Νέα

Παράδεισος...Πράγα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα PROFONDO
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 555K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

petrrr

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2005
Μηνύματα
159
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
εΠΕΙΔΗ ΘΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΩ ΤΟ ΚΑΛΚΑΙΡΙ ΤΗΝ ΠΡΑΓΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝ ΚΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΒΡΩ ΤΡΑΝΣΕΞΟΥΑΛ ΕΓΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΗ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΡΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΣΥΧΝΑΖΟΥΝ ΑΣΙΑΤΙΚΑ ΤΡΑΝΣ. ΔΙΑΒΑΣ ΤΟ ΦΟΡΟΜ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΝΒΓΑΛΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ
 

solitonios

Τιμημένος
Εγγρ.
4 Οκτ 2005
Μηνύματα
2.011
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
16
εΠΕΙΔΗ ΘΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΩ ΤΟ ΚΑΛΚΑΙΡΙ ΤΗΝ ΠΡΑΓΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝ ΚΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΒΡΩ ΤΡΑΝΣΕΞΟΥΑΛ ΕΓΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΗ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΡΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΣΥΧΝΑΖΟΥΝ ΑΣΙΑΤΙΚΑ ΤΡΑΝΣ. ΔΙΑΒΑΣ ΤΟ ΦΟΡΟΜ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΝΒΓΑΛΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ

Τα κεφαλαία γράμματα απαγορεύονται
Α δεν τροποποιήσεις το μήμυμά σου στα επόμενα 30 λεπτά θ;α το διαγράψω


Η Τσεχία είναι ο Παράδεισος με γυναίκες αν θες trans καλύτερα τράβα στην Ταυλάνδη!
 

petrrr

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2005
Μηνύματα
159
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
Σορρυ, για τα κεφαλαια. Δεν μιλαω για παραδεισο. Μιλαω αν ξερει κανεις εαν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα στην πραγα. αλλωστε πολλα κοριτσια στη βιομηχανια ειναι τρανσ και το κρυβουν.
 

geo70

Μέλος
Εγγρ.
2 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.079
Like
58
Πόντοι
16
Καλά το ψάχνεις trans στη Πράγα είναι σαν να σου χαρίζουν μια φεράρι και να λες "εγώ μόνο λάντα οδηγάω" Οκ ! περί ορέξεως .....
Απο ξενοδοχεία υπάρχουν παντού και για όλες τις τσέπες , μη προτιμάτε τα πολύ φτηνά γιατί συνήθως είναι άθλια , για μονόκλινο μια τιμή γύρω στα 40 ευρώ είναι value for money , τέτοιου τύπου ξενοδοχεία έχουν 1-2 pcάκια στη reception για free χρήση internet . Όσο πιο κεντρικά βρείτε ξενοδοχείο τόσο πιο ακριβό θα είναι αλλά γλυτώνεται χρήματα σε μετακινήσεις , αντίθετα τα λίγο πιο απομακρισμένα είναι πιο φτηνά , πιο ήσυχα και με καλύτερο service . Μια περιοχή που προτείνω είναι πίσω απο το κάστρο , κοντά στο περιφεριακό (Praha 5) , έχει σίγουρα metro , μπορείς σε 20-25` να κατέβεις στο κέντρο με τα πόδια , έχουν πολύ καλή θέα , πολύ πιο φτηνά εστιατόρια (αποφύγεται τα τουριστικά του κέντρου , έχουν μέχρι και 4πλάσιες τιμές) . Σχετικά με το σπορ μας , είναι πολύ οργανωμένο , τεράστια γκάμα επιλογών , και φυσικά το internet το πιο κατάλληλο εργαλείο .
 

petrrr

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2005
Μηνύματα
159
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
να υποθεσω δηλαδη ότι δεν κυκλοφορουν λαντα στην πραγα.........
 

Lucent51

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Σεπ 2008
Μηνύματα
14.679
Κριτικές
36
Like
149
Πόντοι
2.046

petrrr

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2005
Μηνύματα
159
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
Γενικα στην Πραγα είναι ευκολεσ οι γνωριμίες εκτος επαγγελματιών? σε νορμαλ κλαμπ παιζει να γνωρισεις κορασιδες?
 

Lucent51

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Σεπ 2008
Μηνύματα
14.679
Κριτικές
36
Like
149
Πόντοι
2.046
Γενικα στην Πραγα είναι ευκολεσ οι γνωριμίες εκτος επαγγελματιών? σε νορμαλ κλαμπ παιζει να γνωρισεις κορασιδες?

Στην Πραγα βρισκεις κυριως τουριστες σε κλαμπ. Οι ντοπιες πανε σε πιο ησυχα μερη και πρεπει να ξερης που ειναι αυτα. Δεν πιστευω οτι ειναι ευκολο να γνωρισης κορασιδες για κρεβατι σε μερικες ωρες. Ακομα και στα νησια το καλοκαιρι θελει δουλεια η υποθεση.

Με τα ιδια χρηματα που θα δωσης για ποτα, φαγητο και εισοδους, μπορης να πας στο Κ5 για μια ωρα και να διαλεξης μωρο.
 

petrrr

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2005
Μηνύματα
159
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
καταλαβ α αρχηγε. μουφα δηλ. η φαση. σε ευχαριστω παντως για την βοηθεια σου
 

cooljohn

Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2009
Μηνύματα
207
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
11
Νομίζω ότι έχεις πιάσει στο 100% το νόημα.
Ούτε σεξ ούτε τίποτα κύριοι. Να κοιμόμουν μόνο δίπλα της. Να ακουμπούσα το δέρμα της, να ανέπνεα την αναπνοή της.
respect! υποκλίνομαι καταρχήν για αυτές τις απόψεις-ατάκες σας αγαπητοί...
και ένοιωθα μοναχικός "μαλάκας" όταν περνούσα κι εγώ ανάλογες φάσεις κατά καιρούς...
θερμά συγχαρητήρια για τις παραθέσεις σας και τις πολύτιμες πληροφορίες.
και η ερώτηση του ξενέρη τώρα! όταν στην παρέα παίζουν και θηλυκά, που πάμε για όμορφα και ωραία πικάντικα βράδυα; θηλυκά οκ, ελληνίδες αλλά όχι ελεεινίδες μυξοπαρθενομπαζοβλαμμένες  :P  :2funny:
απαραίτητη προϋπόθεση βέβαια, να μην είναι στεγνό γαμομάγαζο, όπως αντιλαμβάνεστε, αλλά να παίζει έντονα το στοιχείο του σόου.
π.χ. to Captain Nemo στην παλιά πόλη που ξετρύπωσα ψάχνωντας λέει τίποτα, ή απλώς είναι μόνο η διακόσμηση σούπερ και διαφορετική; κάτι σε sex show - sex theater κλπ.
επίσης για το big sister που αναφερθηκε, το βρήκα ψάχνωντας για σουινγκ-οκαταστάσεις, έτσι για να πάρουμε και καμμιά εμπειρία (καμμιά ιδέα;;;) αλλά από ότι φαίνεται ήταν online voyeur-μπουρδελοκατάσταση... στο site του δε βλέπω κίνηση οπότε φαίνεται πως δεν παίζει πλέον.
ευχαριστώ συναγωνιστές!
 

Lucent51

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Σεπ 2008
Μηνύματα
14.679
Κριτικές
36
Like
149
Πόντοι
2.046
respect! υποκλίνομαι καταρχήν για αυτές τις απόψεις-ατάκες σας αγαπητοί...
και ένοιωθα μοναχικός "μαλάκας" όταν περνούσα κι εγώ ανάλογες φάσεις κατά καιρούς...
θερμά συγχαρητήρια για τις παραθέσεις σας και τις πολύτιμες πληροφορίες.
και η ερώτηση του ξενέρη τώρα! όταν στην παρέα παίζουν και θηλυκά, που πάμε για όμορφα και ωραία πικάντικα βράδυα; θηλυκά οκ, ελληνίδες αλλά όχι ελεεινίδες μυξοπαρθενομπαζοβλαμμένες  :P  :2funny:
απαραίτητη προϋπόθεση βέβαια, να μην είναι στεγνό γαμομάγαζο, όπως αντιλαμβάνεστε, αλλά να παίζει έντονα το στοιχείο του σόου.
π.χ. to Captain Nemo στην παλιά πόλη που ξετρύπωσα ψάχνωντας λέει τίποτα, ή απλώς είναι μόνο η διακόσμηση σούπερ και διαφορετική; κάτι σε sex show - sex theater κλπ.
επίσης για το big sister που αναφερθηκε, το βρήκα ψάχνωντας για σουινγκ-οκαταστάσεις, έτσι για να πάρουμε και καμμιά εμπειρία (καμμιά ιδέα;;;) αλλά από ότι φαίνεται ήταν online voyeur-μπουρδελοκατάσταση... στο site του δε βλέπω κίνηση οπότε φαίνεται πως δεν παίζει πλέον.
ευχαριστώ συναγωνιστές!

Στο Captain Nemo μην περιμενης μαμηση. Ειναι μονο στριπτιζαδικο για κανενα ποτο, αλλα προσοχη γιατι ειναι επαγγελματιες στο να στα παιρνουν απο το πορτοφολι. Το Big Sister ειναι αλλο θεμα. Εγω δεν θα πηγαινα γυναικα εκει μεσα. Δεν ειναι ευκολο να εχεις γυναικες μαζι σου, οσο ανετες και να το παιζουν, και να πας σε τετοια μερη διαλογης. Εκει πας για να διαλεξης μωρο και να το μαμησης σε δωματια του μαγαζιου. Μεταμφιεσμενα μπουρδελα δηλαδη. Τα πιο ανετα ειναι το Κ5 και το Darling
 

cooljohn

Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2009
Μηνύματα
207
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
11
Ευχαριστώ πολύ Lucent για την απαντηση σου. Ούτε κι εγω θα πηγαινα στη μεγαλη αδερφη όπως είδα τα κόζια ότι ήταν, με η χωρις θηλυκο... απλώς έκανα το σχόλιο γιατι αναφερθηκε προηγουμενως αυτο το στυλ μαγαζιου.
αν καταλαβα καλα, δεν υπαρχει κατι διαφορετικό σε σοου (με ή χωρις "μετα"); ειναι όλα συνομωταξίας απλώς στριπ και τιποτα ιδιαίτερο ή στριπ+μετά αλλά και πάλι χωρις ιδιαίτερο σόου;
ευχαριστώ
 

cooljohn

Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2009
Μηνύματα
207
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
11
Απογοήτευση...Πράγα...
Τα περάσαμε όμορφα όμορφα όμορφα λαλαλα
Τις ωραίες γυναίκες δεν είδα, ΟΥΤΕ στην καθημερινή ζωή, στους δρόμους στα μαγαζιά κλπ ΟΥΤΕ στα θεωρητικά από τα καλύτερα "καμπαρέ" δηλ. Darling και Go-Go.
Σόρυ guys και γνώστες λάτρεις, αλλά η μικρή, ελάχιστη εμπειρία μου, λέει ότι τα πράγματα είναι ΠΟΛΥ υπερτιμημένα, θεωρητικά αλλά και πρακτικά.  :(
Θεωρητικά: γιατί όπου κι αν πήγα επί 4 ημέρες, στην ευρύτερη περιοχή της παλιάς πόλης δεν είδα την παρέλαση των θεικών γυναικών, ούτε στο δρόμο, ούτε σε καφέ, ούτε σε εστιατόρια, εμπορικά κέντρα κλπ κλπ. Μήπως σκάνε μύτη από τις εργατικές πολυκατοικίες;  :P
Πρακτικά: γιατί στο σούπερ τοπ γαμάω μαγαζί Darling, τα κορίτσια ήταν από ψιλομέτρια έως καλά και 1-2 πολύ καλά ΚΑΙ 40 ευρά για table dance; χελόooooου!!! να τρελαθώ τώρα ή σε λίγο;
Το μαγαζί ψιλοάκυρο, δυόροφο, με μια πίστα 2x3 (κυριολεκτώ!) για να χορεύουν 3 άκυρες γκόμενες και καλά καν-καν της κακιάς ώρας και άλλα τραγελαφικά "σόου"...
Πρακτικά νο2: 120 το μισάωρο; να ξανατρελαθώ τώρα ή αργότερα; Για να μην πω για τον χάλια DJ και τα 6 ευρά είσοδο ΧΩΡΙΣ ποτό και άλλα τόσα για μια μπύρα... Κατά την ταπεινή μου γνώμη, κακό value for money...
Ακόμη και σε Β Γ μπουρδελάδικα φουλ στα μπάζα, όπως το sweet paradise, μουφα η δουλειά, φαίνεται φθηνός τιμοκατάλογος, αλλά μετά αρχίζουν τα έξτρα και άστα να πάνε.
Γενικότερα, μου δώθηκε μια αίσθηση αρπακόλα και παπατζιλίκι να στα πάρω, όχι μόνο στα κωλόμπαρα, αλλά γενικότερα.
Ωραία πόλη, δε λέω, αλλά για λίγο, γιατί παθαίνεις... overdose μεσαίωνα  :grin: Δε νομίζω όμως ότι είναι για φθηνό σεξοτουρισμό... Τουλάχιστον όχι για όποιον πάει για λίγες μέρες και μπει στο mainstream της κατάστασης. Άμα έχεις άκρες, γνωριμίες, μπαρμπάδες, κουμπάρους και ξαδέρφια, μπορεί  ;)
 

Επισκέπτης
Συγγνώμην, ἀλλὰ τίποτε εἰς τὸν βῖον δὲν εἶναι εὔκολον, οὔτε εὐθυνόν. Ἐνδεχομένως εἴχατε λίαν μεγάλας προσδοκίας.

Πάντως τὸ ἐπίπεδον τοῦ ἐπὶ χρήμασι ἔρωτος ἐν Πράγᾳ εἶναι ἀνώτερον αὐτοῦ τοῦ ἐν Ἀθῆναις (τὸ ὁποῖον, παρὰ τὰς μεμψιμοιρίας μας, εἶναι ὑψηλόν).



Λοιπόν, δεδομένου ότι παρατηρείται αξιοσημείωτη έλλειψη πληροφορήσεως για έναν τόπο ο οποίος έχει το όνομα, αλλά μάλλον όχι και τη χάρη, ας καταθέσω την εμπειρεία μου. Τα δεδομένα όμως είναι κάπως παλιά και ανάγονται στην προ 5μήνου επίσκεψή μου.

Για τον τουρίστα διαφημίζονται 2 μέρη, τα οποία θα μπορούσαν να χαρακτηρισθούν "στούντιο" με την Ελληνική ορολογία. Πρόκειται για το sweet paradise και το dessert. Μετά από σύντομη έρευνα στο world sex guide αποφάσισα να τιμήσω το δεύτερο. Σημειωτέο ότι είχα πολύ λίγο χρόνο στη διάθεσή μου.

Το dessert είναι μια ωραία βίλλα λίγο απόκεντρη. Μεγάλοι χώροι, ευγενέστατη τσατσά (η οποία άνετα θα μπορούσε να βγάλει μεροκάματο εκεί). Το κατάστημα διαθέτει (διέθετε τότε) μόνο 7 κορίτσια τα οποία παραλλήλως κάνουν και επισκέψεις, οπότε ανά πάσα στιγμή υπάρχουν μόνο 2-3 στο κατάστημα. Απ' όσο ξέρω όλες οι κοπέλες είναι από την Ουκρανία.

Το σπίτι διαθέτει πλήρες μπαρ και χώρο για pole dancing. Μετά από 2 ποτάκια και λίγο μπλα μπλα επέλεξα τη Σβετλάνα, ψηλή, μελαχροινή, με πεσμένο στήθος αλλά κατά τα άλλα ωραίο σώμα, συμφωνήσαμε για 80 ευρώ για μια ωρίτσα και αποσυρθήκαμε σε δωμάτιο του 1ου ορόφου.

Γενικά πολύ καλή εξυπηρέτηση, η μια ώρα ήταν πραγματικά μια ώρα, 2 φορές τελέιωμα μετά από ποικιλία στάσεων και περιποιήσεων. Η Σβετλάνα είναι αστεράκι, αλλά το πρόβλημα είναι ότι δεν τη βλέπω πια στο site του μαγαζιού.

Δεν νομίζω ότι μπορείς να βρεις κάτι παρόμοιο σε στούντιο στην Ελλάδα, αν και η τιμή ήταν τσιμπημένη (για πρώην σοσιαλιστική χώρα).

Σε ό,τι αφορά τώρα τα γενικώτερα ερωτήματά:

1. Οι κοπέλες που δουλεύουν σε στούντιο/σπιτάκια κάνουν και επισκέψεις σε ξενοδοχεία. Μάλιστα η χρέωση του dessert είναι ακριβώς η ίδια. Από αυτό συμπεραίνω ότι δεν θα υπάρχει ιδιαίτερο πρόβλημα να έρθει μια κοπέλα σε δωμάτιο ξενοδοχείου.

2. Δεν άκουσα, ούτε είδα τίποτα περί εγκληματικότητας, με μια εξαίρεση: το χόρτο είναι ιδιαίτερα διαδεδομένο και ο τουρίστας προσεγγίζεται από πωλητές. Προσοχή μη γίνει καμμία βλακεία.

3. Ομοίως, δεν άκουσα, ούτε διεπίστωσα κάτι για προβλήματα με αστυνομία.

Για περισσότερες πληροφορίες :
Y.Γ. Τώρα βλέπω ότι η τιμή ανέβηκε στα 90 ευρώ/ώρα. Οι Τσέχοι νομίζουν ότι είναι πλούσιοι, και αυτό είναι πάντα ένα πρόβλημα.
 

Lucent51

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Σεπ 2008
Μηνύματα
14.679
Κριτικές
36
Like
149
Πόντοι
2.046
Απογοήτευση...Πράγα...
Τα περάσαμε όμορφα όμορφα όμορφα λαλαλα
Τις ωραίες γυναίκες δεν είδα, ΟΥΤΕ στην καθημερινή ζωή, στους δρόμους στα μαγαζιά κλπ ΟΥΤΕ στα θεωρητικά από τα καλύτερα "καμπαρέ" δηλ. Darling και Go-Go.
Σόρυ guys και γνώστες λάτρεις, αλλά η μικρή, ελάχιστη εμπειρία μου, λέει ότι τα πράγματα είναι ΠΟΛΥ υπερτιμημένα, θεωρητικά αλλά και πρακτικά.  :(
Θεωρητικά: γιατί όπου κι αν πήγα επί 4 ημέρες, στην ευρύτερη περιοχή της παλιάς πόλης δεν είδα την παρέλαση των θεικών γυναικών, ούτε στο δρόμο, ούτε σε καφέ, ούτε σε εστιατόρια, εμπορικά κέντρα κλπ κλπ. Μήπως σκάνε μύτη από τις εργατικές πολυκατοικίες;  :P
Πρακτικά: γιατί στο σούπερ τοπ γαμάω μαγαζί Darling, τα κορίτσια ήταν από ψιλομέτρια έως καλά και 1-2 πολύ καλά ΚΑΙ 40 ευρά για table dance; χελόooooου!!! να τρελαθώ τώρα ή σε λίγο;
Το μαγαζί ψιλοάκυρο, δυόροφο, με μια πίστα 2x3 (κυριολεκτώ!) για να χορεύουν 3 άκυρες γκόμενες και καλά καν-καν της κακιάς ώρας και άλλα τραγελαφικά "σόου"...
Πρακτικά νο2: 120 το μισάωρο; να ξανατρελαθώ τώρα ή αργότερα; Για να μην πω για τον χάλια DJ και τα 6 ευρά είσοδο ΧΩΡΙΣ ποτό και άλλα τόσα για μια μπύρα... Κατά την ταπεινή μου γνώμη, κακό value for money...
Ακόμη και σε Β Γ μπουρδελάδικα φουλ στα μπάζα, όπως το sweet paradise, μουφα η δουλειά, φαίνεται φθηνός τιμοκατάλογος, αλλά μετά αρχίζουν τα έξτρα και άστα να πάνε.
Γενικότερα, μου δώθηκε μια αίσθηση αρπακόλα και παπατζιλίκι να στα πάρω, όχι μόνο στα κωλόμπαρα, αλλά γενικότερα.
Ωραία πόλη, δε λέω, αλλά για λίγο, γιατί παθαίνεις... overdose μεσαίωνα  :grin: Δε νομίζω όμως ότι είναι για φθηνό σεξοτουρισμό... Τουλάχιστον όχι για όποιον πάει για λίγες μέρες και μπει στο mainstream της κατάστασης. Άμα έχεις άκρες, γνωριμίες, μπαρμπάδες, κουμπάρους και ξαδέρφια, μπορεί  ;)

Εγω τα εχω πει, αλλα ποιος ακουει ????. Καλυτερα να κατσεις Αθηνα και να γυρισεις τα στουντιο και μπουρδελα. Πιο φτηνα θα σου ερθουν !!!.
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
51
Πόντοι
4.095
Εγω τα εχω πει, αλλα ποιος ακουει ????. Καλυτερα να κατσεις Αθηνα και να γυρισεις τα στουντιο και μπουρδελα. Πιο φτηνα θα σου ερθουν !!!.

Απλά τα πράγματα...go west!

Οι εκλεκτές τσέχες έχουν μετακινηθεί δυτικά. (βλ. Μόναχο)

Οι εκλεκτές σλοβάκες έχουν μετακινηθεί επίσης δυτικά. (βλ. Βιέννη)

 

nikolas80

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2006
Μηνύματα
75
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
κοιτα η πραγα κραταει ακομα τον τιτλο της τοπ πουτανουπολης εξαιτιας των προηγουμενων ετων που πηδουσες με ελαχιστα χρηματα και εβρισκες και φοβερες γυναικες που δεν ειχαν φυγει ακομα απο τσεχια.επισης ειναι λογικο σε μια χωρα με χαμηλο βιοτικο επιπεδο ,τιγκα στις εργατικες πολυκατοικιες και στους απορους να μη συναντας το κλασικο ελλεηνικο φαινομενο καποια να βγαινει για ψωμι στο φουρνο και να εχει βαλει οτι πιο ξεκολο εχει,καλα κιλο μεικ απ,γυαλια,μποτες,αλυσιδεσ,μυδια ξυδια.Αν προσεξες παντως απο φυσικη ομορφια την εχουν αφθονη χωρις να προκαλουν.και εν τελει με μερικα εκατομυρια καβλωμενους φασαριοζους ιταλους αγλλους ελληνες στο ιστορικο κεντρο δε νομιζω οι ιδιες να το εχουν κανει στεκι τους.αντιθετα στα εμπορικα εκτος κεντρου η κατασταση ειναι καλυτερη.τωρα για τις τιμες τι να πω, ο κουκος αηδονι οπως λες αν και το νταρλινγκ για μενα ειναι καταπληκτικο μαγαζι αν εχεις πορτοφολι,σκεψου μονο οτι οι γκομενες που ειναι ανωτερου επιπεδου απο τα δικα μας στριπτιτζαδικα πηδιουνται κιολας με κανα 100αρικο και αναρωτησου εδω που ειναι η χωρα του μακακα ποσαμ θα εδινες για να πηδηξεις μερικες φιρμες των αντιστοιχων χωρων.θα εδινες κανα χιλιαρικο με τα σχετικα ποτα χωρους και θα το επεζες και μουρη στα φιλαρακια σου.επισης την τιμη την οριζει η ζητηση και στα τουριστομερη ο κλασικος ο μαλακας ο αγγλοτουριστας
 

cooljohn

Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2009
Μηνύματα
207
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
11
κοιτα η πραγα κραταει ακομα τον τιτλο της τοπ πουτανουπολης εξαιτιας των προηγουμενων ετων που πηδουσες με ελαχιστα χρηματα και εβρισκες και φοβερες γυναικες που δεν ειχαν φυγει ακομα απο τσεχια.επισης ειναι λογικο σε μια χωρα με χαμηλο βιοτικο επιπεδο ,τιγκα στις εργατικες πολυκατοικιες και στους απορους να μη συναντας το κλασικο ελλεηνικο φαινομενο καποια να βγαινει για ψωμι στο φουρνο και να εχει βαλει οτι πιο ξεκολο εχει,καλα κιλο μεικ απ,γυαλια,μποτες,αλυσιδεσ,μυδια ξυδια.Αν προσεξες παντως απο φυσικη ομορφια την εχουν αφθονη χωρις να προκαλουν.και εν τελει με μερικα εκατομυρια καβλωμενους φασαριοζους ιταλους αγλλους ελληνες στο ιστορικο κεντρο δε νομιζω οι ιδιες να το εχουν κανει στεκι τους.αντιθετα στα εμπορικα εκτος κεντρου η κατασταση ειναι καλυτερη.τωρα για τις τιμες τι να πω, ο κουκος αηδονι οπως λες αν και το νταρλινγκ για μενα ειναι καταπληκτικο μαγαζι αν εχεις πορτοφολι,σκεψου μονο οτι οι γκομενες που ειναι ανωτερου επιπεδου απο τα δικα μας στριπτιτζαδικα πηδιουνται κιολας με κανα 100αρικο και αναρωτησου εδω που ειναι η χωρα του μακακα ποσαμ θα εδινες για να πηδηξεις μερικες φιρμες των αντιστοιχων χωρων.θα εδινες κανα χιλιαρικο με τα σχετικα ποτα χωρους και θα το επεζες και μουρη στα φιλαρακια σου.επισης την τιμη την οριζει η ζητηση και στα τουριστομερη ο κλασικος ο μαλακας ο αγγλοτουριστας
φίλε, εν πολλοίς συμφωνώ μαζί σου σε αυτά που αναφερεις.
διαφωνώ στο ότι οι γκόμενες στα στριπο-μπουρδέλα είναι εκθαμβωτικές θεογκόμενες κλάσεις ανώτερες από αυτές που είναι εδώ. συμφωνώ όμως ότι με 100κάτι, αντί για ενα φραποπριβέ, μπριζολιάζεσαι κανονικά για ένα μισαωράκι, αυτό δεν παιζει εδω  ;)  αλλα όπως έχει ξαναειπωθεί δεκάδες φορές σε διαφορα τοπικς εδω, για όλα φταιει το συστημα!
όπως ειπα όμως και στο προηγούμενο ποστ μου, δες το mainstream: o τουριστας τι παιρνει εδω, τι παιρνει στην πραγα, τι παιρνει στο βερολινο π.χ. και με τι κοστος  ;)
προτεινω λοιπον να μετονομάσουμε το τοπικ σε ΠΡΩΗΝ παραδεισος Πραγα, αφού ούτε από ποιοτητα ουτε από τιμες είναι πλέον  :grin:
 

Kurwa

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2008
Μηνύματα
511
Like
6
Πόντοι
6
Απλά τα πράγματα...go west!

Οι εκλεκτές τσέχες έχουν μετακινηθεί δυτικά. (βλ. Μόναχο)

Οι εκλεκτές σλοβάκες έχουν μετακινηθεί επίσης δυτικά. (βλ. Βιέννη)

Μη μασατε.Μονο για να γινουν πουτανες.Να μασουν χρημα και μετα οι περισσοτερες γυριζουν πισω.



 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom