Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 203K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
μπα, εδω μονο κλααααααμα παιζει απο οσους δεν μπορουν να αγορασουν....

τωρα θα το ακουσεις...
ειναι που πηγαν για χαρτομάντηλα...


Γεια σου βρε κλωνουλα με τα ωραια σου.... :2funny: :2funny: :2funny:
 

mayroskoufis

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2009
Μηνύματα
26
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
Ξερει κανεις που μπορώ να ψάξω για σπίτι, με νοίκι φυσικά,στη περιοχή γύρω από το πεντάγωνο;
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
24
Πόντοι
166
Ξερει κανεις που μπορώ να ψάξω για σπίτι, με νοίκι φυσικά,στη περιοχή γύρω από το πεντάγωνο;

Aγόρασε καμία χ.ε

Εδώ σκοτονόμαστε μόνο για παζάρια αγοραστων- κατασκευαστων.

Το κλάμα που ρίχνουν οι εργολάβοι έχει γινει ποτάμι που παρασειρει τις τιμές :'( :'( :'(
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
84
Πόντοι
66
Έχει και τέτοια θέματα το σαιτ? Εμένα για κριτικές μου λέγανε μόνο.
Ξέρει κανείς αν είναι εύκολο να βρω διαμέρισμα στην περιοχή γύρω από το πεντάγωνο?

Τα ΠΑΝΤΑ βρίσκεις αν ψάξεις στο Forum μας!
Το post σου όμως, μου έδωσε την ιδέα για ένα ακόμα thread: Ενοικιαζόμενα σπίτια ΚΟΝΤΑ σε bourdela/studio/massage/strip. Για τον μπουρδελιάρη που δεν θέλει να χάνει την ώρα του στις μετακινήσεις... !!! :grin: :rockon:
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
24
Πόντοι
166
Τα ΠΑΝΤΑ βρίσκεις αν ψάξεις στο Forum μας!
Το post σου όμως, μου έδωσε την ιδέα για ένα ακόμα thread: Ενοικιαζόμενα σπίτια ΚΟΝΤΑ σε bourdela/studio/massage/strip. Για τον μπουρδελιάρη που δεν θέλει να χάνει την ώρα του στις μετακινήσεις... !!! :grin: :rockon:

Γκαμάτη η ιδέα σου Ντούρο, ΕΥΓΕ ΣΟΥ
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
24
Πόντοι
166
Ψάχνω οικόπεδο στα Νεοκαμμένα Β.Δ.Αττικής να κτίσω μόνος μου.

 

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.118
Κριτικές
148
Like
2.729
Πόντοι
6.925
Εχω πελάτη που θα ξεκινούσε να χτίζει εκεί Σεπτέμβριο. Ετοιμο με άδεια οικοδομική. Ψήνεσαι γιατί χωρίς να έχω μιλήσει μαζί του τον κόβω να μετανοιώνει. Ευκαιρία !
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
24
Πόντοι
166
Εχω πελάτη που θα ξεκινούσε να χτίζει εκεί Σεπτέμβριο. Ετοιμο με άδεια οικοδομική. Ψήνεσαι γιατί χωρίς να έχω μιλήσει μαζί του τον κόβω να μετανοιώνει. Ευκαιρία !

Aκου λέει. το ρωτάς;;;;;;;;;;;;;; με ενδιαφέρει

Αυτή και αν είναι ευκαιρία, ΒΙΛΛΑ σε νεο-καμένη περιοχή
Να ξυπνάς το πρωί να ανήγεις τα παράθυρα και να βλέπεις μια τεράστια μαυρη-καμένη έκταση.

Φίλη μου Φρή θα πάρεις το κατιτης σου ;)
 

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.118
Κριτικές
148
Like
2.729
Πόντοι
6.925
Aκου λέει. το ρωτάς;;;;;;;;;;;;;; με ενδιαφέρει

Αυτή και αν είναι ευκαιρία, ΒΙΛΛΑ σε νεο-καμένη περιοχή
Να ξυπνάς το πρωί να ανήγεις τα παράθυρα και να βλέπεις μια τεράστια μαυρη-καμένη έκταση.

Φίλη μου Φρή θα πάρεις το κατιτης σου ;)

Εγώ΄προμήθεια από εσένα ? Ποτέ αγαπητέ.
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
44.652
Κριτικές
61
Like
39.948
Πόντοι
22.785
Aκου λέει. το ρωτάς;;;;;;;;;;;;;; με ενδιαφέρει

Αυτή και αν είναι ευκαιρία, ΒΙΛΛΑ σε νεο-καμένη περιοχή
Να ξυπνάς το πρωί να ανήγεις τα παράθυρα και να βλέπεις μια τεράστια μαυρη-καμένη έκταση.

Φίλη μου Φρή θα πάρεις το κατιτης σου ;)
ρε σι βαλε με κ εμενα στο πεχνιδι......
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
24
Πόντοι
166
ρε σι βαλε με κ εμενα στο πεχνιδι......

Ζεν εισαι παιζακι εσύ, για να θε παιτσω
Εγώ΄προμήθεια από εσένα ? Ποτέ αγαπητέ.

Ακού φίλτατε Φρη, άμα είναι τόσο προνομοιούχο και σε καλή τιμη θα πρέπει να παρεις έναν 'χουρο και πουτο¨
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Είναι λάδι παρθένο εξτρα ρώτα και τον Πρόεδρο που με προτίμησε.

ΘΕΡΑΠΕΥΕΙ ΠΑΣα ΝΌΣΟΝ ΚΑΙ ΠΑΣΑ ΜΑΛΑΚΙΑ

Για φέτος το πούλησα όλο δυστηχός. Αν βλάλω τον Δέκεβρη τίποτα θα σου πω.
πόσο το πούλησες ρε;
έχω κι εγώ περίσσεια πάντως αν ενδιαφέρεται κάποιος.
Και από Δεκέμβριο το καινούργιο.
Μιλάμε για μηδέν οξέα.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
24
Πόντοι
166
πόσο το πούλησες ρε;
έχω κι εγώ περίσσεια πάντως αν ενδιαφέρεται κάποιος.
Και από Δεκέμβριο το καινούργιο.
Μιλάμε για μηδέν οξέα.

Aυτά δεν λέγονται.
Πάντως μου έφυγε όλο, σε πολύ καλύτερη τιμή απ΄'ότι μου έδεινε ο λαδέμπορας ;)

Νομίζω ότι αν μπορει κάποιος να το εμπορευται μόνος του, σε σταθερή καλή πελατιά που είναι απόλυτα ικονοποιημένη από την ποιότητα, κάτι μένει στο τέλος.
Η διαφημηστική καμπάνια για τυποποιημένο ελαιόλαδο, ήταν ουσιαστικά για να "πνήξει" τον μικροπαραγωγό στην διακίνηση του προιόντος του, έτσι ώστε οι μεγαλέμποροι να του το αγοράζουν τσάμπα. Να το τυποποιούνε και να καρπόνονται τουλάχιστον 150% :huh:
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
84
Πόντοι
66
Σοκ για την κοινωνία της Λάρισας η αποκάλυψη που ήρθε στο φως της δημοσιότητας σε πρωτοσέλιδο έγκριτης εφημερίδας της πόλης και έχει προκαλέσει πανικό σε ιδιοκτήτες διαμερισμάτων!
Η κομπίνα που αποκάλυψε η Πολεοδομία του Δήμου Λαρισαίων αφορά σε υπόθεση με πολυκατοικίες της Λάρισας που πιθανότατα πρόκειται να χαρακτηριστούν παράνομες και κατασκευασμένες αυθαίρετα.
Ιδιώτες μηχανικοί, για λογαριασμό των κατασκευαστών οικοδομών, παραποιούσαν τα Τοπογραφικά των οικοπέδων, εκμεταλλευόμενοι το νομικό καθεστώς με βάση το οποίο, η Πολεοδομία απλώς διεκπεραιώνει τα στοιχεία που υποβάλλει ο μελετητής, ο οποίος με την υπογραφή και τη σφραγίδα του εγγυάται την εγκυρότητά τους.
Κάποια στιγμή όμως, όλως τυχαία, εντοπίστηκε αλληλεπικάλυψη οικοπέδων τα οποία είχαν «μεγαλώσει» υπερβολικά...(!)
Η αρμόδια Υπηρεσία προχώρησε σε έλεγχο από τον οποίο αποδείχθηκε ο ψευδής χαρακτήρας των συγκεκριμένων Τοπογραφικών Διαγραμμάτων.
Οι μηχανικοί της Πολεοδομίας, μετά από αυτή την αποκάλυψη, προχώρησαν και σε άλλους ελέγχους "παράξενων υποθέσεων" και ανακάλυψαν μέχρι στιγμής 8 φακέλους (!) με παρόμοιο πρόβλημα.
Η κομπίνα αφορούσε το εκάστοτε τοπογραφικό διάγραμμα του οικοδομήσιμου οικοπέδου το οποίο εμφανίζονταν στο φάκελο για την έκδοση οικοδομικής άδειας, παραποιημένο και μάλιστα σε τέτοιο βαθμό, ώστε να βγαίνουν επιπλέον ολόκληρα διαμερίσματα!
Η διοίκηση του ΤΕΕ ανέθεσε  στα αρμόδια πειθαρχικά του όργανα τη διερεύνηση των ευθυνών για τους πολιτικούς μηχανικούς που συνέταξαν τις μελέτες.
Ο πρόεδρος του ΤΕΕ κεντροδυτικής Θεσσαλίας Ντίνος Διαμάντος, ωστόσο, τόνισε με νόημα πως θα πρέπει με κάθε τρόπο να διευκολυνθούν από τις αρμόδιες υπηρεσίες οι ανυποψίαστοι ιδιοκτήτες των αυθαίρετων διαμερισμάτων.

 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
24
Πόντοι
166
Φίλε Ντούρο
Τέτοιες λαμογιές γίνονται εδώ και πολλά χρόνια, σε όλη την Ελλάδα, απλός "τυχαία" τώρα αρχίζουνε να αποκαλύπτονται.
Ιδιαίτερα με τον οργασμό του 2005 που κατατάθηκαν πολλές χιλίαδες άδειες σε λίγες εβδομάδες πρέπει να έγινε "της παρανομίας το ξεκόλομα".
Φυσικά πέρα από τους φίλου μου τους εργολάβους, πολλά θα μιζάρισαν οι υπάλληλοι τον πολεοδομικών γραφείων.

Να δούμε σε κανένα μεγάλο σεισμό τι θα μείνει όρθιο.
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Μακρυα απο τον κωλο μας παντως !!!
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Ξανα εδω στον ενδοξο αγωνα μας ....

Ερχονται πολυ δυσκολες μερες

Ηδη αυτο φαινεται απο την προθεση του ενδοξου πρωθυπουργου μας να κυρηξει εκλογες δυο ολοκληρα ετη πριν την ληξη της τετραετιας του !!!!
 

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.118
Κριτικές
148
Like
2.729
Πόντοι
6.925
Φίλε Ντούρο
Τέτοιες λαμογιές γίνονται εδώ και πολλά χρόνια, σε όλη την Ελλάδα, απλός "τυχαία" τώρα αρχίζουνε να αποκαλύπτονται.
Ιδιαίτερα με τον οργασμό του 2005 που κατατάθηκαν πολλές χιλίαδες άδειες σε λίγες εβδομάδες πρέπει να έγινε "της παρανομίας το ξεκόλομα".
Φυσικά πέρα από τους φίλου μου τους εργολάβους, πολλά θα μιζάρισαν οι υπάλληλοι τον πολεοδομικών γραφείων.

Το μιζάρισμα δεν είναι υποχρεωτικό αφού την πλήρη ευθύνη στο τοπογραφικό την έχει ο μηχανικός και ο ιδιοκτήτης με τις υπευθυνες δηλώσεις τους η δε διασταυρωση σε παλαιες περιοχές μπορεί να γίνει μόνο από χάρτες σχεδιασμένους στο χέρι 100 φορες μικρότερης κλίμακας (αντε βγαλε ακρη) .

Να δούμε σε κανένα μεγάλο σεισμό τι θα μείνει όρθιο.
Ασχετο με την νομιμότητα της οικοδομικής αδείας.
 

xristos1974

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2008
Μηνύματα
16
Like
0
Πόντοι
0
Ολοένα και περισσότερο γίνεται φανερό από τις εξελίξεις στην οικονομιά και την σπουδή του Καραμανλή να φορτώσει το επερχόμενο ναυάγιο στον Παπανδρέου ότι οι τιμές των ακινήτων είναι εντελώς πλασματικές και κρατιούνται με τα χίλια ζόρια από την βέβαια βίαιη διόρθωση που τις περιμένει (τουλάχιστον 60% εκτιμάω εγώ). Και πολύ απλά όσο πιο πολύ κρατιούνται με το ζόρι τόσο πιο κάτω θα πέσουν νομοτελειακά. Την ίδια στιγμή ο χρυσός σπάει ξανά (και ίσως οριστικά αυτήν την φορά) το φράγμα των 1000 δολλαρίων η ουγγιά.

Αυτό που έχει να γίνει με τα ακίνητα και ιδίως με κάτι τρομερές ευκαιρίες του στυλ 100 τετραγωνικά 300 χιλιάρικα μπορεί να παρομοιαστεί μόνο με κτηνώδες πρωκτικό σεξ (από το είδος που επιτρέπει μόνο μερική χειρουργική αποκατάσταση των κατεστραμμένων σφιγκτήρων). Ακόμα είμαστε στα προκαταρκτικά γλωσσόφιλα. Ειλικρινά λυπάμαι όσους αγόρασαν τα τελευταία χρόνια. Για τους κατασκευαστές δεν έχω να πω κάτι. Άλλωστε οι περισσότεροι είχαν εισπράξει απίστευτα υπερκέρδη τα τελευταία χρόνια και δεν θα έχουν πρόβλημα. Μόνο κάτι αλεξιπτωτιστές που μπήκαν στο πανηγύρι τα 2-3 τελευταία χρόνια ή όσο εκάναν μεγάλα ανοίγματα προς το τέλος θα κλάψουν.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom