Νέα

Μπορώ να εξαιρεθώ από τα κοινόχρηστα;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα oustgr
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 122
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

o palios

Μέλος
Εγγρ.
18 Οκτ 2007
Μηνύματα
956
Like
2
Πόντοι
6
λοιπον,αν το εχεις κλειστο πληρωνεις το 30% ,αν δεν το πληρωσεις πας στις μικροδιαφορες μολις πιασεις τα 880 ευρω και τοτε δεν μπορεις ουτε να νοικιασεις ουτε να πουλησεις το ακινητο.
Να δεχτεις με το ζορι πρακτικα δε γινεται ,αν και ειναι το σωστο να αναλαβεις μια φορα,μπορεις να ζητησεις αναθεση σε ιδιωτικη εταιρεια.
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
Όχι πάντα. Υπάρχουν και διατάξεις αναγκαστικού δικαίου.
ναι σωστός

π.χ. πρόσφατα διάβασα κάπου ότι ακόμα και αν ο κανονισμός δεν επιτρέπει ζώα στην πολυκατοικία, υπερισχύει μια ρύθμιση που επιτρέπει στον ιδιοκτήτη κάθε διαμερίσματος να διατηρεί 1 γάτα κ 1 σκύλο ή 2 γάτες ή 2 σκύλους :grin:
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
52
Πόντοι
366
Ρε Χέκτορ, θέλεις θεωρία δικαίου, ξημερώματα Σαββάτου;

ναι ρε παιχτη, μαρεσει να μαθαινω 5 πραματακια οπου μπορω. συμφερον εχω. νομιζα οι νομοι εχουν διαβαθμιση προς τα πανω.
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.796
Κριτικές
23
Like
87
Πόντοι
2.357

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
Μπλεξιμο....Θα αναθεσουν την διαχειριση σε δικηγορο και θα πληρωνουν τσαμπα κερατιατικα ολοι οι ιδιοκτητεs...
γιαυτο ακριβως και θα βρεθει καποιος που θα τα αναλαβει τυπε  :grin:
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.796
Κριτικές
23
Like
87
Πόντοι
2.357
γιαυτο ακριβως και θα βρεθει καποιος που θα τα αναλαβει τυπε  :grin:
....Ο οποιοs θα θελει λεφτα
Ετσι εγινε στην δικη μου και τωρα εμειs του χαριζουμε τα δικα του κοινοχρηστα για να παραγγελνει πετρελαιο
 

Bastounovlaxos

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουν 2007
Μηνύματα
2.879
Like
21
Πόντοι
16
Υπάρχουν εταιρίες οι οποίες κάνουν αυτη τη δουλειά....επ' αμοιβή...
και φυσικά χρεώνουν ότι γουστάρουν αφου δεν ασχολείται κανείς να τις ελέγξει...
(αν φέρνουν το σωστό πετρέλαιο... αν γίνονται οι δουλειές που χρεώνουν... πχ αποφράξεις κλπ..)

οπότε η καλύτερη λύση μάγκες.... είναι τροχόσπιτο.... :grin:
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
....Ο οποιοs θα θελει λεφτα
Ετσι εγινε στην δικη μου και τωρα εμειs του χαριζουμε τα δικα του κοινοχρηστα για να παραγγελνει πετρελαιο
εγω παντως τους ειπα οτι γραφω ποιο πανω και με δεν με ξαναενοχλησαν
ειναι κατι κωλογεροι που δεν κανουν τιποτα ολη μερα
μολις ακουσαν οτι θα δινουν παραπανω λεφτα σε γραφειο χεστηκαν πανω τους :2funny:
 

Nio16

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.394
Like
3
Πόντοι
66
εγω παντως τους ειπα οτι γραφω ποιο πανω και με δεν με ξαναενοχλησαν
ειναι κατι κωλογεροι που δεν κανουν τιποτα ολη μερα
μολις ακουσαν οτι θα δινουν παραπανω λεφτα σε γραφειο χεστηκαν πανω τους :2funny:

τυπε αν τα φρικοπουρα ξερανε ποιος πραγματικα εισαι δεν θα σου ζηταγαν μια.
μπορει να δινανε κιολας.
αποκαλυψη τωρα.
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.191
Like
10.106
Πόντοι
2.606
Εγω δουλευω σε γραφειο κοινοχρηστων.
Πρεπει να διαβασεις το καταστατικο τις πολυκατοικιας σου που το εχει κανει ο εργολαδος συνηθως και σε αλλες φορες το κανει η πολυκατοικια σε συνελεφσει.
Το καταστατικο θα γραφει μεσα αν δικαιουσαι εκπτωσει στη θερμαση το 30% εφοσον το διαμερισμα θα ειναι κλειστο και δεν θα εχει τιποτα μεσα επιπλα κλπ κλπ αυτο το λεει και ο νομος.
Σε σπανιες περιπτωσεις υπαρχουν καταστατικα που γινανε μετα απο συνελευσεις και ορισανε οποιο σπιτι ειναι κλειστο να μην πληρωνει τιποτα αλλα αυτο ειναι εξαιρετικα σπανιο.
Ο νομος λεει οτι δικαιουσαι εκπτυσει στην κοινοχρηστη θερμαση 30% στα αλλα ΔΕΗ,ΕΥΑΘ,συνεργειο καθαρισμου και λοιπες δαπανες πληρωνεις κανονικα.
συνελεφσει :2funny:μεγαλε εκανα 5 λεπτα να καταλαβω ποια ειναι αυτη η αγνωστη λεξη..... :2funny: :2funny: :2funny:ΕΓΡΑΨΕΣ!
 

freemastrupation

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2011
Μηνύματα
252
Κριτικές
7
Like
3
Πόντοι
1

Με αυτή την λογική και εγώ θα πάω δύο μήνες στην Κούβα , ένα μήνα το καλοκαίρι θα λείπω διακοπές, βάλε Χριστούγεννα, Πάσχα και αργίες, βάλε και πόσες φορές θα κοιμηθώ αλλού....Ε τότε και εγώ δεν θέλω να πληρώνω κοινόχρηστα για 4-5 μήνες τον χρόνο. Άλλος θα λείψει για ένα χρόνο να μην πληρώσει και αυτός....άλλος έχει κλειστοφοβία και δεν μπαίνει στο ανσασερ , να μη πληρώσει και αυτός για το ανσασερ, άλλος πάει με τα πόδια για γυμναστική , να μη πληρώσει και αυτός για το ανσασερ και ποιος τα ελέγχει αυτά ρε...αν ήταν έτσι δεν θα πλήρωνε κανείς κοινόχρηστα....
 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
Γιατι να πληρωνεις πετρελαιο αν λειπεις για μηνες?
 

Επισκέπτης
μιστεσ θελο τα φοτα σασ.
ασ δεν πλιρονισ γενικα τα πορνοκινοχριστα τι επιπτοσεισ ιπαρχουν?ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΣΟ ΚΕΡΟ ΣΕ ΒΑΖΟΥΝ ΦΙΛΑΚΙ?
αν τα πλιρονισ και απλα τα καθιστερισ πολι τι επιπτοσισ παλι ιπαρχουν?
ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΡΝΟΕΥΡΟ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ :rockon: :rockon: :rockon:
ΓΑΜΟ ΤΑ ΚΙΝΟΧΡΙΣΤΑ ΤΟΥΣ!
 

loytsos

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2009
Μηνύματα
9.449
Like
3
Πόντοι
66
μιστεσ θελο τα φοτα σασ.
ασ δεν πλιρονισ γενικα τα πορνοκινοχριστα τι επιπτοσεισ ιπαρχουν?
αν τα πλιρονισ και απλα τα καθιστερισ πολι τι επιπτοσισ παλι ιπαρχουν?
ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΡΝΟΕΥΡΟ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ :rockon: :rockon: :rockon:
ΓΑΜΟ ΤΑ ΚΙΝΟΧΡΙΣΤΑ ΤΟΥΣ!

.......kρίμα δεν είναι να πιτσιλίσουν, τον πιτσιλιστή  ;) :2funny: :2funny: :zfuck: :zfuck:
 

ΠΙΡΙΝΙΚΟΣ

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
309
Like
4
Πόντοι
1
μιστεσ θελο τα φοτα σασ.
ασ δεν πλιρονισ γενικα τα πορνοκινοχριστα τι επιπτοσεισ ιπαρχουν?
αν τα πλιρονισ και απλα τα καθιστερισ πολι τι επιπτοσισ παλι ιπαρχουν?
ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΡΝΟΕΥΡΟ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ :rockon: :rockon: :rockon:
ΓΑΜΟ ΤΑ ΚΙΝΟΧΡΙΣΤΑ ΤΟΥΣ!
οποιος δν εχει ευρω για ναπληρωσει τα κοινοχρηστα,ας πληρωνει σε ειδος.οτι διαθετει ο καθενας.λεμονια,μουσακα,στυλο,ποτηρια,ΣΕΞ,προγνωστικα στοιχηματος,ψυχολογικη υποστηριξη.. :2funny: :2funny: :2funny:
 

Επισκέπτης
μιστεσ θελο τα φοτα σασ.
ασ δεν πλιρονισ γενικα τα πορνοκινοχριστα τι επιπτοσεισ ιπαρχουν?ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΣΟ ΚΕΡΟ ΣΕ ΒΑΖΟΥΝ ΦΙΛΑΚΙ?
αν τα πλιρονισ και απλα τα καθιστερισ πολι τι επιπτοσισ παλι ιπαρχουν?
ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΡΝΟΕΥΡΟ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ :rockon: :rockon: :rockon:
ΓΑΜΟ ΤΑ ΚΙΝΟΧΡΙΣΤΑ ΤΟΥΣ!
ασ απαντισι καπιοσ ψολαρασ που να ξερι
αμα δε τα πλιρονισ τα γαμιμενα τα κινοχριστα τι γινετε?μινισεισ και γενικα ολα τα σιναφι που κανουν οι φλοροι?
 

loytsos

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2009
Μηνύματα
9.449
Like
3
Πόντοι
66
βρε πίτσι , όχι μούνιση, αγωγή κάνουν και θα πλήρώθούν και τα κοινόχρηστα και τα όποια έξοδα επιδικασθούν
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
Με αυτή την λογική και εγώ θα πάω δύο μήνες στην Κούβα , ένα μήνα το καλοκαίρι θα λείπω διακοπές, βάλε Χριστούγεννα, Πάσχα και αργίες, βάλε και πόσες φορές θα κοιμηθώ αλλού....Ε τότε και εγώ δεν θέλω να πληρώνω κοινόχρηστα για 4-5 μήνες τον χρόνο. Άλλος θα λείψει για ένα χρόνο να μην πληρώσει και αυτός....άλλος έχει κλειστοφοβία και δεν μπαίνει στο ανσασερ , να μη πληρώσει και αυτός για το ανσασερ, άλλος πάει με τα πόδια για γυμναστική , να μη πληρώσει και αυτός για το ανσασερ και ποιος τα ελέγχει αυτά ρε...αν ήταν έτσι δεν θα πλήρωνε κανείς κοινόχρηστα....

Εντάξει κάποιοι θα επιβαρυνθούν περισσότερο για τις δαπάνες θέρμανσης αυτού που λείπει, μιας και αυτές συνήθως εξαιρούνται. Ο άλλος όμως που δεν χρησιμοποιεί την θέρμανση γιατί να την πληρώσει; Οι διατάξεις αυτές δεν είναι κρυφές, τουναντίον, όταν αγοράζεις το διαμέρισμα δηλώνεις ρητά ότι προσχωρείς σε αυτές και τις αποδέχεσαι.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom