Νέα

Ο Κουφοντίνας πάλι πήρε άδεια. Μήπως τελικά είναι κι αυτός μπουρδελιάρης;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα globalfer
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 54K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.174
Κριτικές
3
Like
1.337
Πόντοι
566
Κατα τη γνωμη μου θα επρεπε να χανουν τπ δικαιωμα ψηφου οσοι αποκτουν και αλλη υπηκοοτητα ή διαμενουν μονιμα σε αλλη χωρα για πανω απο 4 ετη (οσο ειναι δηλαδη ο χρονος μιας κυβερνησης)
Αλλα δεν με κανετε πρωθυπουργο να σας βγαλω απο την κριση ρε χαμουτζηδες!!!

Εχω και υπηκοότητα αλλης χώρας και είμαι και Ελληνας.

Ψηφίζω εδώ, ψηφίζω και εκεί με επιστολική ψήφο.

Αυτή η χωρα είναι πολύ ποιο αναπτυγμένη από την Ελλάδα και δεν έχει φοβικά σύνδρομα....
 

Puchas Gracias

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.037
Like
197
Πόντοι
66
Υπάρχουν δικαιώματα και υποχρεώσεις συνταγματικώς κατοχυρωμένα τυπε.

Οι Έλληνες πολίτες πληρώνουν φόρους είτε ζουν στην Ελλαδα είτε ζουν στο Εξωτερικό.

Ακριβώς το ίδιο θα πρέπει να ισχύει και με την ψήφο.

Ο φόβος της ψήφου των Ελλήνων του εξωτερικού υπάρχει στο πολιτικό σύστημά μας, διότι πρόκειται για πολίτες που δεν έχουν άμεση κομματική επιρροή.

Ούτε η ΝΔ ούτε το ΠΑΣΟΚ τόσα χρόνια έδωσαν αυτό το δικαίωμα........ 
Τέλος πάντων διαφωνούμε, δεν τρέχει τίποτα.

 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
39.704
Like
20.542
Πόντοι
5.006
Μιλαμε για Ελληνες τυπε!!!
Και εγω ειμαι απο τους γαργαλιανους, αλλα εχω να πατησω 30 χρονια εκει...δγλαδη επειδη ειμαι γαργαλιανος, να παω να ψηφιζω για τον δημαρχο τους...
υγ: και φορους δεν πληρωνουν οι ελληνες του εξωτερικου!!!
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.174
Κριτικές
3
Like
1.337
Πόντοι
566
Τέλος πάντων διαφωνούμε, δεν τρέχει τίποτα.

ΟΚ... Η Ελλαδα εχει δικιο και η Αυστραλια αδικο ως προς την ψηφο των πολιτών τους.

Ασφαλώς.....
Και εγω ειμαι απο τους γαργαλιανους, αλλα εχω να πατησω 30 χρονια εκει...δγλαδη επειδη ειμαι γαργαλιανος, να παω να ψηφιζω για τον δημαρχο τους...
υγ: και φορους δεν πληρωνουν οι ελληνες του εξωτερικου!!!

Μιλαμε για ΕΘΝΙΚΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ μονο τυπε.

Καλα, πηγαινε στη ΔΟΥ Κατοικων Εξωτερικού .....
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
39.704
Like
20.542
Πόντοι
5.006
[quote author=stekas72 notid=62797 link=topic=195344.msg8478200#msg8478200 date=153381

Καλα, πηγαινε στη ΔΟΥ Κατοικων Εξωτερικού .....
[/quote]

Η οποια ειναι γι αυτους που εχουν εισοδημα και απο την Ελλαδα!!!
 

giatros73

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2008
Μηνύματα
139
Κριτικές
3
Like
102
Πόντοι
1
τρείς συντάξεις γιατί πλήρωσε ρε μαλάκα σε τρία ταμεία.... των βουλευτών, των δικηγόρων και των εκδοτών τύπου.... και καλά έκανε και τις έπαιρνε...

και η Μαρίκα είχε περιουσία που δεν μπορεί να φανταστεί το κλούβιο μυαλό σου.... η μάνα της ήταν αδελφή Μαμιδάκη ηλίθιε...
Θες να μου πείς σε πόσες δίκες συμμετείχε ως δικηγόρος ο σκατόψυχος;
 

giatros73

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2008
Μηνύματα
139
Κριτικές
3
Like
102
Πόντοι
1
Ο Slobodan καλά είναι εκεί που είναι;
Συναντήθηκαν με τον σκατόψυχο;
Η συμφωνία του Αστέρα ισχύει ακόμα ή θεωρείται λήξουσα;
 

Petros123z

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουν 2017
Μηνύματα
235
Like
136
Πόντοι
1
Α ναι! Οι "επαναστατικοι" και "τρομοκρατικοι" τυποι . Οι "αορατοι" με τα παπακια που ηταν αδυνατο να τους τσακωσεις..
Τι μου θυμισατε, ομορφες εποχες.

Ζητω το ΠΑΚ και το ΠΑΣΟΚ
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.731
Πόντοι
1.306
Νέα 48ωρη άδεια από τη φυλακή για τον Δημήτρη Κουφοντίνα

Η νέα άδεια στον καταδικασμένο σε 11 φορές ισόβια εκτελεστή της 17 Ν δόθηκε  από τις αγροτικές φυλακές Βόλου όπου κρατείται
Νέα άδεια από τις φυλακές Βόλου ζήτησε και πήρε ο δολοφόνος της 17 Νοέμβρη, Δημήτρης Κουφοντίνας.

Η μεταγωγή του καταδικασμένου για 11 δολοφονίες και άλλα αδικήματα Δημήτρη Κουφοντίνα, από τις φυλακές Κορυδαλλού, σε αυτές της Κασσαβέτειας Βόλου είχε προκαλέσει έντονες αντιδράσεις. Αυτό ωστόσο δεν εμπόδισε το μέλος της τρομοκρατικής οργάνωσης 17Ν να καταθέσει αίτηση για 48ωρη άδεια.

Σύμφωνα με πληροφορίες την Δευτέρα, συνεδρίασε το τριμελές Πειθαρχικό Συμβούλιο της φυλακής, το οποίο και ενέκρινε το αίτημά του, καθώς κρίθηκε ότι πληροί τις προϋποθέσεις του νόμου και ότι ήταν συνεπής κατά τις προηγούμενες άδειες που είχε δοθεί.

Υπενθυμίζεται ότι ο Δημήτρης Κουφοντίνας έχει λάβει άλλες τρεις 48ωρες άδειες από τις φυλακές Κορυδαλλού, πριν μεταχθεί στις αγροτικές φυλακές



 

JOULIANI

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.520
Κριτικές
7
Like
83
Πόντοι
16
Κοιτα να δεις που καποια στιγμη δεν θα γυρισει............

 

JOULIANI

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.520
Κριτικές
7
Like
83
Πόντοι
16
ή μπορει να εχει κανενα αυτοκινητιστικο ...και ο καημενος ο ΚΟυφοντινας να "καει" μεσα σε αυτο .......

11 φορες ισοβια ...και κανει βολτες εξω ....και αμα χρωστας 500 ευρω στην εφορια ...σε χωνουν μεσα ....
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
656
Πόντοι
146
ή μπορει να εχει κανενα αυτοκινητιστικο ...και ο καημενος ο ΚΟυφοντινας να "καει" μεσα σε αυτο .......

11 φορες ισοβια ...και κανει βολτες εξω ....και αμα χρωστας 500 ευρω στην εφορια ...σε χωνουν μεσα ....

Στις δημοκρατίες είτε μας αρέσει είτε όχι οι καταδικασθέντες έχουν δικαιώματα. Εφόσον πληρούνται οι τυπικές προϋποθέσεις που θέτει ο νόμος καλώς του δίνονται άδειες - όπως και σε 10δες άλλους βαρυποινίτες.

Κάποια στιγμή σε αυτό το μπουρδέλο που ζούμε θα πρέπει να αποφασίσουμε τι είδους πολιτεία και κράτος θέλουμε.
 

JOULIANI

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.520
Κριτικές
7
Like
83
Πόντοι
16
Οπως ακριβως το εγραψες αγαπητε

ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ που ζουμε ....και ο καθε καραγκιοζης κανει οτι θελει...μπορεις να παρεις μια καραμπινα ...να ξαπλωσεις κατω καμμια 10αρια ατομα ...και μετα να κανεις βολτες .....
Και εσυ πιστευεις οτι αυτο λεγεται Δημοκρατια ?

Οκ...
 

JOULIANI

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.520
Κριτικές
7
Like
83
Πόντοι
16
το ιδιο ακριβως οι 2 Πακιστανοι και ο Ιρακινος που φαγανε το παλληκαρι στο Φιλοπαπου....σε λιγο θα κανουν βολτες εξω .....

Ωραια ....κρατος Δικαιου ....διοτι πληρουν τυπικες προυποθεσεις .....
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
o τζον ραμπο λακης 33 λειπει για να τελειωσει την δουλεια  :heavymetalbig:
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
656
Πόντοι
146
το ιδιο ακριβως οι 2 Πακιστανοι και ο Ιρακινος που φαγανε το παλληκαρι στο Φιλοπαπου....σε λιγο θα κανουν βολτες εξω .....

Ωραια ....κρατος Δικαιου ....διοτι πληρουν τυπικες προυποθεσεις .....

Ο κυρίαρχος λαός αποφάσισε να εκλέξει μια κομμουνιστική κυβέρνηση - χάρη στην βοήθεια του ΠΑΣΟΚΟΝΕΟΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟΥ εκλογικού νόμου - η οποία άσκησε το δικαίωμα της να νομοθετήσει κατά το δοκούν. Οι αρμόδιοι βάσει αυτού του νόμου αποφάσισαν και έκριναν ότι ο κουφοντίνας δικαιούται προσωρινών αδειών και μεταφοράς σε ηπιότερης μορφής φυλακές.

ΕΑΝ την μέρα της πρώτης προσωρινής αποφυλάκισης κουφοντίνα υπήρχαν 1000 άνθρωποι έξω από τις φυλακές ή το σπίτι του να αποδοκιμάζουν την προσωρινή έξοδο του από την ψειρού ΤΟΤΕ θα μπορούσε να αλλάξει πιθανόν κάτι - από τα ιντερνέτια και τα πληκτρολόγια όχι όμως.

Ας μην διαμαρτυρόμαστε λοιπόν για όσα συμβαίνουν ώς εαν δεν φέρουμε ο καθένας προσωπικά μέρος της ευθύνης - αφού ο καθένας μας είναι συνυπεύθυνος, με πράξεις ή παραλείψεις ώς πολίτης, για την όλη κατάσταση.
 

GEORGE G

Σπουδαίος
Εγγρ.
14 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.337
Κριτικές
48
Like
1.798
Πόντοι
2.426
Υπάρχουν και οι δημοκρατικές αδέσποτες - που μπορεί να φάει σε κάποια έξοδο - και θα τελειώσουν όλα όμορφα και δημοκρατικά :grin:
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
656
Πόντοι
146
Υπάρχουν και οι δημοκρατικές αδέσποτες - που μπορεί να φάει σε κάποια έξοδο - και θα τελειώσουν όλα όμορφα και δημοκρατικά :grin:

Σε μια χώρα που τα καραφλά αγόρια του μπαμπά της ουρανίτσας διάλεξαν να ξεκινήσουν την εθνικοσοσιαλιστική επανάσταση πλακώνοντας στο ξύλο πακιστανούς κακομοίρηδες και που ανώτατοι αξιωματικοί δέχονται να αντιμετωπίζει ο εκάστοτε πολιτικός τους προϊστάμενος το στράτευμα, την πυροσβεστική και την αστυνομία ως μπαντλερ, διασκεδαστή και γκουβερνάντα δεν θα έδινα και μεγάλες πιθανότητες στο ενδεχόμενο "ατυχήματος" ...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom