Νέα

σπουδες στην σουηδια

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα aris_2_5
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
aris_2_5

aris_2_5

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2008
Μηνύματα
95
Like
0
Πόντοι
0
Σου κάθονται όμως δύσκολα. Εγώ 2 χρόνια που ήμουν πάνω, ούτε εγώ ούτε και κανένας άλλος Έλληνας φοιτητής που ήξερα δε γάμησε Σουηδέζα.

ευχαριστω για την πληρεστατη ενημερωση αλλα μου εκανες την καρδια περιβολι με την παραπανω φραση....
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
Σωστος σε ολα εισαι ;)

Εχω να προσθεσω ομως οτι για να κανεις κατι, πρεπει να εισαι ευχαριστος τυπος.
Δε γουσταρουνε μυστηριο και παραξενιες οπως γουσταρουν οι δικες μας.
Δε γουσταρουν νταηδες, αλανια κλπ
Ουτε με λεφτα πεφτουν, ουτε με παπαρολογιες.
Θελουνε σωστη κουβεντα, οπως μιλανε και οι φιλοι μεταξυ τους. Και πολυ σωστο αυτο με το socializing, πιανουν κουβεντα με ολους, ειδικα αμα δουν οτι δεν εισαι σκανδιναβος. Αμα πεις οτι εισαι ελληνας το 99% θα σου πει ειχα παει διακοπες στη ροδο, την κω, κλπ. Κ εκει ειναι που ξεκιναει η κουβεντα, απο κει και περα στο χερι και το λογο του καθενος ειναι το παιχνιδι.
Εγω περα απο χειμωνα θα προτεινω και το mitlsomer, που μολις εχουν τελειωσει τα σχολεια και γινεται της πουτανας στη στοκχολμη, εκει ειχα μεινει εγω τουλαχιστον.
Ουπσαλα που λεει ο φιλος εχω ακουσει οτι πανε πολλοι για σπουδες κ οτι εχει ωραιες γυναικες και εθιμα, αλλα δεν εχω προσωπικη εμπειρια..
Το πιο σημαντικο ειναι να δωσεις καλη εντυπωση στην αρχη. Μετα ολα τα αλλα ερχονται..

ελα παικτη μου. Δωσε μας τις ανεκτίμητες συμβουλες
και πληροφοριες σου !
 

ss21

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2005
Μηνύματα
238
Like
58
Πόντοι
1
ευχαριστω για την πληρεστατη ενημερωση αλλα μου εκανες την καρδια περιβολι με την παραπανω φραση....

Φίλε καλύτερα να ξέρεις το γενικότερο κανόνα (που είναι αυτός που σου λέω) και μακάρι να πας πάνω και να πέσεις στην εξαίρεση. Εγώ πριν πάω μου έλεγαν ότι εκεί πέρα βλέπουν μεσογειακό και τους τρέχουν τα σάλια και τελικά όταν πήγα διαπίστωσα ότι υπάρχουν ολόκληρες συνοικίες από μεσογειακούς και "μαυροκέφαλους" γενικά (έτσι μας λένε) και ότι οι μετανάστες στη Στοκχόλμη είναι περίπου 30%.
Και κάτι άλλο που ξέχασα να σου πω πιο πάνω είναι να είσαι προσεκτικός με το κέρασμα. Οι περισσότερες προσβάλλονται αν τις κεράσεις όσο κι αν σου φαίνεται περίεργο. Καλό θα είναι αν θες να κεράσεις να τη ρωτήσεις πριν το κάνεις ή να το κάνεις σε παρεϊστικη φάση...Εμείς δηλαδή ήμασταν μια παρέα 4 αντρών πήραμε ένα σέικερ και είπαμε σε δύο γκόμενες που ήταν δίπλα αν ήθελαν να τις βάλουμε κι αυτές σφηνάκια. Αλλά μου έχει τύχει να είμαι με Σουηδέζα στο αεροδρόμιο της Φρανκφούρτης και να μου λέει ότι δεν έχει Ευρώ για να πάρει φαγητό, και όταν προθυμοποιήθηκα να την κεράσω εγώ να κοντεύουμε να μαλώσουμε. Έχει το καλό ότι δε θα ξεπαραδιάσει η γκόμενα ούτε για να τη γαμήσεις ούτε και μετά αλλά έχει και το κακό ότι έχεις ένα λιγότερο τρόπο να την πλησιάσεις.
 

arcans82

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2012
Μηνύματα
1.318
Like
20
Πόντοι
16
σουηδια δεν εχω παει,αλλα γαμουσα μια σουηδεζα για 2 καλοκαιρια,κοντα σε αυτην γνωρισα και την παρεα τις,και να σας πω τι εχω καταλαβει γιαυτες τις γκομενες.
καταρχην σαν γκομενες ειναι πολυ περηφανες με την καλη την εννοια,δεν δεχοντε το κερασμα και πολυ ευκολα,και αν το δεχτουν πρεπει την επομενη φορα που θα βγεις να κερασουν αυτες ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ.τις ελεγα τις σουηδεζες τι συμβαινει με τα κερασματα στις γκομενες εδω στην ελλαδα,και δεν πιστευαν στα αυτια τους.οπως δεν ειναι και γκομενες που να τρελενοντε για ακριβα δωρα.εγω τις επερνα κανενα παρεο τις σουηδεζας με 5 ευρω απο κανενα κινεζικο,και εκανε λες και τις πηρα καμια τουαλετα πανακριβη.γενικα σαν ατομα ειναι καλες,εχοουν πλακα,αλλα ωρες ωρες σου σπανε τα αρχιδια,ετσι και αλλιως καμια γκομενα δεν ειναι τελεια.παντως σαν γκομενες δυσκολα δενοντε με καποιον για σοβαρες σχεσεις,απλα θελουν να περνανε καλα,παντως οσο ειναι με καποιον,δεν υπαρχει περιπτωση να γαμηθουν με αλλον,θα το κανουν αφου χωρισουν.παντως δεν ειναι γκομενες για να τις καψουρευτεις και να τις βλεπεις στα σοβαρα  ειδικα αν ειναι κατω απο 25-26 χρονων.
το στυλακι του γκομενου-φουσκωτος-αποτριχωμενος- δεν το γουσταρουν καθολου,οπως και δεν δινουν καμια σημασια στο τι αυτοκινητο εχεις,και τι μαρκα ρουχα φορας.επισης δεν τις αρεσουν τα μπουζουκια καθολου,προτιμουν τα κλαμπ και χωρο μεχρι τελικης πτωσεως.
κοινο σημειο ελληνιδας και σουηδεζας δεν υπαρχει,ουδεμια σχεση μεταξυ τους.

υ.γ.επισης αν μια σουηδεζα καταλαβει οτι τις λες ψεμματα η την κοροιδεψες για κατι,σε εχει στειλει κατευθειαν.δεν το συγχωρει με τιποτα.
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
σουηδια δεν εχω παει,αλλα γαμουσα μια σουηδεζα για 2 καλοκαιρια,κοντα σε αυτην γνωρισα και την παρεα τις,και να σας πω τι εχω καταλαβει γιαυτες τις γκομενες.
καταρχην σαν γκομενες ειναι πολυ περηφανες με την καλη την εννοια,δεν δεχοντε το κερασμα και πολυ ευκολα,και αν το δεχτουν πρεπει την επομενη φορα που θα βγεις να κερασουν αυτες ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ.τις ελεγα τις σουηδεζες τι συμβαινει με τα κερασματα στις γκομενες εδω στην ελλαδα,και δεν πιστευαν στα αυτια τους.οπως δεν ειναι και γκομενες που να τρελενοντε για ακριβα δωρα.εγω τις επερνα κανενα παρεο τις σουηδεζας με 5 ευρω απο κανενα κινεζικο,και εκανε λες και τις πηρα καμια τουαλετα πανακριβη.γενικα σαν ατομα ειναι καλες,εχοουν πλακα,αλλα ωρες ωρες σου σπανε τα αρχιδια,ετσι και αλλιως καμια γκομενα δεν ειναι τελεια.παντως σαν γκομενες δυσκολα δενοντε με καποιον για σοβαρες σχεσεις,απλα θελουν να περνανε καλα,παντως οσο ειναι με καποιον,δεν υπαρχει περιπτωση να γαμηθουν με αλλον,θα το κανουν αφου χωρισουν.παντως δεν ειναι γκομενες για να τις καψουρευτεις και να τις βλεπεις στα σοβαρα  ειδικα αν ειναι κατω απο 25-26 χρονων.
το στυλακι του γκομενου-φουσκωτος-αποτριχωμενος- δεν το γουσταρουν καθολου,οπως και δεν δινουν καμια σημασια στο τι αυτοκινητο εχεις,και τι μαρκα ρουχα φορας.επισης δεν τις αρεσουν τα μπουζουκια καθολου,προτιμουν τα κλαμπ και χωρο μεχρι τελικης πτωσεως.
κοινο σημειο ελληνιδας και σουηδεζας δεν υπαρχει,ουδεμια σχεση μεταξυ τους.

υ.γ.επισης αν μια σουηδεζα καταλαβει οτι τις λες ψεμματα η την κοροιδεψες για κατι,σε εχει στειλει κατευθειαν.δεν το συγχωρει με τιποτα.
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :rockon:
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
Πες μας κ άλλα αρχηγέ!!!! :2funny: :rockon:
 

weilder

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2007
Μηνύματα
21
Like
0
Πόντοι
0
Ειχα παει Στοκχολμη για διακοπες 10 μερες περιπου.Πολυ ομορφη πολη,πεντακαθαρη,οργανωμενη.Αναφερθηκε οτι η ζωη ειναι μονοτονη και βαρετη.Μα ειναι δυνατον σε τετοια πολη να μην βρισκεις πραγματα να κανεις? :huh:
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
23.685
Κριτικές
6
Like
8.796
Πόντοι
1.686

jimminy

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2005
Μηνύματα
5.505
Like
21
Πόντοι
66
:2funny: :2funny:

Παπαζολ ,φτιάχτηκες που θα βγαλεις γκομενα με 5 ευρώ ?  :2funny: :2funny:

Δεν είναι ακριβώς έτσι ,με τις Σουηδέζες .

Για ρωτήστε και τα καμάκια στη Ρόδο και την Κώ ! 

καμια σχεση το πως ειναι στις διακοπες τους με το πως ειναι στη χωρα τους
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
Ειχα παει Στοκχολμη για διακοπες 10 μερες περιπου.Πολυ ομορφη πολη,πεντακαθαρη,οργανωμενη.Αναφερθηκε οτι η ζωη ειναι μονοτονη και βαρετη.Μα ειναι δυνατον σε τετοια πολη να μην βρισκεις πραγματα να κανεις? :huh:

εσυ τι βρηκες να κανεις τυπε ?
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
:2funny: :2funny:

Παπαζολ ,φτιάχτηκες που θα βγαλεις γκομενα με 5 ευρώ ?  :2funny: :2funny:

Δεν είναι ακριβώς έτσι ,με τις Σουηδέζες .

Για ρωτήστε και τα καμάκια στη Ρόδο και την Κώ !  
Μα ακριβώς γι'αυτό γελάω,επειδή δεν παίζει να γαμήσεις με 5e σουηδέζα. :2funny:

+κάτι άλλες παπαρίες που γράφει. :2funny: :2funny:  :2funny:

Το bou δόξα τον Αλλάχ προσφέρει άφθονο γέλιο κ στο τζάμπα. :rockon:
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
Μα ακριβώς γι'αυτό γελάω,επειδή δεν παίζει να γαμήσεις με 5e σουηδέζα. :2funny:

+κάτι άλλες παπαρίες που γράφει. :2funny: :2funny:  :2funny:

Το bou δόξα τον Αλάχ προσφέρει άφθονο γέλιο κ στο τζάμπα. :rockon:

ΤΥπε να τον ακους τον σουτζουκι τζιμινυ
τα ξερει αυτα  :grin:
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
καμια σχεση το πως ειναι στις διακοπες τους με το πως ειναι στη χωρα τους
Όλες οι ξένες που έρχονται Ελλάδα ψάχνοντας γαμήσι είναι συνήθως κάτι τελευταίες αλκοολικές που δεν τις προσέχει κ γαμάει κανείς στην χώρα τους.

Εξαιρέσεις ελάχιστες,όποιος έχει πάει διακοπές έστω κ μια φορά σε τουριστικά μέρη όπου μπεκρουλιάζουν μέχρι που σούρνωνται κ ξερνάνε στον δρόμο ξέρει για τι πράγμα μιλάμε.

Άλλο πράγμα στην χώρα τους όπως λες κ εσύ.
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
23.685
Κριτικές
6
Like
8.796
Πόντοι
1.686
καμια σχεση το πως ειναι στις διακοπες τους με το πως ειναι στη χωρα τους

Φέρονται διαφορετικά στην χώρα τους ,απ'' οτι

στις διακοπες ,αλλά δεν μπορεί να πει κανεις

ότι "δεν υπάρχει καμία  σχέση " της συμπεριφοράς στις διακοπές

με την συμπεριφορά τους στη χώρα τους .

Οι Σουηδέζες και στη χώρα τους και στις διακοπές είναι ΚΡΥΕΣ

και κομπλεξικές .Όπως και οι άντρες Σουηδοί .Για να γαμηθούν

πρέπει ΝΑ ΜΕΘΥΣΟΥΝ .Είναι μίζερες ,νεοσυντηρητικες (καμία σχέση με τις Σουηδέζες

των δεκαετιών '70 και '80 ) μιλάνε λίγο και έχουν κρύο χιούμορ .

Πολύ εγωϊστριες και σνομπ .Μεθάνε και γαμιούνται από κάποιον από την

παρέα τους ,ΑΗΔΙΑ !

Αυτά βέβαια ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ  ,όσον αφορά την πλειοψηφία .

ΚΡΙΜΑ διότι είναι εμφανίσιμες .Οχι όμως τόσο ωραίες ,όσο οι Ρωσίδες ,Ουκρανές

Τσέχες κτλ
 

arcans82

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2012
Μηνύματα
1.318
Like
20
Πόντοι
16
Όλες οι ξένες που έρχονται Ελλάδα ψάχνοντας γαμήσι είναι συνήθως κάτι τελευταίες αλκοολικές που δεν τις προσέχει κ γαμάει κανείς στην χώρα τους.

Εξαιρέσεις ελάχιστες,όποιος έχει πάει διακοπές έστω κ μια φορά σε τουριστικά μέρη όπου μπεκρουλιάζουν μέχρι που σούρνωνται κ ξερνάνε στον δρόμο ξέρει για τι πράγμα μιλάμε.

Άλλο πράγμα στην χώρα τους όπως λες κ εσύ.


ρε μαλακισμενο κουμουνιστακι παπαζολι,το μονο που εχεις κανει ζωη σου μεχρι τωρα ειναι να παραγεις σκατο,και να λερωνεις τις αποχετευσεις.πως ειναι δυνατον να εχεις γνωμη για ολα δεν μπορω να καταλαβω.
ρε μαλακιστιρι ξεχασες που κλαιγοσουν οτι δεν μπορεις να βρεις δουλεια,και δεν μπορεις να τα βγαζεις περα?
ξεχασες ρε μαλακισμενο που κλαιγοσουν γιατι δεν μπορουσες να γαμησεις ουτε γκομενα απο την σχολη σου?
ξεχασες ρε μαλακισμενο που κλαιγοσουν γιατι δεν μπορεις να πιεις ενα καφε εξω επειδη δεν εχεις λεφτα?

και εγινες ξαφνικα γνωστης των παντων,και εχεις λυσεις για ολα,πισω απο ενα πληκτρολογιο που εισαι 24ωρες?
κοιτα τα χαλια σου βρε αρχιδακι και μετα κοιτα να σωσεις τους βρωμιαριδες που εχουν μαζευτει σε αυτην την χωρα.
παρε ρε μαλακα 2 μαυρους στο σπιτι σου να μενουν μαζι σου.
πανε κανε κανενα μεροκοματο ρε μαλακισμενο πουθενα,και δινε τα λεφτα στους μαυρους να τους βοηθας.
πες την μανα σου να μαγειρευει και μαζευε αραπηδες για συσιτιο αφου τους αγαπας τοσο.

μαλακιστηρι του πληκτρολογιου.
ποσο καιρο εχεις να γαμησεις?
ποσο καιρο εχεις να βγεις απο το σπιτι σου?
μηπως θελεις να ανεβασω και την φωτο σου στο σαιτ ρε σπυριαρικο? να δουνε ολοι σε τι μαλακισμενο απαντανε? μας εχεις πριξει τα αρχιδια με τις θεωρεις σου παλιομαλακα.
αντε κοψε τις θεωριες βρε μαλακιστιρι και κλεισε τον υπολογιστη σου,και βγες εξω στο πραγματικο κοσμο να δεις τι γινετε.

αντε μαζεψου γιατι θα ακολουθησει ξεφτιλισμα,και θα γελανε και οι πακιστανοι μαζι σου,και τους αγαπας και τοσο πολυ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom