Νέα

Μοναχοί/ές-Μοναχισμός στην Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Παιχτουρας
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 205
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
Kαταρχήν αν είναι να μιλήσουμε για Βουλγαρία να πάμε αλλού,εδώ λέμε για τα θεία!!! :tickedoff:
Με τις Πασπίτισες τίποτα δεν τελείωσε,αντίθετα τώρα άνοιξε,με τις καρακάξες τις κνίτες τέρμααα!!! :grin:

σε κοβω να τον  :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :uglystupid:  :headbang: :headbang:

αμα δεν παρεις κνιτισα :uglystupid:
 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
φιλε καπου ειδα ενα μυνημα της χθες, ασχετο τελειως με τα γνωστα, καπου εδω γυρω ειναι....μας παρακολουθει.....καραδοκει σαν την κομπρα......

η απλα, ειναι ο ΠΠος υπηρεσιας και δεν ξερει τιποτα....

Λες να εχουν βαλει τωρα το νεογεννητο να μαθαινει και αυτο..  :uglystupid:

 

james070

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
7.677
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
66
Λες να εχουν βαλει τωρα το νεογεννητο να μαθαινει και αυτο..  :uglystupid:

Ράφμααααααααααν! :rockon:

Πού είσαι συ παλικάρι μου? :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

Χρόνια πολλά! :dancing: :dancing: :dancing: :dancing:

φιλε καπου ειδα ενα μυνημα της χθες, ασχετο τελειως με τα γνωστα, καπου εδω γυρω ειναι....μας παρακολουθει.....καραδοκει σαν την κομπρα......

η απλα, ειναι ο ΠΠος υπηρεσιας και δεν ξερει τιποτα....

Πού είναι η ΠάΠια? :think:
εδώ τριγυρνάει? :think:

Γιούπιιιιιι!!! :dancing: :dancing: :dancing: :dancing:

Χωρίς την ΠάΠια η ζωή στο μπου είναι μια κόλαση! :headbang: :headbang:

ΠαΠάκι μου γλυκό! Πιάσε ένα καλό θεματάκι να σε ξεπουπουλιάσουμε!! :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
Ράφμααααααααααν! :rockon:

Πού είσαι συ παλικάρι μου? :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

Χρόνια πολλά! :dancing: :dancing: :dancing: :dancing:

Πού είναι η ΠάΠια? :think:
εδώ τριγυρνάει? :think:

Γιούπιιιιιι!!! :dancing: :dancing: :dancing: :dancing:

Χωρίς την ΠάΠια η ζωή στο μπου είναι μια κόλαση! :headbang: :headbang:

ΠαΠάκι μου γλυκό! Πιάσε ένα καλό θεματάκι να σε ξεπουπουλιάσουμε!! :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Χρονια πολλα και σε σενα..

ΨΑΧΝΩ και εγω την παπιτσα  :uglystupid:

θα την ξετρυπωσουμε αν δεν ανοιξει αυτη θα ανοιξουμε εμεις ενα ΦΑΣΙΣΤΙΚΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ

και θα σκασει μυτη....πρωτη μουρη :uglystupid:
 

james070

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
7.677
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
66
Δύο λογικότατα αναπάντητα ερωτήματα:

1)Ποιος αλάνθαστος θεός θα έφτιαχνε κάτι τόσο ατελές όσο ο άνθρωπος;! :think:

2)Ποιος αλάνθαστός θεός θα έφτιαχνε κάτι τόσο ατελές όσο ο άνθρωπος και θα το άφηνε να υποφέρει τόσο πολύ σε έναν τόσο άδικο κόσμο;! :rolleyes:

Παπαζολάκι μου καλό!

Μην απελπίζεσαι και μην τα ρίχνεις στο Θεό! Να ξέρεις ότι όλα είναι δοκιμασίες! Και όχι ατέλειες!
Δοκιμασίες που βάζει ο διάβολος για να μας πάρει με το μέρος του. Ο Θεός θέλει το καλό μας αλλά ο διάβολος μας διεκδικεί! :grin:
Κάνε μια προσευχούλα στο Θεό και ζήτα του να σου φέρει το 2010 τη γυναίκα των ονείρων σου! :dancing:
Αν το πιστέψεις πραγματικά θα γίνει!
Η πίστη μας λείπει. Αυτό είναι το πρόβλημα! :think:
 

james070

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
7.677
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
66
Ούτε Τσυρίζω ούτε γκαρίζω ιδιαίτερα!!! :dancing:
Απλά δεν είμαι λαικό ορθόδοξο παιδί!!! :2funny: :2funny:

Όπως είδες (αν το είδες) ο τελευταίος εδώ μέσα που δήλωνε συνεχώς οπαδός του τσίριζα ήταν ο ΠάΠιας!

και τελικά αποδείχτηκε σκοπιανός (ναι απ αυτούς σαν το Βοσκόπουλο του ουράνοιου τόξου που λέει για μακεντόνσκι κτλ).
Οπότε μην ακούω για τσίριζα και μαλακίες!

Αν είσαι αριστερός να ταχθείς τουλάχιστον με την Αλέκα! :rolleyes:
Δεν θα σε κράζουν τόσο! :grin: :grin: :grin: :grin:
 

Επισκέπτης
Παπαζολάκι μου καλό!

Μην απελπίζεσαι και μην τα ρίχνεις στο Θεό! Να ξέρεις ότι όλα είναι δοκιμασίες! Και όχι ατέλειες!
Δοκιμασίες που βάζει ο διάβολος για να μας πάρει με το μέρος του. Ο Θεός θέλει το καλό μας αλλά ο διάβολος μας διεκδικεί! :grin:
Κάνε μια προσευχούλα στο Θεό και ζήτα του να σου φέρει το 2010 τη γυναίκα των ονείρων σου! :dancing:
Αν το πιστέψεις πραγματικά θα γίνει!
Η πίστη μας λείπει. Αυτό είναι το πρόβλημα! :think:
Παπάjames σωστός είσαι,το ξέρεις ωστόσο οτί το γαμώ είναι αμαρτία χωρίς στεφάνι;! :grin: :think:
Eπίσης για το ανώτερο εκκλησιαστικό αξιώμα θεωρητικά δεν πρέπει ποτέ να έχεις  :knockinb:(νομίζω δεν είμαι σίγουρος)!!! :rolleyes:
Υ.Γ.Επίσης σύμφωνα με αυτό το επιχείρημα ουδείς κνίτης θα έπρεπε να γαμει!!! :2funny: :2funny:
 

Επισκέπτης
τι εισαι δηλαδη ΑΡΙΣΤΕΡΟΣ.. ή του κεντρου..... :grin:
Στο κρεβάτι τα πάντα(εκτός από gay¨,το αναφέρω γιατί δεν θέλει πολύ να σου βγει το όνομα)!!! :2funny: :2funny: :2funny:

Υ.Γ.Φίλε james αν ένας είναι φιλοσκοπιανός(δεν είδα το περιστατικό που λες για τον ΠΠ και μιλάω γενικά) και ψηφίζει Σύριζα δεν σημαίνει οτί όλοι στο Σύριζα συμφωνούν!!! ;)
 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
Υ.Γ.Φίλε james αν ένας είναι φιλοσκοπιανός(δεν είδα το περιστατικό που λες για τον ΠΠ και μιλάω γενικά) και ψηφίζει Σύριζα δεν σημαίνει οτί όλοι στο Σύριζα συμφωνούν!!! ;)

Τι ειπες παλι....

δεν θελεις να τα ισωπεδωσεις ολα για αυτο το λες;

ΜΠΟΥΛΝΤΟΖΑ ΣΤΟ ΣΥΡΙΖΑ ΝΑ ΙΣΟΠΕΔΩΘΕΙ  :grin:
 

james070

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
7.677
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
66
Παπάjames σωστός είσαι,το ξέρεις ωστόσο οτί 1)το γαμώ είναι αμαρτία χωρίς στεφάνι;! :grin: :think:
Eπίσης 2)για το ανώτερο εκκλησιαστικό αξιώμα θεωρητικά δεν πρέπει ποτέ να έχεις  :knockinb:(νομίζω δεν είμαι σίγουρος)!!! :rolleyes:
Υ.Γ. 3) Επίσης σύμφωνα με αυτό το επιχείρημα ουδείς κνίτης θα έπρεπε να γαμει!!! :2funny: :2funny:
1)Φυσικά και είναι. Αλλά ουδής αναμάρτητος! Οπότε δεν είναι καλύτερο το να ξέρεις τι κάνεις (και τι είναι κακό απ αυτά) απ το να στρουθοκαμηλίζεις λέγοντας:"δεν πιστεύω στο Θεό, ή πιστεύω μεν αλλά όχι σ αυτόν-σε κάποιον άλλον μάλλον, γιατί έτσι με συμφέρει"?
2)Κι αυτό σωστό. Αλλά πρόβλημα αυτού, όχι δικό μου! Τι πεζές συγκρίσεις κάνεις βρε! :headbang:

3) Ο καθείς δοκιμάζεται σύμφωνα με τις δικές του επιθυμίες-ανάγκες-προκλήσεις της αμαρτίας! Ένας καλόγερος έλεγε κάποτε:"Αλίμονο στον άνθρωπο που δεν έχει κανένα πρόβλημα στη ζωή του και όλα του πάνε ρολόι!"!!! ;)
 

james070

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
7.677
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
66
Υ.Γ.Φίλε james αν ένας είναι φιλοσκοπιανός(δεν είδα το περιστατικό που λες για τον ΠΠ και μιλάω γενικά) και ψηφίζει Σύριζα δεν σημαίνει οτί όλοι στο Σύριζα συμφωνούν!!! ;)

αυτή είναι η γραμμή φίλε!
αυτά πρεσβεύει το σίριζα. Και σε μικρότερο βαθμό πλέον το νέο κόμμα των οικολόγων.

Δεν θα μπορούσε ο Πάπιας να είναι κάτι άλλο αν το σκεφτείς καλά! ;)
 

Επισκέπτης
1)Φυσικά και είναι. Αλλά ουδής αναμάρτητος! Οπότε δεν είναι καλύτερο το να ξέρεις τι κάνεις (και τι είναι κακό απ αυτά) απ το να στρουθοκαμηλίζεις λέγοντας:"δεν πιστεύω στο Θεό, ή πιστεύω μεν αλλά όχι σ αυτόν-σε κάποιον άλλον μάλλον, γιατί έτσι με συμφέρει"?
2)Κι αυτό σωστό. Αλλά πρόβλημα αυτού, όχι δικό μου! Τι πεζές συγκρίσεις κάνεις βρε! :headbang:

3) Ο καθείς δοκιμάζεται σύμφωνα με τις δικές του επιθυμίες-ανάγκες-προκλήσεις της αμαρτίας! Ένας καλόγερος έλεγε κάποτε:"Αλίμονο στον άνθρωπο που δεν έχει κανένα πρόβλημα στη ζωή του και όλα του πάνε ρολόι!"!!! ;)
Δεν έχεις άδικο,ο θεός άλλωστε συγχωρεί τις αμαρτίες!!! :dancing: :dancing: :dancing:
Αθέος δεν είμαι ούτε θρήσκος,απλά ψάχνομαι σε αυτό το θέμα όπως και σε πολλά άλλα σαν νιάτο!!! :grin: :rockon:
 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
Δεν έχεις άδικο,ο θεός άλλωστε συγχωρεί τις αμαρτίες!!! :dancing: :dancing: :dancing:
Αθέος δεν είμαι ούτε θρήσκος,απλά ψάχνομαι σε αυτό το θέμα όπως και σε πολλά άλλα σαν νιάτο!!! :grin: :rockon:

Τι ψαχνεις να βρεις δηλαδη.. ;;



 

james070

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
7.677
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
66
Δεν έχεις άδικο,ο θεός άλλωστε συγχωρεί τις αμαρτίες!!! :dancing: :dancing: :dancing:
Αθέος δεν είμαι ούτε θρήσκος,απλά ψάχνομαι σε αυτό το θέμα όπως και σε πολλά άλλα σαν νιάτο!!! :grin: :rockon:

Ναι, οκ! άλλο να μην είσαι θρήσκος και κάθε Κυριακή στην εκκλησία, και άλλο να ακούω να λένε κάποιοι ότι: "ναι, υπάρχει κάτι ανώτερο, μια δύναμη, ένα ον αόρατο, αλλά εγώ δεν το λέω Θεό, ούτε πιστεύω αυτά που μας λέει η εκκλησία" και άλλες τέτοιες παπαριές!
Αυτό σημαίνει καθαρά ότι, ξέρει πως υπάρχει Θεός, αλλά δεν θέλει να παραδεχτεί ότι είναι αυτός, μια και θα νιώσει τεράστια ντροπή και ίσως και αηδία για τον εαυτό του, οπότε τον αρνείται!

Κι όμως, δεν υπάρχει κανένας λόγος να νιώθει κανείς ντροπή για αυτά που έχει κάνει. Αν νιώθει ότι έκανε κάτι κακό, μπορεί να μετανιώσει γι αυτά, να τα εξομολογηθεί και να συγχωρεθεί!

Το μεγαλείο του Θεού είναι ότι συγχωρεί πράγματα που εμείς κάνουμε, ενώ οι ίδιοι μας δεν μπορούμε να συγχωρήσουμε τον εαυτό μας! Κι αυτό βέβαια με τη σειρά του αποτελεί "απόδειξη" του πόσο πολύ μετανιώσαμε!
 

Επισκέπτης
αυτή είναι η γραμμή φίλε!
αυτά πρεσβεύει το σίριζα. Και σε μικρότερο βαθμό πλέον το νέο κόμμα των οικολόγων.

Δεν θα μπορούσε ο Πάπιας να είναι κάτι άλλο αν το σκεφτείς καλά! ;)
Είμαστε εντελώς  :offtopic: αλλά μία ερώτηση:
Δεν είναι τρομερή μαλακία κάποιο ελληνικό κόμμα να θέλει μικρότερο ελληνικό κράτος,αντέ είναι ανθέλληνες οι του Σύριζα και όποιοι άλλοι,είναι και  :jerking: :jerking:;! :think:

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom