Νέα

Οι περιπέτειες του Christos Savvidis του Ρωσοπόντιου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Νταης
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 82
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
821
Πόντοι
146
Αποδειξη οτι εχω απολυτο δικιο στα εχω γραψει για τον νηματοθετη:

Δικο του κειμενο απο το 2014:

"Ψάχνω την Τζίνα απο Γεωργια (ψηλή, με σκουρα κοκκινα μαλλια και πολυ ωραιο κωλο) που δουλευε στο φωκαίας 25Α. Τελευταια φορα την πετυχα τον Μαΐο στην πρωινη βαρδια. Οταν πηγα παλι εν μεσω καλοκαιριου δεν ηταν εκει. Ξερει κανεις που δουλευει και τι βαρδια κανει;"

Ειδες καψουλακι οτι εχω δικιο; Μονο επι πληρωμη. Δεν ειναι κακο, απλα δεν εισαι ικανος να παιξεις μπαλα αλλιως.

Προφανως θα προσπαθησες αλλα δεν σου βγηκε και ειτε εγινες ρεζιλι ειτε μαζεψες και φαπες για τις μαλακιες που εκανες. Ανωμαλακος φορτικος ερωτιαρης αγαπουλας. Κοροιδο.

Για αυτο, κανε οτι κανεις και πληρωνε. Τουλαχιστον ετσι, γλυτωνεις και τις φαπες.

Καημενο...εχεις γεμισει απωθημενα και βγαζεις μισος. Μισος σε καποιον που ποτε δεν σε ενολχησε σε προσωπικο επιπεδο αλλα επειδη σε ετσουξαν οι αληθειες που εγραψε.

Βλεπεις οτι εχω δικιο; Ρωτα και ενα ψυχιατρο για αυτο που κανεις, θα σε βοηθησει να καταλαβεις.

Οταν βγαζουμε κακια μισος σε καποιον που δεν μας εχει ενοχλησει σε προσωπικο επιπεδο επειδη διαβασαμε αυτα που γραφει τι σημαινει; Ετσουξαν ε; Νευριασες με τη καταντια σου; Ζηλευεις επειδη θα ηθελες και εσυ αλλα δεν;

Ταλαιπωριεσαι απο μικρος και τωρα προσπαθεις να ξεσπαθωσεις...με λαθος τροπο.

Ασε τις μαγκιες και τα μιση και κοιτα πως θα βελτιωθεις ως ανθρωπος μεσα στη κοινωνια. Αλλαξε χαρακτηρα και θα δεις ποσο θα ανακουφιστεις απο αυτο που σε ταλαιπωρει χρονια τωρα. Μιλα και ζητα βοηθεια απο ειδικους, δεν ειναι ντροπη. Υπαρχουν ικανοι ανθρωποι-επιστημονες που θα σε βοηθησουν.

Καλη συνεχεια και καλη δυναμη στη προσπαθεια της αλλαγης σου.
 

ermis.

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2019
Μηνύματα
12
Like
0
Πόντοι
0
Γειά σού Σαββίδη  Μαγκα! Δύο φορές  είσαι Έλληνας γιατί  είσαι  και πόντιος.
 
OP
OP
Νταης

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.232
Κριτικές
4
Like
7.207
Πόντοι
2.586
Αποδειξη οτι εχω απολυτο δικιο στα εχω γραψει για τον νηματοθετη:

Δικο του κειμενο απο το 2014:

"Ψάχνω την Τζίνα απο Γεωργια (ψηλή, με σκουρα κοκκινα μαλλια και πολυ ωραιο κωλο) που δουλευε στο φωκαίας 25Α. Τελευταια φορα την πετυχα τον Μαΐο στην πρωινη βαρδια. Οταν πηγα παλι εν μεσω καλοκαιριου δεν ηταν εκει. Ξερει κανεις που δουλευει και τι βαρδια κανει;"

Ειδες καψουλακι οτι εχω δικιο; Μονο επι πληρωμη. Δεν ειναι κακο, απλα δεν εισαι ικανος να παιξεις μπαλα αλλιως.

Προφανως θα προσπαθησες αλλα δεν σου βγηκε και ειτε εγινες ρεζιλι ειτε μαζεψες και φαπες για τις μαλακιες που εκανες. Ανωμαλακος φορτικος ερωτιαρης αγαπουλας. Κοροιδο.

Για αυτο, κανε οτι κανεις και πληρωνε. Τουλαχιστον ετσι, γλυτωνεις και τις φαπες.

Καημενο...εχεις γεμισει απωθημενα και βγαζεις μισος. Μισος σε καποιον που ποτε δεν σε ενολχησε σε προσωπικο επιπεδο αλλα επειδη σε ετσουξαν οι αληθειες που εγραψε.

Βλεπεις οτι εχω δικιο; Ρωτα και ενα ψυχιατρο για αυτο που κανεις, θα σε βοηθησει να καταλαβεις.

Οταν βγαζουμε κακια μισος σε καποιον που δεν μας εχει ενοχλησει σε προσωπικο επιπεδο επειδη διαβασαμε αυτα που γραφει τι σημαινει; Ετσουξαν ε; Νευριασες με τη καταντια σου; Ζηλευεις επειδη θα ηθελες και εσυ αλλα δεν;

Ταλαιπωριεσαι απο μικρος και τωρα προσπαθεις να ξεσπαθωσεις...με λαθος τροπο.

Ασε τις μαγκιες και τα μιση και κοιτα πως θα βελτιωθεις ως ανθρωπος μεσα στη κοινωνια. Αλλαξε χαρακτηρα και θα δεις ποσο θα ανακουφιστεις απο αυτο που σε ταλαιπωρει χρονια τωρα. Μιλα και ζητα βοηθεια απο ειδικους, δεν ειναι ντροπη. Υπαρχουν ικανοι ανθρωποι-επιστημονες που θα σε βοηθησουν.

Καλη συνεχεια και καλη δυναμη στη προσπαθεια της αλλαγης σου.

χαχαχαχα εισαι πολυ αστειος! Σε πειραξε τοσο πολυ αυτα που πολυ ευστοχα εγραψα που αρχισες την επιθεση και να ψαχνεις τι εχω γραψει καποτε.. Και αυτα επειδη ειπα οτι μας κουρασες με τις θεωριες σου ή τις κουραδομαγκιες σας. Πες την αληθεια, αν δεν ηταν οι δικες σας που προσπαθειτε να τις μαντρωνετε, θα γαμουσατε τιποτα αλλο περα απο καμμια γυφτοβουλγαρα ή την χουφτα σας;
Ευτυχως εγω δεν ανηκω σε "μειονοτητα" και εχω απεριοριστες επιλογες.
 

Καστράτο

Μέγας
Εγγρ.
17 Αυγ 2018
Μηνύματα
3.896
Κριτικές
1
Like
11.894
Πόντοι
3.506
Αποδειξη οτι εχω απολυτο δικιο στα εχω γραψει για τον νηματοθετη:

Δικο του κειμενο απο το 2014:

"Ψάχνω την Τζίνα απο Γεωργια (ψηλή, με σκουρα κοκκινα μαλλια και πολυ ωραιο κωλο) που δουλευε στο φωκαίας 25Α. Τελευταια φορα την πετυχα τον Μαΐο στην πρωινη βαρδια. Οταν πηγα παλι εν μεσω καλοκαιριου δεν ηταν εκει. Ξερει κανεις που δουλευει και τι βαρδια κανει;"
2014 -2019
 5 χρόνια.Λιγο αργά δεν το θυμηθηκες?  :think:
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
821
Πόντοι
146
χαχαχαχα εισαι πολυ αστειος! Σε πειραξε τοσο πολυ αυτα που πολυ ευστοχα εγραψα που αρχισες την επιθεση και να ψαχνεις τι εχω γραψει καποτε.. Και αυτα επειδη ειπα οτι μας κουρασες με τις θεωριες σου ή τις κουραδομαγκιες σας. Πες την αληθεια, αν δεν ηταν οι δικες σας που προσπαθειτε να τις μαντρωνετε, θα γαμουσατε τιποτα αλλο περα απο καμμια γυφτοβουλγαρα ή την χουφτα σας;
Ευτυχως εγω δεν ανηκω σε "μειονοτητα" και εχω απεριοριστες επιλογες.

Δεν υπαρχουν ομορφοτερες γυναικες απο τις Σλαβες, απλα. Δεν χρειαζομαστε κατι αλλο φιλε μου στη ζωη μας ουτε θα κατσουμε να ασχοληθουμε σοβαρα με καμια αλλη γυναικα.

Κατα καιρους παιζουμε και με γυναικες διαφορετικων εθνικοτητων. Δεν εχουν να δωσουν κατι παραπανω, στις πιο πολλες περιπτωσεις υστερουν κιολας.

Αυτο που δεν εχεις καταλαβει ειναι οτι οι Σλαβες εχουν πολυ διαφορετικη συμπεριφορα απεναντι στους δικους τους απο οτι σε καποιον αντρα με διαφορετικη καταγωγη. Καμια σχεση. Τους γλεντανε και αυτοι τρωνε τη παραμυθα αμασητη.

Δεν θα μπορεσεις ποτε να ζησεις αυτο που σου περιγραφω ωστε να καταλαβεις τις διαφορες.

Οσο για το θεμα χουφτας κτλπ που αναφερεις, δεν ισχυει. Μαλλον κατι δεν εχεις καταλαβει. Αλβανοι, Πακιστανοι, νεγροι, δικοι μας, προσφυγες απο ολο το κοσμο, γαμουν τις ντοπιες απο ολες τις τρυπες την ιδια στιγμη που εσας οι ιδιες γυναικες, σας εχουν αλλαξει τα φωτα με τα καθε ειδους απωθημενα-κομπλεξ-σκατοσυμπεριφορες που βγαζουν χωρις κανενα σεβασμο πανω σας και εχεις μεινει εσυ με το πουλι στη χουφτα σου και πρεπει να πληρωνεις για να γαμας.

Δεν ειναι κακο το να πληρωνεις για να γαμας, δικαιωμα του ο καθενας και οπως τη βρισκει.

Γκομενα ομως δεν θα γαμησεις ομως ποτε σου, ειδικα αν ειναι απο 7 και πανω σε ομορφια και ειδικα δικες μας που τοσο πολυ θα ηθελες.

Επι πληρωμη, ναι. Ξερεις ποσοι αστειοι αγαπουληδες εχουν ερωτευτει εργαζομενο κοριτσι; Εχεις μαθει ποτε τη συνεχεια; Στη καλυτερη τον αφησε χωρις ουτε ενα ευρω.

Τραβα να δεις ποιοι γαμανε τα καριολακια απο 20 εως 25 ετων καθε εθνικοτητας και με ομορφια 7 και πανω και ελα μετα να μας γραψεις τα αποτελεσματα της ερευνας σου.

Στις ελαχιστες περιπτωσεις που θα βρεις να τις γαμανε Ελληνες, ειναι για αλλο λογο εκ μερους της κοπελας. Οι πιο πολλες προπονησουλα κανουν πανω σας για να μαθουν πως να πιασουν μεγαλυτερα ψαρακια μετα και εσεις ζειτε το ονειρο της αγαπης-ερωτα-σχεση-γαμος ή οτι αλλο εως να ξυπνησετε αποτομα.

Καμια τους δεν σας εχει ερωτευτει και δεν ειχε καυλωσει πραγματικα με εσας. Καμια. Γιατι; Γιατι απλα ειστε καλα παιδια, για αυτο. Αλλα ηθελε και το επαιζε οτι το επαιζε.

Δεν υπαρχει γυναικα ανω του 7 σε ομορφια που θα ερωτευτει-καυλωσει με εναν που της φερεται ομορφα και ειναι καλος σωστος μαζι της. Καμια.

Δεν εχετε τη δυναμη ως αντρες για πολλους λογους να γραψετε στα αρχιδια σας εντελως μια γυναικα ανω του 7 σε ομορφια. Απλα.

Υπαρχουν βεβαια και ελαχιστες εξαιρεσεις που ναι οντως μερικοι ειναι παιχτες. Κατι κανουν. Αν τους βαλεις να παιξουν μπαλα χωρις λεφτα-μουρη και αυτοι...παλι σκατα θα τα κανουν. Η αυτοπεποιθηση τους ηταν πλαστη, ηταν το χρημα. Μολις τους αφαιρεσεις το χρημα, ουτε καν και αυτοι.

Οταν εχεις πραγματικη αυτοπεοιθηση το μυριζονται οι γυναικες απο χιλιομετρα. Το τσεκαρουν απο κοντα και μετα το διαδιδουν, με ταχυτητα αστραπης μεταξυ τους.

Πολλα ειναι αυτα που θα ηθελα να σου πω αλλα εχεις ειρωνικο υφος και λογω μαλακιας που σε δερνει αλυπητα χαμενος χρονος. Δεν θες να αλλαξεις, εχεις ταυτιστει με τη μαλακια σου και θες απλα να ξεσπαθωσεις με μαγκιες κτλπ.

Πιο μικρος ισως ασχολιομουν, τωρα δεν ψηνομαι για μαλακιες και απλα σε γραφω στα αρχιδια μου.

Προσεχε ομως διοτι με τη συμπεριφορα που εχεις, εκει εξω ο επομενος μπορει να μη σε γραψει στα αρχιδια του.

Καλη συνεχεια και να προσεχεις τις μαγκιες σου και το χαρακτηρα σου. Ασχολησου με τον εαυτο σου και μην ενοχλεις ανθρωπους που δεν σε εχουν ενοχλησει.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.096
Like
21.107
Πόντοι
5.506
Τι σχέση έχουν οι ρωσσοπόντιες σε εμφάνιση με τις σλάβες;  :think:
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
821
Πόντοι
146
Τι σχέση έχουν οι ρωσσοπόντιες σε εμφάνιση με τις σλάβες;  :think:

Μαλλον δεν εχεις καταλαβει καν τι παιζει σε πολλα επιπεδα.

Ρωσοποντιες ειναι οι κοπελες που ειτε εχουν γεννηθει εκει και μετα ηρθαν εδω ειτε ο ενας απο τους δυο γονεις ειναι Σλαβος ειτε απλα ειναι γνησιες Σλαβες και για καποιους λογους εχουν παρει ενα επιθετο.

Επισης οταν εισαι σε αυτους τους κυκλους και παιζεις μπαλα, οι πιο πολλες ειναι γνησιες Σλαβες και δεν ξερουν ουτε μια ποντιακη λεξη.

Μια δοκιμη θα σε πεισει. Χωσου σε κυκλους και αν το καταφερεις θα με καταλαβεις.

 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.096
Like
21.107
Πόντοι
5.506
Μαλλον δεν εχεις καταλαβει καν τι παιζει σε πολλα επιπεδα.

Ρωσοποντιες ειναι οι κοπελες που ειτε εχουν γεννηθει εκει και μετα ηρθαν εδω ειτε ο ενας απο τους δυο γονεις ειναι Σλαβος ειτε απλα ειναι γνησιες Σλαβες και για καποιους λογους εχουν παρει ενα επιθετο.

Επισης οταν εισαι σε αυτους τους κυκλους και παιζεις μπαλα, οι πιο πολλες ειναι γνησιες Σλαβες και δεν ξερουν ουτε μια ποντιακη λεξη.

Μια δοκιμη θα σε πεισει. Χωσου σε κυκλους και αν το καταφερεις θα με καταλαβεις.


Οι ρωσσοπόντιες είναι ρωσσοπόντιες και έχουν το μαύρο τους το χάλι, ενώ οι σλάβες είναι σλάβες. Μη μπερδεύουμε το μπουζί με το βυζί.
 

Souker

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2018
Μηνύματα
2.932
Like
103
Πόντοι
16
Οι ρωσσοπόντιες είναι ρωσσοπόντιες και έχουν το μαύρο τους το χάλι, ενώ οι σλάβες είναι σλάβες. Μη μπερδεύουμε το μπουζί με το βυζί.

και  τι  σε  αφορουν εσενα αυτα ; ; ;
πηγες στο τσοντοσινεμα το  σαββατο να πιεις γερικα χυσια η .. κρυωσε ο ανοιγμενος  κωλος σου..; :effemine:
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
821
Πόντοι
146
Γενικα, οταν φερθεις ομορφα-σωστα σε μια γυναικα, αυτοματα αυτη το λαμβανει οτι της δινεις αξια. Το τι θα κανει στη συνεχεια μαζι σου, δεν εχει καμια σχεση με καυλα-ερωτα απο πλευρας της ασχετα με αυτα που θα λεει και θα προσπαθει να πεισει.

Καμια γυναικα δεν ερωτευεται καποιον που της εδωσε αξια και την εβαλε πιο πανω απο τη δικη του αξια. Καμια.

Εχετε μεγαλωσει εντελως διαφορετικα, ετσι μαθατε, δεν φταιτε εσεις. Αυθορμητα σας βγαινει αυτο που σας βγαινει ως συμπεριφορα. Ειστε μαλθακοι γενικα σαν ανθρωποι. Δινετε αξια σε κατι που δεν θα επρεπε να δωσετε τιποτα.

Υπαρχουν βεβαια και εξαιρεσεις, υπαρχουν και καλα κοριτσια που θα εκτιμησουν το καλο παιδι και θα πανε καλα ολα. Σπανια ομως, πολυ σπανια. Ακομα και σε αυτες τις περιπτωσεις δεν ξερουμε αν η κοπελα οντως ειναι καυλωμενη ή απλα ειδε τη καταντια γυρω της και φερθηκε εξυπνα και βολευτηκε.

Δεν βγαινει καυλα απο καλοσυνες και ξενερωτα πραγματα.

Η καυλα και ο ερωτας υπαρχει οταν σταματα να υπαρχει η λογικη. Οταν βλεπεις οτι η αλλη δεχεται κατι που δεν θα δεχοταν ποτε απο κανεναν. Τοτε καταλαβαινεις οτι καυλωνει με τη παρτη σου. Οταν τους παταει ολους και τους εχει στη σειρα και απο εσενα δεχεται τα παντα.

Εσεις οι πιο πολλοι απλα ειστε στη σειρα καποιας, δεν ειναι κακο αυτο. Ετσι μαθατε απο μικρα, ετσι ειδατε γυρω σας , ετσι και εσεις φερθηκατε.

Ποσσα καλα και αξια παλικαρια χαλασαν τη ζωη τους για μια καριολα;

Ακομα και οι ιδιες το λενε αλλα δεν λετε να το καταλαβετε, αρνειστε την αληθεια.

Αλητεια θελουν σε ολα τα επιπεδα, τερμα μαλακας εντελως.

ή το εχεις και απλα το βγαζεις γνησια ανοθευτο ή δεν το εχεις και πας να το παιξεις (εδω σπανε τα πουτρα τους με χιλιαδες τροπους και καταληξεις) ή αραζεις στα αυγα σου και βολευεσαι με οτι σου κατσει και ειναι συμβατο. Οχι με αυτο που θελεις, με οτι σου κατσει και ειναι συμβατο.

Πολλα τα θεματα, ειρωνευεστε ομως οποτε δεν υπαρχει κλιμα για σοβαρη κουβεντα. Τελος απο εμενα.

Καλη συνεχεια σε οτι κανει ο καθενας σας.
 
OP
OP
Νταης

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.232
Κριτικές
4
Like
7.207
Πόντοι
2.586

Σωστα μιλας γενικα. Και στο θεμα που μου απαντησες αν κ το τελευταιο μερος το αφηνω ασχολιαστο γιατι κανεις υποθεσεις. Οπως υποθεσεις κανεις για το αν εχει γαμησει κανεις 7-αρια η οχι που και αυτο ειναι υποκειμενικο. Μπορει καποια στην εμφανιση να ειναι μουναρα και να την θεωρεις 8αρι αλλα υπαρχουν κ αλλες σε παρομοιο επιπεδο ομορφιας αλλα συνδυαζουν μορφωση, κοινωνικη ταξη και χαρακτηρα που αυτο σε Σλαβα στην Ελλαδα δεν θα το βρεις. Ελληνιδες (ή μη) λιγες  και καλες για οσους μπορουν ;)
Επειδη εχω στον φιλικο μου κυκλο Ρωσοποντιο ο οποιος ειναι απο οικογενεια που δραστηριοποιειται στον χωρο ξερω με τι μουνια εχετε να κανετε, ωραια Ρωσιδακια κτλπ αλλα ως εκει.
Αυτα που δεν μου "αρεσαν" σε εσενα πριν δημιουργησω το θεμα ειναι οτι σε κατι νηματα σπαμαρεις απιστευτα πχ Σας εχει πιασει η γκομενα στο bourdela, που εμπαινα να γελασω και ξαφνικα βλεπω κατεβατα 30 σελιδες με offtopic αναλυσεις σου και κατι αλλα τυπου "μην μπλεκετε με τις δικες μας εσεις τα καλα νορμαλ παιδια και γελανε με την παρτη σας" κτλπ.
Προφανως δεν θα πας σαν ηλιθιος στο στομα του λυκου αλλα να ξερεις δεν υπαρχει περιπτωση "δικια σας" με λιγο μυαλο στο κεφαλι της να μην προτιμα καποιον απο "εμας". Για τον ιδιο λογο που οι Ελληνιδες κανουν κρα οταν μενουν εξωτερικο να παντρευτουν καποιον ντοπιο εκει.
Τα αλλα που σου ειπα για "χουφτα" ειναι κ για χαβαλε, λες και σωστα πραγματα που αληθευουν αλλα οχι καθολικα. Τωρα κατι απαντησεις σου για ψυχολογικα μου και παλιους καημους :-) και αυτα σαν πλακα τα παιρνω γιατι δεν μπορω κ αλλιως.
Ουτε ειχα ορεξη να ανοιξω διαμαχη, ανοιξε ενα θεμα αν θες κ γραφε τα δικα σου, λες και χρησιμα πραγματα αλλα οχι αυτο το offtopic. Οταν θες να γραψεις κατι ξαναδιαβαζε το τιτλο του νηματος και σκεψου αν εχει κατι να κανει με αυτο γιατι ειναι απο τα λιγα forum που μπορουμε να γραφουμε καμμια κουβεντα ελευθερα χωρις λογοκρισια.
 

Αλεκος2

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
3.058
Like
23
Πόντοι
16
Πολλα τα θεματα, ειρωνευεστε ομως οποτε δεν υπαρχει κλιμα για σοβαρη κουβεντα. Τελος απο εμενα.

Καλη συνεχεια σε οτι κανει ο καθενας σας.

εισαι θεος  :kneel: αν οι ανθρωποι σε ακουγαν ο κοσμος μας θα ηταν καλυτερος :S  κανε κομμα και να εισαι σιγουρος οτι ο λαος του σιτε θα σε στειλει στη βουλη :rockon: :rockon: μιλαω σοβαρα. τι περισοτερο εχει απο σενα ο λεβεντης ας πουμε ή ο πολακης ή ο αδωνης :S

νταξη ο αδωνης εχει τη μουναρα μανωλιδου αλλα κι εσυ πρεπει να εχεις  :jerking: πολλες μουναρες
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
821
Πόντοι
146
Δεν ειναι απο τα λιγα, μπορω να σου πω το μοναδικο. Για αυτο και ειμαι εδω και γραφω.

Αυτο που πρεπει να καταλαβεις ειναι γιατι κανουν κρα για καποιον απο εσας. Πως νιωθουν οταν ειναι με καποιον απο εσας.

Δεν θα στα πουν ποτε αυτα οταν δεν εισαι δικος τους. Οταν εισαι δικος τους, απλα τα ξερεις. Απο μικρος.

Καλο ειναι να μενετε μακρυα απο τετοιες καταστασεις. Δεν προκειται να σας σεβαστουν και για αυτο οι πιο πολλες περιπτωσεις εχουν ασχημο και τραγικο τελος.

Οι Ελληνες ειναι καλος λαος, εχετε μεγαλωσει εντελως διαφορετικα. Στο μεγαλυτερο ποσοστο ειστε καλα παιδια. Αυτο ειναι κακο για την εποχη μας και ειδικα για το 90% των γυναικων.

Υπαρχουν χιλιαδες περιπτωσεις γυρω μας καθημερινα απο πραγματικες καταστασεις.

Ο εγωισμος μας οδηγει στη πνευματικη τυφλωση και δεν μας αφηνει να δουμε την αληθεια και να πραξουμε αναλογα.

Αυτο ειναι και το κακο που εχετε, εγωισμος που αρκετα συχνα καταληγει σε ζηλοφθονια.

Δες γυρω σου, παρατηρησε τους ανθρωπους, τα γεγονοτα και θα καταλαβεις.

Απο τοτε που ανοιξαν τα συνορα και στα σλαβικα κρατη, σιγα σιγα και εκει μετα απο πολλα χρονια ετσι θα ειναι. Τωρα ειναι απλα στο μεταβατικο σταδιο.

Τα σοσιαλ κατεστρεψαν τα παντα. Πλεον τα καλα παιδια δεν εχουν καμια ελπιδα για γνησιο ερωτα με ενα καλο μουνι.

Ναι, θα τους δεις σε γαμο με μια μουναρα, σε σχεση, σε οτιδηποτε. Ερωτας και καυλα ομως εκ μερους της κοπελας δεν θα υπαρξει ποτε.

Οι γυναικες δεν καυλωνουν με τα καλα παιδια, παγκοσμιως.

Τωρα αν υπαρχουν και εξαιρεσεις, ειναι ελαχιστες, σαν να μην υπαρχουν. Και παλι, δεν ξερουμε αν η "καλη" και ομορφη κοπελα ειναι οντως καλη ή απλα εξυπνη και επαιξε απλα σωστα επειδη ειδε πως καταντησαν οι αλλες γυρω της.

Για αυτο και μολις ερθουν στα δυτικα κρατη ολες αυτες οι κοπελες αλλαζουν τα φωτα σε καθε δυτικο και καλο παιδι. Αδιστακτες. Οι ιδιες κοπελες που ειναι με εμας μια χαρα κοπελες και βγαζουν τη θυληκη τους πλευρα, στα καλα παιδια βγαζουν καθε ειδους απωθημενο και μαλακια. Χιλιαδες παραδειγματα.

Εχει αρκετα βιντεο-αρθρα και στο διαδικτυο σχετικα με το θεμα. Κανε ενα περασμα και απο εκει.

Αφου εχεις γνωστο δικο μας, προσπαθησε να ζησεις πιο πολυ μαζι τους, να χωθεις πιο βαθια στη παρεα.

Αν στο επιτρεψουν, θα μπορεσεις να με καταλαβεις και δεν θα γραφουμε σαν γραφομηχανες εδω μεσα.
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
821
Πόντοι
146
εισαι θεος  :kneel: αν οι ανθρωποι σε ακουγαν ο κοσμος μας θα ηταν καλυτερος :S  κανε κομμα και να εισαι σιγουρος οτι ο λαος του σιτε θα σε στειλει στη βουλη :rockon: :rockon: μιλαω σοβαρα. τι περισοτερο εχει απο σενα ο λεβεντης ας πουμε ή ο πολακης ή ο αδωνης :S

νταξη ο αδωνης εχει τη μουναρα μανωλιδου αλλα κι εσυ πρεπει να εχεις  :jerking: πολλες μουναρες

Αλεκο, δεν με απασχολει η πολιτικη και γενικα η καθε εργασια περα απο αυτο που κανω.

Δεν γουσταρω το ολο σκηνικο που εχουν στησει, ουτε θελω να γινω πιονι τους.

Προτιμω να ειμαι αφεντικο στη δουλεια μου με την επιχειρηση μου και να εργαζομαι για τα λεφτα μου και οχι να μπλεκω με τις μαλακιες τους.

Αλλωστε, ο καθε λαος εχει τους πολιτικους-αρχοντες που του αξιζει. Βρισκουν και αυτοι και κανουν οτι κανουν.

Για αυτο προσπαθουν-πιεζουν για τη μαζοποιηση ολων των λαων ωστε να φτουρανε παντου αυτα που θελουν να κανουν.
 
OP
OP
Νταης

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.232
Κριτικές
4
Like
7.207
Πόντοι
2.586

Κακομαθημενος λαος ειμαστε που τα θελει ολα ετοιμα. @@ καλοι ειμαστε, μαλλον μαμοθρεφτα εννοεις που μας εχει διαβρωσει τοσο ο ξενος καθωσπρεπισμος και εχουμε γεμισει φοβιες και χαμηλη αυτοεκτιμηση/αυτοπεποιθηση. Και φυσικα οι εχουσες μουνι το εκμεταλλευονται.
 

μπαρμπαγιαννης

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2016
Μηνύματα
7.518
Κριτικές
12
Like
6.278
Πόντοι
2.646
εισαι θεος  :kneel: αν οι ανθρωποι σε ακουγαν ο κοσμος μας θα ηταν καλυτερος :S  κανε κομμα και να εισαι σιγουρος οτι ο λαος του σιτε θα σε στειλει στη βουλη :rockon: :rockon: μιλαω σοβαρα. τι περισοτερο εχει απο σενα ο λεβεντης ας πουμε ή ο πολακης ή ο αδωνης :S

νταξη ο αδωνης εχει τη μουναρα μανωλιδου αλλα κι εσυ πρεπει να εχεις  :jerking: πολλες μουναρες
μωρη Τιτίκα,παλι έμαθες ορθογραφία;
:effemine: :gay: :gay:
 

Νίο

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.265
Κριτικές
6
Like
10.245
Πόντοι
2.736

Συνημμένα

  • south-park-s10e08c05-the-slaughter-16x9.jpg
    south-park-s10e08c05-the-slaughter-16x9.jpg
    75,8 KB · Εμφανίσεις: 31

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
821
Πόντοι
146
Είπε ο ομορφάντρας σε απευθείας σύνδεση απο την στάνη

Εχει πολλες παροιμιες ο λαος για τη περιπτωση του. Μια απο αυτες ειναι η εξης:


Κορόιδο τι παραπατάς κι όλο με μας τα βάζεις
κι όπου σταθείς κι όπου βρεθείς άσχημη γλώσσα βγάζεις

Τα βρίσκεις όλα μπόσικα μα όμως τι χαμπάρια
όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια

Για κάτσε λίγο να σκεφτείς το χάλι το δικό σου
και φρόντισε για πάρτη σου και για λογαριασμό σου

Κορόιδο κάτσε φρόνιμα και να `σαι μετρημένος
με το κεφάλι που κρατάς θα βγεις ζημιωμένος
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom