Νέα

Σκότωσαν 20χρονη στα Γλυκά Νερά

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kolofatseas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 178K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Λελέκος

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2013
Μηνύματα
401
Κριτικές
2
Like
295
Πόντοι
21
Σου εχω νεα, δεν σκοτωνουν μονο οι ψυχοπαθεις.
Και οι λογοι που μπορει να φτασει καποιος στο εγκλημα ειναι αναριθμητοι.
Η θεωρια οτι για να φτασει καποιος στο σημειο να σκοτωσει, πρεπει να εχει καποιας μορφης ψυχοπαθεια, ειναι παλια θεωρια η οποια εχει απορριφθεί πολλαπλώς.
Σύμφωνοι.
Ο φόνος από ψυχοπάθεια συνδέεται με πλήρη έλλειψη συναισθήματος και ενσυναίσθησης. Για έναν ψυχοπαθή, το να σκοτώσει κάποιον έχει την ίδια βαρύτητα με το να πίνει καφέ.

Αν σε αυτή τη περίπτωση μιλάμε για κάτι άλλο, τότε κάτι δεν έχει αποκαλυφθεί από την όλη ιστορία.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.517
Κριτικές
1
Like
30.284
Πόντοι
8.006

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.517
Κριτικές
1
Like
30.284
Πόντοι
8.006
ε να πας να πεις ειμαι κερατας και να αποχωρεις ετσι απλα? δε νομιζω να ημουν τοσο νηφαλιος/ξενερωμενος/συγκρατημενος
Ρε πας καλα?
Ειναι η μεγαλυτερη ευκαιρια να αποχωρησεις απο εναν γαμο και να ξαναβρεις την ελευθερια σου, και μαλιστα να σου δωσουν ολοι δικιο χωρις να σου γκρινιαξει κανενας απο τις οικογενειες. Μοναδικη ευκαιρια. Σοβαρα μιλας?
 

kachaplias

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.117
Like
4.738
Πόντοι
1.756
τα μονα σιγουρα θυματα στην υποθεση μεχρι στιγμης ειναι το παιδι και το σκυλι. τα αλλα παιζονται.
 

kachaplias

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.117
Like
4.738
Πόντοι
1.756
Ρε πας καλα?
Ειναι η μεγαλυτερη ευκαιρια να αποχωρησεις απο εναν γαμο και να ξαναβρεις την ελευθερια σου, και μαλιστα να σου δωσουν ολοι δικιο χωρις να σου γκρινιαξει κανενας απο τις οικογενειες. Μοναδικη ευκαιρια. Σοβαρα μιλας?
τυπε και με κερατο παλι στα παιρνει τα ποσοστα η τυπισσα! η μοιχεια δεν ειναι αδικημα ουτε το να "θελει να ζησει τη ζωη της" αλλα καποιος την πληρωνει τη ζωη της χαλωντας τη δικη του!
 

Λελέκος

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2013
Μηνύματα
401
Κριτικές
2
Like
295
Πόντοι
21
Έγραψα πάλι πως έστω και μια στο εκατομμύριο ίσως υπάρχει και άλλο ενδεχόμενο. Εσύ είσαι 100% σίγουρος πως όλα ήταν ρόδινα και ο άλλος ξύπνησε μια μέρα και είπε να την σκοτώσει; Επειδή εγώ δεν είμαι τόσο σίγουρος θεωρώ πως και οι 2 έχουν μερίδιο. Σου το γράφω πάλι. Δε μιλάμε για το παιδάκι στην παιδική χαρά που έτυχε να περνάει από εκεί ο serial killer παιδεραστής. Μιλάμε για σχέση 5 ετών με παιδί. ΔΕΝ είναι δυνατόν να είναι όλα ρόδινα.
Δεν σε καταλαβαίνω. Δεν είπα ποτέ ότι ήταν όλα ρόδινα.
ΠΟΤΕ δεν ειναι όλα ρόδινα. Αλλά αντιμετωπίζονται με χίλιους δυο τρόπους.
Όχι με στεγνό φόνο και κρέμασμα σκύλου.

Μην μου λες ότι έχει μερίδιο ευθύνης η κοπέλα για τον θάνατο της. Δεν ξέρω καν τι να σου απαντήσω για αυτό αν δεν καταλαβαίνεις ότι δεν στέκει σαν πρόταση.
 

WHATABOUTFUCK

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Αυγ 2019
Μηνύματα
626
Κριτικές
30
Like
6.233
Πόντοι
5.636
Με κοπο συγκρατω τα νευρα μου για τη μανα της.
Λογω της απωλειας που εχει υποστει.
Αλλά οταν ακουσα σημερα οτι "η μητερα της Καρολαιν ειναι πιστή καθολική και θρηνεί με αξιοπρεπεια" τρελαθηκα. Σοβαρα μιλαμε? Οταν η 14-15χρονη κορη της τα εφτιαχνε με εναν μαντραχαλο, πού ηταν η καθολική πίστη? Αδιανοητα πραγματα. Ενας ανθρωπος σε αυτες τις οικογενειες συνετος και λογικος δεν υπηρχε? Ολοι προβληματικοι?
...μα...θα ξέρετε ότι τα προβληματικά τέκνα συνήθως προκύπτουν από προβληματικούς γονείς...

...οι οποίοι γονείς...στις περισσότερες των περιπτώσεων...δεν αναγνωρίζουν το πρόβλημα...

...και για να το πάω ακόμα παρακάτω...να προσθέσω το εξής...

...πολλοί είναι οι γονείς που αναγνωρίζουν το πρόβλημα του παιδιού τους...αλλά δεν θέλουν να παλέψουν για την κατάλληλη αγωγή...

...προτιμούν την εύκολη λύση...

...παντρειά...και άντε στην ευχή του Θεού παιδί μου!!!...
 

Mystery X

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Οκτ 2007
Μηνύματα
3.991
Κριτικές
4
Like
7.406
Πόντοι
2.306
Oπως ολα,συντεριμενοι οι δημοσιογραφοι για να χτυπησει κοκκινο η τηλεθεαση μεχρι να βρεθει καινουργιο αιμα στην αρενα :confused: :confused: :confused:
Και επειδή μια χαρά βολεύει όποιον άλλο θέλει να περάσει νόμους κλπ χωρίς να ανοίξει μύτη..
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.739
Like
2.081
Πόντοι
456
Αλλά οταν ακουσα σημερα οτι "η μητερα της Καρολαιν ειναι πιστή καθολική και θρηνεί με αξιοπρεπεια" τρελαθηκα. Σοβαρα μιλαμε? Οταν η 14-15χρονη κορη της τα εφτιαχνε με εναν μαντραχαλο, πού ηταν η καθολική πίστη? Αδιανοητα πραγματα. Ενας ανθρωπος σε αυτες τις οικογενειες συνετος και λογικος δεν υπηρχε? Ολοι προβληματικοι?
Ήταν φιλιππινέζα. Μικρή θα παντρεύτηκε κι αυτή.
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
5.729
Like
10.050
Πόντοι
3.556
...μα...θα ξέρετε ότι τα προβληματικά τέκνα συνήθως προκύπτουν από προβληματικούς γονείς...

...οι οποίοι γονείς...στις περισσότερες των περιπτώσεων...δεν αναγνωρίζουν το πρόβλημα...

...και για να το πάω ακόμα παρακάτω...να προσθέσω το εξής...

...πολλοί είναι οι γονείς που αναγνωρίζουν το πρόβλημα του παιδιού τους...αλλά δεν θέλουν να παλέψουν για την κατάλληλη αγωγή...

...προτιμούν την εύκολη λύση...

...παντρειά...και άντε στην ευχή του Θεού παιδί μου!!!...
Πολλά έγραψες :cheesy: .... Κατά μάνα κατά κύρη, κατά γιο και θυγατέρα
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
5.729
Like
10.050
Πόντοι
3.556
Και επειδή μια χαρά βολεύει όποιον άλλο θέλει να περάσει νόμους κλπ χωρίς να ανοίξει μύτη..
Το πολιτικοποιείς βλακωδώς ... τις ίδιες αρλούμπες λέγανε και όταν έβγαλε το dvd η Τζούλια
 

Mystery X

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Οκτ 2007
Μηνύματα
3.991
Κριτικές
4
Like
7.406
Πόντοι
2.306
τα μονα σιγουρα θυματα στην υποθεση μεχρι στιγμης ειναι το παιδι και το σκυλι. τα αλλα παιζονται.
Και το σκυλί αποδήμησε τυπε.. Το παιδί τι γίνεται και πως μεγαλώνει.. Το καλύτερο σενάριο να άλλαζε χωρα και όνομα..
 

Mystery X

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Οκτ 2007
Μηνύματα
3.991
Κριτικές
4
Like
7.406
Πόντοι
2.306
Το πολιτικοποιείς βλακωδώς ... τις ίδιες αρλούμπες λέγανε και όταν έβγαλε το dvd η Τζούλια
Άποψη σου τυπε. Έχω πολλά παραδείγματα στο παρελθόν και μάλιστα πρόσφατο, κατά το οποίο ξεχυλωναν θέματα οι ΑΡΔ και ευνοήσε κάποιους..
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.517
Κριτικές
1
Like
30.284
Πόντοι
8.006
Και επειδή μια χαρά βολεύει όποιον άλλο θέλει να περάσει νόμους κλπ χωρίς να ανοίξει μύτη..
Αυτο το ακουω 40 χρονια.
Οποτε σκοτωνε κανεναν η 17Ν, λεγανε καποιοι οτι γινεται για αποπροσανατολισμο επειδη εκεινη την εποχη συνεβαινε κατι αλλο.
ΠΑΝΤΑ συμβαινει και κατι αλλο.
Βαλε οποιαδηποτε ημερομηνια θελεις στο μυαλο σου. Υπαρχει καποια χρονικη στιγμη κενή γεγονοτων?
Θυμαμαι οταν συνεληφθη ο Χριστοδουλος Ξηρος, παλι λεγανε οτι εγινε προκειμενου να παρει ποντους η ΝΔ αρχες 2015 εν οψει εκλογων. Ολοι πονηρίδηδες εχουμε γινει
 

WHATABOUTFUCK

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Αυγ 2019
Μηνύματα
626
Κριτικές
30
Like
6.233
Πόντοι
5.636
Χωρις να το σκεφτω πολυ, θα σου πω οτι η ανασφαλεια του φταιει. Ηθελε να κανει παιδι με τη μικρη γιατι πιστευε οτι θα τη κλεισει σπιτι ετσι. Μια εκδοχη αναφερω. Δεν μπορω να ειμαι στο διεστραμμενο του μυαλο. Τελειως αναισθητος ο τυπος. Για τη γυναικα θα ισχυριστει οτι του τα σπαγε. Για το κακοιμοιρο το σκυλακι ,τι θα πει το παλιομουμοπανο γαμω το σπιτι του ,μεσα γαμω? Το σκεφτομαι και τσανττιζομαι.
...το παιδί το ήθελε το θύμα...για να δείχνει προς τα έξω ότι είναι φυσιολογική...

...και ο μαλάκας ο Μπάμπης το δέχτηκε...να κάνει παιδί με το παιδί...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.517
Κριτικές
1
Like
30.284
Πόντοι
8.006

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
862
Like
1.324
Πόντοι
206
Δεν σε καταλαβαίνω. Δεν είπα ποτέ ότι ήταν όλα ρόδινα.
ΠΟΤΕ δεν ειναι όλα ρόδινα. Αλλά αντιμετωπίζονται με χίλιους δυο τρόπους.
Όχι με στεγνό φόνο και κρέμασμα σκύλου.

Μην μου λες ότι έχει μερίδιο ευθύνης η κοπέλα για τον θάνατο της. Δεν ξέρω καν τι να σου απαντήσω για αυτό αν δεν καταλαβαίνεις ότι δεν στέκει σαν πρόταση.
Και σου απαντάω πάλι. Αν η κοπέλα τον απειλούσε συνεχώς ότι θα πάρει το παιδί και θα φύγει, του έκανε συνεχώς καψώνια από τις ορμόνες κτλ γιατί δε φέρει ευθύνη; Έστω και ελάχιστη. Συμφωνώ ότι ο φόνος δεν είναι λύση σε καμία περίπτωση και ότι ο τύπος πρέπει να σαπίσει μέσα λόγω της ψυχραιμίας και της όλης κοροϊδίας. Αλλά καμιά φορά μας ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι. Και μπορεί εγώ να ξεσπάω στα κινητά τηλέφωνα άλλος όμως ίσως περάσει τα εσκαμμένα. Και αν το ημερολόγιο είναι αλήθεια μιλάμε για συνεχή λεκτική βία.

Το ότι πέθανε και μάλιστα με τέτοιο τρόπο δεν ακυρώνει την συμπεριφορά της όσο ζούσε. Αν ήταν έτσι τότε όλοι οι δολοφόνοι θα έπρεπε να είναι ισόβια χωρίς κανένα ελαφρυντικό. Ευτυχώς ή δυστυχώς η δικαιοσύνη εξετάζει όλες τις περιπτώσεις και κρίνει.
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
5.729
Like
10.050
Πόντοι
3.556
Άποψη σου τυπε. Έχω πολλά παραδείγματα στο παρελθόν και μάλιστα πρόσφατο, κατά το οποίο ξεχυλωναν θέματα οι ΑΡΔ και ευνοήσε κάποιους..
Δλδ είναι τόσο περιορισμένες οι πηγές πληροφοριών που αν ξεχυλώσουν ένα θέμα στα κανάλια μένουν όλοι στο σκοτάδι
Τι είναι ΑΡΔ :think:
 

Mystery X

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Οκτ 2007
Μηνύματα
3.991
Κριτικές
4
Like
7.406
Πόντοι
2.306
Δλδ είναι τόσο περιορισμένες οι πηγές πληροφοριών που αν ξεχυλώσουν ένα θέμα στα κανάλια μένουν όλοι στο σκοτάδι
Τι είναι ΑΡΔ :think:
Αρχιδια ρουφιάνοι δημοσιογράφοι..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom