Νέα

Ομοφοβικό κλίμα στα ελληνικά σχολεία διαπιστώνει έρευνα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα whiteman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 139
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

acapoeira

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2017
Μηνύματα
7.440
Like
228
Πόντοι
86
Εσυ το κανεις αυτό που ισως δεν μπορεις να σκεφτεις λογικα. Εν τω μεταξυ πως φαινεται οτι εχουν βαση αυτά που λεω με τα ατομα που είναι εδώ μεσα.... Μονο και μονο ετσι όπως γραφεις στο σχολιο σου φαινεται ξεκάθαρα οτι δεν μπορει ο άλλος να κανει σοβαρη κουβενγτα με τα ατομα εδώ μεσα. Πρεπει να είναι και λιγο εξυπνος. Ότι ελεγα πριν στο μηνυμα, φανηκε στο σχολιο σου...χαχα

Επισης δεν ανοιξες καν την σελιδα για να καταλαβεις τι λεμε...Οταν θα βγεις απο το σπιτι συ και κανεις φιλους λογικους στην ηλικια σου, και κοινωνικοποιηθείς εστω και λιγο θα διαπιστωσεις οτι δεν εχει νοημα ολη αυτή η επιθεση με τους γκει(που γινεται στο ιντερνετ)

Οταν βγω απο το σπιτι, και ειμαι χαζος ρατσιστης κλπ κλπ
Στρακι αυτη την προπαγανδα τραβα να την πουλήσεις αλλού
Αριστεροι και ανώμαλοι προσπαθούν να υποβιβάσουν οσους δεν συμφωνούν μαζι τους
Δεν περναει σε κανονικούς ανθρώπους πια η προπαγάνδα σας
Απο Γαλλια γραφω τώρα γιατι με την δουλειά μου εχω φτασει απο Ν. Αφρική μέχρι Ισλανδια
Και δεν χρειαζεται να ανοιξω καμια σελιδα για πουστηδες
Σιγά μην ανοιξω σελιδα και για κοπρολάγνους
 

gp07

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.780
Like
35
Πόντοι
16
Για ομοφοβικό κλίμα  στα ελληνικά σχολεία, κάνει λόγο η Colour Youth – Κοινότητα LGBTQ Nέων Αθήνας, επικαλούμενη τα στοιχεία έρευνας.  που πραγματοποίησε.

Τα αποτελέσματα της έρευνας, δείγμα της οποίας αποτέλεσαν περίπου 2000 ΛΟΑΤΚΙ μαθητές/ριες,μιλούν για  παραλείψεις της ελληνικής πολιτείας στην δευτεροβάθμια εκπαίδευση όσον αφορά την ΛΟΑΤΚΙ μαθητική κοινότητα.
Ενδεικτικά:

Σε ποσοστό 84,9%, τα παιδιά ακούν στο σχολείο τη λέξη “γκέι” με αρνητική χροιά

Το 96% δηλώνει ότι έχει ακούσει σχόλια “για μαθητές που δε συμπεριφέρονται με αρκετά ‘αντρικό’ τρόπο"

Το 74,4% των μαθητών και μαθητριών δηλώνει ότι ακούει τρανσφοβικά σχόλια

Ένα στα τρία παιδιά έχουν δεχτεί κάποιας μορφής λεκτική παρενόχληση

Το 65,1% των ΛΟΑΤΚΙ ατόμων δεν έχουν ακούσει τίποτα θετικό για ΛΟΑΤΚΙ άτομα σε κάποιο μάθημα του σχολείου

Τα αποτελέσματά είναι συνεπή και με τη συγκριτική έρευνα της IGLYO (International Lesbian, Gay, Bisexual, Queer & Transgender Youth and Student Oganization), η Ελλάδα βρίσκεται πανευρωπαϊκά στις τελευταίες θέσεις σχολικής συμπερίληψης των ΛΟΑΤΚΙ μαθητών/ριών.


Πολύ ελπιδοφόρα η έρευνα , φοβόμουν ότι η επόμενη γενιά θα είναι τίγκα στο πουσταριό .

Μάλλον στα χρόνια μας η κοινωνία τον έπιασε τον πάτο και η φύση διορθώνει μόνη της τα πράγματα , όπως γίνεται συνήθως.

Ευτυχώς..
 

Gang12345

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2018
Μηνύματα
260
Like
43
Πόντοι
1
Μάλιστα, στο θέμα αυτό οι Ελληνίδες εμφανίζονται πιο προοδευτικές. Το 59% των Ελληνίδων θεωρούν ότι η ομοφυλοφιλία πρέπει να είναι αποδεκτή απο την κοινωνία, ενώ στους άντρες Έλληνες τα ποσοστά φτάνουν το 47%.


Πηγή: monopoli.gr

το προοδευτικο που βρισκεται;

Αρχικα η ερευνα που εστειλα σε link εγινε το 2014. Επισης το ότι σχεδόν οι μισοι είναι δεκτικοι ενώ το 90% εδώ μεσα είναι ΜΗ δεκτικοι, δεν σου κανει εντυπωση? Για να μην μιλησω για πολλες χωρες που είναι στο 80% δεκτικοι..

Πως γινεται στην πραγματικα ζωη πχ στην Ελλαδα σχεδόν οι μισοι να μην εχουν πρόβλημα με τους γκει και πως γινεται στο ιντερνετ πχ Bourdela, το 90% να εχει πρόβλημα με τους γκει? Πρεπει να καταλάβουμε ότι διαφερουν αρκετα

Μεσα σε ολους αυτους εδώ μεσα, υπαρχει κοσμος εκει εξω που δεν εχει διαθεση να ασχοληθεί με ανουσια πραγματα στο ιντερνετ. Οσο καιρο είμαι εδώ εχω διαπιστωσει κατι. Εχουν βρει πολλοι το site σαν καφενειο της κακια ωρας. Πολλοι από εδώ μεσα, προφανως, δεν εχουν ζωη, δεν εχουν φιλους, δεν εχουν σχεση, και εκτονώνονται εδώ μεσα και μαλιστα κραζοντας και ειρωνευοντας συνεχως ατομα τα οποια  δεν συμφωνουν.

Σαφως και η Ελλαδα δεν είναι τοσο δεκτικοι οσο άλλες χωρες αλλα σιγουρα δεν είναι όπως παλια. Εγω προσωπικα εχω κολλητούς, που δεν εχουν κανενα πρόβλημα. Ειμαι ενας κανονικος ανθρωπος όπως ολοι. Με στηριζουν και είμαι ευτυχισμένος. Όταν διαβαζω σχολια εδώ μεσα νομιζω ότι είμαι σε άλλο κοσμο και το μονο που κανουν είναι να αναρωτιέμαι με την σαπιλια που επικρατει στο ιντερνετ. Δεν ξερω αν συμφωνεις
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.730
Πόντοι
1.306
9eec3b6a590fcfb3326972eb542a3e46.jpg


δηλαδη τωρα αυτο ειναι προοδος η ξεπεσμος ;
 

Gang12345

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2018
Μηνύματα
260
Like
43
Πόντοι
1
Δεν απαντησες σε αυτό που σε ρωτησα

Και για να απαντησω στο ερωτημα σου ειναι επιλογη. Δηλαδη τι πρεπει να γινει? Να καταπιεζεται ο αλλος με μια γυναικα? Δηλαδη εσενα θα σου αρεσε να καταπιαζεσαι με κατι που δεν θες? Ο καθενας πρεπει να ζει την ζωη του ευτυχισμενος. Δεν ανηκει στους αλλους η ζωη σου, ανηκει σε σενα και κανεις δεν εχει δικαιωμα την επηρεασει
 

artemismatsas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουν 2013
Μηνύματα
5.867
Κριτικές
1
Like
120
Πόντοι
66
σωνει κ καλα να χωνευουμε τις αδερφοκουδουνες !!! σωνει κ καλα να χωνευουμε τους μουσουλμανους, σωνει κ καλα !! κ ειμαι εγω μετα ο φασιστας!!
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.610
Like
14.518
Πόντοι
3.656
Αρχικα η ερευνα που εστειλα σε link εγινε το 2014. Επισης το ότι σχεδόν οι μισοι είναι δεκτικοι ενώ το 90% εδώ μεσα είναι ΜΗ δεκτικοι, δεν σου κανει εντυπωση? Για να μην μιλησω για πολλες χωρες που είναι στο 80% δεκτικοι..

Πως γινεται στην πραγματικα ζωη πχ στην Ελλαδα σχεδόν οι μισοι να μην εχουν πρόβλημα με τους γκει και πως γινεται στο ιντερνετ πχ Bourdela, το 90% να εχει πρόβλημα με τους γκει? Πρεπει να καταλάβουμε ότι διαφερουν αρκετα

Μεσα σε ολους αυτους εδώ μεσα, υπαρχει κοσμος εκει εξω που δεν εχει διαθεση να ασχοληθεί με ανουσια πραγματα στο ιντερνετ. Οσο καιρο είμαι εδώ εχω διαπιστωσει κατι. Εχουν βρει πολλοι το site σαν καφενειο της κακια ωρας. Πολλοι από εδώ μεσα, προφανως, δεν εχουν ζωη, δεν εχουν φιλους, δεν εχουν σχεση, και εκτονώνονται εδώ μεσα και μαλιστα κραζοντας και ειρωνευοντας συνεχως ατομα τα οποια  δεν συμφωνουν.

Σαφως και η Ελλαδα δεν είναι τοσο δεκτικοι οσο άλλες χωρες αλλα σιγουρα δεν είναι όπως παλια. Εγω προσωπικα εχω κολλητούς, που δεν εχουν κανενα πρόβλημα. Ειμαι ενας κανονικος ανθρωπος όπως ολοι. Με στηριζουν και είμαι ευτυχισμένος. Όταν διαβαζω σχολια εδώ μεσα νομιζω ότι είμαι σε άλλο κοσμο και το μονο που κανουν είναι να αναρωτιέμαι με την σαπιλια που επικρατει στο ιντερνετ. Δεν ξερω αν συμφωνεις




σιγουρα τυπε ετσι οπως τα λες ειναι    :S :S :S
μονο οι μπουστηδες και οι τζιβιτζιλουδες ειναι κοινωνικοι και cool     :S :S :S
ολοι οι αλλοι τυποι,και ειδικα αυτοι που σας κραζουν ειναι καθυστερημενοι ακοινωνητοι και οπισθοδρομικοι επειδη δεν τον παιρνουν οπως εσεις     :S :S :S
 

acapoeira

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2017
Μηνύματα
7.440
Like
228
Πόντοι
86
Δεν απαντησες σε αυτό που σε ρωτησα

Και για να απαντησω στο ερωτημα σου ειναι επιλογη. Δηλαδη τι πρεπει να γινει? Να καταπιεζεται ο αλλος με μια γυναικα? Δηλαδη εσενα θα σου αρεσε να καταπιαζεσαι με κατι που δεν θες? Ο καθενας πρεπει να ζει την ζωη του ευτυχισμενος. Δεν ανηκει στους αλλους η ζωη σου, ανηκει σε σενα και κανεις δεν εχει δικαιωμα την επηρεασει

Ρε τυπε τα μπερδευεις
Κανε οτι γουσταρεις γινε και κοπρολάγνος, στα αρχιδια μας
Περιμενεις να σου πούμε μπράβο?
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.610
Like
14.518
Πόντοι
3.656
Δεν απαντησες σε αυτό που σε ρωτησα

Και για να απαντησω στο ερωτημα σου ειναι επιλογη. Δηλαδη τι πρεπει να γινει? Να καταπιεζεται ο αλλος με μια γυναικα? Δηλαδη εσενα θα σου αρεσε να καταπιαζεσαι με κατι που δεν θες? Ο καθενας πρεπει να ζει την ζωη του ευτυχισμενος. Δεν ανηκει στους αλλους η ζωη σου, ανηκει σε σενα και κανεις δεν εχει δικαιωμα την επηρεασει



δεν ειναι επιλογη τυπε,αφηστε την καραμελα με την επιλογη    :S :S :S
ειναι ανωμαλια της φυσης   :S :S :S
 

Gang12345

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2018
Μηνύματα
260
Like
43
Πόντοι
1
δεν ειναι επιλογη τυπε,αφηστε την καραμελα με την επιλογη    :S :S :S
ειναι ανωμαλια της φυσης  :S :S :S

Ανωμαλια της φυσης ειναι να μην δεχεσαι το διαφορετικο και την ελευθερια. Ανωμαλια της φυσης ειναι να μιλας ασχημα σε εναν συνανθρωπο σου κανοντας τον να νιωσει ασχημα. Αν εσυ πιστευεις οτι εισαι φυσιολογικος ΑΝΘΡΩΠΟΣ τοτε τι να πω. Ο ανθρωπος σεβεται τους ανθρωπους(που δεν τον ενοχλουν)

Δεν εχω ορεξη να απανταω σε ολους. Ισως να μην απαντησω στα επομενα σχολια. Η αποψη που εχω για τα ατομα του ιντερνετ ειναι η χειροτερη. Ξερω οτι ο περισσοτερος κοσμος δεν ειναι ετσι. Καθιστε εσεις εδω και κραξτε οσο θελετε.
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.024
Like
25.622
Πόντοι
5.506
ο γιωργακης τον παιρνει λιγο  :S :S :S
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.730
Πόντοι
1.306
Δεν απαντησες σε αυτό που σε ρωτησα

Και για να απαντησω στο ερωτημα σου ειναι επιλογη. Δηλαδη τι πρεπει να γινει? Να καταπιεζεται ο αλλος με μια γυναικα? Δηλαδη εσενα θα σου αρεσε να καταπιαζεσαι με κατι που δεν θες? Ο καθενας πρεπει να ζει την ζωη του ευτυχισμενος. Δεν ανηκει στους αλλους η ζωη σου, ανηκει σε σενα και κανεις δεν εχει δικαιωμα την επηρεασει

ο καθενας μπορει να κανει οτι θελει μεσα στο σπιτι του

οταν βγαινει στο δρομο η δημοσια εχει υποχρεωση να συμπεριφερεται με το υπαρχον κοινωνικο στατους

εμενα δηλαδη με ενοχοποιει με διαφορες λεξεις που εχου εφευρεθει οπως ομοφοβικος η  ρατσιστης επειδη δεν γουσταρω τους ντιγκινταδες

γιατι θα πρεπει να τους αποδεχτω με την βια οταν φτιαχνουν νομους που μου απαγορευει να λεω αυτο που θελω

γιατι να τους λεω γκει και οχι π@@στης;

γιατι στο κατω κατω να αποδεχτω κατι το οποιο ειναι μη φυσιοιλογικο

δηλαδη και οι γυμνιστες πρεπει να κυκλοφορουν γυμνοι στον δρομο επειδη ετσι τους αρεσει;









 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.610
Like
14.518
Πόντοι
3.656
Ανωμαλια της φυσης ειναι να μην δεχεσαι το διαφορετικο και την ελευθερια. Ανωμαλια της φυσης ειναι να μιλας ασχημα σε εναν συνανθρωπο σου κανοντας τον να νιωσει ασχημα. Αν εσυ πιστευεις οτι εισαι φυσιολογικος ΑΝΘΡΩΠΟΣ τοτε τι να πω. Ο ανθρωπος σεβεται τους ανθρωπους(που δεν τον ενοχλουν)

Δεν εχω ορεξη να απανταω σε ολους. Ισως να μην απαντησω στα επομενα σχολια. Η αποψη που εχω για τα ατομα του ιντερνετ ειναι η χειροτερη. Ξερω οτι ο περισσοτερος κοσμος δεν ειναι ετσι. Καθιστε εσεις εδω και κραξτε οσο θελετε.


το διαφορετικο τυπε δεν σημαινει οτι ειναι και σωστο    :S :S :S
και η ελευθερια εχει τα ορια της  ;)


μπορεις με τον πουτσο σου και τον κωλο σου να κανεις οτι θελεις,αλλα μην περιμενεις να δεχτουμε οτι εχεις και δικιο   :S :S :S
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.730
Πόντοι
1.306
φαγανε και τον λιλα να μας πει την γνωμη του
 

acapoeira

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2017
Μηνύματα
7.440
Like
228
Πόντοι
86
Ανωμαλια της φυσης ειναι να μην δεχεσαι το διαφορετικο και την ελευθερια. Ανωμαλια της φυσης ειναι να μιλας ασχημα σε εναν συνανθρωπο σου κανοντας τον να νιωσει ασχημα. Αν εσυ πιστευεις οτι εισαι φυσιολογικος ΑΝΘΡΩΠΟΣ τοτε τι να πω. Ο ανθρωπος σεβεται τους ανθρωπους(που δεν τον ενοχλουν)

Δεν εχω ορεξη να απανταω σε ολους. Ισως να μην απαντησω στα επομενα σχολια. Η αποψη που εχω για τα ατομα του ιντερνετ ειναι η χειροτερη. Ξερω οτι ο περισσοτερος κοσμος δεν ειναι ετσι. Καθιστε εσεις εδω και κραξτε οσο θελετε.

Στο ξαναλεω οτι μπερδευεσαι
Αν βγεις εξω να φωναζεις πως εισαι πούστης οπως κανεις εδω θα σε παρουν με τις ντοματες
 

Βασιλοφρων13

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2014
Μηνύματα
34.297
Like
5.082
Πόντοι
1.406
Ανωμαλια της φυσης ειναι να μην δεχεσαι το διαφορετικο και την ελευθερια. Ανωμαλια της φυσης ειναι να μιλας ασχημα σε εναν συνανθρωπο σου κανοντας τον να νιωσει ασχημα. Αν εσυ πιστευεις οτι εισαι φυσιολογικος ΑΝΘΡΩΠΟΣ τοτε τι να πω. Ο ανθρωπος σεβεται τους ανθρωπους(που δεν τον ενοχλουν)

Δεν εχω ορεξη να απανταω σε ολους. Ισως να μην απαντησω στα επομενα σχολια. Η αποψη που εχω για τα ατομα του ιντερνετ ειναι η χειροτερη. Ξερω οτι ο περισσοτερος κοσμος δεν ειναι ετσι. Καθιστε εσεις εδω και κραξτε οσο θελετε.
Ειναι δικαιωμα μας να μη δειχνουμε σεβασμο τυπε,δεν στον χρωσταμε τον δινουμε οπου θελουμε.Κ εσυ το ιδιο.Επισης εχουμε το δικαιωμα να γινομαστε και προσβλητικοι,οπως κ εσυ,και ξερεις γιατι? το τι ειναι προσβολη ειναι κατι υποκειμενικο και το οριζει καθενας οπως νομιζει,αν βαλεις σε νομικο πλαισιο με απαγορευσεις και ποινες κατι τοσο υποκειμενικο αρχιζεις να βαδιζεις σε επικυνδυνα μονοπατια.Την ελευθερια σου την δεχομαστε να εισαι οτι διαφορετικο θελεις,εχουμε και εμεις την ελευθερια να λεμε οτι γουσταρουμε ομως.Οπως και εσυ,και οποιος ενοχλειτε ας ενηλικιωθει επιτελους και ας μην κλαιει σαν παιδακι  :hi:
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.730
Πόντοι
1.306
Ανωμαλια της φυσης ειναι να μην δεχεσαι το διαφορετικο και την ελευθερια. Ανωμαλια της φυσης ειναι να μιλας ασχημα σε εναν συνανθρωπο σου κανοντας τον να νιωσει ασχημα. Αν εσυ πιστευεις οτι εισαι φυσιολογικος ΑΝΘΡΩΠΟΣ τοτε τι να πω. Ο ανθρωπος σεβεται τους ανθρωπους(που δεν τον ενοχλουν)

Δεν εχω ορεξη να απανταω σε ολους. Ισως να μην απαντησω στα επομενα σχολια. Η αποψη που εχω για τα ατομα του ιντερνετ ειναι η χειροτερη. Ξερω οτι ο περισσοτερος κοσμος δεν ειναι ετσι. Καθιστε εσεις εδω και κραξτε οσο θελετε.

αρα μαστορα δεν θελεις διαλογο θελεις σωνει και καλα να αποδεχτουμε αυτα που θελεις

να ο φασισμος και ο ρατσισμος

καλα κρασια 
 

Gang12345

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2018
Μηνύματα
260
Like
43
Πόντοι
1
ο καθενας μπορει να κανει οτι θελει μεσα στο σπιτι του

οταν βγαινει στο δρομο η δημοσια εχει υποχρεωση να συμπεριφερεται με το υπαρχον κοινωνικο στατους

εμενα δηλαδη με ενοχοποιει με διαφορες λεξεις που εχου εφευρεθει οπως ομοφοβικος η  ρατσιστης επειδη δεν γουσταρω τους ντιγκινταδες

γιατι θα πρεπει να τους αποδεχτω με την βια οταν φτιαχνουν νομους που μου απαγορευει να λεω αυτο που θελω

γιατι να τους λεω γκει και οχι π@@στης;

γιατι στο κατω κατω να αποδεχτω κατι το οποιο ειναι μη φυσιοιλογικο

δηλαδη και οι γυμνιστες πρεπει να κυκλοφορουν γυμνοι στον δρομο επειδη ετσι τους αρεσει;

Τι σχεση εχει ο γυμνισμος. Εννοείται ότι πρεπει ο καθενας μας ειτε γκει ειτε στρειτ να σεβεται όταν είναι δημοσια. Εμεις δεν μιλαμε γι αυτό. Το ιδιο και οι στρειτ αν χαμουρεύονται στον δρομο δεν είναι ενοχλητικο?

Για μενα δεν υπαρχει μη φυσιολογικο. Απο την στιγμη που υπαρχουν τοσοι γκει ειναι φυσιολογικο. Για να μην μιλησω για τα παλια χρονια πΧ που ο καθενας πηγαινε με αντρες

Διαβασε πραγματα για να καταλαβεις. Αλλο γονομοποιηση αλλο ελξη. Σχεδον ολοι οι ανθρωπο δεν ειναι 100% στρειτ. Ενω φαινεται πως αν ηταν ολοι στρειτ αυτη την στιγμη ο πλανητης μας θα ειχε γεμισει. Δεν μπορουν ολοι να κανουν παιδια. Το οτι υπαρχουν ομοφυλοφιλοι, ατομα με προβλημα γοιμοτητας χωρις λογο, ειναι ενα δειγμα οτι η φυση προσπαθει να ισσοροποησει τον πληθυσμο. Παλια ειχαμε 6 δις και τωρα εχει αυξηθει ραγδαια. Δηλαδη γενιουνται περισσοτεροι απ οσοι πεθαινουν. Εχουν βγει τοσα και τοσα πραγματα που λενε οι επιστημονες. Για να κρααξετε καλο ειναι να ασχοληθειτε κιολας

Οι αρρωσιτες φαινονται απο τους γιατρους. Παντς υπαρχει μια αιτια που γινεται η διαγνωση και προσπαθει να βγει η θεραπεια. Το οτι η ομοφυλοφιλια υπαρχει απο την αρχη και δεν εχει βγει ουτε αιτια αλλα ουτε "θεραπεια", πιστευεις οτι οντως ειναι αρρωστια ή μη φυσιολογικη? Κοιτα θα μπορουσαμε να κανουμε μια ωραια κουβεντα αλλα για να γινουν τετοιες κουβεντες καλο ειναι να υπαρχει αντικειμενικη σκεψη και να σκεφτομαστε λογικα. Δεν νομιζω οτι εισαι σαν τους αλλους εδω μεσα οποτε πιστευω πως καλο ειναι να το δεις λιγο πιο σφαιρικα


 

Gang12345

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2018
Μηνύματα
260
Like
43
Πόντοι
1
Στο ξαναλεω οτι μπερδευεσαι
Αν βγεις εξω να φωναζεις πως εισαι πούστης οπως κανεις εδω θα σε παρουν με τις ντοματες

Κι εσυ αν βγεις εξ και φωνάζεις ότι εισαι στρειτ θα σε παρουν με τις ντοματες. Χεστηκαν οι αλλοι τι κανεις. Δεν χρειαζεται να δινουμε αναφορα. Εκει είναι το πρόβλημα. Εχω πει 3 φορες να συγκρινουμε αρνητικα. Προφανως και δεν το κανεις
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom