Νέα

ΜΠΛΕΞΙΜΟ με λαθος ατομο(γκομενα που υπο αλλες συνθηκες δεν θα δινατε σημασια!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ACHILEAS77
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 118
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

pouk58

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2012
Μηνύματα
591
Like
182
Πόντοι
6
77 ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ προσπαθησα να διαβασω τι στον πουτσο γραφεις...μετα απο 2γραμμες σταματησα και πηγα για ντεπον....δεν συνεχισα το διαβασμα....ο τροπος που γραφεις τον νταλκα σου ειναι τελειως αλλοπροσαλος....μια συμβουλη και μονο λοιπον
-τρεχα στο κοντινοτερο δημοτικο και τελειωσε τουλαχιστον μεχρι την 6η.....εμεις εδω θα ειμαστε και θα περιμενουνε νεα σου !

Πιστεύω ότι το πιο σημαντικό πρόβλημα που έχει δεν είναι το ορθογραφικό αλλα μια τρικυμία που έχει στο κεφάλι του η οποιά αντικατοπτρίζεταιστον γραπτό του λόγο
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.740
Πόντοι
2.306
Νομίζει ότι το πρόβλημα είναι η άλλη!
Εδώ χρειάζεται να πάει να επαναπρογραματίσει εγκέφαλο γιατί ρετάρει ο ίδιος και νομίζει ότι η άλλη έχει πρόβλημα.
Στοίχημα ότι η γκόμενα είναι μια χαρά άνθρωπος;
 
OP
OP
A

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.660
Πόντοι
2.557
Νομίζει ότι το πρόβλημα είναι η άλλη!
Εδώ χρειάζεται να πάει να επαναπρογραματίσει εγκέφαλο γιατί ρετάρει ο ίδιος και νομίζει ότι η άλλη έχει πρόβλημα.
Στοίχημα ότι η γκόμενα είναι μια χαρά άνθρωπος;
ΕΙΣΑΙ μεγαλο μπαζο ουτε για την ανακυκλωση, σου δινω ενα ελαφρυντικο ισως δεν τα διαβασες ολα και λες οτι θες.
ακου ΒΛΑΚΑ δεν ανηκω στην κατηγορια που οταν τρωνε μια απορριψη(την οποια δεν την εχω φαει)...
να αλλαξω αποψη εξηγω..
στο ΠΡΙΝ ωραια κοπελα, καλος ανθρωπος κτλ κτλ...
ΜΕΤΑ την θεωριτικη απορριψη...μπαζο, τσουλα πουτανα, γαμιολα,αμυαλη κτλ....
ΟΧΙ για το συγκεκριμενο τοπικ αλλα γενικα σαν σταση ζωης σε ολαειτε δουλεια,ειτε φιλια,ειτε σχεση...
η γνωμη ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ αν δεν υπαρχουν ΝΕΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ...
 
OP
OP
A

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.660
Πόντοι
2.557
Επειδη ο γραπτως λογος σου δεν ειναι κατανοητος πολυ θα σου πω την αποψη μου απο αυτα που καταλαβα.

Εχεις κολλησει με μια γυναικα που στην αρχη δεν σου εκανε αισθηση. Ξαφνικα αυτο αλλαξε και βρισκεσαι σε αρνηση με τον εαυτο σου να αποδεκτεις οτι την θελεις. Αυτη εχει βρει εναν ανθρωπο να πει τις μαλακιες της ζωης της και οσο τα ακους στεναχωριεσαι γιατι βλεπεις οτι η ελπιδα να ειστε μαζι απομακρυνεται. Συνεχιζεις ωστοσο να βρισκεσαι σε αρνηση. Καποιες φορες η τυπισα φαινεται να ειναι σε καλυτερη φαση, εχει αναλαμπες και εκει παιρνεις και εσυ τα πανω σου αλλα γρηγορα επιστρεφει στην αρχικη της κατασταση και εσυ στην μιζερη προσωρινα λογω καταστασης ζωης σου. Λογω της αρνησης σου να αποδεκτεις οτι την θελεις σου ειναι δυσκολο να της πας κοντρα στα λαθη της. Οποτε γινεσαι συμπονετικος. Αυτο ειναι που ψυχολογικα σε σκοτωνει γιατι πας εναντα στο χαρακτηρα σου και την προσωπικοτητα σου. Η αλλη παλι στον κοσμο της, ουτε μπορεις να καταλαβεις καθε στιγμη τι εχει στο μυαλο της. Παιζει να ειναι και αδειο τελειως.

Η Λυση. Ετσι οπως εχουν γινει τα πραγματα δωσε χρονο. Ειναι δυσκολο να ξεκοψεις λογω τυψεων και διαφορων αλλων λογων. Δωσε λοιπον χρονο. Αυτες οι σχεσεις δεν κρατανε πολυ. Σβηνουν σιγα σιγα χωρις ιδιαιτερο λογο απο μονες τους. Συνηθως κρατανε λιγοτερο απο ενα ολοκληρο χρονο. Σιγα σιγα θα αραιωσετε την επικοινωνια και θα τελιωσει ολο αυτο.

Το μετα? Λιγες μερες που δεν θα εχετε επικοινωνια θα εισαι σε μια περιεργη φαση καθως θα σε ενοχλησει λιγο που δεν σου στελνει. Ομως θα νιωθεις και ανακουφηση που δεν σε ζαλιζει. Σε λιγοτερο απο μηνα θα νιωθεις απελευθερομενος απο το 90% της καταστασης. Σε ενα 6μηνο θα λες τι μαλακας ημουν που δεν της τα ελεγα στα ισια οτι ειναι λαθος εκει εκει και εκει. Συναισθηματικα στο μηνα πανω θα εχεις ισιωσει.
---
τυπε ευχαριστω με βοηθησες να αδειασω τις αχρηστες σκεψεις απο το κεφαλι,στο τελευταιο κομματι ξερει οτι κανει λαθος σε πολλα, και δεν ειναι τωρινη η κατασταση τα εχει ξανακανει και στο παρελθον, μιας και ειμαστε σε μπουρδελο-σαιτ, πες οτι σε καποιον εφαγε μια βιζιτου το σπιτι, 3 χρονια μετα μια στριπτιζου το οικοπεδο, και τωρα κινδυνευει να χασει κ το μαγαζι απο μια μπαροβια....
και οχι απο αναγκη οτι δεν εβρισκε γκομενα, απλα ισως στο παραδειγμα που αναφερω τον καυλωνε η χασουρα!!!
ξερεις ποσοι παιζουν τζογο και φτιαχνονται ΟΤΑΝ ΧΑΝΟΥΝ?
ο λογος? οτι θελουν να ΡΕΦΑΡΟΥΝ!!!
ΚΑΠΩΣ ετσι ειναι η κατασταση,πολυ μα πολυ μπερδεμα σε σημειο που λες και ομως συμβαινουν ακομη και σε ατομα που δεν επρεπε(ειναι εξυπνη,μορφωμενη)και δεν γεννηθηκε σε γυαλα δηλαδη καλομαθημενη ωστε να ειναι κοροιδο στην ζωη στο πως κατεληξε ετσι, ισως να φταει η 1 σχεση που ειχε(βαριεμαι να αναφερω λεπτομερειες)....
Η πηγη του προβληματος για μενα ειναι δηλαδη το κολλημα οτι τωρα μου λειπει ενα ατομο πολυ,
ειχε καποια κοινα στοιχεια(εκτος το οτι ειναι θυμα)ηρθε και εδεσε υποσυνειδητα σαν υποκαταστατο και ετσι ασχοληθηκα παραπανω..δεν μετανιωνω για την πραξη μου, ισως για τον χρονο μου γιατι πραγματικα ειναι waste of time...
 
OP
OP
A

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.660
Πόντοι
2.557
Ρε συ Αχιλλέα77, 
ΔΕΝ μπορείς να αντικαταστήσεις ένα ειδικό στη ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗ.

Πρέπει να πάρει ψυχοφάρμακα η γυναίκα, και
επίσης χρειάζονται  συνεδρίες ψυχοθεραπείας.

Έχουν αυτοκτονήσει ωραίες και πλούσιες
είναι πολύ δύσκολο να διαχειριστείς
τα ψυχολογικά προβλήματά της.

Σε βρήκε πρόθυμο να ακούς τα παράπονά της
αυτό δεν σημαίνει ότι μπορείς να τη βοηθήσεις.

Αν είχε πάθει κάταγμα στο γόνατο,
μπορούσες να την χειρουργήσεις, ενώ
ΔΕΝ είσαι Ορθοπεδικός ; ΟΧΙ.
Το ίδιο είναι, ΔΕΝ είσαι Ψυχίατρος
ΔΕΝ μπορείς να της δώσεις ψυχοφάρμακα
ΔΕΝ γνωρίζεις ψυχοθεραπεία , για να την εφαρμόσεις.
------
ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ
 

arkas1986

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2018
Μηνύματα
1.707
Κριτικές
15
Like
354
Πόντοι
326
Το κουβαδάκι σου και σε άλλη παραλία
 

Cockamamie

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2020
Μηνύματα
382
Like
753
Πόντοι
81
Μάλλον δεν μπορείς να διαχειριστείς το γεγονός ότι κόλλησες με την πάρτη της
 

Νικ Ο Ντικ

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2015
Μηνύματα
595
Κριτικές
2
Like
83
Πόντοι
6
---
τυπε ευχαριστω με βοηθησες να αδειασω τις αχρηστες σκεψεις απο το κεφαλι,στο τελευταιο κομματι ξερει οτι κανει λαθος σε πολλα, και δεν ειναι τωρινη η κατασταση τα εχει ξανακανει και στο παρελθον, μιας και ειμαστε σε μπουρδελο-σαιτ, πες οτι σε καποιον εφαγε μια βιζιτου το σπιτι, 3 χρονια μετα μια στριπτιζου το οικοπεδο, και τωρα κινδυνευει να χασει κ το μαγαζι απο μια μπαροβια....
και οχι απο αναγκη οτι δεν εβρισκε γκομενα, απλα ισως στο παραδειγμα που αναφερω τον καυλωνε η χασουρα!!!
ξερεις ποσοι παιζουν τζογο και φτιαχνονται ΟΤΑΝ ΧΑΝΟΥΝ?
ο λογος? οτι θελουν να ΡΕΦΑΡΟΥΝ!!!
ΚΑΠΩΣ ετσι ειναι η κατασταση,πολυ μα πολυ μπερδεμα σε σημειο που λες και ομως συμβαινουν ακομη και σε ατομα που δεν επρεπε(ειναι εξυπνη,μορφωμενη)και δεν γεννηθηκε σε γυαλα δηλαδη καλομαθημενη ωστε να ειναι κοροιδο στην ζωη στο πως κατεληξε ετσι, ισως να φταει η 1 σχεση που ειχε(βαριεμαι να αναφερω λεπτομερειες)....
Η πηγη του προβληματος για μενα ειναι δηλαδη το κολλημα οτι τωρα μου λειπει ενα ατομο πολυ,
ειχε καποια κοινα στοιχεια(εκτος το οτι ειναι θυμα)ηρθε και εδεσε υποσυνειδητα σαν υποκαταστατο και ετσι ασχοληθηκα παραπανω..δεν μετανιωνω για την πραξη μου, ισως για τον χρονο μου γιατι πραγματικα ειναι waste of time...


Κλασσικη υποθεση γυναικας που τραβιεται με τους μαλακες και καθε φορα που ξεκιναει νεα σχεση λεει την ιδια φραση "ο ταδε δεν ειναι σαν τους αλλους" και στο τελος της σχεσης λεει την κλασσικη ατακα "εχω τον μαλακομαγνητη". Δυστυχως και το παραδειγμα που αναφερεις και το δικο μου απο την στιγμη που επαναλαμβανεται η μαλακια γινεται κουραστικο για τον κοινωνικο περιγυρω. Εσυ εισαι ενας περαστικος που εμπλεξες...
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.379
Κριτικές
2
Like
5.550
Πόντοι
2.356
Οι γκόμενες κοντά στα 40 είναι τρελό μπλέξιμο. Αξίωμα.
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.740
Πόντοι
2.306
ΕΙΣΑΙ μεγαλο μπαζο ουτε για την ανακυκλωση, σου δινω ενα ελαφρυντικο ισως δεν τα διαβασες ολα και λες οτι θες.
ακου ΒΛΑΚΑ δεν ανηκω στην κατηγορια που οταν τρωνε μια απορριψη(την οποια δεν την εχω φαει)...
να αλλαξω αποψη εξηγω..
στο ΠΡΙΝ ωραια κοπελα, καλος ανθρωπος κτλ κτλ...
ΜΕΤΑ την θεωριτικη απορριψη...μπαζο, τσουλα πουτανα, γαμιολα,αμυαλη κτλ....
ΟΧΙ για το συγκεκριμενο τοπικ αλλα γενικα σαν σταση ζωης σε ολαειτε δουλεια,ειτε φιλια,ειτε σχεση...
η γνωμη ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ αν δεν υπαρχουν ΝΕΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ...

Τι να διαβάσω που δεν ξέρεις τι σου γίνεται, θέλεις και συμβουλή. Η δική μου συμβουλή είναι πάρε φόρα και πήδα από καμιά πενταόροφη να απαλαγείς απο τα κολλήματα που έχεις. Αν και με την μαλακία που σε δέρνει θα σκοτώσεις και κανέναν αθώο από κάτω.
 
OP
OP
A

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.660
Πόντοι
2.557
Τι να διαβάσω που δεν ξέρεις τι σου γίνεται, θέλεις και συμβουλή. Η δική μου συμβουλή είναι πάρε φόρα και πήδα από καμιά πενταόροφη να απαλαγείς απο τα κολλήματα που έχεις. Αν και με την μαλακία που σε δέρνει θα σκοτώσεις και κανέναν αθώο από κάτω.
ΠΑΡΕ ΤΑ 5ΛΕΠΤΑ απο το βαζακι που τα μαζευεις και τραβα στην ομονοια να φτιαχτεις
 
OP
OP
A

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.660
Πόντοι
2.557
Κλασσικη υποθεση γυναικας που τραβιεται με τους μαλακες και καθε φορα που ξεκιναει νεα σχεση λεει την ιδια φραση "ο ταδε δεν ειναι σαν τους αλλους" και στο τελος της σχεσης λεει την κλασσικη ατακα "εχω τον μαλακομαγνητη". Δυστυχως και το παραδειγμα που αναφερεις και το δικο μου απο την στιγμη που επαναλαμβανεται η μαλακια γινεται κουραστικο για τον κοινωνικο περιγυρω. Εσυ εισαι ενας περαστικος που εμπλεξες...
--
καπως ετσι,το θεμα ειναι οτι την τρωω στην μαπα 2-3 φορες την βδομαδα στην δουλεια,και εκει ειναι το θεμα,περαστικη απο την δουλεια ειναι&εγω θα ξαναφυγω εξωτερικο σεπτεμβριο,το θεμα ειναι οτι νιωθω εγκλωβισμενος δεν μπορω να πω αυτα που σκεφτομαι και θα πρεπει με τροπο 3 μηνες αντε 4 στην χειροτερη να κανω το κοροιδο-
σημερα που ηταν να μου φορτωθει σπιτι της ειπα ειμαι λουτρακι σε φιλο.
Στην δουλεια εχω θεμα,και το μεγαλυτερο θεμα ακομη και στην δουλεια να μην ηταν δεν μπορω να της το πω στα μουτρα εχεις γινει βδελλα με εχεις @@@@ με την αρνητικοτητα σου και τις μ@@@@ που κανεις ξανα +ξανα.
Μερικοι μαλακες γραψαν για ζηλεια,η οτι αλλη μαλακια,εδω καποτε ειχα διωξει 2μετρο ρωσακι(οχι πουτανα) για μια μονο λεξη.(επειδη ειχα τρομερα νευρα απο δουλεια εκεινη την μερα και αγχος,χωρις να ξεσπασω πανω της σε τιποτα,απλα περιφερομουν πανω -κατω, γυρναει και μου λεει ΕΝΩ ΜΕ ΞΕΡΕΙ, εχεις παρει ¨τιποτα"στο μυαλο της ειχα παρει κοκα κολα-αυτο ηταν)---
στην περιπτωση που λεμε φοβαμαι οχι οτι θα χασει αυτη ενα φιλο, αλλα οτι εγω τα βαζω στα ποδια πραγμα που σχεδον το εχω ξεπερασει-το σχεδον με βασανιζει τωρα αν δεν την ηξερα καλα,ολα θα ηταν πολυ ευκολα.
Σαν περαστικος την πατησα οπως λες αντι να αλλαξω "πεζοδρομιο"-
 

enallaktikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
5.490
Like
280
Πόντοι
86
Τύπε, μπορεί να είναι αγία η κοπέλα αλλά η ίδια δεν μπορεί να διαχειριστεί τις ανθρώπινες σχέσεις, μπλέκεται σε αρρωστημένες καταστάσεις και τις αναπαράγει άθελά της. Αυτό δεν σημαίνει ότι είσαι υποχρεωμένος να την "σώσεις" ούτε θα σε κάνει κτήνος αν ξεκόψεις.
Ανάπτυξε άμυνες να μην σε επηρεάζουν τα λεγόμενά της και οι συμπεριφορές της χωρίς να γίνεσαι αγενής.
Υπομονή μέχρι να μετατεθείς χωρίς να θεωρώ ότι έχεις μια εύκολη περίοδο μπροστά σου.
 
OP
OP
A

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.660
Πόντοι
2.557
Τύπε, μπορεί να είναι αγία η κοπέλα αλλά η ίδια δεν μπορεί να διαχειριστεί τις ανθρώπινες σχέσεις, μπλέκεται σε αρρωστημένες καταστάσεις και τις αναπαράγει άθελά της. Αυτό δεν σημαίνει ότι είσαι υποχρεωμένος να την "σώσεις" ούτε θα σε κάνει κτήνος αν ξεκόψεις.
Ανάπτυξε άμυνες να μην σε επηρεάζουν τα λεγόμενά της και οι συμπεριφορές της χωρίς να γίνεσαι αγενής.
Υπομονή μέχρι να μετατεθείς χωρίς να θεωρώ ότι έχεις μια εύκολη περίοδο μπροστά σου.
ΣΩΣΤΟΣ σε ολα,κοιτα τυπε εν γνωση μου μπλεχτηκα αρχικα σε ολη αυτην την μαλακια, και πολλα δεν ηξερα εξ αρχης,απλα οπως παντα μερικοι ανθρωποι παιρνουν την ανεκτικοτητα εως αδυναμια,εως ευκολο ανθρωπο εως οπου θες πηγαινε το.
Με βοηθησαν μερικα σοβαρα post, το θεμα ηταν και ειναι η φυσικη παρουσια, η οποια σε μια ψυχωτικη κατασταση η γυναικα την γυρναει οπως την συμφερει.
Οταν ακους το συναισθημα ενω η λογικη σου λεει κοψε, αυτα παθαινεις, οχι οι δεν αξιζε τον κοπο, εγω ειμαι κομπλε με την συνειδηση μου 100%.
Το κουφο και αυτος ειναι ο λογος που εγραψα οτι αλλες φορες δεκαδες φορες που ειχα σκαναρει το προβλημα" ειχα παρει τα μετρα μου.
Θα την αφησω να σπασει τα μουτρα της δεν ειναι 20 ουτε 25 πλεον,δεν υπαρχει αλλος δρομος, ας βρει μετα καποιον να κλαφτει.
Ειναι κριμα να παθαινει οτι της συμβαινει,αλλα δεν ειναι μπεμπα ουτε αβγαλτη την τρεφει η μιζερια-
Τα ιδια ειπα και σε φιλο μου τα εχει ζαλισει με τα γκομενικα του, τον εκανα ξεφτυλα γιατι τον νοιαζομαι σαν φιλο και τον βλεπω στην ψαθα χωρισμενο με παιδι με τα μυαλα που κουβαλαει ομως τον φιλο τον ξερω δεκαετιες μου εχει σταθει κ ΞΕΡΕΙ οτι λεω ειναι για το συμφερον του η αλλη δεν γινεται να της μιλησω ποτε ετσι αυτη ειναι η διαφορα, σημερα την ξεφορτωθηκα απο τεταρτη εχω γολγοθα-
 
OP
OP
A

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.660
Πόντοι
2.557
Το "προβλημα" σχεδον λυθηκε με σωστη τακτικη, που ειναι μονο μια, ΑΠΟΣΤΑΣΗ με μετρο δηλαδη να μην αλλαξει συμπεριφορα σε μια μερα.
Εφυγε ενα μεγαλο βαρος απο πανω μου, σταματησα να ακουω κλαψα η εστω περιορηστηκε στα απαρραιτητα που δεν μπορω να αποφυγω.
Επισκεψεις σχεδον τις εκοψα&στην δουλεια παω 1 ωρα νωριτερα οποτε φευγω κ νωριτερα μια ωρα.
Η συμβουλη σε οποιον βρεθει σε παρομοια κατασταση το ΞΕ-μπλεξιμο ειναι παντα η ΑΠΟΣΤΑΣΗ σιγα,σιγα.
και η μεγιστη συμβουλη μην μπλεξετε αρχικα ΚΑΘΟΛΟΥ, μερικοι δηλαδη σχεδον ολοι οι ανθρωποι δεν αλλαζουν,ειτε ειναι ΑΙΩΝΙΑ ΘΥΜΑΤΑ ειτε ειναι θεμα εξαρτησης αλκοολ,μπαφοι,0 μα ΜΗΔΕΝ ενδιαφεροντα,
σταδιακα θα τραβηξουν προς τα κατω εξηγουμαι για να μην γραψουν μερικοι ΜΑΛΑΚΙΕΣ....
Η ΣΥΘΕΣΗ πρεπει να ειναι η εξης...
-ατομα σε πιο καλη φαση απο εσας(οικονομικα-σχεσεις-χομπυ-σε ολα γενικα) ωστε καποια στιγμη να γινει κ το ατομικο upgrade οχι απο ζηλεια, αλλα κατι ΣΩΣΤΟ θα δειτε εφοσον δεν εχετε κομπλεξ-
-ατομα της ιδιας καταστασης ωστε να ερθει ο ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ...με την καλη πλευρα του-
-ατομα σε χειροτερη κατασταση ωστε να εκτιμησετε ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ συν να βοηθεισετε με μετρο.
μακρια απο time wasters ειτε φιλοι ειτε γκομενα...θα ρουφηξουν οτι ενεργεια εχετε.-
Τελικα ηταν πολυ πιο ευκολο απο οτι νομιζα,ο καθενας τραβα τον δρομο του, ειναι σαν να λες σε καποιον αυτην την στροφη μπορεις να την παρεις εως 90χμ...ποτε παραπανω..κ ομως θελει να "μπει" με 120χμ..αν βρεθει στον γκρερμο η ευθηνη δεν ειναι δικη σου-
δεν ειναι ποστ κλαψουρισματος αν γυριζα χρονο πισω τα ιδια θα εκανα αλλα θα αφιερωνα το 1/10 του χρονου που εδωσα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Nubic
OP
OP
A

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.660
Πόντοι
2.557
Λοιπον τυποι χρωσταγα μια καλυτερη αναλυση, επι του θεματος τωρα που εχει ληξει. πολλοι ειχαν δικιο σε πολλα, οπως ο yatonpoutso ,ο ντικ ο ντικ κ ο imp9-
αρκετοι το πηραν στην πλακα, αλλοι οτι εφαγα χυλοπιτα η οτι επειδη υπαρχει αλλος εχω κολλημα.
ξεκιναμε με τις σκληρες αληθειες ο yaton poutso ειπε αν ασχολεισαι και αυτο σε κανει να αφηνεις δικα σου πραγματα πισω τοτε θες εσυ βοηθεια..!!!
ΠΙΚΡΗ αληθεια ομως για καποιο διαστημα το εκανα- σωστος ο τυπος-
ο ντικ ο ντικ" ειπε οτι αυτο που με τσαντισε ηταν οτι πηγα αντιθετα στις αξιες&στην λογικη μου-σωστος-
αυτα γιατι ελαχιστοι εδω μεσα ποσταρουν μετα οτι καποιος ειχε δικιο....και να παραδεχτουν οτι ηταν λαθος...
ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ οτι δεν εξηγησα ολα απο αρχικο ποστ την κατασταση και ετσι ο καθενας βγαζει τα δικα του συμπερασματα.
-------------------
στους μαλακες....
που ειπαν οτι τα λεω επειδη δεν την γαμησα....ειχα 2 ευκαιριες(μετα το ποστ το αρχικο αυτα) και δεν το εκανα τωρα αν ΑΥΤΟ με απασχολει ειναι σχετικο, ναι και ναι...επικρατησε η λογικη -δεν ειναι μια γκομενα που την πηδας και της λες ντυσου& τραβα σπιτι, ασχετα αν παρακατω θα σας φυγουν τα σαγονια με αυτα που θα γραψω.
στους υπολοιπους μαλακες οτι η κοπελα ειναι μια χαρα(ΚΑΙ ΕΓΩ Ο ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΣ), ηδη κανει θεραπεια....και δικο της ατομο αυτο που τελικα μου γυρισε τον διακοπτη και εκοψα μου ειπε" εχει θεματα, ειχε θεματα& και αν νιωθεις ασχημα καποια στιγμη θα φυγεις".
--------
Η κοπελα ειχε θεματα, αυτο εκανε μπαμ, οπως ειπα αν την εβλεπα αλλου και οχι στην εργασια θα ηταν μια γνωριμια 1 μερας αντε 2...τυχαια τυπικη κοινωνικη.
καταφερε τα κανει τα προβληματα της δικα μου και αυτο δεν εγινε σε 24ωρες.
το οτι ειχα στο μυαλο μου για τον τυπο που ηταν μαζι τις συνεπειες που θα εχει, αν αυτο το λες σχεση που ειχε.
Εχασε χρηματα,εγινε ρακος,ενα φαντασμα και κατεληξε σε θεραπεια, ποτε στην ζωη μου δεν εχω δει γυνακα να φοβαται ετσι, ποτε δεν εχω δει τετοιο πανικο,ΥΠΟΤΑΓΗ βασικα η μονη συγκριση σχεδον χωρις να το λεω ετσι απλα ηταν κατι σαν γκομενα -ταλιμπαν η αραβικων εμιρατων.-χωρις υπερβολη-
Η μαλακια ηταν εγω τα ηξερα αλλα δεν της τα ειπα, για 2 λογους ,η αποφαση επρεπε να ταν δικη της και 2-η πρωτη λεξη θα ελεγε ζηλευεις, οποτε δεν ειπα τιποτα-ουτε καν με πλαγιο τροπο-και να τα ελεγα τα ιδια θα εκανε.
την πεταξε στα σκουπιδια κυριολεκτικα , ο πιο τελευταιος αντρας(που κανονικα επρεπε να φορα φουστα),αλλο θεμα αυτο-
Αυτο ειμαι σιγουρος ΤΩΡΑ οτι το εχει ξαναπαθει στο παρελθον, και νομοτελιακα θα το παθει και στο μελλον-
Αν δικαιωθηκα στην προβλεψη? να το χεσω...γιατι ειδα την απολυτη καταρευση της και κλαμα που μονο σε ταινιες βλεπεις....
δεν ξεκοψα οριστικα αμεσως τελος σεπτεβρη δεν την εβλεπα λογο δουλειας(και γυρναω σε 2 μηνες παλι πισω),λογικα θα φυγει σε αλλη υπηρεσια,
απλα ειπα φτανει +τα προηγουμενα θα ειχα κτην κλαψα του χωρισμου(που κανονικα θα επρεπε ΑΥΤΗ να ανοιγει σαμπανιες που την χωρισε, ουτε αυτο δεν ηταν δυνατη να κανει@) απο ενα αποβρασμα που τα χε...καπου της ειπα φτανει εως εδω και τελος,,ουτε κουβεντα ουτε τιποτα - ζητα βοηθεια απο ειδικο,
αν θες να αλλαξεις οκ, αν οχι εως εδω και ασε με στα δικα μου θεματα και αυτο εκανε γιατι βασικα πλεον κοπηκε η τροφοδοσια στο να ακουω τα δικα της θεματα...
ακομη την λυπαμαι πολυ, γιατι δεν το αξιζε με τιποτα ολα αυτα μιλαμε για την απολυτη καταπιεση και ποσα δεν ξερω και δεν με νοιαζει να μαθω..αλλα δεν ακουσε την λογικη της(και τα ηξερε μονη της ), μονο θλψη να βλεπεις ατομο να εχει γινει σκια,φαντασμα,ρακος
--------
τι κραταω....ασχετα με εργασια η οχι...η οπου μου τυχει αναλογη περιπτωση (που εχω αποφυγει 100δες αλλα ολες δεν ηταν στην εργασια).το χρονικο οριο αν υπαρξει επομενη φορα,θαναι 2,3 μερες αντε βδομαδα κ οχι τοσοι μηνες....η καλυτερα στο 1 ντιν δρομο...
ο yatonpoutso σωστα ειπε ισως σκαλωσα γιατι μεσω αυτης της καταστασης ηταν μια μπλοφα-σαμποταζ του δικου εαυτου να αναβαλω πραγματα που με απασχολουν-
αν μου λειπει ισως ρωτησουν μερικοι....σαν παρεα ηταν γαμω(σπανια) μερικες φορες , ομως στην ζυγαρια οταν μετα αφηνε τα "απονερα "της,ενιωθα λες και κουβαλαγα πετρες 18 ωρες...οποτε δεν υπηρχε αλλη λυση.
αλλο οτι ποτε δεν θα ξαναπαρω συναισθηματικη αποφαση και να αφησω στην ακρη λογικη&ενστικτο,ποτε ομως δεν θα γινω αδειο κουστουμι, να μην δινω σημασια σε τιποτα και για τιποτα.
το μυαλο μερικες φορες κανει περιεργα παιχνιδια και δεν ειναι θεμα εμπειριας αυτο εχω αποφυγει καταστασεις ,λογο δικης μου δουλειας φυσιογνωμικα μονο μπορω σε ενα 70% να κοψω καποιον ....μετα ειναι και η τεχνη του αλλου να σε κανει να νιωθεις οτι εσυ εισαι λαθος,ενοχες...βοηθεια κτλ λες και χρωστας...

αυτα τυποι.....
συνοψη...
μακρια απο γυναικες με χαμηλη αυτο εκτιμηση ασχετα την μορφωση η τα οικονομικα τους....δεν φταιτε εσυ για αυτο αλλα 2,3 μαλακες ΠΡΙΝ απο εσας....
η πολυ απλα βοηθεια με μετρο και σιγουρα σε καθορισμενο χρονο, ζησαμε και αυτο απλα ποτε δεν ετυχε να γνωρισω σαν εμπειρια τετοια κατασταση.




 
OP
OP
A

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.660
Πόντοι
2.557
Λοιπον τυποι χρωσταγα μια καλυτερη αναλυση, επι του θεματος τωρα που εχει ληξει. πολλοι ειχαν δικιο σε πολλα, οπως ο yatonpoutso ,ο ντικ ο ντικ κ ο imp9-
αρκετοι το πηραν στην πλακα, αλλοι οτι εφαγα χυλοπιτα η οτι επειδη υπαρχει αλλος εχω κολλημα.
ξεκιναμε με τις σκληρες αληθειες ο yaton poutso ειπε αν ασχολεισαι και αυτο σε κανει να αφηνεις δικα σου πραγματα πισω τοτε θες εσυ βοηθεια..!!!
ΠΙΚΡΗ αληθεια ομως για καποιο διαστημα το εκανα- σωστος ο τυπος-
ο ντικ ο ντικ" ειπε οτι αυτο που με τσαντισε ηταν οτι πηγα αντιθετα στις αξιες&στην λογικη μου-σωστος-
αυτα γιατι ελαχιστοι εδω μεσα ποσταρουν μετα οτι καποιος ειχε δικιο....και να παραδεχτουν οτι ηταν λαθος...
ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ οτι δεν εξηγησα ολα απο αρχικο ποστ την κατασταση και ετσι ο καθενας βγαζει τα δικα του συμπερασματα.
-------------------
στους μαλακες....
που ειπαν οτι τα λεω επειδη δεν την γαμησα....ειχα 2 ευκαιριες(μετα το ποστ το αρχικο αυτα) και δεν το εκανα τωρα αν ΑΥΤΟ με απασχολει ειναι σχετικο, ναι και ναι...επικρατησε η λογικη -δεν ειναι μια γκομενα που την πηδας και της λες ντυσου& τραβα σπιτι, ασχετα αν παρακατω θα σας φυγουν τα σαγονια με αυτα που θα γραψω.
στους υπολοιπους μαλακες οτι η κοπελα ειναι μια χαρα(ΚΑΙ ΕΓΩ Ο ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΣ), ηδη κανει θεραπεια....και δικο της ατομο αυτο που τελικα μου γυρισε τον διακοπτη και εκοψα μου ειπε" εχει θεματα, ειχε θεματα& και αν νιωθεις ασχημα καποια στιγμη θα φυγεις".
--------
Η κοπελα ειχε θεματα, αυτο εκανε μπαμ, οπως ειπα αν την εβλεπα αλλου και οχι στην εργασια θα ηταν μια γνωριμια 1 μερας αντε 2...τυχαια τυπικη κοινωνικη.
καταφερε τα κανει τα προβληματα της δικα μου και αυτο δεν εγινε σε 24ωρες.
το οτι ειχα στο μυαλο μου για τον τυπο που ηταν μαζι τις συνεπειες που θα εχει, αν αυτο το λες σχεση που ειχε.
Εχασε χρηματα,εγινε ρακος,ενα φαντασμα και κατεληξε σε θεραπεια, ποτε στην ζωη μου δεν εχω δει γυνακα να φοβαται ετσι, ποτε δεν εχω δει τετοιο πανικο,ΥΠΟΤΑΓΗ βασικα η μονη συγκριση σχεδον χωρις να το λεω ετσι απλα ηταν κατι σαν γκομενα -ταλιμπαν η αραβικων εμιρατων.-χωρις υπερβολη-
Η μαλακια ηταν εγω τα ηξερα αλλα δεν της τα ειπα, για 2 λογους ,η αποφαση επρεπε να ταν δικη της και 2-η πρωτη λεξη θα ελεγε ζηλευεις, οποτε δεν ειπα τιποτα-ουτε καν με πλαγιο τροπο-και να τα ελεγα τα ιδια θα εκανε.
την πεταξε στα σκουπιδια κυριολεκτικα , ο πιο τελευταιος αντρας(που κανονικα επρεπε να φορα φουστα),αλλο θεμα αυτο-
Αυτο ειμαι σιγουρος ΤΩΡΑ οτι το εχει ξαναπαθει στο παρελθον, και νομοτελιακα θα το παθει και στο μελλον-
Αν δικαιωθηκα στην προβλεψη? να το χεσω...γιατι ειδα την απολυτη καταρευση της και κλαμα που μονο σε ταινιες βλεπεις....
δεν ξεκοψα οριστικα αμεσως τελος σεπτεβρη δεν την εβλεπα λογο δουλειας(και γυρναω σε 2 μηνες παλι πισω),λογικα θα φυγει σε αλλη υπηρεσια,
απλα ειπα φτανει +τα προηγουμενα θα ειχα κτην κλαψα του χωρισμου(που κανονικα θα επρεπε ΑΥΤΗ να ανοιγει σαμπανιες που την χωρισε, ουτε αυτο δεν ηταν δυνατη να κανει@) απο ενα αποβρασμα που τα χε...καπου της ειπα φτανει εως εδω και τελος,,ουτε κουβεντα ουτε τιποτα - ζητα βοηθεια απο ειδικο,
αν θες να αλλαξεις οκ, αν οχι εως εδω και ασε με στα δικα μου θεματα και αυτο εκανε γιατι βασικα πλεον κοπηκε η τροφοδοσια στο να ακουω τα δικα της θεματα...
ακομη την λυπαμαι πολυ, γιατι δεν το αξιζε με τιποτα ολα αυτα μιλαμε για την απολυτη καταπιεση και ποσα δεν ξερω και δεν με νοιαζει να μαθω..αλλα δεν ακουσε την λογικη της(και τα ηξερε μονη της ), μονο θλψη να βλεπεις ατομο να εχει γινει σκια,φαντασμα,ρακος
--------
τι κραταω....ασχετα με εργασια η οχι...η οπου μου τυχει αναλογη περιπτωση (που εχω αποφυγει 100δες αλλα ολες δεν ηταν στην εργασια).το χρονικο οριο αν υπαρξει επομενη φορα,θαναι 2,3 μερες αντε βδομαδα κ οχι τοσοι μηνες....η καλυτερα στο 1 ντιν δρομο...
ο yatonpoutso σωστα ειπε ισως σκαλωσα γιατι μεσω αυτης της καταστασης ηταν μια μπλοφα-σαμποταζ του δικου εαυτου να αναβαλω πραγματα που με απασχολουν-
αν μου λειπει ισως ρωτησουν μερικοι....σαν παρεα ηταν γαμω(σπανια) μερικες φορες , ομως στην ζυγαρια οταν μετα αφηνε τα "απονερα "της,ενιωθα λες και κουβαλαγα πετρες 18 ωρες...οποτε δεν υπηρχε αλλη λυση.
αλλο οτι ποτε δεν θα ξαναπαρω συναισθηματικη αποφαση και να αφησω στην ακρη λογικη&ενστικτο,ποτε ομως δεν θα γινω αδειο κουστουμι, να μην δινω σημασια σε τιποτα και για τιποτα.
το μυαλο μερικες φορες κανει περιεργα παιχνιδια και δεν ειναι θεμα εμπειριας αυτο εχω αποφυγει καταστασεις ,λογο δικης μου δουλειας φυσιογνωμικα μονο μπορω σε ενα 70% να κοψω καποιον ....μετα ειναι και η τεχνη του αλλου να σε κανει να νιωθεις οτι εσυ εισαι λαθος,ενοχες...βοηθεια κτλ λες και χρωστας...

αυτα τυποι.....
συνοψη...
μακρια απο γυναικες με χαμηλη αυτο εκτιμηση ασχετα την μορφωση η τα οικονομικα τους....δεν φταιτε εσυ για αυτο αλλα 2,3 μαλακες ΠΡΙΝ απο εσας....
η πολυ απλα βοηθεια με μετρο και σιγουρα σε καθορισμενο χρονο, ζησαμε και αυτο απλα ποτε δεν ετυχε να γνωρισω σαν εμπειρια τετοια κατασταση.
 

mixaliss

Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2006
Μηνύματα
299
Like
247
Πόντοι
21
Καλό είναι όταν μπλέκουμε να φεύγουμε όσο γίνεται πιο γρήγορα πριν γίνει η ζημιά.
 
Εγγρ.
25 Δεκ 2014
Μηνύματα
522
Like
191
Πόντοι
6
Φίλε μου, μου θυμίζεις αντίστοιχη δική μου περίπτωση. Είχα μπλέξει και εγώ με άτομο τοξικό, που έχει τεράστια ανασφάλεια. Ενώ ήμασταν μαζί, ρωτάτε δεξιά και αριστερά για εμένα ώστε κάποιος να της επιβεβαιώσει τις ανασφάλειες τις για εμένα και να με σουτάρει. Εγώ την είχα δει ο σωτήρας της. Το αποτέλεσμα ήταν να με χωρίσει γιατι προφανώς και δεν μπορούσε να διαχειριστεί τα θέματα που είχε. Το χειρότερο από όλα ήταν ότι έμεινα κολλημένος για ένα μικρό χρονικό διάστημα για αυτήν επειδή δεν μπορούσα να χωνέψω ότι με χώρισε. Από τότε μακριά από προβληματικός ανθρώπους και από ηρωισμους
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom