Νέα

Πολύνεκρη σύγκρουση τρένων στα Τέμπη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα xxx_male
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 360K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
10.994
Κριτικές
3
Like
10.479
Πόντοι
3.936
Σε καταλαβαινω τυπε δεν εχεις απαντησεις να αντιπαραθεσεις .Εισαι σε αδιεξοδο. Γιαυτο η μπαλλα στην εξεδρα.
Νομίζω ότι έχεις θέμα και πρέπει να το δεις επειγόντως. Νομίζεις ότι καταλαβαίνεις....αλλά δεν καταλαβαίνεις τι κατάλαβες. Τώρα κατάλαβες?
 
  • Like
Αντιδράσεις: riding

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.622
Like
11.371
Πόντοι
3.656
Οτι ο επικοινωνιολογος τους ειπε να περασουν στην "αντεπιθεση" ειναι ηλιου φαεινοτερο.

Πως οι μαλακιες του Αδωνι το καλοκαιρι τυπου "ποιος νομιζετε ενδιαφερεται για τα Τεμπη πια" διωξαν τον βλαχο Ταμηλο και εξοργισαν μια χωρα,οποτε θα πατε χαμηλα την μπαλα ξανα,οπως περυσι εξω απ τα τρενα.

Αφου δεν μπορει να σας κουνησει κανεις και δεν φοβαστε εκλογες,δειξτε ομοβροντια και γαμηθειτε μετα στο Μαξιμου.

Γι αυτο χειροκροταγαν,να δειξουν οως ειναι ολοι συμφωνοι ως μια γροθια.

Δεν ειχε καμμια αλλη αξια αυτο το χειροκροτημα
Δεν έχεις άδικο...πήρε το σύρμα και ο πρωκτοσάλτε μάλλον γιατί πριν 1-2 μέρες έλεγε ότι η πρόταση μομφής θα συσπειρώσει την κυβέρνηση και την κοινωνία

η κοινωνία βέβαια είναι ήδη συσπειρωμένη ως προς τον ίδιο τον πρωκτοσάλτε με την έννοια ότι δεν υπάρχει άνθρωπος που να μην θέλει να τον φτύσει στη μούρη :confused:
 

el toro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2013
Μηνύματα
1.110
Κριτικές
1
Like
1.208
Πόντοι
216
Και εγώ χαίρομαι που είσαι ένας ακόμα καναπέδατος που σχολιάζει.
Δεν σχολιαζω .
Ειμαι αδαης και δεν καταλαβαινω .
Θελω να μου πει καποιος επιτελους να μου εξηγησει σε δυο γραμμες κειμενο γιατι η κυρια ειναι ο εφιαλτης καποιων.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.622
Like
11.371
Πόντοι
3.656
Δεν σχολιαζω .
Ειμαι αδαης και δεν καταλαβαινω .
Θελω να μου πει καποιος επιτελους να μου εξηγησει σε δυο γραμμες κειμενο γιατι η κυρια ειναι ο εφιαλτης καποιων.
θα σου πω εγώ τύπε σε δύο γραμμές


έχει καταφέρει να ενώσει με σοβαρό και αποτελεσματικό τρόπο να διερευνήσει και να βοηθήσει την αποκάλυψη στοιχείων που στην ουσία κίνησαν την δικαιοσύνη και την πολιτεία που αλλιώς θα κοιμόταν όρθια

και αυτό δεν το έκανε με πορείες και σπασίματα...αλλά με πραγματογνώμονες, δικηγόρους και σοβαρά επιχειρήματα χωρίς λαικισμούς ούτε να ζητάει ελεημοσύνη από κανέναν.

αν δεν ήταν αυτή και οι υπόλοιποι γονείς ούτε για το οικονομικό έγκλημα που όπως φαίνεται θα φτάσει μέχρι την δικαιοσύνη δεν θα είχες ακούσει.

Την τρέμουν γιατί έπαιξε μεγάλο ρόλο στο 90% της κοινωνίας που βλέπει συγκάληψη και την τρέμουν γιατί το αφήγημα είναι 100% κόντρα στο δικό τους.

Τους χάνει ψηφοφόρους και την κοινή γνώμη...δεν υπάρχει τίποτα που να τρέμουν οι πολιτικοί όσο τα χαμηλότερα ποσοστά.

Πόσο μυαλό θέλει δηλαδή?
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.704
Κριτικές
3
Like
4.182
Πόντοι
456
θα σου πω εγώ τύπε σε δύο γραμμές


έχει καταφέρει να ενώσει με σοβαρό και αποτελεσματικό τρόπο να διερευνήσει και να βοηθήσει την αποκάλυψη στοιχείων που στην ουσία κίνησαν την δικαιοσύνη και την πολιτεία που αλλιώς θα κοιμόταν όρθια

και αυτό δεν το έκανε με πορείες και σπασίματα...αλλά με πραγματογνώμονες, δικηγόρους και σοβαρά επιχειρήματα χωρίς λαικισμούς ούτε να ζητάει ελεημοσύνη από κανέναν.

αν δεν ήταν αυτή και οι υπόλοιποι γονείς ούτε για το οικονομικό έγκλημα που όπως φαίνεται θα φτάσει μέχρι την δικαιοσύνη δεν θα είχες ακούσει.

Την τρέμουν γιατί έπαιξε μεγάλο ρόλο στο 90% της κοινωνίας που βλέπει συγκάληψη και την τρέμουν γιατί το αφήγημα είναι 100% κόντρα στο δικό τους.

Τους χάνει ψηφοφόρους και την κοινή γνώμη...δεν υπάρχει τίποτα που να τρέμουν οι πολιτικοί όσο τα χαμηλότερα ποσοστά.

Πόσο μυαλό θέλει δηλαδή?
Η Καρυστινού είναι η νέα και πραγματική γενιά ψηφοφόρων.Μορφωμένη με παιδεία και επίπεδο.Αν απλά έβγαινε στα κανάλια και έκλαιγε και έκραζε δεν θα κέρδιζε πολλά.Διεκδίκησε τα δικαιώματά της δημοκρατικά και χρησιμοποίησε όλες τις νόμικες διαδικασίες για τις διεκδικήσεις της δεν ζήτησε καμία χάρη ούτε εξυπηρέτηση.Αυτή είναι η ουσία του θέματος.Αν η κοινωνία μας γεμίσει επί τον πλήστον με τέτοιους ανθρώπους θα πάρουν τα @@ μας οι τωρινοί πολιτικοί.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.290
Like
15.949
Πόντοι
3.656
.Αν η κοινωνία μας γεμίσει επί τον πλήστον με τέτοιους ανθρώπους θα πάρουν τα @@ μας οι τωρινοί πολιτικοί.
Για κάθε μία σαν αυτή, έχεις 20Κ ντολμάδες. Και σαν το Νο2 Μαλάκα 2023.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.201
Κριτικές
1
Like
29.870
Πόντοι
8.006
Το άρθρο 73 παρ. 6 του Συντάγματος λέει ότι με υπογραφή 500.000 χιλιάδων πολιτών...... μπορούν να κατατίθενται έως δύο προτάσεις νόμων στη Βουλή.
Η πρωτοβουλία της κ. Καρυστιανου για κατάργηση του νόμου περί ευθύνης υπουργών μάζεψε πάνω από ένα εκατομμύριο.
Γιατί άραγε τα κόμματα διστάζουν να φέρουν αυτή την πρόταση νόμου στη Βουλή;
Το εχουμε απαντησει καμια δεκαρια φορες

Γιατι πρωτον δεν υπαρχει εξουσιοδοτικος νομος που να εχει ακομη ενεργοποιησει την συνταγματικη διαταξη και δευτερον γιατι το "ψηφισμα" ζηταει ουσιαστικα συνταγματικη αναθεωρηση.

Και εννοειται οτι οταν θα φτιαχτει ο νομος που θα προβλεπει την διαδικασια συλλογης υπογραφων, αυτο δεν θα γινεται μεσω ιντερνετ βεβαιως.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.290
Like
15.949
Πόντοι
3.656
Και εννοειται οτι οταν θα φτιαχτει ο νομος που θα προβλεπει την διαδικασια συλλογης υπογραφων, αυτο δεν θα γινεται μεσω ιντερνετ βεβαιως.
Γιατί ; Μέσα από όλα τα taxis , my aade κτλ .... γιατί να μη μπορεί κανείς να στέλνει υπογραφή για κάτι τέτοιο ;;
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.340
Like
4.534
Πόντοι
1.706
Δεν σχολιαζω .
Ειμαι αδαης και δεν καταλαβαινω .
Θελω να μου πει καποιος επιτελους να μου εξηγησει σε δυο γραμμες κειμενο γιατι η κυρια ειναι ο εφιαλτης καποιων.
Σε όλες τις κυβερνήσεις είναι εφιάλτης οι ενεργοί πολίτες.
Κι αυτή αυτο ακριβώς είναι.
Ενεργός πολίτης. Αν αρχίσουν και ακολουθούν το παράδειγμά της πολλοί, τα πράγματα δυσκολεύουν για κάθε εξουσία.
Βέβαια αυτή κινήθηκε λόγω του πόνου της, όμως ο τρόπος που το έκανε ειναι παράδειγμα προς μίμηση.
Παρόλο που προσπάθησαν να την αποδομησουν ως κομματικά υποκινουμενη και μέλλουσα υποψήφια, τους έστειλε στον πάγκο με τη αξιοπρεπέστατη στάση της.
Μακάρι να υπήρχαν και άλλοι σαν αυτήν.
 
Τελευταία τροποποίηση:

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.201
Κριτικές
1
Like
29.870
Πόντοι
8.006
Ακριβώς

σηκώθηκαν οι ΤΡΙΜΑΛΑΚΕΣ να χειροκροτήσουν τι????

το ότι δεν έκανε καλά τη δουλειά του?

το ότι έκανε άνω κάτω μια ολόκληρη χώρα (και το ίδιο του το κόμμα) επειδή δεν είναι άντρας να αναλάβει τις ευθύνες του?

τις μαλακίες που λέει και δεν τα πιστεύει ούτε ο ίδιος? τις μπιφτέκες που γυρίζει ακόμα και τώρα στα κανάλια?

την ασφάλεια που διασφαλίζει?

δηλαδή τι σκατά χειροκροτούσαν? το ότι έβγαλε ένα λόγο και ''τάπωσε" και καλά την αντιπολίτευση

μιλάμε για τελειωμένους ανθρώπους...σχεδόν ανώμαλους.....
Σοβαρα τωρα, θα απολογηθουν οι βουλευτες επειδη χειροκροτησαν τον αρχηγο τους?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Γιατί ; Μέσα από όλα τα taxis , my aade κτλ .... γιατί να μη μπορεί κανείς να στέλνει υπογραφή για κάτι τέτοιο ;;
Μεσω gov, πιθανως. Αλλά μεσω ιστοσελιδων αγνωστου προελευσεως και αξιοπιστιας, προφανως οχι.
 

Jason.vavv

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2016
Μηνύματα
479
Κριτικές
1
Like
343
Πόντοι
21
Δεν το έχουν ψηφίσει από το 2019 για αυτό δεν έχει εφαρμογή. Κάτι τέτοιο είχε πει ο Βορίδης

Οτι ο επικοινωνιολογος τους ειπε να περασουν στην "αντεπιθεση" ειναι ηλιου φαεινοτερο.

Πως οι μαλακιες του Αδωνι το καλοκαιρι τυπου "ποιος νομιζετε ενδιαφερεται για τα Τεμπη πια" διωξαν τον βλαχο Ταμηλο και εξοργισαν μια χωρα,οποτε θα πατε χαμηλα την μπαλα ξανα,οπως περυσι εξω απ τα τρενα.

Αφου δεν μπορει να σας κουνησει κανεις και δεν φοβαστε εκλογες,δειξτε ομοβροντια και γαμηθειτε μετα στο Μαξιμου.

Γι αυτο χειροκροταγαν,να δειξουν οως ειναι ολοι συμφωνοι ως μια γροθια.

Δεν ειχε καμμια αλλη αξια αυτο το χειροκροτημα

Γιατί ; Μέσα από όλα τα taxis , my aade κτλ .... γιατί να μη μπορεί κανείς να στέλνει υπογραφή για κάτι τέτοιο ;;
Επειδή δεν μας συμφέρει.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.201
Κριτικές
1
Like
29.870
Πόντοι
8.006
Σε όλες τις κυβερνήσεις είναι εφιάλτης οι ενεργοί πολίτες.
Κι αυτή αυτο ακριβώς είναι.
Ενεργός πολίτης. Αν αρχίσουν και ακολουθούν το παράδειγμα της πολλοί, τα πράγματα δυσκολεύουν για κάθε εξουσία.
Βέβαια αυτή κινήθηκε λόγω του πόνου της, όμως ο τρόπος που το έκανε ειναι παράδειγμα προς μίμηση.
Παρόλο που προσπάθησαν να την αποδομησουν ως κομματικά υποκινουμενη και μέλλουσα υποψήφια τους έστειλε στον πάγκο με τη αξιοπρεπέστατη στάση της.
Μακάρι να υπήρχαν και άλλοι σαν αυτήν.
Δηλώσεις ομως του τύπου "δεν με ενδιαφερει να συναντησω τον πρωθυπουργο, θα τον συναντουσα μονο σε αιθουσα δικαστηριου" προσωπικα με ενοχλουν.

Τουλαχιστον ο Πλακιάς προσκαλεσε τον Καραμανλή σε συναντηση στη Λαρισα, για να μιλησει στις οικογενειες.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.622
Like
11.371
Πόντοι
3.656
Η Καρυστινού είναι η νέα και πραγματική γενιά ψηφοφόρων.Μορφωμένη με παιδεία και επίπεδο.Αν απλά έβγαινε στα κανάλια και έκλαιγε και έκραζε δεν θα κέρδιζε πολλά.Διεκδίκησε τα δικαιώματά της δημοκρατικά και χρησιμοποίησε όλες τις νόμικες διαδικασίες για τις διεκδικήσεις της δεν ζήτησε καμία χάρη ούτε εξυπηρέτηση.Αυτή είναι η ουσία του θέματος.Αν η κοινωνία μας γεμίσει επί τον πλήστον με τέτοιους ανθρώπους θα πάρουν τα @@ μας οι τωρινοί πολιτικοί.
Ακριβώς

είναι σοβαρή και γιαυτό δεν την θέλουν


αν ήταν κάνας καραγκιόζης που βγάζει φωτογραφίες με το σκυλί του θα ασχολούνταν μαζί της κάθε μέρα όλη μέρα...
 

Jason.vavv

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2016
Μηνύματα
479
Κριτικές
1
Like
343
Πόντοι
21

Δηλώσεις ομως του τύπου "δεν με ενδιαφερει να συναντησω τον πρωθυπουργο, θα τον συναντουσα μονο σε αιθουσα δικαστηριου" προσωπικα με ενοχλουν.

Τουλαχιστον ο Πλακιάς προσκαλεσε τον Καραμανλή σε συναντηση στη Λαρισα, για να μιλησει στις οικογενειες.
Γιατί; δέχεται να τον συναντήσει μόνο σε συγκεκριμένο χώρο.
Κακό είναι;
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.201
Κριτικές
1
Like
29.870
Πόντοι
8.006
Τον καραμανλή χειροκρότησαν :confused:
Την φωτο με τον Κουλη παρεθεσες
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Γιατί; δέχεται να τον συναντήσει μόνο σε συγκεκριμένο χώρο.
Κακό είναι;
Εχω το δικαιωμα να με ενοχλει μια τετοια δηλωση?
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.622
Like
11.371
Πόντοι
3.656
Την φωτο με τον Κουλη παρεθεσες
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Εχω το δικαιωμα να με ενοχλει μια τετοια δηλωση?
Δεν έδειχνε ποιον χειροκροτούσαν.

Τι σημασία έχει??? Τον καραμανλή δεν τον χειροκρότησαν?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom