Νέα

Ο Κουφοντίνας πάλι πήρε άδεια. Μήπως τελικά είναι κι αυτός μπουρδελιάρης;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα globalfer
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 55K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.657
Like
26.516
Πόντοι
5.506
Πάντως όλες οι αναπτυγμένες χώρες δίνουν δικαίωμα ψήφου σε ΟΛΟΥΣ τους πολίτες τους, ανεξάρτητου τόπου διαμονής.
ok καλα κανουν...αλλα οπως ειπα για θεματα καθημερινοτητας δεν εχουν λογο...οπως παλια στης δημοτικες που αναγκαζοσουνα να πας στο χωριο που δεν ειχες πατησει ποτε να ψηφισεις ποιος θα βγαζει τα σκουπιδια πιο καλα και δεν ειχες λογο στον δημο που διεμενες..
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.203
Κριτικές
3
Like
1.359
Πόντοι
566
ok καλα κανουν...αλλα οπως ειπα για θεματα καθημερινοτητας δεν εχουν λογο...οπως παλια στης δημοτικες που αναγκαζοσουνα να πας στο χωριο που δεν ειχες πατησει ποτε να ψηφισεις ποιος θα βγαζει τα σκουπιδια πιο καλα και δεν ειχες λογο στον δημο που διεμενες..

Τυπε εγω μίλησα για εθνικές εκλογές και οχι αυτοδιοικητικές!!!! Ασφαλώς και δεν θα ψηφίσει κάποιος από την Βιέννη για Δήμαρχο Βόλου!

Ενω η Αυλωνιτου με το ας κολυμπούσαν στα βαθιά ή ο Πολυδωρας με τον στρατηγό άνεμο για τα θέματα καθημερινότητας έχουν λόγο.......

 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.657
Like
26.516
Πόντοι
5.506
Τυπε εγω μίλησα για εθνικές εκλογές και οχι αυτοδιοικητικές!!!! Ασφαλώς και δεν θα ψηφίσει κάποιος από την Βιέννη για Δήμαρχο Βόλου!

Ενω η Αυλωνιτου με το ας κολυμπούσαν στα βαθιά ή ο Πολυδωρας με τον στρατηγό άνεμο για τα θέματα καθημερινότητας έχουν λόγο.......
συμφωνω...αυτο εγραψα και πριν ρε στεκα
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
39.894
Like
20.951
Πόντοι
5.006
Γιατί ρε τύπε να ψηφίζουν άνθρωποι που δε μένουν στην χώρα τους? Ας έρθουν να μείνουν εδω και ας ψηφίσου μετά.
Συμφωνω με πουτσαρα..δεν μπορουν να ψηφιζουν ανθρωποι που δεν θα υποστουν τις συνεπειες των ψηφων τους...
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.657
Like
26.516
Πόντοι
5.506
Τύπε Στέκα, δεν ξέρω πως φορολογούνται οι κάτοικοι του εξωτερικού και δεν με ενδιαφέρει. Εάν έχουν ακίνητο και το νοικιάζουν εντός Ελλάδας, ας φορολογήθουν με συντελεστές της χωρας διαμονής τους.

Επίσης δεν φοβάμαι κάτι, την άποψη μου είπα, εσύ πως υποθέτεις ότι φοβάμαι? Για εξήγησε μου...
συμφωνω και εδω...ο τυπος πουτσας δεν εχει να φοβαται τιποτα
 

Puchas Gracias

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.037
Like
197
Πόντοι
66
Τύπε Στέκα, δεν ξέρω πως φορολογούνται οι κάτοικοι του εξωτερικού και δεν με ενδιαφέρει. Εάν έχουν ακίνητο και το νοικιάζουν εντός Ελλάδας, ας φορολογήθουν με συντελεστές της χωρας διαμονής τους.

Επίσης δεν φοβάμαι κάτι, την άποψη μου είπα, εσύ πως υποθέτεις ότι φοβάμαι? Για εξήγησε μου...

 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
39.894
Like
20.951
Πόντοι
5.006
Τύπε Στέκα, δεν ξέρω πως φορολογούνται οι κάτοικοι του εξωτερικού και δεν με ενδιαφέρει. Εάν έχουν ακίνητο και το νοικιάζουν εντός Ελλάδας, ας φορολογήθουν με συντελεστές της χωρας διαμονής τους.

Επίσης δεν φοβάμαι κάτι, την άποψη μου είπα, εσύ πως υποθέτεις ότι φοβάμαι? Για εξήγησε μου...
Μονο αν αποκτουν εισοδημα εδω, φορολογουνται...αλλιως εξαιρουνται της φορολογιας...
Τωρα αν εχουν ακινητα εδω, υφιστανται και τα αναλογα βαρη (πχ ενφια, δεη, νερο κτλ)
Αλλα η φορολογια δεν εχει σχεση με το δικαιωμα ψηφοτ..
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.657
Like
26.516
Πόντοι
5.506
Συμφωνω με πουτσαρα..δεν μπορουν να ψηφιζουν ανθρωποι που δεν θα υποστουν τις συνεπειες των ψηφων τους...
κατσε ρε μπος...επειδη για διαφορους λογους καποιος περασε το συνορο δεν μπορει να εχει λογο για την χωρα που αγαπαει?
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
39.894
Like
20.951
Πόντοι
5.006
Κατα τη γνωμη μου θα επρεπε να χανουν τπ δικαιωμα ψηφου οσοι αποκτουν και αλλη υπηκοοτητα ή διαμενουν μονιμα σε αλλη χωρα για πανω απο 4 ετη (οσο ειναι δηλαδη ο χρονος μιας κυβερνησης)
Αλλα δεν με κανετε πρωθυπουργο να σας βγαλω απο την κριση ρε χαμουτζηδες!!!
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.657
Like
26.516
Πόντοι
5.506
Κατα τη γνωμη μου θα επρεπε να χανουν τπ δικαιωμα ψηφου οσοι αποκτουν και αλλη υπηκοοτητα ή διαμενουν μονιμα σε αλλη χωρα για πανω απο 4 ετη (οσο ειναι δηλαδη ο χρονος μιας κυβερνησης)
Αλλα δεν με κανετε πρωθυπουργο να σας βγαλω απο την κριση ρε χαμουτζηδες!!!
στηριζω....και κολαω και αφισες
 

dodinos

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.916
Κριτικές
2
Like
217
Πόντοι
66
Κατα τη γνωμη μου θα επρεπε να χανουν τπ δικαιωμα ψηφου οσοι αποκτουν και αλλη υπηκοοτητα ή διαμενουν μονιμα σε αλλη χωρα για πανω απο 4 ετη (οσο ειναι δηλαδη ο χρονος μιας κυβερνησης)
Αλλα δεν με κανετε πρωθυπουργο να σας βγαλω απο την κριση ρε χαμουτζηδες!!!
στηριζω.... :S :S :S
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
39.894
Like
20.951
Πόντοι
5.006

Συνιστω προσοχη σε ολους τους συνοπαδους και να μην απανταμε στις προκλησεις του χελ, ο οποιος θα βρισκεται στην κερκιδα των ελβετων...
Προστατευουμε την εδρα μας απο κινδυνο τιμωριας..
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.203
Κριτικές
3
Like
1.359
Πόντοι
566
Τύπε Στέκα, δεν ξέρω πως φορολογούνται οι κάτοικοι του εξωτερικού και δεν με ενδιαφέρει. Εάν έχουν ακίνητο και το νοικιάζουν εντός Ελλάδας, ας φορολογήθουν με συντελεστές της χωρας διαμονής τους.

Επίσης δεν φοβάμαι κάτι, την άποψη μου είπα, εσύ πως υποθέτεις ότι φοβάμαι? Για εξήγησε μου...

Υπάρχουν δικαιώματα και υποχρεώσεις συνταγματικώς κατοχυρωμένα τυπε.

Οι Έλληνες πολίτες πληρώνουν φόρους είτε ζουν στην Ελλαδα είτε ζουν στο Εξωτερικό.

Ακριβώς το ίδιο θα πρέπει να ισχύει και με την ψήφο.

Ο φόβος της ψήφου των Ελλήνων του εξωτερικού υπάρχει στο πολιτικό σύστημά μας, διότι πρόκειται για πολίτες που δεν έχουν άμεση κομματική επιρροή.

Ούτε η ΝΔ ούτε το ΠΑΣΟΚ τόσα χρόνια έδωσαν αυτό το δικαίωμα........  

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom