Νέα

Ομοφοβικό κλίμα στα ελληνικά σχολεία διαπιστώνει έρευνα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα whiteman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 139
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Δεν ειπα εγω οτι ολοι οι γκει ειναι ιδιοι. Οπως και οι στρειτ δεν ειναι ολοι ιδιοι. Απ ότι καταλαβαίνω το πρόβλημα σου με τους γκει είναι με την συμπεριφορά ΚΑΠΟΙΩΝ γκει. Αυτό δεν είναι λογικο όμως να τους τσοβαλιαζεις ολους. Εχουμε δει ασχημες συμπεριφορες ολων των ειδων. Αν φερονται καποιοι γκει υπουλα όπως λες εννοείται πως είναι κατακριτέο. Το ιδιο και οι στρειτ και οι λεσβιες και bi και οι Ελληνες και οι Ξενοι. Ετσι δεν είναι?
δεν τους τσουβαλιαζω ολους.
υπαρχουν και καλοι γκεοι οπως ο χατζιδακης ή ο γιωργος μαρινος.
και γυφτισες και γυφτους εχω κανει παρεα.
αλλα αμα δω στο δρομο γυφτους απομακρυνομαι.
φερομαι ιδια σε ολους τους γυφτους αποφευγοντας τους αλλα και συνεργαζομαι μαζι τους οποτε χρειαστει.

το οτι το 90% τοων γυφτων ειναι απατεωνες με κανει να προσεχω απεναντι σε ΟΛΟΥΣ.

αντιστοιχα τους γκεη μπορει να ειναι σκατοψυχοι και υπουλοι το 70% (λεω ενα τυχαιο ποσοστο) αλλα αυτο με κανει να ειμαι αλλιως απεναντι τους.


οπως προσεχτικος ειμαι πχ μεσα σε ενα νοσοκομειο οχι γιατι ολοι εχουν μεταδοτικες ασθενειες αλλα γιατι εχουν πολλοι περισσοτεροι απο αλλου που ειμαι ξενοιαστος και αφηρημενος.


αν ηταν λοιπον ντομπροι και σωστοι οι γκεοι σε παρομοια ποσοστα σε σχεση με τους στρεητ δεν θα ηταν τετοια αρνητικη και η συμπεριφορα απεναντι τους. με τους οπαδους του ηρακλη πχ που ηταν πολλοι λιγοτεροι σε σχεση με τους γκεη θα μπορουσαμε πολυ πιο ευκολα να τους στοχοποιησουμε και να τους γκετοποιησουμε? δεν το καναμε? γιατι? γιατι ηταν σαν εμας απλως υποστηριζαν αλλη ομαδα.


αν λοιπον οι γκεοι ηταν σαν τους στρεητ σε συμπεριφορα και απλως ειχαν αλλο τροπο και αλλα γουστα στο σεξ ΚΑΝΕΝΑΣ δεν θα τους πειραζε ουτε η λεξη πουστης θα γινοταν βρισια. ο υπουλος χαρακτηρας πολλων εκανε τους υπολοιπους να το θεωρουν κακο και κατωτερο τον γκεη γενικα αν και καποιοι ειναι καλυτεροι.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
βριζεις τους ολυμπιακους τυπε?
δικαιολογημένα για αυτά που εχουν κλεψει.
ρατσιστης και περίεργος θα ημουν αν εβριζα τον πας γιαννενα και την αεκ , που επισης είναι από τις αδικημένες ομαδες.
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.209
Like
25.981
Πόντοι
5.506
δικαιολογημένα για αυτά που εχουν κλεψει.
ρατσιστης και περίεργος θα ημουν αν εβριζα τον πας γιαννενα και την αεκ , που επισης είναι από τις αδικημένες ομαδες.
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
η μαλακια της ημερας οπως και να το δεις...
 

Gang12345

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2018
Μηνύματα
260
Like
43
Πόντοι
1
δεν τους τσουβαλιαζω ολους.
υπαρχουν και καλοι γκεοι οπως ο χατζιδακης ή ο γιωργος μαρινος.
και γυφτισες και γυφτους εχω κανει παρεα.
αλλα αμα δω στο δρομο γυφτους απομακρυνομαι.
φερομαι ιδια σε ολους τους γυφτους αποφευγοντας τους αλλα και συνεργαζομαι μαζι τους οποτε χρειαστει.

το οτι το 90% τοων γυφτων ειναι απατεωνες με κανει να προσεχω απεναντι σε ΟΛΟΥΣ.

αντιστοιχα τους γκεη μπορει να ειναι σκατοψυχοι και υπουλοι το 70% (λεω ενα τυχαιο ποσοστο) αλλα αυτο με κανει να ειμαι αλλιως απεναντι τους.


οπως προσεχτικος ειμαι πχ μεσα σε ενα νοσοκομειο οχι γιατι ολοι εχουν μεταδοτικες ασθενειες αλλα γιατι εχουν πολλοι περισσοτεροι απο αλλου που ειμαι ξενοιαστος και αφηρημενος.


αν ηταν λοιπον ντομπροι και σωστοι οι γκεοι σε παρομοια ποσοστα σε σχεση με τους στρεητ δεν θα ηταν τετοια αρνητικη και η συμπεριφορα απεναντι τους. με τους οπαδους του ηρακλη πχ που ηταν πολλοι λιγοτεροι σε σχεση με τους γκεη θα μπορουσαμε πολυ πιο ευκολα να τους στοχοποιησουμε και να τους γκετοποιησουμε? δεν το καναμε? γιατι? γιατι ηταν σαν εμας απλως υποστηριζαν αλλη ομαδα.


αν λοιπον οι γκεοι ηταν σαν τους στρεητ σε συμπεριφορα και απλως ειχαν αλλο τροπο και αλλα γουστα στο σεξ ΚΑΝΕΝΑΣ δεν θα τους πειραζε ουτε η λεξη πουστης θα γινοταν βρισια. ο υπουλος χαρακτηρας πολλων εκανε τους υπολοιπους να το θεωρουν κακο και κατωτερο τον γκεη γενικα αν και καποιοι ειναι καλυτεροι.

Ναι αλλα υπερβαλλεις όμως. Ελάχιστοι είναι ετσι όπως λες. Σαφως και θα υπαρχουν υπουλοι αλλα δεν είναι πολλοι. Σε πληροφορω ότι η πλειοψηφια των γκει εχει συμπεριφορά ιδια με τους στρειτ. Τωρα αν εσυ κρινεις μονο από ατομα στην τηλεοραση που εχουν ψωνιστεί ή και εγω δεν ξερω τι, αυτό είναι άλλο θεμα. Εγω μιλαω για απλα καθημερινα αγορια που τους αρεσουν τα αγορια.

Η πλειοψηφια είναι μια χαρα και εκτος αυτου η πλειοψηφια των στρειτ δεν εχουν κανενα πρόβλημα. Ξαναλεω και διακοπες εχω παει με φιλους, και γνωριμίες εκανα, και τους γνωρισα στους στρειτ κολλητούς μου κλπ κλπ. Μεχρι στιγμης κανενας δεν ειχε πρόβλημα. Δεν μπορει να είμαι μονο εγω η εξαιρεση. Αυτή η αρνητικη σταση στους γκει είναι ένα ψεμα απ ότι φαινεται. Σαφως υπαρχει ρατσισμος αλλα περισσοτερο υπαρχει ρατσιμος στο ιντερνετ και στην τηλεοραση. Για καποιο λογο που δεν εχω καταλαβει ακομα, στο site εδώ μεσα κρινουν αλλιως. Πρεπει να ξερεις όμως ότι το site και η τηλεοραση δεν αντιπροσωπευουν την πλειοψηφια.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Ναι αλλα υπερβαλλεις όμως. Ελάχιστοι είναι ετσι όπως λες. Σαφως και θα υπαρχουν υπουλοι αλλα δεν είναι πολλοι. Σε πληροφορω ότι η πλειοψηφια των γκει εχει συμπεριφορά ιδια με τους στρειτ. Τωρα αν εσυ κρινεις μονο από ατομα στην τηλεοραση που εχουν ψωνιστεί ή και εγω δεν ξερω τι, αυτό είναι άλλο θεμα. Εγω μιλαω για απλα καθημερινα αγορια που τους αρεσουν τα αγορια.

Η πλειοψηφια είναι μια χαρα και εκτος αυτου η πλειοψηφια των στρειτ δεν εχουν κανενα πρόβλημα. Ξαναλεω και διακοπες εχω παει με φιλους, και γνωριμίες εκανα, και τους γνωρισα στους στρειτ κολλητούς μου κλπ κλπ. Μεχρι στιγμης κανενας δεν ειχε πρόβλημα. Δεν μπορει να είμαι μονο εγω η εξαιρεση. Αυτή η αρνητικη σταση στους γκει είναι ένα ψεμα απ ότι φαινεται. Σαφως υπαρχει ρατσισμος αλλα περισσοτερο υπαρχει ρατσιμος στο ιντερνετ και στην τηλεοραση. Για καποιο λογο που δεν εχω καταλαβει ακομα, στο site εδώ μεσα κρινουν αλλιως. Πρεπει να ξερεις όμως ότι το site και η τηλεοραση δεν αντιπροσωπευουν την πλειοψηφια.
άλλες εμπιρεις εχει ο καθενας.
εγω μπορω να σου πω ότι εχω γνωρισει 10 και οι 4 ηταν υπουλοι και σκατοψυχοι.
αντιστοιχα στους στρεητ μπορει να εχω γνωρισει 700 και υπουλου σκατοψυχοι να ηταν οι 70.

ε που 40% και που 10%

για σενα μπορει να είναι λιγο για τους αλλους μπορει να φαινεται τεραστια διαφορα.


για μενα πχ οι ναρκομανεις μεσα στην θυρα 4 μου φανηκαν λιγοι 10%

για τους υπολοιπους που δεν πανε γηπεδο τους φαινονται ναρκωμανεις αυτοι στην θυρα 4 και ας είναι μειοψηφια.

γιατι εξω από το γηπεδο είναι 0,1%
100 φορες λιγοτεροι σε ποσοστο
 

Gang12345

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2018
Μηνύματα
260
Like
43
Πόντοι
1
άλλες εμπιρεις εχει ο καθενας.
εγω μπορω να σου πω ότι εχω γνωρισει 10 και οι 4 ηταν υπουλοι και σκατοψυχοι.
αντιστοιχα στους στρεητ μπορει να εχω γνωρισει 700 και υπουλου σκατοψυχοι να ηταν οι 70.

ε που 40% και που 10%

για σενα μπορει να είναι λιγο για τους αλλους μπορει να φαινεται τεραστια διαφορα.


για μενα πχ οι ναρκομανεις μεσα στην θυρα 4 μου φανηκαν λιγοι 10%

για τους υπολοιπους που δεν πανε γηπεδο τους φαινονται ναρκωμανεις αυτοι στην θυρα 4 και ας είναι μειοψηφια.

γιατι εξω από το γηπεδο είναι 0,1%
100 φορες λιγοτεροι σε ποσοστο

Εξαρταται πως το εννοεις. Δεν μπορω να πιστεψω οτι 4 στα 10 ατομα ηταν υπολου και σκατοψυχοι. Δηλαδη τι εκαναν? Ξερεις τι πολλες φορες λεμε κατι αλλα δεν διευκρινιζουμε. Αν επεσες στην περιπωτση τι να πω. Παντως εχεις σχηματισει λαθος εικονα. Εχεις σκεφτει μηπως κι εσυ εισαι λιγο περιεργος? Θυμασαι τις προαλλες με τις εικονες πως εκανες με την αντρικη εμφανιση γενικοτερα. Εχεις σκεφτει μηπως υπερβαλλεις λιγο?
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Εξαρταται πως το εννοεις. Δεν μπορω να πιστεψω οτι 4 στα 10 ατομα ηταν υπολου και σκατοψυχοι. Δηλαδη τι εκαναν? Ξερεις τι πολλες φορες λεμε κατι αλλα δεν διευκρινιζουμε. Αν επεσες στην περιπωτση τι να πω. Παντως εχεις σχηματισει λαθος εικονα. Εχεις σκεφτει μηπως κι εσυ εισαι λιγο περιεργος? Θυμασαι τις προαλλες με τις εικονες πως εκανες με την αντρικη εμφανιση γενικοτερα. Εχεις σκεφτει μηπως υπερβαλλεις λιγο?
ειπαμε με τους τσιγγανους που είναι πιο επικίνδυνοι αμεσα επικινδινοι θα ελεγα υπερβαλω περισσοτερο. ροτσιστης θα ημουν αν τους απερριπτα ολους και ολες τις τσιγγανες ή οποιον ειχε παρομοιο χρωμα. και πελατης σε γυφτικο μαγαζι εχω απει και γυφτισσα εχω φιλισει και εχω κανει ερωτα αρα τι ? ειμαι ρατσιστης επειδη τους θεωρω γενικα κλεφτες και απλυτους και απομακρυνομαι αμα τους δω βραδυ σε μια πλατεια ενω δεν απομακρυνομαι αν δω μεθυσμενους αγγλους?
 

Gang12345

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2018
Μηνύματα
260
Like
43
Πόντοι
1
ειπαμε με τους τσιγγανους που είναι πιο επικίνδυνοι αμεσα επικινδινοι θα ελεγα υπερβαλω περισσοτερο. ροτσιστης θα ημουν αν τους απερριπτα ολους και ολες τις τσιγγανες ή οποιον ειχε παρομοιο χρωμα. και πελατης σε γυφτικο μαγαζι εχω απει και γυφτισσα εχω φιλισει και εχω κανει ερωτα αρα τι ? ειμαι ρατσιστης επειδη τους θεωρω γενικα κλεφτες και απλυτους και απομακρυνομαι αμα τους δω βραδυ σε μια πλατεια ενω δεν απομακρυνομαι αν δω μεθυσμενους αγγλους?

Εννοω υπερβολικος μπορει να εισαι που λες ότι σχεδόν οι μισοι γκει(4 στους 10 όπως ειπες) ειαι σκατοψυχοι και υπουλοι. Δεν ξερω από που το συμπερανες αυτό αλλα δεν ισχυει. Εκει εννοω ότι εισαι υπερβολικος. Υπαρχουν σκατοψυχοι και υπουλοι αλλα δεν είναι περισσοτεροι από τους στρειτ. Εχει να κανει με τον ανθρωπο και όχι με την σεξουαλικη προτιμηση.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Εννοω υπερβολικος μπορει να εισαι που λες ότι σχεδόν οι μισοι γκει(4 στους 10 όπως ειπες) ειαι σκατοψυχοι και υπουλοι. Δεν ξερω από που το συμπερανες αυτό αλλα δεν ισχυει. Εκει εννοω ότι εισαι υπερβολικος. Υπαρχουν σκατοψυχοι και υπουλοι αλλα δεν είναι περισσοτεροι από τους στρειτ. Εχει να κανει με τον ανθρωπο και όχι με την σεξουαλικη προτιμηση.
τοτε γιατι δεν βγαλανε κακο ονομα για τους στρεητ,
και όταν θελουν να βρισουν καποιον τον λενε πουστη? δεν τον λενε αντρα ή ετεροφυλοφιλο?
αν ηταν μειονοτητα και γι αυτο στοχοποιηθηκε θα ειχαν στοχοποιηθει και αλλοι που ειναι λιγοι οπως οι οπαδοι του ηρακλη, οι αρμενιοι κλπ οπου υπαρχει καπνος υπαρχει και φωτια.
και καπνο δεν εχουν οι ηρακληδεις, οι αρμενιοι, οι ιδιοκτητες τογιοτα.
εχουν οι γκαιοι, οι τσιγκανοι και οι με καγκουροφτιαγμενα αμαξια.

τωρα μη μας λες ειναι σε ιδια ποσοστα με τους στρεητ οι υπουλοι λοιπον γιατι και εγω θα λεω σουηδοι και τσιγγανοι ανθρωποι ειναι ολοι, σε ιδια ποσοστα κλεφτες. ε οχι δεν ειναι.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.731
Πόντοι
1.306
  κατι ηξερε ο χιτλερ και αναβε τους φουρνους
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
ο τζωνη τι είδους ασυλια εχει και προκαλει τοσα χρονια με το ΠΑΣΟΚ
και τωρα με τον χιτλερ?
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.731
Πόντοι
1.306
τι επαθες μαστορα αγαπας τους π@@στηδες και ενοχληθηκες;
 

Gang12345

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2018
Μηνύματα
260
Like
43
Πόντοι
1
τοτε γιατι δεν βγαλανε κακο ονομα για τους στρεητ,
και όταν θελουν να βρισουν καποιον τον λενε πουστη? δεν τον λενε αντρα ή ετεροφυλοφιλο?
αν ηταν μειονοτητα και γι αυτο στοχοποιηθηκε θα ειχαν στοχοποιηθει και αλλοι που ειναι λιγοι οπως οι οπαδοι του ηρακλη, οι αρμενιοι κλπ οπου υπαρχει καπνος υπαρχει και φωτια.
και καπνο δεν εχουν οι ηρακληδεις, οι αρμενιοι, οι ιδιοκτητες τογιοτα.
εχουν οι γκαιοι, οι τσιγκανοι και οι με καγκουροφτιαγμενα αμαξια.

τωρα μη μας λες ειναι σε ιδια ποσοστα με τους στρεητ οι υπουλοι λοιπον γιατι και εγω θα λεω σουηδοι και τσιγγανοι ανθρωποι ειναι ολοι, σε ιδια ποσοστα κλεφτες. ε οχι δεν ειναι.
χαχα να τος και ο Johny. Ειπα κι εγω δεν θα πεταχτει?

Νικο οπως βλεπεις δεν εχω κανενα προβλημα να κανουμε διαλογο παρα τις αντιθετες αποψεις που εχουμε. Παρολα αυτα ισως πρεπει να σκεφτεις οτι καποια πραγματα που λες υπαρχει πιθανοτητα να μην ισχυουν. Δηλαδη καλο ειναι να αφηνεις περιθωρια λαθους

Οσον αφορα το "πουστης" δεν βγηκε λογω κακης συμπεριφορας, προφανως κατεκριναν καποιοι τις σεξουλαικες προτιμησεις και ετσι βγηκε αυτη η λεξη. Ασχετο αν αυτη η λεκη πλεον σημαινει κατι  αλλο και απευθυνομαστε σε στακοψυχο ανθρωπο(και σε στρειτ). Δεν το συνδεουμε πλεον με τους γκει οσον αφορα τις σεξουαικες προτιμησεις. Εγω επιμενω οτι η πλειοψηφια των γκει δεν ειναι ετσι οπως νομιζεις.Ισως πρεπει να κοινωνικοποιηθεις με αντρες αλλα και με γυναικες(που συνηθως εχουν γκει φιλους) και θα το διαπιστωσεις.


Μου κανει εντυπωση που τα λες αυτα γιατι συνηθως λενε οτι οι γκει ειναι τα καλυτερα παιδια. Σπανια βλεπεις καποιον γκει σκατοψυχο οπως λες. Υπαρχουν ναι, αλλα δεν ειναι περισσοτεροι απο το ποσοστο των στρειτ σκατοψυχων.

Αν ακομα επιμενεις δεν εχω κατι αλλο να πω. Σημασια εχει ομως να μην εχουμε κολληματα απλα για να εχουμε. Δεν ξερω και πως το θεωρεις το σκατοψυχος και υπολους που λες. Δηλαδη αν καποιος σου την επεσε και του αρεσες δεν σημαινει οτι ειναι υπολους. Ισα ισα σε θεωρησε γοητευτικο και ηθελε να στο πει. Αν καποιος σου εκανε κατι πολυ ασχημο επεσες στην περπτωση πισετεψε με. Δεν μου εχεις πει παραδειγματα οποτε δεν ξερω απο που το συμπερανες οτι ειναι σκατοψυχοι και υπουλοι.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.731
Πόντοι
1.306
χαχα να τος και ο Johny. Ειπα κι εγω δεν θα πεταχτει?

οπως και να σας πουν

γκει π@@στηδες ομοφυλοφιλους ντικινταγκες το θεμα δεν αλλαζει

ειστε ψυχικα αρρωστα ατομα

θελετε να σας αποδεχτουν οι αλλοι οταν εσεις δεν αποδεχεστε τον εαυτο σας και την φυση σας και θελετε να γινεται το αντιθετο απο αυτο που ειστε

καποιο απωθημενο σωματικο η ψυχολογικο εχετε γιαυτο θελετε να επιδεικνυετε την ανωμαλια σας

τωρα αυτα περι δημοκρατιας και ελευθεριας τα ακουω βερεσε

ουτε ελευθεροι ειστε ουτε και δημοκρατες

ακριβως το αντιθετο




 

Πουστρα35

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.313
Κριτικές
1
Like
42
Πόντοι
16
τωρα αυτα περι δημοκρατιας και ελευθεριας τα ακουω βερεσε

ουτε ελευθεροι ειστε ουτε και δημοκρατες

ακριβως το αντιθετο

Μα ετσι και αλλιως δεν θελουμε ελευθερια!!, εμεις εχουμε παραδωσει τα παντα στον αντρα, τι ελευθερια να θελουμε??

tumblr_pagemlx0Cy1wio8bro1_1280.jpg
 

Πουστρα35

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.313
Κριτικές
1
Like
42
Πόντοι
16
εεε αλλο το δικαιωμα αλλο η ελευθερια!

Σιγουρα με τον ανδρα δεν μπορεις να εχεις ελευθερια, πρεπει να υπαταχθεις...

tumblr_paem87wc8H1wio8bro1_400.gif


Η πχ δεν μπορεις να εχεις την ελευθερια σε καποια αλλα "πραγματα".....

tumblr_pabv48H8br1wio8bro1_500.jpg


Αλλα σιγουρα θελουμε το δικαιωμα να ΜΗΝ τα εχουμε αυτα!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom