Νέα

Να επιτραπεί η οπλοφορία των πολιτών;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 93K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποιά η γνώμη σας;

  • ναι

    Ψήφοι: 272 51,5%
  • οχι

    Ψήφοι: 243 46,0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 13 2,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    528

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.995
Πόντοι
1.706
τα έχετε κάνει ΑΧΤΑΡΜΑ. Αφήστε τα στοιχειωδώς γιατί γράψατε ενωρίτερα τη μέγιστη εμβέλεια ως ωφέλιμο βεληνεκές και επιστρέψατε στο ίδιο ποστάρισμα υβριστικές αναφορές.
Γράψτε πρώτα τι μάθατε ότι είναι ωφέλιμο τι δραστικό και τι μέγιστο βεληνεκές για να βεβαιωθώ ότι μιλάμε την ίδια γλώσσα με τον υπόλοιπο κόσμο.
Νομίζετε ότι με το να ποστάρετε τις ίδιες βασανιστικές κωλοτούμπες- μπούρδες θα βαρεθώ και θα το αφήσω. Πλανάστε.
Παραδεχτείτε την βλακεία, δείξτε ότι μάθατε τις έννοιες εμπράκτως, ρωτήστε τι σημαίνει effective hunting range, ρωτήστε τι σημαίνει θανάσιμο πλήγμα, βάλτε κάποιον να σας διαβάσει όλο το λινκ που ποστάρετε.

Δεν έχω να πω τίποτα περισσότερο από το λινκ που έχετε βάλει και νομίζετε ότι δεν θα διαβαστεί.

Κάθε φορά θα επανερχόμαστε στα ήδη γραμμένα.
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.995
Πόντοι
1.706
Εσείς λοιπόν υποστηρίζετε με μανία πως ένα όπλο που έχει ΜΕΓΙΣΤΟ ΒΕΛΗΝΕΚΕΣ 450 μέτρα, αποκλείεται να έχει ΣΕ ΙΔΑΝΙΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΩΦΕΛΙΜΟ ΒΕΛΗΝΕΚΕΣ 150 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΜΕΤΡΑ ΠΙΟ ΠΡΙΝ, ήτοις στα τριακόσια μέτρα, ήτοις στα 2/3 της διαδρομής του. :)

Αυτό λοιπόν που υποστηρίζετε με τόσο στόμφο και τόση σιγουριά, μπορείτε να μας το αποδείξετε μαθηματικά, ή να μας παραθέσετε τουλάχιστον κάποιο στοιχείο που να τεκμηριώνει την πεποίθησή σας; Ηα θα συνεχίσετε να καμώνεστε τον "όλα τα σφάζω, όλα τα μαχαιρώνω" και να δίνετε εύσημα στον εαυτό σας, σαν άλλος Καβαλοκαλαμόγερος; :)
σταματήστε τις εικασίες και διαβάστε τι λέει το λινκ. Effective hunting range at how many yards???
δεν γνωρίζετε ούτε τι σημαίνει ωφέλιμο βεληνεκές και το επικαλείστε
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

τα έχετε κάνει ΑΧΤΑΡΜΑ. Αφήστε τα στοιχειωδώς γιατί γράψατε ενωρίτερα τη μέγιστη εμβέλεια ως ωφέλιμο βεληνεκές και επιστρέψατε στο ίδιο ποστάρισμα υβριστικές αναφορές.
Γράψτε πρώτα τι μάθατε ότι είναι ωφέλιμο τι δραστικό και τι μέγιστο βεληνεκές για να βεβαιωθώ ότι μιλάμε την ίδια γλώσσα με τον υπόλοιπο κόσμο.
Νομίζετε ότι με το να ποστάρετε τις ίδιες βασανιστικές κωλοτούμπες- μπούρδες θα βαρεθώ και θα το αφήσω. Πλανάστε.
Παραδεχτείτε την βλακεία, δείξτε ότι μάθατε τις έννοιες εμπράκτως, ρωτήστε τι σημαίνει effective hunting range, ρωτήστε τι σημαίνει θανάσιμο πλήγμα, βάλτε κάποιον να σας διαβάσει όλο το λινκ που ποστάρετε.

Δεν έχω να πω τίποτα περισσότερο από το λινκ που έχετε βάλει και νομίζετε ότι δεν θα διαβαστεί.

Κάθε φορά θα επανερχόμαστε στα ήδη γραμμένα.
σταματήστε τις εικασίες και διαβάστε τι λέει το λινκ. Effective hunting range at how many yards???
δεν γνωρίζετε ούτε τι σημαίνει ωφέλιμο βεληνεκές και το επικαλείστε
 

stealthgas

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουν 2014
Μηνύματα
1.484
Κριτικές
3
Like
494
Πόντοι
36
Τι όπλα έχετε σπιτι ; 9ρι , 45ρι , μάρκα , τιμη ;
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.388
Κριτικές
90
Like
32.503
Πόντοι
24.700
τα έχετε κάνει ΑΧΤΑΡΜΑ. Αφήστε τα στοιχειωδώς γιατί γράψατε ενωρίτερα τη μέγιστη εμβέλεια ως ωφέλιμο βεληνεκές και επιστρέψατε στο ίδιο ποστάρισμα υβριστικές αναφορές.
Γράψτε πρώτα τι μάθατε ότι είναι ωφέλιμο τι δραστικό και τι μέγιστο βεληνεκές για να βεβαιωθώ ότι μιλάμε την ίδια γλώσσα με τον υπόλοιπο κόσμο.
Νομίζετε ότι με το να ποστάρετε τις ίδιες βασανιστικές κωλοτούμπες- μπούρδες θα βαρεθώ και θα το αφήσω. Πλανάστε.
Παραδεχτείτε την βλακεία, δείξτε ότι μάθατε τις έννοιες εμπράκτως, ρωτήστε τι σημαίνει effective hunting range, ρωτήστε τι σημαίνει θανάσιμο πλήγμα, βάλτε κάποιον να σας διαβάσει όλο το λινκ που ποστάρετε.

Δεν έχω να πω τίποτα περισσότερο από το λινκ που έχετε βάλει και νομίζετε ότι δεν θα διαβαστεί.

Κάθε φορά θα επανερχόμαστε στα ήδη γραμμένα.


Για βρείτε μου την ανάρτηση που αναφέρω ότι οι βαλλίστρες εχουν ΩΦΕΛΙΜΟ ΒΕΛΗΝΕΚΕΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 300μ. :)
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.995
Πόντοι
1.706
Για βρείτε μου την ανάρτηση που αναφέρω ότι οι βαλλίστρες εχουν ΩΦΕΛΙΜΟ ΒΕΛΗΝΕΚΕΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 300μ. :)
γράψτε μου τι είναι ωφέλιμο βεληνεκές, γράψτε ότι μάθατε το μάθημά σας ότι το ωφέλιμο βεληνεκές δεν είναι η μέγιστη εμβέλεια που γράψατε βλακωδώς (θέλετε την παράθεση μήπως ξεχάσατε πάλι) και μετά γράψτε επίσης πόσα μέτρα βρήκατε να έχουν ωφέλιμο βεληνεκές οι βαλλίστρες. Ούτε πάνω ούτε κάτω ούτε δίπλα χορό καλαματιανό.
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.388
Κριτικές
90
Like
32.503
Πόντοι
24.700
Για βρείτε μου την ανάρτηση που αναφέρω ότι οι βαλλίστρες εχουν ΩΦΕΛΙΜΟ ΒΕΛΗΝΕΚΕΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 300μ. :)

Υ.Γ.

Αντελήφθην.
Στο λίνγκ που σας παρέθεσα με την βαλλίστρα των 150 Lb. γράφει: Μέγιστη εμβέλεια 200μ, και εσείς το εκλάβατε ως Μέγιστο Βεληνεκές.

Έχετε δίκιο ζητώ συγγνώμην.

Παρά τούτο εκκρεμεί να μας παραθέσετε την ανάρτησή μου που ισχυρίζομαι πως υπάρχει βαλλίστρα με ωφέλιμο βεληνεκές σε ιδανικές συνθήκες, πάνω από τα 300 μέτρα.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
30.057
Κριτικές
1
Like
33.035
Πόντοι
6.256
Koιτα,κι αυτο το πετυχατε εν μερει,(Μπιλ Κικιλ-Κωστοπουλενα) :confused::confused::confused:
Ρε το τζενάκι ρε, εχει μηδενισει κοντερ πολλες φορες και έφερε και απόγονο στην νδ .
Με τη νδ του κούλη ξανανιωσαν πολλες γριές,
Ξεθάφτηκε και η Μαρέβα και μας δείχνει τι σημαίνει αγαπημένη οικογένεια,
Φαντασου τι ζούμε
 

gunner79

Μέλος
Εγγρ.
26 Μαρ 2010
Μηνύματα
32
Κριτικές
2
Like
10
Πόντοι
0
ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ , ΠΟΣΑ ΟΠΛΑ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΕ ΑΔΕΙΑ ??? ΚΑΙ ΠΟΣΟΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΣΥΛΛΟΓΟΥΣ ...
ΣΕ ΣΥΛΛΟΓΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 300.000 ΚΥΝΗΓΟΙ , ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΔΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 2.000.000 ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ ..
 
Τελευταία τροποποίηση:

demis379

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2006
Μηνύματα
16
Like
10
Πόντοι
0
Το οπλα αυτα φιλε εχουν μεγαλη ιστορία..
Το 1992,ήμουν στη Φλοριντα και ανακαλυψα μια ξεχασμενη αποθηκη στη Φ/Γ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ,οταν την παραλαβαμε..
Ηταν μια αποθηκη κλειστη χωρίς κλειδια και ημουν Αξκος Απογραφων τότε και καταγραφαμε τα παντα στο νεο καραβι.Για κωλοφαρδία μου,τα κλειδια ηταν στο χρηματοκιβώτιο της Επιμελητείας μου.Ανοιξα και βρηκα ότι ηταν η αποθήκη αγηματος ασφαλείας του πλοίου!
25 45αρια Μ1911,ηλεκτρικα κλομπ,γεμιστηρες,σφαιρες,χειροπέδες,της πουτανας μεσα!ΑΚΑΤΑΧΩΡΗΤΑ!!!
ΚΑΙ ΣΑΝ ΜΑΛΑΚΑΣ το ανεφερα στον Κυβερνητη..Μου εδωσε ενα ζευγαρι χειροπεδες,αλλά τα όπλα δεν τα ξαναειδα..:headbang::headbang::headbang:
Ειλικρινά τι νομίζεις ότι έγιναν ? (Χαλυβουργική)
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.995
Πόντοι
1.706
Υ.Γ.

Αντελήφθην.
Στο λίνγκ που σας παρέθεσα με την βαλλίστρα τοβ 150 Lb. γράφει: Μέγιστη εμβέλεια 200μ, και εσείς το εκλάβατε ως Μέγιστο Βεληνεκές.

Έχετε δίκιο ζητώ συγγνώμην.

Παρά τούτο εκκρεμεί να μας παραθέσετε την ανάρτησή μου που ισχυρίζομαι πως υπάρχει βαλλίστα με ωφέλιμο βεληνεκές σε ιδανικές συνθήκες, πάνω από τα 300 μέτρα.
ρε εδώ θα τα λέμε μέχρι να σβήσει ο ήλιος.
Εσείς το μέγιστη εμβέλεια το εκλάβατε ως ωφέλιμο βεληνεκές. Συνεχίζετε να το εκλαμβάνετε έτσι????
Εσείς ισχυρίζεστε για ιδανικές συνθήκες (ακόμα περιμένουμε ποιές είναι αυτές οι συνθήκες και αν αναφέρονται και από κάποιο λινκ εκτός από τη δική σας ανακάλυψη) και για θανασιμο πλήγμα ΣΤΑ 300 ΜΕΤΡΑ.
Όσο θα κόβεις και θα ράβεις εγώ θα σου ξαναβάζω αυτά που έγραψες ακριβώς. Όσο καλογερίζεις θα στα ξαναδείχνω αυτά που έγραψες.
ΆΣΕ τα πάνω από 300 μέτρα και απάντα σε αυτά που εσύ ο ίδιος ΙΣΧΥΡΊΣΤΗΚΕΣ.
 
Εγγρ.
21 Σεπ 2020
Μηνύματα
1.046
Κριτικές
22
Like
9.445
Πόντοι
6.246
ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ , ΠΟΣΑ ΟΠΛΑ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΕ ΑΔΕΙΑ ??? ΚΑΙ ΠΟΣΟΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΣΥΛΛΟΓΟΥΣ ...
Κάποιες απαντήσει μπορείς να πάρεις από εδώ:


και πιο έγκυρο αλλά πιο παλιό
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom