Νέα

Πολύνεκρη σύγκρουση τρένων στα Τέμπη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα xxx_male
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 371K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

LION-974

Σπουδαίος
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.438
Κριτικές
10
Like
2.971
Πόντοι
3.385
Σοβαρά?

Δεν μου απάντησες να έχει κάνει κάτι παράνομο για να χρειαστεί ασυλία?

δεν έχει το δικαίωμα να πάει να μιλήσει στην ευρωβουλή ή δεν έχει το δικαίωμα να προσλάβει δικηγόρους και πραγματογνώμονες?

Εσένα γιατί σε ενοχλεί να προσπαθήσει η ίδια? Δεν είναι δικαίωμα της?

Θα ήταν πιο εύκολα τα πράγματα αν έβριζε βέβαια...

δεν έγραψες άλλα....αυτά έγραψες και σε αυτά απάντησα.
Καμία σχέση, έγραψες άλλα αντί άλλων παντελώς, δεν κατανοείς πανάθεμά με τι γράφω, και ειδικότερα ότι ο όρος ''ασυλία''
χρησιμοποιήθηκε με άλλη έννοια.
Δε νομίζω να έχω βρίσει κάποιον ΠΡΩΤΟΣ εδώ μέσα, αντιθέτως διάφοροι τυχάρπαστοι έρχονται να βρίσουν σε μηνύματα που απλά παραθέτω μία άποψη.
Κάνε μου τη χάρη, συνομίλησε με κάποιον που συνεννοείστε.
 

πολυζωης

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.988
Κριτικές
2
Like
68.781
Πόντοι
12.056
μπορεί να βγαίνουν από τα κρατικά ταμεία ,τα μυστικά κονδύλια που υπάρχουνε
Επομένως ίσως απλά να γίνεται σκάντζα
Όσα και να λαδωνόντουσαν οι υπάλληλοι ,χλωμό να διαθέτουν αυτά τα ποσά
Εκτός αν το λάδι είναι φετινό
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: ROB. C

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.347
Κριτικές
1
Like
31.072
Πόντοι
8.006
Έχω γράψει χίλιες φορές ότι συνομιλείτε με άτομο που χρήζει ψυχιατρικής βοήθειας.
Η μάνα που το γέννησε δεν το ήθελε αυτό το παιδί. Δεν του έδειξε αγάπη, δεν του έμαθε τα βασικά της ζωής.

Χαλιέσαι τζάμπα.

Στην ψυχιατρική υπάρχει το φαινόμενο άτομα που ασχολούνται με πάσχοντες απο διαφορα ψυχωτικά προβλήματα να δημιουργούν και αυτοί τέτοια προβλήματα.
Εγώ έχω βάλει σε αγνόηση αυτό το άτομο και κάποια άλλα μέλη αλλά βλέπω σταθερά συνομιλούν μαζι του αρκετοί.

Δεν βγαίνει η κατάσταση σε καλό του κάθε μέλους.

Πως να στο εξηγήσω απλά. Σε συλλογικότητες στον στρατό σε εργασία σε οτιδήποτε αρκεί ένας προβληματικός να δημιουργήσει το χάος.

Το έχουμε γράψει εκατό φορές το άτομο δεν έχει ιχνος συνειδήσεως ενσυναίσθησης σεβασμού ανθρωπισμού και αρκετών άλλων ανθρώπινων αρετών.
Η μητέρα του ή το περιβάλλον που μεγάλωσε (πιθανόν ορφανοτροφείο) τον μισούσε πραγματικά και δεν του έχει μεταδώσει βασικές αξίες. Το ίδιο και ο πατέρας του. Πρόκειται για πραγματικά ένα κακό γεγονός που όμως επιρρεάζει ολοκληρο το bou.

Άλλος του γράφει ότι φταίει το μουνι που τον πέταγε, άλλος ότι είναι ζωντανός νεκρός, άλλος γελλάει μαζί του όμως όλα αυτά δεν είναι καλά πράγματα.
Κοιταξτε εναν μαλακα
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
13.308
Like
11.878
Πόντοι
3.656
Καμία σχέση, έγραψες άλλα αντί άλλων παντελώς, δεν κατανοείς πανάθεμά με τι γράφω, και ειδικότερα ότι ο όρος ''ασυλία''
χρησιμοποιήθηκε με άλλη έννοια.
Δε νομίζω να έχω βρίσει κάποιον ΠΡΩΤΟΣ εδώ μέσα, αντιθέτως διάφοροι τυχάρπαστοι έρχονται να βρίσουν σε μηνύματα που απλά παραθέτω μία άποψη.
Κάνε μου τη χάρη, συνομίλησε με κάποιον που συνεννοείστε.
Ναι αλλά παραμένει το ερώτημα

τι έχει κάνει η συγκεκριμένη κυρία που δεν ήταν προβλεπόμενο?

Γιατί να χρειάζεται μεταφορική ασυλία? Προσβάλει κανέναν με αυτά που λέει???

Είμαι σίγουρος ότι αν είχε πει ή κάνει κάτι παράνομο θα είχε φροντίσει να μας ενημερώσει ο Άδωνης.

Δεν είπα ότι βρίζεις εσύ είπα ότι όσες φορές σε έχω ρωτήσει δεν έχεις απαντήσει ενώ όταν πρόκειται για μαδομούνι απαντάς. Για αυτό το έγραψα

Καλά δεν θα σε υποχρεώσω και να συνομιλήσεις...μια άποψη εξέφρασα και εγώ σε αυτά που έγραψες και κυρίως σε αυτό ''αγεται και φέρεται από έναν ευρωβουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ και με τον τρόπο αυτό ''ταυτίζεται'' πλέον με ένα κόμμα ενώ θα έπρεπε να είναι ακομμάτιστη εφόσον διεξάγει (κατά τα λεγόμενά της) έναν ''αγώνα''. "

και αυτό " Τέλος, ο πόνος της μάνας είναι σεβαστός και ιερός. Και μπορεί να πει και μία κουβέντα παραπάνω. Αλλά μόνο μία, δε διαθέτει ασυλία στο διηνεκές να μπορεί να λέει ο,τιδήποτε θέλει και να θεωρείται ως ο Λόγος του Ιησού στην επί του όρους ομιλία."

Τα οποία τουλάχιστον εγώ τα εκλαμβάνω ότι θεωρείς ότι 1. είναι πολιτικοποιημένη με τον σύριζα για να φέρει ες πέρας τον σκοπό της και 2. ότι θεωρείς ότι χρειάζεται έστω και μεταφορική ασυλία επειδή λέει κάτι επιλήψιμο έστω και ηθικά.

Όσο για τα υπόλοιπα που γράφεις για το αν έχει λεφτά και αν παραιτήθηκε από το μέτρο για τα θύματα των τεμπών και το ότι το 18 στο μάτι έλεγε για την ευθύνη των θυμάτων ακούγονται επιθετικά προς αυτήν και προβακατόρικα.

Σε αυτό που είπες για τον σταθμάρχη είναι νομικό θέμα δεν το κρίνω. Όλα τα υπόλοιπα όμως φέρουν για μένα ένα αρνητικό πρόσημο.

Αυτά.
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.233
Κριτικές
3
Like
10.689
Πόντοι
3.936
ξέρω τύπους που άφησαν την καριέρα τους στην wall street και ήρθαν στην Ελλάδα για να κάνουν αίτηση στον ΟΣΕ

για καθαρά οικονομικούς λόγους
Το ιδιο ειχε πει και για την Κεραμεως ο ακατανομαστος Mr Malakas
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.233
Κριτικές
3
Like
10.689
Πόντοι
3.936
Κοιταξτε εναν μαλακα
97725.jpg
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.347
Κριτικές
1
Like
31.072
Πόντοι
8.006
Να πω παλι το αυτονοητο οτι καμία εγγυηση δεν εχει πληρωθει ακομη και ολοι εχουν παρει προθεσμια?
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
13.308
Like
11.878
Πόντοι
3.656
δε θα πληρωθούν λες?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.347
Κριτικές
1
Like
31.072
Πόντοι
8.006
δε θα πληρωθούν λες?
Πού θα τα βρουν μωρε?
Θα κανουν μια αιτηση για μειωση, θα γινει ισως μια μειωση, νεα προθεσμια, βλεπουμε. Πιθανοτατα θα καταλήξουν μεσα.
Υπαρχει εκ του νομου και η δυνατοτητα εγγραφής προσημειωσης υπερ του Δημοσιου σε καποιο ακινητο , ως εγγυηση, αλλά ποιος θα εχει ακινητα τετοιας αξιας?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.347
Κριτικές
1
Like
31.072
Πόντοι
8.006
Ειναι εκπληκτικο ομως ποσο πολυ αγαπαμε τις θεωριες συνωμοσιας. Αμεσως βγηκαν διαφοροι να πουν οτι "πληρωθηκε η εγγυηση απο μεγαλοεπιχειρηματια" ή οτι "πού τα βρηκαν και τα εδωσαν" κλπ κλπ
Και η πραγματικοτητα (η οποια γαμω την αγανακτηση μου δεν ειναι και τοσο δυσκολο να ανευρεθει) ειναι εντελως διαφορετικη. Αληθεια, δεν σας ενδιαφερει να μαθαινετε την αληθεια? Η καφενειακή σαχλαμαρα μονο σας γοητευει μερικους?
 

LION-974

Σπουδαίος
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.438
Κριτικές
10
Like
2.971
Πόντοι
3.385
Ειναι εκπληκτικο ομως ποσο πολυ αγαπαμε τις θεωριες συνωμοσιας. Αμεσως βγηκαν διαφοροι να πουν οτι "πληρωθηκε η εγγυηση απο μεγαλοεπιχειρηματια" ή οτι "πού τα βρηκαν και τα εδωσαν" κλπ κλπ
Και η πραγματικοτητα (η οποια γαμω την αγανακτηση μου δεν ειναι και τοσο δυσκολο να ανευρεθει) ειναι εντελως διαφορετικη. Αληθεια, δεν σας ενδιαφερει να μαθαινετε την αληθεια? Η καφενειακή σαχλαμαρα μονο σας γοητευει μερικους?
Έχω έγκυρη πληροφόρηση: τα μυστικά κονδύλια της ΕΥΠ ''πλήρωσαν'' τις εγγυήσεις.
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
8.790
Κριτικές
2
Like
15.480
Πόντοι
3.556
Εκτός αν το λάδι είναι φετινό
δηλαδή η εμπορική που δεν ξέρουμε τι εκρηκτικές ύλες μετέφερε ,
δεν υπάρχουν παραστατικά, σβήστηκαν οι κάμερες,μονταρίστηκαν-μπαζώθηκαν τα πάντα εν ριπή οφθαλμού,
για τις ελιές γίνανε όλα αυτά ? ελιές μετέφερε ? μπορεί !!!!:tooth:
 

πολυζωης

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.988
Κριτικές
2
Like
68.781
Πόντοι
12.056
δηλαδή η εμπορική που δεν ξέρουμε τι εκρηκτικές ύλες μετέφερε ,
δεν υπάρχουν παραστατικά, σβήστηκαν οι κάμερες,μονταρίστηκαν-μπαζώθηκαν τα πάντα εν ριπή οφθαλμού,
για τις ελιές γίνανε όλα αυτά ? ελιές μετέφερε ? μπορεί !!!!:tooth:
Φαντάσματα μετέφερε...μέσα ήταν οι γκοστμπαστερς
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.347
Κριτικές
1
Like
31.072
Πόντοι
8.006
Έχω έγκυρη πληροφόρηση: τα μυστικά κονδύλια της ΕΥΠ ''πλήρωσαν'' τις εγγυήσεις.
Eν τω μεταξυ μεχρι και το σωματειο των εργαζομενων εβγαλε ανακοινωση κατά της υψηλης εγγυοδοσιας αλλά ουδείς ασχολειται, πιο πιασαρικο ειναι να θεωρουν οτι πληρωθηκαν οι εγγυησεις. Αντι να εχει ξεσηκωθει ο κοσμος για την παραλογα υψηλη εγγυοδοσια, ασχολουνται με το πού τα βρηκαν και τα....πληρωσαν.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
13.308
Like
11.878
Πόντοι
3.656
Πού θα τα βρουν μωρε?
Θα κανουν μια αιτηση για μειωση, θα γινει ισως μια μειωση, νεα προθεσμια, βλεπουμε. Πιθανοτατα θα καταλήξουν μεσα.
Υπαρχει εκ του νομου και η δυνατοτητα εγγραφής προσημειωσης υπερ του Δημοσιου σε καποιο ακινητο , ως εγγυηση, αλλά ποιος θα εχει ακινητα τετοιας αξιας?
Δεν ξέρω που θα τα βρουν....το ύψος της εγγύησης δεν ορίζεται από την οικονομική τους δυνατότητα? Αυθαίρετα σου ζητάει το δικαστήριο 10.000.000 ενώ είσαι υπάλληλος των mcdonalds?

'Οταν ορίζεται η εγγύηση δεν γνωρίζει το δικαστήριο αν έχεις ή δεν έχεις να πληρώσει? δεν έχει γίνει άρση του απορρήτου σου να ξέρουν τι ακίνητα και τι καταθέσεις έχεις?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.347
Κριτικές
1
Like
31.072
Πόντοι
8.006
Δεν ξέρω που θα τα βρουν....το ύψος της εγγύησης δεν ορίζεται από την οικονομική τους δυνατότητα? Αυθαίρετα σου ζητάει το δικαστήριο 10.000.000 ενώ είσαι υπάλληλος των mcdonalds?
Ελα ντε. Δεν βλεπω διαμαρτυριες ομως γι αυτο.
'Οταν ορίζεται η εγγύηση δεν γνωρίζει το δικαστήριο αν έχεις ή δεν έχεις να πληρώσει? δεν έχει γίνει άρση του απορρήτου σου να ξέρουν τι ακίνητα και τι καταθέσεις έχεις?
Αρση απορρήτου? οχι δα
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
13.308
Like
11.878
Πόντοι
3.656
Ελα ντε. Δεν βλεπω διαμαρτυριες ομως γι αυτο.

Αρση απορρήτου? οχι δα
Ναι τι όχι δα? πως ξέρει το δικαστήριο πόσα μπορείς να πληρώσεις? δεν προβλέπεται από κάπου? ανάλογα με το έγκλημα πάει? με την δυνατότητα σου? Ρωτάω..πως προσδιορίζεται?

επίσης δεν είναι αστείο που συζητάμε για προφυλάκιση και εγγύηση μόνο των παραγόντων από την πλευρά του οσε (άρα τελικά υπάρχει έγκλημα) και όχι των πολιτικών προιστάμενων ή της ΡΑΣ?????
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
8.790
Κριτικές
2
Like
15.480
Πόντοι
3.556
Φαντάσματα μετέφερε...μέσα ήταν οι γκοστμπαστερς
επομένως ο Κούλης σωστά είπε πως η εμπορική ΔΕΝ μετέφερε κάτι παράνομο-εύφλεκτο ,
απλά δεν διευκρίνησε τι ακριβώς μετέφερε :undecided:
Αν σε είχε σύμβουλο θα έλεγε τους γκοστμπαστερς και αναμφίβολα θα έπειθε :rockon:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom