Νέα

Όποιος πάει με τραβεστί, θεωρείται gay;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Mitsos_35
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 494
  • Εμφανίσεις 27K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

dionst1

Σεβαστός
Εγγρ.
14 Σεπ 2019
Μηνύματα
530
Κριτικές
21
Like
2.338
Πόντοι
1.196
Σοβαρά, δεν μπορώ να το πιστέψω. Δηλαδή είναι πλαστογράφηση επισήμου έγγραφου δια Νόμου. Μας γαμησε ΕΕ, δεν προλαβαίνουμε να μελετάμε τις καινούργιες Νομοθεσίες
Ξέρεις αριθμο?

Δεν είναι καμία πλαστογράφηση. Το ίδιο το ληξιαρχείο εκδίδει νέα ληξιαρχική πράξη. 4491/2017
 

SheFucker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2018
Μηνύματα
2.403
Κριτικές
10
Like
2.635
Πόντοι
746
για αυτό είναι νομος που στηριζει απατεωνες, συμφωνούμε

κακος νομος που κακως ψηφιστηκε

Φίλε, οι περισσότεροι νόμοι τελευταίας δεκαετίας είναι σκατα. Πάνε κόντρα ένα στον άλλον. Όταν διαβάζεις κάνα νόμο, καταλαβαίνεις εάν το έγραψε νομικός ή γραφειοκράτης.
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.514
Κριτικές
28
Like
10.429
Πόντοι
3.296
Όχι υποχρεωτικά.
Ξέρω φίλους που δοκίμασαν και ως εκεί.
Αν γίνεται συστηματικά τότε μάλλον υπάρχει τάση για ομοφυλοφιλία ειδικά αν είναι παθητικός
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Δεν είναι καμία πλαστογράφηση. Το ίδιο το ληξιαρχείο εκδίδει νέα ληξιαρχική πράξη. 4491/2017
το ιδιο λεμε, νομιμοποιησαν το ανηθικο και παρανομο.
όπως με τους παρανομα εισαερχοντες στην χωρα που τους κανουν νομιμους.

η ληξιαρχικη πραξη λεει για μια πραξη που εγινε τοτε πριν χρονια και αναφερει το φυλο ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ.

αν βγηκε νομος που να λεει το κοινωνικο φυλο που απεκτησε μετα, λεει ψεματα για την γεννηση οπου δεν υπηρχε κοινωνικο φυλο παρα μονο βιολογικο.

νομιμοποιησαν το ψεμα τα καθαρματα
 

SheFucker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2018
Μηνύματα
2.403
Κριτικές
10
Like
2.635
Πόντοι
746
Δεν είναι καμία πλαστογράφηση. Το ίδιο το ληξιαρχείο εκδίδει νέα ληξιαρχική πράξη. 4491/2017

όχι, δεν με κατάλαβες, χωρίς παρεξήγηση.  Τότε προχωρήσατε παραπάνω από άλλες χώρες. Να το δω το βράδυ, είμαι πολύ περίεργος για αυτό. Δυστυχώς έχω μπλέξει πολύ με το Κυπριακό νομικό, το όποιο είναι άγγλο σαξονικό και για μένα δύσκολο, λόγο δει ότι σπούδασα Τσεχικό δηλαδή (continental), και όπως γνωρίζεις Ελλάδα και Κύπρος έχουν πολλά κοινά σημεία στο εμπόριο και στα Ευρωπαϊκά, κάνω ότι μπορώ να είμαι μελετημένος. Άλλα δεν προλαβαίνεις όλα. Με τίποτα.
 

dionst1

Σεβαστός
Εγγρ.
14 Σεπ 2019
Μηνύματα
530
Κριτικές
21
Like
2.338
Πόντοι
1.196
το ιδιο λεμε, νομιμοποιησαν το ανηθικο και παρανομο.
όπως με τους παρανομα εισαερχοντες στην χωρα που τους κανουν νομιμους.

η ληξιαρχικη πραξη λεει για μια πραξη που εγινε τοτε πριν χρονια και αναφερει το φυλο ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ.

αν βγηκε νομος που να λεει το κοινωνικο φυλο που απεκτησε μετα, λεει ψεματα για την γεννηση οπου δεν υπηρχε κοινωνικο φυλο παρα μονο βιολογικο.

νομιμοποιησαν το ψεμα τα καθαρματα

Τι μου λες ρε φίλε.
Θα πάνε στην κόλαση.
Χαχαχά.
 

SheFucker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2018
Μηνύματα
2.403
Κριτικές
10
Like
2.635
Πόντοι
746
το ιδιο λεμε, νομιμοποιησαν το ανηθικο και παρανομο.
όπως με τους παρανομα εισαερχοντες στην χωρα που τους κανουν νομιμους.

η ληξιαρχικη πραξη λεει για μια πραξη που εγινε τοτε πριν χρονια και αναφερει το φυλο ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ.

αν βγηκε νομος που να λεει το κοινωνικο φυλο που απεκτησε μετα, λεει ψεματα για την γεννηση οπου δεν υπηρχε κοινωνικο φυλο παρα μονο βιολογικο.

νομιμοποιησαν το ψεμα τα καθαρματα

George Orwell 1984
Το ψέμα είναι αλήθεια.
Ο μίσος είναι αγάπη
Ο πόλεμος είναι ειρήνη.
Παιδιά, σας συμβουλεύω, κατεβάστε το και διαβάστε. Έρχεται η ώρα.
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
759
Πόντοι
146
Κατά την άποψη μου, οι σημερινές κυβερνήσεις έδωσαν πολύ το πράσινο φως στο θέμα αυτό. Έχει δίκαιο ο φίλος μου ο Νικ. Εγώ προσωπικά, που πήγα στο Πανεπιστήμιο, ήταν ομοφυλοφιλία ποινικό αδίκημα. Και δεν ήταν λίγοι, που έφαγαν χρόνια φυλακή, παρά ότι από άλλη οπτική γωνία δεν ήταν σωστή τιμωρία. Μέχρι και σήμερα στο ποινικό κώδικα Ρωσικής ομοσπονδίας υπάρχει αυτός ο παράγραφος, άλλα στις χώρες που λέμε ποστ σοσιαλιστικές το πλέων αφαίρεσαν. Αφαίρεσαν το για λόγο των Ενωμένων Εθνών και ανθρωπίνων δικαιωμάτων.
Σε κανα πατσατζίδικο κοντα στο πανεπιστήμιο μπορει να εχεις πάει,μέσα δεν έχεις μπει πάντως.
 

Pootie-tang

Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2011
Μηνύματα
121
Like
4
Πόντοι
1
Αλίμονο να σε χαρακτηρίζαμε ομοφυλόφιλο επειδή έβαλες αντρική πούτσα στο στόμα σου και φτιάχνεσαι με την ιδέα να πηδάς Τρανς και να τους κάνεις στοματικό. Καραστρέιτ είσαι, δεν θα σε αποκαλέσει κανείς με το ζόρι πούστη
Φαντάζεσαι να περίμενα να με προσδιορίσει ο Ιωαννης Μπόκολος του Μπουρδελα;
Δεν ισχυρίστηκα φυσικά οτι ειμαι straight.
Αυτό γράφω. Οι ταμπέλες ειναι ανούσιες. Δεν εχει σημασία τι πιστεύεις εσυ και ο κάθε εδώ πέρα αλλα τι ορίζει ο Νόμος και η Επιστήμη.




 

Oneirofantis

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2019
Μηνύματα
9
Like
4
Πόντοι
0
Καλησπέρα σε όλους. Πρώτα από όλα θα ήθελα να ξεκαθαρίσω ότι δεν έχω πάει με τρανς ούτε με ενδιαφέρει το άθλημα γιατί είμαι μουνακιας. Από την άλλη όμως δεν μπορώ να μην συμμετάσχω στην συζήτηση.
Αγαπητοί φίλοι, όλοι οι άνθρωποι έχουμε το αναφαιρετο δικαίωμα να αυτοπροσδιορισουμε την σεξουαλική μας ταυτότητα και κανένας μα κανένας δεν έχει το δικαίωμα να μας κρίνει. Ανεξάρτητα από το αν εγώ γουστάρω να γλύφω μουνια ή πουτσες, από την στιγμή που δεν προσπαθώ να κάνω κάποιον να πιστέψει ότι το δικό μου σωστό είναι σωστότερο από το δικό του, και δεν προκαλώ με τις πράξεις μου, δεν επιτρέπω σε κανένα να με κρίνει και να με χαρακτηρίζει. Έχω αρκετούς φίλους, δηλωμενους γκέι που έχουν πολύ περισσότερη μπέσα και μεγαλύτερα αρχιδια από κάποιους αλλους που επιστρέφουν σπίτι και σαπίζουν τις γυναίκες τους  στο ξύλο...
Για να μην σας κουραζω άλλο, απλά θα ήθελα να πω πως θεωρω ότι στο σεξ ολα είναι επιτρεπτά εφόσον γίνονται με την συναίνεση όλων των εμπλεκομένων. Κατακριτέο είναι όταν δεν υπάρχει συναίνεση, βλέπε παιδεραστία, κτηνοβασια βιασμούς... Κλπ
(Ξέρω σας κούρασα, απλά ήθελα να παραθέσω την γνώμη μου)
Live and let live.
Κοίτα την καμπούρα σου.
Χρόνια καλά με υγεία και τυχη
 

μιτσος123

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
1.244
Like
69
Πόντοι
16
Καλησπέρα σε όλους. Πρώτα από όλα θα ήθελα να ξεκαθαρίσω ότι δεν έχω πάει με τρανς ούτε με ενδιαφέρει το άθλημα γιατί είμαι μουνακιας. Από την άλλη όμως δεν μπορώ να μην συμμετάσχω στην συζήτηση.
Αγαπητοί φίλοι, όλοι οι άνθρωποι έχουμε το αναφαιρετο δικαίωμα να αυτοπροσδιορισουμε την σεξουαλική μας ταυτότητα και κανένας μα κανένας δεν έχει το δικαίωμα να μας κρίνει.

κανεις δεν μπορει να αυτοπροσδιορησει το οτιδηποτε και να μην δεχτει την κριτικη του συνολου
πχ εγω μπορει να πω οτι ειμαι τιγρης οι γυρω μου θα πρεπει να μου δειξουν την αληθεια

ετσι και με αυτον που παει με τραβελι και δηλωνει στραιτ οπως και ο τραβελος που δηλωνει γυναικα οι γυρω τους θα τους δειξουν την αληθεια


Ανεξάρτητα από το αν εγώ γουστάρω να γλύφω μουνια ή πουτσες, από την στιγμή που δεν προσπαθώ να κάνω κάποιον να πιστέψει ότι το δικό μου σωστό είναι σωστότερο από το δικό του, και δεν προκαλώ με τις πράξεις μου, δεν επιτρέπω σε κανένα να με κρίνει και να με χαρακτηρίζει.
περα απο το δικο σου σωστο που ειναι υποκειμενικο υπαρχει και η πραγματικη αληθεια που μας λεει οτι υπαρχουν δυο φυλα οποιος παει με το ιδιο φυλο ειναι ομοφυλοφιλος
οποιος παει με το αλλο φυλο ειναι ετεροφυλος
και οτι τα φυλα δεν αλλαζουν
οποιος γενηθει με χρωμοσωμα ΧΧ θα πεθανει με αυτα και οποιος γενηθει με ΧΥ θα πεθανει με αυτα τωρα το οτ ιμπορε ιμε πλαστικες και λοιπες επεμβασεις να μοιαζει εξωτερικα προς το αλλο φυλο δεν σημαινει οτι εχει πετυχει να γινει το αλλο φυλο




Έχω αρκετούς φίλους, δηλωμενους γκέι που έχουν πολύ περισσότερη μπέσα και μεγαλύτερα αρχιδια από κάποιους αλλους που επιστρέφουν σπίτι και σαπίζουν τις γυναίκες τους  στο ξύλο...
αυτο ειναι ασχετο με το θεμα που συζηταμεεδεω μιλαμε για ναυσιπλοΐα και εσυ μου λες για ορειβασια

Για να μην σας κουραζω άλλο, απλά θα ήθελα να πω πως θεωρω ότι στο σεξ ολα είναι επιτρεπτά εφόσον γίνονται με την συναίνεση όλων των εμπλεκομένων. Κατακριτέο είναι όταν δεν υπάρχει συναίνεση, βλέπε παιδεραστία, κτηνοβασια βιασμούς... Κλπ
(Ξέρω σας κούρασα, απλά ήθελα να παραθέσω την γνώμη μου)
Live and let live.
Κοίτα την καμπούρα σου.
Χρόνια καλά με υγεία και τυχη

και παλι ασχετα αυτα που λες με το θεμα
 

Oneirofantis

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2019
Μηνύματα
9
Like
4
Πόντοι
0
κανεις δεν μπορει να αυτοπροσδιορησει το οτιδηποτε και να μην δεχτει την κριτικη του συνολου
πχ εγω μπορει να πω οτι ειμαι τιγρης οι γυρω μου θα πρεπει να μου δειξουν την αληθεια

ετσι και με αυτον που παει με τραβελι και δηλωνει στραιτ οπως και ο τραβελος που δηλωνει γυναικα οι γυρω τους θα τους δειξουν την αληθεια

περα απο το δικο σου σωστο που ειναι υποκειμενικο υπαρχει και η πραγματικη αληθεια που μας λεει οτι υπαρχουν δυο φυλα οποιος παει με το ιδιο φυλο ειναι ομοφυλοφιλος
οποιος παει με το αλλο φυλο ειναι ετεροφυλος
και οτι τα φυλα δεν αλλαζουν
οποιος γενηθει με χρωμοσωμα ΧΧ θα πεθανει με αυτα και οποιος γενηθει με ΧΥ θα πεθανει με αυτα τωρα το οτ ιμπορε ιμε πλαστικες και λοιπες επεμβασεις να μοιαζει εξωτερικα προς το αλλο φυλο δεν σημαινει οτι εχει πετυχει να γινει το αλλο φυλο



αυτο ειναι ασχετο με το θεμα που συζηταμεεδεω μιλαμε για ναυσιπλοΐα και εσυ μου λες για ορειβασια

και παλι ασχετα αυτα που λες με το θεμα
Επέτρεψε μου να διαφωνήσω κάθετα... Το τι κάνει κάποιος, και το πώς αυτοπροσδιοριζει τον εαυτό του, από την στιγμή που δεν προκαλει,είναι δική του δουλειά... Ποιος ειμαι εγώ για να κρίνω τον άλλον... Ποιος μου δίνει το δικαίωμα. Ναι θα βγει ο άλλος και θα πει, γουστάρω να γαμαω τραβελια... Μαγκιά σου ρε φίλε... Εγώ δεν γουστάρω. Τέλος.. μέχρι εκεί...
Και όσο για το τελευταίο, ότι είμαι εκτός θέματος... Ο λόγος που έγραψα σε αυτό το ποστ είναι γιατί φίλε μου, το να κρίνεις τον άλλο ανώνυμα είναι πολύ ευκολο. Το να κάτσεις στον καθρέφτη και να κρίνεις τον εαυτό σου...
Τελικά για να κλείσω αυτό το θέμα και δεν θα ξαναασχοληθω, για εμένα η απάντηση στο ερώτημα του ποστ είναι ότι "Είσαι ότι νιωθεις" και μην αρχίσετε τα γνωστά τερτιπια περί χρωμοσωμάτων γιατί θα μπορούσα να σας παραθέσω παρόμοια από ναζιστές εναντίον Εβραίων, από λευκούς εναντίον Μαύρων κλπ.
Θεωρώ ότι πολύ το ζαλησατε για το ποιος είναι περισσότερο αντρας.
Και απλά παραθέτω τον ακόλουθο σύνδεσμο γιατί λέει κάποια σωστά πραγματακια... Έτσι απλά!!!
 

jukebox_hero

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2019
Μηνύματα
47
Like
47
Πόντοι
0
Απορώ τι σκατά λέτε 31 σελίδες τώρα. Ακόμα να το λύσετε??

Λοιπόν, καθαρά επιστημονικά, όποιος πάει με τραβέλια είναι τουλάχιστον αμφιφυλόφιλος.

Ας ξεχάσουμε την επιστήμη όμως -η επιστήμη είναι για τα φυτά! Εντελώς επιφανειακά λοιπόν, ένα τραβέλι το αντιλαμβανόμαστε ως μια γυναίκα με πούτσα, δλδ ως ένα άτομο που έχει κι απ' τα δυο φύλα. Επομένως τη στιγμή που κάνεις σεξ με ένα τραβέλι, εκτελείς μια αμφισεξουαλική πράξη.

Αν εκείνον που κάνει ετεροφυλικό σεξ (με γυναίκες) και ομοφυλικό (με άντρες που ντύνονται άντρες), τον τοποθετούμε στο μέσον του φάσματος και τον αποκαλούμε αμφιφυλόφιλο ή ισοδύναμα (1/2)*ομοφυλόφιλο, τότε εκείνον που κάνει ετεροφυλικό σεξ (με γυναίκες) και αμφιφυλικό (με τρανς), πρέπει να τον τοποθετήσουμε στο πρώτο τέταρτο του φάσματος και να τον αποκαλούμε (1/4)*ομοφυλόφιλο ή (1/2)*αμφιφυλόφιλο ή ....δώστε βάση παρακαλώ.... ημι-αμφιφυλόφιλο.

There you go!  :hi:
 

jukebox_hero

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2019
Μηνύματα
47
Like
47
Πόντοι
0
Για όσους δοκίμασαν με τρανς και δεν τους άρεσε, έχω να προτείνω τον χαρακτηρισμό "σωφρονισμένος στρέητ", ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ μετά από υπαγωγή για 5 έτη χωρίς αναστολή στην κατηγορία της ημι-αμφιφυλοφιλίας.

:hi:
 

μιτσος123

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
1.244
Like
69
Πόντοι
16
Για όσους δοκίμασαν με τρανς και δεν τους άρεσε, έχω να προτείνω τον χαρακτηρισμό "σωφρονισμένος στρέητ", ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ μετά από υπαγωγή για 5 έτη χωρίς αναστολή στην κατηγορία της ημι-αμφιφυλοφιλίας.

:hi:
σαν να λεμε σε κερατωνει η γυναικα αλλα μον ομια φορα και σου λεει οτι δεν της αρεσε
εσυ την δεχεσαι και απλα της λες "κοιτα για πεντε χρονια μην φας αλλη πουτσα και ετσι θα φυγει και το κερατο το κεφαλι μου και εσυ δεν θα εισαι απιστη αλλα θα τιμας το στεφανι σου"
 

batraxomouris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2012
Μηνύματα
10.386
Κριτικές
5
Like
4.103
Πόντοι
606
Και τ στορι συνεχίζεται....
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.528
Like
13.527
Πόντοι
3.656
Στη Αγγλία μπορεί να έχει πρόβλημα ο γιατρός, λόγο ότι η κυβέρνηση υποστηρίζει το θέμα και λόγο του άγγλο σαξονικού δηκτικού συστήματος. Από την άλλη όψη, πώς να εξετάσει κάτι(μήτρα) που δεν υπάρχει.

Ακριβώς γι αυτό το λόγο έγραψα ότι έγραψα. Ότι οι Τρανς έχουν φτάσει στο σημείο, όχι απλά να ζητάνε να έχουν δικαίωμα να χρησιμοποιούν τις γυναικείες τουαλέτες και να βγάλουν τη μαλαπέρδα τους έξω, αλλά να πηγαίνουν και σε γυναικολόγο. Αφού αυτοπροσδιορίζονται σαν γυναίκες, θέλουν να είναι ποινικό αδίκημα οποιοσδήποτε διαχωρισμός. Εδώ παίρνουν μέρος στα γυναικεία αθλήματα, ΦΥΣΙΚΑ διαλύουν το συναγωνισμό, αφού είναι άντρες, κι όποιος τολμήσει να πει το προφανές, ότι δεν είναι δίκαιο να συμμετέχουν, τον χαρακτηρίζουν σαν Ομοφοβικό. Έτσι την πατησε η Ναβρατίλοβα, η οποία είναι Αθλήτρια Παγκόσμιας Κλάσης και δηλωμένη Λεσβία. Τι σημασία έχει η λογική, μπροστά στα συναισθήματα;
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.528
Like
13.527
Πόντοι
3.656
και σε άλλες 150 χωρες δεν μπορουν να αλλαξουν ταυτότητες.
και εκει που λες get a life.
ναι μες την ζωη μας είναι και να σχολιαζουμε και να αντριδρουμε σε ότι βλέπουμε στραβο.
για εσενα να παιρνει ταυτοτητα γυναικας η ομορφη χειλουδακη μπορει είναι προοδος.
για εμας είναι αντιεπιστημονικο, νομικα επικυνδινο(αντε να βρεις τον γιαννη που σου χρωστάει λεφτα αν εχει γινει τζεσικα), υποκρισια και ψεμα.
οποτε θα αντιδρουμε

Δεν θα μπορούσα να απαντήσω καλύτερα. Και θεωρούν ότι είναι λογικό να βγάζουν το πουλί τους σε γυναικείες τουαλέτες, και να το εξετάζει γυναικολόγος
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.528
Like
13.527
Πόντοι
3.656
Δεν θέλουν, ακριβώς. Γίνεται ήδη. Σε πολλές χώρες της Ευρώπης, κάπου 20 είναι, και στην Ελλάδα, οι τρανς αν θέλουν αλλάζουν τις ταυτότητές τους. Στην Ελλάδα πάρα πολλές τρανς τις έχουν αλλάξει και έχουν γυναικείες ταυτότητες. Χωρίς καμία επέμβαση. Κι εσύ κάτσε να κτυπάς τον κώλο σου κάτω και να μας τα ζαλίζεις. Και να ασχολείσαι σαν την τελευταία κατίνα με το τι είναι ο καθένας και τι δεν είναι. Get a life.

Ακόμα κι αν σου αλλάξουν ταυτότητα, στην οποία να φαίνεσαι γυναίκα, όσο και να κτυπάς τον κώλο σου κάτω, απλά θα ζαλίζονται τα αρχίδια σου. Γυναίκα, δεν θα γίνεις. Θα είσαι ένας άντρας μεταμφιεσμένος σε γυναίκα, γιατί δεν θα έχεις ωοθήκες ή μήτρα και θα είσαι αναγκασμένος να παίρνεις θηλυκές ορμόνες. Δεν θα γκαστρωθείς ποτέ, και τα στήθια σου δεν θα παράγουν ποτέ γάλα ικανό να θρέψει παιδί, όσες σιλικόνες και να τους βάλεις μέσα. Και θα ασχολείσαι σαν την τελευταία Κατίνα με όποιον επισημαίνει το αυτονόητο. Βρες κι άλλους ομοφυλόφιλους σαν κι εσένα και συνεχίστε να ισχυρίζεστε ότι είστε γυναίκες. Ακόμα κι αν σας επιτρέψουν να πηγαίνετε σε γυναικείες τουαλέτες, ακόμα κι αν βρεθούν γυναικολόγοι οι οποίοι θα σας δεχτούν και θα εξετάζουν τα παπάρια σας (για να πάρουν λεφτά) θα συνεχίσετε να είστε Ομοφυλόφιλοι Άντρες που φαντασιώνονται ότι μεταμορφώθηκαν σε γυναίκες.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.528
Like
13.527
Πόντοι
3.656
Φαντάζεσαι να περίμενα να με προσδιορίσει ο Ιωαννης Μπόκολος του Μπουρδελα;
Δεν ισχυρίστηκα φυσικά οτι ειμαι straight.
Αυτό γράφω. Οι ταμπέλες ειναι ανούσιες. Δεν εχει σημασία τι πιστεύεις εσυ και ο κάθε εδώ πέρα αλλα τι ορίζει ο Νόμος και η Επιστήμη.

Συμφωνούμε ότι Δεν εχει σημασία τι πιστεύεις εσυ και ο κάθε εδώ πέρα αλλα τι ορίζει ο Νόμος και η Επιστήμη.  Εσύ μπορεί να πιστεύεις ότι είσαι γυναίκα, κι ας γεννήθηκες άντρας. Η Επιστήμη έχει άλλη άποψη. Όταν λέω Επιστήμη, δεν εννοώ να μου δείξεις κάποια  θέση του τάδε Ψυχολόγου. Εννοώ από Επίσημο Ιατρικό ή Βιολογικό Συνέδριο. Ο Νόμος μπορεί να αλλάξει επειδή υπάρχουν Πολιτικές Επιλογές και συμφέροντα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom