Νέα

Ψέματα ταξιτζήδων

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα paiktoura
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 272
  • Εμφανίσεις 21K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
Όλοι βρίζουμε τους ταξιτζήδες, αλλά όταν μας κουβαλάνε "στουπί" από τα μπαράκια είναι καλοί κ άγιοι :-)
Εγώ πάντως δεν έχω παράπονο από ταριφίδια. Με έχουνε εξυπηρετήσει. Κ μάλιστα μια φορά που η κοπέλα μου την έπιασαν αφόρητοι πόνοι στην περίοδο μας πήγε σφαίρα ένας στο Λαϊκό και μάλιστα δε δεχόταν να πάρει χρήματα. Να λέμε τα καλά που και πού.Δε βλάπτει.
Και εγώ έχω πέσει σε πολύ καλά παιδιά....ούτε κλεψιά ούτε παπαριές....αλλά έχω πέσει και σε απατεώνες....αυτοί όμως είναι η μειοψηφία...και μιλάω για εμένα προσωπικά τι μου έχει τύχει.....
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
13
Πόντοι
66
παρ ολον που οντως εχουν κακη φημη οι ταξιτζηδες εγω εχω παρει 789678578 φορες ταξι ζητημα 4-5 να επιβεβαιωσαν την φημη
 

eskiya

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.249
Like
8
Πόντοι
16
Έλα να το ανεβάσουμε το παλικάρι που 6 μήνες ακόμα θα είναι στο αμάξι. Επειδή πολύ σας τα έχωσα, πρέπει να παραδεχτώ ότι και και ως προς την οδήγηση μπορεί ειδικά τις βραδυνές ώρες να πηγαίνουν σαν παλαβοί και γενικώς να σταματάνε όπου τους γουστάρει, γενικώς είναι καλοί οδηγοί και ξέρεις ότι αν πας να χωθείς ή να κάνεις καμιά σφήνα θα σε δει ο γάτος. Μπορεί να σε βρίζει μες το ταξί αλλά θα σε δει! Άσε που δίνουν και προτεραιότητα.
Συγχωρήστε με αλλά το ότι μας πάνε σπίτι στουπί δεν κατηγοριοποιείται στα θετικά. Τι θέλατε δηλαδή; Να μας πάνε σπίτι τους? :P
 

eskiya

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.249
Like
8
Πόντοι
16
παρ ολον που οντως εχουν κακη φημη οι ταξιτζηδες εγω εχω παρει 789678578 φορες ταξι ζητημα 4-5 να επιβεβαιωσαν την φημη
Από περιέργια. Πόσοι σου ζήτησαν το τηλέφωνο; Πόσοι πήραν δεύτερο άτομο; Πόσοι κάπνισαν χωρίς να σε ρωτήσουν ή δυνάμωσαν τα σκυλάδικα τους; 4-5?
 

rokoss

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.282
Κριτικές
2
Like
5
Πόντοι
16
την πεφτετε μερικοι στους ταξιτζηδες αλλα δεν κοιτατε (κι εγω μεσα) την δικια σας συμπεριφορα ειτε στους δρομους, ειτε στις εργασιες του καθενος..
ταξιδευω πολυ και τις μαλακιες που βλεπω καθημερινα απο οδηγους ιχ δεν τις κανει ουτε ο πιο κοπριτης ταριφας.
ας κανουμε πρωτα μια αυτοκριτικη και ας διορθωσουμε πρωτα τις δικιες μας μαλακιες και μετα την πεφτουμε και στους αλλους.

εκτος, αν ολα τα μελη σε αυτο το site, εκτος απο λεφταδες (θρεντ ποσα βγαζουμε) ειναι και τελειοι.. τοτε παω πασο.
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
την πεφτετε μερικοι στους ταξιτζηδες αλλα δεν κοιτατε (κι εγω μεσα) την δικια σας συμπεριφορα ειτε στους δρομους, ειτε στις εργασιες του καθενος..
ταξιδευω πολυ και τις μαλακιες που βλεπω καθημερινα απο οδηγους ιχ δεν τις κανει ουτε ο πιο κοπριτης ταριφας.
ας κανουμε πρωτα μια αυτοκριτικη και ας διορθωσουμε πρωτα τις δικιες μας μαλακιες και μετα την πεφτουμε και στους αλλους.
εκτος, αν ολα τα μελη σε αυτο το site, εκτος απο λεφταδες (θρεντ ποσα βγαζουμε) ειναι και τελειοι.. τοτε παω πασο.
Η ποιό σωστή τοποθέτηση.........
 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
Μου έχει τύχει ταρίφας να με πάει απο αρχές Συγγρού στο Ελ.Βενιζέλος σε 1 (ολογράφως ΜΙΑ) ώρα και 35 (ολογράφως τριάντα πέντε) λεπτά. Λίγη κίνηση είχε, τίποτα σπουδαίο. Κουβεντούλα ήθελε ο μαλάκας. Και μου πήρε 16 ευρώ  :idiot: :idiot: :idiot: :idiot: :idiot: :idiot: :idiot: :idiot: :idiot:

Απο την άλλη, για όσους λένε για εξωτερικό, για μια διαδρομή στο Μάντσεστερ της Αγγλίας που πλήρωνα 6,5-7 λίρες, γαμημένος μπάσταρδος κωλοΑγγλάρας μου ζήτησε 22 λίρες :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked:. Αφού πρώτα μου έκανε το γύρο της πόλης ώρα 2 τα ξημερώματα. Τα αρχίδια μου πήρε η πουστρίτσα  :ak: :ak: :ak: :ak: :ak: :ak: :ak: :ak: :ak: :ak: :ak: :ak:
 

eskiya

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.249
Like
8
Πόντοι
16
την πεφτετε μερικοι στους ταξιτζηδες αλλα δεν κοιτατε (κι εγω μεσα) την δικια σας συμπεριφορα ειτε στους δρομους, ειτε στις εργασιες του καθενος..
ταξιδευω πολυ και τις μαλακιες που βλεπω καθημερινα απο οδηγους ιχ δεν τις κανει ουτε ο πιο κοπριτης ταριφας.
ας κανουμε πρωτα μια αυτοκριτικη και ας διορθωσουμε πρωτα τις δικιες μας μαλακιες και μετα την πεφτουμε και στους αλλους.

εκτος, αν ολα τα μελη σε αυτο το site, εκτος απο λεφταδες (θρεντ ποσα βγαζουμε) ειναι και τελειοι.. τοτε παω πασο.
Σωστος . Και μόνο ιχ; Πήγαινε σε καμιά δημόσια υπηρεσία να δεις σωστούς επαγγελματίες. Της πασιέτζας.
 

eskiya

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.249
Like
8
Πόντοι
16
Ρε συ κρεταν εννοείται ότι τα ταξί είναι πιο ακριβά έξω. Δεν είναι όμως αυτό το θέμα.
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
13
Πόντοι
66
Από περιέργια. Πόσοι σου ζήτησαν το τηλέφωνο; Πόσοι πήραν δεύτερο άτομο; Πόσοι κάπνισαν χωρίς να σε ρωτήσουν ή δυνάμωσαν τα σκυλάδικα τους; 4-5?
λολ
καποιοι μου ζητησαν τηλ καποιοι μου εδωσαν τηλ χωρις να το ζητησω χαχαχα με ρωταγαν μερικοι για 2ο ατομο κ φυσικα τους ελεγα οκ κ σε αλλους τους ελεγα εγω η ιδια να παρουν τον κοσμο
ειμαι μαλλον τυχερη γιατι πολυ λιγοι καπνιζαν παρουσια μου τουλαχιστον κ απο μουσικες εγω επεσα σε ροκαδες κ χιπχοπαδες (απιστευτο? χαχα)

οπως κ να χει ομως αυτα εγω ουτε κ που τους δινω σημασια, μαζι μου ηταν ευγενικοι κ δεν προσπαθησαν να με κλεψουν
ακομη κ αυτοι απο κ προς σταθμους κτελ αεροδρομια λιμανια κλπ
τι να πω το μονο κακο που βρισκω εγω ειναι που επιμενουν να κουβεντιαζουν μερικοι μερικοι κ να σου λενε την ιστορια της ζωης τους οταν εσυ δεν εχεις καμια διαθεση να την ακουσεις
 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
Ρε συ κρεταν εννοείται ότι τα ταξί είναι πιο ακριβά έξω. Δεν είναι όμως αυτό το θέμα.
Πιο ακριβά μπορεί να είναι.
Αυτό που γράφω είναι οτι με έκανε βολτούλα για να πάρει κατιτίς παραπάνω. Τυχαία ήταν τρείς φορές παραπάνω  :ak: :ak: :ak: :ak: :ak: :ak: :ak: :ak: :ak: :ak: :ak:.

Μην νομίζεις οτι μόνο εμείς είμαστε κωλολαός.
 

Επισκέπτης
Οταν τελιωσουμε με τους ταξιτζιδες, ας πιασουμε αλλα επαγγελματα. Πχ. μαναβηδες, μπακαληδες κτλ. Παντως εγω αυτους που δεν γουσταρω ειναι λιτρουβιαριδες.
 

χχχχχ

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Οκτ 2007
Μηνύματα
528
Κριτικές
34
Like
6
Πόντοι
1.230
Οταν τελιωσουμε με τους ταξιτζιδες, ας πιασουμε αλλα επαγγελματα. Πχ. μαναβηδες, μπακαληδες κτλ. Παντως εγω αυτους που δεν γουσταρω ειναι λιτρουβιαριδες.
Ποιοί είναι αυτοί οι λιτρουβιαριδες ρε κουμπάρε;
 

eskiya

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.249
Like
8
Πόντοι
16
Οταν τελιωσουμε με τους ταξιτζιδες, ας πιασουμε αλλα επαγγελματα. Πχ. μαναβηδες, μπακαληδες κτλ. Παντως εγω αυτους που δεν γουσταρω ειναι λιτρουβιαριδες.
Ε δικαιολογημένα! Άντε με την κωλοφάρα τους οι απαραδεκτοι! :P :P :P :P
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Οι ταξιτζήδες έχουν βελτιωθεί τα τελευταία χρόνια.

Δυστυχώς υπάρχουν στον κλάδο τους μεγάλοι αλήτες - και για κάποιο λόγο αυτοί δεν απομακρύνονται.

Εχουν όμως βελτιωθει. Υπάρχουν φυσικά σημαντικά περιθώρια βελτίωσης του τρόπου που οδηγούν και της συμπεριφοράς τους

Αυτή τη στιγμή ο νούμερο ένα κίνδυνος στο δρόμο είναι οι γυναίκες
 

eskiya

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.249
Like
8
Πόντοι
16
Οι ταξιτζήδες έχουν βελτιωθεί τα τελευταία χρόνια.

Δυστυχώς υπάρχουν στον κλάδο τους μεγάλοι αλήτες - και για κάποιο λόγο αυτοί δεν απομακρύνονται.

Εχουν όμως βελτιωθει. Υπάρχουν φυσικά σημαντικά περιθώρια βελτίωσης του τρόπου που οδηγούν και της συμπεριφοράς τους

Αυτή τη στιγμή ο νούμερο ένα κίνδυνος στο δρόμο είναι οι γυναίκες
Προσπαθώ να πείσω το ευατό μου ότι δεν είμαι σεξιστής αλλά συμφωνώ γαμώτο. :o
 

manolo82

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2006
Μηνύματα
51
Like
0
Πόντοι
0
πριν 2 χρονια,φανταρος ημουν,ξυπναω στις 5 το πρωι να παω στο ΓΕΑ γιατι ημον σερβιτορος του αρχηγουΓΕΑ στον καφε,το νερο,το πρωινο και τα λοιπα..παιρνω ταξι αλλα δεν ειχα ψηλα..ετσι εδωσα 20εη διαδρομη Γαλατσι πενταγωνο ειναι περιπου 4.5ε...ο τυπος κανει ενα μαγικο και αντι για 4.5 μου κραταει 8.5 :headbang: :tickedoff: :headbang: :tickedoff: απλα αντι για 2ευρα τα ψιλα ηταν μονα που μου εδωσε και το καταλαβα αφου βγηκα..ομως επειδη δεν το ξεχασα αυτο και ηθελα να παρω το αιμα μου πισω πηρα ταξι βραδυ,και στο φαναρι κατεβηκα σαν κυριος απο πισω που καθομουνα χωρις να πληρωσω και απλα τον ακογα να με μπινελικωνει :birdman:
 

manolo82

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2006
Μηνύματα
51
Like
0
Πόντοι
0
ο ξαδερφος μου ειναι ενα παλαβο παιδακι,και ακρως αντιδραστικο..πιτσιρικας γυρω στα 17 ενα βραδυ που γυρναγε σπτι του,σταματαει ταξι και εβρεχε παρα πολυ..βρηκε δυσκολα ταξι και οταν τον πηρε ο ταριφας του λεει¨-επειδη δε θα βρησκες με τπτ ταξι και μ εβγαλες απ το δρομολογιο μου θα μου δωσεις 5ε μολις φτασουμε Γαλατσι οκ?  ΑΠΟ ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΟΛΙΑΤΣΟΥ!!μολις φτανουνε καυεβαινει ο ξαδερφακι κατω και του λεει ΠΑΡΤ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ ΛΑΜΟΓΙΟ!!και την κανει τρεχοντας..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom