμπεράσματα!!!!
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.997
Κριτικές
67
Like
28.991
Πόντοι
10.336
κουλ11

θα σου προτεινα να κοιταξεις προς αφρικη μερια.

Στην Μποτσουανα συγκεκριμενα εχει κατι μετρια μουνακια που ψωμολυσανε. με 1 καρβελι ψωμι και 2 ποτηρια νερο τη μερα, θα γαμιεται σαν το σκυλι και θα καθαριζει και το σπιτι.
Μη το σκεφτεσαι, κλεισε εισιτηριο με την πιο φθηνη αεροπορικη και εκανες την τυχη σου
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.997
Κριτικές
67
Like
28.991
Πόντοι
10.336
http://[URL unfurl="true"]www.lightstalking.com/wp-content/uploads/album/42034/San-People-of-Botswana-500x386.jpg[/img[/URL]]

ειναι και Openminded, χορευταρουδες γυμνιστριες. τρωνε και τα κουνουπια το καλοκαιρι
 

Επισκέπτης
κουλ11

θα σου προτεινα να κοιταξεις προς αφρικη μερια.

Στην Μποτσουανα συγκεκριμενα εχει κατι μετρια μουνακια που ψωμολυσανε. με 1 καρβελι ψωμι και 2 ποτηρια νερο τη μερα, θα γαμιεται σαν το σκυλι και θα καθαριζει και το σπιτι.
Μη το σκεφτεσαι, κλεισε εισιτηριο με την πιο φθηνη αεροπορικη και εκανες την τυχη σου

Δεν θελει μαυρη ο τυπος cool11. Πολωνεζα ή ασιατισα (Φιλιπινι ή τσινεζα).  Αυτες που του προτεινεις μπορει στην πιπα πανω να του τον δαγκωσουν με την πεινα που εχουν.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.997
Κριτικές
67
Like
28.991
Πόντοι
10.336
λοιπον κουλ11

σου πουλαω εγω (εντος αθηνων μονο) κοντο κινεζακι 25-30 χρονων. απλα οταν στην φερω θα την κρατησεις δεμμενη για κανα μηνα στο υπογειο μεχρι να στρωσει γιατι απο το σοκ της απαγωγης μπορει να τσιναει στην αρχη.

:2funny:
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356
λοιπον κουλ11

σου πουλαω εγω (εντος αθηνων μονο) κοντο κινεζακι 25-30 χρονων. απλα οταν στην φερω θα την κρατησεις δεμμενη για κανα μηνα στο υπογειο μεχρι να στρωσει γιατι απο το σοκ της απαγωγης μπορει να τσιναει στην αρχη.

:2funny:

Την έχεις εκτελωνίσει τύπε ή την τσίμπισες κατευθείαν από το κοντέινερ;

 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.793
Like
1.245
Πόντοι
216
Οπως ειπωθηκε....πολωνεζα ελεγα, αλλα μαλλον τελειωσε αυτο το σκηνικο,
αλλιως ασιατισα.
Βεβαια τωρα τελευταια σκεφτομαι και για σερβες, για πρακτικους λογους, σλαβες με τα καλα τους, και κοντα, τις φτανεις ευκολα.
Αλλα πιστευω οτι η Ασια εχει τελικα τα καλυτερα κοριτσια.
Απλα ειναι μακρια, και θελει χρονο/χρημα/καλη οργανωση, θελει προσπαθεια.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.997
Κριτικές
67
Like
28.991
Πόντοι
10.336

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.997
Κριτικές
67
Like
28.991
Πόντοι
10.336
Οπως ειπωθηκε....πολωνεζα ελεγα, αλλα μαλλον τελειωσε αυτο το σκηνικο,
αλλιως ασιατισα.
Βεβαια τωρα τελευταια σκεφτομαι και για σερβες, για πρακτικους λογους, σλαβες με τα καλα τους, και κοντα, τις φτανεις ευκολα.
Αλλα πιστευω οτι η Ασια εχει τελικα τα καλυτερα κοριτσια.
Απλα ειναι μακρια, και θελει χρονο/χρημα/καλη οργανωση, θελει προσπαθεια.
:2funny: :2funny:
δεν παλευεσαι ρε τυπε
 

bourdeliaris82

Μέγας
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.468
Κριτικές
56
Like
6.096
Πόντοι
3.556
Ο λόγος που δεν γαμάει ο κόσμος είναι γιατί απλά είναι πάντα πίσω από την εποχή του, δεν διακρίνει, δεν κινείται σωστά, τρώει κολλήματα με το παρελθόν, μπερδεύει προσωπικές εμπειρίες και τις γενικεύει κ.λ.π..Και πρέπει να καταλάβει πως οι εποχές αλλάζουν...Κάπου φτιάχνει κάπου χειροτερεύει..Είναι δυναμικά αυτά...Η Πολώνια ήταν κορυφή το 2007-2011..Είμαι ευτυχής που την έζησα στα top της και πέρασα καλά. Δεν θέλει ανάλυση μια πρόταση μόνο..Κέντρο Βαρσοβία έτος 2009 να τρώω κεμπαμ βράδυ με φίλο και να μιλάμε Ελληνικά...Κατεύθυναν γκόμενες τι γλώσσα είναι αυτή?Από που είστε κλπ.Τράβα τώρα και μίλα 2016...Μπουχτήσαν στους ξένους και τσαντίζονται αν τους μιλήσεις..Εντάξει κάποιοι πάνε κάθονται κανα 10ημερο μπορεί με τύχη σε ενα club με προυποθέσεις να φάνε κάτι...Αλλα ρωτάω αξίζει?
Για μόνιμο δεσμό πέρα απο το ότι δεν θα'έρθει Ελλαδα (σας το εγγυόμαι) για όσους ξέρουν είναι κομπλεξικές και με ψυχολογικά μακρία...

Γνωρίζω δυνατούς παίχτες και όλοι τους μου λένε τα ίδια πράγματα...Απλά πολλοί δεν τα γράφουν στο διαδίκτυο για να μην δώσουν το ζουμί και καψούν τα μέρη!!!Όποιος καταλάβει κατάλαβε... Εγώ επειδή πάντα ήμουν σωστός και δίνω πληροφορίες με αντικειμενικό τρόπο, όπως έγραψα και πρίν, μέσα Νοέμβρη θα σας δώσω το καλύτερο μέρος στην Ευρώπη να πάτε...Απλά λίγο υπομονή γιατί το ελέγχω ακόμα και δεν θέλω να βγάλω γρήγορα συμπεράσματα!!!!
Σωστοοοος!!
Ρε φιλε ομως τι στο διαολο τους κανουν και ειναι γεματες ψτχολογικα οι περισσοτερες,για να μην πω ολες.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Οπως ειπωθηκε....πολωνεζα ελεγα, αλλα μαλλον τελειωσε αυτο το σκηνικο,
αλλιως ασιατισα.
Βεβαια τωρα τελευταια σκεφτομαι και για σερβες, για πρακτικους λογους, σλαβες με τα καλα τους, και κοντα, τις φτανεις ευκολα.
Αλλα πιστευω οτι η Ασια εχει τελικα τα καλυτερα κοριτσια.
Απλα ειναι μακρια, και θελει χρονο/χρημα/καλη οργανωση, θελει προσπαθεια.

Πρέπει να είσαι ρεαλιστής.Ας πούμε λες έχω ένα μύριο ευρώ και θέλω να τα επενδύσω σε μουνί.Τι είναι καλύτερα να προτιμήσω?Τσεχικό μουνί,πολωνικό,σερβικό?Ρωσικ?Ουκρανικό?Ποιες είναι καλύτερες?Ποιες ωραιότερες?Ποιες κάνουν καλύτερες πίπες?Ποιες είναι έτοιμες για παρτούζες και ανωμαλίες?Πού θα γαμήσω μικρότερες και ωραιώτερες?Τότε έχεις μια βάση συλλογισμού.
Αλλιώς από την πόλη έρχομαι...
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.793
Like
1.245
Πόντοι
216
Διαβαζω στα αλλα νηματα νεες εμπειριες απο συμφορουμιτες στην Πολωνια. Οποτε ισως εχουμε και νεες εμπλουτισμενες αποψεις και εμπειριες.
Για ενημερωστε εδω:
Ειναι τελικα τοσο ανεβασμενες οικονομικα, που δυσκολα θα κατηφοριζαν Ελλαδα για συμβιωση με Ελληνα της διπλανης πορτας;
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Διαβαζω στα αλλα νηματα νεες εμπειριες απο συμφορουμιτες στην Πολωνια. Οποτε ισως εχουμε και νεες εμπλουτισμενες αποψεις και εμπειριες.
Για ενημερωστε εδω:
Ειναι τελικα τοσο ανεβασμενες οικονομικα, που δυσκολα θα κατηφοριζαν Ελλαδα για συμβιωση με Ελληνα της διπλανης πορτας;

Τι δουλειά μπορείς να προσφέρεις πλέον σε Πολωνέζα όταν η Ελλάδα έχει 40% ανεργία στις γυναίκες?Μόνο αν υποσχεθείς ένα σταθερό σπονσοριλίκι μωρό μου θα δουλεύεις για εμένα καθάρισμα,μαγείρεμα,πίπα για 1000 ευρώ το μήνα υπάρχει περίπτωση να δεχτεί.
Θυμάμαι μία 25χρονη μούνα από την Czestochowa να μου λέει παίρνω πολύ σοβαρά την προοπτική να εργαστώ για εσένα.Το μυαλό μου είναι συνέχεια στη δουλειά.
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.793
Like
1.245
Πόντοι
216
Τι δουλειά μπορείς να προσφέρεις πλέον σε Πολωνέζα όταν η Ελλάδα έχει 40% ανεργία στις γυναίκες?Μόνο αν υποσχεθείς ένα σταθερό σπονσοριλίκι μωρό μου θα δουλεύεις για εμένα καθάρισμα,μαγείρεμα,πίπα για 1000 ευρώ το μήνα υπάρχει περίπτωση να δεχτεί.
Θυμάμαι μία 25χρονη μούνα από την Czestochowa να μου λέει παίρνω πολύ σοβαρά την προοπτική να εργαστώ για εσένα.Το μυαλό μου είναι συνέχεια στη δουλειά.

Αυτα+τσαμπα διαμονη και τιποτε ξεκαρφωτες εκδρομες τα καλοκαιρια, δεν ειναι αρκετα;
Πρεπει να τους δωσει και μισθο καποιος;
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Αυτα+τσαμπα διαμονη και τιποτε ξεκαρφωτες εκδρομες τα καλοκαιρια, δεν ειναι αρκετα;
Πρεπει να τους δωσει και μισθο καποιος;
Φίλε Κουλ πιστεύω πως το να φέρεις Σλάβα στην Ελλάδα δεν είναι τόσο δύσκολο όσο να δαμάσεις τις ορμές τους καθώς και τη πλήξη τους μετά απο κάποιο διάστημα!Για πάντα μαζί μας σε ένα σπίτι δεν θα μείνει καμία!Αν είναι απο Μόσχα ή Κίεβο ή Βαρσωβία δύσκολο να έρθουν Ελλάδα ...Τι να κάνουν εδώ πάνω απο 10 μέρες...
Πες όμως πως το κάνουν....Όταν θα βαρεθούν, η κάθε μια αναλόγως την τοπική κουλτούρα θα αρχίσει να κάνει νερά..
Η Πολωνέζα πχ. Ενδεικτικά σου λέω πως μπορεί να σου λεει πως της λείπουν οι δικοί της και να φύγει να τους δει μόνο όταν εσύ θα έχεις δουλεια!Εκεί θα φάει 1-2 οικείους πούτσους και ίςως έναν ξένο πριν έρθει να σου πει πόσο ήρεμα ήταν και της έλλειψε η Ελλάδα...
Η Ουκρανίδα πάλι τα ίδια, είτε θα κάνει φίλες καραπουταναριά στην Ελλάδα και άντε μαζέψε τη ή θα πηγαίνει συχνά Ουκρανία και ο θεός βοηθός ..
Η Ρωσίδα είναι η καλύτερη και ειλικρινέςτερη περίπτωση!Θα σου πει πως θα πάει να συναντήσει έναν παλιό της έρωτα αλλά όταν γυρίσει θα σου υποσχεθεί παρτούζα με άλλη γυναίκα!!!Είναι το καλύτερο ντιλ πιστεύω !Δεν έχεις λόγο να το χάσεις κρατώντας την ανδρική τιμή σου και να δημιουργήσεις φασαρία στο σπίτι για κάτι που ούτως ή άλλως με Σλάβα είναι χαμένο(η μονογαμία)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom