Νέα

Ποια μαρκα ελαστικων αυτοκινητου ειναι καλυτερη?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα gavelos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 64
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποια μαρκα ελαστικων αυτοκινητου ειναι καλυτερη

  • bridgestone

    Ψήφοι: 25 18,5%
  • michelin

    Ψήφοι: 63 46,7%
  • goodyear

    Ψήφοι: 18 13,3%
  • continental

    Ψήφοι: 40 29,6%
  • yokohama

    Ψήφοι: 4 3,0%
  • uniroyal

    Ψήφοι: 3 2,2%
  • toyo

    Ψήφοι: 8 5,9%
  • hankook

    Ψήφοι: 2 1,5%
  • dunlop

    Ψήφοι: 13 9,6%
  • sava

    Ψήφοι: 1 0,7%
  • firestone

    Ψήφοι: 1 0,7%
  • pirelli

    Ψήφοι: 25 18,5%
  • ling long

    Ψήφοι: 1 0,7%
  • αλλη..

    Ψήφοι: 3 2,2%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    135

gravatakias

Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2017
Μηνύματα
1.254
Like
809
Πόντοι
96
NA ΔΙΑΛΕΓΕΤΕ λαστιχα με βαση το δεικτη ταχυτητας(αναλογος της τελικης του αυτοκινητου).κ να προσεχετε 3 βασικα στο πλαι.
1.threadwear οσο πιο μικρο νουμερο τοσο πιο πολυ βεντουζαρει το πελμα(κ τρωγεται σε πιο γρηγορα)
2.Τemperature(AA-A κλπ)απο το ΑΑ προς το χειροτερο(ποσο γρηγορα ζεσταινεται)
3.traction (AA-A ΚΛΠ)(Κρατημα στο βρεμενο)
κ ΝΑ αποφευγετε τα'οικολογικα"

www.glavopoulos.com/el/tires-utqg/]http://www.glavopoulos.com/el/tires-utqg/[/url]  :woldman:
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
καποτε ειχα ψαξει και εγω συγκριτικα για κατηγοριες και ειχα δει στις περισσοτερες πρωτη είναι η μισελεν και αν δεν είναι πρωτη είναι στην πρωτη τριαδα από τις 15 μαρκες. και επειδή καποτε για οικονομια δοκιμασα κορεατικα κουμο και ειδα διαφορα, καλα μου ειπε ο λαστιχας από τις παστες στα σκατα πηγες?
στην τελικη δινουμε 5-10-15-20 χιλιαρικα για το αμαξι και θα κανουμε οικονομια στην αγορα ελαστικων για να γλυτώσουμε 50-100 ευρω στην πενταετια????!!!!
για αυτό από τοτε μισελεν για να εχω το κεφαλι μου ησυχο, σε θεματα ασφαλειας δεν παιζουνε.
 

MAD MAX(1)

Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2005
Μηνύματα
709
Κριτικές
9
Like
367
Πόντοι
26
Ο παραπανω συνδεσμος που αναρτηθηκε τα εξηγει καλυτερα.επαναλαμβανω μη κολλατε σε μαρκες, απλα σε μοντελα ελαστικων. Ας πουμε το kymho ecsta v70 απλα ειναι μια κατηγορία μονο του. Απλα απευθύνεται σε ειδικη κατηγορία οδηγων κ αυτοκινήτων. Οπως κ το federal 595rsr,toyo r1r, p zero corsa c κλπ κλπ. Για νορμαλ καταστασεις κ οχηματα βαλτε απλα φρεσκο λαστιχακι κ ολα καλα.αν ομως θες το κατι(πολυ) παραπανω τοτε η επιλογη semi slick ειναι μονοδρομος..
 

manolo73

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2017
Μηνύματα
10
Like
3
Πόντοι
0
Παίδες μπερδευτήκατε, για προφυλακτικά μιλάει...
 

Velociraptoras

Σεβαστός
Εγγρ.
8 Σεπ 2013
Μηνύματα
5.155
Κριτικές
35
Like
4.463
Πόντοι
2.046
Οταν περισευαν τα φραγκα αγοραζα pirelli σε καθε οδοστρωμα ημουνα ευχαριστημενος.Τωρα που δεν περισσευουν τα φραγκα ευτυχως ειχε μια προσφορα ενας φιλος λαστιχας και με καβαντζωσε με μια τετραδα toyo σε καλη τιμη αλλιως βρωμα η δουλεια.Α ρε πουτανα ζωη  πως μας καταντησες
    :S :S :S :S :S :S :S :S
Type ta Toyo ειναι παρα πολλη καλα λαστιχα τα βαζω χρονια
 

tokarfi

Νέο Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2006
Μηνύματα
4
Like
0
Πόντοι
0
Αν μιλάμε για επιδόσεις Pirelli P Zero Nero
 

manolo73

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2017
Μηνύματα
10
Like
3
Πόντοι
0
Εγω το μπαχαλεύω; Συζητάμε σε λίστα για ελαστικά χωρίς BF Goodrich και μάλιστα χωρίς Cooper;;;
 

the_crafty

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2011
Μηνύματα
237
Like
32
Πόντοι
1
goodyear  ;) κορυφαια ελαστικα.
 

speedo 17

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2017
Μηνύματα
70
Like
80
Πόντοι
0
Παρε λάστιχο απο μια εταιρεια γνωστη και οδηγα συνετα αναλογα με τις συνθήκες που επικρατουν και δεν θα εχεις κανενα προβλημα.Αν τρεχεις με 100 και βρεχει πολυ η ειναι ο δρομος παγωμένος η αν θελεις να κανεις ραλλυ δεν σε σωνει τίποτα
 

Επισκέπτης
Καλημέρα φίλοι,

αυτό είναι τιμή μονάδος? Μαλακία δεν είναι να γράφουν τιμή μονάδος?

 

Συνημμένα

  • Screen Shot 2017-12-10 at 11.14.20.png
    Screen Shot 2017-12-10 at 11.14.20.png
    329,1 KB · Εμφανίσεις: 37

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.060
Like
2.834
Πόντοι
506
1. BRIGESTONE
2. MICHELIN
3. PIRELLI

αναλογες ειναι και οι πωλησεις. Γενικα λαστιχο για ολες τις δουλειες δεν υπαρχει. Στα καθημερινα αυτοκινητα και οι φτηνοτερες μαρκες καλες ειναι
 

dimchair

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Δεκ 2016
Μηνύματα
786
Like
1.169
Πόντοι
206
Για τα Barum τι γνώμη έχετε;
 

MAD MAX(1)

Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2005
Μηνύματα
709
Κριτικές
9
Like
367
Πόντοι
26
Barum ειχαν ΠΟΛΥ καλες κριτικες. Απο οτι καταλαβα το θέμα απασχολεί περισσότερο φιλους με συμβατικα νορμαλ αυτοκινητα.αν δεν σας νοιαζουν τα χρήματα, βαλτε οποιαδήποτε επωνυμα λαστιχα. Αν ψαχνετε κατι τιμιο κ  φθηνο προτιμηστε τα kormoran. Πολωνικη θυγατρική της Michelin. Τα φοραω στο γαιδουρακι το καθημερινό. Μια χαρα για νορμαλ χρηση κ τα συνιστω ανεπιφύλακτα. Εν αντιθεση με το "θηρίο" που χθες τα P ZERO NERO GT φανηκαν λιγα για αυτο τα εχω βαλει η αγγελια κ παω για TOYO R888 μπας κ βρει προσφυση. (που λεει ο λογος αν κ το βλεπω δυσκολο με 300+ στον καθε τροχο). Οπωε βλεπεται για καθε χρηση κ το αναλογο λαστιχο
 

pilofori

Ανώτερος
Εγγρ.
29 Ιουλ 2006
Μηνύματα
9.264
Κριτικές
19
Like
9.157
Πόντοι
9.095
matador θυγατρικη της continental...για πολλα χλμ
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.896
Κριτικές
38
Like
4.921
Πόντοι
2.696
Όσοι παίρνετε χειμερινά ελπίζω να ξέρετε ότι μέσα Μαρτίου πρέπει να βγαίνουν από το αυτοκίνητο και να μπαίνουν καλοκαιρινά μέχρι μέσα Νοεμβρίου.Και καλό είναι να μπαίνουν σε δικές τους ζάντες για να αποφεύγεται το ξεζαντάρισμα που τα καταπονεί.
 

Ghost Rider III

Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2017
Μηνύματα
237
Κριτικές
1
Like
97
Πόντοι
1
Στο αυτοκίνητο έχω αλλάξει πολλά λάστιχα, τα καλύτερα που είχα ποτέ ήταν Bridgestone Potenza
Τα οικολογικά λάστιχα είναι για τον πουτσο, ή για οδηγούς που κινούνται με μέσο ορο 30km/h.
Τώρα έχω βροχολαστιχα Uniroyal, από τα οποία δεν είμαι 100% ευχαριστημενος. Ίσως επειδή τα περίμενα καλύτερα στη βροχή.

Στη μηχανή έχω Pirely Diablo Rosso 2
 

Επισκέπτης
Όσοι παίρνετε χειμερινά ελπίζω να ξέρετε ότι μέσα Μαρτίου πρέπει να βγαίνουν από το αυτοκίνητο και να μπαίνουν καλοκαιρινά μέχρι μέσα Νοεμβρίου.Και καλό είναι να μπαίνουν σε δικές τους ζάντες για να αποφεύγεται το ξεζαντάρισμα που τα καταπονεί.

Τα καταπονεί και το ξεζαντάρισμα? Λογικό.
Τζίφος... χρειάζονται και λεφτά για ζάντες...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom