Νέα

Πολύνεκρη σύγκρουση τρένων στα Τέμπη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα xxx_male
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 360K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.724
Like
67.904
Πόντοι
12.756
Έχω γράψει χίλιες φορές ότι συνομιλείτε με άτομο που χρήζει ψυχιατρικής βοήθειας.
Η μάνα που το γέννησε δεν το ήθελε αυτό το παιδί. Δεν του έδειξε αγάπη, δεν του έμαθε τα βασικά της ζωής.

Χαλιέσαι τζάμπα.

Στην ψυχιατρική υπάρχει το φαινόμενο άτομα που ασχολούνται με πάσχοντες απο διαφορα ψυχωτικά προβλήματα να δημιουργούν και αυτοί τέτοια προβλήματα.
Εγώ έχω βάλει σε αγνόηση αυτό το άτομο και κάποια άλλα μέλη αλλά βλέπω σταθερά συνομιλούν μαζι του αρκετοί.

Δεν βγαίνει η κατάσταση σε καλό του κάθε μέλους.

Πως να στο εξηγήσω απλά. Σε συλλογικότητες στον στρατό σε εργασία σε οτιδήποτε αρκεί ένας προβληματικός να δημιουργήσει το χάος.

Το έχουμε γράψει εκατό φορές το άτομο δεν έχει ιχνος συνειδήσεως ενσυναίσθησης σεβασμού ανθρωπισμού και αρκετών άλλων ανθρώπινων αρετών.
Η μητέρα του ή το περιβάλλον που μεγάλωσε (πιθανόν ορφανοτροφείο) τον μισούσε πραγματικά και δεν του έχει μεταδώσει βασικές αξίες. Το ίδιο και ο πατέρας του. Πρόκειται για πραγματικά ένα κακό γεγονός που όμως επιρρεάζει ολοκληρο το bou.

Άλλος του γράφει ότι φταίει το μουνι που τον πέταγε, άλλος ότι είναι ζωντανός νεκρός, άλλος γελλάει μαζί του όμως όλα αυτά δεν είναι καλά πράγματα.
τοποθετηση κόλαφος :rockon::rockon::rockon::rockon:
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.247
Like
26.030
Πόντοι
5.506
ε ναι . νισάφι πιά !!!
ε ναι....μας εχει φαει η ζηλια που αλλοι 7 συμπολιτες μας ειναι μιλιονερ στον βουρκο του κουλη....
ΣΚΟΤΩΝΩ? ΠΛΗΡΩΝΩ!!!! ουστ....ελικοπτερα για τον μουλο γιατι καποιος θα τον γδαρει
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
8.124
Κριτικές
2
Like
13.902
Πόντοι
3.556
Τα λεφτά αυτά αλήθεια που πάνε.??? Αν εισπράττονται
μπορεί να βγαίνουν από τα κρατικά ταμεία ,τα μυστικά κονδύλια που υπάρχουνε
Επομένως ίσως απλά να γίνεται σκάντζα
Όσα και να λαδωνόντουσαν οι υπάλληλοι ,χλωμό να διαθέτουν αυτά τα ποσά
 

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.594
Like
2.936
Πόντοι
1.706
Δεν σχολιαζω .
Ειμαι αδαης και δεν καταλαβαινω .
Θελω να μου πει καποιος επιτελους να μου εξηγησει σε δυο γραμμες κειμενο γιατι η κυρια ειναι ο εφιαλτης καποιων.
Η κυρία είναι μια άκρως μορφωμένη, καλλιεργημένη, αξιοπρεπής και με εξαιρετικό λόγο γυναίκα. Και μόνο με αυτά τα χαρακτηριστικά βάζει κάτω πάνω από τα 4/5 του ελληνικού κοινοβουλίου. Επιπλέον δεν έχει κομματικό παρελθόν ούτε είναι κομματικά βαμμένη. Δεν υπάρχει ιδανικότερος άνθρωπος για να εκπροσωπήσει έναν σύλλογο. Αν οι πολιτικοί μας διαχρονικά ήταν τέτοιοι άνθρωποι τώρα θα ήμασταν Νορβηγία και όχι Κολομβία.
 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
1.945
Κριτικές
10
Like
1.353
Πόντοι
506
Ναι για να αποφασίζει η εκάστοτε κυβέρνηση αν και πότε θα μαζεύονται υπογραφές. Μια αυταρχικότητα, έναν φασισμό, μια ροπή να καταπιέζεις τους άλλους τον έχεις. Προφανώς είσαι αυταρχική προσωπικότητα. Μήπως είσαι και λίγο νάρκισσος φίλε, σε ενδιαφέρει μόνο πως θα απολαύσει το τομάρι σου και αδιαφορείς επιδεικτικά για τους άλλους; Γενικά δεν τα βλέπω τα πράγματα καλά.
Ξεχνας ομως κατι, σε μικρο χρονικο διαστημα μετα το δυστυχημα εγιναν εκλογες οπου ελαβε μεγαλο ποσοστο 41%, δεν ξεχασαν, ειχαν την αισθηση πολλοι απο αυτους οτι κατι δεν παει καλα και ομως τη ψηφισαν ή ακομα χειροτερα απειχαν!
Αυτοι τι εναι;
Δεν μπορω να το ξεχασω, 41%!!!!!!! Θριαμβος και κομματα στη βουλη τσιρκο
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
25.462
Like
22.812
Πόντοι
6.256

Τέμπη, (Σύμβαση 717): Ελεύθερος με εγγύηση 800.000€ ο 4ος κατηγορούμενος​




Τι γινεται ρε μαλακα εκει στον ΟΣΕ ;;; Ένας φτωχός δεν υπαρχει ;;;

2,6μυρια εχουν μαζεψει απο 4 ατομα , μαλακα στο επόμενο αν ημουν εγω θα εβαζα 4μυρια εγγυηση για να βγει , και να δεις θα τα εβρισκε

Ολα τα λεφτα της συμβασης θα μαζεψουν πισω , κοιτα να δεις , 26 ατόμα δεν ειναι ;;
Αλεξ mode on

Δεν βρισκω κατι περιεργο σε αυτο.Αποκλειεται να μαζευε οικονομιες ολα αυτα τα χρονια;

Ελα να σοβαρευτουμε τωρα.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.724
Like
67.904
Πόντοι
12.756
Αλεξ mode on

Δεν βρισκω κατι περιεργο σε αυτο.Αποκλειεται να μαζευε οικονομιες ολα αυτα τα χρονια;

Ελα να σοβαρευτουμε τωρα.
η θα πει κανα -Αμα δουλευεις 30 χρόνια τις καλες εποχες και δεν εχεις στην ακρη κανα μυριο τότε δεν ξερω γιατι δουλευες .. Ο καφετζης μου και εχει πιο πολλα στην ακρη
 

LION-974

Σπουδαίος
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.391
Κριτικές
10
Like
2.805
Πόντοι
3.385
Η κυρία είναι μια άκρως μορφωμένη, καλλιεργημένη, αξιοπρεπής και με εξαιρετικό λόγο γυναίκα. Και μόνο με αυτά τα χαρακτηριστικά βάζει κάτω πάνω από τα 4/5 του ελληνικού κοινοβουλίου. Επιπλέον δεν έχει κομματικό παρελθόν ούτε είναι κομματικά βαμμένη. Δεν υπάρχει ιδανικότερος άνθρωπος για να εκπροσωπήσει έναν σύλλογο. Αν οι πολιτικοί μας διαχρονικά ήταν τέτοιοι άνθρωποι τώρα θα ήμασταν Νορβηγία και όχι Κολομβία.
Άγεται και φέρεται από έναν ευρωβουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ και με τον τρόπο αυτό ''ταυτίζεται'' πλέον με ένα κόμμα ενώ θα έπρεπε να είναι ακομμάτιστη εφόσον διεξάγει (κατά τα λεγόμενά της) έναν ''αγώνα''.
Ασχέτως τούτων, θα σημειώσω τελείως συνοπτικά τα εξής:
-Με τα όσα λέει ''αθωώνει'' αυτούς που προκάλεσαν το θάνατο του παιδιού της: αν ήμουν δικηγόρος του σταθμάρχη και των λοιπών υπαλλήλων που προκάλεσαν το συμβάν, θα έπαιζα όλη μέρα στο Δικαστήριο τις δηλώσεις της. Και η δίκη επίκειται ως γνωστόν, και εκεί όντως θα δικαστούν οι υπεύθυνοι γιατί αυτοί είναι οι υπεύθυνοι κατά το νόμο.
-Επειδή όπως φαίνεται έχει μία οικονομική επιφάνεια (και μπράβο της) θα το εκτιμούσα αν μάθαινα ότι έχει παραιτηθεί των μέτρων του νόμου 5039/2023 για τα θύματα των Τεμπών.
-Εντελώς πληροφοριακά, στις 25/07/2018 εστίαζε στην ευθύνη των θυμάτων στο Μάτι, καθώς δεν μπορούμε όλα να τα ρίχνουμε στο κράτος όντες οι ίδιοι ανεύθυνοι. Αυτό κολλάει πανεύκολα στο ρόλο του σταθμάρχη σε σχέση με τις γενικώς και αορίστως αναφερόμενες ευθύνες του συστήματος και του κράτους.

Τέλος, ο πόνος της μάνας είναι σεβαστός και ιερός. Και μπορεί να πει και μία κουβέντα παραπάνω. Αλλά μόνο μία, δε διαθέτει ασυλία στο διηνεκές να μπορεί να λέει ο,τιδήποτε θέλει και να θεωρείται ως ο Λόγος του Ιησού στην επί του όρους ομιλία.
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
25.462
Like
22.812
Πόντοι
6.256
Άγεται και φέρεται από έναν ευρωβουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ και με τον τρόπο αυτό ''ταυτίζεται'' πλέον με ένα κόμμα ενώ θα έπρεπε να είναι ακομμάτιστη εφόσον διεξάγει (κατά τα λεγόμενά της) έναν ''αγώνα''.
Ασχέτως τούτων, θα σημειώσω τελείως συνοπτικά τα εξής:
-Με τα όσα λέει ''αθωώνει'' αυτούς που προκάλεσαν το θάνατο του παιδιού της: αν ήμουν δικηγόρος του σταθμάρχη και των λοιπών υπαλλήλων που προκάλεσαν το συμβάν, θα έπαιζα όλη μέρα στο Δικαστήριο τις δηλώσεις της. Και η δίκη επίκειται ως γνωστόν, και εκεί όντως θα δικαστούν οι υπεύθυνοι γιατί αυτοί είναι οι υπεύθυνοι κατά το νόμο.
-Επειδή όπως φαίνεται έχει μία οικονομική επιφάνεια (και μπράβο της) θα το εκτιμούσα αν μάθαινα ότι έχει παραιτηθεί των μέτρων του νόμου 5039/2023 για τα θύματα των Τεμπών.
-Εντελώς πληροφοριακά, στις 25/07/2018 εστίαζε στην ευθύνη των θυμάτων στο Μάτι, καθώς δεν μπορούμε όλα να τα ρίχνουμε στο κράτος όντες οι ίδιοι ανεύθυνοι. Αυτό κολλάει πανεύκολα στο ρόλο του σταθμάρχη σε σχέση με τις γενικώς και αορίστως αναφερόμενες ευθύνες του συστήματος και του κράτους.

Τέλος, ο πόνος της μάνας είναι σεβαστός και ιερός. Και μπορεί να πει και μία κουβέντα παραπάνω. Αλλά μόνο μία, δε διαθέτει ασυλία στο διηνεκές να μπορεί να λέει ο,τιδήποτε θέλει και να θεωρείται ως ο Λόγος του Ιησού στην επί του όρους ομιλία.
Αμα εσυ ρε ναυαγιο εισαι δικηγορος εγω ειμαι αστροναυτης της ΝΑΣΑ....

Και η μανα που εχασε το παιδι της θα πει οσες κουβεντες γουσταρει παλιομπινε....
 

LION-974

Σπουδαίος
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.391
Κριτικές
10
Like
2.805
Πόντοι
3.385
Αμα εσυ εισαι ρε ναυαγιο εισαι δικηγορος εγω ειμαι αστροναυτης της ΝΑΣΑ....

Και η μανα που εχασε το παιδι της θα πει οσες κουβεντες γουσταρει παλιομπινε....
Εσύ είσαι κόπανος με περικεφαλαία και νομίζεις ότι βρέχει ενώ εισπράττεις ροχάλες.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.622
Like
11.371
Πόντοι
3.656
Άγεται και φέρεται από έναν ευρωβουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ και με τον τρόπο αυτό ''ταυτίζεται'' πλέον με ένα κόμμα ενώ θα έπρεπε να είναι ακομμάτιστη εφόσον διεξάγει (κατά τα λεγόμενά της) έναν ''αγώνα''.
Ασχέτως τούτων, θα σημειώσω τελείως συνοπτικά τα εξής:
-Με τα όσα λέει ''αθωώνει'' αυτούς που προκάλεσαν το θάνατο του παιδιού της: αν ήμουν δικηγόρος του σταθμάρχη και των λοιπών υπαλλήλων που προκάλεσαν το συμβάν, θα έπαιζα όλη μέρα στο Δικαστήριο τις δηλώσεις της. Και η δίκη επίκειται ως γνωστόν, και εκεί όντως θα δικαστούν οι υπεύθυνοι γιατί αυτοί είναι οι υπεύθυνοι κατά το νόμο.
-Επειδή όπως φαίνεται έχει μία οικονομική επιφάνεια (και μπράβο της) θα το εκτιμούσα αν μάθαινα ότι έχει παραιτηθεί των μέτρων του νόμου 5039/2023 για τα θύματα των Τεμπών.
-Εντελώς πληροφοριακά, στις 25/07/2018 εστίαζε στην ευθύνη των θυμάτων στο Μάτι, καθώς δεν μπορούμε όλα να τα ρίχνουμε στο κράτος όντες οι ίδιοι ανεύθυνοι. Αυτό κολλάει πανεύκολα στο ρόλο του σταθμάρχη σε σχέση με τις γενικώς και αορίστως αναφερόμενες ευθύνες του συστήματος και του κράτους.

Τέλος, ο πόνος της μάνας είναι σεβαστός και ιερός. Και μπορεί να πει και μία κουβέντα παραπάνω. Αλλά μόνο μία, δε διαθέτει ασυλία στο διηνεκές να μπορεί να λέει ο,τιδήποτε θέλει και να θεωρείται ως ο Λόγος του Ιησού στην επί του όρους ομιλία.
Γιατί να χρειαστεί ασυλία τύπε λάιον? έχει κάνει κάποια παράνομη πράξη?

Δεν έχει κινηθεί θεσμικά?

την είδες να κατεβαίνει ευρωβουλευτής όπως τον αυτιά, τον παππά ή άλλα ναυάγια?

την είδες να βγαίνει στα κανάλια να κάνει ντιμπέιτ με τους πολιτικούς για να προκαλέσει ντόρο? όχι..ίσα ίσα ότι λέει το λέει με σοβαρότητα.

Πιο σταθμάρχη αθωώνει? Δε ξέρει η δικαιοσύνη αν έχει αυτός ευθύνη ή όχι? Την Καρυστιανού περίμενε να πει?

Αν για κάποιον πρέπει να πούμε ότι δεν διαθέτει ασυλία στο διηνεκές είναι οι βουλευτές της ΝΔ που έχουν πει ότι λαικίστηκη μαλακία μπορεί να κατεβάσει ο ανθρώπινος εγκέφαλος.

Για μένα δεν έχει πει καμία κουβέντα παραπάνω...έχει πιο σοβαρή στάση και από τον ίδιο τον εμπλεκόμενο πρώην υπουργό. Με δύο μέτρα και δύο σταθμά τα βλέπεις βέβαια....αυτή την κρίνης για αυτά που λέει και όχι αυτά που κάνει (που είναι όλα προβλεπόμενα) και τους βουλευτές τους κρίνεις όχι με τα ΤΕΡΑΤΑ που λένε αλλά με αυτά που κάνουν (τίποτα γιατί έχουν ασυλία).

Ξέρω ότι δε θα απαντήσεις επειδή δεν βρίζω για να γίνει μαδομούνι αλλά είσαι λάθος στο συγκεκριμένο.
 

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.594
Like
2.936
Πόντοι
1.706
Άγεται και φέρεται από έναν ευρωβουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ και με τον τρόπο αυτό ''ταυτίζεται'' πλέον με ένα κόμμα ενώ θα έπρεπε να είναι ακομμάτιστη εφόσον διεξάγει (κατά τα λεγόμενά της) έναν ''αγώνα''.
Ασχέτως τούτων, θα σημειώσω τελείως συνοπτικά τα εξής:
-Με τα όσα λέει ''αθωώνει'' αυτούς που προκάλεσαν το θάνατο του παιδιού της: αν ήμουν δικηγόρος του σταθμάρχη και των λοιπών υπαλλήλων που προκάλεσαν το συμβάν, θα έπαιζα όλη μέρα στο Δικαστήριο τις δηλώσεις της. Και η δίκη επίκειται ως γνωστόν, και εκεί όντως θα δικαστούν οι υπεύθυνοι γιατί αυτοί είναι οι υπεύθυνοι κατά το νόμο.
-Επειδή όπως φαίνεται έχει μία οικονομική επιφάνεια (και μπράβο της) θα το εκτιμούσα αν μάθαινα ότι έχει παραιτηθεί των μέτρων του νόμου 5039/2023 για τα θύματα των Τεμπών.
-Εντελώς πληροφοριακά, στις 25/07/2018 εστίαζε στην ευθύνη των θυμάτων στο Μάτι, καθώς δεν μπορούμε όλα να τα ρίχνουμε στο κράτος όντες οι ίδιοι ανεύθυνοι. Αυτό κολλάει πανεύκολα στο ρόλο του σταθμάρχη σε σχέση με τις γενικώς και αορίστως αναφερόμενες ευθύνες του συστήματος και του κράτους.

Τέλος, ο πόνος της μάνας είναι σεβαστός και ιερός. Και μπορεί να πει και μία κουβέντα παραπάνω. Αλλά μόνο μία, δε διαθέτει ασυλία στο διηνεκές να μπορεί να λέει ο,τιδήποτε θέλει και να θεωρείται ως ο Λόγος του Ιησού στην επί του όρους ομιλία.
Απ όσο έχω παρακολουθήσει, ο ευρωβουλευτής του συριζα κολλάει πάνω της και όχι αυτή πάνω του. Λογικό μου φαίνεται να θέλει να εκμεταλλευτεί την κατάσταση ένας ευρωβουλευτής της αντιπολίτευσης. Επίσης λογικό μου φαίνεται να χρειάζεται η βοήθεια κάποιου ευρωβουλευτή για να μπεις να μιλήσεις στην ευρωβουλή.
Από εκεί και πέρα δεν με νοιάζει αν η συγκεκριμένη κυρία έχει οικονομική επιφάνεια, δεν με νοιάζει αν είναι γιατρός κλπ. Με νοιάζει αυτό που βλέπω σαν άνθρωπος. Και ο Κούλης έχει οικονομική επιφάνεια αλλά είναι αστείος. Και ο Πολάκης είναι γιατρός αλλά είναι αστείος. Στη συγκεκριμένη κυρία μου αρέσει αυτό που βλέπω ως τώρα.
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
5.599
Κριτικές
24
Like
9.754
Πόντοι
4.746

LION-974

Σπουδαίος
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.391
Κριτικές
10
Like
2.805
Πόντοι
3.385
Δεν έχει κινηθεί θεσμικά?

Δε ξέρει η δικαιοσύνη αν έχει αυτός ευθύνη ή όχι? Την Καρυστιανού περίμενε να πει?
Κινούμαι θεσμικά σημαίνει ''σέβομαι αυτό που κάνει η δικαιοσύνη''.
Αφού ξέρει η δικαιοσύνη τι κάνει και δεν περιμένει την Καρυστιανού, τι προσπαθεί να κάνει η ίδια;

Αντιφάσκεις φίλτατε... Καλό μεσημέρι, μιλάμε σε άλλο μήκος κύματος, άλλα έγραψα και γράφεις τα δικά σου...
 

Balkan cowboy

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
1.840
Like
4.365
Πόντοι
456
Και τον Ασλανίδη να βάζανε πρόεδρο ή τον άλλον το μάγκα τον αδερφό θύματος θα τους βιδώνανε.Η επιλογή της Καρυστιανού είναι στρατηγική γιατί είναι γυναίκα,μάνα οπότε συγκινεί ευρωκοινοβούλια κτλ και δεν μπορούν να της επιτεθούν εύκολα.Σίγουρα ήδη ψάχνουν το ο,τιδήποτε επιβαρυντικό.
Πιστεύω τον Πλακιά ίσα ίσα τον συγκρατούνε μην πάει και πλακώσει κανά πολιτικό στις φάπες.Που αν το έκανε θα εκτινάσσονταν σε δημοφιλία.

Οι συγγενείς των 57 ως μέση τάξη έχουν και αρκετό χρήμα οπότε πληρώνουν αδρά πραγματογνώμονες,δικηγόρους κτλ.Σου λέει αυτά που θα έδινα για τις σπουδές του παιδιού μου θα τα δώσω για τη δικαίωση της μνήμης του.Με τόση πίεση κάτι θα βγει.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.622
Like
11.371
Πόντοι
3.656
Κινούμαι θεσμικά σημαίνει ''σέβομαι αυτό που κάνει η δικαιοσύνη''.
Αφού ξέρει η δικαιοσύνη τι κάνει και δεν περιμένει την Καρυστιανού, τι προσπαθεί να κάνει η ίδια;

Αντιφάσκεις φίλτατε... Καλό μεσημέρι, μιλάμε σε άλλο μήκος κύματος, άλλα έγραψα και γράφεις τα δικά σου...
Σοβαρά?

Δεν μου απάντησες να έχει κάνει κάτι παράνομο για να χρειαστεί ασυλία?

δεν έχει το δικαίωμα να πάει να μιλήσει στην ευρωβουλή ή δεν έχει το δικαίωμα να προσλάβει δικηγόρους και πραγματογνώμονες?

Εσένα γιατί σε ενοχλεί να προσπαθήσει η ίδια? Δεν είναι δικαίωμα της?

Θα ήταν πιο εύκολα τα πράγματα αν έβριζε βέβαια...

δεν έγραψες άλλα....αυτά έγραψες και σε αυτά απάντησα.
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
5.599
Κριτικές
24
Like
9.754
Πόντοι
4.746

Τέμπη - Πατέρας της Αναστασίας: Η Διαπλοκή και η Διαφθορά σκότωσε τα παιδιά - Δεν θα σταματήσουμε​


 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom