Νέα

"Πέσιμο" στο δρόμο-Είναι extreme για την Ελλάδα;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα n_i_k_o_s
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 476
  • Εμφανίσεις 27K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)
Εγγρ.
21 Νοε 2013
Μηνύματα
1.365
Like
1
Πόντοι
16
Ποια μπαλιτσα μωρε που σας έχουν επηρεάσει ολους οι ταινιες του γκουσγκουνη και του ψάλτη ποια σοβαρη γυναικα θα γυρισει να κοιτάξει καποιον που της την έπεσε στο μετρο? οι φυσιολογικοι ανθρωποι βρισκουν κοπελες απο τον περιγυρο τους οπως και οι φυσιολογικες και οχι τρελες κοπελες. Θα γνωρισεις καμια τέτοια τρελη επειδη εσυ εφατιξες και μετα θα ερθεις εδω να την πεις ελλεηνιδα.

Επειδή εσύ και εγώ δεν μπορούμε να παίξουμε μπαλίτσα σε αυτό το γήπεδο δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν άλλοι που μπορούν τύπε. ;)
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
σφυριχτρα καλα τους ειδα και αυτους που μπορουν τι γυναικες βγάζουν. Τρελές ολες δεν σταυρωνουν με μια οποτε γιατι να τους ζηλεψω? οως υπονοεις με τα γραφομενα σου.
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
Τι αυτοπεποιθηση να έχω οταν ξέρω οτι δεν μπορω να στηριχθω απο πουθενα? σε ενα αγνωστο μέρος με άγνωστο κοσμο χωρις να έχω ενβαλλακτικες πως θα ξεφυγω απο την δυσκολη περιπτωση που κάποια θα θελησει να μου την πει και να ρωτησει αμα γενικα το συνηθιζω αυτο
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
Η αυτοπεποιθηση που έχει κάποιος απο κάπου απορρεει
 

extraman

Μέλος
Εγγρ.
4 Οκτ 2013
Μηνύματα
51
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
εχεις καμια εμπειρια εσυ απο μετρο?
Άφθονες...το ευθύγραμμο τμήμα Α-Β λίγο μετά την πρώτη κρούση,είναι όλο το ζουμί.Εκεί έχεις γύρω στα 3 λεπτά
για να βγάλεις λαυράκι.Όλες οι Βαλκάνιες γυναίκες θέλουν τον νταβατζή τους κι όχι τον ιππότη τους
οπότε είσαι ευγενής αλλά αποφασισμένος να γαμήσεις.Με έρωτα πας,όχι με αγριάδα και αν τα καταφέρεις μένετε φίλοι.
Αυτό λέγεται επένδυση,όλο και κάτι θα αποκομίσεις στο μέλλον.

;)
 

ZoReN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2013
Μηνύματα
5.731
Κριτικές
8
Like
2.447
Πόντοι
506
Πριν ξεκινησω την τοποθέτηση μου να σας πω οτι ειμαι γεννημένος το 1978. Θυμάμαι λοιπόν πως ο θείος μου ο οποίος ήτο μέγας γαμάς με έπαιρνε βόλτα με το αμάξικαι με έβαζε να κάνω καμάκι σε γκόμενες στν δρόμο! Το λεκτικό ήτανε ¨γεια σου μανούλι είσαι και πολύ ωραίο παιδί¨
Το συμπέρασμα λοιπόν είναι πως παλία κάπου στο 1980 το καμάκι στον δρόμο είχε πέραση.
Την δεκαετία του 1990 τώτα που ανδρόθηκα και απέκτησα τα κριτήρια αξιολόγησης και τις εμπειρίες μου οχι μόνο δεν είχε πέραση το καμάκι στον δρόμο αλλά αντίθετα θεωρούνταν γύφτος όποιος την έπεφτε στον δρόμο. Οι γκόμενες δεν σου έδιναν καμία σημασία  αλλά αντίθετα προκαλύσαν με προκλητικές εμφανίσεις και μπλαζε υφος. Γκόμενα που έπεφτε απο καμάκι στον δρόμο θεωρούταν γκόμενα χαμηλού επιπέδου.
Εττσι περάσαν τα χρόνια τωρα εγω εχω αποσυρθεί απο το κυνηγι γυναικών διότι αηυτό δεν εχει κανένα νόημα ουτε πιθανοτητες επιτυχίας. Εχω ακούσει όμως γαμιάδες να λένε οτι στα ελληναδικα την δεκαετία του 1990 πάνω στο κέφι γνώριζαν γκόμενες. Η εμπειρία μου λέει οτι οτι γκόμενα γνωρίζεις απο τον κοινωνικό σου κύκλο, συναδέλφους, ξαδερφια και φιλους. Εαν αυτός ο κύκλος είναι φτωχός γαμα τα. Στην περίπτωση τωρα καμακίου αυτό που ειναι κρισιμος παραγοντας επιτυχίας είναι το ποσό αυτοπεποιθηση βγαζει η αυρα και η φωνη σου πράγμα που  είναι έμφιτο και δεν μαθαίνεται.
Παρακαλώ τους νεώτερους να καταθέσουν τις εμπειρίες τους.
με έχεις καληψει απολυτα..στα 22 μου δεν εχω εμπειρειες απο δρομο αλλα λιγες απο μπαρ οπου δεν ειναι και οι κλυρτερες..βγζουν ενα σνομπ υφακι στο πεσιμο στο μπαρ
 

grant1

Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2014
Μηνύματα
606
Like
6
Πόντοι
6
Παιδιά να πω καταρχήν ότι ειμαι 22 γιατί θεωρώ ότι έχει μεγάλη σημασία.Ασχολούμαι με το πέσιμο(δεν εννοώ καφρίλες του στυλ τι μωρό είσαι εσυ κλπ.) εδώ και πολύ καιρό.Μέχρι τωρα εστίαζα την προσοχή μου σε bar,club,cafe κλπ. αλλά κατάλαβα ότι αγνοώ κοπέλες στο φοιτητικό campus,στα εμπορικά κέντρα,στην αγορά,σε πεζόδρομους κλπ.Θεωρώ ότι είναι κάπως πιο εύκολο γιατί δεν υπάρχει δυνατή μουσική,βρίσκεις γυναίκες που είναι μόνες τους χωρίς να προσπαθούν οι φίλες τους να σου τις παρουν με το ζόρι ενώ αυτές θέλουν να σου μιλήσουν(όσοι το έχουν ζήσει καταλαβαίνουν το σπάσιμο :grin:).Επιπλέον το καλό είναι ότι μπορείς να το κάνεις παντού και πάντα χωρίς να χρειάζεται να ερθει το βράδυ για να βγεις. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν θεωρείτε ότι είναι ακραίο για τη χώρα μας(θα ήθελα να μου πουν τη γνώμη τους κι οι γυναίκες του site).Πιστεύετε ότι είναι κατι τρελό,κάτι γαμάτο;Αυτοί που το κάνουν έχουν τρελά @@ ή είναι ηλίθιοι;

Πείτε τη γνώμη σας ελεύθερα :sunglasses:

Να περνάτε καλά :grin:
τυπε εγω θα σου προτεινα οπως θα της πλησιαζεις στο δρομο εξω,να της επιανες και τα κωλομερια χωρις ενδοιασμο ουτως η αλλως το σουτ θα το φας απο της ιδιες
 
OP
OP
n_i_k_o_s

n_i_k_o_s

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2014
Μηνύματα
115
Like
1
Πόντοι
1
Επειδή εσύ και εγώ δεν μπορούμε να παίξουμε μπαλίτσα σε αυτό το γήπεδο δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν άλλοι που μπορούν τύπε. ;)

Όλοι μπορούν φίλε. Εμένα αν μου έλεγες πριν 2 χρόνια αν υπάρχει περίπτωση να κάνω αυτά που κάνω τώρα θα σε περνούσα για τρελό.Θέληση να έχεις κι όλα γίνονται.
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
με έχεις καληψει απολυτα..στα 22 μου δεν εχω εμπειρειες απο δρομο αλλα λιγες απο μπαρ οπου δεν ειναι και οι κλυρτερες..βγζουν ενα σνομπ υφακι στο πεσιμο στο μπαρ

Ρε φιλε αυτο το σνομπ υφάκι ξ΄λερεις γιατι το βγάζουν γιατι σε θεωρούν οτι εισαι περιεργος και οτι αυτο το κάνεις σε ολες. Τις φερνεις σε δυσκολη θέση μερικες μπορει να σκεφτουν κιολας οτι δεν μπορουν να ανταποκριθουν και βγάζουν αμυνες δεν ειναι κάτι οικειο δεν τις οδηγεις σε κάτι που ειναι εξοικειωμενες. Ετσι νομιζω
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
Οι μάγκες παίζουν και με πάνινο τοπάκι την μπαλίτσα τους.

;)

Τι να σας πω ρε παιδια μακάρι να βρειτε καποια καλη γυναικα στο ετσι πραγματικα σας το ευχομαι στη τελικη.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.827
Κριτικές
1
Like
29.505
Πόντοι
8.006
πως ανοιγεις κουβεντα στο δρομο?σε βιτρινες και στασεσ λεωφοριων?
Προσωπικη εμπειρια. Κάποτε με ρωτησε μια κοπελα στο δρομο πού ειναι η τάδε τράπεζα.
Της εξηγω πού ειναι.
Την βλεπω πολυ χαμογελαστή και φιλική, οπότε λεω τι εχω να χασω?
"Θελετε να περπατησουμε μαζι ως εκει"?
(ο πληθυντικος παντα σου δινει ποντους).
Μου λεει "γιατι οχι?"
Φτασαμε εκει, μετα της λεω "να σας περιμενω για εναν καφε αν δεν καταχρώμαι τον χρονο σας?"
(και οι εξεζητημενες φρασεις μετρανε).
Ηπιαμε λοιπον τον καφέ. Γνωριστηκαμε. Για άλλους λογους δεν εγινε κατι, ομως η γνωριμια καταχωρηθηκε.
 
Εγγρ.
21 Νοε 2013
Μηνύματα
1.365
Like
1
Πόντοι
16
Τι αυτοπεποιθηση να έχω οταν ξέρω οτι δεν μπορω να στηριχθω απο πουθενα? σε ενα αγνωστο μέρος με άγνωστο κοσμο χωρις να έχω ενβαλλακτικες πως θα ξεφυγω απο την δυσκολη περιπτωση που κάποια θα θελησει να μου την πει και να ρωτησει αμα γενικα το συνηθιζω αυτο

Αυτό σου λέω ρε δικέ μου. Το γράφεις και μόνος σου. Λες ότι δεν σε πιάνει το μάτι να μπεις σε τέτοιες καταστάσεις. Και εμένα δεν με πιάνει να παίξω έτσι μπάλα. Άλλοι όμως το έχουν αυτό και καλύτερα από το να βγάζουν γκόμενα από παρέες.
 

extraman

Μέλος
Εγγρ.
4 Οκτ 2013
Μηνύματα
51
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Τι να σας πω ρε παιδια μακάρι να βρειτε καποια καλη γυναικα στο ετσι πραγματικα σας το ευχομαι στη τελικη.

Την να την κάνουμε την καλή; μούτρο θέλουμε. Οι καλές δεν έχουν στόμα να μιλήσουν,απλά είναι καλές.
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
Προσωπικη εμπειρια. Κάποτε με ρωτησε μια κοπελα στο δρομο πού ειναι η τάδε τράπεζα.
Της εξηγω πού ειναι.
Την βλεπω πολυ χαμογελαστή και φιλική, οπότε λεω τι εχω να χασω?
"Θελετε να περπατησουμε μαζι ως εκει"?
(ο πληθυντικος παντα σου δινει ποντους).
Μου λεει "γιατι οχι?"
Φτασαμε εκει, μετα της λεω "να σας περιμενω για εναν καφε αν δεν καταχρώμαι τον χρονο σας?"
(και οι εξεζητημενες φρασεις μετρανε).
Ηπιαμε λοιπον τον καφέ. Γνωριστηκαμε. Για άλλους λογους δεν εγινε κατι, ομως η γνωριμια καταχωρηθηκε.

ε ωραια γιατι εγω τι ειπα? αμα κάποια ειναι ανοιχτη και φιλικη οκ χώνεσαι αλλα ειναι εξαιρεσεις αυτα
 

extraman

Μέλος
Εγγρ.
4 Οκτ 2013
Μηνύματα
51
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Προσωπικη εμπειρια. Κάποτε με ρωτησε μια κοπελα στο δρομο πού ειναι η τάδε τράπεζα.
Της εξηγω πού ειναι.
Την βλεπω πολυ χαμογελαστή και φιλική, οπότε λεω τι εχω να χασω?
"Θελετε να περπατησουμε μαζι ως εκει"?
(ο πληθυντικος παντα σου δινει ποντους).
Μου λεει "γιατι οχι?"
Φτασαμε εκει, μετα της λεω "να σας περιμενω για εναν καφε αν δεν καταχρώμαι τον χρονο σας?"
(και οι εξεζητημενες φρασεις μετρανε).
Ηπιαμε λοιπον τον καφέ. Γνωριστηκαμε. Για άλλους λογους δεν εγινε κατι, ομως η γνωριμια καταχωρηθηκε.

:o
 

Συνημμένα

  • ΕΜΕΤΟΣ.png
    ΕΜΕΤΟΣ.png
    162,4 KB · Εμφανίσεις: 27

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom