Νέα

Ψέματα ταξιτζήδων

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα paiktoura
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 272
  • Εμφανίσεις 21K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

thesspunter

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2006
Μηνύματα
3.329
Κριτικές
6
Like
1.062
Πόντοι
376
Το φόρουμ αυτό δεν είναι δικαστήριο.  Κάνουμε κουβέντα για να γουστάρουμε.  Υπό αυτό το πρίσμα δεν χρειάζεται να είναι όλοι οι ταξιτζήδες καθίκια για να τους κατακρίνουμε.  Μού φτάνει που είναι οι περισσότεροι.  Εμένα 9 στους 10 ήταν καθίκια.  Να μήν το πω δηλαδή επειδή υπάρχει ο 1 στους 10 καλός;  Φίλε Σκρουντζ πιστεύω οτι ανήκεις στο 1 και αυτό λόγω ηλικίας βασικά.  Όμως δεν αντικατοπτρίζεις την πλειοψηφία, αυτή που αναφέρουν τα παιδιά πιο πάνω...

Enforcer μαζί σου για τις γυναίκες...
 

Riskos

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2007
Μηνύματα
15
Like
0
Πόντοι
0
Λυπαμαι αν παιρνω μπαλα και την μικρη μειοψηφια των σωστων ταξιτζηδων (η καταληλη οναμασια ειναι διακονιαριδες) αλα η γνωμη μου ειναι οτι ο Χιτλερ θα προσεφερε μεγαλη υπηρεσια στην ανθρωποτητα αν εκανε αυτους σαπουνι.
 

psolaras78

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2006
Μηνύματα
5.795
Κριτικές
74
Like
1.825
Πόντοι
9.295
Φαινομενο ταριφες,

-καθημερινα απο το πρωι τρωμε στη μαπα τα ατελειωτα΄΄σταματαω οπου γουσταρω χωρις αλαρμ'',
-γκαζωνουν οταν το φαναρι παει να γινει κοκκινο και αλλοι απο πρασινο το καταφερνουν να το κανουν κοκκινο οδηγωντας χαλαρα.
-σταματανε να αποβιβασουν/επιβιβασουν πελατη συνηθως οταν το φαναρι αναβει πρασινο
-αλλαζουν αριστερα-δεξια συνεχεια λωριδες
-σου σπανε τα παπαρια με το ραδιοφωνο
-δημιουργουν απιστευτο χαος

Ενδεικτικα να αναφερω οτι στην Αθηνα κυκλοφορουν περισσοτερα ταξι απ`οτι στη Νεα Υορκη

Οσον αφορα σωστους και μη επαγγελματιες να αναφερω οτι το 2000 επιστρεφοντας απο Αμστερνταμ και εχοντας 1500 δρχ ο ταριφας με πηρε και με πηγε σπιτι μου(μαζι με τις αποσκευες)αφου του ειπα χυμα΄΄φιλε τα λεφτα μου τα φαγανε πουτανες,τοσα εχω΄΄
Φιλοτιμοι και σωστοι υπαρχουν παντου οπως και χιλιαδες αντι-επαγγελματιες/μουνοπανα παγκοσμιως
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Αυτός δεν ήταν σωστός επαγγελματίας, απλά φιλότιμος εκεί που δεν έπρεπε.

Και στο πορτοκαλί όλοι γκαζώνουν στην ελάδα, όχι μόνο οι ταξιτζήδες.
 

Galb

Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
4.898
Κριτικές
8
Like
32
Πόντοι
16
Χαχαχα οι ταξιτζίδες λένε του κόσμου τις ιστορίες...Αν όμως ήταν και αληθινές καλά θα ήταν... :headbang2:
 

ΣΚΡΟΥΝΤΖ

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.637
Κριτικές
7
Like
114
Πόντοι
16
Λυπαμαι αν παιρνω μπαλα και την μικρη μειοψηφια των σωστων ταξιτζηδων (η καταληλη οναμασια ειναι διακονιαριδες) αλα η γνωμη μου ειναι οτι ο Χιτλερ θα προσεφερε μεγαλη υπηρεσια στην ανθρωποτητα αν εκανε αυτους σαπουνι.
απο  :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: παει καλα η ομαδα ετσι?και καλα ρε φιλε 8 μηνες στο σαιτ και το μονο που σκεφτηκες να γραψεις ηταν αυτο? :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :jerking: :jerking: :jerking:
 

kalamata

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2006
Μηνύματα
22
Κριτικές
1
Like
44
Πόντοι
0
Το χειρότερο επάγγελμα! Λυπάμε ιδίως όταν βλέπω κάτι Γιαπωνέζους τουρίστες που παρεμπίπτοντος είναι ο πιο ευγενικός και τίμιος λαός του κόσμου να μπαίνουν στα οχήματα αυτών των γκάνγκστερ! Ποτέ ταξί, μόνο ΙΧ ή δίκυκλο!!
 

Gamaomanoules

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.125
Κριτικές
1
Like
24
Πόντοι
16
Ανοιξε ο Χ ενα τοπικ σχετικα με ενα μαλακα ταριφα που του ειπε τη μαλακια του και επεσαν ολοι να κανουν κραξιμο για το επαγγελμα του ταξιτζη.
Ο ελληνας ειναι ο μεγαλυτερος κλαψας τελικα που υπαρχει
Κανενας δε μιλαει για το ποσα τροχαια γινονται απο μαλακιστηρια καθε μερα.
Κανενας δε θιγει αλλα επαγγελματα που ειναι η μαστιγα σημερα της ελληνικης κοινωνιας.
Μεσα στην ολη σαπιλα και διαφθορα που εχουμε ολοι μας,ειμαστε τοσο υπερανω και μαγκες για να φανουμε
βγαζουμε απο το μυαλο μας ιστοριες για ταριφες λες και το μπουρδελο σημερα στο δρομο ειναι αυτοι και οχι
ο καθε μαλακας νεοελληνας που χρωσταει 1000 δοσεις για να εχει ενα αμαξι και να το παιζει μουρη.
Αυτοι οι ταριφες μας ταιριαζουν,αυτα τα γαμησια που τρωμε καθημερινα σε ολους τους τομεις λιγα ειναι.
Ας μη μιλαμε και συγκρινομαστε με ευρωπαικες αλλες πολεις γιατι εδω ειναι ΕΛΛΑΔισταν.
Αυτη η χωρα πασχει απο μαλακες-ξερολες που εχουν γνωμη για τα παντα,χωρις να ξερουν μια.
Δεν εξαιρω τον εαυτο μου απο τιποτα.
Αποψη μου ειναι οτι οι ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ-ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΙΕΣ ταξι ειναι τα μεγαλυτερα μου**** και οι
ΑΠΛΟΙ οδηγοι ειναι τα απο τους λιγους ελληνες που δουλευουν 12ωρο για να ΞΕΧΡΕΩΣΟΥΝ πρωτα κμετα να βγαλουν
εισοδημα ανεχομενοι τον καθε μαλακα επιβατη.
Λεω απο τους λιγους γιατι οι πλειοψηφια κοιταει να χωθει στο δημοσιο και να ξυνει τα αρχιδια της και η αλλη μιση
κοιταει να κλαιγεται για "ανεργια".
Μονο οποιος εχει γνωση γυρω απο το επαγγελμα θα καταλαβει,ολοι οι αλλοι ας το παρουν επιφανειακα.
Τελος,καλο ειναι να εχουμε γνωση για το σε τι σκατα ειμαστε και σε τι βοθρο ΘΑ κολυμπησουμε τα επομενα χρονια
μπας και γραφτει κανενα σοβαρο τοπικ και οχι για τη καθε μαλακια ενος 60χρονου καβλογερου.
Παρεπιπτωντος ειδα και πριν οτι ο ψαχνω δηλωσε οτι θα αποσυρθει επειδη τον ειπαν μαλακα?
Γιατι ρε ψαχνω?
Οταν στα ελεγα πριν μηνες γιατι δε με πιστευες? :2funny: :2funny:
Οσο για τον καλαματα που γενικευει οτι ειναι το χειροτερο επαγγελμα,μεγαλε οταν αρχισεις να βγαινεις στην αγορα εργασιας και φας το καβλι απο αλλους εργοδοτες που σε γαμανε για 600 ευρω να δεις τοτε ποσο θα γουταρεις το 1000ρικο και τα μουνακια στο ταξι..
Αν παλι δεν εισαι πιτσιρικας και δουλευεις ηδη χρονια,τοτε φιλε πρεπει ναχεις χαμηλο iq και νοοτροπια στη ζωη σου και σειρα μου να πω οτι και εγω σε λυπαμαι απο την απαντηση που εδωσες.
 

Επισκέπτης
ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε..προς τα που κλανει το μπαρμπουνι???
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Προτείνω νέο θρεντ

Αφιερωμένο στους μεγαλύτερους και πιο επικίνδυνους ψεύτες - κατ'επάγγελμα

"Ψέματα πολιτικών"

Διάβασα σήμερα στην Καθημερινή ότι υπάρχει σχέδιο "αξιοποίησης" των καμμένων της Πάρνηθας.

Μπροστά στους αληταράδες της βουλής, τα ψέματα των ταξιτζήδων είναι αφελέστατα
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
ρε ξεκολλατε με τους ταξιτζηδες.αμα δε γουσταρετε μη μπαινετε.με ρωταει εμενα κανεις πως βγαινουν 12 ωρες στο τιμονι και μετα παω και σχολη?αμα δειτε οτι σας κλεβουν καντε καταγγελια.οταν εχει επιβατη το ταξι παρακαλατε να σας παρει και οταν ειστε εσεις μεσα δε θελετε αλλον.και αλλα πολλα.αλλοι βρωμανε.αλλες ξεκωλιαρες ψαχνουν αφορμη να στην πουν χωρις λογο.δε φτανει που ειναι σκοτοδουλεια λετε και οτι θελετε.αμα δε σας αρεσει κατι καντε καταγγελια και μη γενικευετε :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff:

Ακριβως !!!

Εγω κυκλοφορω μονιμως με ταξι
και γνωριζω πολυ καλα τι πληρωνω ...

Εχω παει 4 ταξιτζηδες στην αστυνομια και ας εχω χασει μεροκαματα
δεν εχετε ιδεα τι ΚΑΥΛΑ ειναι να βλεπεις τον ΤΑΡΙΦΑ να σε κοιτα
αποσβολωμενος .........
 

vamos1

Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2006
Μηνύματα
90
Like
4
Πόντοι
0
εχω πλακωθει στο ξυλο με ταριφα...μου ζητησε τρελο ποσο για μικρη αποσταση δεν του τα εδωσα και πλακωθηκαμε στις μαπες....αλλος με πηρε κουρσα απο αλεξανδρας για Ν.φιλαδελφεια και στο τελος της Λ.αλεξανδρας σηκωσε λιγο το χειροφρενο αναψε το λαμπακι και μου ειπε οτι χαλασε(αποφασισε οτι δεν τον βολευε η κουρσα) γελιοοοοο τι σκεφτονται οι αν8ρωποι...προχτες μου λεει ο αλλος οτι μια γκομενα-μουναρα αλλαξε καλσον εν κινησει στην θεση του συνοδηγου!!Γενικα εχουνε πλακα οταν εισαι μεσα στο ταξι γιατι οταν εισαι εξω απο αυτο ειτε πεζος  ειτε μα αλλο οχημα μηχανη-αυτοκινητο αλλαζουν στο ακρως αντιθετο τα πραγματα...
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Γαματα φιλε ....

η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΦΥΛΗ επαγγελματιων ......

κλεφτες μεχρις εκει που δεν παει αλλο και εγω δυστυχως
δεν μπορω να μαθω να οδηγαω ωστε να απαλλαγω απο δαυτους

μιλαμε για 500-700 ευρω το μηνα ταξι !!!!
 

kalamata

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2006
Μηνύματα
22
Κριτικές
1
Like
44
Πόντοι
0
Ζητώ επίσημα από τους forum-moderators να απαγορευτεί η είσοδος στο site στους κίτρινους φονιάδες! Μας τα πρήζουν μες τη πόλη, μη μας τα πρήζουν και στο δίκτυο!!
 

ΣΚΡΟΥΝΤΖ

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.637
Κριτικές
7
Like
114
Πόντοι
16
Ζητώ επίσημα από τους forum-moderators να απαγορευτεί η είσοδος στο site στους κίτρινους φονιάδες! Μας τα πρήζουν μες τη πόλη, μη μας τα πρήζουν και στο δίκτυο!!
η πολλη  :jerking:  *P.προσεχε
 

aspirin

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2005
Μηνύματα
694
Like
14
Πόντοι
6
Αν πιάσουμε το κεφάλαιο "κλέψιμο" στη χώρα μας, δε θα ξέρουμε από που να αρχίσουμε κ που να τελειώσουμε. Μας κλέβουν οι ταξιτζήδες, οι μπακάληδες, οι βενζινοπώλες, ο γείτονας μας, ο αδερφός μας.... οι πάντες. Ο ένας Έλληνας κλέβει τον άλλον και του επιστρέφει μπούμεραγκ η κλεψιά. Η οικονομική δυσπραγία έχει κάνει τον Έλληνα κακό και εκμεταλλευτή. Οπως συμβαίνει με όλα τα επαγγέλματα, δε μου φαίνεται περιέργο να κλέβει ένα ποσοστό των ταξιτζήδων.



 

ΣΚΡΟΥΝΤΖ

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.637
Κριτικές
7
Like
114
Πόντοι
16
Αν πιάσουμε το κεφάλαιο "κλέψιμο" στη χώρα μας, δε θα ξέρουμε από που να αρχίσουμε κ που να τελειώσουμε. Μας κλέβουν οι ταξιτζήδες, οι μπακάληδες, οι βενζινοπώλες, ο γείτονας μας, ο αδερφός μας.... οι πάντες. Ο ένας Έλληνας κλέβει τον άλλον και του επιστρέφει μπούμεραγκ η κλεψιά. Η οικονομική δυσπραγία έχει κάνει τον Έλληνα κακό και εκμεταλλευτή. Οπως συμβαίνει με όλα τα επαγγέλματα, δε μου φαίνεται περιέργο να κλέβει ένα ποσοστό των ταξιτζήδων.
σωστος φιλε.ετσι μαλιστα.οχι σαν μερικους παραπανω που γραφουν οτι τους κατεβει χωρις να σκεφτουν καθολου
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom