Νέα

Πηγαίνετε μόνοι σας σε bar ή club ή ακόμα και για καφέ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MariosFFX
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 834
  • Εμφανίσεις 29K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Πηγαίνετε μόνοι σας σε bar ή club ή ακόμα και για καφέ?

  • Bar

    Ψήφοι: 45 18,0%
  • Club

    Ψήφοι: 14 5,6%
  • Καφέ

    Ψήφοι: 65 26,0%
  • Όλα τα παραπάνω

    Ψήφοι: 42 16,8%
  • Όχι

    Ψήφοι: 116 46,4%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    250
Εγγρ.
3 Σεπ 2023
Μηνύματα
530
Κριτικές
11
Like
2.317
Πόντοι
496
Και ασυνόδευτος και συνοδευόμενος πηγαίνω, και σε μπαρ και σε club. Είτε είμαι σε σταθερή σχέση, είτε όχι.

Ε, τα παιδιά όσο είναι μικρά σου αλλάζουν λίγο τις συνήθειες, αλλά το μόνο που χρειάζεται στην τελική είναι μια πρόθυμη νταντά.

Είναι βασικά να το ´χεις να ψάχνεσαι για νυχτερινές καταστάσεις στην πόλη.
Μην γίνει η νυχτερινή κατάσταση με τη νταντά μόνο
 

giovanni845

Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2010
Μηνύματα
657
Like
256
Πόντοι
26
Mε καμία Παναγία δε θα έβγαινα έξω μόνος. Το θεωρώ καταθλιπτικό.
Μια φορά είχα πάει σινεμά μόνος πριν 15 χρόνια και απο τότε ούτε στο σινεμά ξανατόλμησα μόνος να πάω. Υπόψιν ότι είμαι άτομο που γουστάρει το χώρο του και γενικά να μένει μόνος. Για έξω όμως θεωρώ ότι χρειάζεσαι παρέα. Δική μου άποψη.
 
  • Like
Αντιδράσεις: SKEF

ftoxos ergatis

Σεβαστός
Εγγρ.
3 Ιαν 2020
Μηνύματα
1.714
Like
6.605
Πόντοι
1.056
εγω που μενω στο χωριο, σχεδον παντα βγαινω μονος και παντα θα βρω παρεα αφου ολοι γνωριζομαστε. και δε χρειαζεται να καθομαι στο ιδιο τραπεζι. ενας στο ενα, ο αλλος στο αλλο. και συζηταμε. αλλα τυχαινει να κατσουμε και μαζι στο ιδιο. οπως τυχει. στη πολη επειδη δεν εχω παρεες απο κει, παντα μονος, ειτε για πιτογυρα ειτε στο κλαμπ, ειτε σε μπαρ, παντα στη μπαρα, εχοντας το στυλ ατομου που μολις γυρισε απτη κολαση του πολεμου και δε γουσταρει τα πολλα πολλα, μονο να πινει
 

Απολλύων

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
5.721
Like
3.837
Πόντοι
506
Καποτε φαινοσουν ξεκαρφωτος....Τωρα αν εισαι μονος και πινεις μια μπυριτσα μπορεις να παιζεις με το κινητο και να δειχνεις απασχολημενος...
Αν ειναι να παω σε νορμαλ μαγαζι δεν εχω προβλημα να κατσω κ μονος καμια ωριτσα,αλλα να ερθει παρεα μετα....
Οταν παω στο ροκαδικο ζμπουτσαμ ολα....αν νυσταξω κοιμαμαι κ στο μπαρ...
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.961
Κριτικές
62
Like
40.454
Πόντοι
8.530
Mε καμία Παναγία δε θα έβγαινα έξω μόνος. Το θεωρώ καταθλιπτικό.
Μια φορά είχα πάει σινεμά μόνος πριν 15 χρόνια και απο τότε ούτε στο σινεμά ξανατόλμησα μόνος να πάω. Υπόψιν ότι είμαι άτομο που γουστάρει το χώρο του και γενικά να μένει μόνος. Για έξω όμως θεωρώ ότι χρειάζεσαι παρέα. Δική μου άποψη.
Το να βγαίνεις μόνος σημαίνει ότι δεν χρειάζεσαι νταντάδες και συνοδεία και ότι είσαι σε θέση να καθαρίζεις μόνος για το ο,τιδηποτε.Κατι που κάνει άνδρας που σέβεται τον εαυτό του .Διότι τα γούστα μου και οι προτιμήσεις μου δεν ταιριάζουν με τον περίγυρο μου που αποτελείται από παντρεμένους ανθρώπους με άλλες προτιμήσεις σε μουσική και στα πάντα σε σχέση σε εμένα .
Άρα οι επιλογές μου είναι η να μιζεριαζω στο σπίτι λες και έχουμε lock down η να πιάνω την ζωή και να διεκδικώ ο,τι μπορώ εκεί έξω.
Λυπάμαι αυτά τα παιδάκια που βγαίνουν μπουλουκηδον έξω ...αυτά δεν θα φύγουν ποτέ από την ζώνη ασφαλείας τους για να μην χάσουν παρέες και το ζεστό φαγητό του σπιτικού τους.Αλλα πάντα θα εξαρτώνται από τους άλλους ΣΤΑ ΠΑΝΤΑ.Μονα τους θα είναι απλώς ΑΝΥΠΑΡΚΤΑ .
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.961
Κριτικές
62
Like
40.454
Πόντοι
8.530
εγω που μενω στο χωριο, σχεδον παντα βγαινω μονος και παντα θα βρω παρεα αφου ολοι γνωριζομαστε. και δε χρειαζεται να καθομαι στο ιδιο τραπεζι. ενας στο ενα, ο αλλος στο αλλο. και συζηταμε. αλλα τυχαινει να κατσουμε και μαζι στο ιδιο. οπως τυχει. στη πολη επειδη δεν εχω παρεες απο κει, παντα μονος, ειτε για πιτογυρα ειτε στο κλαμπ, ειτε σε μπαρ, παντα στη μπαρα, εχοντας το στυλ ατομου που μολις γυρισε απτη κολαση του πολεμου και δε γουσταρει τα πολλα πολλα, μονο να πινει
Πράγματι .εικόνα βετεράνου Βιετνάμ θα βγάζεις με τέτοια περιγραφή σκηνικού!!!
Θέλει αρχιδια να βγαίνεις μονος έξω...καλύτερα έτσι παρά να βγαίνεις με αρχιδια τύπους η να στα πρήζει η κάθε διαταραγμένη.
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.230
Κριτικές
49
Like
22.153
Πόντοι
24.596
Φίλε δύσκολα γλιτώνεις παντόφλα όταν υπάρχουν οικογενειακές υποχρεώσεις. Αυτό που λες δεν το γνωρίζω.Και να σου πω δεν θεωρώ και τον πιο νορμάλ το ντι κάπριο σαν άτομο.
τυπε ισχυει,weirdo o Ντι Καπριο,πιο καλα στον φουρνο Μεταξουργειο με λαθρο, αποστεωμενα πρεζακια, ,περιστερια να τρωνε απο το πιατο σου,αρουραιους να κοβουν κινηση,τουλαχιστον εκει παιζει παρεα,μες στη μιζερια ο Λιο,καλυτερα να περασει θηλια μονος του:confused::confused::confused:
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.701
Κριτικές
3
Like
4.172
Πόντοι
456
τυπε ισχυει,weirdo o Ντι Καπριο,πιο καλα στον φουρνο Μεταξουργειο με λαθρο, αποστεωμενα πρεζακια, ,περιστερια να τρωνε απο το πιατο σου,αρουραιους να κοβουν κινηση,τουλαχιστον εκει παιζει παρεα,μες στη μιζερια ο Λιο,καλυτερα να περασει θηλια μονος του:confused::confused::confused:
Πρόσφατα είπε ένα μοντέλο ότι κάνανε σεξ και είχε βάλει ακουστικά και άκουγε μουσική.Και ήταν και ξενέρα η φάση.
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
3.888
Κριτικές
5
Like
11.783
Πόντοι
3.786
Και τη γαμάτη θα τη βαρεθεις.Δε θα είστε στα μέλια για πάντα
Δεν χρειάζεται να είστε για πάντα στα μέλια.Αφού έχεις αυτήν τη λογική,γιατί ψάχνεις γκόμενα για σχέση;Εσύ είσαι περιστασιακές καταστάσεις
 

koutavoulias

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Απρ 2021
Μηνύματα
8.173
Κριτικές
60
Like
19.971
Πόντοι
14.936
Μονος και σχεδόν πάντα...
Είναι πως το βλέπει ο καθείς...
Εγω γουστάρω πολύ...
Δεν ακούω μαλακιες απο ΚΑΝΕΝΑΝ και εχω ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
κινήσεων...
Δεν εχει να κανει μόνο με τις γκομενες...
Παίζουν και κατι ΑΡΧΙΜΑΛΑΚΕΣ φιλοι της πουτσας που ζαλίζουνε παπαρια
χειρότερα και απο γκομενες...
Οπότε alone και χωρίς πρήξιμο αρχιδιων...
Αυτά:hi:
 

athinaios44

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
48.774
Like
44.809
Πόντοι
6.256
Μονος και σχεδόν πάντα...
Είναι πως το βλέπει ο καθείς...
Εγω γουσταρω πολυ...
Δεν ακουω μαλακιες απο ΚΑΝΕΝΑΝ και εχω ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
κινησεων...
Δεν εχει να κανει μονο με τις γκομενες...
Παιζουν και κατι ΑΡΧΙΜΑΛΑΚΕΣ φιλοι της πουτσας που ζαλιζουν παπαρια
χειροτερα και απο γκομενες...
Οποτε alone και χωρις πρηξιμο αρχιδιων...
Αυτα...:hi:
εεεε τσακω ρε μαν μου γιατι σε εφαγε το μουνι και εχεις ριξει μαυρη πετρα:2on1:
:2on1::2on1::2on1::2on1::2on1::2on1::2on1:
 

koutavoulias

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Απρ 2021
Μηνύματα
8.173
Κριτικές
60
Like
19.971
Πόντοι
14.936
Δουλειά και μόνο δουλειά...
Take care of business λεμε ρε νιαμου...
202010060815129591-900x506.jpg
 

Α-Ω

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
5.921
Κριτικές
14
Like
3.703
Πόντοι
2.777
ναι αμέ,
και δε βαριέμαι καθόλου.
πάντα βρίσκω παρέα μέσα (αν θέλω) .
 
  • Like
Αντιδράσεις: Nubic

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
3.888
Κριτικές
5
Like
11.783
Πόντοι
3.786
Στην Ελλάδα υπάρχει προκατάληψη,δεν είναι η κατάσταση σαν τη Δυτική Ευρώπη.Οι γκόμενες σε κοιτάνε περίεργα αν βγεις μόνος σε cafe,bar,club.Σε θεωρούν μονόχνωτο και ότι δεν είσαι ικανός ούτε για φιλίες,πόσο μάλλον για σχέση.Και δεν μένω σε μικρή πόλη,αλλά στη Θεσσαλονίκη.Δε μιλάμε για έναν σύντομο,μισάωρο καφέ που θα πας σε μια βόλτα σου,αλλά για τον κλασικό χαλλλαρό δίωρο τουλάχιστον καφέ.

Οι συναυλίες είναι άλλη ιστορία.Πηγαίνουν αρκετοί μόνοι και λίγες μόνες.Δεν σας έχει τύχει να θέλετε να πάτε σε μια μπάντα που γουστάρετε πολύ,ενώ οι φίλοι σας δεν είναι διατεθειμένοι να δώσουν €30 και €40,ακόμα και €20;Έχω πάει μόνος σε συναυλίες,σιγά μην τις έχανα!
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.932
Κριτικές
178
Like
39.564
Πόντοι
21.896
Κάποτε βγήκα μόνος σε μπαρ αργά τη νύχτα ..
Φλερτάρω μια κοπέλα 1,80 ύψος με τέσσερις βυζιά κ με κοιτάει κ αυτή
Με πλησιάζει κ με ρωτά αν είμαι μόνος κ της απαντώ καταφατικά μμ.
Με ρωτά αν θέλω παρέα κ της λέω ναι
Μετέπειτα με ρωτάει τι μουσική ακούω κ της λέω άμα θέλει να έρθει στο δωμάτιο να την βάλω τη μουσική ακούει
Κ έτσι την φόρτωσα
Δεν θέλει κόπο αλλά τρόπο


Α ξέχασα ...ήταν κάπου στα βάθη της Αφρικής :confused::confused:
 

Spieler

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2024
Μηνύματα
264
Κριτικές
19
Like
1.036
Πόντοι
371
Στην Ελλάδα υπάρχει προκατάληψη,δεν είναι η κατάσταση σαν τη Δυτική Ευρώπη.Οι γκόμενες σε κοιτάνε περίεργα αν βγεις μόνος σε cafe,bar,club.Σε θεωρούν μονόχνωτο και ότι δεν είσαι ικανός ούτε για φιλίες,πόσο μάλλον για σχέση.Και δεν μένω σε μικρή πόλη,αλλά στη Θεσσαλονίκη.Δε μιλάμε για έναν σύντομο,μισάωρο καφέ που θα πας σε μια βόλτα σου,αλλά για τον κλασικό χαλλλαρό δίωρο τουλάχιστον καφέ.

Οι συναυλίες είναι άλλη ιστορία.Πηγαίνουν αρκετοί μόνοι και λίγες μόνες.Δεν σας έχει τύχει να θέλετε να πάτε σε μια μπάντα που γουστάρετε πολύ,ενώ οι φίλοι σας δεν είναι διατεθειμένοι να δώσουν €30 και €40,ακόμα και €20;Έχω πάει μόνος σε συναυλίες,σιγά μην τις έχανα!
Για Ευρώπη γενικά δε ξέρω, πάντως στο UK σε μπαρ και κλαμπ μόνοι πάνε ελάχιστοι. Σε παμπ βλέπεις περισσότερους μόνους, αλλά η παμπ είναι άλλη φάση που δεν υπάρχει στην Ελλάδα πάρα μόνο ως εξαίρεση, δεν είναι στο στυλ του Έλληνα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom