Νέα

Όποιος πάει με τραβεστί, θεωρείται gay;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Mitsos_35
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 494
  • Εμφανίσεις 27K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.511
Like
13.466
Πόντοι
3.656
Στο αρχικό μου κείμενο γράφω ξεκάθαρα οτι τα βιολογικά φύλα ειναι 2 και μονον 2. Ανδρας γυναίκα.(οι ερμαφρόδιτοι είναι μια ιδιαίτερη περίπτωση) Δεν αλλάζει αυτο.
Νομίζω πως οι απαντήσεις σου ειναι biased μόνο και μόνο επειδή υποστήριξα κάτι αλλο. Παρακαλώ διόρθωσέ με αν κάνω λαθος.
Ο Νόμος πρέπει να δίνει δικαίωμα στις επιλογές χωρίς επιπτώσεις απο τη στιγμή που 2 η περισσότεροι ενήλικες συμφωνούν. Πχ σύμφωνο συμβίωσης. Ειναι και πρακτικό το ζήτημα οταν 2 ανθρωποι ίδιου φύλου εχουν γραφειοκρατικές υποχρεώσεις (πχ μεταβίβαση περιουσίας κτλπ).
Επειδή ξέρω πως θα πας στο θέμα υιοθεσίας, να ξεκαθαρίσω πως δεν ειμαι νομικός ούτε ψυχολόγος και δεν εχω αποψη περί υιοθεσίας παιδιών απο ομόφυλα ζευγάρια.

Αν το γράφεις ξεκάθαρα ότι τα φύλα είναι δύο, τότε ζητώ συγνώμη. Εγώ καυτηριάζω την περίπτωση όπου άντρες ομοφυλόφιλοι ισχυρίζονται ότι είναι γυναίκες και ζητούν να μπαίνουν στις γυναικείες τουαλέτες, να συμμετέχουν στα γυναικεία αθλήματα και να εξετάζονται από γυναικολόγους
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.511
Like
13.466
Πόντοι
3.656
Εννοείς Martina Navrátilová από το Řevnice (Τσεχία), που μεταναστευτικε στη Αμερική του 75 και πήρε υπηκοότητα του 1981. Νομίζω παίζει τένις –αντισφαίριση. Τι έπαθε.  Ξέρω ότι καταδικάσθηκε του 1975 βάση του παραγράφου 109 Νόμου 140/1961 Συλλ., (τότε σπούδασα) δηλαδή ποινικού Νόμου για παράνομη εγκατάλειψη Δημοκρατίας και καταδικάσθηκε στη απουσία για 15 χρόνια στο πρώτο βαθμό φυλακή, κατάσχεση περιουσίας και βάση αυτής απόφασης έχασε και Τσεχική υπηκοότητα. Την ξαναπήρε μετά την αλλαγή του καθεστώς στο 2008.

Όχι, δεν εννοώ αυτό. Υποστήριξε το αυτονόητο, ότι αν οι άντρες τρανς συμμετέχουν στα γυναικεία αθλήματα κλέβουν, και την χαρακτηήρισαν Ομοφοβική
Martina Navratilova does not believe transgender women should be able to compete against ciswomen. The former tennis star wrote an op-ed in the Sunday Times detailing why she feels the practice is unfair. "It's insane and it's cheating. I am happy to address a transgender woman in whatever form she prefers, but I would not be happy to compete against her. It would not be fair," Navratilova wrote (h/t Frances Perraudin of the Guardian). The 62-year-old came out in 1981 and has been a gay rights activist after her playing career, but she thinks men would force their way into women's competitions if transgender women are allowed to compete. πηγή
 

SheFucker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2018
Μηνύματα
2.399
Κριτικές
10
Like
2.629
Πόντοι
746
Όχι, δεν εννοώ αυτό. Υποστήριξε το αυτονόητο, ότι αν οι άντρες τρανς συμμετέχουν στα γυναικεία αθλήματα κλέβουν, και την χαρακτηήρισαν Ομοφοβική
Martina Navratilova does not believe transgender women should be able to compete against ciswomen. The former tennis star wrote an op-ed in the Sunday Times detailing why she feels the practice is unfair. "It's insane and it's cheating. I am happy to address a transgender woman in whatever form she prefers, but I would not be happy to compete against her. It would not be fair," Navratilova wrote (h/t Frances Perraudin of the Guardian). The 62-year-old came out in 1981 and has been a gay rights activist after her playing career, but she thinks men would force their way into women's competitions if transgender women are allowed to compete. πηγή
Ναι, μάλιστα, μιλάμε για την ίδια. Κοίτα τα αγγλικά δεν είναι το γήπεδο δικό μου για να καταλάβω κανονικά τη εννοεί με την δήλωση. Κατά την άποψη μου, εάν ένας-μία τρανς συμμετέχει σε κάποιο αγώνα, πρέπει να είναι στη κατηγορία που γεννήθηκε, διαφορετικά ο αγώνας χάνει το νόημα, δηλαδή δεν είναι fair-play.
 

SheFucker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2018
Μηνύματα
2.399
Κριτικές
10
Like
2.629
Πόντοι
746
Δεν μου τύχε ποτέ να δω τρανς σε γυναικείες τουαλέττες αλλά αν έβλεπα τραβέλι δεν ξέρω πως θα αντιδρούσα. Είναι λες και μεταμφιέστηκε γυναίκα κάποιος για να μπει δικτατορικά σε δικό μας χώρο. ΓΥΝΑΙΚΑ δεν είναι οπότε δεν βλέπω γιατί να έχει ίσα δικαιώματα με εμάς. Βλέπει περίοδο? κάνει παιδιά? θηλάζει?

Ας προσδιορίζεστε μερικές/μερικοί όπως γουστάρετε--αρκούδακια, τρανσφορμερ, ελικόπτερα, βατράχια. Το χρωμόσωμα και το DNA σας πάντα θα μαρτυράει τι είστε πραγματικά.

Με τόσες πλαστικές εγχειρίσεις πάλες φόρες δεν έχουμε μεγάλη πιθανότητα να το καταλάβουμε, δηλαδή και οι άντρες και οι γυναίκες. Μάλιστα παίζει ρόλο και ότι δεν το περιμένουμε και δεν είμαστε προσεκτική, κάνουμε το δικό μας και φεύγουμε Προσωπικά έρχομαι μέσα, κοιτάξω ποιος είναι και που, εάν υπάρχει κάτι ύποπτο, τσάντα, βαλίτσα ή κάτι που μπορεί να έκρηξη, προσπαθώ να κρατώ μία απόσταση από τους άλλους τουλάχιστον ένα μέτρο, για να έχω περιθώριο για αντίδραση, κάνω το δικό μου και πλένω τα χέρια και φεύγω. Την ώρα που πλένω τα χέρια κοιτάξω καθρέφτη.  Τώρα σε σας γυναίκες πρέπει να είναι διαφορετικό το θέμα, άλλα πάλι πες μου πόσοι άντρες το κάνουν σαν εγώ, που ήταν χρόνια επάγγελμα μου να προσέχω. Βλέπω τους στης δημοσιές τουαλέτες του αεροδρομίου Λάρνακας και λέω, πρέπει κάτι να γίνει για να προσέχουν, μάλλον ναι, δεν παίρνουν προληπτικά μέτρα μέχρι που να συμβεί κάτι. Μετά πρώτα να γίνει συζήτηση και μετά μπορεί κάποια μέτρα να βάλουν. Ex-post.
 

SheFucker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2018
Μηνύματα
2.399
Κριτικές
10
Like
2.629
Πόντοι
746
Όχι, δεν εννοώ αυτό. Υποστήριξε το αυτονόητο, ότι αν οι άντρες τρανς συμμετέχουν στα γυναικεία αθλήματα κλέβουν, και την χαρακτηήρισαν Ομοφοβική
Martina Navratilova does not believe transgender women should be able to compete against ciswomen. The former tennis star wrote an op-ed in the Sunday Times detailing why she feels the practice is unfair. "It's insane and it's cheating. I am happy to address a transgender woman in whatever form she prefers, but I would not be happy to compete against her. It would not be fair," Navratilova wrote (h/t Frances Perraudin of the Guardian). The 62-year-old came out in 1981 and has been a gay rights activist after her playing career, but she thinks men would force their way into women's competitions if transgender women are allowed to compete. πηγή

Εν το μεταξύ δεν είναι και ανώμαλο την λεσβία να ονομάζεις ομοφοβική.
 

modeljunkie

Μέλος
Εγγρ.
15 Οκτ 2019
Μηνύματα
401
Like
9
Πόντοι
1
16z07q.jpg
 

modeljunkie

Μέλος
Εγγρ.
15 Οκτ 2019
Μηνύματα
401
Like
9
Πόντοι
1
Δεν είναι καμία πλαστογράφηση. Το ίδιο το ληξιαρχείο εκδίδει νέα ληξιαρχική πράξη. 4491/2017

Σε πια ηλικια παιρνεις συνταξη?

Όλα τα μελη που διαβαζουν να αλλαξουν την ηλικια τους και να πανε να παρουν συνταξη ανασφαλιστου υπερηλικα

Απαντηση στον τρολονομο :rockon: :rockon:
 

Pootie-tang

Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2011
Μηνύματα
121
Like
4
Πόντοι
1
Αν το γράφεις ξεκάθαρα ότι τα φύλα είναι δύο, τότε ζητώ συγνώμη. Εγώ καυτηριάζω την περίπτωση όπου άντρες ομοφυλόφιλοι ισχυρίζονται ότι είναι γυναίκες και ζητούν να μπαίνουν στις γυναικείες τουαλέτες, να συμμετέχουν στα γυναικεία αθλήματα και να εξετάζονται από γυναικολόγους

Το εκτιμώ. Το οτι διαφέρουν οι σεξουαλικές μας προτιμήσεις δεν σημαίνει οτι θα στηρίξουμε και τον παραλογισμό.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.511
Like
13.466
Πόντοι
3.656
Ναι, μάλιστα, μιλάμε για την ίδια. Κοίτα τα αγγλικά δεν είναι το γήπεδο δικό μου για να καταλάβω κανονικά τη εννοεί με την δήλωση. Κατά την άποψη μου, εάν ένας-μία τρανς συμμετέχει σε κάποιο αγώνα, πρέπει να είναι στη κατηγορία που γεννήθηκε, διαφορετικά ο αγώνας χάνει το νόημα, δηλαδή δεν είναι fair-play.

Αυτή τη γνώμη είχε και η Ναβρατίλοβα. Κι όμως της επιτέθηκαν, ότι είναι ομοφοβική, μια δηλωμένη Λεσβία και Παγκόσμιου Κύρους αθλήτρια. Φαντάσου να τολμούσε άλλος να το πει τι θα γινόταν
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.511
Like
13.466
Πόντοι
3.656
Εν το μεταξύ δεν είναι και ανώμαλο την λεσβία να ονομάζεις ομοφοβική.

Είναι ομαλό να ονομάζεις ομοφοβικό ένα άτομο που έχει τη γνώση (λόγω του υψηλού αθλητικού του επιπέδου) ότι οι γυναικείοι μύες δεν μπορούν να αντιμετωπίσουν τους ανδρικούς; Το δήλωσε επειδή είναι ομοφοβική ή επειδή είναι πραγματικότητα; Και ο χαρακτηρισμός ομοφοβική συνοδεύτηκε από επιχειρήματα για να αποδείξουν το αντίθετο ή απλά της πέταξαν λάσπη;
 

SheFucker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2018
Μηνύματα
2.399
Κριτικές
10
Like
2.629
Πόντοι
746
Είναι ομαλό να ονομάζεις ομοφοβικό ένα άτομο που έχει τη γνώση (λόγω του υψηλού αθλητικού του επιπέδου) ότι οι γυναικείοι μύες δεν μπορούν να αντιμετωπίσουν τους ανδρικούς; Το δήλωσε επειδή είναι ομοφοβική ή επειδή είναι πραγματικότητα; Και ο χαρακτηρισμός ομοφοβική συνοδεύτηκε από επιχειρήματα για να αποδείξουν το αντίθετο ή απλά της πέταξαν λάσπη;

Κατά την γνώμη μου πίσω από όλο αυτό το θέμα είναι Open society found και για αυτό υπάρχουν πλέων στοιχεία σε παγκοσμία διάσταση. Όπως υπάρχουν Εβραίοι και Χαζάροι, υπάρχουν Νεόταξιδες και απλή άνθρωποι. Φαντάζομαι, ότι άκουσες για Νέα Τάξη Πραγμάτων. Για αυτό γράφω, ναι. Αυτή και βεβαίως ότι έκφρασε την αλήθεια και πολύ σωστά τα είπε. Και κοίτα μέχρι τότε την υποστήριζαν όλοι. Ήταν δική τους. Μετά ξεκίνησε το πρόβλημα. Βασικά το μεγάλο του 2015 που ψήφισε στη Πρεσβεία τον ing Miloš Zeman ως Πρόεδρο της Τσεχίας. Όλοι υπάλληλοι των Πρεσβειών είναι του κώματος που υποστηρίζει τη ΝΤΠ. Και εδώ στη Κύπρο, και στη Αμερική, παντού. Και επειδή όλοι πολίτες που έχουν ακόμη λίγο μυαλό στο κρανίο των ψηφίσαν κόντρα στη ΝΤΠ. Αυτοί όλοι προσπαθούν εδώ και 25 χρόνια να αρπάξουν τη Τσεχία και ένας τους το χαλάει. Έβαλαν τον Βάτσλαβ Χαβελ,(φαντάσου, ότι ο Σορος ήξερε νωρίτερα από τον Χαβελ, ότι ο Χαβελ θα γίνει Πρόεδρος) που ήταν ιδεαλιστής και μαριονέττα για 12 χρόνια, μετά με χίλια ζόρια έβαλαν τον Κλαους, πολύ ιδιότροπος άνθρωπος, που αρχικά πήγε μαζί τους και στο τέλος κόντρα για να κάνει και δεύτερη 4ετία, πού δεν το κατάφερε – δόξα το Θεός – και ήρθε ώρα, πού οι Τσέχοι ψηφίζουν το Πρόεδρο κατευθείαν και κέρδιζε ο Ζεμαν. Μεγαλύτερη καταστροφή για ΝΤΠ από το 1989. Τελείωσε και το ραντάρ για τους Αμερικάνους και άλλες προβλέψεις που είχαν. Στα γρήγορα έφεραν γύρο στα 6000 άτομα του Γλαδιο, για να μη χάσουν έδαφος. Κατάλαβα, ότι η πολιτική δεν σε ενδιαφέρει πολύ, είσαι του σπορ, άλλα όλα έχουν σχέσεις με όλα. Τα άτομα ΝΤΠ είναι το πολύ 5 τοις εκατόν, άλλα έχουν όλα τοα ΜΜΕ και έτσι φαίνετε, ότι το θέλουν όλοι. Το αντίθετο είναι αλήθεια. Υπάρχει λεγομένη σιωπηλή πλειοψηφία. Τώρα τι σχέση έχει η Μαρτινα Ναβράτιλοβά με αυτό το θέμα. Πρώτον του 1989 έδωσε ο Χαβελ μεγάλη Προεδρική χάρη, η όποια ιδίαζε όλες φυλακές. Δηλαδή και αυτή την πήρε, λόγο που ανάφερα προηγούμενος έφαγε 15 χρόνια στο Πρωτώ βαθμό. Λοιπόν, έγινε καθαρό το ποινικό της μητρώο και είχε το δικαίωμα να ζητάει πίσω τη υπηκοότητα. Τότε τα δικαστήρια ήταν γεμάτα υποθέσεις και έπαιρνε χρόνο για να έρθει σειρά σου. Τελικά ήρθε σειρά και τη πήρε πίσω του 2008. Τώρα αυτά που δήλωσε είναι σωστά βάση κοινής λογικής. Εάν το έκφρασης εσύ, και μάλιστα δημοσίως, δεν έγινε τίποτε, λόγο ότι σε ξέρουμε εμείς εδώ και δεν είσαι ένα παγκοσμίως γνωστό πρόσωπο. Και δεν έχει σχέση που και σε ποιον το είπες. Πας περίπτωση το άρθρο έχει δυο ανακρίβειες, η πρώτη είναι ότι είναι 62 χρονών – γεννήθηκε 1956 και δεύτερη ότι έφυγε του 1981 που δεν είναι αλήθεια – έφυγε 1975. Δηλαδή, αφού είναι στα αγγλικά βάζω συμπέρασμα, ότι είναι από αμερικανικά ΜΜΕ, τα όποια θέλουν να καλυτερέψουν την εικόνα της Αμερικής, λόγο ότι τη Αμερικανική υπηκοότητα την πήρε 1981. Μάλιστα σήμερα που έφυγε από τα φώτα του μεγάλου κόσμου ασχολούμαι με αυτή εμείς οι δυο. Για αυτούς έγινε ένα μέτριο μηδέν. Αυτοί μετρούν μόνο αυτή τη στιγμή, όχι αύριο.
 

enallaktikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
5.490
Like
280
Πόντοι
86
και επειδή υπαρχει ένα παραθυρακι για να κρυφτουν 10 απατεωνες
αντι να το περιοορισουμε ή να το καταργησουμε να φτιαξουμε ακομη ένα παραθυρο για να κρυφτουν αλλοι 20 απατεωνες.

κι υστερα ξυπνάμε σε μια χωρα γεματο απατεωνες και λεμε είναι δυνατον να υπαρχουν τέτοιοι νομοι, ποτε ψηφιστηκαν και δεν αντεδρασε κανεις.

εδώ οργανωμενη αντιδραση υπηρξε μονο για την αναγραφη θρησκεύματος στις ταυτότητες οπου οι ελληνες αντέδρασαν μαζικα και η κυβερνηση τους εγραψε αντιδημοκρατικα στα αρχιδια της, και οι επομενες κυβερνησεις καναν την παπια.
Ό,τι θες απαντάς.
Σου εξηγεί ο άλλος πιο κάτω ότι δεν γίνεται να εξαπατήσεις με αυτόν τον τρόπο.
Ήδη πρέπει να έχεις καθαρό μητρώο για να κάνεις αλλαγή ονόματος λέμε !
 

enallaktikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
5.490
Like
280
Πόντοι
86
Δεν μου τύχε ποτέ να δω τρανς σε γυναικείες τουαλέττες αλλά αν έβλεπα τραβέλι δεν ξέρω πως θα αντιδρούσα. Είναι λες και μεταμφιέστηκε γυναίκα κάποιος για να μπει δικτατορικά σε δικό μας χώρο. ΓΥΝΑΙΚΑ δεν είναι οπότε δεν βλέπω γιατί να έχει ίσα δικαιώματα με εμάς. Βλέπει περίοδο? κάνει παιδιά? θηλάζει?

Ας προσδιορίζεστε μερικές/μερικοί όπως γουστάρετε--αρκούδακια, τρανσφορμερ, ελικόπτερα, βατράχια. Το χρωμόσωμα και το DNA σας πάντα θα μαρτυράει τι είστε πραγματικά.
Μήπως είσαι terf τύπισα;  :S
 

berbadis

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2019
Μηνύματα
89
Like
0
Πόντοι
0
Δεν μου τύχε ποτέ να δω τρανς σε γυναικείες τουαλέττες αλλά αν έβλεπα τραβέλι δεν ξέρω πως θα αντιδρούσα. Είναι λες και μεταμφιέστηκε γυναίκα κάποιος για να μπει δικτατορικά σε δικό μας χώρο. ΓΥΝΑΙΚΑ δεν είναι οπότε δεν βλέπω γιατί να έχει ίσα δικαιώματα με εμάς. Βλέπει περίοδο? κάνει παιδιά? θηλάζει?

Ας προσδιορίζεστε μερικές/μερικοί όπως γουστάρετε--αρκούδακια, τρανσφορμερ, ελικόπτερα, βατράχια. Το χρωμόσωμα και το DNA σας πάντα θα μαρτυράει τι είστε πραγματικά.

είσαι πουστοφοβικός τύπε, πρέπει να δοκιμάσεις να κάνεις και συ κάνα γλυφομούνι σε τρανσέξουαλ όπως οι άλλοι τύποι που γράφουν στο νήμα και θα σου φύγουν όλες οι φοβίες....
 

SheFucker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2018
Μηνύματα
2.399
Κριτικές
10
Like
2.629
Πόντοι
746
το ισλαμ πρεπει να τους τρομαζει, εμεις κοιμομαστε, στην επομενη γενια θα γινει πολεμος για την επιβολή του ισλαμ στην δυση, ηδη υπαρχουν νεκροι.

μεταξυ ορθοδοξων ή σλαβων που λες μεχρι στιγμης 0 θυματα εναντια στους νεοταξιτες

μεταξυ ορθοδοξων ή σλαβων που λες μεχρι στιγμης 0 θυματα εναντια στους νεοταξιτες

Νεκροί 944 και τραυματισμένοι 2235. Μόνο που δημοσιευτήκαν.

Κατά κάποια άποψη μπορώ να είμαι σύμφωνος μαζί σου, άλλα από ουσιαστική όχι. Μπορεί να μη τα βρούμε, άλλα πάρα όλα αυτά να αναφέρω μερικές περιπτώσεις ξεκινώντας από τους διδύμους  11 Σεπτεμβρίου 2001 ή μάλλον καλυτέρα λίγο πριν. Δεν ήθελα να γράφω πολλά, άλλα με αυτό που έγινε εχθές στη Ρωσική Ομοσπονδία - Στ. Πέτερσμπουργκ, που προετοίμαζαν δυο εγκρίνεις για Πρωτοχρονιά με έφερε για να κάνω βαθύ ανάλυση. 
Και πληροφορίες και αλλαγές πληροφοριών σε αυτό τον τομέα γίνονται βεβαίως. Δυστυχώς, συνήθως γίνετε για να καλύψεις κάποια άλλη δράση της Υπηρεσίας σου. Δηλαδή, το CIA έδωσε πληροφορίες του FSB για Στ. Πέτερσμπουργκ, τότε μπορούμε να περιμένουμε κάτι άλλο κάπου άλλου. Μη νομίζεις όμως, ότι τοπικές αρχές δεν κάνουν τίποτε. Βασικά σε πρώην σοσιαλιστικές χώρες ο κόσμος είναι πιο προσεκτικός (στα δημοτικά σχολεία υπάρχει μάθημα „πολιτιστική αυτοάμυνα“) και είναι πιο εκπαιδευμένος από την λεγόμενη Δύση.
Γενικά το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι „μαλακοί στόχοι“, δηλαδή τόποι που συγκεντρώνεται πολλά άτομα. Π.Χ. ποδοσφαιρικά στάδια, νοσοκομεία, πλατιές, μετρό και άλλοι τόποι συγκεντρώσεις. Και ο χειρότερος τρομοκράτης είναι θρησκευτικός. Αυτός, που κάνει τρομοκρατία για λεφτά, δηλαδή οικονομικός, δεν είναι επικίνδυνος σχεδόν καθόλου. Το κάνει για λεφτά και μετά θέλει να τα απολαμβάνει, τότε δεν θέλει να χάσει τη ζωή του. Κερδίζεις χρόνο για διαπραγμάτευση και δράση των συναδέλφων. Ο θρησκευτικός ζει με τη οδηγία – „Η αλήθεια είναι αυτό που πιστεύω“. Πολύ επικίνδυνος.
Σε πληροφορώ, ότι οι αρχές σε αυτό το τύπο δράσεις που αφοράει το λεγόμενο „λύκο μονάχο“, δηλαδή ανοργάνωτο, σχετικά αδύνατες για να το ανακαλύψουν.
Και μάλιστα δεν μπορούμε να αναφέρουμε, πόσες τέτοιες περιπτώσεις χειριστήκαν από της Αρχές και δεν δημοσιευτήκαν.
Αναλυτικά εδώ από κάτω.
nFpjfmr.jpg

Στο πεδίο θρησκεία το ΧΩ – Χριστιανός Ορθόδοξος και ΧΚ – Χριστιανός καθολικός.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom