Νέα

Μεταμόσχευση μαλλιών !

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα deus
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 485
  • Εμφανίσεις 88K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.352
Πόντοι
4.765
Διαφωνω μαζι σου, οι βασικοι γιατροι (πλαστικοί χειρουργοί-αναισθησιολόγος) με τους οποιους συνεργαζεται-στηριζεται η κλινικη κ που ασχολουνται επιμερους με τις μεταμοσχευσεις ειναι μονιμοι χρονια τωρα, απο εκει κ επειτα οι προσθήκες ειναι πάντα προσθήκες.
Για όλες τις εξετασεις και τις επιμερους ιατρικες γνωματεύσεις και επεμβάσεις υπαρχουν οι αντίστοιχοι γιατροι και επιστημονικοι συμβουλοι οποτε το να κρινεις καποιον που απλα χρηματοδοτει μια επιχειρηση και τη στηριζει ωστε να ειναι υγειης μαλλον ειναι άτοπο.
παντος εμενα οι νοσοκομες μου τα κανανε ολα και της 2 φορες!δεν πιστευω οτι ειναι τιποτα δυσκολο.ο πατερας μου ειναι γιατρος.ο βοηθος του ξερει σχεδον τα παντα μονο στις σπανιες περιπτωσεις ο πατερας μου εχει διαφορα.οσο για αναισθησιολογο δεν ειδα!η επεμβαση γινεται με τοπικη ναρκωση.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.352
Πόντοι
4.765
                                          ΤΟ REGAINE .το συστατικο του ειναι η ΜΙΝΟΞΙΛΙΔΗ.βγαινει σε δυαλημμα 2% και 5%.ο φαρμακοποιος μπωρει να το φτιαξει μονος του.στα τελη της δεκαετιας του 70.βγηκε ενα φαρμακο για την πιεση που περιειχε αυτην την ουσια.οποιος επινε τα χαπια αυτα ειχε τριχοφυια.θυμαμαι το θειο μου οταν ημουνα μικρος που εκανε τα χαπια σκονη και εβαζε τη σκονη αυτη στο κεφαλι του!μετα το βγαλανε σε υγρο για ψεκασμα.ακομα δεν εχει βγει κατι καλητερο κατα της τριχοπτωσης.                 
 

captainXXX

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
14
Like
0
Πόντοι
0
Διαφωνω μαζι σου, οι βασικοι γιατροι (πλαστικοί χειρουργοί-αναισθησιολόγος) με τους οποιους συνεργαζεται-στηριζεται η κλινικη κ που ασχολουνται επιμερους με τις μεταμοσχευσεις ειναι μονιμοι χρονια τωρα, απο εκει κ επειτα οι προσθήκες ειναι πάντα προσθήκες.
Για όλες τις εξετασεις και τις επιμερους ιατρικες γνωματεύσεις και επεμβάσεις υπαρχουν οι αντίστοιχοι γιατροι και επιστημονικοι συμβουλοι οποτε το να κρινεις καποιον που απλα χρηματοδοτει μια επιχειρηση και τη στηριζει ωστε να ειναι υγειης μαλλον ειναι άτοπο.

  Το σχόλιο στο οποίο είχα απαντήσει έλεγε: "...Μετα απο επισκεψη στα Bergkmann μιλώντας με την ίδια που τα εχει (ειχα παει συστημένος) μου αφησε καλες ενυπωσεις και μου ανέλυσε τη διαδικασια και απο οσο θυμαμαι μου ειχε πει πως δεν κανουν τομη αλλα...".
  Αυτό σημαίνει ότι είναι πρακτική στη Bergmann να ενημερώνεσαι και να αποφασίζει ότι χρειάζεσαι επέμβαση ένας μη ιατρός. Και μη μου πει κανένας ότι μετά θα σε δει και ο Πλαστικός Χειρουργός και μπορεί να σου πει αυτός ότι δεν πρέπει να την κάνεις, γιατί ποιός υπάλληλος θα πάει κόντρα στο αφεντικό του, που έχει αποφασίσει ότι θα σου πάρεις "τόσα" λεφτά.
  Εξάλλου, αν κάτι πάει στραβά, το μη ιατρός-αφεντικό θα τα "φορτώσει" στο γιατρό, ο οποίος θα την πληρώσει και θα απωληθεί από πάνω και η Εταιρεία θα βγει λάδι.
  Γι'αυτό θεωρώ αδιαπραγμάτευτο αυτός που θα πάρει τα λεφτά να είναι αυτός που θα πάρει και το ρίσκο και θα "παίζει" την καριέρα του, δηλαδή ο ιατρός. 
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.352
Πόντοι
4.765
   Το σχόλιο στο οποίο είχα απαντήσει έλεγε: "...Μετα απο επισκεψη στα Bergkmann μιλώντας με την ίδια που τα εχει (ειχα παει συστημένος) μου αφησε καλες ενυπωσεις και μου ανέλυσε τη διαδικασια και απο οσο θυμαμαι μου ειχε πει πως δεν κανουν τομη αλλα...".
  Αυτό σημαίνει ότι είναι πρακτική στη Bergmann να ενημερώνεσαι και να αποφασίζει ότι χρειάζεσαι επέμβαση ένας μη ιατρός. Και μη μου πει κανένας ότι μετά θα σε δει και ο Πλαστικός Χειρουργός και μπορεί να σου πει αυτός ότι δεν πρέπει να την κάνεις, γιατί ποιός υπάλληλος θα πάει κόντρα στο αφεντικό του, που έχει αποφασίσει ότι θα σου πάρεις "τόσα" λεφτά.
  Εξάλλου, αν κάτι πάει στραβά, το μη ιατρός-αφεντικό θα τα "φορτώσει" στο γιατρό, ο οποίος θα την πληρώσει και θα απωληθεί από πάνω και η Εταιρεία θα βγει λάδι.
  Γι'αυτό θεωρώ αδιαπραγμάτευτο αυτός που θα πάρει τα λεφτά να είναι αυτός που θα πάρει και το ρίσκο και θα "παίζει" την καριέρα του, δηλαδή ο ιατρός. 
καλα σε οποιο κεντρο και να πας ολοι σου λενε οτι πρεπει να την κανεις την επεμβαση!και δεν σου εγγειαται κανεις το αποτελεσμα!αυτο ειναι το κακο της υποθεσης!!!!!
 

bourdeliaris1984

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Δεκ 2006
Μηνύματα
1.591
Κριτικές
35
Like
1.034
Πόντοι
7.775
Ποσο παει μια μεταμοσχευση? Οχι ολικη μονο στις πανω τριχες.
 

therion

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2007
Μηνύματα
460
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
1
Μαζί με ενίσχυση της περιοχής του εφηβαίου γύρω στα 3.500 €, κάνεις δια του δυο και έχεις μια πρώτη τιμή γύρω στα 1750 € για το πάνω καπέλο :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :rockon:
 

NITRO

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.935
Κριτικές
161
Like
5.815
Πόντοι
37.127
Θα ήθελα να εγκαινιάσω το νέο μου avater σε αυτό το thread ,αφού αυτή είναι η πιο πρωτοποριακή τεχνολογία στην μεταμόσχευση μαλιών...αρκεί να μην είστε ΚΕΦΑΛΕΣ

respect
 

speck50

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2006
Μηνύματα
59
Like
0
Πόντοι
0
  Το σχόλιο στο οποίο είχα απαντήσει έλεγε: "...Μετα απο επισκεψη στα Bergkmann μιλώντας με την ίδια που τα εχει (ειχα παει συστημένος) μου αφησε καλες ενυπωσεις και μου ανέλυσε τη διαδικασια και απο οσο θυμαμαι μου ειχε πει πως δεν κανουν τομη αλλα...".
  Αυτό σημαίνει ότι είναι πρακτική στη Bergmann να ενημερώνεσαι και να αποφασίζει ότι χρειάζεσαι επέμβαση ένας μη ιατρός. Και μη μου πει κανένας ότι μετά θα σε δει και ο Πλαστικός Χειρουργός και μπορεί να σου πει αυτός ότι δεν πρέπει να την κάνεις, γιατί ποιός υπάλληλος θα πάει κόντρα στο αφεντικό του, που έχει αποφασίσει ότι θα σου πάρεις "τόσα" λεφτά.
  Εξάλλου, αν κάτι πάει στραβά, το μη ιατρός-αφεντικό θα τα "φορτώσει" στο γιατρό, ο οποίος θα την πληρώσει και θα απωληθεί από πάνω και η Εταιρεία θα βγει λάδι.
  Γι'αυτό θεωρώ αδιαπραγμάτευτο αυτός που θα πάρει τα λεφτά να είναι αυτός που θα πάρει και το ρίσκο και θα "παίζει" την καριέρα του, δηλαδή ο ιατρός. 

ok, πάσο CaptainXXX... αλλο καταλαβα και ακολούθως σχολίασα! Παντως οπως ειπε και ο dimitrakis29 σε οποιο κεντρο κ να πας θα σου πουν οτι θες επεμβαση...

Εν τελει, εσεις ενστερνίζεστε την αποψη του οτι καλυτερα να πεσουν τα μαλλια στη περιοχη κ μετα να γινει η οποια εμεβαση ωστε να μειωθει ενα μελλοντικο νεο αραίωμα της?
 

bourdeliaris1984

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Δεκ 2006
Μηνύματα
1.591
Κριτικές
35
Like
1.034
Πόντοι
7.775
Ρε παιδια τι γνωμη εχετε για το φαρμακο toppik. Λεει οτι βαζεις στην περιοχη της αραιωσης και τα μαλλια φαινονται πυκνοτερα. Η επιδραση του φαρμακου διαρκει μεχρι το επομενο λουσιμο. Το εχει ψαξει κανεις?
Σχετικο link:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.352
Πόντοι
4.765
Ρε παιδια τι γνωμη εχετε για το φαρμακο toppik. Λεει οτι βαζεις στην περιοχη της αραιωσης και τα μαλλια φαινονται πυκνοτερα. Η επιδραση του φαρμακου διαρκει μεχρι το επομενο λουσιμο. Το εχει ψαξει κανεις?
Σχετικο link:
ενδιαφερον πρωσορινα τουλαχιστον λυνει το προβλημα.αν ειναι ετσι οπως το δειχνει στο βιντεακι.εγω παντος πρωτη φορα το βλεπω.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.352
Πόντοι
4.765
Ρε παιδια τι γνωμη εχετε για το φαρμακο toppik. Λεει οτι βαζεις στην περιοχη της αραιωσης και τα μαλλια φαινονται πυκνοτερα. Η επιδραση του φαρμακου διαρκει μεχρι το επομενο λουσιμο. Το εχει ψαξει κανεις?
Σχετικο link:
το κακο ειναι οτι μπορεις να το χρησημοποιησης μονο οταν εχεις αραια μαλλια στην αρχη της τριχοπτωσης δε νομιζω οτι βοηθαει αν εχουνε πεσει εντελως.
 

andreas(1)

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
16
Like
0
Πόντοι
0
Να ενημερωσω πως δεν ειναι φαρμακο αλλα κατι σαν καλλυντικο (το κανω χρονια)και καλυπτει περιοχες με αραιωση...ειναι σκονη σε διαφορα χρωματα και οταν πεφτει κολλαει με τα αλλα μαλλια και το κεφαλι φαινεται γεματο και αρκετα θα ελεγα φυσικο....πρεπει να του βαζεις και λακ για να μην φευγει με τον αερα...προειδοποιω πως στην αρχη ειναι ωραιο αλλα μετα σε φυλακιζει και δεν μπορεις να βγεις εξω χωρις αυτο...ουτε για μπανιο ουτε κρανος κλπ...κυριως παει για το πισω μερος του κεφαλιου..μπροστα δε λεει γιατι καρφωνεσαι ασχημα και γεμιζει σκονες το μετωπο...μετα απο λιγο γινεται ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟ!!!! :headbang: :headbang:
 

andreas(1)

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
16
Like
0
Πόντοι
0
Μαγκες ολα αυτα ειναι ΜΑΚΑΚΙΕΣ....το θεμα ειναι να πας να κανεις σωστη δουλεια σε σωστο χειρουργο επαγγελματια...ολα αυτα τα τοπικ κρεμες περουκες ειναι θανατος...και ξαναλεω...ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ...ΜΑΚΡΙΑ...ΨΑΞΤΕ ΤΗΝ...ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟ..
 

bourdeliaris1984

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Δεκ 2006
Μηνύματα
1.591
Κριτικές
35
Like
1.034
Πόντοι
7.775
Μαγκες ολα αυτα ειναι ΜΑΚΑΚΙΕΣ....το θεμα ειναι να πας να κανεις σωστη δουλεια σε σωστο χειρουργο επαγγελματια...ολα αυτα τα τοπικ κρεμες περουκες ειναι θανατος...και ξαναλεω...ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ...ΜΑΚΡΙΑ...ΨΑΞΤΕ ΤΗΝ...ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟ..
Δεν εχει καμια σχεση με μεταμοσχευση ειναι καλλυντικο που καμουφλαρει το αραιωμα με το χρωμα και απ'οτι λεει ειναι ιατρικα ελεγμενο και απο τον ΕΟΦ.
 

komis diablo

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2007
Μηνύματα
601
Κριτικές
6
Like
204
Πόντοι
6
Γεια σαs συναγωνιστεs θα ηθελα να ρωτησω και εγω κατι εχτεs ειχα μια τηλεφωνικη επικοινωνια
με καποιον απο την Μπεργκμαν Κορντ σχετικα με κατι φυσικεs περουκεσ οι οποιεs στεραιωνονται στο κεφαλι με ενα ειδικο τζελ εχει κανειs αναλογη εμπειρια επι του θεματοs γιατι σχεδον με επεισε αξιζει η ειναι μουφα ?????????????
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.352
Πόντοι
4.765
Γεια σαs συναγωνιστεs θα ηθελα να ρωτησω και εγω κατι εχτεs ειχα μια τηλεφωνικη επικοινωνια
με καποιον απο την Μπεργκμαν Κορντ σχετικα με κατι φυσικεs περουκεσ οι οποιεs στεραιωνονται στο κεφαλι με ενα ειδικο τζελ εχει κανειs αναλογη εμπειρια επι του θεματοs γιατι σχεδον με επεισε αξιζει η ειναι μουφα ?????????????
η περουκα ειναι μια προσωρινη λυση.λυνεις το προβλημα προσωρινα!
 

captainXXX

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
14
Like
0
Πόντοι
0
gia sas pedia kai apo mena!thelo n po prosopiki empireia apo bergman kord gia therapeia.Loipon h dikia m periptosh einai araiosh sthn mprostimh perioxh kai sthn koryfh .M eipane pos den mporoysa na kano akoma metamosxeysh ke m protinane  therapeia guro sta 1500 eyro(lefta para pola gia mena mias k eime foithths),H diadikasia eine os exis se analambanoune kana 2 h 3 kala mounakia oi opoies oles eine apo iek aistitikis k den xeroun tipota ma tipota leme kai se plakonoune seo masaz kai sts sampoun k ystera se lazer.To apotelesma?pio ligotera mallia apo pote kai 800 eyro xamena diekopsa thn therapia grigora  eythxos!!laser line clinics tora ,allh apateones kai aytoi eine ontos katharmata giati s plasarouyn ena problima p exeis k se peirazei poly san asteio!!(xexna pia thn amalia ktl).Loipon gia n telionoume opoioi den exete megalo problima regain sampouan k bitamines.Oi alloi na prothmisou dhi  m fenete h pio sobari!


Λοιπόν παιδιά εγώ επιμένω:
  Θα εμπιστευτώ το κεφάλι μου (και την υγεία μου, κατά συνέπεια), ΜΟΝΟ σε κάποιον Πλαστικό Χειρουργό.
  DHI, Bergmann κλπ τα έχουν επιχειρηματίες, που δεν έχουν καμμιά σχέση με την Ιατρική.
Να μην μας παρασέρνουν οι διαφημίσεις. Εξάλλου αυτοί που πληρώνουν τόσα για διαφημίσεις, τα βάζουν "καπέλο" στους πελάτες τους και μας "πουλάνε" και κάτι εικονικές, παπαρ*ές του στυλ "50% έκπτωση", λες και αγοράζουμε πουκάμισο.
 

view

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιαν 2008
Μηνύματα
49
Like
0
Πόντοι
0
Προσωπικά το ριγκέϊν με έχει βοηθήσει πολυ και δεν ειναι πολυ ακριβο. Να πατε στον δερματολόγο να σας δωσει και κάποιο σαμπουάν, πάρτε και βιταμινες.
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
59
Πόντοι
66
Για τα βαψίματα που λέγαμε προ καιρού:

Βλέπω τώρα στην TV τον Βύρωνα Πολύδωρα (MEGA).

Ο τύπος είναι γεννηθείς το 1951 και βγαίνει στο γιαλί (και παντού αλλού βεβαίως) με ένα κεφάλι ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΑΣΠΡΗ τρίχα.

Μα πέστε μου ρε παιδιά:

Είναι δυνατόν ένας άνθρωπος σαν κι αυτόν να δείχνει σοβαρότητα? Τι πα να κάνει δηλαδή, τα 57 του χρόνια να τα δείξει 42?

Αν είναι ποτέ δτνατόν!
 

jammin

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2007
Μηνύματα
339
Like
1
Πόντοι
1
Λοιπόν παιδιά εγώ επιμένω:
  Θα εμπιστευτώ το κεφάλι μου (και την υγεία μου, κατά συνέπεια), ΜΟΝΟ σε κάποιον Πλαστικό Χειρουργό.
  DHI, Bergmann κλπ τα έχουν επιχειρηματίες, που δεν έχουν καμμιά σχέση με την Ιατρική.
Να μην μας παρασέρνουν οι διαφημίσεις. Εξάλλου αυτοί που πληρώνουν τόσα για διαφημίσεις, τα βάζουν "καπέλο" στους πελάτες τους και μας "πουλάνε" και κάτι εικονικές, παπαρ*ές του στυλ "50% έκπτωση", λες και αγοράζουμε πουκάμισο.
καλημέρα.
Το ζήτημα της μεταμοσχευσης με απασχολει έντονα τον τελυαταιο καιρο. Δεν εχω ιδιαιτερο προβλημα (ακομα τουλαχιστον) απλά θα ηθελα οτι κανω να το κανω σχετικά γρηγορα έτσι ωστε να μη φανει καμια τρομερη διαφορα στο πριν και μετα. Οχι οτι με απασχολει βεβαια αμαν αυτο γιατι οτι ειναι να κανω θα το κανω αποκλειστικα και μονο για τον εαυτο μου.
Τεσπα.
Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν εχεις περισσοτερες πληροφοριες για πλαστικους χειρουργους που ασχολουνται με το ζητημα αυτο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom