Νέα

Νταβατζήδες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα RISK
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 89
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

samsung

Μέλος
Εγγρ.
24 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.080
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
16
Άρα με λίγα λόγια, ο νταβας δεν είναι απλά κάποιος αυτοφοράκιας, αλλά χρησιμοποιεί και βία, δηλαδή είναι μπράβος! Αυτό που σκέφτομαι τώρα είναι το εξής... Είναι ένας μπράβος ελεύθερος; Δηλαδή δικό του το μπουρδέλο και κάνει ότι γουστάρει; Ή, στην περίπτωση που δουλεύει για άλλους, μπορεί να δουλεύει ελεύθερα για όποιον θελει;    Ή, είναι ένας μπράβος που όπως και η πουτάνα , ανήκει στον από πάνω και κάνει δουλειές μόνο γι αυτόν;

Πολύ το βασανίζεις, ρε δικέ μας...
 

olympusprime

Μέλος
Εγγρ.
10 Φεβ 2019
Μηνύματα
42
Κριτικές
5
Like
50
Πόντοι
0
Οι νταβατζήδες είναι γενικά κακοί άνθρωποι ; Ή υπάρχουν και κάποιοι που είναι καλλιεργημένοι ;
 

olympusprime

Μέλος
Εγγρ.
10 Φεβ 2019
Μηνύματα
42
Κριτικές
5
Like
50
Πόντοι
0
Μιας και ρωτά ο φίλος , κάποια πραγματάκια ...
Αν βολτάρεις Μετάξι και Φυλής και είσαι αρκετά παρατηρητικός ,  θα καταλάβεις πολλά .  Συγκεκριμένα είναι ενας χαρακτηριστικός τύπος στη Φυλής ο οποίος έχει και κάμποσους παρατρεχάμενους τους οποίους κατευθύνει δεξιά αριστερά . Πηγαίνουν και φέρνουν τις κοπέλες , τσεκάρουν τα σπίτια , ελέγχουν για τυχόν προβλήματα κτλ..
Στο Μετάξι άκουσα την τσατσά να δίνει τηλεφωνικά αναφορά για το τι ώρα ήρθε η κοπέλα , αν είναι  εντάξει κτλ . Μετά από λίγη ώρα ήρθε και ο ίδιος ... δεν ήταν κάτι το ξεχωριστό αλλά μου φάνηκε πολύ περπατημένος .
Δυο σκηνικά  που μου έτυχαν  ...
Στην Κεραμεικού είχε μπει ενας ξένος και μάλλον υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την κοπέλα - ξαφνικά μπούκαραν δυο τύποι  εκ των οποίων (όπως εκτίμησα) ο ένας ήταν το αφεντικό και ο άλλος ο μπράβος ... έριξαν κάτι μπουνίδια στον τύπο και βγήκε έξω ξερνώντας αίμα και δόντια . Μιλάμε για τραγική σκηνή ....
Το άλλο περιστατικό  μου έτυχε  όταν ζήτησα πίσω τα λεφτά μου γιατί η πουτάνα ήταν απαράδεκτη . Μου έδωσε πίσω η γρια τα μισά και ταυτόχρονα μπήκε στο σαλόνι ενας αλβανός και μου ζήτησε το λόγο .  Αφού του εξήγησα ωραία και καλά τι έγινε , άρχισε προκλητικά να λέει " πάρε τον πούλο και φύγε" .... "εξαφανίσου"  και να με σπρώχνει ... Τότε άρχισα να τα βλέπω όλα κόκκινα μπροστά μου και του σκάω μια κουτουλιά στην κεφάλα του που έφυγε  κουτρουβαλώντας προς τα πίσω.
Εντελώς πωρωμένος σηκώθηκα και έφυγα πριν έχουμε χειρότερα.  Εξω που βγήκα την κοπάνησα τρέχοντας.
Το περιστατικό συνέβη στη Λιοσίων .

Λιοσίων 73 ;
 

irobot

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2017
Μηνύματα
1.330
Like
467
Πόντοι
36

μέθοδος: τη στηνεις απόγευμα βραδάκι απέξω να μην φάινεσαι καλά και σε τυχόν κάμερες ... φοράς τραγιασκα η καπέλάκι χαμηλά στα μάτια, σταμπάρεις το θυμα που πρέπει να χαρακώσεις και τοποθετείς στο απέναντι πεζοδρόμιο κανένα φίλο τετράγωνο - φουσκωτό .... όταν εμφανιστει το θύμα τον χτυπάς ξσφνικα συο πίσω μέρος του κρανίου ζαλίζοντας και μουλιάζοντας τον μαλάκα στα γρήγορα .... μετά τον έχεις στα γόνατα και ζυγίζεις αν θα τον αποτελειώσεις η θα τον ζαλίσεις .....  με ενα μικρό γκλομπ χειρός τσακίζεις κοκκαλα κρανίου και τον αποτελειώνεις ...... μέθοδος που δουλευει και πετυχαίνει σε κάθε παλικαρά .... 9 στις 10 κερδίζεις ...
 

olympusprime

Μέλος
Εγγρ.
10 Φεβ 2019
Μηνύματα
42
Κριτικές
5
Like
50
Πόντοι
0
μέθοδος: τη στηνεις απόγευμα βραδάκι απέξω να μην φάινεσαι καλά και σε τυχόν κάμερες ... φοράς τραγιασκα η καπέλάκι χαμηλά στα μάτια, σταμπάρεις το θυμα που πρέπει να χαρακώσεις και τοποθετείς στο απέναντι πεζοδρόμιο κανένα φίλο τετράγωνο - φουσκωτό .... όταν εμφανιστει το θύμα τον χτυπάς ξσφνικα συο πίσω μέρος του κρανίου ζαλίζοντας και μουλιάζοντας τον μαλάκα στα γρήγορα .... μετά τον έχεις στα γόνατα και ζυγίζεις αν θα τον αποτελειώσεις η θα τον ζαλίσεις .....  με ενα μικρό γκλομπ χειρός τσακίζεις κοκκαλα κρανίου και τον αποτελειώνεις ...... μέθοδος που δουλευει και πετυχαίνει σε κάθε παλικαρά .... 9 στις 10 κερδίζεις ...

Που γίνεται αυτό;;
 

irobot

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2017
Μηνύματα
1.330
Like
467
Πόντοι
36
Στη Λιοσίων το έχω εφαρμόσει αρκετές φορές .....
 

Χυσεας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2016
Μηνύματα
1.310
Κριτικές
3
Like
1.152
Πόντοι
216
Δεν υπάρχει  συγκεκριμενος τυπος η εθνικότητα.
 

Nofucksgiven

Σεβαστός
Εγγρ.
6 Ιαν 2014
Μηνύματα
587
Κριτικές
27
Like
1.937
Πόντοι
1.196
Δεν υπαρχουν νταβατζηδες πια.
Μονο αγαπητικοι που κλεγονται μπας και τους κερασει η γκομενα τυροπιτα.αλλο αν ειναι ηλιθιες και δινουν απο μονες τους.Νταβατζης οπως τοτε δεν υπαρχει πια.
Και ευτυχως δηλαδη.
 

jik

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Απρ 2006
Μηνύματα
233
Κριτικές
28
Like
2.220
Πόντοι
2.411
Μιας και ρωτά ο φίλος , κάποια πραγματάκια ...
Αν βολτάρεις Μετάξι και Φυλής και είσαι αρκετά παρατηρητικός ,  θα καταλάβεις πολλά .  Συγκεκριμένα είναι ενας χαρακτηριστικός τύπος στη Φυλής ο οποίος έχει και κάμποσους παρατρεχάμενους τους οποίους κατευθύνει δεξιά αριστερά . Πηγαίνουν και φέρνουν τις κοπέλες , τσεκάρουν τα σπίτια , ελέγχουν για τυχόν προβλήματα κτλ..
Στο Μετάξι άκουσα την τσατσά να δίνει τηλεφωνικά αναφορά για το τι ώρα ήρθε η κοπέλα , αν είναι  εντάξει κτλ . Μετά από λίγη ώρα ήρθε και ο ίδιος ... δεν ήταν κάτι το ξεχωριστό αλλά μου φάνηκε πολύ περπατημένος .
Δυο σκηνικά  που μου έτυχαν  ...
Στην Κεραμεικού είχε μπει ενας ξένος και μάλλον υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την κοπέλα - ξαφνικά μπούκαραν δυο τύποι  εκ των οποίων (όπως εκτίμησα) ο ένας ήταν το αφεντικό και ο άλλος ο μπράβος ... έριξαν κάτι μπουνίδια στον τύπο και βγήκε έξω ξερνώντας αίμα και δόντια . Μιλάμε για τραγική σκηνή ....
Το άλλο περιστατικό  μου έτυχε  όταν ζήτησα πίσω τα λεφτά μου γιατί η πουτάνα ήταν απαράδεκτη . Μου έδωσε πίσω η γρια τα μισά και ταυτόχρονα μπήκε στο σαλόνι ενας αλβανός και μου ζήτησε το λόγο .  Αφού του εξήγησα ωραία και καλά τι έγινε , άρχισε προκλητικά να λέει " πάρε τον πούλο και φύγε" .... "εξαφανίσου"  και να με σπρώχνει ... Τότε άρχισα να τα βλέπω όλα κόκκινα μπροστά μου και του σκάω μια κουτουλιά στην κεφάλα του που έφυγε  κουτρουβαλώντας προς τα πίσω.
Εντελώς πωρωμένος σηκώθηκα και έφυγα πριν έχουμε χειρότερα.  Εξω που βγήκα την κοπάνησα τρέχοντας.
Το περιστατικό συνέβη στη Λιοσίων .

Τυχαιο οτι κατα 99% Αλβανοι ειναι οι μπραβοι στα μπουρδελα;Μηπως ανηκουν σε Αλβανους τα περισσοτερα;Τι καλη ρατσα..
 

DonJohn

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2019
Μηνύματα
175
Κριτικές
5
Like
231
Πόντοι
1
Τυχαιο οτι κατα 99% Αλβανοι ειναι οι μπραβοι στα μπουρδελα;Μηπως ανηκουν σε Αλβανους τα περισσοτερα;Τι καλη ρατσα..

Σκατοφαφα παντού χωμένοι είναι, παλιά δούλεψαν οικοδομή για να χρηματοδοτησουν τις άλλες  μπίζνες.. Όταν έπεσε η οικοδομή μείνανε οι μπίζνες χα χα μάγκες με πιστόλια η με 4 5 από πίσω, ίδιοι μια ζωή..
 

irobot

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2017
Μηνύματα
1.330
Like
467
Πόντοι
36
Σκατοφαφα παντού χωμένοι είναι, παλιά δούλεψαν οικοδομή για να χρηματοδοτησουν τις άλλες  μπίζνες.. Όταν έπεσε η οικοδομή μείνανε οι μπίζνες χα χα μάγκες με πιστόλια η με 4 5 από πίσω, ίδιοι μια ζωή..
Τυχαιο οτι κατα 99% Αλβανοι ειναι οι μπραβοι στα μπουρδελα;Μηπως ανηκουν σε Αλβανους τα περισσοτερα;Τι καλη ρατσα..

έχω καλούς φίλους αλβανούς κοσοβάρους που με υποστηρίζουν δυναμικά όταν υπάρχει θέμα με άλλη φάρα που μου βγάινει φόρα παρτίδα .....
 

DonJohn

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2019
Μηνύματα
175
Κριτικές
5
Like
231
Πόντοι
1
έχω καλούς φίλους αλβανούς κοσοβάρους που με υποστηρίζουν δυναμικά όταν υπάρχει θέμα με άλλη φάρα που μου βγάινει φόρα παρτίδα .....

Εσύ βγαίνεις να γαμησεις η για να πλακωθεις ρε φιλαράκο?
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.284
Κριτικές
15
Like
5.784
Πόντοι
1.496
έχω καλούς φίλους αλβανούς κοσοβάρους που με υποστηρίζουν δυναμικά όταν υπάρχει θέμα με άλλη φάρα που μου βγάινει φόρα παρτίδα .....

Δεν υπηρχε αμφιβολια γι αυτο. Εσεις οι Τουρκαλβανοι με τους Αλβανους απο το Κοσοβο, την ιδια θρησκεια δεν εχετε;
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.656
Κριτικές
1
Like
4.313
Πόντοι
1.706
Εν ετει 2019 νταβαδες θα βρεις μονο στην ελλαδα κ σε αλλες τριτοκοσμικες χωρες.
Αυτα δεν υπαρχουν στην ευρωπη. Υπαρχουν καμερες κ φουσκωτοι που κανουν οτι λεει ο νομος κ οχι του κεφαλιου τους.

Αληθεια, δεν νοιωθετε ασχημα να τα ακουμπατε σε χωρους που "εποπτευοντε" απο αλβανους νταβαδες?? Ποσο κατηφορος πια....
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.377
Κριτικές
2
Like
5.545
Πόντοι
2.356
Ο νταβατζής είναι το άτομο που διατίθεται (για να μη πω προτίθεται) να πάει φυλακή!

Ξεκίνα από αυτό το δεδομένο, και τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους!

Ως συνήθως κάποιοι απλά περιγελούν κάθε νήμα. Υπάρχει όμως και μια πιο σοβαρή προσέγγιση. Αυτή η προσέγγιση δεν έχει καμία απολύτως σχέση με φεμινισμούς και άλλα τέτοια.

Ο νταβατζής είναι το άτομο που διατίθεται (για να μη πω προτίθεται) να πάει φυλακή! Ακριβώς αυτό.

Προφανώς ο δημιουργός του νήματος έχει μυθοποιημένη εικόνα για τον "νταβατζή". Να δώσουμε λοιπόν ερμηνεία:
Ο νταβατζής λοιπόν, είναι ο μαστροπός. Η μαστροπεία είναι η εξώθηση ενός ατόμου στην πορνεία και η εκμετάλλευσή του.
Η μαστροπεία διώκεται σύμφωνα με το 349 αρ. του Ποινικού Κώδικα.
Δεν επιτρέπεται να είσαι νταβατζής νόμιμα. Ο ιδιοκτήτης του οίκου ανοχής συνήθως δηλώνεται ένα εκδιδόμενο πρόσωπο (όποιος ξέρει κάτι άλλο με διορθώνει). Και πάλι αν αποδειχθεί ότι κατ' επάγγελμα ή από κερδοσκοπία προάγει στην πορνεία γυναίκες τιμωρείται με φυλάκιση.

Τη καλημέρα μου στους επίδοξους αναζητητές καριέρας.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom