Νέα

Ποιοτητα των FORD

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jean-Claud
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 67
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.198
Like
759
Πόντοι
146
Τα γνήσια είναι της Bosch.Νομίζω σένσορας γιατί ήταν 4 στο σύνολο σαν ραυδιά που πήγαιναν κάπου από πάνω στο καπάκι.Τα ιμιτασιόν δεν ξέρω τη μάρκα.
Ρε  κοπελιά πολλαπλασιαστές λέγονται,αν είναι βενζίνη το σέατ,αν είναι ντίζελ αντε να είναι οι προθερμάνσεις.
Bosch ε;Γερμανική εταιρία αλλά θα μου πεις και τα σεατ τι είναι ;Γερμανικά δεν είναι;
 
OP
OP
jean-Claud

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.823
οκ τοτε ο χρονος θα δειξει και θα το μαθουμε και εμεις ότι τα καινουρια τογιοτα χαλανε στα 10 χρονια.

μεχρι στιγμης βλεπω τογιοτα καρινα, κορολλα, σελικα, σταρλετ του 90 να κυκλοφορούνε ΟΛΑ.


αντίθετα ρενω και φιατ 15 ετων δε βλεπω πουθενα.
μην μπερδευουμε την ποιοτητα με την αξιοπιστια.
ναι οντως τα Toyota μηχανολογικα είναι αξιοπιστα και δεν χαλανε όπως κατι αλλα, αλλα ποιοτικα αστα να πανε.αν μπεις σε ταξι Toyota με 500000 χιλιόμετρα περα ότι όλα τριζουν τα πλαστικα εχουν ξεθωριασει τα δε μισα εχουν σπασει όπως χερουλια κλπ.. ενώ σε passat με τα ιδια χιλιόμετρα το αμαξι ποιοτικα δεν είναι τοσο καταπονημενο
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.198
Like
759
Πόντοι
146
μην μπερδευουμε την ποιοτητα με την αξιοπιστια.
ναι οντως τα Toyota μηχανολογικα είναι αξιοπιστα και δεν χαλανε όπως κατι αλλα, αλλα ποιοτικα αστα να πανε.αν μπεις σε ταξι Toyota με 500000 χιλιόμετρα περα ότι όλα τριζουν τα πλαστικα εχουν ξεθωριασει τα δε μισα εχουν σπασει όπως χερουλια κλπ.. ενώ σε passat με τα ιδια χιλιόμετρα το αμαξι ποιοτικα δεν είναι τοσο καταπονημενο
Mήπως το ανάποδο;
 

Alex Mason

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
860
Like
1.110
Πόντοι
206
η ford εχει εξελιχθει πολυ τα τελευταια χρονια.
συνδιαζει ποιοτητα εσωτερικου, δυνατο και αξιοπιστο μοτερ σε λογικη τιμη!
 
Εγγρ.
5 Νοε 2005
Μηνύματα
347
Κριτικές
3
Like
66
Πόντοι
1
τα παλια τουοτα κρατάγανε 20 χρονια και τα καινουρια 30.
...


...και εκεί που μόλις πέρασες την εγγύηση των 6 ετών  και περιμένεις να  σου  κρατήσει  άλλα  24 χρόνια  καθ'οτι είπαμε "ο Γιαπωνέζος δεν σπάει - δεν χαλάει"  σου σκάει κάτι σαν αυτό...


...και μετά είτε μουτζώνεις τον εαυτό σου που δεν τα έσκασες στον Γιαπωνέζο για επέκταση εγγύησης, είτε μπινελικώνεις τον εξουσιοδοτημένο γκαραζιέρη που ενώ γνωρίζει το θέμα δεν στο σφύριξε πριν την λήξη της 6ετίας για να προλάβεις να ξεφορτωθείς το χρέπι.

Μικρή παρηγοριά ότι είσαι ένας από τους πολλούς ΜΑΛΑΚΕΣ που την πάτησαν.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
...και εκεί που μόλις πέρασες την εγγύηση των 6 ετών  και περιμένεις να  σου   κρατήσει   άλλα  24 χρόνια  καθ'οτι είπαμε "ο Γιαπωνέζος δεν σπάει - δεν χαλάει"  σου σκάει κάτι σαν αυτό...


...και μετά είτε μουτζώνεις τον εαυτό σου που δεν τα έσκασες στον Γιαπωνέζο για επέκταση εγγύησης, είτε μπινελικώνεις τον εξουσιοδοτημένο γκαραζιέρη που ενώ γνωρίζει το θέμα δεν στο σφύριξε πριν την λήξη της 6ετίας για να προλάβεις να ξεφορτωθείς το χρέπι.

Μικρή παρηγοριά ότι είσαι ένας από τους πολλούς ΜΑΛΑΚΕΣ που την πάτησαν.
τι να σου πω απαντησα ηδη.
τογιοτα κορολα 1.2 του 1977 το αφήσαμε στην ακρη με 444.000 χλμ εκαιγες λαδι αλλα όχι τρελα απλα συμπληρώναμε 1 φορα αναμεσα στα σερβις των 5.000 χλμ.


τογιοτα κορολα 1.3 του 1998 το εδωσα με 360.000 χλμ και τα 3 τελευταια χρονια με υγραεριο ΔΕΝ εκαιγε λαδια.


κανενα ΔΕΝ χαλασε στην 20ετια . τωρα εδω μου γραφετε για αμαξια μετα το 2010 , για καποια οτι καινε λαδια, ΟΧΙ οτι χαλανε οπως εχουν χαλασει ΟΛΑ τα ρενω και ΟΛΑ τα φιατ προ του 2000 και δεν βλεπεις να κυκλοφορει ΚΑΝΕΝΑ της δεκαετιας 1990-2000 σε αντιθεση με τα τογιοτα.


ΑΑΑΑΑΝ λοιπον τα καινουρια τογιοτα ειναι τοσο προβληματικα οσο τα παρουσιαζετε εσεις και οι μηχανικοι σας ενω εγω και οι μηχανικοι μου ΔΕΝ εχουμε παρει μυρωδια, ο χρονος θα το δειξει. ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΝΑ ΑΠΟΣΥΡΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΤΙΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΑΒΕΝΣΙΣ, ΤΑ ΓΙΑΡΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΡΟΛΑ μετα το 2010. ισα ισα ακουω απο τους ιδιοκτητες και πραγματικα ξερω αρκετους γιατι ειναι πολυ διαδεδομενα οτι ειναι πολυ γερα κια οικονομικα , πχ εχω θειο με αβενσις και 3 συναδελφισες με γιαρις, ειναι το αγαπημενο αμξι των καθηγητριων και δασκαλιτσων το γιαρις, σε καθε σχολειο που υπηρετω παντα εχει παρκαρισμενα 1-2 γιαρις.
 

putaniaris89

Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2017
Μηνύματα
685
Like
42
Πόντοι
6
ενα πολυ παλιο φορντ εσκορτ ο πατερας μου το εδωσε μετα απο 20 χρονια επειδη τα ειχε φτυσει ο κινητηρας τα τελευταια 10 χρονια εχει ενα τογιοτα αουρισ κανενα προβλημα προς το παρον εγω εχω ενα ατζιλα καμια δεκα χρονια τωρα επισης κανενα προβλημα
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom