Νέα

Ψέματα ταξιτζήδων

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα paiktoura
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 272
  • Εμφανίσεις 21K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

paiktoura

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.272
Κριτικές
29
Like
2.795
Πόντοι
6.495
Άσχετο, αλλά αυτοί οι ταρίφες με έχουνε φλομώσει στο ψέμα. Τι κάθομαι και τους μιλάω; Παίρνω χθες το βράδυ έναν μπάρμπα γύρω στα 60 για να κατέβω κέντρο και όλο για τα μουνάκια στο δρόμο έλεγε. Του λέω, σου έχει τύχει ποτέ να γαμήσεις από το ταξί, ουουουού λέει αυτός, μόλις την προηγούμενη μέρα, λέει, πήρε "ένα δεκαεξάρικο" και όταν έφτασαν εκεί που πήγαινε δεν είχε λεφτά να πληρώσει και είπε στον μπάρμπα να ανέβει στο σπίτι για να τον πληρώσει σε είδος. Το ξέσκισα, μου λέει ο μπάρμπας, σαν κατσικάκι βέλαζε όταν το πήδαγα. Ρε τι άλλο θ' ακούσουμε με αυτούς τους ταρίφες...  :jerking: :2funny:
 

requiem

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουλ 2007
Μηνύματα
1.976
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
και μετα ο μπαρμπας ξυπνησε. :headbang:
 

CIVIL111

Μέγας
Εγγρ.
25 Δεκ 2007
Μηνύματα
4.040
Κριτικές
22
Like
14
Πόντοι
4.175
δεν υπαρχει ταριφας που να μην εχει γαμησει τουλαχιστον 100 μουνια και βαλε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :jerking:
 

Heelover

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
9.251
Κριτικές
27
Like
14
Πόντοι
3.057
έλα μωρέ κι εσύ.... τι ασχολείσαι;;;

άστον να λέει να περνάει η ώρα....  με αυτά θα ασχολείσαι;;
 

ΣΚΡΟΥΝΤΖ

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.637
Κριτικές
7
Like
114
Πόντοι
16
εμενα παντως προχτες μου ζητησε τηλεφωνο γκομενα οσο και αν ακουγεται περιεργο.ουτε εγω το περιμενα.και παιχνιδι οντως γινεται σε αρκετες περιπτωσεις.
 

Paparov

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
4
Like
4
Πόντοι
16
Mάλλον ο γερο-ταρίφας έχει πρώτου βαθμού συγγένεια με τον Πινόκιο..
 

eskiya

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.249
Like
8
Πόντοι
16
Υπάρχει και άλλο θρεντ νομίζω. Χρήσιμο βέβαια για όσους παίρνουν ταξί διότι οι τύποι δεν παίζονται. Μακράν από τα πιο κλεφταράδικα σινάφια.
 

ΣΚΡΟΥΝΤΖ

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.637
Κριτικές
7
Like
114
Πόντοι
16
Υπάρχει και άλλο θρεντ νομίζω. Χρήσιμο βέβαια για όσους παίρνουν ταξί διότι οι τύποι δεν παίζονται. Μακράν από τα πιο κλεφταράδικα σινάφια.
:knuppel: :knuppel: :knuppel: :knuppel: :knuppel: :knuppel: :knuppel: :knuppel: :knuppel:πηγαινε κανε λιγο αυτη τη δουλεια και μετα ξαναμιλα
 

Heelover

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
9.251
Κριτικές
27
Like
14
Πόντοι
3.057
Υπάρχει και άλλο θρεντ νομίζω. Χρήσιμο βέβαια για όσους παίρνουν ταξί διότι οι τύποι δεν παίζονται. Μακράν από τα πιο κλεφταράδικα σινάφια.

είμαι σίγουρος πως κάνεις μεγάλο λάθος!!

υπάρχουν και χειρότεροι κλέφτες ;):)
 

eskiya

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.249
Like
8
Πόντοι
16
είμαι σίγουρος πως κάνεις μεγάλο λάθος!!

υπάρχουν και χειρότεροι κλέφτες ;):)
Σίγουρα. Παραδέχομαι το υπερβολικό της διαπίστωσής μου και απολογούμαι. Είναι ένα από πιο κλεφταράδικα σινάφια είναι η σωστή διατύπωση. ;)
 

palermo

Μέγας
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
11.883
Κριτικές
140
Like
421
Πόντοι
3.595
10 φορές τον τελευταίο χρόνο πήρα ταξί από Βενιζέλος...τις 7 με κλέψανε ή προσπαθήσανε...
ο ένας έβαλε διπλή στις 11,άλλος μου λέει για Αθήνα είναι φιξ 33 ευρώ βγήκε λέει νόμος!!!...άλλος 55 ευρώ μέχρι κέντρο χωρίς κίνηση ούτε βαλίτσες κλπ,τα οποία τα έγραψε,άρα είχε πειραγμένο ταξίμετρο...
 

silver_bullet

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2007
Μηνύματα
485
Κριτικές
1
Like
3
Πόντοι
1
αρα πιο καλα σε συμφερει να δινεις φιξ 33 ευρω παρα 55 ;)
 

Heelover

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
9.251
Κριτικές
27
Like
14
Πόντοι
3.057
eskiya, επειδή μπορεί μπορεί να είχες κάποια άσχημη εμπειρία από ταρίφα,
δεν καθιστεί το επάγγελμα σαν κλεφταράδικο συνάφι ;)
έχω δουλέψει και κάτι ξέρω...

σε όλα τα επαγγέλματα υπάρχουν καλοί και κακοί!!

μερικά βενζινάδικα κλέβουν σε βενζίνη, σημαίνει πως είναι κλέφτες όλοι;;;
 

eskiya

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.249
Like
8
Πόντοι
16
προσωρινα για λιγο καιρο.ενα τηλεφωνο ομως τσιμπησα προχτες :dancing: :dancing:
Καλή δουλειά τότε, φυσικά το σχόλιο μου δεν ήταν επί του προσωπικού. Ελπίζω να μην είσαι από αυτούς που βρίζει όλος ο κόσμος. Φανταζομαι ξέρετε το ειδικο ντοκιμαντερ για τα ταξι στην ελλάδα γερμανικού καναλιου με τίτλο: Ελλάδα: η μοναδική χώρα του κόσμου που τα ταξί επιλέγουν τους επιβάτες. Τριτοκοσμικές σκηνές σε ΚΤΕΛ, λιμάνια, με ταρίφες να ΡΩΤΑΝΕ τους επιβάτες "Που πάτε παλικάρια;" και να παίρνουν όσους τους βολευει, ενώ περίμεναν μέσα στο ταξί μέχρι να γεμίσει!  :2funny: :2funny: :2funny:
 

ΣΚΡΟΥΝΤΖ

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.637
Κριτικές
7
Like
114
Πόντοι
16
10 φορές τον τελευταίο χρόνο πήρα ταξί από Βενιζέλος...τις 7 με κλέψανε ή προσπαθήσανε...
ο ένας έβαλε διπλή στις 11,άλλος μου λέει για Αθήνα είναι φιξ 33 ευρώ βγήκε λέει νόμος!!!...άλλος 55 ευρώ μέχρι κέντρο χωρίς κίνηση ούτε βαλίτσες κλπ,τα οποία τα έγραψε,άρα είχε πειραγμένο ταξίμετρο...
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :grin: :grin: :grin: :grin:εγω δεν εκλεψα παντως ακομα :grin: :grin: :grin:
 

χχχχχ

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Οκτ 2007
Μηνύματα
528
Κριτικές
34
Like
6
Πόντοι
1.230
Πάντως επί του θέματος (δηλαδή επί της κλεψιάς των ταξιτζήδων) να καταθέσω και εγώ ένα περιστατικό.
Μία από τις σπάνιες φορές που πήρα ταξί κοίταζα τις ταρίφες και υπολόγιζα πόσα θα πλήρωνα και παράλληλα κοίταζα το ταξίμετρο. Ανακάλυψα λοιπόν ότι σε κάθε κόρνα που έκανε (κυρίως στο φανάρι για να κινηθούν οι μπροστινοί έπεφτε 50άρικο (ιστορία επί δραχμής). Έτσι όταν φτάσαμε υπόλογισα ότι μου είχε γράψει επιπλέον 200δρχ και του έδωσα 500 αντί για 700 λέγοντάς του αν έχει αντίρηση να πάμε στην Τροχαία. Το δέχτηκε και έφυγε. Εγώ ως μαλάκας δεν έκανα καταγγελία τότε.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom