Νέα

Ο αδερφός μου...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 107
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

adreasfairways

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2017
Μηνύματα
2.442
Κριτικές
2
Like
1.291
Πόντοι
216

adreasfairways

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2017
Μηνύματα
2.442
Κριτικές
2
Like
1.291
Πόντοι
216
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
Αυτή είναι άποψη αυτού που την έγραψε.Ας απαντήσει αυτός γιαυτήν. Εγώ έγραψα τη δική μου.

ΠΕΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΌΤΙ ΑΥΤΌΣ ΕΊΝΑΙ Souker ΚΙ ΕΓΩ stokadoura
 

maik_mk

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2009
Μηνύματα
7.283
Like
1.504
Πόντοι
266
Αυτή είναι άποψη αυτού που την έγραψε.Ας απαντήσει αυτός γιαυτήν. Εγώ έγραψα τη δική μου.

ΠΕΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΌΤΙ ΑΥΤΌΣ ΕΊΝΑΙ Souker ΚΙ ΕΓΩ stokadoura
ισως θελει να πεις την αποψη σου κ για τον από πανω κ το λεει λαθος
παντως  δεν νομιζω ότι ο από πανω αξιζει ουτε φτυσιμο ποσο να εκφερεις αποψη...
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
Mπερδεύτηκε μάλλον με τα nicks. Απο τη στιγμή που έχω αντιδράσει τελείως διαφορετικά σε παρόμοιες  καταστάσεις, με σχεδόν όμοιες συνθήκες, δεν είμαι απόλυτος για τίποτα. Μου έτυχε να παρακολουθω παρέλαση σχολική και κάποια στιγμή ο δάσκαλος και ένα παιδάκι παρήλαυναν με ένα αγοράκι καθηλωμένο σε καροτσάκι. Οι δύο βαδίζοντες περήφανοι και το αγοράκι στο καροτσάκι εμφανώς χαρούμενο και ενθουσιασμένο. Το χειροκρότημα του κόσμου αβίαστο και άφθονο. Γυρίζει η διπλανή μου και λέει "τι τα βγάζουν αυτά στην παρέλαση; τέτοιες περιπτώσεις θα έπρεπε να τις κρατάνε στο σπίτι, όχι να τις βγάζουν να παρελάσουν κιόλας" και είπε και μερικά ακόμα. Το ότι τα "αυτά" είναι παιδάκια που πασχίζουν να ζήσουν με σημαδεμένη τράπουλα και γιαυτό αξιέπαινα μαζί με τις οικογένειές τους και αξίζουν όλη τη στήριξή μας, δεν περνούσε καν από το μυαλό της. Είναι μεγάλο το κομμάτι της ελληνικής κοινωνίας που σκέφτεται έτσι.
 

maik_mk

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2009
Μηνύματα
7.283
Like
1.504
Πόντοι
266
Mπερδεύτηκε μάλλον με τα nicks. Απο τη στιγμή που έχω αντιδράσει τελείως διαφορετικά σε παρόμοιες  καταστάσεις, με σχεδόν όμοιες συνθήκες, δεν είμαι απόλυτος για τίποτα. Μου έτυχε να παρακολουθω παρέλαση σχολική και κάποια στιγμή ο δάσκαλος και ένα παιδάκι παρήλαυναν με ένα αγοράκι καθηλωμένο σε καροτσάκι. Οι δύο βαδίζοντες περήφανοι και το αγοράκι στο καροτσάκι εμφανώς χαρούμενο και ενθουσιασμένο. Το χειροκρότημα του κόσμου αβίαστο και άφθονο. Γυρίζει η διπλανή μου και λέει "τι τα βγάζουν αυτά στην παρέλαση; τέτοιες περιπτώσεις θα έπρεπε να τις κρατάνε στο σπίτι, όχι να τις βγάζουν να παρελάσουν κιόλας" και είπε και μερικά ακόμα. Το ότι τα "αυτά" είναι παιδάκια που πασχίζουν να ζήσουν με σημαδεμένη τράπουλα και γιαυτό αξιέπαινα μαζί με τις οικογένειές τους και αξίζουν όλη τη στήριξή μας, δεν περνούσε καν από το μυαλό της. Είναι μεγάλο το κομμάτι της ελληνικής κοινωνίας που σκέφτεται έτσι.
τεραστιο κοματι δυστηχως...  αλλα όπως ειπα ο καθενας το συμφέρον του κ φωναζει μονο όταν θιγετε ο ιδιος...
 

adreasfairways

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2017
Μηνύματα
2.442
Κριτικές
2
Like
1.291
Πόντοι
216
και τωρα εσυ εχεις την εντυπωση ότι εισαι μαγκας κ καλυτερος από αυτους....
τελικα εχεις δικιο... αναπηρια στο μυαλο είναι κ την εχεις κ εσυ...
τζαμπα χανεις το χρονο σου φιλε δεν αξιζει
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Μονο το κρατος νομιμοποιειται να ασκει βια
ειναι παντα το νομιμο, σωστο?
ο κολοκοτρωνης επραξε νομιμα οταν πηρε τα οπλα να σκοτωνει τους τουρκους στην πατριδα του?
τον κατακρινουμε ή τον επαινουμε που παρανομησε?
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
υπαρχουν φορες που οι νομοι και οι κανονισμοι είναι αδικοι.

πχ

1) στην θεσσαλονικη ειχαν 5.000 θεσσαλονικεις δωρεαν ελευθερο και νομιμο παρκινγκ μες το πανεπιστημιο και κατεβάσανε μπαρες σε αυτόν  τον δημοσιο χωρο ακομη και τις αργιες και τις βραδυνες ωρες, ετσι ώστε από ελευθερο και νομιμο παρκινγκ, να μετατραπει σε ακομη πιο επικινδυνο γκετο ναρκωμανων.


2) μεγαλυτερη αδικια για μενα είναι η απαγορευση της οπλοφοριας ετσι ώστε να περιμενεις μιση ωρα αν θα ερθει η αστυνομια να σε γλυτωσει από τον ληστη που ηδη οπλοφορει παρανομα και δρα σε 5 λεπτα.

υπηρξα θυμα της "νομιμότητας" και στα δυο προηγουμενα παραδείγματα που ανεφερα
 
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
439
Like
517
Πόντοι
81
Aπόπού να το πιασουμε το θεμα ρε παιδια και πού να το τελειώσουμε....
Βλεπεις καθημερινα στους δρόμους ΤΟ αίσχος,ΤΙΣ παρανομίες..Να πω για διαβασεις πεζων?Για ΛΕΑ?Για  ..ποδηλατόδρομους? :2funny: :2funny: Για σεβασμό στους δικυκλιστες?Για το κρανος και τη ζωνη??Για τα πεζοδρόμια που εχουν καταληφθεί απο τους καταστηματαρχες,που ΝΟΜΙΜΑ τα καταλαμβάνουν αφού πληρώνουν στο Δήμο?....
Ημουν στο Βελγιο και Λουξεμβούργο,ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να μη σεβαστεις πεζο στο δρόμο και ΑΜΕΑ..Παραδείγματα απο τα απειρα:
-Σε Λεωφόρο σαν την Πατησίων τη δική μας με μια λωριδα πανω και μια κατω για τα ΙΧ-γιατι η άλλη ηταν ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ για τα Λεωφορεία και δεν τολμάς να σκεφτεις ΚΑΝ να πας από εκεί-οχημα ΑΜΕΑ κινειται με 10 χλμ..Από πισω εχει σχηματιστεί ουρα 30-40 ΙΧ,ΚΑΝΕΙΣ δεν διαμαρτυρεται-οχι να κορναρει ετσι?- και περιμενουν υπομονετικά να κινηθούν..ΜΕ 10 ΧΛΜ....
-Η γυναικα μου παει τη μικρη σχολείο,περναει από πλατεία ΚΑΘΕΤΑ-οχι από διαβαση-ερχεται τουριστικό λεωφορείο,σταματαει,ακινητοποιείται,απο πισω αλλοι 5 φρεναρουν απότομα,να περασει ο πεζος με το παιδι και να ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ....
-Πεφτω σε κινηση σε δρόμο σε ωρα αιχμής, κορναρω απο συνηθεια...Μπροστα μου τα ΙΧ φευγουν δεξια-αριστερα να περάσω,νομιζοντας προφανως οτι ειμαι σε εκτακτη αναγκη...
-Στην Εθνικη Λουξεμβουργου-Βρυξελλων, Ε-411 για οσους ξερουν,τα ΙΧ ακινητοποιημενα στα 10 χλμ λόγω εργων..Η ΛΕΑ ΑΔΕΙΑ!!!
-Καφε στις Βρυξέλλες, τραπεζακια και καρεκλες στο πεζοδρόμιο μεχρι μια κιτρικνη γραμμη,απο εκει και περα 2 μετρα φαρδος να περνανε οι πεζοί...
Βεβαια τα προστιμα βροχη..1 χλμ πανω απο speed limit τρως 80αρα αυξανόμενη,καμερες παντού και ατυνομευση ΥΠΟΔΕΙΓΜΑΤΙΚΗ...
Ειναι απο τα πραγματα που ζηλεψα  εξω και ας μην τα ασπάζομαι στο συνολό τους, σαν Ελληναρας....
Ειναι θεμα ΝΟΟΤΡΟΠΙΑΣ φιλοι,ετσι μεγαλωσαμε ,ετσι συνεχίζουμε..Η Χωρα του "ξερεις ποιος ειμαι εγω" και του "ενταξει μωρε,τι εγινε?" ...

παρομοιως πολλα χρονια σε πολλες χωρες, απο αναπτυγμενες με υποδειγματικες συμπεριφορες εως τον αντιποδα ινδια, σρι λανκα, υεμενη, μοζαμβικη...ναμιμπια, αγκολα...

Η χώρα μας εχει τα καταλοιπα της οθωμανικες νοοτροπιας ...γιατι βολευει την μαζα ....της ανευ κοπου και υποχρεωσεων ζησης....ραχατι
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
10.985
Κριτικές
3
Like
10.472
Πόντοι
3.936
αν θες τιν γνωμη μου θα στην πω  αριθμητικα σε κάθε  θεμα που θετεις κ ευχαρίστως να ακουσω την αποψη αν με θεωρησεις λαθος στο κατω κατω από τις αντιπαραθέσεις γινετε η καλη συζητηση

1) οποιαδιποτε συμπεριφορα βασισμενη στο να επιβαλουμε την δικια μας αποψη ειτε είναι αυτοελεγχομενη ετε κατευθηνομενη είναι φασιστικη η βια, είναι βια από οποια σκοπια κ να την δεις εξαιρω μονο την βια λογο αυτοάμυνας όμως αυτή δεν υπαρχει σε κανενα από αυτά που αναφέρεις

2) δεν θεωρω ότι αυτό που εχουμε λεγετε δημοκρατια θα το ελεγα νομο της ζούγκλας  ο δυνατοτερος κανει ότι θελει δυστηχως η αλογιστη ατιμωρησια δινει την ψευδαισθηση της δημοκρατιας κ κατά την γνωμη μου ολοι ντεμεκ δημοκρατες ειμαστε αν σκεφτεις ότι μολις θιχτουν τα δικα μας συμφεροντα μας φταινε όλα

3) για μενα η ταινια περναει ένα μυνημα που λεει
"ΑΝ ολοι προσπαθούσαμε εστω κ στο ελαχιστο να σεβαστούμε τον διπλανο μας πολλα θα ειχαν αποφεχθει"
αν ο μαγαζάτορας  αφηνε πχ ένα διαδρομο να περναει το καροτασκι ο νεαρος δεν θα φρικαρε
αν δεν τον κοιταγαν υποτιμητικα λογο του αμεα που  ειχε διπλα του δεν θα γινοταν τιποτα
αν ο σουβλατζης σκεφτοταν ότι καποιος καποιος θελει να περασει κ εστεινε διαφορετικα τον παγκο του κ όχι μονο το να πουλησει δεν θα γινοταν τιποτα... αν ο άλλος με το αμαξι σκεφτοταν ότι θελει καποιος να χρησιμοποιησει την ραμπα κ όχι να κοιταξει μονο την παρτυ του δεν θα ειχε γινει τιποτα... για μενα είναι καθαρα ΦΑΣΙΣΤΙΚΕς ΣΤΑΣΕΙς που ι καθενας μας προσπαθει να βαλει την παρτη του πανω απολους κ το τελικο μυνημα που λαμβανω είναι ότι ο φασισμος φερνει φασισμο.. κ ο πιτσιρικας κοίταξε την παρτη του κ δεν σεβαστηκε οσους δεν τον σεβαστηκαν κ όπως εχω πει πολλες φορες εδώ μεσα μιλαμε για έναν φαυλο κυκλο γιατι κανεις δεν θελει να σεβαστει για να μην χασει την βολεψη του... αυτό το μυνημα ελαβα εγω...

μπορει να μην συμφωνεις με οσα ειπα αλλα δεν μπορούμε να εχουμε ολοι την ιδια αποψη κ πιστεψε με τέτοιες συμπεριφορές τις εχω δει από πολύ κοντα... οποτε δεν θα εγκρινω υτε την μια ουτε την άλλη αλλα κ οι 2 είναι αλληενδετες κ η μια παιρνει τροφη από την άλλη
αλεξ ειλικρινα θα παρακαλαγα να ηταν ετσι κ θα ηθελα να υπαρχουν κ οι άλλες πλευρες αλλα δυστηχως εδώ στην ελλαδα ο άλλος προτιμάει να κλησει μια διαβαση πεζων από το να πληρωσει 3-5 ευρω παρκιν αυτά που λες είναι υπερβολικα ουτοπικα αλλα κ ετσι να είναι πες μου κατι... αν ο κάθε ενας μας κοιταει μονο την παρτη του κ το συμφέρον του  δεν είναι φασιστικο?
συγνωμη  αλλα ναι μεν λαθος η αυτοδικια αλλα όταν κανεις δεν σεβεται τιποτα  ποτε δεν ξερεις ποιος θα τρελαθεί κ θα κανει κατι ακομα κ αν αυτό ηταν κατακριτεο... ολοι εχουμε προβλήματα κ βασανα δεν βγαινουμε στους δρομους κ να κανουμε ότι θελουμε... αν ηξερες ποσες φορες εχω ερθει σε αντιπαραθεση κ όταν λεω  "ρε  δρομος είναι περνανε αμαξια τι διπλοπαρκαρετε κ κολατε την κινηση" κ η απαντηση είναι "απο την στιγμη που πληρωνω φορους μπορω να παρκαρω οπου θελω..."
καποια στιγμη επεσε η ανιψια μου κ επρεπε να την παω κεντρο υγειας κ μου ειχαν κλεισει την εξοδο σε παρκιν αλανα, το πως κρατηθηκα κ δεν το σμπαραλιασα το αμαξι μονο εγω το ξερω κ καλεσα ταξι κ την αστυνομια... ο τυπος όταν απετησα κ απειλησα τον αστυνομικο ότι αν δεν κοψει κληση κ δεν  παρει τις πινακίδες  (γιατι δεν ηθελε να το κανει) θα καλεσω τον εισαγκελεα, ορμησε πανω μου, γιατι πληρωνει φορους κ ο χωρος του ανοικε... συγνωμη φιλε σε μια τετοια φαση που περιγραφεις να το σεβαστο αλλα ποσες τέτοιες φασεις ξερεις?


μονο οι φιλελεδες είναι ετσι?
τετοια σκατοκοινωνια ειμαστε ολοι
ακομα κ εσυ φασιστηκη συμπεριφορα εχεις προσπαθοντας να κολλησεις πολιτικη ταμπελα  σε αυτά τα γεγονοτα δεν σε κανει καλυτερο από αυτους που βριζεις.....
σεβασμο στον διπλανο σου δεν διδασκει κ δεν προωθει κανενα μα κανενα κωμα αν υπηρχε ένα που το εκανε θα ηταν στην κυβερνηση.....

εγω παλι όπως ειπα το μυνημα που ελαβα είναι πως η αυθαιρεσια φερνει αυθαιρεσια οποτε μια χαρα μυνημα πιστευω εδωσε κ τροπο να το δειξει βρηκε
παλι αυτό είναι γνωμη μου κ δεν αμφισβητο την αποψη σου αφου ο καθενας μπορει να δωσει το δικο του νοημα σε αυτό που βλεπει λογο του ποσο γενικα εχει γυριστει...
εγω θα προτιμουσα ένα δευτερο βιντεο οπου όλα θα ηταν με σεβασμο σε αυτόν ππου χρησιμοποιει το πεζοδρομιο κ να δειξει ποσα από αυτά δεν θα ειχαν γινει...
:kneel: :respect:
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Εγω παλι, αν ημουν σκηνοθετης, θα γυριζα ακομη 5-6 τετραλεπτες ταινιες.
Η πρωτη π.χ. θα ειχε θεμα τον σουβλατζη που του αναποδογυριζει την ψησταρια ο νεαρος.


Η δευτερη μπορει να ειχε τον οδηγο που παρκαρε πανω στην διαβαση των ΑΜΕΑ. Ας πουμε οτι ο ανθρωπος επαθε μια αδιαθεσια, ενα εμφραγμα και το αφησε εκει, όπου βρηκε. Και ερχεται μετα να το παρει ενας συγγενης του και το βρισκει σπασμενο.




Αυτη ειναι η γνωμη μου για την αυτοδικια.
 

Δλδ σορυ εσύ είσαι δικηγόρος; Και λες αυτά; Έχεις πελάτες όντως;Λες δλδ ότι ο άλλος έπαθε έμφραγμα, αλλά παρ όλα αυτά πήρε το αυτοκίνητο οδήγησε και το άφησε εκεί που τον βόλεψε;Πως το κανε αυτό εμφραγματιας άνθρωπος;

Μου φαίνεται δεν σας πειράζουν τα αριστεριστικα, αλλά οι δεξιές απόψεις.

Όχι δεν συμφωνώ με τον μικρό, αλλά με θυμώνει που κάποιοι βλέπουν μέχρι λίγο πιο μπροστά απ την μύτη τους.Και αν θέλετε να το παίζετε Έλληνες μη αριστεροί και να μην φαίνεστε δεξιοί, δημοκρατία είναι να απλώνεις το πόδι σου ως εκεί που δεν ακουμπάς τον άλλον και εδώ ακούμπησαν την αδερφή του νεαρού, από εκείνη την στιγμή σταματά να ισχύει η δημοκρατία, όπως δυστυχώς σταμάτησε να ισχύει και για το δικαίωμα της μικρής να κινηθεί εκεί που κινούνται όλοι,στο πεζοδρόμιο, στην διάβαση, στο δρόμο.

Και αφού λες ότι ο μικρός έπρεπε να καλέσει την αστυνομία, έτσι και ο αδιαθετος έπρεπε να καλέσει ασθενοφόρο,απ την στιγμή που δεν κάλεσε ένα, ούτε καν ταξί, είχε την κρίση να μην παρκάρει ποτέ σε ράμπα ατόμων αναπηρίας.
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
10.985
Κριτικές
3
Like
10.472
Πόντοι
3.936
Δλδ σορυ εσύ είσαι δικηγόρος; Και λες αυτά; Έχεις πελάτες όντως;Λες δλδ ότι ο άλλος έπαθε έμφραγμα, αλλά παρ όλα αυτά πήρε το αυτοκίνητο οδήγησε και το άφησε εκεί που τον βόλεψε;Πως το κανε αυτό εμφραγματιας άνθρωπος;

Μου φαίνεται δεν σας πειράζουν τα αριστεριστικα, αλλά οι δεξιές απόψεις.

Όχι δεν συμφωνώ με τον μικρό, αλλά με θυμώνει που κάποιοι βλέπουν μέχρι λίγο πιο μπροστά απ την μύτη τους.Και αν θέλετε να το παίζετε Έλληνες μη αριστεροί και να μην φαίνεστε δεξιοί, δημοκρατία είναι να απλώνεις το πόδι σου ως εκεί που δεν ακουμπάς τον άλλον και εδώ ακούμπησαν την αδερφή του νεαρού, από εκείνη την στιγμή σταματά να ισχύει η δημοκρατία, όπως δυστυχώς σταμάτησε να ισχύει και για το δικαίωμα της μικρής να κινηθεί εκεί που κινούνται όλοι,στο πεζοδρόμιο, στην διάβαση, στο δρόμο.

Και αφού λες ότι ο μικρός έπρεπε να καλέσει την αστυνομία, έτσι και ο αδιαθετος έπρεπε να καλέσει ασθενοφόρο,απ την στιγμή που δεν κάλεσε ένα, ούτε καν ταξί, είχε την κρίση να μην παρκάρει ποτέ σε ράμπα ατόμων αναπηρίας.
Σιγά μην έχει πελατες. Κάτι 10ευρα μαζεύει για να κάνει αιτήσεις για το μέρισμα. Μπερδεύει το μπου με το δικαστήριο και έχει μια τάση να τα δικαιολογεί όλα ακόμα και όταν δεν πρέπει!
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.209
Like
25.981
Πόντοι
5.506
γελοιο το επειχηρημα οτι ο αλλος επαθε εμφραγμα και αφησε το αμαξι του σε αυτην την θεση....αν ηταν ετσι θα σημαινε οτι στην ελλαδα καθημερινα θα ειχαμε 1.845.792 εμφραγματα...
ο θυμος του πιτσιρικα δεν ηταν επειδη καποιος ΜΙΑ μερα τον εμποδισε...ΗΤΑΝ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΑΙΔΟΥΡΓΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΤΑΚΗΔΕΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ....ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Σιγά μην έχει πελατες. Κάτι 10ευρα μαζεύει για να κάνει αιτήσεις για το μέρισμα. Μπερδεύει το μπου με το δικαστήριο και έχει μια τάση να τα δικαιολογεί όλα ακόμα και όταν δεν πρέπει!

:2funny: έτσι, το δέχομαι...

Πάντως το ύφος μου δεν ήταν επικριτικό απέναντι σε σένα Άλεξ, αλλά στην άποψη σου.Καποια πουτανα στιγμή, πρέπει όλοι να βάζουμε τον κωλοεαυτο μας στη θέση του ανισχυρου. Θα θέλαμε κάποιος τότε να σταθεί δίπλα και να"φωνάξει" μαζί μας; Εμείς γιατί να μην το κάνουμε;

Είχα χρόνια κατάστημα, ήρθε ο δήμος και στο πεζοδρόμιο μπροστά απ το μαγαζί που παρκαραν οι μαλακες έβαλε κολωνακια.Ε! Ξέρεις τι κάναν οι μαλακες της γειτονιάς, όχι οι περαστικοί, καστάνια και ξεβιδωναν τα κολωνακια.

Εγώ έπρεπε να βγάζω την πραγματια μου στο πεζοδρόμιο;

Ήρθαν πάλι απ το δήμο, υπηρεσία Πρασίνου και βγάζανε από δύο πλάκες πεζοδρομίου στο κάθε σπίτι και βαζαν δένδρα, ξέρεις τι κάναν τα γειτονια;Τα ξηλωσαν και ξαναβαλαν τις πλάκες γιατί έχει βρώμα το χώμα γύρω απ το δέντρο.

Πέρυσι ο γιος της γειτονισας κάλεσε την ίδια υπηρεσία να κλαδεψουν ένα άρρωστο δέντρο που πεφταν τα κλαδιά στο δρόμο.Οταν το είδε η μάνα, άρχισε να ωρυεται γιατί το καλοκαίρι θα τον έπινε με την ζέστη.Μα κυρία μου εμείς να υποθέσουμε ότι το αφήνουμε το δέντρο για τον ίσκιο σας, αλλά μας κάλεσε ο γιός σας,δλδ φάρσες μας κάνετε;Ο γιος μας καλεί και όταν ερχόμαστε η μάνα μας διώχνει;

Τι έκανα εγώ για όλα αυτά αν αναρωτιέται κανείς; Τίποτα! Έτυχε εκείνη την στιγμή που ήρθε η υπηρεσία Πρασίνου να είμαι έξω και να προσπαθώ να βάλω ένα στήριγμα για να σταθεί το δεντράκι έξω απ το σπίτι μου ίσιο γιατί άρχιζε στραβωνε.Ηρθε ο υπάλληλος μου λέει άστο είναι η δουλειά μας.Δεν πειράζει του λέω, το κάνω και γω να περάσω την ώρα.Μου απαντά όταν οι γείτονες σου έχουν ξηλώσει τα δέντρα,η τρελή απέναντι έχει σταματήσει την ομάδα μου να μην της χαλάσει ο ίσκιος, εσύ δεν γίνεται κάποια σχέση θα χεις με εξωτερικό  ;)
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
10.985
Κριτικές
3
Like
10.472
Πόντοι
3.936
:2funny: έτσι, το δέχομαι...

Πάντως το ύφος μου δεν ήταν επικριτικό απέναντι σε σένα Άλεξ, αλλά στην άποψη σου.Καποια πουτανα στιγμή, πρέπει όλοι να βάζουμε τον κωλοεαυτο μας στη θέση του ανισχυρου. Θα θέλαμε κάποιος τότε να σταθεί δίπλα και να"φωνάξει" μαζί μας; Εμείς γιατί να μην το κάνουμε;

Είχα χρόνια κατάστημα, ήρθε ο δήμος και στο πεζοδρόμιο μπροστά απ το μαγαζί που παρκαραν οι μαλακες έβαλε κολωνακια.Ε! Ξέρεις τι κάναν οι μαλακες της γειτονιάς, όχι οι περαστικοί, καστάνια και ξεβιδωναν τα κολωνακια.

Εγώ έπρεπε να βγάζω την πραγματια μου στο πεζοδρόμιο;

Ήρθαν πάλι απ το δήμο, υπηρεσία Πρασίνου και βγάζανε από δύο πλάκες πεζοδρομίου στο κάθε σπίτι και βαζαν δένδρα, ξέρεις τι κάναν τα γειτονια;Τα ξηλωσαν και ξαναβαλαν τις πλάκες γιατί έχει βρώμα το χώμα γύρω απ το δέντρο.

Πέρυσι ο γιος της γειτονισας κάλεσε την ίδια υπηρεσία να κλαδεψουν ένα άρρωστο δέντρο που πεφταν τα κλαδιά στο δρόμο.Οταν το είδε η μάνα, άρχισε να ωρυεται γιατί το καλοκαίρι θα τον έπινε με την ζέστη.Μα κυρία μου εμείς να υποθέσουμε ότι το αφήνουμε το δέντρο για τον ίσκιο σας, αλλά μας κάλεσε ο γιός σας,δλδ φάρσες μας κάνετε;Ο γιος μας καλεί και όταν ερχόμαστε η μάνα μας διώχνει;

Τι έκανα εγώ για όλα αυτά αν αναρωτιέται κανείς; Τίποτα! Έτυχε εκείνη την στιγμή που ήρθε η υπηρεσία Πρασίνου να είμαι έξω και να προσπαθώ να βάλω ένα στήριγμα για να σταθεί το δεντράκι έξω απ το σπίτι μου ίσιο γιατί άρχιζε στραβωνε.Ηρθε ο υπάλληλος μου λέει άστο είναι η δουλειά μας.Δεν πειράζει του λέω, το κάνω και γω να περάσω την ώρα.Μου απαντά όταν οι γείτονες σου έχουν ξηλώσει τα δέντρα,η τρελή απέναντι έχει σταματήσει την ομάδα μου να μην της χαλάσει ο ίσκιος, εσύ δεν γίνεται κάποια σχέση θα χεις με εξωτερικό  ;)
Και εμενα το σχόλιο μου ηταν για την αποψη του. Σωστα τα λες ετσι ειναι.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom