Νέα

Πηγαίνετε μόνοι σας σε bar ή club ή ακόμα και για καφέ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MariosFFX
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 834
  • Εμφανίσεις 29K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Πηγαίνετε μόνοι σας σε bar ή club ή ακόμα και για καφέ?

  • Bar

    Ψήφοι: 45 18,0%
  • Club

    Ψήφοι: 14 5,6%
  • Καφέ

    Ψήφοι: 65 26,0%
  • Όλα τα παραπάνω

    Ψήφοι: 42 16,8%
  • Όχι

    Ψήφοι: 116 46,4%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    250

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.237
Like
1.911
Πόντοι
216
Η μοναξιά είναι όμορφη, μόνο όταν είναι επιλογή. Αν βγαίνεις μόνος, επειδή δεν έχεις άλλη επιλογή, κατάρα είναι.
Ο άνθρωπος ποτέ δε ζητάει το ίδιο συνέχεια. Τρως κάθε μέρα κρέας, μπουχτίζεις και λες "θέλω φασόλια". Πας διακοπάρες και λες "θέλω να πάω σπίτι μου". Και τούμπαλιν...
Εγώ μόνος δεν είμαι, αλλά είναι στιγμές που ζητάω τη μοναξιά και ναι, βγαίνω μόνος μου, χωρίς καμία τύψη ή σκέψη για το τι θα σκεφτεί κάποιος.
 

Ακροατής_

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Αυγ 2023
Μηνύματα
4.023
Like
3.775
Πόντοι
1.706
Δέν νοείται άνδρας νά βγεί μόνος του έξω, καί νά πάει σέ μαγαζιά.
Μόνο σέ καφετέρια πρωινού τύπου. Καί νά πάρει τόν πούλο στό μισάωρο!!
Ποτέ μέ άνδρες συνοδεία. Μόνο μέ γκόμενα!!!
Γιά βράδυ μόνος, ούτε κάν τό συζητάω!!!
Μέ άνδρες παρέα σέ κανένα σπίτι μόνο γιά tv, καί μπάλα...μόνο τίποτα άλλο!! :sunglasses:
 

Μάγος του ΟΖ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2022
Μηνύματα
613
Like
1.310
Πόντοι
206
Δέν νοείται άνδρας νά βγεί μόνος του έξω, καί νά πάει σέ μαγαζιά.
Μόνο σέ καφετέρια πρωινού τύπου. Καί νά πάρει τόν πούλο στό μισάωρο!!
Ποτέ μέ άνδρες συνοδεία. Μόνο μέ γκόμενα!!!
Γιά βράδυ μόνος, ούτε κάν τό συζητάω!!!
Μέ άνδρες παρέα σέ κανένα σπίτι μόνο γιά tv, καί μπάλα...μόνο τίποτα άλλο!! :sunglasses:
Αυτό το διάστημα είναι μάλλον συνηθισμένο να βγαίνουν μόνοι τους άντρες αλλά και κάποιες γυναίκες. Έχω υπόψιν ότι είσαι κάποιας ηλικίας που έζησε σε λιγότερο μοναχική εποχή από τη σημερινή
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.514
Κριτικές
28
Like
10.432
Πόντοι
3.296
Δε χρειάζεται να νοιώθεις άσχημα.
Είναι μόνο στο μυαλό σου αυτή η ιδέα.
Πας κάθεσαι πίνεις την καφεδάρα σου ακούς μουσική στο κινητό.
Κι αν δεις και καμμιά γκόμενα κάθεσαι και την παρατηρείς με τρόπο μέχρι να την "ψυχολογήσεις".
Αν διαπιστώσεις ότι ειναι μονη πας να πεις ενα γεια.
Δε χαθηκε κι ο κοσμος.
Ουτε αν φας χυλοπιτα.
Μετα απο τον καφε μπορεις να κανεις μια ωραιοτατη βολτα με τ αμαξι η τη μηχανη και να πας σε κανα μασατζιδικο να ξεχαρμανιασεις η καμμια old school μπουρδελοτσαρκα.
Προσωπικα αγαπαω να συνοδευω τη βολτα μου με γαμησακι σε στουντιο η πιατσα και μετα με βρωμικο :rockon:
Οσο για παρεες τοσο οσο.Οχι πανω απο 2 ωρες το μηνα συναντηση με κανα κολλητο να πουμε καμμια μαλακια.
 

Katikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2022
Μηνύματα
382
Like
699
Πόντοι
81
Για να σου γλυκανω την πίκρα όλοι λίγο πολύ ναυάγια είμαστε.Αλλος παντρεμένος παίρνει καφέ και κάθεται στο αμάξι για να περάσει λίγο η ώρα να πάει σπίτι του.Εμεις οι ελεύθεροι βγαίνουμε πιο πολύ μόνοι μας και ή θα μιλάμε στο κινητό συνεχώς για δουλειές κ περί ανέμων ή θα ανεβάζουμε φωτό από εκεί που βρισκόμαστε,ταξίδια σε βουνό,λαγκάδια θάλασσα.Πρεπει να δείχνουμε συνεχώς πολυάσχολοι κ σε κινητικότητα διότι κινδυνεύουμε να κατηγορηθούμε ως ψυχακηδες από τους λευκούς ιππότες και τα γυναικεία πηγαδάκια.Δεν χρειάζεται να τα βάζεις με τον εαυτό σου γιατί αυτό ψυχανεμιστηκα από τον τρόπο γραφής σου.Ο πρώτος καιρός είναι δύσκολος μετά συνηθίζεις.Σκεψου το πιο τελειωτικό χασοδικες ,ντυμένοι πένα να κυκλοφορούν με μια άδεια τσάντα και να πίνουν καφέ σε κάθε ορθαδικο κ να το παίζουν γαμιαδες με τις πουτανες που πλήρωσαν.Τα χειρότερα να σκέφτεσαι.
 

Ακροατής_

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Αυγ 2023
Μηνύματα
4.023
Like
3.775
Πόντοι
1.706
Αυτό το διάστημα είναι μάλλον συνηθισμένο να βγαίνουν μόνοι τους άντρες αλλά και κάποιες γυναίκες. Έχω υπόψιν ότι είσαι κάποιας ηλικίας που έζησε σε λιγότερο μοναχική εποχή από τη σημερινή
Προσωπικά τό θεωρώ παντελώς μειονεκτικό στήν ανδρική ζωή, νά βγεί κάποιος μόνος!!
Πραγματικά ρώτα όποια γκόμενα θέλεις. Ούτε μία δέν θά σού πεί...καλά σχόλια!!!
Είχα πολλά χρόνια σέ νυχτερινά μαγαζιά. Καί τά έχω ακούσει δεκάδες φορές αυτά!!
Ο καθένας βέβαια όπως νομίζει. Εγώ τήν άποψη μου λέω!! :wink:
 

fiodord77

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2024
Μηνύματα
22
Like
45
Πόντοι
0
Ο Μαλαμας στα ΠΑΓΙΑ το λέει ξεκάθαρα.
Να'σαι μοναχός σου θα πει να είσαι αντρειωμενος
να μη σε πιάνει πανικός , ούτε κι ο ιδιος ο Θεος
αλλιως στα πάγια κολλάς σέρνεσαι βρίζεις και πονάς
αγαπες σε κυκλώνουνε και στο μαντρί σε χωνουνε.

Τοσο απλά κύριοι.
Μόνοι μας κάνουμε τα καλύτερα.
Φαινεται πολύ απλά απο το ότι οι γυναίκες το απεχθάνονται.
 

Ghajnsielem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2023
Μηνύματα
589
Like
1.644
Πόντοι
206
Έχω συνηθήσει χρόνια να βγαίνω μόνος μου γιατί όποτε έβγαινα με παρεές με γράφανε στα αρχίδια τους ειδικά Αθήνα. Στην επαρχία όλο και κάποιον γνωστό μου θα συναντούσα. Καφέ δεν καθόμουνα ποτέ γιατί τα βαριέμαι, πότο πηγαίνω στη μπυραρία ενός συμμαθητή μου στην περιοχή που μένω κάθομαι μια ώρα και μετά φεύγω για κάπου αλλού η πάω σπίτι μου.
 

Enter_Analman

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2024
Μηνύματα
61
Like
800
Πόντοι
80
Καμιά φορά μετά την δουλειά αν δω κάνα μαγαζί καλό και έχει καλό καιρό ναι θα πάω να δω τι φαση,έχω συνηθίσει από τότε που ζούσα Αγγλία και άνθρωποι και φιλοι ερχόντουσαν και έφευγαν και υπήρχαν περιόδους που ειμουν απόλυτα μόνος οπότε αραζα σε κανένα μπαρ/καφετέρια έξω με το τσιγάρο μου και όλο κάποιος/καποια θα ερχόταν και θα μου έπιανε συζήτηση
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.288
Κριτικές
62
Like
40.957
Πόντοι
8.530
Η μοναξιά είναι όμορφη, μόνο όταν είναι επιλογή. Αν βγαίνεις μόνος, επειδή δεν έχεις άλλη επιλογή, κατάρα είναι.
Ο άνθρωπος ποτέ δε ζητάει το ίδιο συνέχεια. Τρως κάθε μέρα κρέας, μπουχτίζεις και λες "θέλω φασόλια". Πας διακοπάρες και λες "θέλω να πάω σπίτι μου". Και τούμπαλιν...
Εγώ μόνος δεν είμαι, αλλά είναι στιγμές που ζητάω τη μοναξιά και ναι, βγαίνω μόνος μου, χωρίς καμία τύψη ή σκέψη για το τι θα σκεφτεί κάποιος.
Λάθος...τώρα τι απόλαυση παίρνουν σύζυγοι με τις συζύγους και τα παιδια να κάνουν φασαρία και να τρέχουν,είναι ένα θέμα.
Ενας μοναχικός λυκος μπορεί να πηγαίνει παντού και να μην περιορίζεται .Δεν υπάρχει λόγος να πηγαίνει στο ίδιο μέρος συνέχεια .
 

ypotaktikos97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Απρ 2023
Μηνύματα
1.214
Κριτικές
21
Like
6.060
Πόντοι
2.846
Φυσικά. Και οχι μόνο για ποτό ή καφέ, αλλά και για ψυγαγωγία. Θέατρο, σινεμά κλπ. Moυ αρέσει να είμαι ανεξάρτητος , να μπορώ να βγαινω μονος μου, να κανω οτι θελω, οποτε θελω, για οσο θελω χωρις να έχω να δώσω λογαριασμό. .Χρειάζεται και αυτο που και που.
Και εδώ που τα λέμε . γιατί να μην βγεις μόνος σου ; Γιατί πρέπει να μας ενδιαφέρει αν θα μας κοιτάξουν ή σχολιάσουν οι άλλοι; Προσωπικά αδιαφορώ για το τι θα πουν οι άλλοι. Ο κόσμος γενικά δεν χρωστάει καλό για κανέναν παιδιά. Ολοι κρίνουν τους πάντες, εκτός απο τους εαυτούς τους. Ας κοιτάμε λοιπον να περνάμε όσο το δυνατόν καλύτερα μπορούμε, είτε μόνοι, είτε με παρέα, γιατι μια ζωή την έχουμε.:hi:
 

magicgim

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Σεπ 2021
Μηνύματα
364
Like
1.172
Πόντοι
201
Αν δεν κάτσει παρέα, εννοείται ότι και για ποτό θα πάω μόνος, και σινεμά θα πάω μόνος. Ειδικά αν έχεις και τα στέκια σου, μπάρα, και πιάνεις κουβέντα με σερβιτόρες ή ακόμα καλύτερα με την μπαργούμαν
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.696
Κριτικές
5
Like
5.958
Πόντοι
2.306
@Μάγος του ΟΖ τι θέμα έθεσες ρε τύπε!
Νομίζω ότι βγήκα για πρώτη φορά μόνος μου στον στρατό. Ως τότε οι μοναχικές έξοδοι ήταν μόνο για να πάω τσάρκα σε κανένα δισκάδικο ή σε κανένα στουντέλο.
Επειδή λοιπόν ως στρατιώτης δεν έκανα παρέα με κάποιο από τα χάπατα που συνυπηρετούσαμε ή δεν είχα κοινές εξόδους με τα λίγα άτομα που εκτιμούσα, όταν έβγαινα, ειδικά στις μεγάλες εξόδους του Σαββάτου και της Κυριακής, έκανα πράγματα μόνος. Καφέ, φαγητό, κινηματογράφο.
Γενικά στη ζωή μου, κάποια πράγματα γουστάρω να τα κάνω μόνος και κάποια άλλα κομπλάρω. Ανέκαθεν πήγαινα μόνος σινεμά, θέατρο, συναυλίες, παραλία. Δε θα συμπεριλάβω το περπάτημα που δεν το θεωρώ "έξοδο".
Δυσκολευόμουν και δυσκολεύομαι να βγω μόνος για καφέ. Το κάνω συνήθως για να περάσει η ώρα, περιμένοντας για κάποιον ή κάτι. Θυμάμαι την πρώτη φορά που πήγα σε καφέ μόνος, χωρίς να περιμένω κάποιον, μόνο και μόνο για να παραγγείλω και να πιω καφέ και να διαβάσω εφημερίδα, στη μικρή πόλη που ζούσα τότε, ένιωθα άσχημα.
Δεν το έκανα ξανά έκτοτε. Μόνο, όπως είπα, όταν χρειαζόταν να "σκοτώσω χρόνο".
Για φαγητό δεν το συζητάμε...Δε μου έχει περάσει ποτέ από το μυαλό. Έχω φάει έξω χωρίς παρέα μόνο κατά τη διάρκεια ταξιδιών, σε ΣΕΑ, ή σε σαλόνια πλοίων, που και πάλι, δεν το λες έξοδο. Θυμάμαι την Πρωτοχρονιά του '14 που είχα φάει έξω παρέα με τη μάνα μου, ένιωθα χάλια...
Κάτι όμως που γουστάρω να κάνω μόνος, είναι τα ταξίδια, κυρίως οδηγώντας αυτοκίνητο. Προσοχή: δε θέλω να πηγαίνω σε μέρη που δε με περιμένει ψυχή, που δε θα έχω παρέα. Μιλάω μόνο για το κομμάτι της διαδρομής μέχρι τον τελικό προορισμό. ΠΟΤΕ δεν έχω πάει μόνος διακοπές ή κάποια εκδρομή (ούτε καν μονοήμερη) και δεν πρόκειται να το κάνω.
Θεωρώ τους ανθρώπους που πηγαίνουν διακοπές ολομόναχοι "τα πραγματικά ναυάγια" της ζωής...
 

Moscowita

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2014
Μηνύματα
2.127
Κριτικές
15
Like
1.244
Πόντοι
386
Αγαπητε νηματοθετη, το θεμα δεν ειναι αν βγεις μονος ή με παρέα. Αλλα το ότι βγαίνεις εστω και μόνος. Σκέψου τι θέμα υπάρχει με κόσμο που δεν βγαίνει καν, ούτε για ενα καφέ είτε γιατί δεν έχει χρήμα ούτε για καφέ είτε γιατι δεν αισθανεται βολικά μονος του ή με παρέα καπου εκει εξω. Ή αν θες σκεψου ποσοι μπορει να υπαρχουν με συνδρομα φοβίες εμμονές… και το μαζι και το μονοι ειναι απλα φασεις συγκυρίες καταστασεις. Προσωπικα διαλεγω και τα δυο αναλογα το πως ξυπναω και ευχαριστω το συμπαν που δεν εχω εμμονες φοβιες ή συνδρομα
 

Arxontas tou skotous

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Ιουν 2022
Μηνύματα
573
Κριτικές
30
Like
3.775
Πόντοι
2.836
Αν είσαι σε μεγάλη πόλη ιδιαίτερα πρωτεύουσα κ συνπρωτευουσα το να βγεις έξω μόνος για καφέ/ποτο οταν η παρεα σου δεν ακολουθεί κ εσυ θελεις οποσδηποτε να βγεις δεν τρέχει τίποτα.....δεν σε ξερει κάνεις..... κ για ποτό ίσως μπορείς να πας σε κάποιο μπαράκι που εισαι πελατης που μπορεί να γνωρίζεις τη barwoman η το αφεντικό κ περνάς τη βραδιά σου..... κάνοντας κ ένα κύκλο γνωριμιών....
Σκεφτείτε έναν που ήρθε από εξωτερικό για δουλειά Ελλάδα κ αντίστοιχα εναν Έλληνα που πήγε εξωτερικό για δουλειά.
Κ οι δύο δεν ήξεραν κανέναν. Οταν ήθελαν να βγουν η μόνη επιλογή ήταν οι συνάδελφοι στη δουλειά. Τραγικό απλά να βγαίνεις με συναδέλφους συνέχεια....μια ευνόητους λόγους.

Αν θες ""να σκοτώσεις χρονο" για κάτι που περιμένει μετά μπορείς να πας για καφέ/ποτο με τον ευατο σου αλλά κ αυτό θα το βαρεθείς γιατί δεν θα έχεις επικοινωνία με κανέναν....
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.288
Κριτικές
62
Like
40.957
Πόντοι
8.530
Δε χρειάζεται να νοιώθεις άσχημα.
Είναι μόνο στο μυαλό σου αυτή η ιδέα.
Πας κάθεσαι πίνεις την καφεδάρα σου ακούς μουσική στο κινητό.
Κι αν δεις και καμμιά γκόμενα κάθεσαι και την παρατηρείς με τρόπο μέχρι να την "ψυχολογήσεις".
Αν διαπιστώσεις ότι ειναι μονη πας να πεις ενα γεια.
Δε χαθηκε κι ο κοσμος.
Ουτε αν φας χυλοπιτα.
Μετα απο τον καφε μπορεις να κανεις μια ωραιοτατη βολτα με τ αμαξι η τη μηχανη και να πας σε κανα μασατζιδικο να ξεχαρμανιασεις η καμμια old school μπουρδελοτσαρκα.
Προσωπικα αγαπαω να συνοδευω τη βολτα μου με γαμησακι σε στουντιο η πιατσα και μετα με βρωμικο :rockon:
Οσο για παρεες τοσο οσο.Οχι πανω απο 2 ωρες το μηνα συναντηση με κανα κολλητο να πουμε καμμια μαλακια.
Αν είναι να ακούς μουσική στο κινητό και να κυκλοφορείς έξω με σπορτεξ και φόρμες ,καλύτερα κάτσε μέσα...δεν έχει νόημα ,απλά.
 

Moscowita

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2014
Μηνύματα
2.127
Κριτικές
15
Like
1.244
Πόντοι
386

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.288
Κριτικές
62
Like
40.957
Πόντοι
8.530
Αγαπητε νηματοθετη, το θεμα δεν ειναι αν βγεις μονος ή με παρέα. Αλλα το ότι βγαίνεις εστω και μόνος. Σκέψου τι θέμα υπάρχει με κόσμο που δεν βγαίνει καν, ούτε για ενα καφέ είτε γιατί δεν έχουν χρήμα ούτε για καφέ είτε γιατι δεν αισθανονται βολικά μονοι τους ή με παρέα καπου εκει εξω. Ή αν θες σκεψου ποσοι μπορει να υπαρχουν με συνδρομα φοβίες εμμονές… και το μαζι και το μονοι ειναι απλα φασεις συγκυρίες καταστασεις.
Το να βγαίνεις έξω μόνος σημαίνει ότι περπατάς και αφήνεις χαντάκι πίσω σου γιατί η πλεμπα μόνο μπουλουκηδον κυκλοφορεί η έστω με ολιγάριθμη συνοδεία.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom