Νέα

Ποιό επάγγελμα τρώει το μεγαλύτερο κέρατο;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα mourganarxis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 163
  • Εμφανίσεις 14K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποιο επαγγελμα τρώει το μεγαλύτερο κερατο

  • Λογιστές

    Ψήφοι: 3 2,1%
  • Εμποροι

    Ψήφοι: 6 4,3%
  • Μηχανικοι Αρχιτεκτονες

    Ψήφοι: 7 5,0%
  • Γιατροι

    Ψήφοι: 19 13,5%
  • Σουβλατζιδικα φαγαδικα

    Ψήφοι: 6 4,3%
  • Μηχανικοί (διαφοροι)

    Ψήφοι: 1 0,7%
  • Αγρότες Κτηνοτροφοι

    Ψήφοι: 5 3,5%
  • Δημόσιοι υπαλληλοι

    Ψήφοι: 12 8,5%
  • Ιδιωτικοί υπάλληλοι

    Ψήφοι: 6 4,3%
  • Άλλοι......

    Ψήφοι: 26 18,4%
  • Όλοι....

    Ψήφοι: 50 35,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    141

bolivar

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2009
Μηνύματα
434
Κριτικές
1
Like
613
Πόντοι
81
Μά καί αυτές οι γυναίκες-γκόμενες πού κερατώνουν "Φαινομενικά" μπορεί νά κάνουν τά πάντα...γιά τήν οικογένεια τους!!
-Αυτό δέν σημαίνει όμως ότι είναι λίγες, καί οί οι άλλες πολύ περισσότερες-
Ξεκινάει μία γυναίκα 7 το πρωί να ετοιμάσει τα παιδιά, να τα πάει σχολείο, να πάειι στη δουλειά 8-9-10 ώρες, να γυρίσει να μαγειρέψει, να πάει τα παιδιά φροντιστήριο, μπαλέτο, κολύμβηση ή δεν ξέρω τι άλλη δραστηριότητα, το βράδυ κατάκοπη..Αυτή είναι η συντριπτική πλειοψηφία της ελληινκής οικογένειας....Δεν έχει καν το χρόνο να το σκεφτεί, όχι να το κάνει κιόλας....
 

Ντουνταράς

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2020
Μηνύματα
1.501
Κριτικές
9
Like
2.069
Πόντοι
496
και βασικά ποιος μλκς γαμαει την άλλη 140κιλα ;

Εξαρτάται από την εθνικότητα. Αν είναι Ελληνίδα ελλεηνίδα απαντιέται το ερώτημα σου. Και σαν μπετονιέρα βάσει περιγραφής ο/οι επιβήτορας/ες θα είναι αλλοδαποί μπετατζήδες :confused:
 

Ακροατής_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Αυγ 2023
Μηνύματα
3.488
Like
3.445
Πόντοι
456
Ξεκινάει μία γυναίκα 7 το πρωί να ετοιμάσει τα παιδιά, να τα πάει σχολείο, να πάειι στη δουλειά 8-9-10 ώρες, να γυρίσει να μαγειρέψει, να πάει τα παιδιά φροντιστήριο, μπαλέτο, κολύμβηση ή δεν ξέρω τι άλλη δραστηριότητα, το βράδυ κατάκοπη..Αυτή είναι η συντριπτική πλειοψηφία της ελληινκής οικογένειας....Δεν έχει καν το χρόνο να το σκεφτεί, όχι να το κάνει κιόλας....
Οι γυναίκες σέ ποσοστό άνω τού 60% όχι μόνο δέν εργάζονται, αλλά δέν εργάστηκαν σχεδόν ποτέ!!
Παιδιά ? Μάλλον παιδί θέλεις νά πείς στήν καλύτερη περίπτωση, διότι τό πολύ πολύ νά έχει 1 παιδί.
-Ούτε παιδιά δέν κάνουν οι τεμπέλες, όλα έτοιμα τά θέλουν-
 

bolivar

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2009
Μηνύματα
434
Κριτικές
1
Like
613
Πόντοι
81
Οι γυναίκες σέ ποσοστό άνω τού 60% όχι μόνο δέν εργάζονται, αλλά δέν εργάστηκαν σχεδόν ποτέ!!
Παιδιά ? Μάλλον παιδί θέλεις νά πείς στήν καλύτερη περίπτωση, διότι τό πολύ πολύ νά έχει 1 παιδί.
-Ούτε παιδιά δέν κάνουν οι τεμπέλες, όλα έτοιμα τά θέλουν-
Tι να σου πω, εγώ που κοιτάζω τη δική μου γενιά, πλησιάζω τα 50, ξέρω πως οι γυναίκες συνομήλικές μου δεν έιναι αυτό που περιγράφεις..Για τις πιο μικρές δεν ξέρω...
 

noblue

Ανώτερος
Εγγρ.
9 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.085
Κριτικές
20
Like
5.942
Πόντοι
6.815
Ξεκινάει μία γυναίκα 7 το πρωί να ετοιμάσει τα παιδιά, να τα πάει σχολείο, να πάειι στη δουλειά 8-9-10 ώρες, να γυρίσει να μαγειρέψει, να πάει τα παιδιά φροντιστήριο, μπαλέτο, κολύμβηση ή δεν ξέρω τι άλλη δραστηριότητα, το βράδυ κατάκοπη..Αυτή είναι η συντριπτική πλειοψηφία της ελληινκής οικογένειας....Δεν έχει καν το χρόνο να το σκεφτεί, όχι να το κάνει κιόλας....
Φίλε μου κράτα πισινή γιατί λόγω δουλειάς έχω συνεργαστεί με πολλά ξενοδοχεία και δεν μπορεί να καταλάβεις τι έχω δει.
Να έρχεται με το καρότσι της λαϊκής,
με τα ρούχα της δουλειάς (απέναντι από νοσοκομείο),
Ακόμα και με Παππά και άλλα πολλά.
Οπότε αν θέλει να γαμηθει θα βρει και ώρα και μέρος όπως άλλωστε και εμείς μια από τα ίδια δεν κάνουμε;
 

Ακροατής_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Αυγ 2023
Μηνύματα
3.488
Like
3.445
Πόντοι
456
Tι να σου πω, εγώ που κοιτάζω τη δική μου γενιά, πλησιάζω τα 50, ξέρω πως οι γυναίκες συνομήλικές μου δεν έιναι αυτό που περιγράφεις..Για τις πιο μικρές δεν ξέρω...
Σχεδόν ίδια ηλικία έχουμε είμαι 55 χρονών.
Η γενιά η "Δική μας" έχει πάρα πολλές ξεκωλομήτρες άλλωστε...είναι γνωστό αυτό!!
-Στίς πιό μικρές ηλικίες 25-30-40 χρονών εκεί γίνεται πραγματικά μάχη "Οποια προλάβει" τόν πούτσο πού λέμε-
 

SailorGr

Σεβαστός
Εγγρ.
19 Αυγ 2013
Μηνύματα
1.139
Κριτικές
26
Like
10.751
Πόντοι
2.046
Το thread αυτό μόλις το είδα μου θύμισε ένα ανέκδοτο που άκουσα παλιά και αξίζει να το μοιραστώ μαζί σας :
Ήταν τέσσερις τυποι που συζηταγαν ποιο επάγγελμα τρωει το μεγαλύτερο κέρατο.
Λέει ο πρώτος: Το μεγαλύτερο κέρατο το τρωει ο γιατρός, όλο εφημεριες, επείγοντα περιστατικά, πολύωρες εγχειρήσεις, λείπει συνέχεια και στο σπίτι το κέρατο πάει σύννεφο..
Όχι λέει ο δεύτερος μεγαλύτερος κερατάς είναι ο στρατιωτικος, όλο ασκήσεις, επιφυλακες, γυμνάσια και στο σπίτι πάρτυ.....
Λέτε βλακειες παίρνει τον λόγο ο τρίτος, μεγας κερατας ειναι ο ναυτικος μπαρκαρεις για μήνες και στη στεριά χαμός.....
Εντωμεταξύ ο τέταρτος ακουσε όλα τα παραπάνω και έκατσε σε μια γωνιά προβληματισμενος και έτοιμος να κλάψει.....
Τι επαθες; τον ρωτάνε οι άλλοι τρεις.....
Είμαι στρατιωτικός γιατρός του πολεμικου Ναυτικού......
Πιο ολοκληρωμενο

Συνταξιουχος Στρατιωτικος Γιατρος του Πολεμικου Ναυτικου....:rockon:
 

Giannis.mt

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2023
Μηνύματα
253
Κριτικές
2
Like
676
Πόντοι
81
Πολυ κερατο τρωνε οσοι βγαζουν πολλα λεφτα,γιατι τις εχουν σπιτι και το ξυνουν,δε μαγειρευουν μη χαλασουν το νυχι,τις δουλειες τις κανει η μαρσιντα και αυτοι με τη δουλεια λειπουν πολυ οποτε πάει η αλλη γυμναστηρια ,καφε κλπ και καποια στιγμη την τρωει το μουνι της και καθετε στο δασκαλο χορου,στον μασερ,στον γυμναστη
 

Ακροατής_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Αυγ 2023
Μηνύματα
3.488
Like
3.445
Πόντοι
456
Πολυ κερατο τρωνε οσοι βγαζουν πολλα λεφτα,γιατι τις εχουν σπιτι και το ξυνουν,δε μαγειρευουν μη χαλασουν το νυχι,τις δουλειες τις κανει η μαρσιντα και αυτοι με τη δουλεια λειπουν πολυ οποτε πάει η αλλη γυμναστηρια ,καφε κλπ και καποια στιγμη την τρωει το μουνι της και καθετε στο δασκαλο χορου,στον μασερ,στον γυμναστη
Μάλιστα!!
Οι άλλοι άνδρες πού δέν βγάζουν χρήματα, δέν έχουν νά ανησυχούν γιά τίποτα,
διότι έτσι καί αλλιώς γυναίκα-γκόμενα δέν έχουν...άρα είναι κομπλέ!!
 

Giannis.mt

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2023
Μηνύματα
253
Κριτικές
2
Like
676
Πόντοι
81
Μάλιστα!!
Οι άλλοι άνδρες πού δέν βγάζουν χρήματα, δέν έχουν νά ανησυχούν γιά τίποτα,
διότι έτσι καί αλλιώς γυναίκα-γκόμενα δέν έχουν...άρα είναι κομπλέ!!
αναλογα το ποια εχει διπλα του ο καθενας εκεινος ξερει,απλα οταν μιλαμε για επαγγελματα καθαρα, καποια εχουν περισσοτρες πιθανοτητες να φανε κερατο.Πολλοι εχουν ροπη για απιστια,αν ομως απο αυτους καποιοι ειναι σιγουροι-ες οτι δεν θα τους πιασουν και εχουν πιο ευκολη προσβαση στο πειρασμο τοτε το κανουν πιο ευκολα.Οπως λεει κι ο συνοδοιπόρος πιο πανω αμα ξυπναει η αλλη και εχει παιδια σκυλια,μαγειρεματα φτανει το βραδυ και ειναι κομματια τι να προτοσκεφτει ?Σιγουρα μπορει να στην κανει αλλα οχι με τη πρωτη ευκαιρεια και θα αργησει να μπει στο τρυπακι να στην κανει.Ολα αυτα στο μεσο ορο,δεν εξεταζω μεμονομες περιπτωσεις
 

Ακροατής_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Αυγ 2023
Μηνύματα
3.488
Like
3.445
Πόντοι
456
αναλογα το ποια εχει διπλα του ο καθενας εκεινος ξερει,απλα οταν μιλαμε για επαγγελματα καθαρα, καποια εχουν περισσοτρες πιθανοτητες να φανε κερατο.Πολλοι εχουν ροπη για απιστια,αν ομως απο αυτους καποιοι ειναι σιγουροι-ες οτι δεν θα τους πιασουν και εχουν πιο ευκολη προσβαση στο πειρασμο τοτε το κανουν πιο ευκολα.Οπως λεει κι ο συνοδοιπόρος πιο πανω αμα ξυπναει η αλλη και εχει παιδια σκυλια,μαγειρεματα φτανει το βραδυ και ειναι κομματια τι να προτοσκεφτει ?Σιγουρα μπορει να στην κανει αλλα οχι με τη πρωτη ευκαιρεια και θα αργησει να μπει στο τρυπακι να στην κανει.Ολα αυτα στο μεσο ορο,δεν εξεταζω μεμονομες περιπτωσεις
Η γυναίκα όσο περισσότερο "Κουρασμένη,ταλαιπωρημένη,πιεσμένη" είναι, τόσο πιό πολύ επιρρεπής είναι...νά κερατώσει!!
Αν πάς σέ ένα "Μπουρδελοξενοδοχείο" ημιδιαμονής, θά τό διαπιστώσεις καί μόνος σου.
Θά δείς 35άρες 40άρες 45άρες "Κουρασμένες" πού βιάζονται νά πάρουν τό κλειδί...νά πάνε νά γαμηθούν!!
 

Giannis.mt

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2023
Μηνύματα
253
Κριτικές
2
Like
676
Πόντοι
81
Η γυναίκα όσο περισσότερο "Κουρασμένη,ταλαιπωρημένη,πιεσμένη" είναι, τόσο πιό πολύ επιρρεπής είναι...νά κερατώσει!!
Αν πάς σέ ένα "Μπουρδελοξενοδοχείο" ημιδιαμονής, θά τό διαπιστώσεις καί μόνος σου.
Θά δείς 35άρες 40άρες 45άρες "Κουρασμένες" πού βιάζονται νά πάρουν τό κλειδί...νά πάνε νά γαμηθούν!!
εκει εκπίπτουμε στην κατηγορια παραμελημενες που ναι οκ θελουν οτι δεν τους δινουν οι αντρες τους .Γυναίκες μέσης ηλικίας που έχουν απατήσει τους συντρόφους τους, αναζητούν την «χαμένη φλόγα» .Απλα και παλι αυτες ποτε δεν θα εχουν τον ελευθερο χρονο της γυναικας με πλουσιο αντρα η οποια αν δεν βρισκει μια μερα θα πληρωσει γιατι εχει,ενω η αλλη θα πρεπει να το εχει κανονισει πιο διεξοδικά
 

Ακροατής_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Αυγ 2023
Μηνύματα
3.488
Like
3.445
Πόντοι
456
εκει εκπίπτουμε στην κατηγορια παραμελημενες που ναι οκ θελουν οτι δεν τους δινουν οι αντρες τους .Γυναίκες μέσης ηλικίας που έχουν απατήσει τους συντρόφους τους, αναζητούν την «χαμένη φλόγα» .Απλα και παλι αυτες ποτε δεν θα εχουν τον ελευθερο χρονο της γυναικας με πλουσιο αντρα η οποια αν δεν βρισκει μια μερα θα πληρωσει γιατι εχει,ενω η αλλη θα πρεπει να το εχει κανονισει πιο διεξοδικά

Οταν θέλουν οι γυναίκες όλα τά καταφέρνουν!!
Είναι "Γάτες" σέ αυτά τά...θέματα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: FARAW

greekarmy

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Μαρ 2015
Μηνύματα
1.203
Κριτικές
12
Like
2.492
Πόντοι
506
Φίλε μου κράτα πισινή γιατί λόγω δουλειάς έχω συνεργαστεί με πολλά ξενοδοχεία και δεν μπορεί να καταλάβεις τι έχω δει.
Να έρχεται με το καρότσι της λαϊκής,
με τα ρούχα της δουλειάς (απέναντι από νοσοκομείο),
Ακόμα και με Παππά και άλλα πολλά.
Οπότε αν θέλει να γαμηθει θα βρει και ώρα και μέρος όπως άλλωστε και εμείς μια από τα ίδια δεν κάνουμε;
εχω συνεργαστει και εγω στο παρελθον,και εχω ακουσει και δει τα απιστευτα και λιγα ειπες.
 
  • Like
Αντιδράσεις: noblue

fatasstits

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2020
Μηνύματα
298
Like
505
Πόντοι
81
Στρατιωτικοί. Κέρατο βερνικωμένο τρώνε ορισμένοι στα σύνορα
 

xxx_male

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Σεπ 2022
Μηνύματα
1.774
Like
6.735
Πόντοι
1.056
Το thread αυτό μόλις το είδα μου θύμισε ένα ανέκδοτο που άκουσα παλιά και αξίζει να το μοιραστώ μαζί σας :
Ήταν τέσσερις τυποι που συζηταγαν ποιο επάγγελμα τρωει το μεγαλύτερο κέρατο.
Λέει ο πρώτος: Το μεγαλύτερο κέρατο το τρωει ο γιατρός, όλο εφημεριες, επείγοντα περιστατικά, πολύωρες εγχειρήσεις, λείπει συνέχεια και στο σπίτι το κέρατο πάει σύννεφο..
Όχι λέει ο δεύτερος μεγαλύτερος κερατάς είναι ο στρατιωτικος, όλο ασκήσεις, επιφυλακες, γυμνάσια και στο σπίτι πάρτυ.....
Λέτε βλακειες παίρνει τον λόγο ο τρίτος, μεγας κερατας ειναι ο ναυτικος μπαρκαρεις για μήνες και στη στεριά χαμός.....
Εντωμεταξύ ο τέταρτος ακουσε όλα τα παραπάνω και έκατσε σε μια γωνιά προβληματισμενος και έτοιμος να κλάψει.....
Τι επαθες; τον ρωτάνε οι άλλοι τρεις.....
Είμαι στρατιωτικός γιατρός του πολεμικου Ναυτικού......

Όχι, μη..!!! :new_shocked:

Μη λες το ανέκδοτο που το είπε ο άλλος πρώτος γιατί έχει το αποκλειστικό copyright ©

Δεν είδες πως την είπε ο ανεκδοτοτροχονόμος στον τύπο @nonblue

Σβήσ'το αλλιώς θα σε προκαλέσει σε ραντεβού θανάτου... :knuppel:
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: noblue

Giannis.mt

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2023
Μηνύματα
253
Κριτικές
2
Like
676
Πόντοι
81
Στρατιωτικοί. Κέρατο βερνικωμένο τρώνε ορισμένοι στα σύνορα
Δε χρειάζεται καν να είναι στα σύνορα,η άλλη έφευγε για υπηρεσία ο άντρας και είχε όλη την μέρα να κάνει ότι γουστάρει.
 

digger

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.629
Κριτικές
34
Like
4.319
Πόντοι
7.195
ρε παιδιά, το μεγαλύτερο ο φευγάτος, το λιγότερο ο σώγαμπρος, απλά τα πράγματα
 

bdsm72

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαρ 2021
Μηνύματα
265
Κριτικές
1
Like
1.014
Πόντοι
81
Ξεκινάμε από το αξίωμα: κέρατο τρώνε ή μπορούν να φάνε όλοι. Η διαφορά έχει να κάνει στο πόσο εύκολα μπορούν να το φάνε.

Αναφέρθηκε πιο πριν ότι πιο εύκολα το τρώνε αυτοί που βγάζουν πολλά. ΛΑΘΟΣ. Ρίχνω κέρατο => ρισκάρω να πιαστώ στα πράσα => μου ζητάει διαζύγιο και από τη στιγμή που πιάστηκα να κερατώνω παίρνω για διατροφή τα αρχίδια του. Μια γυναίκα που ζει με όλες τις ανέσεις χωρίς να δουλεύει, δεν ρισκάρει να τις χάσει.

Η ευκολία έχει να κάνει με τον συνδυασμό απουσίας από το σπίτι και παραμέλησης της συζύγου. Ναυτικοί, στρατιωτικοί, αστυνόμοι, ταξιτζήδες, επαγγελματίες με τρελά ωράρια κλπ..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom