Νέα

Πωληση κρανους

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα anondinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 54
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

anondinos

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2014
Μηνύματα
158
Like
0
Πόντοι
1
Πουλαω κρανος ολοκαινουργιο και αφορετο στην τιμη της αγορας του στα 90 ευρω .
Το μεγεθος του ειναι μιντιουμ περισσοτερες πληροφοριες σε πμ παρακαλω μονο απο αθηνα για να γινει και ο απαραιτητος ελεγχος, ευχαριστω.
 

Συνημμένα

  • 804494_10208038146062268_326266590_n.jpg
    804494_10208038146062268_326266590_n.jpg
    161,8 KB · Εμφανίσεις: 33
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
324
Like
148
Πόντοι
1
Πουλαω κρανος ολοκαινουργιο και αφορετο στην τιμη της αγορας του στα 90 ευρω .
Το μεγεθος του ειναι μιντιουμ περισσοτερες πληροφοριες σε πμ παρακαλω μονο απο αθηνα για να γινει και ο απαραιτητος ελεγχος, ευχαριστω.
κραναρα !!! κανει και για σφουγγαρισμα.
 
OP
OP
anondinos

anondinos

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2014
Μηνύματα
158
Like
0
Πόντοι
1
ουτε για πεσιμο στα ματ δεν κανει

Αν  θελεις φιλε να κανεις πεσιμο στα ματ πουλανε στο μοναστηρακι περικεφαλαιες......το κρανος ειναι πολυ καλο και το πουλαω για λογους που εσυ και να σου πω  δεν μπορεις να καταλαβεις .
 

mariath

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2009
Μηνύματα
4.583
Κριτικές
6
Like
140
Πόντοι
16
το πουλαω για λογους που εσυ και να σου πω  δεν μπορεις να καταλαβεις .
Άκου, νέους,
Αν ήσουν κατάστημα ο λόγος που θα το πούλαγες θα ήταν προφανής. Για να βγάλεις κέρδος.
Επειδή ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ, υπάρχει άλλος λόγος.
Πριν κάποιος αγοράσει κάτι (εκτός καταστημάτων) ψάχνει να σχηματίσει μια εικόνα, γιατί πουλιέται αυτό που πουλιέται. Γιατί (π.χ.) ένας λόγος θα μπορούσε να είναι ότι έχει κάποια ελαττώματα, και γι' αυτά θέλει να το πουλήσει ο τωρινός ιδιοκτήτης του.
Οπότε ο (κάθε) υποψήφιος αγοραστής κάνει ερωτήσεις, όποιες θέλει, για να σχηματίσει άποψη.
Αν ο πωλητής είναι ειλικρινής, και δεν έχει τίποτα να κρύψει, απαντάει σε όλες. Μάλιστα, τις δίνει και πριν ερωτηθεί (μαζί με την "αγγελία" του), για να γλυτώσει όλη αυτή την ιστορία ερωτήσεων-απαντήσεων.

Εσύ μπήκες εδώ και είπες: "Πουλάω κράνος, είναι καλό, είναι αμεταχείριστο, όσο το πήρα".
Βάλε κάτι παραπάνω, σκάναρε την απόδειξη, και ΠΕΣ γιατί το πουλάς (αφού πρώτα το αγόρασες, όπως λες). Βάλε και το website της εταιρείας, αν υπάρχει. Τι νομίζεις, έβαλες μια (κακής ποιότητας) φωτογραφία από ένα κράνος ψιλοάγνωστης μάρκας και καθάρισες?
Αν δεν τα κάνεις αυτά, μην περιμένεις σοβαρή αντιμετώπιση από αυτούς στους οποίους απευθύνεσαι.

Κατ' αρχήν αποκλείεται να το πουλήσεις "όσο το πήρες" (από το μαγαζί). Γιατί αν κάποιος θέλει να αγοράσει κράνος με αυτούς τους όρους (και τιμή), πάει στο μαγαζί και το παίρνει καινούριο, όπου είναι σίγουρος ότι είναι καινούριο (δεν έχει την πυτιρίδα σου μέσα), έχει την εγγύηση, ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΖΕΙ, και έχει και τη δυνατότητα να κάνει και κάποιο παζάρι (αν ό έμπορος πρέπει να πληρώσει ΤΕΒΕ την άλλη μέρα και δεν τα έχει μαζέψει, θα το δώσει αρκετά πιο κάτω για να βάλει στο χέρι τα λεφτά).

Οπότε αναμενόμενη είναι η πλάκα που σου κάνουν (με τα ανωτέρω στοιχεία που παρουσιάζεις), και ο από πλευράς σου "τσαμπουκάς" σ' αυτούς που στην κάνουν δεν περνάει.

Αντίθετα, απομακρύνει το ενδεχόμενο να πουλήσεις αυτό που θέλεις.
 
OP
OP
anondinos

anondinos

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2014
Μηνύματα
158
Like
0
Πόντοι
1
τωρα μπλεξαμε!!!!!!!!

φιλε δεν μπλεξαμε εγω το πηρα 90 και εχω την αποδειξη , τωρα μαλλον το πουλαει 74 το  κρανος το εχω αγορασει πριν πολυ καιρο οχι τωρα οποιος το θελει ας το παρει απο το μαγαζι με 74 και εγω το ιδιο θα εκανα.
 

whois

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2007
Μηνύματα
4.415
Like
467
Πόντοι
36
Αν  θελεις φιλε να κανεις πεσιμο στα ματ πουλανε στο μοναστηρακι περικεφαλαιες......το κρανος ειναι πολυ καλο και το πουλαω για λογους που εσυ και να σου πω  δεν μπορεις να καταλαβεις .
με 90 ευρω απλα γλυτωνεις τις κλεισεις της τροχαιας.
κρανος λογιζεται το και οποιοδηποτε της ποιοτητας του.
τραγουδα οσο θες και μολις βγαλεις τις βοηθητικες τα ξαναλεμε..
 

dimispagrati7

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2008
Μηνύματα
3.535
Like
14
Πόντοι
16

samsung

Μέλος
Εγγρ.
24 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.080
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
16
φιλε δεν μπλεξαμε εγω το πηρα 90 και εχω την αποδειξη , τωρα μαλλον το πουλαει 74 το  κρανος το εχω αγορασει πριν πολυ καιρο οχι τωρα οποιος το θελει ας το παρει απο το μαγαζι με 74 και εγω το ιδιο θα εκανα.
Καλά, εσύ δεν είσαι μόνο για πλάκα, όπως σου είπαν...

Είσαι ΓΙΑ ΣΦΑΛΙΑΡΕΣ!
 

Dynamics

Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2009
Μηνύματα
1.630
Like
141
Πόντοι
16
έχω το ίδιο και το είχα πάρει πριν καιρό στα 50-60 ευρώ με έκπτωση στο στελπετ!άμα πάρεις 30 ευρώ χαρούμενος να είσαι!Για τα 74 ευρώ που κάνει τώρα είναι πολύ καλό κράνος!
 

Γιάννης1

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2014
Μηνύματα
426
Like
2
Πόντοι
1
με 90 ευρω απλα γλυτωνεις τις κλεισεις της τροχαιας.
κρανος λογιζεται το και οποιοδηποτε της ποιοτητας του.
τραγουδα οσο θες και μολις βγαλεις τις βοηθητικες τα ξαναλεμε..

Για ρώτα τον τι μισθό παίρνει και αν, και αν μπορεί να διαθέσει 550 ευρώ για ένα κράνος.
 
OP
OP
anondinos

anondinos

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2014
Μηνύματα
158
Like
0
Πόντοι
1
ευχαριστω το φιλο που αγορασε το κρανος στα  70 ευρω .
καταλαβε γιατι το πουλαω και ειδε και την αποδειξη αγορας.....δεν πηγα να τα οικονομησω οπως μερικοι εξυπνοι ισως καταλαβαν............πριν μιλησετε για  κατι καλο ειναι να ρωτατε να μαθετε.
 

maximos555

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2007
Μηνύματα
9.044
Like
0
Πόντοι
66
Το συγκεκριμενο κρανος αντεχει αν πεσει μονο του απο το υψος του κεφαλιου ή γινεται 1500 κομματια????
 
OP
OP
anondinos

anondinos

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2014
Μηνύματα
158
Like
0
Πόντοι
1
Εγω που λες πριν 18 χρονια εξω απο το εργοστασιο του παπαδοπουλου , π.ραλλη και αγ.αννης ειχα ατυχημα με νταλικα 18 μετρων περασε το αρχιδι με κοκκινο και με παρεσυρε ευτυχως για μενα με το πλαι του γιατι αν με εβρισκε με τη μουρη θα με ειχε σιδερωσει ...........στην ασφαλτο.
Το κρανος που φοραγα ηταν της πλακας , χτυπησα στο ακρομπαρο του επικαθημενου με το κεφαλι και ευτυχως για μενα πεταχτηκα πισω , η μηχανη περασε απο κατω και βγηκε απο την αλλη...........να ειναι καλα οι γιατροι στο τζανειο που με ισιωσαν,το κεφαλι μου δεν επαθε τιποτα απλα ειχα καταγματα σε χερι και ποδια,το δε μουνοπανα εφυγε και ακομα τον ψαχνω.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom