Νέα

SOS κρατήστε τα λεφτά σας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nikolaou639
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 60
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.381
Πόντοι
2.786
Σε λίγο, που με την πρόφαση της καραντίνας, θα κοπούν οι μισθοί των ΔΕ θα το διαπιστώσετε όλοι

Ακούς μια παπάτζα και την μεταφέρεις αυτούσια χωρίς να την φιλτράρεις καθόλου. Τόσο πρόβατο είσαι ρε αδερφε? Κι εξηγούμαι:

Εγώ λέω ότι ΔΕΝ θα κοπούν για τον πολύ απλό λόγο ότι δεν υπάρχει λόγος να κοπούν. Πηγαίνουν στις δουλειές τους οι Δημόσιοι Υπάλληλοι, έστω και ανά βάρδιες αυτή την περίοδο. Το επάγγελμά τους δεν έχει πληγεί, δεν είναι κατάστημα λιανικής και πάντα θα λειτουργεί το κράτος.

Πες μου λοιπόν εσύ το δικό σου σκεπτικό. Γιατί λες ότι θα κοπούν με πρόφαση της καραντίνας? Για εξήγησέ το λίγο για να το καταλάβω!
 

artemismatsas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουν 2013
Μηνύματα
5.867
Κριτικές
1
Like
120
Πόντοι
66
θα ακριβηνουν οι βίζιτες, θα χουν κι οι μισες φυγει πατριδα, ασε μερικους εδώ να ελπιζουν σε πτωση τιμων  :undecided:

θα εχει πεσει ψωμολυσσα!! θα κανουν κρα!! ειναι η μονη κριση που δεν ευνοει τα κοριτσια τυπε!!
 

Luka Bazuka

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
5.340
Κριτικές
1
Like
6.320
Πόντοι
2.356
Ακούς μια παπάτζα και την μεταφέρεις αυτούσια χωρίς να την φιλτράρεις καθόλου. Τόσο πρόβατο είσαι ρε αδερφε? Κι εξηγούμαι:

Εγώ λέω ότι ΔΕΝ θα κοπούν για τον πολύ απλό λόγο ότι δεν υπάρχει λόγος να κοπούν. Πηγαίνουν στις δουλειές τους οι Δημόσιοι Υπάλληλοι, έστω και ανά βάρδιες αυτή την περίοδο. Το επάγγελμά τους δεν έχει πληγεί, δεν είναι κατάστημα λιανικής και πάντα θα λειτουργεί το κράτος.

Πες μου λοιπόν εσύ το δικό σου σκεπτικό. Γιατί λες ότι θα κοπούν με πρόφαση της καραντίνας? Για εξήγησέ το λίγο για να το καταλάβω!
Μαλλον εννοει για την εκ περιτροπης εργασια που μπορει να γινει στο δημοσιο,αν συνεχιστει και το Μαιο η καραντινα,μην το γελας το επεξεργαζονται αυτο το σεναριο στο Υπ. Οικονομικων.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.381
Πόντοι
2.786
Μαλλον εννοει για την εκ περιτροπης εργασια που μπορει να γινει στο δημοσιο,αν συνεχιστει και το Μαιο η καραντινα,μην το γελας το επεξεργαζονται αυτο το σεναριο στο Υπ. Οικονομικων.

Ναι, δεν το αποκλείω αλλά τότε προφανώς θα ενταχθούν κι αυτοί στα 800 ευρώ ξέρω γω και τις αναβολές πληρωμής εισφορών. Και ποιος δεν έχει πληγεί? Μόνο τα σούπερ μάρκετ δουλεύουν ουσιαστικά. Και οι Δ.Υ.
 

Luka Bazuka

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
5.340
Κριτικές
1
Like
6.320
Πόντοι
2.356
Ναι, δεν το αποκλείω αλλά τότε προφανώς θα ενταχθούν κι αυτοί στα 800 ευρώ ξέρω γω και τις αναβολές πληρωμής εισφορών. Και ποιος δεν έχει πληγεί? Μόνο τα σούπερ μάρκετ δουλεύουν ουσιαστικά. Και οι Δ.Υ.
Το χουν γυρισει σε προσωπικο ασφαλειας,δεν δουλευουν κανονικα!
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.381
Πόντοι
2.786

Luka Bazuka

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
5.340
Κριτικές
1
Like
6.320
Πόντοι
2.356

tsoulou77

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2018
Μηνύματα
16
Κριτικές
11
Like
179
Πόντοι
290
Αν σε 2 μήνες από τώρα προς τέλος Μαη ,
πούνε ότι έχουμε μείωση κρουσμάτων , σταθεροποιήθηκε το θέμα όλα οκ.
Και η κυβέρνηση άρει τα μέτρα , αλλά πει πλέον βγαίνετε έξω αλλά προσεχτικά και τηρείται αποστάσεις κτλπ.

Θα πηγαίνεις στο στούντιο και θα είσαι στην γραμμή χαχαχχααχχ με τον επόμενο , να γαμησει πρώτα ο ένας κτλπ

το φαντάζεσαι σαν εικόνα ?

"Ναι αδερφέ και εσύ την Μονικα ήρθες να γαμησεις ? Ναι φίλε περιμένω εδώ το παιδί στα 2 μέτρα μπροστά και μετά είναι η σειρά μου"
Εχω την εντυπωση οτι τις πρωτες εβδομαδες θα ειναι καπως ετσι και οχι μονο στα μπουρδελα αλλα γενικα στην αγορα.
Δεν το βλεπω να κραταει πολυ ομως γιατι δεν θα υπαρχουν χρηματα παιδες.Πολυς κοσμος,οπως κι εγω,μπηκαν ή θα μπουν εργανη για το επιδομα 800ευρω που σημαινει 400 το μηνα.Μπορει να ειμαστε σε καραντινα αλλα σε πολλους τα εξοδα τρεχουν την ιδια στιγμη που τα εσοδα μειωνονται.Οταν αρχισουν ποιο εντονα οι συζητησεις για τις μειωσεις μισθων και συνταξεων θα δημιουργηθει ανασφαλεια που θα εκδηλωθει με εσωστρεφια επιπεδου 2013 με ο,τι αυτο συνεπαγεται.
 

Petros123z

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουν 2017
Μηνύματα
235
Like
136
Πόντοι
1
Κρατάω τα λεφτά μου γιατί η καραντίνα θα κρατήσει μέχρι αρχές Αυγούστου.
Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν μαγειρεύουν

 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
20.434
Κριτικές
7
Like
36.016
Πόντοι
10.411
:headbang:
 

Συνημμένα

  • 92184901_3150593758318363_993914131612434432_n.jpg
    92184901_3150593758318363_993914131612434432_n.jpg
    51,3 KB · Εμφανίσεις: 32

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.381
Πόντοι
2.786
Δεν ξερει κανεις τι θα γινει ,αλλα μην νομιζεις οτι θα δουλευουν στο δημοσιο μισες μερες και θα παιρνουν ολο το μισθο,αν συνεχιστει αυτη η κατασταση!

Προφανώς και δεν ξέρει κανείς τι θα γίνει και γι΄ αυτό απάντησα σε αυτόν που έγραψε κάτσε να δεις τι θα γίνει σε λίγο καιρό κτλ, κτλ. Αν λοιπόν γίνει αυτό που λέει, τότε έχετε γεια βρυσούλες ούτως ή άλλως για όλους.
 

Καστράτο

Μέγας
Εγγρ.
17 Αυγ 2018
Μηνύματα
3.896
Κριτικές
1
Like
11.894
Πόντοι
3.506
Κρατάω τα λεφτά μου γιατί η καραντίνα θα κρατήσει μέχρι αρχές Αυγούστου.
Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν μαγειρεύουν

Καλά κάνεις.Το ίδιο σκέφτομαι να κάνω και εγώ, γιατί άμα κρατήσει μέχρι τον Αύγουστο θα χρειαστούμε πολλά λεφτά για ψυχιάτρους και ψυχοφαρμακα!
:uglykiss: :uglykiss:
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.082
Κριτικές
9
Like
13.600
Πόντοι
2.606
Προφανώς και δεν ξέρει κανείς τι θα γίνει και γι΄ αυτό απάντησα σε αυτόν που έγραψε κάτσε να δεις τι θα γίνει σε λίγο καιρό κτλ, κτλ. Αν λοιπόν γίνει αυτό που λέει, τότε έχετε γεια βρυσούλες ούτως ή άλλως για όλους.

Στο δημσιο δε θα πειραξουν τιποτα, στον ιδιωτικο τομεα θα γινει μακελειο, 800αρι τελικα θα παρουν μονο οι εργαζομενοι και καμια επιχειρηση ή ελευθερος επαγγελματιας , τελος του μηνα που θα ξεμεινει το κρατος απο λεφτα και δεν θα δωθει αλλο 800 αρι τα λεμε  :S :S :S
 
Εγγρ.
24 Αυγ 2017
Μηνύματα
911
Like
827
Πόντοι
86
Τέλος του μήνα θα μας αμολήσουν από το μαντρί
αλλά καθώς ο κωρονοϊός είναι εποχική  αρρώστια  κάθε χειμώνα από Δεκεμβριο 6 μήνες στο μαντρί θα την περνάμε
 
OP
OP
nikolaou639

nikolaou639

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2014
Μηνύματα
266
Κριτικές
14
Like
523
Πόντοι
291
Τέλος του μήνα θα μας αμολήσουν από το μαντρί
αλλά καθώς ο κωρονοϊός είναι εποχική  αρρώστια  κάθε χειμώνα από Δεκεμβριο 6 μήνες στο μαντρί θα την περνάμε

Και εγ. Πέρα από την πλάκα συμφωνώ ότι θα πάει καιρό αυτή η βαλίτσα , πάντως η καυλα μένει , ότι κ να κυκλοφορεί από μαλακια θε πάμε
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.743
Κριτικές
6
Like
3.401
Πόντοι
736
Τέλος του μήνα θα μας αμολήσουν από το μαντρί
αλλά καθώς ο κωρονοϊός είναι εποχική  αρρώστια  κάθε χειμώνα από Δεκεμβριο 6 μήνες στο μαντρί θα την περνάμε
Νομίζω πως τίποτα απο τα δυο δεν είναι σίγουρο , ακόμα δεν ξέρουν αν είναι εποχική απο ότι άκουσα , και όσο για το τέλος του μηνα και αυτό παιζεται αν δεν πάρει καμιά παράταση ... που μακάρι να μην πάρει.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.381
Πόντοι
2.786
Στο δημσιο δε θα πειραξουν τιποτα, στον ιδιωτικο τομεα θα γινει μακελειο, 800αρι τελικα θα παρουν μονο οι εργαζομενοι και καμια επιχειρηση ή ελευθερος επαγγελματιας , τελος του μηνα που θα ξεμεινει το κρατος απο λεφτα και δεν θα δωθει αλλο 800 αρι τα λεμε  :S :S :S

Για να το λες εσυ πρέπει να είσαι μέλος της κυβέρνησης. ΟΚ, πάω πάσο, όντως έτσι θα γίνει :grin:
 

Mr_Robot

Μέλος
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
362
Like
260
Πόντοι
1
Για να το λες εσυ πρέπει να είσαι μέλος της κυβέρνησης. ΟΚ, πάω πάσο, όντως έτσι θα γίνει :grin:
Τύπε τα μέλη του Μπου εκτός από ψηλά - όμορφα - γυμνασμένα - με πούτσα πάνω από 20 εκ,είναι και νούμερο ένα σε συνωμοσιολογία - πληροφορίες και φυσικά όλοι έχουν γνωστό διάσημο - κινούνται στις παρυφές της show biz.  :wanker:

Ξέχασα ότι έχουν όλοι και πολύ χρήμα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom