Νέα

Που πάνε για καφέ οι στριπτητζούδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα vasos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 978
  • Εμφανίσεις 95K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

studian

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
9
Πόντοι
16
Διαφωνώ ότι κάνουν "μια δουλέια". At least not entirely. Πέραν του φραπέ, έχουν πουλήσει φούμαρα για μεταξωτές κορδέλες... Οπότε άν ό άλλος  δεν αντιλαμβάνεται ότι είναι δουλειά...
Ακόμα και επί του φραπέος.

Και τα φούμαρα μέρος της δουλειάς είναι. Αν δεν είναι δουλειά τι είναι; Χόμπι; λειτούργημα;

Μια δουλειά σαν όλες είναι! Απλώς η υπηρεσία που παρέχεται έχει να κάνει με την σεξουαλικότητα και το συναίσθημα ενίοτε.
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
Εκεί είναι το μυστικό σύντροφε...Να καταλάβεις από νωρίς ότι τα¨"φούμαρα για μεταξωτές κορδέλες" είναι μέρος της δουλειάς τους και της φαντασίωσης που πουλάνε...
Ίσως από ένστικτο, ίσως από μια αόριστη γνώση των κανόνων των στριπ που μου είχαν μεταλαμπαδεύσει κάποιοι παλιοί, από την πρώτη φορά που πήγα σε τέτοια μαγαζιά, δεν ξεχνάω το επαγγελματικό της όλης συναλλαγής...Αυτή πουλάει παραμύθι- φαντασίωση..Είναι απλά μέρος της δουλειάς της, δεν είναι ούτε σκατόψυχη ούτε πλανεύτρα..
Το αν θα αγοράσεις εναπόκειται αποκλειστικά σε εσένα. Και σε τελική ανάλυση πάω σε ένα στριπτιτζάδικο για να κάνω χαβαλέ, όχι για να γνωρίσω τη γυναίκα της ζωής μου...
Και αν και είμαι συμπαθητικός εμφανισιακά (τουλάχιστον έτσι λέει η μαμά μου και η αδελφή μου) γνωρίζω καλά ότι μια μπαρουτοκαπνισμένη στριπτιτζού ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να έπαθε μουνόπλακα μαζί μου με το που με είδε-άρα αν μου λέει μαλακίες θα είναι επειδή θέλει να μου τ' αρπάξει...
Το στριπτιτζάδικο εν τέλει είναι κάτι σε ζωολογικό κήπο- ή ακόμη καλύτερα, σαφάρι...Θαυμάζω από απόσταση ασφαλείας την τίγρη, μπορεί και να της πετάξω καμια μπριζόλα αλλά δεν θα την πάρω μαζί μου σπίτι..Διότι ξέρω καλά ότι όσο και να γουργουρίζει δεν είναι χορτοφάγος....

Nein pur toi aussi studian
Οι άνθρωποι προφανώς διαφέρουν. ʼλλοι δεν μπορούν εξαρχής να κάνουν το distinction, όπως επίσης μπόρουν να κάνουν και το Μόγλη
 

studian

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
9
Πόντοι
16
Και αν και είμαι συμπαθητικός εμφανισιακά (τουλάχιστον έτσι λέει η μαμά μου και η αδελφή μου) γνωρίζω καλά ότι μια μπαρουτοκαπνισμένη στριπτιτζού ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να έπαθε μουνόπλακα μαζί μου με το που με είδε-άρα αν μου λέει μαλακίες θα είναι επειδή θέλει να μου τ' αρπάξει...

Κούκλος είσαι ρε συ! Θα έλεγαν ποτέ ψέμματα η μητέρα σου και η αδελφή σου;
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
:2funny: str81977, αν κρίνω από το userneme και το παραπάνω σχόλιο είσαι/ πρωτομπήκες στα strip κάτω των 30 χωρίς concurrent serious relationship
 

Ropaloforos

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2005
Μηνύματα
885
Like
9
Πόντοι
6
Ρε παιδιά, έλεος. ʼλλος τρελένεται με φραπέδες, άλλος τις βλέπει για σπίτι, άλλος για συνηδητοποιημενους παιχτες της ελεύθερης οικονομίας, σε τουτη την κουβέντα. Σιγά μη τα έχουν βάλει σωστά αυτές στο μυαλό τους όλα αυτά, δηλ. το ρόλο τον κοινωνικό τους. Μπλεγμένες ξένες κοπέλες είναι που δεν ξέρουν αν υπάρχει αύριο και ότι νάναι κάνουν και λένε. Τι ασχολείστε, έτσι και αλλιώς αυτές στον υπόκοσμο ανήκουν, εκει βαράνε προσοχές, αυτούς θαυμάζουν και ερωτεύονται.  ʼμα κανας ρομαντικός με χοντρή τσέπη την δεί να τις τραβήξει, τις πουλάνε. Ο τυχόν παθιασμένος λαϊκός που τρώει απο τα αναγκαία του, φορτώνει που τον παθιάζουν και τον δουλεύουν. Ο πλούσιος ο κυριλέ, χόμπυ κάνει και είναι ψύχραιμος, δεν τον πονάνε τα έξοδα και δεν τρελένεται. Αυτό είναι. Δεν θέλει πάθος, καταντάει πρέζα.
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
Σωστότατος σε όλα, αλλά το ξαναλέω πολλές ψάχνουν και την αποκατάσταση by default ακόμα και με 1500 - 2000? και κάτω των 30. Πρόσφατο παράδειγμα Sara (ex BG, Baby-O)
 

Ropaloforos

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2005
Μηνύματα
885
Like
9
Πόντοι
6
Κουράζονται και αυτές και πιάνουν και κανα σωσίβιο άμα δεν χωράν στην λέμβο. Θέμα τύχης και κατάληξης. Αυτές την τύχη ξεκίνησαν αμάσητα να κυνηγούν. Δηλ. έτσι τους είπανε στη διαφήμιση. Καλή τύχη σε όλες, και αυτές λαικά μπλεγμένα κορίτσια είναι, και τις μαλακιες που κάνανε σε κόσμο δεν είχαν το μυαλό να τις καταλάβουν καλά.
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
ʼμα κανας ρομαντικός με χοντρή τσέπη

Αυτό τώρα μου θυμίζει την κάμιλο(όχι την κάμηλο)  :2funny: :2funny: και τις επενδύσεις στην Ελλάδα.

Αυτές την τύχη ξεκίνησαν αμάσητα να κυνηγούν. Δηλ. έτσι τους είπανε στη διαφήμιση.

:2funny:
Ο panos και εσύ έχετε πληρώσει δίδακτρα Berkeley για το essay και είστε για υποτροφία στο Prinston
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
Ο τυχόν παθιασμένος λαϊκός που τρώει απο τα αναγκαία του, φορτώνει που τον παθιάζουν και τον δουλεύουν. Ο πλούσιος ο κυριλέ, χόμπυ κάνει και είναι ψύχραιμος, δεν τον πονάνε τα έξοδα και δεν τρελένεται. Αυτό είναι. Δεν θέλει πάθος, καταντάει πρέζα.

Ένα από τα πράγματα που χαίρομαι, είναι ότι πρά το σύντομο σχετικά διάστημα στo show κατέληξα στα ίδια συμπεράσματα. Τώρα μεθαδονούλα
 

studian

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
9
Πόντοι
16
Πάντως απορώ με την δυσκολία που έχουν ορισμένοι να δουν το επάγγελμα της στριπτιζου σαν δουλειά.

Δηλαδή ο πωλητής αυτοκινήτων που σε παραμυθιάζει για να αγοράσεις ένα αυτοκίνητο που συχνά είναι πέρα και πάνω απο τις οικονομικές σου δυνατότητες, που σου χώνει τις δόσεις, που σου πουλάει ένα σωρό αξεσουάρ, δεν κάνει τη δουλειά του; σκέφτηκε ποτέ να πει κανείς γι' αυτόν ότι δεν είναι ακριβώς δουλειά;

Το κινητό μου είναι ΤΙΜ. Πριν 1 μήνα περίπου μουέστειλαν σε ωραία συσκευασία ένα πακέττο που έγραφε PLATINUM. διαβάζοντας σε παραμύθιαζαν με ένα σωρό πλεονεκτήματα, αφού σου πούλαγαν φούμαρα ότι είσαι ο καλύτερος πελάτης, που θα είχες αν έπαιρνες το πακέτο αυτό. Φυσικά στο τέλος έβλεπες ότι έπρεπε να έχεις μίνιμουμ μηνιαίο λογαριασμό 165?. Δουλειά κάνουν κι αυτοί, δεν σκέφτηκα να πω ότι είναι καριόληδες και πούστηδες γαμημένοι. Αν με συμφέρει το πακέτο και κάνω ούτως ή άλλος αυτόν τον λογαριασμό, το παίρνω. Αν δεν με συμφέρει δεν το παίρνω χωρίς να τους κατηγορήσω ότι δεν είναι άνθρωποι που δουλεύουν απλώς. Αν δεν με συμφέρει και το πάρω εγώ είμαι ο μαλάκας, όχι αυτός που μου το πούλησε.
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
Πάντως απορώ με την δυσκολία που έχουν ορισμένοι να δουν το επάγγελμα της στριπτιζου σαν δουλειά.

Δηλαδή ο πωλητής αυτοκινήτων που σε παραμυθιάζει για να αγοράσεις ένα αυτοκίνητο που συχνά είναι πέρα και πάνω απο τις οικονομικές σου δυνατότητες, που σου χώνει τις δόσεις, που σου πουλάει ένα σωρό αξεσουάρ, δεν κάνει τη δουλειά του; σκέφτηκε ποτέ να πει κανείς γι' αυτόν ότι δεν είναι ακριβώς δουλειά;

Το κινητό μου είναι ΤΙΜ. Πριν 1 μήνα περίπου μουέστειλαν σε ωραία συσκευασία ένα πακέττο που έγραφε PLATINUM. διαβάζοντας σε παραμύθιαζαν με ένα σωρό πλεονεκτήματα, αφού σου πούλαγαν φούμαρα ότι είσαι ο καλύτερος πελάτης, που θα είχες αν έπαιρνες το πακέτο αυτό. Φυσικά στο τέλος έβλεπες ότι έπρεπε να έχεις μίνιμουμ μηνιαίο λογαριασμό 165?. Δουλειά κάνουν κι αυτοί, δεν σκέφτηκα να πω ότι είναι καριόληδες και πούστηδες γαμημένοι. Αν με συμφέρει το πακέτο και κάνω ούτως ή άλλος αυτόν τον λογαριασμό, το παίρνω. Αν δεν με συμφέρει δεν το παίρνω χωρίς να τους κατηγορήσω ότι δεν είναι άνθρωποι που δουλεύουν απλώς. Αν δεν με συμφέρει και το πάρω εγώ είμαι ο μαλάκας, όχι αυτός που μου το πούλησε.

Το εξήγησα και πιο πάνω, άλλοι παίρνουν τα πράγματα σοβαρά και μπλέκουν τη ζωή τους, από την Α ή Β διαπεδαγώγηση και από τις Α και Β συγκυρίες. Αντικειμενικά ο Rop τα είπε για τους περισσότερους - γιατί υπάρχουν και οι εκτελεστές(...) - παραπάνω
 

Ropaloforos

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2005
Μηνύματα
885
Like
9
Πόντοι
6
Ρε συ Στούντυ, άλλο εσύ, υπάρχει πολύς κόσμος απλός και αδύναμος που του ρουφάνε το αίμα. Εδώ ο άλλος ένα χαζό χόμπυ βρίσκει και μπορεί να κολλήσει αιώνες. Όχι τώρα στο μουνί που του κουνιέται και του λέει σούπα μούπες μέσα στα στρινγκ και τα ωραία φώτα, και του βαράει η τεστοστερόνη 100. Τον μέσο όρο απο την μάζα να τον βγάζουμε.
Δεν την ξέρει την δουλειά νομίζεις η μαφία που πουλάει μουνί, πρέζα, και όπλα; Εγγυημένη επιτυχία. Και στις χώρες των κοριτσιών δεν έχουν γίνει καμπάνιες να μην μπλέκουν; Γιγαντοαφίσσες είχε στη Μολδαβία. Αλλά έχει τόσες ψημένες, που άντε πάλι. Είναι φοβερό πράγμα η δίψα.
Στην νέα γυαλιστερή εποχή υπάρχει πολύ μοναξιά και αποπροσανατολισμός και διαφήμιση τρελλή και εύκολα γίνεται γλυστρημα στη λούμπα. Και για εμάς. Γιατί νομίζεις ενώ όλοι οι οργανισμοί μιλάνε για το τράφικινγκ, το σύστημα σφυράει αδιάφορα; Το 'ας προσέχατε' σε κόσμο καταναλωτή και γυναίκες εργαλεια, φέρνει πολύ μαύρο χρήμα. Δηλ. και εμείς που τα ξέρουμε και δεκτοί στις κανονικές γκόμενες είμαστε και πάμε να καβλωμανάμε και με δαύτες, σοβαροί είμαστε; Απλά κατα βάθος είμαστε παιδιά που παίζουνε, και καλοί άνθρωποι. Δεν θα μπορούσαμε ποτέ να έιμαστε νταβατζήδες.
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
Δεν θα μπορούσαμε ποτέ να έιμαστε νταβατζήδες.

Το συγκεκριμένο, μαζί με κάποια άλλα happenings είναι που με έχουν εκνευρίσει παραπάνω, από το ταξείδι στη Disneyland( με το "εκτελεστές" δεν εννοούσα τους νταβατζήδες )
 

studian

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
9
Πόντοι
16
Ρε συ Ροπ, επειδή τον δουλεύει και του τα αρπάζει σημαίνει ότι δεν κάνει δουλειά; Αυτή είναι η δουλειά της. Να πουλάει φούμαρα και ερωτισμό και κάβλα. αυτό λέω απλώς. Ότι είναι δουλειά. Δεν είναι χόμπι, δεν είναι λειτούργημα, δεν είναι ξέρω γω τι άλλο. Μια δουλειά είναι!

Τώρα αν ο κάθε μαλάκας την βλέπει όχι ως μια εργαζόμενη κοπέλλα (παρεπιπτόντως το working girl στα αγγλικά έχει και την σημασία της πουτάνας) αλλά ως μια γκόμενα που δυνητικά θα μπορούσε ή θα έπρεπε να κάνει σχέση μαζί της ή να την γαμήσει είναι πρόβλημα του.

Μαζί σου να του βρω χίλιες δύο δικαιολογίες γιατί την πατάει. Να τα ρίξω και στην διαφήμιση και στο μάρκετινγκ και στην δολιότητα του συστήματος των στριπ και του υποκόσμου που γειτονεύει. Αλλά ζούμε σε μια κοινωνία όπου ο καθένας είναι αποκλειστικά υπεύθυνος για τις επιλογές του. Αν δεν θέλει να είναι αποκλειστικά υπεύθυνος, αλλά θέλει κάποιος πάντα να τον προστατεύει από τις κακοτοπιές, υπάρχει τέτοιος τόπος. Λέγεται Βόρεια Κορέα, όπου σε βεβαιώνω ότι ποτέ δεν θα πέσει κανένας θύμα των σειρήνων του μάρκετινγκ.
 

Bluevertigo

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2007
Μηνύματα
393
Like
4
Πόντοι
1
Οι στρίπερς έχουν μεγάλο SD από το μέσο όρο, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι βρίσκονται έξω από τα όρια της φυσιολογικότητας. Γνωστή μου, μετά από σύντομο ταξίδι στη μαμά πατρίδα [την οποία ούτε και να βλέπει θέλει πλέον, άλλη χάρη έχει η Ελλάδα, αλλά ας όψεται η μαμά που δεν μεταναστεύει στα γεράματα] μου διηγείται με τη χαρακτηριστική αργόσυρτη προφορά της, τις νυχτερινές της εξορμήσεις σε disco και με ένα γαλάζιο ξεπλυμένο βλέμμα, βουτηγμένο σε μια αινιγματική και για την ίδια, ζηλόφθονη και θλιμμένη  αναίδεια, πόσο άσχημα ένιωθε που έπρεπε να πληρώνει για να μπει και να χορέψει και σκεφτόταν με το χαριτωμένα μικρό της κεφαλάκι και ακόμα μικρότερο μυαλουδάκι «μα εμένα στην Ελλάδα με πληρώνουν για να χορέψω, πως είναι δυνατόν!!» Ευτυχώς για τη συναισθηματική της ισορροπία γύρισε σύντομα στην Ελλάδα και η ευροροή μαγνητίστηκε και πάλι προς τη σωστή κατεύθυνση του στρινγκ της. Με ιδιαίτερη λάμψη στα μάτια, εξομολογήθηκε επίσης πόσο όμορφα ένιωσε όταν χόρεψε ξανά γυμνή και εκτεθειμένη στο βίτσιο του καθενός μας. Εκείνη τη στιγμή που το αναθυμόταν παίρνω όρκο ότι είχε έναν μικρο-οργασμό με σαφώς μακρο-οικονομικές προεκτάσεις . «Και εμείς καλή μου Τ. χαιρόμαστε που ξαναγύρισες» της απάντησα συγκαταβατικά.
Ας έρθουμε και στο θέμα του thread. Γενικά οι κοπέλες αυτές όταν βγαίνουν για τον καφέ τους, δε θέλουν ούτε παλιοί γνωστοί να τις χαιρετάνε, ούτε άγνωστοι να θέλουν να γίνουν γνωστοί τους. Πέφτει ένα φανταστικό παραπέτασμα και απομονώνονται στον καφέ τους και στην ποιότητα της περιορισμένης ευτυχίας που έχουν επιλέξει.
Αν βγουν με το φίλο τους το μέρος που θα πάνε εξαρτάται από το αν ο φίλος είναι Έλληνας η όχι. Στην τελευταία περίπτωση προτιμούν να συγχρωτίζονται με ομοεθνείς οπότε τα στέκια είναι πολύ συγκεκριμένα. Στην περίπτωση του Έλληνα χορηγού, εραστή, φίλου, καλού παιδιού ή ότι είναι τέλος πάντων, τα πράγματα δυσκολεύουν. Μέρη με πολυκοσμία, οπού υπάρχει αυξημένος κίνδυνος να συναντήσουν πελάτες-σπόνσορες  τα αποφεύγουν όπως ο διάολος το λιβάνι. Εγώ συνήθως κατέληγα για λουκουμάδες στη Βουλιαγμένη, στο sweet home, στο  Village Park στο Ρέντη, στο allou fun park και όταν ήταν σε φάση πιο χαλαρή και κοσμική σε Εν πλω και λίμνη Βουλιαγμένης. Χαίρομαι πάντως που έχω καιρό να φάω κοτόσουπα και να πιω καυτό τσάι στον Σαλονικιό και στο old baker.

P.S. Tα  everest  του Συντάγματος, ήταν μια στιγμιαία αδυναμία και δεν καταγράφεται στο C.V.
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
Το θέμα εξαντλήθηκε. Κανένα κωμικοτραγικό σε καφετέρεια μένει
 

studian

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
9
Πόντοι
16
Δύο ερωτήσεις bluevertigo.

1. Τι σημαίνει SD;
2. Που έχει λουκουμάδες στην Βουλιαγμένη;
 

Bluevertigo

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2007
Μηνύματα
393
Like
4
Πόντοι
1
Δύο ερωτήσεις bluevertigo.

1. Τι σημαίνει SD;
2. Που έχει λουκουμάδες στην Βουλιαγμένη;
1.SD=standard deviation και 2. Δε θυμάμαι το όνομα του μαγαζιού, βλέπεις το μέλι στα χείλια δε σου αφήνει πολλά περιθώρια για αλλότριες σκέψεις, ούτε καν για απλές παρατηρήσεις.
 

Ropaloforos

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2005
Μηνύματα
885
Like
9
Πόντοι
6
Μαζί σου να του βρω χίλιες δύο δικαιολογίες γιατί την πατάει.

Αιτιολόγησα, δεν δικαιολόγησα. Όταν το παρατραβάνε με τους αφελείς και αυτές, το παρακάνουν και αυτοί. Πρεζάκι χωρίς έμπορα δεν υφίσταται.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom