Νέα

Σεξουαλικώς Μεταδιδόμενα Νοσήματα και Πιθανότητες...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Bourdeliaris22
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 371K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Τσιμπουκι επικινδυνο 1)πουτανα ακαποτο ΧΩΡΙΣ 2)γκόμενα ΜΕ τελείωμα

  • Η "βρωμιάρα" η πουτάνα φυσικά!

    Ψήφοι: 158 44,8%
  • Η γκόμενα γιατί το χύσιμο μετράει πιο πολύ!

    Ψήφοι: 124 35,1%
  • Δεν ξέρω, δεν απαντώ

    Ψήφοι: 71 20,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    353

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
44.702
Κριτικές
61
Like
40.168
Πόντοι
22.785

pokahontas

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.110
Κριτικές
16
Like
1.734
Πόντοι
3.425
Αχ φιλενάδα συνάδερφε αν έχεις έρπης βάλε ZOVIRAX.  :dancing:

Επίσης μην ανησυχείς για την μεταδοτικότητα της έρπης. Η έρπης που δεν φαίνεται να ξέρεις ότι μεταδίδετε πολύ δύσκολα γιατί θα πρέπει να έρθει το μολυσμένο σημείο σε επαφή ανοιχτή πληγή. Η έρπης που φαίνεται μεταδίδετε πιο εύκολα. Ειδικά αν ο άντρας έχει κάποια αμυχή από το ξύρισμα ή κάποιο σπυράκι.


Μπορώ να στο αποδείξω αυτό αν έχεις έρπης που δεν φαίνεται αφήνοντας να μου κάνεις πεοθηλασμό.  :dancing:Σε φιλάω και στο στόμα αν δεν είσαι μπάζο. :2funny:

Θυσιαζεσαι για χαρη της επιστημης. Εισαι πρωτος. Και εγω μαζι σου.....προσφερομαι....και δινω και δωρακι κρεμουλα μεστή, βιολογικο προ'ι'ον!

Π
 

marianna2004

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2007
Μηνύματα
3.442
Κριτικές
3
Like
1
Πόντοι
16
Αχ φιλενάδα συνάδερφε αν έχεις έρπης βάλε ZOVIRAX.  :dancing:

Επίσης μην ανησυχείς για την μεταδοτικότητα της έρπης. Η έρπης που δεν φαίνεται να ξέρεις ότι μεταδίδετε πολύ δύσκολα γιατί θα πρέπει να έρθει το μολυσμένο σημείο σε επαφή ανοιχτή πληγή. Η έρπης που φαίνεται μεταδίδετε πιο εύκολα. Ειδικά αν ο άντρας έχει κάποια αμυχή από το ξύρισμα ή κάποιο σπυράκι.


Μπορώ να στο αποδείξω αυτό αν έχεις έρπης που δεν φαίνεται αφήνοντας να μου κάνεις πεοθηλασμό.  :dancing:Σε φιλάω και στο στόμα αν δεν είσαι μπάζο. :2funny:
ξερω πως μεταδιδεται,και σας πληροφορω οως δεν ειναι ορατο πολλες φορες εαν καποιος εχει ερπη
 

sxoinobaths

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Μαρ 2009
Μηνύματα
1.061
Κριτικές
52
Like
454
Πόντοι
2.357
paidia kalispera  na rotisw kapia pragmata uparxei pi8anotita na kolisei kapios kati apo glifomouni pipa xoris kapota h apo stomatiko fili ??

Αντιγράφω την απάντησή μου σ' άλλο θρεντ:
Σίγουρα υπάρχει κάποιος κίνδυνος, όπως υπάρχει σ' όλα σχεδόν τα πράγματα..
Πολλοί δεν το συνειδητοποιούμε,αλλά ακόμη κι όταν οδηγούμε μέσα στην πόλη υπάρχει κίνδυνος, πόσο μάλλον αν έχουμε δίκυκλο.. Αλλά κ πεζοί αν περπατούμε πάλι κινδυνεύουμε, ειδικά αν δεν περνάμε τους δρόμους απ' τις διαβάσεις κτλ.. Για να μην αναφέρω, αλκοολ, κάπνισμα κτλ..
Τώρα όσον αφορά το στοματικό σεξ με ιερόδουλες νομίζω ότι είναι πιο ασφαλές απ' το σεξ με κάποια τυχαία γκόμενα έξω, ακόμα κ με τη σταθερή μας γκόμενα γιατί ποτέ δεν ξέρεις αν έχει κολλήσει κάτι, ενώ οι ιερόδουλες υποτίθεται ότι περναν από εξετάσεις αρκετά συχνά.. Κίνδυνος υπάρχει, αλλά είναι μικρότερος για τους πελάτες απ' ότι για τα κορίτσια.. Καθώς είναι ευκολότερο για έναν άνδρα να μεταδώσει κάτι σε μια γυναίκα, λόγω του σπέρματος κτλ, αλλά κ λόγω της συχνότητας των σεξουαλικών επαφών..
Μ' άλλα λόγια ο κίνδυνος του ελεύθερου στοματικού έρωτα είναι αμελητέος στην πρώτη φορά, αλλά αυξάνεται πολλαπλασιαστικά με κάθε ερωτική επαφή.. Άλλος είναι ο κίνδυνος για τον πελάτη που παει μια φορά τη βδομάδα ή το μήνα με μια ιερόδουλο, κι άλλος ο κινδυνος για μια ιερόδουλο, που κάθε μέρα πάει με 30-40 πελάτες, μπορεί κ παραπάνω..!
Ακόμη κ κάθε μέρα να πηγαίνει στα μπουρδέλα-στούντιο κάποιος, ο κίνδυνος είναι μικρότερος απ' ότι για τα κορίτσια, αλλά σίγουρα μεγαλύτερος από έναν περιστασιακό επισκέπτη των οίκων ανοχής..
Βέβαια, αν είσαι πολύ γκαντέμης κ μια φορά αρκεί για να κολλήσεις..!
Πάντως για μένα μια καλή λύση για να μην κολλήσεις κάτι μετά από γλυφομούνι, έιναι να κανεις πλύση στόματος κ γαργάρες με Betadine αμέσως μετά ή κάτι άλλο αντίστοιχο..
Υπάρχουν πάλι κ κάποια αντισηπτικά σπρέϊ που ψεκάζεις την επίμαχη περιοχή πριν την πράξη..!

Αυτά όλα τα λέω χωρίς να είμαι ειδικός ή γιατρός, αλλά απ' όσα έχω διαβάσει..
Καλό θα 'ταν να μας απαντήσει κ κάποιος πιο ειδικός..!
 

Waaam

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2008
Μηνύματα
205
Like
0
Πόντοι
1
Ο έρπης του έρπητα... από τα λίγα νοσήματα γένους αρσενικού!
 

ornelios

Μέλος
Εγγρ.
7 Οκτ 2010
Μηνύματα
16
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
0
paidia kalispera  na rotisw kapia pragmata uparxei pi8anotita na kolisei kapios kati apo glifomouni pipa xoris kapota h apo stomatiko fili ??
αν εχεις πληγη στην πουτσα και εκεινη πληγη στο  στομα η στα ουλα κολλησσες και αντοιστιχα στο γλειφομουνι
και γλυφοκολι να κανεις στο στομα σκοτωνονται τα περισσοτερα μικροβια αρα βουρ στο πατσα 
 

pokahontas

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.110
Κριτικές
16
Like
1.734
Πόντοι
3.425
δεν παιζει μεγαλη πιθανοτητα, συμφωνω με τις δυο τελευταιες (σοβαρες) απαντησεις. Γενικα καλη στοματικη υγειηνη και πεο-υγεια σε καλυπτει απο αυτα που ανεφερες. Φυσικα, εχουν υπαρξει περιστατικα που κολληασαν αφροδισιο απο ακαποτη πιπα η' γλυφομουνι αλλα γενικα δεν υπαρχει σοβαρος κινδυνος. Προσωπικη αποψη ετσι?

Π
 

sxoinobaths

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Μαρ 2009
Μηνύματα
1.061
Κριτικές
52
Like
454
Πόντοι
2.357
Γενικά, όλα είναι συνάρτηση του πόσο πολύ τα επιθυμείς κ σ' ευχαριστούν..!
Αν για κάποιον ο ελεύθερος στοματικός έρωτας δεν είναι απαραίτητος κι αναγκαίος, μπορεί να τ' αποφύγει.. Απ' την άλλη αν είναι κάτι που τον ευχαριστεί πολύ, αναλαμβάνει την ευθύνη των πράξεων του κ το ρισκάρει..
Κίνδυνος υπάρχει, αλλά είναι σχετικά μικρός.. Υπάρχουν άλλα πράγματα που κάνουμε κι είναι ακόμα πιο επικίνδυνα..! Κι η γνώμη μου είναι ότι αν φοβόμαστε τόσο πολύ για τις ασθένειες ας κάτσουμε σπίτι μας καλύτερα.. Άλλωστε το λέει κ το τραγούδι:
"Για να μείνεις εκτός νόσου, μοναχός σου εκτονώσου..!"
Εγώ μπορώ να δεχθώ για λόγους υγεινής να μου κάνουν στοματικό με προφυλακτικό, αλλά δεν μπορώ να σταματήσω τα γλωσσόφιλα κ το γλυφομούνι, είτε με γκόμενα, είτε με ιερόδουλο..!
Αν είναι να το κόψω τελείως το άθλημα τότε κ να τον παίζω σπίτι μου καλύτερα..!
 

pokahontas

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.110
Κριτικές
16
Like
1.734
Πόντοι
3.425
Γενικά, όλα είναι συνάρτηση του πόσο πολύ τα επιθυμείς κ σ' ευχαριστούν..!
Αν για κάποιον ο ελεύθερος στοματικός έρωτας δεν είναι απαραίτητος κι αναγκαίος, μπορεί να τ' αποφύγει.. Απ' την άλλη αν είναι κάτι που τον ευχαριστεί πολύ, αναλαμβάνει την ευθύνη των πράξεων του κ το ρισκάρει..
Κίνδυνος υπάρχει, αλλά είναι σχετικά μικρός.. Υπάρχουν άλλα πράγματα που κάνουμε κι είναι ακόμα πιο επικίνδυνα..! Κι η γνώμη μου είναι ότι αν φοβόμαστε τόσο πολύ για τις ασθένειες ας κάτσουμε σπίτι μας καλύτερα.. Άλλωστε το λέει κ το τραγούδι:
"Για να μείνεις εκτός νόσου, μοναχός σου εκτονώσου..!"
Εγώ μπορώ να δεχθώ για λόγους υγεινής να μου κάνουν στοματικό με προφυλακτικό, αλλά δεν μπορώ να σταματήσω τα γλωσσόφιλα κ το γλυφομούνι, είτε με γκόμενα, είτε με ιερόδουλο..!
Αν είναι να το κόψω τελείως το άθλημα τότε κ να τον παίζω σπίτι μου καλύτερα..!

Σωστος. Χωρις υποχονδριασμους. Παντως το ρισκο ειναι πραγματικα πολυ μικρο αν τηρεις τους βασικους κανονες

Π
 

ari1973

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.879
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
16
Στοιχεία σοκ φέρνει στο φως μελέτη λοιμοξιολόγων για τη σεξουαλική ζωή των Ελληνίδων.

Σύμφωνα με την έρευνα που έγινε από λοιμωξιολόγους με στοιχεία από ασθενείς δημόσιων νοσοκομείων, μία στις δύο Ελληνίδες έχει προσβληθεί από τον ιό των κονδυλωμάτων HPV. Ωστόσο, λόγω του γεγονότος ότι το συγκεκριμένο αφροδισιακό νόσημα, συνδέεται με την απελευθερωμένη σεξουαλική ζωή, στη συντριπτική τους πλειοψηφία οι γυναίκες αρνούνται να κάνουν κάτι γι' αυτό, παρά το γεγονός ότι ιός αυτός μπορεί να εξελιχθεί σε καρκίνο της μήτρας.

Σύμφωνα με το ρεπορτάζ της Ελευθεροτυπίας, οι Ελληνίδες δεν κάνουν το εμβόλιο – ο εμβολιασμός κινείται γύρω στο 18% - κυρίως λόγω άγνοιας καθώς μία στις δύο δεν ξέρει ότι υπάρχει. Βέβαια ακόμη κι όταν ενημερώνονται δεν επιλέγουν να το κάνουν, καθώς πολλές θεωρούν ότι ο γιατρός θέλει να προωθήσει το εμβόλιο ενώ άλλες διαβάζουν στο Ίντερνετ δημοσιεύματα κατά του εμβολίου τα οποία εμπιστεύονται περισσότερο παρά το γιατρό τους.

Από την έρευνα που έγινε σε 3.000 Ελληνίδες από 18 μέχρι 70 ετών προκύπτει όπως λέει ο καθηγητής Λοιμωξιολογίας Σωτήρης Τσιόδρας ότι μεγάλος αριθμός γυναικών στην Ελλάδα παραμένει με επιμένουσα λοίμωξη. Παρήγορο είναι το γεγονός ότι από τις γυναίκες αυτές μόνο το 1% εμφάνισε τελικά καρκίνο της μήτρας.

Σημαντικό και εδώ όπως και σε κάθε άλλο γυναικολογικό πρόβλημα είναι το Παπ – τεστ. “Οι περισσότερες απ' αυτές τις λοιμώξεις φεύγουν όπως περνάμε μια ίωση και επίσης σήμερα μπορεί μια γυναίκα να είναι προσβεβλημένη από ένα στέλεχος του ιού και ύστερα από 2-3 χρόνια αυτό το στέλεχος να έχει φύγει ή να προσβληθεί ύστερα από πέντε χρόνια από ένα άλλο στέλεχος του ιού. Αρα δεν έχει κανένα νόημα να ψάχνεται η γυναίκα αν έχει αυτό το στέλεχος ή κάποιο άλλο για ειδικότερες εξετάσεις. Η πρωτογενής πρόληψη παραμένει το Παπ-τεστ” αναφέρει ο αναπληρωτής καθηγητής κυτταρολογίας Α. Καρακίτσος.
  πηγη newsit.gr


:jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: τι να  πεις....ας τα βλεπουμε εμεις τουλαχιστον....να προσεχουμε.
 

pokahontas

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.110
Κριτικές
16
Like
1.734
Πόντοι
3.425
Στοιχεία σοκ φέρνει στο φως μελέτη λοιμοξιολόγων για τη σεξουαλική ζωή των Ελληνίδων.

Σύμφωνα με την έρευνα που έγινε από λοιμωξιολόγους με στοιχεία από ασθενείς δημόσιων νοσοκομείων, μία στις δύο Ελληνίδες έχει προσβληθεί από τον ιό των κονδυλωμάτων HPV. Ωστόσο, λόγω του γεγονότος ότι το συγκεκριμένο αφροδισιακό νόσημα, συνδέεται με την απελευθερωμένη σεξουαλική ζωή, στη συντριπτική τους πλειοψηφία οι γυναίκες αρνούνται να κάνουν κάτι γι' αυτό, παρά το γεγονός ότι ιός αυτός μπορεί να εξελιχθεί σε καρκίνο της μήτρας.

Σύμφωνα με το ρεπορτάζ της Ελευθεροτυπίας, οι Ελληνίδες δεν κάνουν το εμβόλιο – ο εμβολιασμός κινείται γύρω στο 18% - κυρίως λόγω άγνοιας καθώς μία στις δύο δεν ξέρει ότι υπάρχει. Βέβαια ακόμη κι όταν ενημερώνονται δεν επιλέγουν να το κάνουν, καθώς πολλές θεωρούν ότι ο γιατρός θέλει να προωθήσει το εμβόλιο ενώ άλλες διαβάζουν στο Ίντερνετ δημοσιεύματα κατά του εμβολίου τα οποία εμπιστεύονται περισσότερο παρά το γιατρό τους.

Από την έρευνα που έγινε σε 3.000 Ελληνίδες από 18 μέχρι 70 ετών προκύπτει όπως λέει ο καθηγητής Λοιμωξιολογίας Σωτήρης Τσιόδρας ότι μεγάλος αριθμός γυναικών στην Ελλάδα παραμένει με επιμένουσα λοίμωξη. Παρήγορο είναι το γεγονός ότι από τις γυναίκες αυτές μόνο το 1% εμφάνισε τελικά καρκίνο της μήτρας.

Σημαντικό και εδώ όπως και σε κάθε άλλο γυναικολογικό πρόβλημα είναι το Παπ – τεστ. “Οι περισσότερες απ' αυτές τις λοιμώξεις φεύγουν όπως περνάμε μια ίωση και επίσης σήμερα μπορεί μια γυναίκα να είναι προσβεβλημένη από ένα στέλεχος του ιού και ύστερα από 2-3 χρόνια αυτό το στέλεχος να έχει φύγει ή να προσβληθεί ύστερα από πέντε χρόνια από ένα άλλο στέλεχος του ιού. Αρα δεν έχει κανένα νόημα να ψάχνεται η γυναίκα αν έχει αυτό το στέλεχος ή κάποιο άλλο για ειδικότερες εξετάσεις. Η πρωτογενής πρόληψη παραμένει το Παπ-τεστ” αναφέρει ο αναπληρωτής καθηγητής κυτταρολογίας Α. Καρακίτσος.
  πηγη newsit.gr


:jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: τι να  πεις....ας τα βλεπουμε εμεις τουλαχιστον....να προσεχουμε.

νομιζω οτι το εμβολιο πρεπει να το κανουν οι γυναικες οσο πιο νεες ειναι και καλυτερα οταν ειναι παρθενες. Οποτε, δεν ειναι και πολυ σοκαριστικο που πολυ λιγες το κανουν

Π
 

yannisrock

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2009
Μηνύματα
224
Like
0
Πόντοι
1

Αυτό ίσχυε όταν είχε πρωτοβγει το εμβόλιο, γιατί μπορεί κάποια κοπέλα να είχε τον ιό αλλά να μην είχε εμφανή συμπτώματα ακόμα...Οπότε το εμβόλιο δεν θα είχε κανένα νόημα!Τους τελευταίους μήνες όμως όλο και περισσότεροι κάνουν το εμβόλιο και μάλιστα πολλοί από αυτούς είναι άντρες! Ο HPV είναι τόσο διαδεδομένος όσο δεν μπορείτε να φανταστείτε! Μπορεί να το έχουμε και να μην εμφανίσουμε ποτέ συμπτώματα, ή μπορεί κάποια στιγμή της ζωής μας και να εμφανήσουμε! Συνήθως μετά από 4μήνες εώς 1 χρόνο από τη στιγμή που κάποιος έρθει σε επαφή με τον ιό θα εκδηλώσει κάποιο σύμπτωμα (χωρίς όμως αυτό να είναι απαραίτητο)!
Όσον αφορά τα ακάποτα που λέγατε παραπάνω, την άποψή μου την είπα και καμία ευθύνη δεν φέρω!
 

pokahontas

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.110
Κριτικές
16
Like
1.734
Πόντοι
3.425
Αυτό ίσχυε όταν είχε πρωτοβγει το εμβόλιο, γιατί μπορεί κάποια κοπέλα να είχε τον ιό αλλά να μην είχε εμφανή συμπτώματα ακόμα...Οπότε το εμβόλιο δεν θα είχε κανένα νόημα!Τους τελευταίους μήνες όμως όλο και περισσότεροι κάνουν το εμβόλιο και μάλιστα πολλοί από αυτούς είναι άντρες! Ο HPV είναι τόσο διαδεδομένος όσο δεν μπορείτε να φανταστείτε! Μπορεί να το έχουμε και να μην εμφανίσουμε ποτέ συμπτώματα, ή μπορεί κάποια στιγμή της ζωής μας και να εμφανήσουμε! Συνήθως μετά από 4μήνες εώς 1 χρόνο από τη στιγμή που κάποιος έρθει σε επαφή με τον ιό θα εκδηλώσει κάποιο σύμπτωμα (χωρίς όμως αυτό να είναι απαραίτητο)!
Όσον αφορά τα ακάποτα που λέγατε παραπάνω, την άποψή μου την είπα και καμία ευθύνη δεν φέρω!

Δηλαδη, ενας υγειης αντρας που τρεφεται σωστα και αθλειται, αν πιασει HPV, θα δειξει συμπτωματα μετα 4-12 μηνες? Γιατι οχι νωριτερα?

Π
 

yannisrock

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2009
Μηνύματα
224
Like
0
Πόντοι
1
Δηλαδη, ενας υγειης αντρας που τρεφεται σωστα και αθλειται, αν πιασει HPV, θα δειξει συμπτωματα μετα 4-12 μηνες? Γιατι οχι νωριτερα?

Π

Ένας υγειής άντρας που τρέφεται και αθλείται πιθανότατα να μην εκδηλώσει κανένα σύμπτωμα για πολύ μεγάλο διάστημα (ίσως και χρόνια, ίσως και να μην εκδηλώσει ποτέ)! Είναι ασαφής ακόμα ο λόγος που συμβαίνει αυτό (δεν οφείλετε μόνο στο ανοσοποιητικό σύστημα)! Κάποιες έρευνες συνδέουν την εκδήλωση συμπτωμάτων ακόμα και με το ζάχαρο και άλλα! Κατά μέσο όρο ο ιός χρειάζεται 4μήνες για να εκδηλωθεί (το νωρίτερο 1μήνα)!
 

pokahontas

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.110
Κριτικές
16
Like
1.734
Πόντοι
3.425
Ένας υγειής άντρας που τρέφεται και αθλείται πιθανότατα να μην εκδηλώσει κανένα σύμπτωμα για πολύ μεγάλο διάστημα (ίσως και χρόνια, ίσως και να μην εκδηλώσει ποτέ)! Είναι ασαφής ακόμα ο λόγος που συμβαίνει αυτό (δεν οφείλετε μόνο στο ανοσοποιητικό σύστημα)! Κάποιες έρευνες συνδέουν την εκδήλωση συμπτωμάτων ακόμα και με το ζάχαρο και άλλα! Κατά μέσο όρο ο ιός χρειάζεται 4μήνες για να εκδηλωθεί (το νωρίτερο 1μήνα)!

Δηλαδη δε μπορει να βγει 5-6 μερες μετα την υποπτη επαφη?

Π
 

brad-pitt

Μέλος
Εγγρ.
27 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.216
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
16
Εγώ μπορώ να δεχθώ για λόγους υγεινής να μου κάνουν στοματικό με προφυλακτικό, αλλά δεν μπορώ να σταματήσω τα γλωσσόφιλα κ το γλυφομούνι, είτε με γκόμενα, είτε με ιερόδουλο..!
:think: μου κανει εντυπωση πως δινεις γλωσσόφιλα και κανεις και γλυφομούνι ενω το ακαποτο το φοβασαι ...  :think:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom