Νέα

Μεταμόσχευση μαλλιών !

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα deus
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 485
  • Εμφανίσεις 88K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Επισκέπτης
το 2002 πήγα στην Ρωσία μέσα σε όλα είχα και ένα πολύ μεγάλο πρόβλημα με τα δόντια περιοδοντίτιδα και την θεράπευσα εκεί το βασικότερο μέρος της θεραπείας μου έγινε με φυτικά φάρμακα και όχι με χημικά.
εκεί έχουν μεγάλη χρήση τα φυτικά και ομοιοπαθητικά φάρμακα.
και μια και ο λόγος για τα μαλλιά μια και μου λείπουν και εμένα αρκετά μου είπαν ότι [size=20pt]το καλύτερο φάρμακο είναι να κατουράς στην χούφτα σου και μετά με το κάτουρο να αλείφεις το μέρος του κεφαλιού που δεν έχει τρίχες και να κάνεις μασάζ[/size]. 
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
κι αυτο μεσα στην εκπαιδευση των νεων εντασεται??? :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
 
OP
OP
D

deus

Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2007
Μηνύματα
11
Like
0
Πόντοι
0
(το καλύτερο φάρμακο είναι να κατουράς στην χούφτα σου και μετά με το κάτουρο να αλείφεις το μέρος του κεφαλιού που δεν έχει τρίχες και να κάνεις μασάζ)

......Δηλαδη αν δεν κατουρισης  στη χουφτα αλλα σε ενα μπουκαλι και το ριξης σταγονα σταγονα θα εχεις προβλημα ?
Ρε παιδια δεν υπαρχει καποιος που να μπορεί  σοβαρα να πει μια γνωμη για το θεμα

 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
{DHI - DIRECT HAIR IMPLANTATION®
Η νέα μας επαναστατική μέθοδος D.H.I. (Direct Hair Implantation), είναι μία ελάχιστα εισχωρητική μέθοδος μεταφύτευσης μαλλιών που αποτρέπει την ανάγκη αφαίρεσης λωρίδας δέρματος από το πίσω μέρος του κεφαλιού. Γι'αυτό το λόγο δεν υπάρχουν ράμματα και ουλές σε κανένα στάδιο της διαδικασίας.}
  ....Kαλησπερα  ενδιαφερομαι  για μεταμοσχευση διαβασα το παραπανω και  το βρισκω οτι ειναι ακριβως οτι θελω. Γνωριζει κανενας κατι παραπανω? το εχει δοκιμασει κανεις? Οι αλλες εταιριες
δεν εχουν κατι αντιστοιχο? ποσο κοστιζει?  οποιος μπoρει ας βοηθησει please

Υ.Γ Η αλλοι μεθοδο μετην αφερεση ακοθσα οτι πονα αρκετα (μετα την επεμβαση) και πρεπει να φορας καπελλο για 8 με 10 μερες
εγω εκανα 2 επεμβασεις εμφυτευσεις στο laser line clinics.μου βαλανε την καθε φορα απο 1400 τριχοθυλακια.εχω πολυ καλο αποτελεσμα.ο πονος αξιζει τον κοπο.με καπελο θα κυκλοφορεις καμια 15αρια μερες και τις πρωτες μερες θα πρεπει να μην κουραζεσαι καθολου.





Edit AssFiller: ο τίτλος τροποποιήθηκε και έγινε γενικός σύμφωνα με το κύριο ερώτημα.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
μου κοστισε 3500 ευρω η καθε επεμβαση με πολλη παζαρι.μου κανανε αυτη την τιμη γιατι και η μανα μου μαλλον  ειχε κανει μια κατι σε αυτο το κεντρο.πιστευω οτι κοστιζει λιγο παραπανω.την πρωτη επεμβαση την εκανα το νοεμβρη του 2005 και τη δευτερη το μαιο που μας περασε.πρεπει να πας σε καλο κεντρο γιατι αλλιως θα σε κανουνε σκατα και θα σε τραιλανουνε στον πονο
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
το 2002 πήγα στην Ρωσία μέσα σε όλα είχα και ένα πολύ μεγάλο πρόβλημα με τα δόντια περιοδοντίτιδα και την θεράπευσα εκεί το βασικότερο μέρος της θεραπείας μου έγινε με φυτικά φάρμακα και όχι με χημικά.
εκεί έχουν μεγάλη χρήση τα φυτικά και ομοιοπαθητικά φάρμακα.
και μια και ο λόγος για τα μαλλιά μια και μου λείπουν και εμένα αρκετά μου είπαν ότι το καλύτερο φάρμακο είναι να κατουράς στην χούφτα σου και μετά με το κάτουρο να αλείφεις το μέρος του κεφαλιού που δεν έχει τρίχες και να κάνεις μασάζ. 
ναι οι Ρωσσοι ξερουνε και απο μακροζωια ειναι πρωτοι 56 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΣΟς ΟΡΟς ΖΩΗς ΓΙΑ ΤΟΥς ΑΝΤΡΕς.παλι καλα που δε σου πανε να βαλεις και χυσι!!!!!
 

barba-skoyfakias

Μέλος
Εγγρ.
18 Δεκ 2007
Μηνύματα
315
Κριτικές
1
Like
1
Πόντοι
1
το 2002 πήγα στην Ρωσία μέσα σε όλα είχα και ένα πολύ μεγάλο πρόβλημα με τα δόντια περιοδοντίτιδα και την θεράπευσα εκεί το βασικότερο μέρος της θεραπείας μου έγινε με φυτικά φάρμακα και όχι με χημικά.
εκεί έχουν μεγάλη χρήση τα φυτικά και ομοιοπαθητικά φάρμακα.
και μια και ο λόγος για τα μαλλιά μια και μου λείπουν και εμένα αρκετά μου είπαν ότι το καλύτερο φάρμακο είναι να κατουράς στην χούφτα σου και μετά με το κάτουρο να αλείφεις το μέρος του κεφαλιού που δεν έχει τρίχες και να κάνεις μασάζ

Απο κατι τετοιες - να μην πω τι - που ακουγα μου πεσαν εμενα  :grin:
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
μου κοστισε 3500 ευρω η καθε επεμβαση με πολλη παζαρι.μου κανανε αυτη την τιμη γιατι και η μανα μου μαλλον  ειχε κανει μια κατι σε αυτο το κεντρο.πιστευω οτι κοστιζει λιγο παραπανω.την πρωτη επεμβαση την εκανα το νοεμβρη του 2005 και τη δευτερη το μαιο που μας περασε.πρεπει να πας σε καλο κεντρο γιατι αλλιως θα σε κανουνε σκατα και θα σε τραιλανουνε στον πονο
το αποτελεσμα ικανοποιητικο δημητρακι?
 

barba-skoyfakias

Μέλος
Εγγρ.
18 Δεκ 2007
Μηνύματα
315
Κριτικές
1
Like
1
Πόντοι
1
[quote author=psaxnw μαλλια ε? link=topic=23403.msg344510#msg344510 date=1200508129]
το αποτελεσμα ικανοποιητικο δημητρακι?
[/quote]

Χωρις παρεξηγηση... :grin:
 

LEFTY2

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2006
Μηνύματα
3.593
Κριτικές
1
Like
110
Πόντοι
16
Αντε παιδια καλοφορετα
 

barba-skoyfakias

Μέλος
Εγγρ.
18 Δεκ 2007
Μηνύματα
315
Κριτικές
1
Like
1
Πόντοι
1
εμ πσαχνω και καμια τριχα...η αληθια να λεγεται...αλλιως θα καταντησω σαν εσενα με σκουφακι μονιμως....χιχιχιχιι!!!

:2funny: :2funny:
Ρε μολις παρω το ΛΑΦΚΑ εφυγα για Ρωσια καρφωτος.... :grin: :grin:
 

azaas

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2006
Μηνύματα
671
Κριτικές
11
Like
6
Πόντοι
5.765
μεγαλη επυτηχια.δεν ειμαι πια καραφλος!!

Και πόσο πιο όμορφος και γόης έγινες, δε μας είπες  :)

Σε αυτό στηρίζονται οι κλινικές και χρεώνουν τον κώλο τους : στη ματαιοδοξία και φιλαρέσκεια του ανθρώπου.
Και καλά οι άντρες, πάνε για μαλλιά, άντε καμμιά μυτόγκα ή τίποτα αυτάρες. Οι γυναίκες που πάνε για ολικό rebuild, τζιράρουν τρελό χρήμα.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
Και πόσο πιο όμορφος και γόης έγινες, δε μας είπες  :)

Σε αυτό στηρίζονται οι κλινικές και χρεώνουν τον κώλο τους : στη ματαιοδοξία και φιλαρέσκεια του ανθρώπου.
Και καλά οι άντρες, πάνε για μαλλιά, άντε καμμιά μυτόγκα ή τίποτα αυτάρες. Οι γυναίκες που πάνε για ολικό rebuild, τζιράρουν τρελό χρήμα.
κατα ρχην μενω στη Ρωσσια μονιμα και οχι στην Ελλαδα εδω και 15 χρονια σαν πορνομεταναστης.ειδα τρομερη διαφορα.δειχνω πολυ νεοτερος πολυ πιο ωραιος και εχω πολυ περισσοτερες γκομενες.δεν χανω αυτες που θελουνε τους νεους.αν ζουσα Ελλαδα δεν θα με πολυεννοιαζε γιατι Ελλαδα μονο στη Φυλης γαμας δυστηχως.γι αυτο και εφυγα!!!!
 

captainXXX

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
14
Like
0
Πόντοι
0
Η συγκεκριμένη μέθοδος είναι πολύ παλιά και είχε εγκαταληφθεί γιατί έχει πολλά και σοβαρά μειονεκτήματα. Επανήλθε από την DHI μόνο, για λόγους marketing.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
Βρήκα αυτό το videaki στο metacafe για το θέμα της Μικρομεταμόσχευσης. Νομίζω ότι είναι ενδιαφέρον:
δεν ξερω παντος το αποτελεσμα που ειδα στο βιντεακι δεν ηταν και πολυ καλο.του βαλανε το πολυ 700 τριχοθυλακια.το καθε τριχοθυλακιο βγαζει 2,3 τριχες πςριπου.και οπως καταλαβα εγγυηση δεν σου δινουνε!δεν ειναι και τοσο ανωδυνη η επεμβαση.αλλα εγω δεν μπορουσα να ειμαι καραφλος!εχανα παρα πολλες γκομενες!!!!μην σας κορο'ι'δευνε αν θελει κανεις καλο πρεπει να κανει 2 επεμβασεις απο 1300-1400 τριχοθυλακια η καθε μια οπως εκανα εγω.ολα εξαρτονται απο τη δοτρια περιοχη στο πισω μερος του κεφαλιου.απο το αν ειναι εκει πυκνα τα μαλλια.εγω ειχα γαματο αποτελεσμα.παντος εχω δει πολλους που το αποτελεσμα ητανε χαλια!!!
 

konet

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2006
Μηνύματα
63
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
0
Το γεγονός οτι ο γιατρός στο βίντεο έιναι ψιλοκαράφλας, δεν σας προβληματίζει καθόλου?
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
Υ.Γ. πριν φτασεται στη μεταμοσχευση.δοκιμαστε να σωσεται τα μαλλια που σας εχουν μεινει.το καλητερο φαρμακο ειναι το regaine 5% minoxilid το συστατικο.εγω για 5-6 χρονια ειχα σταματισει την τριχοπτωση.μετα το 5 ετος που το χρισημοποιουσα αρχισα να καραφλιαζω 30 χρωνων περιπου.κοστιζει καμια 50αρια ευρω το μπουκαλακι.υπαρχει και σαμπουαν λεγεται prigaine.μην περιμενεται θαυματα οτι θα βγαλεται μαλλια.απλως σταματαει την τριχοπτωση.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom