Νέα

Σκότωσαν 20χρονη στα Γλυκά Νερά

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kolofatseas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 179K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

kolofatseas

Μέλος
Εγγρ.
31 Μαρ 2021
Μηνύματα
118
Like
589
Πόντοι
81
Τόσες μέρες σεν άνοιξε κάποιος θέμα για αυτό το αποτρόπαιο έγκλημα και είπα να το τολμήσω. Είδα στις ειδήσεις ότι συνελήφθη ύποπτος στον Έβρο με πλαστό διαβατήριο.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.446
Κριτικές
16
Like
13.639
Πόντοι
6.515
Τόσες μέρες σεν άνοιξε κάποιος θέμα για αυτό το αποτρόπαιο έγκλημα και είπα να το τολμήσω. Είδα στις ειδήσεις ότι συνελήφθη ύποπτος στον Έβρο με πλαστό διαβατήριο.
Το ζήτημα αναλυθηκε διεξοδικά στο θρεντ για την οπλοκατοχη
 

αμαμητος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.458
Like
1.454
Πόντοι
216
καθε μερα γινεται απο μια δολοφονια τουλαχιστον στο ελλαδισταν. τωρα μας ζαλισαν το κερατο με την δυστυχια αυτης της οικογενειας για να βγαλουν λεφτα οι δημοσιοκαφροι.
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.740
Πόντοι
2.306
Δεν μου λέτε πόσο ρόλο λέτε παίζει ότι το συγκεκριμένο ζευγάρι είχε ασταμάτητα ποσταρίσματα στο Facebook και έδειχναν το σπιτι μέσα έδειχναν τι κάνουν κάθε μέρα πόσο ευτυχισμένοι είναι αυτοκίνητα μηχανές ελικόπτερα μωρά χαμόγελα. Μπήκα λίγο στα προφιλ τους, έδειχναν τα πάντα.

Δεν θέλω να είμαι αρνητικός αλλά είναι σαν να προκαλούσαν την τύχη τους, απλά κάποιος να έβλεπε τους λογαριασμούς τους θα ήξερε τα πάντα για αυτούς. Και ο άλλος ο καημένος ο βλάκας, πάει και ποστάρει σήμερα καλο ταξιδι αγάπη μου
μου φαίνεται σαν η χαζομάρα να περισεύει ρε παιδιά τι γίνεται στον κόσμο.
Σαν να βγάζω εγώ ότι πιο πολύτιμο έχω να το δείχνω την μηχανή το αυτοκίνητο και μετά μου το κλέβουν. Αφού σας τρώει ρε παιδιά
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.987
Κριτικές
1
Like
30.673
Πόντοι
8.006
Δεν μου λέτε πόσο ρόλο λέτε παίζει ότι το συγκεκριμένο ζευγάρι είχε ασταμάτητα ποσταρίσματα στο Facebook και έδειχναν το σπιτι μέσα έδειχναν τι κάνουν κάθε μέρα πόσο ευτυχισμένοι είναι αυτοκίνητα μηχανές ελικόπτερα μωρά χαμόγελα. Μπήκα λίγο στα προφιλ τους, έδειχναν τα πάντα.

Δεν θέλω να είμαι αρνητικός αλλά είναι σαν να προκαλούσαν την τύχη τους, απλά κάποιος να έβλεπε τους λογαριασμούς τους θα ήξερε τα πάντα για αυτούς. Και ο άλλος ο καημένος ο βλάκας, πάει και ποστάρει σήμερα καλο ταξιδι αγάπη μου
μου φαίνεται σαν η χαζομάρα να περισεύει ρε παιδιά τι γίνεται στον κόσμο.
Σαν να βγάζω εγώ ότι πιο πολύτιμο έχω να το δείχνω την μηχανή το αυτοκίνητο και μετά μου το κλέβουν. Αφού σας τρώει ρε παιδιά
Εχεις απολυτο δικιο.
Η νεα γενια εχει ξεχασει καποια στοιχειωδη πραγματα, αποβλακωμενη απο τα social media.
Εγω θυμαμαι στην εποχη μου, ελεγαν οι γονεις στα παιδια "μην λετε τιποτα εξω για το τι υπαρχει σπιτι μας ή πώς ειναι το σπιτι μας".
Η μανα μου δεν εβαζε ποτέ μεσα στο σπιτι αγνωστο ανθρωπο (π.χ. για ερευνες, δημοσκοπησεις, πωλητες κλπ).
Τωρα με περισσή άνεση, ολοι δειχνουν τα παντα σε κοινή θεα στα social media.
Τι αποβλακωση ειναι αυτη?
Να δωσω ενα παραδειγμα ακομη.
Καμια φορα ερχεται στα δικαστηρια η συζυγος και ζηταει διατροφη, ειμαι λεει φτωχη και θελω να μου δωσει τοσα ο πρωην συζυγος.
Και την προηγουμενη μερα, παει και αναρτά βιντεάκια απο τα μπουζούκια ή απο διακοπές που πηγε.
Και φυσικα, ο δικηγορος του συζυγου της τα εκτυπωνει και τα φερνει στο δικαστηριο.
Τι ηλιθιος εθισμος ειναι αυτος να πρεπει να δημοσιοποιουμε ακομη και το χεσιμο?
Και μετα κιολας καποιοι φοβουνται οτι θα μας φακελώσει ο Σόρος. Ποιος να σε φακελωσει ρε πιθηκε, μονος σου τα βγαζεις ολα στα φορα.
Ακομη και το πενθος, πρεπει να γινει μεσω social media.
"Καλο ταξιδι αγαπη μου".
Βγαλε το σκασμο ρε πιλοτε, βουλωσε το πια, ολο δηλωσεις και αναρτησεις, κλεισου στον εαυτο σου να θρηνησεις την γυναικα σου που πεθανε τοσο βαναυσα, ΣΚΑΣΕ ΠΙΑ.
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.898
Like
29.717
Πόντοι
6.056
Ακομη και το πενθος, πρεπει να γινει μεσω social media.
"Καλο ταξιδι αγαπη μου".
Βγαλε το σκασμο ρε πιλοτε, βουλωσε το πια, ολο δηλωσεις και αναρτησεις, κλεισου στον εαυτο σου να θρηνησεις την γυναικα σου που πεθανε τοσο βαναυσα, ΣΚΑΣΕ ΠΙΑ.
Καλα οταν βλεπω αποχαιρετιστήρια μηνύματα σε νεκρο μεσα απο τα κοινωνικά δίκτυα τρελαίνομαι, μου ερχεται να σπασω την οθονη του υπολογιστη! Ηθελα να ηξερα τη σκατα έχουν μεσα στον εγκέφαλο τους!!
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 131614

Επισκέπτης
Εχεις απολυτο δικιο.
Η νεα γενια εχει ξεχασει καποια στοιχειωδη πραγματα, αποβλακωμενη απο τα social media.
Εγω θυμαμαι στην εποχη μου, ελεγαν οι γονεις στα παιδια "μην λετε τιποτα εξω για το τι υπαρχει σπιτι μας ή πώς ειναι το σπιτι μας".
Η μανα μου δεν εβαζε ποτέ μεσα στο σπιτι αγνωστο ανθρωπο (π.χ. για ερευνες, δημοσκοπησεις, πωλητες κλπ).
Τωρα με περισσή άνεση, ολοι δειχνουν τα παντα σε κοινή θεα στα social media.
Τι αποβλακωση ειναι αυτη?
Να δωσω ενα παραδειγμα ακομη.
Καμια φορα ερχεται στα δικαστηρια η συζυγος και ζηταει διατροφη, ειμαι λεει φτωχη και θελω να μου δωσει τοσα ο πρωην συζυγος.
Και την προηγουμενη μερα, παει και αναρτά βιντεάκια απο τα μπουζούκια ή απο διακοπές που πηγε.
Και φυσικα, ο δικηγορος του συζυγου της τα εκτυπωνει και τα φερνει στο δικαστηριο.
Τι ηλιθιος εθισμος ειναι αυτος να πρεπει να δημοσιοποιουμε ακομη και το χεσιμο?
Και μετα κιολας καποιοι φοβουνται οτι θα μας φακελώσει ο Σόρος. Ποιος να σε φακελωσει ρε πιθηκε, μονος σου τα βγαζεις ολα στα φορα.
Ακομη και το πενθος, πρεπει να γινει μεσω social media.
"Καλο ταξιδι αγαπη μου".
Βγαλε το σκασμο ρε πιλοτε, βουλωσε το πια, ολο δηλωσεις και αναρτησεις, κλεισου στον εαυτο σου να θρηνησεις την γυναικα σου που πεθανε τοσο βαναυσα, ΣΚΑΣΕ ΠΙΑ.
Απολυτα σωστος μερικοι ακομα γραφουν και καλο παραδεισο... :confused: :confused: :)
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
3.866
Κριτικές
1
Like
6.216
Πόντοι
2.306
Η υπέρ έκθεση της προσωπικης ζωής είναι πλέον νόμος για τις νεότερες γενιές. Ουσιαστικά καθορίζει σε ένα βαθμό την ταυτότητα των ατόμων που ποστάρουν υπερβολικά. Δηλαδή αν ποστάρω συνέχεια ότι π.χ. ξοδεύω πολλά και έχω πολλά αυτομάτως καθίσταμαι. στην κοινωνική συνείδηση ως πλουσιος-επιτυχημένος, αποκτώ κοινώς αυτή την ταυτότητα.
ετσι και ο πιλότος γράφοντας ένα «καλό ταξίδι αγάπη μου» αποκτά την ταυτότητα του αιώνια ερωτευμένου συζύγου της αδικοχαμένης κοπέλας.
σσον αφορά τους κινδύνους που δημιουργεί αυτή η υπέρέκθεση , νομίζω ότι κανείς δεν τους σταθμίζει μπροστά στην προβολή της «επιτυχίας»και την αποδοχή του φιλοθεαμονος κοινού.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.987
Κριτικές
1
Like
30.673
Πόντοι
8.006
Η υπέρ έκθεση της προσωπικης ζωής είναι πλέον νόμος για τις νεότερες γενιές. Ουσιαστικά καθορίζει σε ένα βαθμό την ταυτότητα των ατόμων που ποστάρουν υπερβολικά. Δηλαδή αν ποστάρω συνέχεια ότι π.χ. ξοδεύω πολλά και έχω πολλά αυτομάτως καθίσταμαι. στην κοινωνική συνείδηση ως πλουσιος-επιτυχημένος, αποκτώ κοινώς αυτή την ταυτότητα.
ετσι και ο πιλότος γράφοντας ένα «καλό ταξίδι αγάπη μου» αποκτά την ταυτότητα του αιώνια ερωτευμένου συζύγου της αδικοχαμένης κοπέλας.
σσον αφορά τους κινδύνους που δημιουργεί αυτή η υπέρέκθεση , νομίζω ότι κανείς δεν τους σταθμίζει μπροστά στην προβολή της «επιτυχίας»και την αποδοχή του φιλοθεαμονος κοινού.
Η οικογενεια πού ειναι?
Πού ηταν οι γονεις, να τραβηξουν αυτιά?
Να κραξουν το ζευγαρι που ειχε κανει τη ζωη του βουκινο?
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
39.878
Like
20.932
Πόντοι
5.006
Πρέπει να είναι κάποια ομαδική ψύχωση αυτής της γενιάς με τα σοσιαλ μίντια... Ο, τιδηποτε και να κάνουν στην ζωή τους συνοδεύεται και από ποσταρισμα στο ίντερνετ... Σε κάνει να απορείς αν πχ ο άλλος πάει σε μια συναυλία επειδή γουστάρει το συγκρότημα ή για να ανεβάσει ποσταρισμα στο ίντερνετ και να δουν οι άλλοι ότι πήγε συναυλια.... :confused:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.987
Κριτικές
1
Like
30.673
Πόντοι
8.006
Και να πεις οτι εκθέτεις και καμια σημαντικη ζωη, να παει στο διαολο.
Εδω οι πιο πολλοι αναρτούν τον σκυλο τους οταν χεζει, το φαγητο που θα φανε το μεσημερι ή την τσιμπλα στο ματι οταν ξυπνανε.
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
3.866
Κριτικές
1
Like
6.216
Πόντοι
2.306
Η οικογενεια πού ειναι?
Πού ηταν οι γονεις, να τραβηξουν αυτιά?
Να κραξουν το ζευγαρι που ειχε κανει τη ζωη του βουκινο?
πρώτον ο τύπος ειναι 30 ετών, δεν νομιζω ότι παίζει να του τραβήξουν το αυτί οι γονείς.
Δευτερον πρέπει πρώτα να τσεκάρουμε μήπως οι γονείς βγάζουν περισσοτερα από τα παιδιά στη φορά στα sm. Πλέον παίζει και αυτό....
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.987
Κριτικές
1
Like
30.673
Πόντοι
8.006
πρώτον ο τύπος ειναι 30 ετών, δεν νομιζω ότι παίζει να του τραβήξουν το αυτί οι γονείς.
Δευτερον πρέπει πρώτα να τσεκάρουμε μήπως οι γονείς βγάζουν περισσοτερα από τα παιδιά στη φορά στα sm. Πλέον παίζει και αυτό....
Μια χαρα μπορει ο πατερας του 30αρη να του βαλει χερι.
Σοβαρολογεις τωρα?
Πολυ Σουηδια γιναμε.
Δηλαδη ο αλλος οταν γινει 30 ετων, παύει ο πατερας του να τον συμβουλευει. Σοβαρα τωρα?
 

rosos88

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2021
Μηνύματα
49
Like
33
Πόντοι
0
Κάποτε έστελνα και εγω μερικά αλλά σταμάτησα γιατί έιδα ύποπτες κινήσεις και οι γύρο μου ξέρανε περισσότερο απο όσο πρέπει.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Όταν τους πιάσουν θα τους φτιάξουν καλλά
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
3.866
Κριτικές
1
Like
6.216
Πόντοι
2.306
Μια χαρα μπορει ο πατερας του 30αρη να του βαλει χερι.
Σοβαρολογεις τωρα?
Πολυ Σουηδια γιναμε.
Δηλαδη ο αλλος οταν γινει 30 ετων, παύει ο πατερας του να τον συμβουλευει. Σοβαρα τωρα?
Μια χαρα μπορει ο πατερας του 30αρη να του βαλει χερι.
Σοβαρολογεις τωρα?
Πολυ Σουηδια γιναμε.
Δηλαδη ο αλλος οταν γινει 30 ετων, παύει ο πατερας του να τον συμβουλευει. Σοβαρα τωρα?
Λυπάμαι που στο αποκαλύπτω αγαπητέ άλλα σήμερα ο μόνος διαχωριστικος παράγων για να ακουσει ένας νέος ή μια νέα άνω των 18 τους γονείς ειδικά σε τέτοια θέματα, είναι αν έχει οικονομική ανεξαρτησία ή όχι.
αν υπάρχει εξάρτηση και ο γονέας τσοντάρει υπάρχει μια σχετική υπακοη. Αν όχι, είναι απλά ο παλιομοδίτης που μισεί την τεχνολογία και δεν καταλαβαίνει.....
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.987
Κριτικές
1
Like
30.673
Πόντοι
8.006
Λυπάμαι που στο αποκαλύπτω αγαπητέ άλλα σήμερα ο μόνος διαχωριστικος παράγων για να ακουσει ένας νέος ή μια νέα άνω των 18 τους γονείς ειδικά σε τέτοια θέματα, είναι αν έχει οικονομική ανεξαρτησία ή όχι.
Οχι βεβαια.
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
3.866
Κριτικές
1
Like
6.216
Πόντοι
2.306
Σεβομαι την άποψη σου αλλά σχεδόν σε όλες τις περιπτώσεις που γνωρίζω δυστυχώς ο κανόνας είναι αυτός. Πιθανόν χωρίς φωνές και τσακωμούς, ο νέος άνθρωπος κουνά στωϊκα το κέφαλι του στα λόγια του πατέρα και της μάνας σκεπτόμενος « που να καταλάβεις εσυ τωρα?».
η έννοια της νουθεσίας από τον γονιό έχει χάσει σε μεγάλο βαθμό την αξία της και έχει αντισταθει απο τα
likes στο FB και λοιπές αηδιες....
 

stealthgas

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουν 2014
Μηνύματα
1.484
Κριτικές
3
Like
494
Πόντοι
36
Είναι προφανές νομίζω οτι οι εργολάβοι του φονικού ήταν τραπεζικοί υπάλληλοι που κάρφωσαν την ανάληψη στους δολοφόνους του πιπινιου
 

dem

Ανώτερος
Εγγρ.
23 Νοε 2005
Μηνύματα
3.675
Κριτικές
15
Like
6.368
Πόντοι
8.345
Καλα οταν βλεπω αποχαιρετιστήρια μηνύματα σε νεκρο μεσα απο τα κοινωνικά δίκτυα τρελαίνομαι, μου ερχεται να σπασω την οθονη του υπολογιστη! Ηθελα να ηξερα τη σκατα έχουν μεσα στον εγκέφαλο τους!!
μια απο τα ιδια και εγω
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.898
Like
29.717
Πόντοι
6.056
Δυστυχώς ζουμε στην εποχή του ¨ποσταρω στα social αρα υπαρχω¨. μακαρι να μπορέσουμε να το ξεπεράσουμε.
Πολυ άνθρωποι θεωρούν τον εαυτο τους ανύπαρκτο αν δεν ανεβάσουν κατι στα social, για αυτο τους βλέπεις να ανεβάζουν μερα παρα μερα το σκυλο τους η τον καφέ που πίνουν σε πλαστικο ποτήρι.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom