Νέα

Παράδεισος...Πράγα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα PROFONDO
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 554K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
51
Πόντοι
4.095
Μη μασατε.Μονο για να γινουν πουτανες.Να μασουν χρημα και μετα οι περισσοτερες γυριζουν πισω.

Να μασήσουμε τι?

Αδιάφορος ο λόγος που μετακινούνται δυτικά.

Εάν είναι μάλιστα μόνο και μόνο για να γίνουν πουτάνες, ακόμη καλύτερα.

Και εάν γυρίζουν και πίσω όπως λες, δεν το λέμε ούτε στον παπά.

Τις πηδάμε επί πολιτισμένου εδάφους, γλιτώνουμε τις βόλτες στα κράτη σοβιετικά απογαμήδια με ότι αρνητικό συνεπάγεται μία βόλτα σε αυτά τα μέρη και τις ξεφορτωνόμαστε κιόλας.

Perfekt!
 

akalisal

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2008
Μηνύματα
226
Κριτικές
10
Like
5
Πόντοι
11
Καλησπέρα

Θα επισκευθω την Πραγα αυριο. Μαλλον οχι για σεξοτουρισμο αλλα απο εκει θα ξεκινησει ενα τουρ (Νυρεμβεργη με το τραίνο και βλεπουμε...)

Θα ηθελα να ρωτησω αν κάποιος ξέρει ενα αξιοπρεπές Ξενοδοχιο 3-4 * αυτο που με ενφιαφέρει ειναι να εχει πρόσβαση σε συγκοινωνιες και Internet... επισης καλο 8α ειναι να μην ξεβρακωθω

Ξέρω οτι το Thread ειναι μεγάλο και εχουν ειπωθει πολλα αλλα ειναι επισης και παλιο οποτε αν εχει κανεις πληροφοριες up to date

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

akalisal

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2008
Μηνύματα
226
Κριτικές
10
Like
5
Πόντοι
11
Ειναι fully booked  :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: ευχαριστω παντως
 

ANDREIOS

Μέγας
Εγγρ.
22 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.147
Κριτικές
13
Like
1.691
Πόντοι
4.655
Φέρτε μου μπύρες φέρτε μου ούζα φέρτε μου τσέχες για Παρτούζα
 

capten-fos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2009
Μηνύματα
60
Like
0
Πόντοι
0
Απο Πράγα για Νυρεμβέργη με το τρένο?
Καημένε!

Πόσες μερούλες θα μείνεις στη Τσεχία,πόσα θες να ξοδεψεις για ξενοδοχείο και πότε πας?

Υπάρχουν πάρα πολλά και φτηνά ξενοδοχεία.Ψάξε στο www.booking.com/]http://www.booking.com/[/url]
 

aplamouareseitosite

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουλ 2009
Μηνύματα
14
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
Φτηνο αξιοπρεπές  ξενοδοχείο  με πισίνα  , δίπλα σε εμπορικό  κέντρο, που  έχει και  μετρό  για να μετακινηθείς  είναι  το Corinthia panorama..!!!
 

Netheron

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαΐ 2009
Μηνύματα
18
Like
0
Πόντοι
0
Επειδη θα παω σε λιγες μερες και εχω ψαχτει αρκετα για την πολη ως πολη και οχι ως σεξ,καλα ξενοδοχεια με πολυ καλες τιμες (60-70 ευρω) 5 αστερων αλλα 5 λεπτα με το μετρο εξω απο την παλια πολη,ειναι το Moevenpick και το Corinthia Towers.Δειτε τα κι αυτα.
Επισης αεροπορικα με 200 το ατομο + φοροι βρηκα με την Skyeurope.
Αυτα για τους υποψηφιους ταξιδιωτες...
 

cooljohn

Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2009
Μηνύματα
207
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
11
Επισης αεροπορικα με 200 το ατομο + φοροι βρηκα με την Skyeurope.
Αυτα για τους υποψηφιους ταξιδιωτες...
Μόνο που ως κλασσική budget εταιρεία, όπως η easyjet vieuling κλπ. σε χρεώνει ακόμα και... τον αέρα που αναπνέεις!! Για πρόσθεσε την ασφάλεια +19ε, από +5 έως +10 ευρώ για να κανεις τσεκιν απο το σπιτι και να επιλέξεις θέση +++++ και θα σου έρθει μία η άλλη για να πας με τσεχ!
Και βεβαίως, οι εξυπνάκηδες θα πουν, σώπα μωρέ τι να την κανω την ασφαλεια κλπ κλπ. Ναι, αλλά άμα κάτσει η στραβή και σου πούνε π.χ. η πτήση ακυρώθηκε για αύριο αλλά ΔΕΝ δικαιούσε πληρωμένη από εμάς διανυκτέρευση, ή χάσαμε τις βαλίτσες σου αλλά δε σου δινουμε μία γιατί ΔΕΝ είχες ασφαλιστεί, τότε αρχίζουν οι μανούρες και τα μπινελίκια του ελληνάρα, γιατί ΠΑΝΤΑ φταίνε οι άλλοι και όχι εμείς!
Γιαυτό λοιπόν, μην μένετε στις εντυπώσεις, αλλά ψάχτε καλά τι αγοράζετε με αυτά που δίνετε και τι καλύψεις και υπηρεσίες έχετε, γιατί πολλές φορές το φτηνό, τελικά μπορεί να είναι και ακριβότερο  ;)
 

gagas

Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2005
Μηνύματα
85
Κριτικές
2
Like
28
Πόντοι
0
φιλε εχω παει 5 φορες μεskyeurope ακομα και με τιν ασφαλεια η τιμες της ειναι οι χαμιλοτερες ΜΑΚΡΑΝ......
 

geo69

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιαν 2007
Μηνύματα
509
Κριτικές
5
Like
417
Πόντοι
26

Ταξιδευεις με 98 ευρο για Πραγα με επιστροφη, με Czech Airlines.
Πολυ καλη και η Sky Europe την εχω τιμησει πανω απο 10 φορες αλλα παει κατα διαολου με τις καθυστερησεις τις. Απο τα 22 αεροπλανα που ειχε εμεινε με 4 και τα εχει συνεχεια να πετανε.... Κατι ξερω σε αυτα...

 

psolias13

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2009
Μηνύματα
40
Like
0
Πόντοι
0
Καλησπέρα

Θα επισκευθω την Πραγα αυριο. Μαλλον οχι για σεξοτουρισμο αλλα απο εκει θα ξεκινησει ενα τουρ (Νυρεμβεργη με το τραίνο και βλεπουμε...)

Θα ηθελα να ρωτησω αν κάποιος ξέρει ενα αξιοπρεπές Ξενοδοχιο 3-4 * αυτο που με ενφιαφέρει ειναι να εχει πρόσβαση σε συγκοινωνιες και Internet... επισης καλο 8α ειναι να μην ξεβρακωθω

Ξέρω οτι το Thread ειναι μεγάλο και εχουν ειπωθει πολλα αλλα ειναι επισης και παλιο οποτε αν εχει κανεις πληροφοριες up to date

Ευχαριστω εκ των προτερων

τελικα τη εγινε αδερφε πηγες πραγα? που εμεινες? κοριτσια υπηρεσιες εντυπωσεις τιμες?
 

solitonios

Τιμημένος
Εγγρ.
4 Οκτ 2005
Μηνύματα
2.011
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
16

Ταξιδευεις με 98 ευρο για Πραγα με επιστροφη, με Czech Airlines.
Πολυ καλη και η Sky Europe την εχω τιμησει πανω απο 10 φορες αλλα παει κατα διαολου με τις καθυστερησεις τις. Απο τα 22 αεροπλανα που ειχε εμεινε με 4 και τα εχει συνεχεια να πετανε.... Κατι ξερω σε αυτα...


Kάποιος τα έχει πει πριν από 1,5 χρόνο

Κοίτα κι www.bourdela.tv/component/option,com_smf/Itemid,250/topic,24430.msg372775#msg372775]εδώ[/url]

Όπως διαπιστώνεις κι άλλοι γνωρίζουν  ;)
 

akalisal

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2008
Μηνύματα
226
Κριτικές
10
Like
5
Πόντοι
11
Αυτη τη στιγμη γράφω απο Πραγα στο μπαρ του diplomat εκλεισα μεσω ιντερνετ με 30 € τη βραδια περιπου ειναι 4 * αλλα λιγο μακρια απο τη παλια πολη και τα ρεστα αλλα αξιοπρεπεστατο. ΜΑΚΡΙΑ απο το Denisa που ισχυριζεται οτι ειναι 4 * αλλα δεν ειναι ουτε 2!!! και ειναι και μακρια απο τη πολη. Το Κ5 τωρα που το τιμησα το προηγουμενο Σαββατο δεν ειναι ουτε τιποτα wow ουτε ιδιαιτερα φθηνο.. ΑΛΛΑ! ειναι κατι διαφορετικο. Ενα πολυ πολυ οργανωμενο στουντιο βρηκα τον Ελληνα που δουλευει εκει και με εκανε να νοιωσω πολυ ανετα (δεν τον λενε Στελιο - δεν θυμαμαι το ονομα του) Πολυ ωραιος χωρος καθαροτατος οχι με τα τρομερα μουνια 7αρια με 8αρια ισως και κανα δυο 10αρια. Πολυ οργανωση! Νοικοκυρεμενη επιχειρηση. κατω απο τα τραπεζια εχουν συρομενες οθονες αφης οπου μπορεις να δεις ποια κοριτσια ειναι διαθεσιμα τη συγκεκριμενη μερα τιμες τα παντα!! Για μενα ειναι ενας συνδιασμος Στριπ - Στουντιο η κατι τετοιο. Εκει μεσα χαλασα για μια ωρα και κατι ποτα γυρω στα 200€ να ξερετε οτι τα ποτα για τις κοπελες δεν χρωνονται παραπανω οπως στα δικα μας στριπ και ειναι ΚΑΝΟΝΙΚΑ ποτα!

Οσο για την Πραγα σαν πολη. Ειχα την τυχη να εχω μια πολυ καλη συνοδο (οχι επαγγελματια) η οποια ηξερε την γλωσσα αλλα λιγα πραγματα απο την Πολη και ετσι με ξεναγησε ρωτωντας!!! Ειχε και αυτο τη χαρη του.. Φεφυρα του Καρολου τα ξερετε.. Μια Ξεκωλιαρα εκει οπου επαιζε κιθαρα μου πουλησε το cd της για 300 κορωνες περιπου 12€ και ηταν ΑΔΕΙΟ!!!! :headbang: Δεν κλαιω τα λεφτα αλλα ηθελα πολυ να παρω μαζι μου τη μουσικη της....

Αν σας αρεσει ο τζογος επισκεφτειτε ενα απο τα δεκαδες καζινο. Ειναι σαν τις δικες μας Λεσχες Εγω κερδισα περιπου 5000 κορωνες  :grin: Για φαγητο πηγα σε ενα εστιατοριο κοντα στο διασημο ρολοι δεν συγκρατησα ονομα οπου με γδαρανε λιγο (περιπου 1200 κορωνες) για 2 ατομα το φαγητο ομως ηταν καλο.

Επισης επισκεφτηκα μια υπογεια pub στη παλια πολη αμεσως μετα τη γεφυρα του Καρολου (legend) οπου ηπια μπυρες με Αγγλους και γενικα γελασα πολυ. Η μερα εκλεισε με τι αλλο? Jazz!!! Jazz Dock το ονομα του μαγαζιου οπου επαιζε μια μπαντα με νεα παιδια και τη συμμετοχη μιας Νοτιο Αφρικανης ΘΕΑΣ!! Αγορασα το δισκο τους αυτη τη φορα δεν ηταν αδειο....
Ο χωρος απλα υπεροχος με ωραιο φωτισμο αλλα να πατε σχετικα νωρις η καντε κρατηση αν θελετε να βρειτε τραπεζι.

Συνοπτικα η Πραγα θα μου αφησει μια γλυκια αναμνηση.. Σιγουρα θα την ξανα τιμησω αν και δεν ειμαι φαν της Κεντρικης Ευρωπης. Ειναι μια γραφικη οαση κατι διαφορετικο κατι μαγικο. Θα την προτεινα ανεπιφυλακτα οχι μονο για τον σεξοτουρισμο. Εξαλλου δεν μπορω να φερω αποψη καθως ειχα παρεα και μαλιστα για μενα δεν 8α μπορουσε να ειναι καλυτερη ρωτηστε αλλους που εχουν εκοικοιωθει περισοττερο. Η εντυπωση που μου εμεινε εμενα ειναι οτι πρεπει να ξερετε τι παιζει για να αποφυγετε τις φολες και για μην πληρωσετε ενα σκασμο λεφτα γιατι αυτο μπορειτε ανετα να το κανετε και στην Ελλαδα..

Οι Τσεχοι σαν λαος ειναι ευγενικοι σε γενικες γραμμες αλλα δεν λειπουν τα λαμογια....
Τελος θα ηθελα να ευχαριστησω ολους οσους γραφουν σε αυτο το φορουμ και μπορουμε να παρουμε μια ιδεα πριν ερθουμε σε αυτη τη πολη και κυριως το Νεαρχο. Αν και η αποψη μου ειναι οτι η Πραγα δεν περιγραφεται με λογια γιατι ο καθενας βιωνει διαφορετικα μια εμπειρια.

ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Στα Ταξι και στο πορτοφολι σας!!!!!

τελικα τη εγινε αδερφε πηγες πραγα? που εμεινες? κοριτσια υπηρεσιες εντυπωσεις τιμες?
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
Τελος θα ηθελα να ευχαριστησω ολους οσους γραφουν σε αυτο το φορουμ και μπορουμε να παρουμε μια ιδεα πριν ερθουμε σε αυτη τη πολη και κυριως το Νεαρχο. Αν και η αποψη μου ειναι οτι η Πραγα δεν περιγραφεται με λογια γιατι ο καθενας βιωνει διαφορετικα μια εμπειρια.

Σε ευχαριστώ και εγώ με τη σειρά μου για το update από το πρόσφατο ταξίδι σου.

Και φυσικά στο σχόλιό σου έχεις απόλυτο δίκιο, ο κάθε ένας βιώνει με τελείως διαφορετικό τρόπο μια εμπειρία.

Καλό ταξίδι …
 

johngeorgie

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιαν 2009
Μηνύματα
610
Like
10
Πόντοι
6
Απο οτι καταλαβα πολλα απο αυτα τα σεξκλαμπ-στριπτιζαδικα ειναι αρκετα ακριβα και πλησιαζουν ελληνικες τιμες. Απο οτι διαβασα το σουιτπαρανταις πρεπει να ειναι αρκετα φθηνο. Διαβασα για ορισμενα διαμερισματα-στουντιο που λεγονται privat και οι κοπελες ειναι πιο φθηνες εκει. Μηπως υπαρχει καμια πληροφορια για αυτα? Ειναι ευκολο να τα βρεις αν δεν μιλας αγγλικα? Εχουν ομορφες κοπελες? Μπορεις να συνεννοηθεις? Τι τιμες εχουν? Θελω να ρωτησω αν υπαρχει κανενα FKK στην Πραγα σε στυλ Γερμανιας? Ευχαριστω πολυ.
 

Lucent51

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Σεπ 2008
Μηνύματα
14.679
Κριτικές
36
Like
149
Πόντοι
2.046
Απο οτι καταλαβα πολλα απο αυτα τα σεξκλαμπ-στριπτιζαδικα ειναι αρκετα ακριβα και πλησιαζουν ελληνικες τιμες. Απο οτι διαβασα το σουιτπαρανταις πρεπει να ειναι αρκετα φθηνο. Διαβασα για ορισμενα διαμερισματα-στουντιο που λεγονται privat και οι κοπελες ειναι πιο φθηνες εκει. Μηπως υπαρχει καμια πληροφορια για αυτα? Ειναι ευκολο να τα βρεις αν δεν μιλας αγγλικα? Εχουν ομορφες κοπελες? Μπορεις να συνεννοηθεις? Τι τιμες εχουν? Θελω να ρωτησω αν υπαρχει κανενα FKK στην Πραγα σε στυλ Γερμανιας? Ευχαριστω πολυ.

 

Koukouloforos

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2008
Μηνύματα
179
Like
31
Πόντοι
1
Παιδια, ποια ειναι τα "χλιδατα" ξενοδοχεια στην Πραγα?
Σκεφτομαι να παω ενα τριημερο και θελω να μεινω σε καλο ξενοδοχειο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom