Νέα

Πιο φθηνη ευρωπαικη πολη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stifler19901990
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 23
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

gavelos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Μαΐ 2016
Μηνύματα
1.737
Κριτικές
21
Like
655
Πόντοι
326
τα τιραννα είναι φτηνη πολη στην ευρωπη.γνωστος μου που παει συχνα μου λεει οτι τα τελευταια χρονια ακριβιναν και εκει τα πραγματα αλλα ακομα παραμενουν φτηνα σε σχεση με εδώ.επισης είναι μικρη πολη και τη γυρνας ευκολα και φτηνα.τωρα για πηδημα οι τιραννιωτισες σε τιρανανε εχουν ένα τουπε οι περισσοτερες το παιζουν πρωτευουσιάνες.πιο ευκολες στην επαρχια περιξ των τιραννων αλλα προσοχη στα αδερφια και στους γονεις γιατι δε μασανε  :knockinb:
 
D

dude901123

Επισκέπτης
Επαρχία Ουκρανίας.. Δυο άτομα σε καλό εστιατόριο σκανε στο φαγητο με 10 ευρώ. Το αέριο 30 λεπτά (το έχω βρει σε ένα χαμένο κολοχώρι με 0,24), η βενζίνη 0,85, ψωμί σε super market 0,10, σαλάμι 2 ευρώ το κιλό αν θυμάμαι καλά. Στα καλά καφέ στην επαρχία με 0,7-0,8 πίνεις Αμερικάνο. Αλλά οι τιμές σε Όδησσό, Κίεβο σε σχέση με την επαρχία και γενικά τουριστουπόλεις που μαζεύουν ξένους έχουν αντίστοιχες διαφορές με τις διαφορές στην Ελλάδα ανάμεσα σε Αθήνα ή Θεσσαλονίκη και σε τιμές σε Σαντορίνη και Ρόδο το καλοκαίρι.
Το Κισινάου, Τιράσπολ και γενικά Μολδαβία μετά το 2014 πλέον είναι 30% τουλάχιστον ακριβότερα σε σχέση με Ουκρανία και ίσως στα ίδια ή και λίγο ακριβότερα από Βουλγαρία.
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.203
Πόντοι
2.406
Επαρχία Ουκρανίας.. Δυο άτομα σε καλό εστιατόριο σκανε στο φαγητο με 10 ευρώ. Το αέριο 30 λεπτά (το έχω βρει σε ένα χαμένο κολοχώρι με 0,24), η βενζίνη 0,85, ψωμί σε super market 0,10, σαλάμι 2 ευρώ το κιλό αν θυμάμαι καλά. Στα καλά καφέ στην επα;ρχία με 0,7-0,8 πίνεις Αμερικάνο. Αλλά οι τιμές σε Όδησσό, Κίεβο σε σχέση με την επαρχία και γενικά τουριστουπόλεις που μα΄ζεύουν ξένους έχουν αντίστοιχες διαφορές με τις διαφορές στην Ελλάδα ανάμεσα σε Αθήνα ή Θεσσαλονίκη και σε τιμές σε Σαντορίνη και Ρόδο το καλοκαίρι.
ΕΥΡΩΠΗ ειπαμε....
αλλιως υπαρχει κ το μπεντερι... :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom