Νέα

Σκότωσαν 20χρονη στα Γλυκά Νερά

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kolofatseas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 179K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

kachaplias

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.240
Κριτικές
1
Like
4.881
Πόντοι
1.756
Και σου απαντάω πάλι. Αν η κοπέλα τον απειλούσε συνεχώς ότι θα πάρει το παιδί και θα φύγει, του έκανε συνεχώς καψώνια από τις ορμόνες κτλ γιατί δε φέρει ευθύνη; Έστω και ελάχιστη. Συμφωνώ ότι ο φόνος δεν είναι λύση σε καμία περίπτωση και ότι ο τύπος πρέπει να σαπίσει μέσα λόγω της ψυχραιμίας και της όλης κοροϊδίας. Αλλά καμιά φορά μας ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι. Και μπορεί εγώ να ξεσπάω στα κινητά τηλέφωνα άλλος όμως ίσως περάσει τα εσκαμμένα. Και αν το ημερολόγιο είναι αλήθεια μιλάμε για συνεχή λεκτική βία.

Το ότι πέθανε και μάλιστα με τέτοιο τρόπο δεν ακυρώνει την συμπεριφορά της όσο ζούσε. Αν ήταν έτσι τότε όλοι οι δολοφόνοι θα έπρεπε να είναι ισόβια χωρίς κανένα ελαφρυντικό. Ευτυχώς ή δυστυχώς η δικαιοσύνη εξετάζει όλες τις περιπτώσεις και κρίνει.
ε οχι τυπε ο νεκρος εχει παντα δικιο... η κοινη γνωμη αποφασισε και δικασε. αυριο την αυγη θα γινει ο λιθοβολισμος στην πλατεια του χωριου
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.032
Κριτικές
1
Like
30.733
Πόντοι
8.006
Δλδ είναι τόσο περιορισμένες οι πηγές πληροφοριών που αν ξεχυλώσουν ένα θέμα στα κανάλια μένουν όλοι στο σκοτάδι
Τι είναι ΑΡΔ :think:
Αλητες Ρουφιανοι Δημοσιογραφοι
 

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
869
Like
1.334
Πόντοι
206
ε οχι τυπε ο νεκρος εχει παντα δικιο... η κοινη γνωμη αποφασισε και δικασε. αυριο την αυγη θα γινει ο λιθοβολισμος στην πλατεια του χωριου

Αυτό ακριβώς. Αλίμονο αν αποφάσιζε έτσι η δικαιοσύνη. Άντε αύριο πρωί να χτυπήσεις άνθρωπο με το αυτοκίνητο και να σε στείλουν ισόβια επειδή ο άλλος είπε να περάσει την Ποσειδώνος χωρίς φανάρι.
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.250
Πόντοι
7.045
Αυτό ακριβώς. Αλίμονο αν αποφάσιζε έτσι η δικαιοσύνη. Άντε αύριο πρωί να χτυπήσεις άνθρωπο με το αυτοκίνητο και να σε στείλουν ισόβια επειδή ο άλλος είπε να περάσει την Ποσειδώνος χωρίς φανάρι.
Στο αλλάζω λίγο, για να ταιριάζει περισσότερο με το πραγματικο συμβάν, ο τύπος στην Ποσειδώνος προλάβαινε να σταματήσει για να μην τον πατήσει, αλλά αντιθέτως πάτησε γκάζι για να είναι σίγουρος ότι θα τον σκοτώσει.
 

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
869
Like
1.334
Πόντοι
206
Στο αλλάζω λίγο, για να ταιριάζει περισσότερο με το πραγματικο συμβάν, ο τύπος στην Ποσειδώνος προλάβαινε να σταματήσει για να μην τον πατήσει, αλλά αντιθέτως πάτησε γκάζι για να είναι σίγουρος ότι θα τον σκοτώσει.
Εγώ στάθηκα στην αναφορά ότι η κοπέλα ΔΕΝ ΕΧΕΙ καμία ευθύνη. Αν δεν ολοκληρωθεί 100% η όλη διαδικασία δεν μπορούμε να πούμε τίποτα.

Τη σκότωσε έστω και με τέτοια οργάνωση. Θα πρέπει να δούμε το γιατί έφτασε σε αυτό το σημείο. Και επειδή μέχρι στιγμής τα φαινόμενα δείχνουν προβληματική σχέση εγώ δεν ρίχνω το 100% σε κανέναν.

Όμως παρατηρώ 100% επιθυμία για "δικαιοσύνη" προς το πρόσωπο του τύπου. Αυτή είναι η εύκολη λύση. Δεν είναι έτσι τα πράγματα. Πρέπει να εξεταστούν όλες οι παράμετροι. Εγώ εδώ στέκομαι.
 

fil69

Μέλος
Εγγρ.
6 Απρ 2021
Μηνύματα
162
Like
198
Πόντοι
1
Αν ταξεις και λιγο κασερι παιζει να εμφανισθουν αρκετοι
αλεξ χθες σε ρωτησα κατι ποια η γνωμη σου για την κουρτοβικ τη συναδελφοσου κ δεν μαπαντησες αν θες απαντας σημερα
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
31.733
Κριτικές
36
Like
35.545
Πόντοι
18.565
ε οχι τυπε ο νεκρος εχει παντα δικιο... η κοινη γνωμη αποφασισε και δικασε. αυριο την αυγη θα γινει ο λιθοβολισμος στην πλατεια του χωριου
Το παιδί του; Δεν το "σκότωσε";
 

kachaplias

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.240
Κριτικές
1
Like
4.881
Πόντοι
1.756

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.250
Πόντοι
7.045
ειπα τα μονα σιγουρα θυματα της υποθεσης ειναι το παιδι και ο σκυλος.... για τους αλλους 2 διατηρω τις επιφυλαξεις μου
Τύπε από τη στιγμή που η άλλη είναι στο χώμα, εκ των πραγμάτων είναι θύμα. Τώρα εσύ κράτα όσες επιφυλάψεις θες, τσάμπα είναι
 

kiriakoboy

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2010
Μηνύματα
492
Κριτικές
1
Like
629
Πόντοι
81
Βλέπω πολλά μυνήματα που λέτε ότι ήταν μικρή 20 χρονών δηλαδή παιδί. Και αυτός έκανε παιδί με παιδί.
Έχουν αλλάξει οι εποχές, και εμένα σε τέτοια ηλικία με έκαναν οι γονείς μου και οι παππούδες μου τους γονείς μου σε ποιό μικρότερη. Δηλαδή τώρα είναι περίεργο κάποιος 20 χρονών να γίνει γονέας;
 

kachaplias

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.240
Κριτικές
1
Like
4.881
Πόντοι
1.756
Τύπε από τη στιγμή που η άλλη είναι στο χώμα, εκ των πραγμάτων είναι θύμα. Τώρα εσύ κράτα όσες επιφυλάψεις θες, τσάμπα είναι
καμια φορα τυπε στο χωμα κειται ο θυτης!
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Βλέπω πολλά μυνήματα που λέτε ότι ήταν μικρή 20 χρονών δηλαδή παιδί. Και αυτός έκανε παιδί με παιδί.
Έχουν αλλάξει οι εποχές, και εμένα σε τέτοια ηλικία με έκαναν οι γονείς μου και οι παππούδες μου τους γονείς μου σε ποιό μικρότερη. Δηλαδή τώρα είναι περίεργο κάποιος 20 χρονών να γίνει γονέας;
ναι τυπε αφαιρεση ψηφου σε οσους κανουν παιδι τι και αν ειναι ενηλικες.... εδω ο νομος επιτρεπει το γαμησι απο τα 15 και μετα... μαλλον για ψυχαγωγικους σκοπους το επιτρεπει οχι για τεκνοποιηση....
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.237
Κριτικές
4
Like
7.226
Πόντοι
2.586
Βλέπω πολλά μυνήματα που λέτε ότι ήταν μικρή 20 χρονών δηλαδή παιδί. Και αυτός έκανε παιδί με παιδί.
Έχουν αλλάξει οι εποχές, και εμένα σε τέτοια ηλικία με έκαναν οι γονείς μου και οι παππούδες μου τους γονείς μου σε ποιό μικρότερη. Δηλαδή τώρα είναι περίεργο κάποιος 20 χρονών να γίνει γονέας;
Το πρόβλημα είναι ότι έκανε σχέση μαζί της όταν ήταν 15 ένας σχεδόν 30άρης. Όχι συνομήλικοι ή με μία διαφορά στην οποία πάνω κάτω έχουν ακόμα κοινά.
Όπως λέγεται αν τη χειραγωγούσε, φαντάσου καταπίεση που θα είχε αυτή η κοπέλα
 

obi1

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2016
Μηνύματα
514
Κριτικές
2
Like
645
Πόντοι
86

46usrk.png
 
OP
OP
kolofatseas

kolofatseas

Μέλος
Εγγρ.
31 Μαρ 2021
Μηνύματα
118
Like
589
Πόντοι
81
Η κοπέλα μάλλον είχε επιλόχια κατάθληψη έτσι όπως φαίνεται. Σκεφτείτει το λίγο. Η δασκάλα της είπε ότι βαφόταν, ντυνόταν και είχε το στύλ γυναικάρας. Γνώρισε τον Μπάμπη στα 16-17 και τελικά παντρεύτηκαν και έκανα και μωρό. Έβλεπε τις συνομίλικες της να βάφονται, να βγαίνουν για ποτό, διακοπές, clubs, παραλίες με τους κώλους έξω, να γαμιούνται από εδώ και από εκεί και αυτή βρέθηκε να είναι με το παιδί κλεισμένη σε ένα σπίτι. Ο Μπάμπης στη δουλειά, ποιό μεγάλος ηλικιακά είχε άλλες έννοιες, θα είχε κανά γκομενάκι κρυφό ή στην τελική θα πήγαινε και το μπουρδέλο του μια στο τόσο. Το μποξ που έκανε η κοπέλα μάλλον το έκανε για να έχει ένα ενδιαφέρον, μια ασχολία, παίζει και να μην ήξερε και καμία κίνηση.

Λέτε όντως να μπήκανε ληστές, τίποτα μπράβοι των αφεντικών του Μπάμπη που τους μετέφερε την πραμάτια στην Μύκονο και να το πήρε όλλο πάνω του γιατί των απειλούνε με την ζωή του μωρού; Στέκει αν το δείτε. Θα έκανε κανά λάθος μέτρημα στην παράδοση και σκότωσαν την γυναίκα και αν ξανακάνει λάθος σειρά έχει το μωρό. Και χέστηκε ο τύπος και δεν μπορεί να μιλήσει.
 

bourdeliaris82

Μέγας
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.498
Κριτικές
56
Like
6.225
Πόντοι
3.556
Η κοπέλα μάλλον είχε επιλόχια κατάθληψη έτσι όπως φαίνεται. Σκεφτείτει το λίγο. Η δασκάλα της είπε ότι βαφόταν, ντυνόταν και είχε το στύλ γυναικάρας. Γνώρισε τον Μπάμπη στα 16-17 και τελικά παντρεύτηκαν και έκανα και μωρό. Έβλεπε τις συνομίλικες της να βάφονται, να βγαίνουν για ποτό, διακοπές, clubs, παραλίες με τους κώλους έξω, να γαμιούνται από εδώ και από εκεί και αυτή βρέθηκε να είναι με το παιδί κλεισμένη σε ένα σπίτι. Ο Μπάμπης στη δουλειά, ποιό μεγάλος ηλικιακά είχε άλλες έννοιες, θα είχε κανά γκομενάκι κρυφό ή στην τελική θα πήγαινε και το μπουρδέλο του μια στο τόσο. Το μποξ που έκανε η κοπέλα μάλλον το έκανε για να έχει ένα ενδιαφέρον, μια ασχολία, παίζει και να μην ήξερε και καμία κίνηση.

Λέτε όντως να μπήκανε ληστές, τίποτα μπράβοι των αφεντικών του Μπάμπη που τους μετέφερε την πραμάτια στην Μύκονο και να το πήρε όλλο πάνω του γιατί των απειλούνε με την ζωή του μωρού; Στέκει αν το δείτε. Θα έκανε κανά λάθος μέτρημα στην παράδοση και σκότωσαν την γυναίκα και αν ξανακάνει λάθος σειρά έχει το μωρό. Και χέστηκε ο τύπος και δεν μπορεί να μιλήσει.
Ακυρο αυτο που λες για ληστες. Θα ειχαν βρει κατι(αποτυπωματα κλπ). Ο τυπος ειναι παλιανθρωπος. Απο κατι ισως οχι τοσο σημαντικο το σιγουρευει. Οτι σκοτωσε το αθωο σκυλακι. Στο λεω αυτο γιατι ακομα και αν δεχθω οτι η κοπελα του ειχε κανει τον βιο,αβιωτο(που εννοειται δεν δικαιολογει φονο) και τη σκοτωσε, δεν ειχε καμια δουλεια να σκοτωσει το σκυλακι.
Επισης ολο αυτο το ψεμα. Αγκαλιαζε την πεθερα του ο αλητης ενω ειχε σκοτωσει το κοριτσι. Δεν θα αγιοποιησω την Καρολαιν, ομως μην τρελαθουμε,αν ειναι να σκοτωναμε την καθε μια που μας φερθηκε σκαρτα,υποτιμητικα ή εν τελει μας πληγωσε πολυ,θα επρεπε να ειμαστε ολοι δολοφονοι serial killer.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.999
Κριτικές
67
Like
29.008
Πόντοι
10.336
:2funny: :2funny: :2funny:
ντομπρα μαγκες, οσο πατσαβουρα κι αν ειναι, της τον εδινα διχως αυριο, μεχρι να ματωσει το καβλι μου. Ξερω ειμαι ανωμαλος αλλα θα της εκανα ενα βιαιο φαλλοκρατικο κρεβατι για ωρες μεχρι να μην μπορει να περπατησει (με τη συγκαταθεση της βεβαια:alivedick: )
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom