Νέα

Πολεμικό Ναυτικό

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 340K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

sisiliano1982

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Δεκ 2015
Μηνύματα
929
Like
1.200
Πόντοι
206
αυτο το ηξερε πριν αποφασισει που θα παει ομως

εξαλου οι πλευσιμες θεσεις στο ΠΝ ειναι ελαχιστες μπροστα στο εμπορικο
Οχι φιλε μου δεν ειναι ετσι.Απαντω και στο παληκαρι πιο πανω που με παρεθεσε.
Αρχικα το ναυτικο ηταν μια χαρα,εγραψα οτι στα μνημονια η σχολη ναυτικων δοκιμων επαιρνε ελαχιστους "φοιτητες".Παραδοσιακα ειναι μια δυσκολη σχολη που αρκετοι παραιτουνται ειτε κατα τη διαρκεια ειτε μετα...οποτε σε συνδιασμο με το μικρο αριθμο εισαχθεντων το προβλημα φανηκε στη πορεια δλδ τωρα.
Οι φρεγατες αυτη τη στιγμη εχουν το 60% των οργανικων θεσεων για να λειτουργησουν.
Δεν εχουν ατομα να στειλουν στις νεες γαλλικες που θα αρχισουν να παραλαμβανουμε σιγα σιγα καθως κανεις δεν περνει την αποφαση να παροπλησει υπαρχοντα καραβια.
Οι φρεγατες τα τελευταια 3-4 χρονια εχουν μεσο ορο 220-240μερες πλευσιμα.
Οποτε πλησιαζουν τις μερες του εμπορικου ναυτικου με αμοιβη αστεια μπροστα σε αυτο.
Αυτα τα πραγματα δεν γραφονται στο ιντερνετ τα βλεπεις στην πορεια.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.456
Κριτικές
16
Like
13.656
Πόντοι
6.515
Οχι φιλε μου δεν ειναι ετσι.Απαντω και στο παληκαρι πιο πανω που με παρεθεσε.
Αρχικα το ναυτικο ηταν μια χαρα,εγραψα οτι στα μνημονια η σχολη ναυτικων δοκιμων επαιρνε ελαχιστους "φοιτητες".Παραδοσιακα ειναι μια δυσκολη σχολη που αρκετοι παραιτουνται ειτε κατα τη διαρκεια ειτε μετα...οποτε σε συνδιασμο με το μικρο αριθμο εισαχθεντων το προβλημα φανηκε στη πορεια δλδ τωρα.
Οι φρεγατες αυτη τη στιγμη εχουν το 60% των οργανικων θεσεων για να λειτουργησουν.
Δεν εχουν ατομα να στειλουν στις νεες γαλλικες που θα αρχισουν να παραλαμβανουμε σιγα σιγα καθως κανεις δεν περνει την αποφαση να παροπλησει υπαρχοντα καραβια.
Οι φρεγατες τα τελευταια 3-4 χρονια εχουν μεσο ορο 220-240μερες πλευσιμα.
Οποτε πλησιαζουν τις μερες του εμπορικου ναυτικου με αμοιβη αστεια μπροστα σε αυτο.
Αυτα τα πραγματα δεν γραφονται στο ιντερνετ τα βλεπεις στην πορεια.
Δεν αμφέβαλα σ αυτό που έγραψες
Στο συνολο των μισθοδοτουμενων στο ΠΝ οι πλευσιμοι είναι μειοψηφία
Οι πολλοι είναι δημόσιοι υπάλληλοι στην ξηρά
Αυτό εννοω
 
Εγγρ.
10 Μαΐ 2021
Μηνύματα
234
Like
368
Πόντοι
21
Τι να κάνει και το ΠΝ. Οπως όλο το δημόσιο εχει τις τεράστιες παθογένειες του. Παρακολουθεί διακριτικά απο απόσταση, παίρνει εντολές να τα μαζέψει και να φύγει απ τα Ίμια, φωνάζει με τηλεβόα σε τούρκικη φρεγάτα να φύγει απο δω γιατί μας παραβιάζει τα ύδατα κλπ. Δε μπορεί να πολεμήσει λόγω λειψανδρίας στα καράβια. Δεν εχεουν λέει αρκετους στο πυροβολο για να ξεναγεμίσουν. Ε τότε κλειστε το, τι θελετε και λειτουργείτε; αμα είστε τόσο άχρηστοι που δε μπορείτε να προγραμματίσετε πόσους θα πάρετε στο καράβι αφηστε το. Βέβαια ειστε και αχρηστοι γιατί είστε κομμάτι αυτής της άρρωστης, αποτυχημένης, ψυχασθενικά φοβικής πολιτείας, σας ξεπερνάει αυτό. Υι τα θελετε τα όπλα; μπας και θα πυροβολήσετε ποτέ; ειμαστε στρατηγικά ψύχραιμοι και υπευθυνοι: δηλαδή ψυχωτικές αυτοκτονικες κότες.
 
OP
OP
ADMIRAL GR

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.340
Κριτικές
3
Like
6.941
Πόντοι
1.486
Βλέπω παλι αναθερμαίνεται η κουβέντα περί αποδοχών,πλευσίμων "δημοσίων υπαλλήλων" κλπ μαλακίες διαφόρων αριστερών πληκτρολογούντων εδω μεσα..
Ποιο είναι το θεμα δεν καταλαβαίνω..Τα φραγκα που είναι λίγα,οι πλεύσιμες που είναι πολλές,η "πλειοψηφία που υπηρετει στην ξηρά"???
Τα φραγκα ειναι αυτά που είναι,δεν μπηκαμε στο ΠΝ για να γίνουμε πλούσιοι,μπηκαμε γιατι αγαπάμε το Όπλο και θελαμε να προσγέρουμε στην Πατρίδα..
Τα υπόλοιπα είναι φληναφήματα και μπουρδολογίες διαφόρων μισθοφόρων σαν το ρεμπεσκε τον Κωστακη που απομυζα το Ναυτικό ,κανοντας βιζιτες στα σινεμα μπας και πετυχει κανενα γερο να τον τσιμπουκώσει.
Εχουμε καταλάβει πολύ καλά εμεις οι παλιοί ότι αναγνωριση δεν θα έχουμε,αντίθετα η χολή περισσεύει.Κι επειδη εχω φύγει πια και δεν δεσμευομαι από Στρατιωτικό ποινικό Κωδικα,όποιος θέλει να ερθει να μου πει από κοντα τα "καλαντα" να τον φιλέψω και μελομακάρονα...
 
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
442
Like
519
Πόντοι
81
Βλέπω παλι αναθερμαίνεται η κουβέντα περί αποδοχών,πλευσίμων "δημοσίων υπαλλήλων" κλπ μαλακίες διαφόρων αριστερών πληκτρολογούντων εδω μεσα..
Ποιο είναι το θεμα δεν καταλαβαίνω..Τα φραγκα που είναι λίγα,οι πλευσιμές που είναι πολλές,η "πλειοψηφία που υπηρετει στην ξηρά"???
Τα φραγκα ειναι αυτά που είναι,δεν μπηκαμε στο ΠΝ για να γίνουμε πλούσιοι,μπηκαμε γιατι αγαπάμε το Όπλο και θελαμε να προσγέρουμε στην Πατρίδα..
Τα υπόλοιπα είναι φληναφήματα και μπουρδολογίες διαφόρων μισθοφόρων σαν το ρεμπεσκε τον Κωστακη που απομυζα το Ναυτικό ,κανοντας βιζιτες στα σινεμα μπας και πετυχει κανενα γερο να τον τσιμπουκώσει.
Εχουμε καταλάβει πολύ καλά εμεις οι παλιοί ότι αναγνωριση δεν θα έχουμε,αντίθετα η χολή περισσεύει.Κι επειδη εχω φύγει πια και δεν δεσμευομαι από Στρατιωτικό ποινικό Κωδικα,όποιος θέλει να ερθει να μου πει από κοντα τα "καλαντα" να τον φιλέψω και μελομακάρονα...
εβαλές το ε.α κάπετανιε?

Καλη αφυπηρετηση

Καλή και θεμιτή η συνταξη, αλλά δεν θελω με τιποτα να μην ειμαι στην γεφυρα να βλεπω μπροστα την κουβερτα μεσοπελαγα
 
OP
OP
ADMIRAL GR

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.340
Κριτικές
3
Like
6.941
Πόντοι
1.486
εβαλές το ε.α κάπετανιε?

Καλη αφυπηρετηση

Καλή και θεμιτή η συνταξη, αλλά δεν θελω με τιποτα να μην ειμαι στην γεφυρα να βλεπω μπροστα την κουβερτα μεσοπελαγα
Να είσαι καλά φίλε,καλές και ήρεμες θάλασσες σου εύχομαι...
 

DAMDIM100

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
2.823
Κριτικές
12
Like
3.086
Πόντοι
746
Βλέπω παλι αναθερμαίνεται η κουβέντα περί αποδοχών,πλευσίμων "δημοσίων υπαλλήλων" κλπ μαλακίες διαφόρων αριστερών πληκτρολογούντων εδω μεσα..
Ποιο είναι το θεμα δεν καταλαβαίνω..Τα φραγκα που είναι λίγα,οι πλεύσιμες που είναι πολλές,η "πλειοψηφία που υπηρετει στην ξηρά"???
Τα φραγκα ειναι αυτά που είναι,δεν μπηκαμε στο ΠΝ για να γίνουμε πλούσιοι,μπηκαμε γιατι αγαπάμε το Όπλο και θελαμε να προσγέρουμε στην Πατρίδα..
Τα υπόλοιπα είναι φληναφήματα και μπουρδολογίες διαφόρων μισθοφόρων σαν το ρεμπεσκε τον Κωστακη που απομυζα το Ναυτικό ,κανοντας βιζιτες στα σινεμα μπας και πετυχει κανενα γερο να τον τσιμπουκώσει.
Εχουμε καταλάβει πολύ καλά εμεις οι παλιοί ότι αναγνωριση δεν θα έχουμε,αντίθετα η χολή περισσεύει.Κι επειδη εχω φύγει πια και δεν δεσμευομαι από Στρατιωτικό ποινικό Κωδικα,όποιος θέλει να ερθει να μου πει από κοντα τα "καλαντα" να τον φιλέψω και μελομακάρονα...
Εκεί κατάντησαν το στράτευμα μας οι άθλιοι;
Οι ΕΠΟΠ μας, η ραχοκοκαλιά του στρατού, να πηγαίνουν να κάνουν τσιμπούκια σε γέρους σε τσοντοσινεμά, γιατί δεν φτάνουν τα λεφτά;
Έχω μείνει άναυδος...
 
OP
OP
ADMIRAL GR

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.340
Κριτικές
3
Like
6.941
Πόντοι
1.486
Εκεί κατάντησαν το στράτευμα μας οι άθλιοι;
Οι ΕΠΟΠ μας, η ραχοκοκαλιά του στρατού, να πηγαίνουν να κάνουν τσιμπούκια σε γέρους σε τσοντοσινεμά, γιατί δεν φτάνουν τα λεφτά;
Έχω μείνει άναυδος...
Μπααα,ο συγκεκριμένος γουσταρει καργα...
 

DAMDIM100

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
2.823
Κριτικές
12
Like
3.086
Πόντοι
746
Μπααα,ο συγκεκριμένος γουσταρει καργα...
Να φιλέψεις μελομακάρονα ναύαρχε μου...
Εκεί που έφτασε και θα φτάσει η τιμή τους, όλοι τα κάλαντα θα λέμε, μπας και μας φιλέψουν κανένα μελομακάρονο και γλυκαθεί το δοντάκι μας...
Αν και στην ηλικία που είμαστε καλό μας κάνει η αποχή από τα γλυκά και η ολιγοφαγία...
 
OP
OP
ADMIRAL GR

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.340
Κριτικές
3
Like
6.941
Πόντοι
1.486
Να τον ακούτε τον Ναύαρχο..Τον Ναύαρχο!!!
 

Συνημμένα

  • tanea.JPG
    tanea.JPG
    331,6 KB · Εμφανίσεις: 27

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
7.174
Κριτικές
18
Like
16.155
Πόντοι
4.546
Προέχουν επιδόματα, pass παντός είδους, θα το ρισκάρουμε με τους Τούρκους, νομιμοποίησεις παρανόμων διαμενόντων μετά των πολυπληθών οικογενειών τους, ΜΚΟ ξαδέρφες, σόι να τρώει και να πίνει, μίζες, κ.λ.π.

Ποιές φρεγάτες, κορβέτες, Ραφάλ και κουραφέξαλα, αφού τα πληρώνουμε και μας είναι άχρηστα, γιουσουφάκια του Ερντογάν, του Μπερίσα, των Σκοπιανών, και λοιπής υφηλίου.
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.293
Κριτικές
7
Like
3.026
Πόντοι
786
Τα φραγκα ειναι αυτά που είναι,δεν μπηκαμε στο ΠΝ για να γίνουμε πλούσιοι,μπηκαμε γιατι αγαπάμε το Όπλο και θελαμε να προσγέρουμε στην Πατρίδα..
ο μίζερος κοντολάγνος γκρίνιαζε πέρισυ για το επίδομα αλλοδαπής, ότι είναι πολλά.
πειράζει νε πάει το στέλεχος εξωτερικό 3-4 χρόνια και εμπλουτίσει τους ορίζοντές του, να ξεπληρώσει το σπίτι του και να αγοράσει 1-2 αυτοκίνητα;
 
OP
OP
ADMIRAL GR

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.340
Κριτικές
3
Like
6.941
Πόντοι
1.486
ο μίζερος κοντολάγνος γκρίνιαζε πέρισυ για το επίδομα αλλοδαπής, ότι είναι πολλά.
πειράζει νε πάει το στέλεχος εξωτερικό 3-4 χρόνια και εμπλουτίσει τους ορίζοντές του, να ξεπληρώσει το σπίτι του και να αγοράσει 1-2 αυτοκίνητα;
Καλά,μην τρελαίνεσαι..Επειδη εχω παει εξωτερικό,η αποζημίωση πια ανερχεται στις 5.500€ καθαρα περίπου για εγγαμο με δυο παιδια,στις Χωρες της Δυτικής Ευρωπης στο βαθμό του Αντισυνταγματάρχη/Αντιπλοιάρχου/Αντισμηνάρχου.Μαζί με τα δικά σου χρήματα μαζευεις 7 χιλιαρικά τα οποία ΙΣΑ ΙΣΑ φτανουν...
Δικό μου παραδειγμα στο Βέλγιο το 2013:
-Noίκι 1.500€ και ημουν κι ευτυχισμενος όταν το φθηνότερο σπίτι αρχιζε απο τα 2.300€.
-Σχολεία των παιδιων 7.000 ετησίως,δηλαδή 600€ μηνιαίως
-Λογαριασμοί ηλεκτρικού,νερού,τφ,αποχέτευσης και δημοτικών τελών 800€ μηνιαίως.
-Σουπερ μαρκετ 750€ μηνιαίως.
Οταν αρχίζεις το μηνα με 3.500€ στανταρ εξοδα χωρίς να βαλεις μεσα ενδυση,υπόδηση,μετακινήσεις,δεν εισαι και βασιλιας!
Φαντασου τωρα,δεκα χρόνια μετα,με τις αποζημιώσεις ιδιες και το κοστος ζωής στο Θεό!
Περνας ικανοποιητικά αλλα όχι πλουσιοπάροχα..
Αυτα μετα το 2010,που κόπηκαν οι αποζημιώσεις κατα 60%,πιο πριν θα συμφωνήσω ότι ηταν μεγάλη ευκαιρία να ξελασπώσεις...
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.293
Κριτικές
7
Like
3.026
Πόντοι
786
Καλά,μην τρελαίνεσαι..Επειδη εχω παει εξωτερικό,η αποζημίωση πια ανερχεται στις 5.500€ καθαρα περίπου για εγγαμο με δυο παιδια,στις Χωρες της Δυτικής Ευρωπης στο βαθμό του Αντισυνταγματάρχη/Αντιπλοιάρχου/Αντισμηνάρχου.Μαζί με τα δικά σου χρήματα μαζευεις 7 χιλιαρικά τα οποία ΙΣΑ ΙΣΑ φτανουν...
Δικό μου παραδειγμα στο Βέλγιο το 2013:
-Noίκι 1.500€ και ημουν κι ευτυχισμενος όταν το φθηνότερο σπίτι αρχιζε απο τα 2.300€.
-Σχολεία των παιδιων 7.000 ετησίως,δηλαδή 600€ μηνιαίως
-Λογαριασμοί ηλεκτρικού,νερού,τφ,αποχέτευσης και δημοτικών τελών 800€ μηνιαίως.
-Σουπερ μαρκετ 750€ μηνιαίως.
Οταν αρχίζεις το μηνα με 3.500€ στανταρ εξοδα χωρίς να βαλεις μεσα ενδυση,υπόδηση,μετακινήσεις,δεν εισαι και βασιλιας!
Φαντασου τωρα,δεκα χρόνια μετα,με τις αποζημιώσεις ιδιες και το κοστος ζωής στο Θεό!
Περνας ικανοποιητικά αλλα όχι πλουσιοπάροχα..
Αυτα μετα το 2010,που κόπηκαν οι αποζημιώσεις κατα 60%,πιο πριν θα συμφωνήσω ότι ηταν μεγάλη ευκαιρία να ξελασπώσεις...
ελπίζω να προσέβαλες την φορολόγιση της αποζημίωσης εξωτερικού
 
OP
OP
ADMIRAL GR

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.340
Κριτικές
3
Like
6.941
Πόντοι
1.486

DAMDIM100

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
2.823
Κριτικές
12
Like
3.086
Πόντοι
746
Οχι και μαλακία μου....Πήγαμε να κανουμε κίνηση,αλλα πεσαμε σε μαλακα δικηγόρο...
Εεε... Βέβαια... Έχεις τον Αλέξανδρο, τον καλύτερο δικηγόρο και τρέχεις σε άλλους;
Είναι η αρσενική Άννα Ροδίτη, από τους Παγιδευμένους...
 

DAMDIM100

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
2.823
Κριτικές
12
Like
3.086
Πόντοι
746
Προέχουν επιδόματα, pass παντός είδους, θα το ρισκάρουμε με τους Τούρκους, νομιμοποίησεις παρανόμων διαμενόντων μετά των πολυπληθών οικογενειών τους, ΜΚΟ ξαδέρφες, σόι να τρώει και να πίνει, μίζες, κ.λ.π.

Ποιές φρεγάτες, κορβέτες, Ραφάλ και κουραφέξαλα, αφού τα πληρώνουμε και μας είναι άχρηστα, γιουσουφάκια του Ερντογάν, του Μπερίσα, των Σκοπιανών, και λοιπής υφηλίου.
Επί τέλους το καταλάβατε, ότι οι εξοπλισμοί γίνονται για να τρώνε οι Λιακουνάκοι και οι Δαφέρμοι μόνο...
 

DAMDIM100

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
2.823
Κριτικές
12
Like
3.086
Πόντοι
746
Να τον ακούτε τον Ναύαρχο..Τον Ναύαρχο!!!
Έναν τον έχουμε εδώ μέσα...
Όσα δεν ξέρει ο νοικοκύρης, δεν τα ξέρει ο κόσμος όλος...
Από μέσα οι πηγές και οι πληροφορίες...
Και άλλον έναν τον χασοδίκη...
 

Niko_laos

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2019
Μηνύματα
136
Like
175
Πόντοι
1
Βλέπω παλι αναθερμαίνεται η κουβέντα περί αποδοχών,πλευσίμων "δημοσίων υπαλλήλων" κλπ μαλακίες διαφόρων αριστερών πληκτρολογούντων εδω μεσα..
Ποιο είναι το θεμα δεν καταλαβαίνω..Τα φραγκα που είναι λίγα,οι πλεύσιμες που είναι πολλές,η "πλειοψηφία που υπηρετει στην ξηρά"???
Τα φραγκα ειναι αυτά που είναι,δεν μπηκαμε στο ΠΝ για να γίνουμε πλούσιοι,μπηκαμε γιατι αγαπάμε το Όπλο και θελαμε να προσγέρουμε στην Πατρίδα..
Τα υπόλοιπα είναι φληναφήματα και μπουρδολογίες διαφόρων μισθοφόρων σαν το ρεμπεσκε τον Κωστακη που απομυζα το Ναυτικό ,κανοντας βιζιτες στα σινεμα μπας και πετυχει κανενα γερο να τον τσιμπουκώσει.
Εχουμε καταλάβει πολύ καλά εμεις οι παλιοί ότι αναγνωριση δεν θα έχουμε,αντίθετα η χολή περισσεύει.Κι επειδη εχω φύγει πια και δεν δεσμευομαι από Στρατιωτικό ποινικό Κωδικα,όποιος θέλει να ερθει να μου πει από κοντα τα "καλαντα" να τον φιλέψω και μελομακάρονα...

"Εχουμε καταλάβει πολύ καλά εμεις οι παλιοί ότι αναγνωριση δεν θα έχουμε, αντίθετα η χολή περισσεύει"
"μπηκαμε γιατι αγαπάμε το Όπλο και θελαμε να προσφέρουμε στην Πατρίδα.."

Μα ο Ελληνικός λαός δεν περιμένει να τα βάλετε με την Τουρκία.
Έπειτα από 50 χρόνια Συριζαιων και Γαλαζαιων δεν μπορούμε...
Ούτε οι Τούρκοι θα μπορούσαν να τα βάλουν μαζί μας αν για μισό αιώνα είχαν GAP/Τσιπρες/Μητσοτακηδες και εμείς Ερντογάν.
Όμως πρέπει να τα βάλετε με υπαλλήλους των πρεσβειών που μας κατάντησαν το πραγματικό ψευδοκράτος της περιοχής.
Βάλτε τα με τους αποικιοκρατες και τα ντόπια τσιράκια τους

Aν λοιπόν θέλετε να προσφέρετε στην Πατρίδα,
Κάντε ότι κάνανε οι Ρώσοι συνάδελφοι σας στα Ρωσικά σώματα ασφαλείας (και μυστικές υπηρεσίες) τον Αύγουστο του 99
και έφεραν τον Πούτιν στην εξουσία που έσωσε την Ρωσία.
Έστω κάντε ότι έκαναν οι Τούρκοι συνάδελφοι σας και έφεραν τον Κεμαλ στην εξουσία το 1919 που έσωσε την Τουρκία.
Έστω ότι έκαναν οι Ιρανοί συνάδελφοι σας το 1979.
Ήταν πρώτα τα σώματα ασφαλείας των παραπάνω εθνών
που έδειξαν αντανακλαστικά απέναντι με μαριονέτες της ίδια πρεσβείας...
Ο λαός ακολούθησε μετά!

Βέβαια μπορείς να πεις ότι ο κοινοβουλευτισμος Συριζαιων και Γαλαζαιων τα προβλεπει όλα
και εσύ ορκίστηκες ως στρατιωτικός να τον υπηρετεις...
Όποτε χολή και περιφρόνηση θα έχεις άφθονη* και δικαιολογημένως
και μετά θα πρέπει και εγώ να σε φιλέψω μελομακάρονα...
(*από Έλληνες, Μετανάστες - Βολεμένοι - μεγαλοσυνταξιουχοι θα σε λατρεψουν)

Βλέπεις...
ό,τι είναι τα τανξς και οι Φρεγάτες για του Στρατιωτικους.
Είναι οι αντισυνταγματικοι Νόμοι, οι διορισμένοι δικαστές και οι ανατροπές δημοψηφισμάτων για τους Πολιτικούς.
Χούντα έρχεται και με τον έναν και με τον άλλον τρόπο.
Και ήδη ήλθε με τον δεύτερο τροπο... προς εξαφάνιση όλων όσων συνιστούν "πατρίδα"
 

DAMDIM100

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
2.823
Κριτικές
12
Like
3.086
Πόντοι
746
Μπααα,ο συγκεκριμένος γουσταρει καργα...
Αυτό που είχα δει πάντως σε Νατοϊκή άσκηση (αυτή με τα γεγονότα του πολέμου Σερβίας - Κοσσόβου το 1999) στο αντιτορπιλικό,δεν θα το ξεχάσω...
Ξύπνησα στην κουκέτα μου και είδα στις από κάτω κουκέτες (ήταν αντικριστές), έναν κελευστή ΕΠΟΠ και έναν δίοπο ΕΠΟΠ να μαλακίζονται (ο καθένας μόνος του) και να φιλιόνται στο στόμα...
Είμαστε κάποιοι κληρωτοί που κοιμόμαστε στο υπόφραγμα των ΕΠΟΠ και ΕΜΘ, για να μην μας πετάνε μπογέλα οι παλιοί (η τελευταία σειρά που μπήκε στο πλοίο, σχεδόν μόλις ορκίστηκε)...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom