Νέα

Πράσινε Θεέ Παναθηναϊκέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 125K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Ποιό όνομα θα θέλατε για το νέο γήπεδο του Παναθηναϊκού;

  • Παύλος & Θανάσης Γιαννακόπουλος

    Ψήφοι: 83 29,3%
  • Όνομα χορηγού

    Ψήφοι: 32 11,3%
  • Panathinaikos Arena

    Ψήφοι: 110 38,9%
  • Γιώργος Καλαφάτης

    Ψήφοι: 22 7,8%
  • Μίμης Δομάζος

    Ψήφοι: 21 7,4%
  • Δημήτρης Σαραβάκος

    Ψήφοι: 13 4,6%
  • Κριστόφ Βαζέχα

    Ψήφοι: 20 7,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    283

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
η....μεγαλύτερη;;;;;;
χαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχα
α, ρε Ζάετς, άρε Ζιοβάνι, άρε Ριβάλντο, άρε Προτάσοφ, άρε Σαμπανάτζοβιτς, άρε Ντέταρι, άρε πόσους ακόμα να θυμηθώ......
 

sokoro1967

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουν 2008
Μηνύματα
11
Κριτικές
10
Like
379
Πόντοι
290
βαλε ακομα, Νινη, Ρουκαβινα...
 

ViDiViCi

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2008
Μηνύματα
2.178
Like
2
Πόντοι
16
η....μεγαλύτερη;;;;;;
χαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχα
α, ρε Ζάετς, άρε Ζιοβάνι, άρε Ριβάλντο, άρε Προτάσοφ, άρε Σαμπανάτζοβιτς, άρε Ντέταρι, άρε πόσους ακόμα να θυμηθώ......
Αυτοί και ο Καρεμπέ με τον Σόουζα!!! Άρα μέσα στις 10 κορυφαίες μεταγραφές. Γαύροι θα τα πούμε από κοντά!!! Τα υπογλώσσια στον κύριο Moican!!! :2funny: :2funny: :2funny:
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
υπογλώσσια; δεν το έπιασα...ξανθός γαρ....πρέπει να μου τα κάνετε πενηνταράκια...
 

ViDiViCi

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2008
Μηνύματα
2.178
Like
2
Πόντοι
16
Πλάκα κάνω ρε Moican. Για τη μεταγραφή λέω!!! Αρχίζεις και αγχώνεσαι όπως εμείς με το μπάσκετ!!! Εκτός κι αν κοιμάσαι ήσυχος οπότε πάω πάσο!!!
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Πλάκα κάνω ρε Moican. Για τη μεταγραφή λέω!!! Αρχίζεις και αγχώνεσαι όπως εμείς με το μπάσκετ!!! Εκτός κι αν κοιμάσαι ήσυχος οπότε πάω πάσο!!!
κοιτα προσωπικά μου αρέσει να βλέπω και να υποστηρίζω την ομάδα μου αλλά δεν πρόκειται να τη βάλω στη ζωή μου-ευτυχία μου - υγεία μου, αν δεν μου εξασφαλίζει αυτή το προς ζειν μου. Οπότε κοιμάμαι ήσυχος είτεο Κόκκαλης κάνει μεταγραφές είτε δεν κάνει. Είτε οι άλλοι κάνουνε είτε δεν κάνουνε. Προφανώς και προτιμώ να κάνει ο Ολυμπιακός και οι άλλοι να παίρνουνε τα τρία τους, αλλά δεν είμαι τυφλός ούτε ηλίθιος να πιστεύω πως ο Ολυμπιακός θα είναι εσαεί πρωταθλητής. Κάποια στιγμή θα σπάσει αυτό, όπως το 2004 με εσάς. Αλλά από αυτό μέχρι να νομίζουν μερικοί πως με μια μεταγραφή θα γαμήσουνε όλο τον κόσμο και ειδικά τον πρωτοπόρο είναι σαν να λέμε εμείς στο μπάσκετ πως επειδή πήραμε τον Ματσιγιάουσκας θα παίρναμε πρωτάθλημα.
Τρία χρόνια το προσπαθούμε και ακόμα το παλεύουμε και ελπίζουμε του χρόνου.
Και στο ποδόσφαιρο για τον ΠΑΟ φέτος είναι η πρώτη χρονιά που πάει να φτιάξει τα αγράμπελα τόσων χρόνων, αυτή είναι η αλήθεια, ό,τι και να ψυχανεμίζεστε ή ονειροπολείτε ορισμένοι.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
γαυρε
παπουτσακι καλο αθλητικο, πχ. της adidas και θα το φτασεις το πουλμαν σας
και θα ειναι ολοι μεσα στο πουλμαν
και ο γεροτζολε
και ο γεροκοβασεβιτς
και ο παλταδουρομπελουτσις
και ο κιαρατας ο βουλης
και ο γερολυκος λεντεσμα
ολοι, ολοι θα ειναι μεσα και θα περιμενουν τους κορνεδες σου
 
κάθε χρόνο τις ίδιες μαλακίες λέτε
 

ViDiViCi

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2008
Μηνύματα
2.178
Like
2
Πόντοι
16
Πλάκα κάνω ρε Moican. Για τη μεταγραφή λέω!!! Αρχίζεις και αγχώνεσαι όπως εμείς με το μπάσκετ!!! Εκτός κι αν κοιμάσαι ήσυχος οπότε πάω πάσο!!!

αλλά δεν πρόκειται να τη βάλω στη ζωή μου-ευτυχία μου - υγεία μου, αν δεν μου εξασφαλίζει αυτή το προς ζειν μου. Οπότε κοιμάμαι ήσυχος είτεο Κόκκαλης κάνει μεταγραφές είτε δεν κάνει. Είτε οι άλλοι κάνουνε είτε δεν κάνουνε.
Μεταφορικά το είπα το κοιμάσαι εκτός κι αν κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις....
 

Carlos

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Αυγ 2005
Μηνύματα
2.302
Κριτικές
11
Like
2
Πόντοι
2.945
γαυρε
παπουτσακι καλο αθλητικο, πχ. της adidas και θα το φτασεις το πουλμαν σας
και θα ειναι ολοι μεσα στο πουλμαν
και ο γεροτζολε
και ο γεροκοβασεβιτς
και ο παλταδουρομπελουτσις
και ο κιαρατας ο βουλης
και ο γερολυκος λεντεσμα
ολοι, ολοι θα ειναι μεσα και θα περιμενουν τους κορνεδες σου
 


...ξεχασες το αστερι της Ρεαλ , τον Ραουλ Μπραβο  :headbang: :2funny: :cheesy:
Μεγαλη υποθεση για τον ΠΑΟ παντως να ερθει αυτος ο παικτης....ανεβαινει πολυ το πρεστιζ του και ανοιγει η πορτα πιο ευκολα και για αλλους στο μελλον....


 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Μεταφορικά το είπα το κοιμάσαι εκτός κι αν κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις....
σου εξηγησα στο ποστ μου πως δεν κοιμάμαι ούτε μεταφορικά ούτε κανονικά. παρότι έχω σχέσεις επαγγελματικές (και το έχω ξαναπεί αυτό) και με ΑΕΚ και με ΠΑΟ και σχεδόν καθόλου με Ολυμπιακό (παρότι εγώ είμαι γαύρος), οπαδικά δεν με απασχολεί αυτό. και έχω ξαναπεί πως εδώ λέω απλά τη γνώμη μου, γιατί αν μιλήσω με στοιχεία θα τρίβουνε πάρα πολλοί τα μάτια τους. Γιατί δεν είμαι σε συλλόγους και μέλη γραμμένος. Έχω επαγγελματική σχέση. Αλλά δεν έχει νόημα γιατί πάλι θα τα αμφισβητούν οι άνθρωποι που δεν βλέπουνε 2 χιλιοστά πέρα από τη μύτη τους.
Επί της ουσίας, δεν αξίζει να υπάρχει τέτοια πώρωση....στο επαγγελματικό ποδόσφαιρο.
 

stranger88

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2008
Μηνύματα
3.105
Κριτικές
3
Like
28
Πόντοι
16
Ο Κριστόφ Βαζέχα γεννήθηκε στην Πολωνία στις 17 Νοεμβρίου του 1964 και στον Παναθηναϊκό ήρθε το Δεκέμβριο του 1989 από την Πολωνική Ρουχ Χορσόφ με την οποία είχε ήδη κατακτήσει δύο πρωταθλήματα. Το ντεμπούτο του Βαζέχα έγινε σε ντέρμπι με την ΑΕΚ χωρίς όμως να καταφέρει να σκοράρει καθώς το παιχνίδι τελείωσε 0-0. Μια βδομάδα αργότερα και με αντίπαλο τον Απόλλωνα Αθηνών πετυχαίνει το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης. Το πρωτάθλημα ολοκληρώνεται, ο Παναθηναϊκός το κατακτά και ο Βαζέχα προλαβαίνει να παίξει σε 21 αγώνες έχοντας 14 γκολ. Η υπέροχη καριέρα του σπουδαίου Πολωνού, μόλις είχε ξεκινήσει στην Ελλάδα!
Την επόμενη περίοδο, το «τριφύλλι» κατακτά το νταμπλ με τον Βαζέχα να στέλνει τη μπάλα 18 φορές στα δίχτυα των αντιπάλων στο πρωτάθλημα.
Παίρνει και πάλι το Κύπελλο το 1993 και το 1994, ενώ την επόμενη σεζόν αναδεικνύεται νταμπλούχος, σε μια θριαμβευτική χρονιά. Πρωταθλητής αναδεικνύεται και το 1996, την ίδια στιγμή που έφτανε έως τα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ, όπου και αποκλείστηκε ο Παναθηναϊκός από τον Αγιαξ.
Η θριαμβευτική του πορεία στο ελληνικό ποδόσφαιρο συνεχίζεται το 1998, όταν ο Κριστόφ Βαζέχα χρίζεται πρώτος σκόρερ όλων των εποχών του ΠΑΟ με 181 γκολ, στον αγώνα πρωταθλήματος Απόλλων Αθηνών- ΠΑΟ (2-5), και ακριβώς στη λήξη του ματς σημειώνει το 182ο αφήνοντας τον Αντώνη Αντωνιάδη στη δεύτερη θέση.
Τελευταίοι τίτλοι το 2004, όταν φορώντας για τελευταία χρονιά τη φανέλα του Παναθηναϊκού, πρόσθεσε στη συλλογή του Πρωτάθλημα και Κύπελλο. Θεωρείται δικαιολογημένα από τους ξένους ποδοσφαιριστές που πρόσφεραν τα μέγιστα στο ελληνικό ποδόσφαιρο, ήταν υπόδειγμα ήθους και επαγγελματισμού και φωτεινό παράδειγμα σπουδαίου παίκτη.
Συνολικά στο πρωτάθλημα πέτυχε 244 γκολ σε 403 αγώνες και αναδείχθηκε τρεις φορές πρώτος σκόρερ (1994, 1995, 1998), ενώ σε 63 ευρωπαϊκά ματς είχε 24 γκολ. Είχε 50 συμμετοχές στην Εθνική Πολωνίας με εννέα γκολ.
Εδώ και λίγα χρόνια έχει ξεκινήσει μια νέα καριέρα, αυτή του προπονητή και από το καλοκαίρι του 2007 είναι τεχνικός διευθυντής της Arsenal Soccer School στην Ελλάδα.

[youtube=425,350]O14Bf7lX1u4[/youtube]


 

Συνημμένα

  • 150px-Warzycha.jpg
    150px-Warzycha.jpg
    9,5 KB · Εμφανίσεις: 22
  • ajiax10_b.jpg
    ajiax10_b.jpg
    53,6 KB · Εμφανίσεις: 29

ORCA

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.276
Like
1
Πόντοι
16
<<Eιναι τρελος, ειναι τρελος ο πολωνος...!!!>>
opolonosyl2.jpg


πω ρε φιλε, τι μου θυμισες τωρα με το βιντεο που εβαλες...
τι γαμησια εριχνε ο κριστοφ με τον μικρο στους γαυρους...ακομα φλοκια καταπινουν
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom