Νέα

Μια βραδιά στη Μπογκοτά

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Mindreader
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 160
  • Εμφανίσεις 16K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.101
Like
5.683
Πόντοι
1.206
:hi: :hi: :hi:
Ο χρόνος αλλά και ο χρονισμός σε αυτές τις περιπτώσεις είναι στοιχεία σημαντικά που πρέπει να διαχειριστείς άμεσα.

Αν δεν επέμενα να βγω απο τη πρώτη βραδιά μαζί της δεν θα είχα κάνει τίποτα !!
Ναι αλλά μετά είχες ακόμα δυο μέρες για να δείξεις πως ενδιαφέρεσαι πολύ χωρίς να φανείς λιγούρης.
Το καλό βέβαια στις τετραήμερες κρουαζιέρες είναι ότι και οι δύο ξέρουν πόσο διαρκούν και αντιστοίχως αποφασίζουν αν και πότε θα δράσουν...
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Υποθέτω ότι γνωρίζεις πως οι Γαλλίδες ονομάζουν τον οργασμό Le Petit Mort, μικρό θάνατο

Ναι ισχύει. Στο Μόντρεαλ γαλλικά μίλαγα. Δεν κυκλοφορείς αλλιώς.

Η αναφορά στον μικρό θάνατο είναι γιατί στα 6-7 δευτερόλεπτα που διαρκεί ο μέσος γυναικείος οργασμός οι γυναίκες ''Κάπου φεύγουν'' σαν να πεθαίνουν μεταφορικά.

Αντίθετα σε εμάς τους άντρες ο μέσος χρόνος είναι 2-3 δευτερόλεπτα. Ο μισός δηλαδή.

Ο Μάντης Τειρεσίας που είχε υπάρξει με γυναικεία και αντρική φύση γνωμοδότησε ότι ό άντρας μπορεί να νοιώσει το ένα δέκατο της ηδονής που μια
γυναίκα μπορεί να νοιώσει. Και η Ηρα τον τύφλωσε ωσ τιμωρία για αυτό.
Γυναίκες ,,,, :grin: :grin: :grin:
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Η θηλυκότητα δεν είναι εύκολο ‘’σπορ’’.

Προσωπικά πιστεύω ότι πηγάζει από αυτό που οι δικοί μας οι Αρχαίοι έλεγαν ΜΕΤΡΟ.

Δηλαδή ισορροπία ανάμεσα σε αντιφατικές ιδιότητες στο βαθμό που σε κάθε προσωπικότητα ατομικά ταιριάζει.

Για παράδειγμα η Aurora ήταν φιλάρεσκη, αλλά με ένα πολύ ιδιαίτερο δικό της τρόπο που δεν γινόταν  υπεραπαιτητική η επαρμένη.

Παρόλο που είχε όλα τα φυσικά χαρακτηριστικά για να το παίξει ντίβα  δεν θα μπορούσες με τίποτα να της προσάψεις ένα τέτοιο χαρακτηρισμό που έστω και  εν μέρει παραπέμπει στην υπεραπαιτητική Στρίγγλα.
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Η Aurora ήταν δυναμική και δραστήρια αλλά  και τρυφερή ταυτόχρονα.

Πόσες γυναίκες το αντιλαμβάνονται αυτό ??

Πόσες γυναίκες δεν κάνουν σκοπό ζωής να ευνουχίζουν άντρες είτε υφισταμένους τους στη δουλειά, είτε συντρόφους τους, στα πλαίσια αυτού που στο κεφάλι τους ερμηνεύεται ως κάτι ανάμεσα σε γυναικεία καπατσοσύνη-μαγκιά και φεμινισμό ??? 

Όμως άλλο πράγμα η μαγκιά και άλλο η αρκουδομαγκιά. Άλλο πράγμα ο πραγματικός  φεμινισμός και άλλο ο  γιαλαντζί μαλακοφεμινισμός.
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Ο τρόπος που εμφάνιζε  επιτηδευμένη αφέλεια αντλώντας την από την αυξημένη ευφυία της και την πραγματική καπατσοσύνη της ήταν πραγματικά μοναδικός.

Σε βαρεμένους σαν την αφεντιά μου που τα εγκεφαλικά παιχνίδια με τις γυναίκες  λειτουργούν ως αφροδισιακά αποτελούσε ένα απόλυτο φετίχ και κόλλημα.  !!
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Όπως επίσης πως η επιτηδευμένη αφέλεια κατέληγε τελικά σε αυτοεκτίμηση,  χωρίς όμως θρασύτητα, αθυροστομία  και κομπορρημοσύνη, στοιχεία εν αφθονία στα μοντέρνα μεταφεμινιστικά τσόκαρα που απαιτούν ισότητα παντού, αλλά τις πιάνει συχνουρία και εξαφανίζονται στις τουαλέτες όταν έρχεται ο λογαριασμός στο εστιατόριο.


Η θηλυκότητα απαιτεί καλαισθησία ( αυτό που λέμε γούστο ), και αυτοπεποίθηση αλλά χωρίς εμμονή. Πόση θηλυκότητα και πόση αυτοπεποίθηση έχει μια γυναίκα που πρέπει να δοκιμάζει 100 γαμημένα φορέματα για να διαλέξει ένα ?? Το οποίο ένα παίζει να πάει να το αλλάξει την επομένη.
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Η Aurora άφηνε επιτηδευμένα  και σταδιακά να κορεσθεί η επιθυμία μου αυξάνοντας με αυτό το τρόπο την ικανοποίηση μου όταν και εφόσον  αυτή έρθει.

Με αυτό το τρόπο πολύ έξυπνα απογείωνε και την αυτοπεποίθηση μου σαν άντρα κάνοντας με να νοιώθω ‘’κατακτητής’’.

Και δεν υπάρχει κατά τη ταπεινή μου γνώμη, καλύτερη πιστοποίηση για την θηλυκότητα μιας γυναίκας από την ντε φάκτο ενίσχυση του αισθήματος ‘’ανδρισμού’’ του συντρόφου της.
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Βίωνα απλά κάτι το πρωτόγνωρο για τον μέχρι τότε σεξιστικό μαλακοχαρακτήρα μου που πραγματικά έβλεπε τις γυναίκες αποκλειστικά ώς μάννες η σκεύη ηδονής  !!1

Μέσα μου στρoβιλιζονταν συναισθήματα όπως η εκτίμηση, η ζήλια, η στοργή, η ένταση, ο θαυμασμός  η κτητικότητα, η αγωνία, η αμφιβολία, η  ανησυχία, η οργή  το πάθος, η εμμονή κλπ  ως  συστατικά μιας ιδιαίτερης  συναισθηματικής σούπας που απλά ο λαός σε πολλές κουλτούρες λέει έρωτα.
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Τα συμπτώματα ήταν πολλά και προφανή.

Πρώτον. Η Aurora έγινε  το επίκεντρο της ζωής του ( Βλέπε Εμμονή και Πάθος). Ξύπναγα και η πρώτη μου σκέψη ήταν η Aurora. Κοιμόμουν και η τελευταία μου σκέψη του ήταν η Aurora Οτιδήποτε με ρώταγαν το συσχετίζα άμεσα με το τι θα απάνταγε σε αυτό η Aurora Οτιδήποτε μου προτειναν να κάνω το συσχετίζα με το αν θα άρεσε, η με το  τι γνώμη θα είχε η Aurora.

Όλα αυτά σε βαθμό που κυμαινόταν ανάμεσα στην αφέλεια και την μαλακία
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Δεύτερον. Εξιδανικευα  οτιδήποτε έχει σχέση με την Aurora  ( βλέπε Εκτίμηση και Θαυμασμός ).

Αυτό είναι όμορφο επειδή αρέσει στη Aurora. Εφόσον το λέει η Aurora σωστό θα είναι άρα θα πρέπει να συμφωνήσω. Να δεις τι έκανε σήμερα η Aurora !!!. Πόσο ωραία αντέδρασε σε αυτή τη κατάσταση η Aurora ??!!! Μιλαγα  για την Aurora και το στόμα μου  έσταζε μέλι, σε σημείο βλακείας και σπασαρχιδιάσματος.

Η λαϊκή έκφραση χαζοερωτευμένος σε αυτό αναφέρεται. Οι δε φίλοι μου πολύ συχνά τότε με έπιαναν στο ψηλό αλλά όταν τους έδειχνα φωτογραφίες της aurora η πλάκα κοβόταν πάραυτα και τους έπιανε βήχας. :grin:
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Τρίτον. Εκλογίκευα  τα πάντα σε σημείο που να φαίνομαι  ηλίθιος για να δικαιολογήσω τις επιλογές της Aurora ακόμη και αν αυτές είναι προφανώς λανθασμένες λες και μιλαγα για μικρό παιδί ( Βλέπε Στοργή ).

Τέταρτον. ΕΒγαινα  έξω με τη Aurora και έτσι και έκανε  κανείς άλλος και κοίταζε τη Aurora, η αν έλεγε κάποιος κάτι για την Aurora,  έφτανα στα όρια του τσακωμού ( Βλέπε Ζήλεια).
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Πέμπτον. Έτσι και έκανε η Aurora ότι κοιτάει έστω και ξόφαλτσα  κάποιον άλλο άλλο ξεκινούσαν ομηρικοί καυγάδες (Βλέπε Ένταση και Κτητικότητα ). Τη διαδρομή Μόντρεαλ – Μπογκοτά την είχα κάνει Παγκράτι – Κολιάτσου.

Εκτον. Αναρωτιόμουν καμιά 20αρια φορές την μέρα  ''Με αγαπάει πραγματικά η Aurora'', άσχετα αν ως άντρας δεν ήθελα να το παραδεχθώ. Αναρωτιόμουν που είναι και τι κάνει η  Aurora την ώρα που δουλεύει ?? Υπάρχει μήπως περίπτωση η Aurora να τσιλημπουρδίζει με κάποιον άλλο, γιατί πολλά ακούω τελευταία να γίνονται. ( βλέπε Αγωνία, Αμφιβολία, Ανησυχία ).
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.101
Like
5.683
Πόντοι
1.206
Όλοι τα έχουμε ζήσει αυτά με κάποιες που έχουμε θεωρήσει "ξεχωριστές".
Καψούρα λέγεται...
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Έβδομον. Ασυνείδητα ένοιωθα ότι η Aurora μέσω της κατάστασης στη οποία είχα περιέλθει ασκούσε ένα είδος εξουσίας πάνω μου και αυτό κάποιες φορές απλά με  ενοχλούσε κάποιες άλλες με εξαγρίωνε.  ( Βλέπε Οργή ).

Από την μια την ποθούσα όσο δεν πάει άλλο, παθιαζόμουν μαζί της, τη θαύμαζα, την εκτιμούσα κλπ από την άλλη έρχονταν στιγμές που ήθελα  να τη σπάσω στο ξύλο γιατί συνειδητοποιούσα ότι μέσω αυτής της κατάστασης η άλλη με εξουσίαζε. και με εξανάγκαζε σε πράγματα που δεν ήθελα.

Ενοιωθα αντιφατικά συναισθήματα και αυτό με  μπέρδευε,  με αποδιοργάνωνε και πολλές φορές με οδηγούσε  σε αψυχολόγητες αντιδράσεις.

Οι καυγάδες μεταξύ ερωτευμένων είναι παροιμιώδεις. Συνήθως αυτοί οι καυγάδες καταλήγουν σε ένα παθιασμένο άνευ όρων γαμήσι ( για το όποιο λίγοι μιλανε ) που επιλύει τις όποιες διαφορές τουλάχιστον βραχυπρόθεσμα.

Αυτό το ''φάρμακο'' τελικά τα πάντα θεραπεύει !!! Σε πολλές άλλες περιπτώσεις όμως οι καυγάδες δεν περιορίζονται σε λεκτικές αντιπαραθέσεις.
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Όλοι τα έχουμε ζήσει αυτά με κάποιες που έχουμε θεωρήσει "ξεχωριστές".
Καψούρα λέγεται...

Νομίζω η καψούρα είναι η βάση του οικοδομήματος που περιγράφω.

Ο έρωτας έχει πολλούς ορόφους ακόμα !! :grin: :grin:
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Ετσι περίπου κύλησαν 7 μήνες.

Ηταν η περίοδος της ζωής μου που μέρα από την Aurora πήγαινα με ελάχιστες άλλες γυναίκες, μόνο επαγγελματίες και μόνο όταν έφτανα στο αμήν από τις γκάβλες όταν ταξίδευα σε άλλες χώρες.

Δεν ξέρω αν το 7 μήνες είναι λίγο η πολύ.

Πιστεύω ο χρονισμός είναι λίγο πολύ προσωπική υπόθεση του καθενός μας.
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Το απογευματινό εκείνο τηλεφώνημα θα το θυμάμαι σε  όλη μου τη ζωή !!

Ημουν στη ρεσίφε στη Βραζιλία για επαγγελματικούς λόγους. Η Aurora από την άλλη άκρη της γραμμής μου ανακοίνωνε ότι η σχέση μας τελείωσε.

Πολύ απλά και ειλικρινά μου περιέγραφε ότι γνώρισε κάποιον Κολομβιανό πριν 2 εβδομάδες ο οποίος της έκανε άμεσα πρόταση γάμου την οποία και αποδέχθηκε.

Το διάφραγμά μου σφίχτηκε όπως τότε που στους πανελληνίους αγώνες Shotokan είχα φάει μια κλωτσιά ( mawasi geri για τους γνώστες )  στην κοιλιά από τον Πανολιάσκο που λίγο έλειψε να με σηκώσει στον αέρα.

Την ρώτησα αν ήταν σίγουρη για την απόφασή της και αν αυτή ήταν οριστική.

Η απάντησή της ήταν απλά θετική.
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Στα 15 λεπτά που συζητήσαμε απλά μου περιέγραψε με διακοπτόμενη φωνή που πρόδιδε αμηχανία ένταση και δυσκολία ότι ο συγκεκριμένος άντρας που γνώρισε ήταν αυτό που πάντα σκεφτόταν ως ιδανικός άντρας.

Παρόλο που ένοιωθα μέσα μου ένα ηφαίστειο έτοιμο να εκραγεί κράτησα με μεγάλη δυσκολία την ψυχραιμία μου ακολουθώντας τη συμβουλή του παππού μου,  πυξίδα στη ζωή μου, που  υπεδείκνυε ότι ‘’Οποιος παζαρεύει την αξιοπρέπεια του μαζί με το συμφέρον του πολύ γρήγορα θα χάσει και τα δύο’’
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Στα εγκεφαλικά παιχνίδια ως ‘’Mindreader’’ είμαι καλός.

Πέρασα στην αντεπίθεση.

Μπήκα για λίγο σε γυναικεία παπούτσια και ρώτησα  ‘’Εντάξει αλλά κατάλαβες ότι αυτός ο άνθρωπος είναι ότι ονειρευόσουν πάντα μέσα  σε 10 μέρες ??

Η απάντηση της ήταν… ‘’Ηξεις αφήξεις …’’ .
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Της έδωσα μισό λεπτό διάλειμα διακόπτοντας την ανερμάτιστη αιτιολόγηση  λέγοντάς της

‘’Εντάξει εντάξει κατάλαβα’.

Και τότε της έριξα την καθαρά γυναικεία ερώτηση ‘’Πές μου όμως κάτι άλλο απλό… Τον αγαπάς ??’’

Ηταν σαν να της έκοψα το αίμα.

Για  10  περίπου δευτερόλεπτα ξεκινούσε να πεί κάτι αλλά διέκοπτε γιατί έχανε τον ειρμό.

Δεν κατάφερε να δώσει απάντηση.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom