Νέα

Πηγαίνετε μόνοι σας σε bar ή club ή ακόμα και για καφέ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MariosFFX
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 834
  • Εμφανίσεις 29K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Πηγαίνετε μόνοι σας σε bar ή club ή ακόμα και για καφέ?

  • Bar

    Ψήφοι: 45 18,0%
  • Club

    Ψήφοι: 14 5,6%
  • Καφέ

    Ψήφοι: 65 26,0%
  • Όλα τα παραπάνω

    Ψήφοι: 42 16,8%
  • Όχι

    Ψήφοι: 116 46,4%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    250

manolitos

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιαν 2012
Μηνύματα
277
Like
1
Πόντοι
1
Πλακωσαν και οι υπολοιποι γραφικοι να δουνε καυγα.
Δε γαμιεστε εδω μεσα ρε αργοσχολοι.


ε αμα βαριουνται τα παιδια.για πες μου λοιπον ποιος ειναι αυτος που λες εγω την κυριακη γραφτηκα.
 

Μάγος του ΟΖ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2022
Μηνύματα
606
Like
1.300
Πόντοι
206
Βγαίνετε έξω μόνοι για ποτό καφέ;
Σήμερα της εθνικής εορτής καθώς δεν είχα επιλογές από παρέα για να βγω, αποφάσισα να κατέβω στην πόλη μου μόνος. Αφού περπάτησα αρκετή ώρα μπήκα σε ένα καλό καφέ της πόλης σε περίοπτη θέση του μαγαζιού με θέα. Ήταν νωρίς και δεν είχε ξεκινήσει η παρέλαση. Οπότε βρήκα εύκολα την καλύτερη θέση στο σχετικά άδειο μαγαζί. Τα συναισθήματα στην αρχή ήταν ανάμεικτα επειδή καθόμουν μόνος. Κάτι σαν άγχος μη με θεωρήσουν περιθωριοποιημένο ή ακόμα χειρότερα μήπως με λυπούνται. Έτσι παρατηρούσα τυχόν επικριτικά βλεμματα ή οίκτου από τους άλλους. Όμως όχι, στην πραγματικότητα κανένας δεν ενδιαφέρεται, και αυτή η αδιαφορία ήταν ωφέλιμη ώστε ώρα με την ώρα να συνηθίζω να είμαι μόνος ανάμεσα στον κόσμο χωρίς να έχω τον τρόμο της περιθωριοποίησης. Βέβαια η πόλη μου δεν είναι απρόσωπη όπως κάποια μεγαλούπολη και έχω μία κάποια υπόληψη και έτσι δεν αισθανόμουν μόνος. Μετά τον σκόπελο του αρχικού τρόμου της περιθωριοποίησης άρχισα να σχολιάζω μέσα μου τις κορασίδες που περνούσαν από μπροστά μου. Παρόλο που ήμουν μόνος ένιωθα πιο ανεξάρτητος και επιθυμητός σε αυτές. Να επισημάνω ότι τα άτομα που βγαίνω τα σαββατόβραδα είναι ναυάγια αλλά δεν έχω άλλες επιλογές. Και εγώ πρέπει να είμαι λίγο σαν αυτούς αλλά έχω περισσότερες δυνατότητες λόγω της υπόληψης που προανέφερα. Και μάλλον έχω περισσότερες πιθανότητες για γνωριμία μόνος παρά μαζί με τους φίλους μου. Δεν ψάχνω απαραίτητα για πρόθυμες με εμένα γυναίκες γυναίκες. Ψάχνω εκείνη για την οποία θα είμαι εγώ πρόθυμος να κάνω κάτι μαζί της με αμοιβαίο βέβαια ενδιαφέρον από τη μεριά της. Σιγά σιγά όταν κάθεται κάποιος μόνος σε μπαρ ή καφέ παρατηρεί καλύτερα τον κόσμο. Διαπιστώνω ότι οι "επιθυμητές" είναι αεράτες και σίγουρες και είναι ακριβώς εκείνες με δεμένο τον γάιδαρο τους, δηλαδή έχουν ήδη κάποιον σύζυγο ή συντροφο και απλά βγαίνουν για την επιβεβαίωση. Από την άλλη κάποιες "μαγκωμένες" με κάπως μίζερη αύρα είναι οι απολύτως ελεύθερες που ψάχνονται και στην προσπάθεια τους να αναδειχτούν υιοθετούν μία μάλλον αμυντική στάση μέχρι να αφήσουν ένα παραθυράκι σε αυτόν που τους ενδιαφέρει πραγματικά. Και εγώ ψάχνω αυτήν την χαραμάδα που ενίοτε μισοανοίγει μισοκλείνει. Μιλάω για τις περιπτώσεις που δεν ψάχνονται για ευκαιριακή σχέση αλλά για πιο μακροχρόνια.
Εσείς βγαίνετε μόνοι σας για ποτό ή καφέ; Σας είναι τρομακτικό ή ενίοτε σας δίνει μία αίσθηση του ελεύθερου μοναχικού λύκου που έχει την ελπίδα να ξεμοναχιάσει κάποια ωραία περίπτωση για κάτι όμορφο;
 

RETRO

Μέγας
Εγγρ.
6 Οκτ 2020
Μηνύματα
6.166
Like
15.920
Πόντοι
3.556
night sinking GIF
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.410
Κριτικές
8
Like
11.237
Πόντοι
3.786
Μόνοι ερχόμαστε, μόνοι φεύγουμε και κάποιοι από εμάς βαδίζουμε και μονοι.
Παραλία, σινεμά, πάω μόνος μου. Ταξίδια έχω κάνει μόνος μου. Για καφέ ή φαγητό δεν πάω μόνος εκτός αν είναι αναγκαστικό, δηλαδή πρέπει να σκοτώσω την ώρα μου κάπου. Δε βρίσκω παρέα, οι φίλοι μου είτε μεγαλώνουν παιδιά, είτε γέρασαν και παραξένεψαν, δεν έχω ούτε σχέση. Το αν αυτοί που με βλέπουν με λυπούνται, με κοροϊδεύουν νιώθοντας ανώτεροι, ή με φοβούνται δε με απασχολεί ούτε στο ελάχιστο. Αν με ενδιέφερε η γνώμη του κόσμου θα έπρεπε να μένω όλη μέρα σπίτι.
Όταν είμαι στην πόλη που μεγάλωσα πάω για ποτό σε μαγαζιά που ξέρω αυτούς που δουλεύουν για να έχω και κάποιον να μιλήσω. Κάποιες φορές βαριέμαι, κάποιες έχω περάσει πολύ καλά.
Στην Αθήνα το προσπάθησα να βρω ανάλογα στέκια αλλά δεν έχω βρει και έτσι πάω για ποτό ή καφέ μόνο αν βρω παρέα. Είμαι ναυάγιο και δεν έχω πρόβλημα να το παραδεχτώ.

Για τις γυναίκες γενικά το να κυκλοφορείς μόνος σου είναι ό,τι χειρότερο. Για αυτές που θέλουν σταθερότητα είναι μεγάλο μειονέκτημα να μην έχεις μεγάλες σχέσεις στο ενεργητικό σου ή να είσαι καιρό εκτός σχέσης. Δείχνει ότι είσαι άτομο που δε σε θέλει καμία, κρύβεις κάποιο μεγάλο ελάττωμα, είσαι πολύ απαιτητικός. Αν τώρα σε βλέπουν χωρίς φίλο, ακομη χειρότερο. Δίνεις την εντύπωση ότι είσαι τόσο μαλάκας που δε σε γουστάρει κανείς.

Για αυτό παικταρά μου ,σου αφιερώνω το στίχο της Λίνας Νικολακοπούλου "σ' όποιες αρέσουμε, για τις άλλες δε θα μπορέσουμε"
 

Yiannis888

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2023
Μηνύματα
756
Like
3.998
Πόντοι
446
Βγαίνετε έξω μόνοι για ποτό καφέ;
Σήμερα της εθνικής εορτής καθώς δεν είχα επιλογές από παρέα για να βγω, αποφάσισα να κατέβω στην πόλη μου μόνος. Αφού περπάτησα αρκετή ώρα μπήκα σε ένα καλό καφέ της πόλης σε περίοπτη θέση του μαγαζιού με θέα. Ήταν νωρίς και δεν είχε ξεκινήσει η παρέλαση. Οπότε βρήκα εύκολα την καλύτερη θέση στο σχετικά άδειο μαγαζί. Τα συναισθήματα στην αρχή ήταν ανάμεικτα επειδή καθόμουν μόνος. Κάτι σαν άγχος μη με θεωρήσουν περιθωριοποιημένο ή ακόμα χειρότερα μήπως με λυπούνται. Έτσι παρατηρούσα τυχόν επικριτικά βλεμματα ή οίκτου από τους άλλους. Όμως όχι, στην πραγματικότητα κανένας δεν ενδιαφέρεται, και αυτή η αδιαφορία ήταν ωφέλιμη ώστε ώρα με την ώρα να συνηθίζω να είμαι μόνος ανάμεσα στον κόσμο χωρίς να έχω τον τρόμο της περιθωριοποίησης. Βέβαια η πόλη μου δεν είναι απρόσωπη όπως κάποια μεγαλούπολη και έχω μία κάποια υπόληψη και έτσι δεν αισθανόμουν μόνος. Μετά τον σκόπελο του αρχικού τρόμου της περιθωριοποίησης άρχισα να σχολιάζω μέσα μου τις κορασίδες που περνούσαν από μπροστά μου. Παρόλο που ήμουν μόνος ένιωθα πιο ανεξάρτητος και επιθυμητός σε αυτές. Να επισημάνω ότι τα άτομα που βγαίνω τα σαββατόβραδα είναι ναυάγια αλλά δεν έχω άλλες επιλογές. Και εγώ πρέπει να είμαι λίγο σαν αυτούς αλλά έχω περισσότερες δυνατότητες λόγω της υπόληψης που προανέφερα. Και μάλλον έχω περισσότερες πιθανότητες για γνωριμία μόνος παρά μαζί με τους φίλους μου. Δεν ψάχνω απαραίτητα για πρόθυμες με εμένα γυναίκες γυναίκες. Ψάχνω εκείνη για την οποία θα είμαι εγώ πρόθυμος να κάνω κάτι μαζί της με αμοιβαίο βέβαια ενδιαφέρον από τη μεριά της. Σιγά σιγά όταν κάθεται κάποιος μόνος σε μπαρ ή καφέ παρατηρεί καλύτερα τον κόσμο. Διαπιστώνω ότι οι "επιθυμητές" είναι αεράτες και σίγουρες και είναι ακριβώς εκείνες με δεμένο τον γάιδαρο τους, δηλαδή έχουν ήδη κάποιον σύζυγο ή συντροφο και απλά βγαίνουν για την επιβεβαίωση. Από την άλλη κάποιες "μαγκωμένες" με κάπως μίζερη αύρα είναι οι απολύτως ελεύθερες που ψάχνονται και στην προσπάθεια τους να αναδειχτούν υιοθετούν μία μάλλον αμυντική στάση μέχρι να αφήσουν ένα παραθυράκι σε αυτόν που τους ενδιαφέρει πραγματικά. Και εγώ ψάχνω αυτήν την χαραμάδα που ενίοτε μισοανοίγει μισοκλείνει. Μιλάω για τις περιπτώσεις που δεν ψάχνονται για ευκαιριακή σχέση αλλά για πιο μακροχρόνια.
Εσείς βγαίνετε μόνοι σας για ποτό ή καφέ; Σας είναι τρομακτικό ή ενίοτε σας δίνει μία αίσθηση του ελεύθερου μοναχικού λύκου που έχει την ελπίδα να ξεμοναχιάσει κάποια ωραία περίπτωση για κάτι όμορφο;
Φίλος πολύ όμορφη η περιγραφή σου, σε πολλές σου αναφορές ήσουν to the point. Μου έχει τύχει να βγω μόνος για καφέ σε ταξίδι επαγγελματικό. Όντως υπάρχει μια αίσθηση ελευθερίας, δεν πρέπει να απολογηθεις σε κανένα π.χ. ένα φλερτ με διπλανό τραπέζι. Βέβαια μπορεί να θεωρηθεί μοναχικός καφές και η βόλτα στην παραλία (Θεσσαλονίκη εδώ), που σε κάποια στιγμή θα σταματήσεις να πιεις ένα αναψυκτικό, το οποίο κάνω αρκετά συχνά. Δεν μου έχει τύχει όμως κάποια τυχαία γνωριμία που να εξελιχθεί σε περιπέτεια από μοναχική βόλτα.
 

Mpratan

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.339
Κριτικές
21
Like
9.630
Πόντοι
3.346
Καμιά φορά όταν δε βρίσκω παρέα και θέλω να βγω από το σπίτι, πάω για φαγητό μόνος. Κάθομαι, παραγγέλνω, τρώω, χωνεύω, πληρώνω, φεύγω και συνεχίζω τη βόλτα μου ήσυχα και ωραία. Ούτε γάτα ούτε ζημιά.
 

JohnP7

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2024
Μηνύματα
14
Κριτικές
3
Like
173
Πόντοι
0
Βγαίνετε έξω μόνοι για ποτό καφέ;
Σήμερα της εθνικής εορτής καθώς δεν είχα επιλογές από παρέα για να βγω, αποφάσισα να κατέβω στην πόλη μου μόνος. Αφού περπάτησα αρκετή ώρα μπήκα σε ένα καλό καφέ της πόλης σε περίοπτη θέση του μαγαζιού με θέα. Ήταν νωρίς και δεν είχε ξεκινήσει η παρέλαση. Οπότε βρήκα εύκολα την καλύτερη θέση στο σχετικά άδειο μαγαζί. Τα συναισθήματα στην αρχή ήταν ανάμεικτα επειδή καθόμουν μόνος. Κάτι σαν άγχος μη με θεωρήσουν περιθωριοποιημένο ή ακόμα χειρότερα μήπως με λυπούνται. Έτσι παρατηρούσα τυχόν επικριτικά βλεμματα ή οίκτου από τους άλλους. Όμως όχι, στην πραγματικότητα κανένας δεν ενδιαφέρεται, και αυτή η αδιαφορία ήταν ωφέλιμη ώστε ώρα με την ώρα να συνηθίζω να είμαι μόνος ανάμεσα στον κόσμο χωρίς να έχω τον τρόμο της περιθωριοποίησης. Βέβαια η πόλη μου δεν είναι απρόσωπη όπως κάποια μεγαλούπολη και έχω μία κάποια υπόληψη και έτσι δεν αισθανόμουν μόνος. Μετά τον σκόπελο του αρχικού τρόμου της περιθωριοποίησης άρχισα να σχολιάζω μέσα μου τις κορασίδες που περνούσαν από μπροστά μου. Παρόλο που ήμουν μόνος ένιωθα πιο ανεξάρτητος και επιθυμητός σε αυτές. Να επισημάνω ότι τα άτομα που βγαίνω τα σαββατόβραδα είναι ναυάγια αλλά δεν έχω άλλες επιλογές. Και εγώ πρέπει να είμαι λίγο σαν αυτούς αλλά έχω περισσότερες δυνατότητες λόγω της υπόληψης που προανέφερα. Και μάλλον έχω περισσότερες πιθανότητες για γνωριμία μόνος παρά μαζί με τους φίλους μου. Δεν ψάχνω απαραίτητα για πρόθυμες με εμένα γυναίκες γυναίκες. Ψάχνω εκείνη για την οποία θα είμαι εγώ πρόθυμος να κάνω κάτι μαζί της με αμοιβαίο βέβαια ενδιαφέρον από τη μεριά της. Σιγά σιγά όταν κάθεται κάποιος μόνος σε μπαρ ή καφέ παρατηρεί καλύτερα τον κόσμο. Διαπιστώνω ότι οι "επιθυμητές" είναι αεράτες και σίγουρες και είναι ακριβώς εκείνες με δεμένο τον γάιδαρο τους, δηλαδή έχουν ήδη κάποιον σύζυγο ή συντροφο και απλά βγαίνουν για την επιβεβαίωση. Από την άλλη κάποιες "μαγκωμένες" με κάπως μίζερη αύρα είναι οι απολύτως ελεύθερες που ψάχνονται και στην προσπάθεια τους να αναδειχτούν υιοθετούν μία μάλλον αμυντική στάση μέχρι να αφήσουν ένα παραθυράκι σε αυτόν που τους ενδιαφέρει πραγματικά. Και εγώ ψάχνω αυτήν την χαραμάδα που ενίοτε μισοανοίγει μισοκλείνει. Μιλάω για τις περιπτώσεις που δεν ψάχνονται για ευκαιριακή σχέση αλλά για πιο μακροχρόνια.
Εσείς βγαίνετε μόνοι σας για ποτό ή καφέ; Σας είναι τρομακτικό ή ενίοτε σας δίνει μία αίσθηση του ελεύθερου μοναχικού λύκου που έχει την ελπίδα να ξεμοναχιάσει κάποια ωραία περίπτωση για κάτι όμορφο;
Καλησπέρα, και εγώ έχω αρχίσει να βγαίνω μόνος, τα πρωινά, είναι λίγο έως πολύ άβολα, σίγουρα θα προτιμούσα κάποια παρέα, αλλα από το να κάθεσαι μόνος στο σπίτι δεν προκειτε να σου κάτσει κάτι, προσπαθώ να βρω μέρος που να έχει και κάποιο νόημα…μέχρι στιγμής τίποτα το ενδιαφέρον δεν έχω συναντήσει…
 

Spieler

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2024
Μηνύματα
266
Κριτικές
19
Like
1.041
Πόντοι
371
Ο καφές και το ποτό είναι διαφορετικά πράγματα:
Αν δουλεύεις με υπολογιστή μπορείς να πηγαίνεις σε καφέ που πάνε κι άλλοι για δουλειά. Δε δείχνεις μίζερος και μπορείς να πιάσεις κουβέντα με καμιά άλλη που κάνει το ίδιο, ξέρω και μια περίπτωση ζευγαριού που γνωρίστηκε έτσι και είναι μαζί χρόνια. Στην Αθήνα υπάρχουν πολλά ωραία μέρη για να το κάνεις αυτό. Nα πας για ποτό μόνος σου βράδυ είναι κάπως μίζερο, το έχω κάνει σε ταξίδια για δουλειά επειδή ήθελα να πιω κάτι πριν γυρίσω στο ξενοδοχείο. Ένιωθα λίγο μόνος αλλά δεν είχα εναλλακτική. Αν πιάσεις την κουβέντα με κανέναν άσχετο έχει πλάκα, παλιά στο UK έπιασα κουβέντα με έναν παλιό παίκτη ράγκμπι (έπαιξε μέχρι RFU), ήπιαμε 2-3 μπύρες και μου έλεγε ιστορίες από την καριέρα του. Στην Αθήνα αν θέλω να πάω οπωσδήποτε μόνος κάπου θα πάω μια στο τόσο σε κανένα στριπ, αν και πλέον έχουν παρακμάσει.
 
Τελευταία τροποποίηση:

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
5.601
Κριτικές
24
Like
9.756
Πόντοι
4.746
Ρε ναυαγια υπαρχει καλυτερη παρεα απο την παρτη σου .Αν κοιτας τι θα πει ο καθε τραχανοπλαγιας καηκες .Η μαλακια ειναι αν πας σε κλαμπ και εχει πορτα και σε δουν μονο μερικοι δεν σε αφηνουν αυτο.
 

lelosbi

Μέλος
Εγγρ.
7 Σεπ 2023
Μηνύματα
231
Like
526
Πόντοι
81
Στην επαρχια που ζουσα σπανια εβγαινα μονος μου. Οταν σχεδον ολοι γνωριζονται δεν ειναι ωραιο να σε βλεπουν μονο. Οταν βρισκομουν Αθηνα το απολαμβανα να ειμαι εξω μονος. Η ανωνυμια της μεγαλης πολης ειναι αλλιως. Εννιωθα ελευθερος. Καφε στο κεντρο και μετα μπουρδελοτσαρκα. Φαγητο εξω λιγο κρασακι και μετα Συγγρου να καρφωσω τραβελοκωλαρακια. Πολλες φορες επαιρνα το αμαξι και ερχομουν Αθηνα, επινα τον καφε μου σε διαφορα μερη. Απο κυριλε καφε ως κατι παρακμιακες καντινες.
Τωρα Γερμανια παντα μονος βγαινω αλλα ειναι καπως διαφορετικα. Νομιζω με κουραζει η μονοξια του μεταναστη κι ας εχει πιο πολλα να κανω εδω.
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
20.434
Κριτικές
7
Like
36.030
Πόντοι
10.411
Βγαίνετε έξω μόνοι για ποτό καφέ;
Σήμερα της εθνικής εορτής καθώς δεν είχα επιλογές από παρέα για να βγω, αποφάσισα να κατέβω στην πόλη μου μόνος. Αφού περπάτησα αρκετή ώρα μπήκα σε ένα καλό καφέ της πόλης σε περίοπτη θέση του μαγαζιού με θέα. Ήταν νωρίς και δεν είχε ξεκινήσει η παρέλαση. Οπότε βρήκα εύκολα την καλύτερη θέση στο σχετικά άδειο μαγαζί. Τα συναισθήματα στην αρχή ήταν ανάμεικτα επειδή καθόμουν μόνος. Κάτι σαν άγχος μη με θεωρήσουν περιθωριοποιημένο ή ακόμα χειρότερα μήπως με λυπούνται. Έτσι παρατηρούσα τυχόν επικριτικά βλεμματα ή οίκτου από τους άλλους. Όμως όχι, στην πραγματικότητα κανένας δεν ενδιαφέρεται, και αυτή η αδιαφορία ήταν ωφέλιμη ώστε ώρα με την ώρα να συνηθίζω να είμαι μόνος ανάμεσα στον κόσμο χωρίς να έχω τον τρόμο της περιθωριοποίησης. Βέβαια η πόλη μου δεν είναι απρόσωπη όπως κάποια μεγαλούπολη και έχω μία κάποια υπόληψη και έτσι δεν αισθανόμουν μόνος. Μετά τον σκόπελο του αρχικού τρόμου της περιθωριοποίησης άρχισα να σχολιάζω μέσα μου τις κορασίδες που περνούσαν από μπροστά μου. Παρόλο που ήμουν μόνος ένιωθα πιο ανεξάρτητος και επιθυμητός σε αυτές. Να επισημάνω ότι τα άτομα που βγαίνω τα σαββατόβραδα είναι ναυάγια αλλά δεν έχω άλλες επιλογές. Και εγώ πρέπει να είμαι λίγο σαν αυτούς αλλά έχω περισσότερες δυνατότητες λόγω της υπόληψης που προανέφερα. Και μάλλον έχω περισσότερες πιθανότητες για γνωριμία μόνος παρά μαζί με τους φίλους μου. Δεν ψάχνω απαραίτητα για πρόθυμες με εμένα γυναίκες γυναίκες. Ψάχνω εκείνη για την οποία θα είμαι εγώ πρόθυμος να κάνω κάτι μαζί της με αμοιβαίο βέβαια ενδιαφέρον από τη μεριά της. Σιγά σιγά όταν κάθεται κάποιος μόνος σε μπαρ ή καφέ παρατηρεί καλύτερα τον κόσμο. Διαπιστώνω ότι οι "επιθυμητές" είναι αεράτες και σίγουρες και είναι ακριβώς εκείνες με δεμένο τον γάιδαρο τους, δηλαδή έχουν ήδη κάποιον σύζυγο ή συντροφο και απλά βγαίνουν για την επιβεβαίωση. Από την άλλη κάποιες "μαγκωμένες" με κάπως μίζερη αύρα είναι οι απολύτως ελεύθερες που ψάχνονται και στην προσπάθεια τους να αναδειχτούν υιοθετούν μία μάλλον αμυντική στάση μέχρι να αφήσουν ένα παραθυράκι σε αυτόν που τους ενδιαφέρει πραγματικά. Και εγώ ψάχνω αυτήν την χαραμάδα που ενίοτε μισοανοίγει μισοκλείνει. Μιλάω για τις περιπτώσεις που δεν ψάχνονται για ευκαιριακή σχέση αλλά για πιο μακροχρόνια.
Εσείς βγαίνετε μόνοι σας για ποτό ή καφέ; Σας είναι τρομακτικό ή ενίοτε σας δίνει μία αίσθηση του ελεύθερου μοναχικού λύκου που έχει την ελπίδα να ξεμοναχιάσει κάποια ωραία περίπτωση για κάτι όμορφο;
Μια φορά έτυχε να είμαι ο μοναδικός εξοδούχος από την Μοίρα που υπηρετούσα και έκατσα σε μια καφετέρια για καφέ.
Δεν θα το ξαναέκανα,ένοιωθα περίεργα και κάπως άβολα.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.168
Like
15.748
Πόντοι
3.656
Θεσσαλονίκη έχω κάτσει πολλές φορές σε todays,4all κλπ και δεν έχω θέμα.Όχι με τις ώρες εννοείται,κανα 20λεπτο-μισάωρο το πολύ να πιω τον καφέ.Άσε που εκεί συνήθως κάθονται κι άλλοι μόνοι και δεν χτυπάς άσχημα.Ακόμα και γυναίκες έχω δει μόνες.Σε καφετέριες,εστιατόρια εννοείται ποτέ,ούτε και στην περιοχή μου εννοείται.Γενικά Θεσσαλονίκη-Αθήνα με την ανωνυμία και το ότι βλέπεις συνεχώς κόσμο να περνάει,είναι ωραία.
 

christos_021187

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2016
Μηνύματα
788
Κριτικές
8
Like
1.295
Πόντοι
486
Θεσσαλονίκη έχω κάτσει πολλές φορές σε todays,4all κλπ και δεν έχω θέμα.Όχι με τις ώρες εννοείται,κανα 20λεπτο-μισάωρο το πολύ να πιω τον καφέ.Άσε που εκεί συνήθως κάθονται κι άλλοι μόνοι και δεν χτυπάς άσχημα.Ακόμα και γυναίκες έχω δει μόνες.Σε καφετέριες,εστιατόρια εννοείται ποτέ,ούτε και στην περιοχή μου εννοείται.Γενικά Θεσσαλονίκη-Αθήνα με την ανωνυμία και το ότι βλέπεις συνεχώς κόσμο να περνάει,είναι ωραία.

Ακριβώς και στον Σκορπιό στην Καλλιθέα καλύτερα μόνος. Τίγκα στις μόνες γυναίκες
 
Εγγρ.
10 Μαΐ 2021
Μηνύματα
232
Like
360
Πόντοι
21
Έχει να κάνει με το πως νοιώθει ο καθένας με τον εαυτό του. Για καποια περίοδο ενοιωθα ασχημα και νόμιζα οτι ειμαι λεπρος ψωριάτης όταν εβγαινα εξω μονος μου. Γιατι δεν ειχα γκόμενα, δεν είχα τις παρέες που θα γούσταρα. Όταν κυλάει νερό στο αυλάκι της ζωής όμως εξελισεται ο ανθρωπος, αυτό πρεπει. Μετα δε με ενοιαζε και το απολαμβάνω κι ολας και οταν ήμουν μονος στη ζωη και τώρα που δεν είμαι. Και για ποτό παω μονος ενίοτε, είμαι απο τους ανθρώπους που απολαμβάνουν τη μοναξιά τους, νοιωθω οτι είμαι μόνο εγω και ησυχάζω απ το πρηξιμο των αλλων.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom