Νέα

Πόλεις κοντά στην Αθήνα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα thleizer
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 70
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
T

thleizer

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2024
Μηνύματα
116
Like
122
Πόντοι
1
εγω περσυ που πηγα νεα περαμο για να αγορασω ενα αμαξι που βρηκα, εμεινα σε παραθαλασσιο ξενοδοχειο (γιατι δεν ειχε τελειωσει η χαρτουρα και ολα τα συναφη), και δε μπορουσα να κοιμηθω με τιποτα. ανοιγα μπαλκονοπορτα, κρυο. εβαζα θερμανση στο ac, ζεστενομουν. ειχα τυχει και σε 24 ωρη ασταματητη καταιγιδα (οποιος θυμαται). εφυγα απτα 1000 μετρα υψομετρο και πηγα στο μονοψηφιο με υγρασια... μαλλον ο αδερφος σου εχει αλλο συστημα στον οργανισμο...
Αν κοιμάται σε μέρη με υγρασία, δεν χορταίνει ύπνο. Ήρθε να με δει εδώ Θεσσαλονίκη μια εβδομάδα και δεν έκανε καλό ύπνο λόγω υγρασίας.
 

ftoxos ergatis

Σεβαστός
Εγγρ.
3 Ιαν 2020
Μηνύματα
1.715
Like
6.607
Πόντοι
1.056
Αν κοιμάται σε μέρη με υγρασία, δεν χορταίνει ύπνο. Ήρθε να με δει εδώ Θεσσαλονίκη μια εβδομάδα και δεν έκανε καλό ύπνο λόγω υγρασίας.
εγω οταν εμενα θεσσαλονικη, θυμαμαι δε χορταινα υπνο. 12ωρα ανετα
 

Alverto

Σπουδαίος
Εγγρ.
14 Σεπ 2021
Μηνύματα
489
Κριτικές
27
Like
1.911
Πόντοι
2.471
εγω περσυ που πηγα νεα περαμο για να αγορασω ενα αμαξι που βρηκα, εμεινα σε παραθαλασσιο ξενοδοχειο (γιατι δεν ειχε τελειωσει η χαρτουρα και ολα τα συναφη), και δε μπορουσα να κοιμηθω με τιποτα. ανοιγα μπαλκονοπορτα, κρυο. εβαζα θερμανση στο ac, ζεστενομουν. ειχα τυχει και σε 24 ωρη ασταματητη καταιγιδα (οποιος θυμαται). εφυγα απτα 1000 μετρα υψομετρο και πηγα στο μονοψηφιο με υγρασια... μαλλον ο αδερφος σου εχει αλλο συστημα στον οργανισμο...
Νέα Πέραμος Μέγαρα και όλο εκεί το κομμάτι έχει πολύ υγρασία
 
OP
OP
T

thleizer

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2024
Μηνύματα
116
Like
122
Πόντοι
1
Νέα Πέραμος Μέγαρα και όλο εκεί το κομμάτι έχει πολύ υγρασία
Γενικα το καλυτερο κλιμα στην Ελλαδα το εχει η Αθηνα. Ξηρο κλιμα, κοιμασαι 4-5 ωρες και ξυπνας ανθρωπος, χορταινοντας φουλ υπνο. Ευελπιστω να ειναι ετσι και στη Χαλκιδα
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.736
Κριτικές
15
Like
11.388
Πόντοι
3.846
εγω περσυ που πηγα νεα περαμο για να αγορασω ενα αμαξι που βρηκα, εμεινα σε παραθαλασσιο ξενοδοχειο (γιατι δεν ειχε τελειωσει η χαρτουρα και ολα τα συναφη), και δε μπορουσα να κοιμηθω με τιποτα. ανοιγα μπαλκονοπορτα, κρυο. εβαζα θερμανση στο ac, ζεστενομουν. ειχα τυχει και σε 24 ωρη ασταματητη καταιγιδα (οποιος θυμαται). εφυγα απτα 1000 μετρα υψομετρο και πηγα στο μονοψηφιο με υγρασια... μαλλον ο αδερφος σου εχει αλλο συστημα στον οργανισμο...
Τι σχέση έχει η Ν. Πέραμος με την Αθήνα;
Ξέρεις πού βρ΄ίσκεται η π΄όλη στον χάρτη;
Πώς δεν έβαλες και κανένα Λουτράκι ως περιοχή της Αθήνας.
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.709
Like
2.760
Πόντοι
456
Εγω θα ελεγα ελευσινα,ειναι κοντα στην Αθήνα βρίσκεσαι κοντα σε θάλασσα και εχει τα πάντα.
Παω συχνά και μου αρεσει ολη η φάση απλα δεν ακούγεται σαν πολη γιατι την καπελωνει η Αθήνα.
Ναι είναι πολύ ωραία η Ελευσίνα..Μάνδρα μαγουλαωραία σπίτια.μκαι έχει και πολύ πράσινο..θάλασσα κοντά και ζεστός καιρός όλο το χρόνο..επίσης λαϊκή περιοχή δεν εχει ψωνάρες όπως τα βόρεια προάστια..επίσης έχει καλούς δρόμους σε δέκα λεπτά είσαι Μπουρνάζι και καλό σχέδιο πολης
 

james tiberius kirk

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.420
Κριτικές
5
Like
5.548
Πόντοι
1.056
Καλησπέρα

Ο αδερφός μου θέλει να μετακομίσει σε πόλεις που βρίσκονται κοντά στην Αθήνα, δηλαδή πχ απόσταση 1 ώρα με λεωφορείο. Εγώ μόνο τη Χαλκίδα γνωρίζω. Ξέρετε εσείς άλλες πόλεις που να είναι μια ώρα σε απόσταση από την Αθήνα? Παρακαλώ μη μου πείτε τη Θήβα, είναι η χειρότερη πόλη της Ελλάδος
Πες του να πάρει το βιβλίο Γεωγραφίας της Ε' Δημοτικού και να το διαβάσει καλά.
 

james tiberius kirk

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.420
Κριτικές
5
Like
5.548
Πόντοι
1.056
Αν κοιμάται σε μέρη με υγρασία, δεν χορταίνει ύπνο. Ήρθε να με δει εδώ Θεσσαλονίκη μια εβδομάδα και δεν έκανε καλό ύπνο λόγω υγρασίας.
Πες του να πάει Ζυρίχη τότε.
Ή Μόναχο.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.724
Like
67.904
Πόντοι
12.756
Αν κοιμάται σε μέρη με υγρασία, δεν χορταίνει ύπνο. Ήρθε να με δει εδώ Θεσσαλονίκη μια εβδομάδα και δεν έκανε καλό ύπνο λόγω υγρασίας.
Πες του να παει να μεινει οπου εχει την περισσοτερη υγρασια και να δωσει 200 ευρω να παει να παρει ενα αφυγραντηρα.
Ακους εκει δεν κοιμαται αμα εχει υγρασία .....
Θα του κατεβασει ο αφυγραντηρας την υγρασια κατω απο 50%
και θα στεγνωσουν μεχρι και τα μάτια του ,
δεν θα ανοιγουν τα βλεφαρα ..
να σου πω εγω μετα τι υπνο θα έχει κάνει ...
 

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.810
Κριτικές
20
Like
12.615
Πόντοι
4.546

Σας έχω την λύση λοιπόν.. έρχεστε Μενίδι σπιτάκι με θέα την Πάρνηθα & το γήπεδο του Αχαρναϊκού.. ΑΠΛΑ....
Να ζήσει το υπόλοιπο της ζωής του σαν άρχοντας!!!!!!!
* Όσον αφορά το ενοίκιο θα τα βρούμε ΜΗΝ το σκεφτεί καν πες του... τέτοιες ευκαιρίες ΔΕΝ είναι να τις κλοτσάς στις μέρες μας...
** Υγρασία 83%, Υετός 0% & Άνεμος 5χλμ./ώρα {αυτήν την στιγμή που γράφω το μνμ}.
*** Στείλε π.μ. για οποιαδήποτε απορία και για να κανονίσουμε ραντεβού να δει το σπίτι.
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.740
Πόντοι
2.306
Nα ανοιξω ένα θέμα Πόλεις κοντά στην Καλαμάτα;
Θα ήθελα να ειμαι κοντά να πεταγομαι για δουλίτσες αλλά να μη μένω Καλαμάτα, για παράδειγμα θα μπορούσα να μένω Αθήνα και να πετάγομαι Καλαμάτα αλλά να μη μένω Καλαμάτα.
Τελικά Αθήνα βολεύει μια χαρά γιατι μπορεί να πετάγομαι και Πάτρα και Καλαμάτα και Γιάννενα για δουλίτσες.
Ενώ αν έμενα Καλαμάτα μόνο Πύργο θα μπορούσα να πάω και να σταματήσω για τυροπιτα στη Ζαχάρω.
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.106
Like
11.568
Πόντοι
2.606
τυπε εμεις πρεπει να μιλαμε με αντιπροσωπο? πες του να γραφτει στο σαη αμα θελει να τον κανουμε μαγκα
 

rsotos7

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Ιουλ 2022
Μηνύματα
2.037
Κριτικές
19
Like
5.298
Πόντοι
1.446
Ελευσίνα
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.981
Κριτικές
62
Like
40.482
Πόντοι
8.530
Αν κοιμάται σε μέρη με υγρασία, δεν χορταίνει ύπνο. Ήρθε να με δει εδώ Θεσσαλονίκη μια εβδομάδα και δεν έκανε καλό ύπνο λόγω υγρασίας.
Δεν γίνεται να κοιμάσαι καλά στα Βόρεια ξεσκεπάστος ακόμα και καλοκαίρι .
 

kiss-my-feet

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2023
Μηνύματα
656
Like
1.365
Πόντοι
206
πρέπει να ναι πόλη; αυλώνας , κιόυρκα. απ ευθυειας συνδεση με προαστιακο κεντρο. κακά τα ψεματα μονο τα υπερβορεια της αθηνας ειναι πίο ανθρωπινα μονο. απο πλευρας κλιματος φυσης κλπ κλπ. αλλα αν είναι καθε μερα να πηγαινεις αθηνα μαυρο χάλι και πάλι.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

εχει τρομερη ζεστη το καλοκαιρι. αγκαλιά με το κλιματιστικο
 

kiss-my-feet

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2023
Μηνύματα
656
Like
1.365
Πόντοι
206
Δεν γίνεται να κοιμάσαι καλά στα Βόρεια ξεσκεπάστος ακόμα και καλοκαίρι .
εδω χαλκιδικη ισχυει. και τον αυγουστο σεντονάκι στην κοιλιά θελει. φυσικά ανοιχτά παράθυρα το βραδυ εχει δροσούλα.
 

leon4861

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
3.342
Κριτικές
7
Like
1.250
Πόντοι
216
Λουτράκι 85 χλμ. 1ωρα δρόμος είτε με ΚΤΕΛ είτε με ιχ είτε με το προαστιακό.
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.709
Like
2.760
Πόντοι
456
πρέπει να ναι πόλη; αυλώνας , κιόυρκα. απ ευθυειας συνδεση με προαστιακο κεντρο. κακά τα ψεματα μονο τα υπερβορεια της αθηνας ειναι πίο ανθρωπινα μονο. απο πλευρας κλιματος φυσης κλπ κλπ. αλλα αν είναι καθε μερα να πηγαινεις αθηνα μαυρο χάλι και πάλι.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


εχει τρομερη ζεστη το καλοκαιρι. αγκαλιά με το κλιματιστικο
Στα βόρεια κάνει πολύ κρύο..έχουν κλιμα Γερμανίας..αν σ αρέσει το χιόνι κάθε χρόνο στη Μαλακάσα και στα Κιούρκα.ασε που από Μαρούσι και πανω δεν έχει γυναίκες..Ελευσίνα πολύ πιο καλά..λαϊκά μούνια που δεν ειναι μπλαζε,δρόμοι για να πας γρήγορα Αθήνα,θάλασσα,ησυχία και κυρίως καλός καλοκαιρινός καιρός σχεδόν όλο το χρονο
 
Τελευταία τροποποίηση:

BIG_BIG_BEN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
1.608
Like
2.424
Πόντοι
216
Νέα Πέραμος Μέγαρα και όλο εκεί το κομμάτι έχει πολύ υγρασία

Κάποιος λόγος θα υπάρχει, που ενώ έχουμε τόσα όμορφα παραθαλάσσια μέρη, λίγα είναι τα πυκνοκατοικημένα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom