Νέα

Πώς κόψατε το κάπνισμα; Συμβουλές - Τρόποι - Εμπειρίες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα hitman7771
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 967
  • Εμφανίσεις 76K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Readytogo22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2022
Μηνύματα
774
Like
1.283
Πόντοι
206
Δε το έκοψα εντελώς αλλά κάνω δύο τσιγάρα την εβδομάδα. (εκτός και αν παίζει κάποιο μεγάλο άγχος οπότε πάει πάνω αλλά δε γίνεται συχνά)
Με αυτή τη ποσότητα εντελώς αντικειμενικά πρέπει να κάνω αίτηση στο δημόσιο του κάτω κόσμου ώστε να πάθω καρκίνο στα πνευμόνια.

Δε το κόβω εντελώς επειδή είναι για εμένα μια μικρή όμορφη τελετή. Κάθομαι ήρεμος στο μπαλκόνι , σκέφτομαι την εβδομάδα που πέρασε , που τα πήγα καλά , που δε τα πήγα καλά , τι κατάφερα και τι δε κατάφερα απο αυτά που ήθελα να κάνω.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.908
Κριτικές
1
Like
5.409
Πόντοι
2.356
Δε το έκοψα εντελώς αλλά κάνω δύο τσιγάρα την εβδομάδα. (εκτός και αν παίζει κάποιο μεγάλο άγχος οπότε πάει πάνω αλλά δε γίνεται συχνά)
Με αυτή τη ποσότητα εντελώς αντικειμενικά πρέπει να κάνω αίτηση στο δημόσιο του κάτω κόσμου ώστε να πάθω καρκίνο στα πνευμόνια.
1-2 τσιγάρα την εβδομάδα, ρε τύπε; Πως γίνεται αυτό; :think:

Εγώ όταν κάπνιζα, κάπνιζα. Όταν το έκοψα, το έκοψα μαχαίρι.
 

dimag

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2024
Μηνύματα
8
Like
2
Πόντοι
0
Προσπαθω χρονια αλλα δεν μπορω
 

6tc

Μέλος
Εγγρ.
20 Απρ 2024
Μηνύματα
5
Like
1
Πόντοι
0
cold turkey ειναι η λυση. και λιγη αποχη απο φιλους που καπνιζουν γτ αλλιως θα μπεις στον πειρασμο 100%
 

panossparta

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2024
Μηνύματα
18
Like
8
Πόντοι
0
Δε το έκοψα εντελώς αλλά κάνω δύο τσιγάρα την εβδομάδα. (εκτός και αν παίζει κάποιο μεγάλο άγχος οπότε πάει πάνω αλλά δε γίνεται συχνά)
Με αυτή τη ποσότητα εντελώς αντικειμενικά πρέπει να κάνω αίτηση στο δημόσιο του κάτω κόσμου ώστε να πάθω καρκίνο στα πνευμόνια.

Δε το κόβω εντελώς επειδή είναι για εμένα μια μικρή όμορφη τελετή. Κάθομαι ήρεμος στο μπαλκόνι , σκέφτομαι την εβδομάδα που πέρασε , που τα πήγα καλά , που δε τα πήγα καλά , τι κατάφερα και τι δε κατάφερα απο αυτά που ήθελα να κάνω.
πως γινεται αυτό που λες; μου φαινεται παρα πολυ δυσκολο. Εγω με νικορετ προσπαθω αλλα ειναι μαλακια... μετα απο λιγο σου καταστρεφει τα δοντια
 

Readytogo22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2022
Μηνύματα
774
Like
1.283
Πόντοι
206
πως γινεται αυτό που λες; μου φαινεται παρα πολυ δυσκολο. Εγω με νικορετ προσπαθω αλλα ειναι μαλακια... μετα απο λιγο σου καταστρεφει τα δοντια
Δε ξέρω.
Απλά δουλεύει για εμένα.
Ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός.
 

LION-974

Σπουδαίος
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.364
Κριτικές
10
Like
2.725
Πόντοι
3.385
Το έκοψα στην τρίτη ''προσπάθεια'' (οι δύο πρώτες κράτησαν δύο μήνες εκάστη που δεν κάπνισα και μετά υποτροπίασα πάλι), πάνε οκτώ χρόνια πλέον και δεν το έχω βάλει καν στο στόμα μου.
Πώς το έκανα; απλούστατα έκανα καπνό αρωματικό (με στριφτό) και μία ωραία ημέρα είχα απλά ''μπουκώσει'' σε σημείο αηδίας, οπότε τα πέταξα όλα όπως τα είχα μπροστά μου και δεν το ξανακούμπησα.

Κόψτε το εάν μπορείτε, δεν κερδίζετε κάτι ουσιαστικό (και βλάπτετε και την τσέπη σας πολύ σοβαρά).
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.145
Like
1.812
Πόντοι
216
Το έκοψα στην τρίτη ''προσπάθεια'' (οι δύο πρώτες κράτησαν δύο μήνες εκάστη που δεν κάπνισα και μετά υποτροπίασα πάλι), πάνε οκτώ χρόνια πλέον και δεν το έχω βάλει καν στο στόμα μου.
Πώς το έκανα; απλούστατα έκανα καπνό αρωματικό (με στριφτό) και μία ωραία ημέρα είχα απλά ''μπουκώσει'' σε σημείο αηδίας, οπότε τα πέταξα όλα όπως τα είχα μπροστά μου και δεν το ξανακούμπησα.

Κόψτε το εάν μπορείτε, δεν κερδίζετε κάτι ουσιαστικό (και βλάπτετε και την τσέπη σας πολύ σοβαρά).
Δεν κάπνισα ποτέ, αν και το δοκίμασα ως έφηβος (κλασική μαλακία). Απλά δεν το τραβούσε ο οργανισμός μου.
Επειδή έχω άτομα στο περιβάλλον μου που είναι χρόνια καπνιστές, το κοινό σύμπτωμα μετά από κάποια χρόνια είναι αυτό που είπες, αηδιάζουν, μπουχτίζουν, μπουκώνουν.
Κάποιοι το κόβουν, κάποιοι όχι.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom