Νέα

Mercedes ειναι οντως αξιοπιστα και αντεχουν στον χρονο?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jean-Claud
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 66
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.644
Like
14.668
Πόντοι
3.656
αναδουλεια έχεις  :effemine: :gay: :gay: :gay: :gay: ή δεν κατέβηκες ακόμα Συγγρού?


τυπε συγχωρεσε τα νευρακια του πιπαλεκου      :S :S :S
ειναι τωρα στην διαδικασια αλλαγης φυλου και αυτος για να γινει τραβελος και οι ορμονες εχουν παρενεργειες    :S :S :S
 

patroklos43

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2017
Μηνύματα
91
Κριτικές
16
Like
714
Πόντοι
990
εμενα που μου χε δανεισει ο θειος μου μια Ε200 πενταθυρη πηγαινε πενα το εργαλειο...βεβαια καθε γκαζια και 5ευρω...δεν εβγαινα και το στειλα...παντως κρατανε στο χρονο σιγουρα..ολοι οι ταριφες το λενε  ;)
 

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.810
Κριτικές
20
Like
12.615
Πόντοι
4.546
Προτιμώ τα Seat.
 

Yuma

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2015
Μηνύματα
1.125
Like
42
Πόντοι
16
Όποιος θέλει άνθεκτικό στόν χρόνο άμάξι, ΜΟΝΟ Γιαπωνέζικο...

Όποιος θέλει αύτό, ΣΥΝ πολυτελές άμάξι, ΜΟΝΟ Lexus...

 

nordalta

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.249
Like
334
Πόντοι
36
μαυρο καπακι εχει όχι κοκκινο.εχω ακουσει ότι οι κινητήρες των mercedes  βγαζουν ανετα 500000km οποτε με 20000 το χρονο που κανω περιπου  ανετα το κραταω μια 10 ετια.αυτο που με φοβιζει είναι μια βλαβη στο αυτοματο κιβωτιο ταχυτητων
φιλε μακρυα..... αν εχει προβλημα το αυτοματο κιβωτιο ταχυτητων,αμα κολαει που και  που η αργει να μπει η ταχυτητα σημανει οτι ειναι κοντα στο  να παραδωσει πνευμα.ειναι η δευτερη πιο ακριβη επισκευη μετα την αλλαγη μηχανης γιατι αλλαζει ολο μαζι το σασμαν και οχι καποιο κομματι.για αυτο και ο τυπος το εχει βαλει τοσο φτηνα.
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
656
Πόντοι
146
μιας και βρηκα μια c200 w203 04 μεταχειρησμενη σε καλη τιμη αλλα με μονο μειων τα χιλιόμετρα που εχει το αμαξι 230.000km είμαι σε διλλημα αν είναι σωστη η κινηση της αγορας της.
εχοντας ρωτησει 2 κατοχους mercedes μου εχουν πει τα καλυτερα.
ποια η γνωμη σας για την αξιοπιστια των mercedes την αντοχή τους στο χρονο και στα χιλιόμετρα αλλα και το κοστος των ανταλλακτικών?

Γενικά αξιόπιστα. Ακριβά ανταλλακτικά και εργασία. Σκέψου την δυνατότητα επιτόπου ελέγχου πριν αποφασίσεις πχ ή εναλλακτικά σε συνεργείο που εμπιστεύεσαι .

Ζήτα αριθμό πλαισίου και τσέκαρε ιστορικό παραγγελίας ανταλλακτικών μέσω αντιπροσώπου .

Τα ποιο πολλά, ειδικά εισαγωγής τρίτο συχνά  χέρι , έχουν γυρισμένα χιλιόμετρα. Δεν ξέρω την ατζέντα σου όμως  προσωπικά δεν θα αγόραζα αμάξι 15ετιας αλλά θα προτιμούσα κάτι με τα μισά του χρόνια χαμηλότερης κατηγορίας πιθανά  σχιστοματικο για λόγους αξιοπιστίας .
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.644
Like
14.668
Πόντοι
3.656
ρε καραγκιοζη κρυφοπουστα θα πρεπει σε ολα τα θεματα να πεταγεσε σαν κλανια ? αστο διαλο μουλε καταντησες αηδια.


warnmute.gif
 [/color[/URL]]



πουτσα τυπε      :grin: :grin: :grin: :zfuck:
ελα ρουφηξε την τωρα,αυτο που ξερεις να κανεις καλυτερα      :2funny: :2funny: :2funny: :gay: :effemine:
 

LanciaRallye037

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Φεβ 2016
Μηνύματα
773
Κριτικές
42
Like
2.605
Πόντοι
5.196
μιας και βρηκα μια c200 w203 04 μεταχειρησμενη σε καλη τιμη αλλα με μονο μειων τα χιλιόμετρα που εχει το αμαξι 230.000km είμαι σε διλλημα αν είναι σωστη η κινηση της αγορας της.
εχοντας ρωτησει 2 κατοχους mercedes μου εχουν πει τα καλυτερα.
ποια η γνωμη σας για την αξιοπιστια των mercedes την αντοχή τους στο χρονο και στα χιλιόμετρα αλλα και το κοστος των ανταλλακτικών?
Αν υπάρχει πλήρες ιστορικό συντήρησης, προχώρα το!!!! Είναι απ τις τελευταίες "καλές" Μerc...


Όποιος θέλει άνθεκτικό στόν χρόνο άμάξι, ΜΟΝΟ Γιαπωνέζικο...

Όποιος θέλει αύτό, ΣΥΝ πολυτελές άμάξι, ΜΟΝΟ Lexus...
Κάποτε (πριν 7/8 χρόνια) ήταν έτσι. Τώρα μόνο στα καθαρά Ιαπωνικά ισχύει εν μέρει. Για τα Lexus συμφωνώ.

Απο τη στιγμή που η συναρμολόγηση γίνεται σε τρίτες χώρες (Τουρκία κλπ) δεν μπορείς να εμπιστεύεσαι τίποτα.
 

GEORGE G

Σπουδαίος
Εγγρ.
14 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.337
Κριτικές
48
Like
1.798
Πόντοι
2.426
μιας και βρηκα μια c200 w203 04 μεταχειρησμενη σε καλη τιμη αλλα με μονο μειων τα χιλιόμετρα που εχει το αμαξι 230.000km είμαι σε διλλημα αν είναι σωστη η κινηση της αγορας της.
εχοντας ρωτησει 2 κατοχους mercedes μου εχουν πει τα καλυτερα.
ποια η γνωμη σας για την αξιοπιστια των mercedes την αντοχή τους στο χρονο και στα χιλιόμετρα αλλα και το κοστος των ανταλλακτικών?

Οι συγκεκριμένοι κινητήρες πάσχουν από εσωτερικές διαρροές λαδιού στην καλωδίωση που βρίσκεται δίπλα σε κάθε εκκεντροφόρο και μέσω των καλωδιώσεων φτάνει λάδι στον εγκέφαλο και τους καταστρέφει, όπως και τους 2 αισθητήρες Λ. Το εργοστάσιο έχει βγάλει οδηγία για εγκατάσταση ελαιοπαγίδων και αλλαγή των καλωδιώσεων αυτών αν είναι προχωρημένη η διαρροή λαδιού (που δεν φαίνεται εξωτερικά, αλλά ελέγχεται σε διαγνωστικό μηχάνημα της Mercedes). H τιμή που το βρήκες είναι νορμαλ. Από €5.000 και κάτω μιλάμε για καλή τιμή...
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
μερσεντές α κλας εχει και η γκομενα μου και μια ξαδερφη μου
και οι 2 το μετανοιωσανε όταν εσπασε ο καθρεφτης ο εξωτερικος.
μεταχειρισμένος ή ιμιτασιόν δεν υπηρχε πουθενα και τους κοστισε πανω από 400 ευρω.
εν τω μεταξυ μεταχειρισμενο καθρεφτη ηλεκτρικο και θερμαινομενο σε χιουνται βρηκαμε με 30 ερυω και η αντιπροσωπεια τον χρεωνε 70.
ΚΛΕΦΤΕΣ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΠΟΥΛΑΝΕ ΟΝΟΜΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΘΡΕΦΤΑΚΙ.
μη μου πει κανεις καμμια μαλακια ότι οι καθρεφτες της μερσεντές εχουν καμμια διαφορα στην ποιοτητα από τους κορεατικους γιατι θα του σπασω το κεφαλι.
ΜΗΝ ΠΕΤΑΤΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΑΣ.
 

nordalta

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.249
Like
334
Πόντοι
36
μερσεντές α κλας εχει και η γκομενα μου και μια ξαδερφη μου
και οι 2 το μετανοιωσανε όταν εσπασε ο καθρεφτης ο εξωτερικος.
μεταχειρισμένος ή ιμιτασιόν δεν υπηρχε πουθενα και τους κοστισε πανω από 400 ευρω.
εν τω μεταξυ μεταχειρισμενο καθρεφτη ηλεκτρικο και θερμαινομενο σε χιουνται βρηκαμε με 30 ερυω και η αντιπροσωπεια τον χρεωνε 70.
ΚΛΕΦΤΕΣ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΠΟΥΛΑΝΕ ΟΝΟΜΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΘΡΕΦΤΑΚΙ.
μη μου πει κανεις καμμια μαλακια ότι οι καθρεφτες της μερσεντές εχουν καμμια διαφορα στην ποιοτητα από τους κορεατικους γιατι θα του σπασω το κεφαλι.
ΜΗΝ ΠΕΤΑΤΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΑΣ.
σε παρομοια περιπτωση που ξερω για καθρεπτη τον πηραν απο γερμανια απο ιντερνετ....πολυ πολυ πιο φτηνα απο εδω
 

Yuma

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2015
Μηνύματα
1.125
Like
42
Πόντοι
16
Αν υπάρχει πλήρες ιστορικό συντήρησης, προχώρα το!!!! Είναι απ τις τελευταίες "καλές" Μerc...

Κάποτε (πριν 7/8 χρόνια) ήταν έτσι. Τώρα μόνο στα καθαρά Ιαπωνικά ισχύει εν μέρει. Για τα Lexus συμφωνώ.

Απο τη στιγμή που η συναρμολόγηση γίνεται σε τρίτες χώρες (Τουρκία κλπ) δεν μπορείς να εμπιστεύεσαι τίποτα.

Ναί, νά προσέχεις σέ ποιά χώρα είναι συναρμολογημένο, σίγουρα...

Είχα Toyota Tercel AWD τού 1983, Toyota Corolla FX τού 1988, Toyota Tacoma LX τού 1996, Toyota Yaris τού 2006, καί τό τωρινό μου είναι Toyota Venza τού 2014. ΜΗΔΕΝ προβλήματα μέ όλα αύτά.

ΠΟΤΕ γερμανικά άμάξια όχι μόνο γιατί είναι προβληματικά, άλλά γιατί είναι προβληματικοί καί οί γερμανοί, μάς μισούν...

ΣΤΑΜΑΤΑΤΕ νά άγοράζετε γερμανικά ότιδήποτε...
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.247
Like
21.200
Πόντοι
5.506
Ναί, νά προσέχεις σέ ποιά χώρα είναι συναρμολογημένο, σίγουρα...

Είχα Toyota Tercel AWD τού 1983, Toyota Corolla FX τού 1988, Toyota Tacoma LX τού 1996, Toyota Yaris τού 2006, καί τό τωρινό μου είναι Toyota Venza τού 2014. ΜΗΔΕΝ προβλήματα μέ όλα αύτά.

ΠΟΤΕ γερμανικά άμάξια όχι μόνο γιατί είναι προβληματικά, άλλά γιατί είναι προβληματικοί καί οί γερμανοί, μάς μισούν...

ΣΤΑΜΑΤΑΤΕ νά άγοράζετε γερμανικά ότιδήποτε...



Τα γιαπώνια μας αγαπάνε τύπε ουα ουα
 

Yuma

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2015
Μηνύματα
1.125
Like
42
Πόντοι
16
Τα γιαπώνια μας αγαπάνε τύπε ουα ουα

Φιλαράκο, οί Γιαπωνέζοι μάς άγαπάνε όσο δέν άγαπάμε έμείς τόν έαυτό μας...

Έζησα καί έργάστηκα στό Sapporo, Hokkaido, στήν βόρειο Ίαπωνία γιά 3 χρόννια καί ταξίδεψα παντού στήν χώρα...

Είδα άγάλματα Έλλήνων φιλοσόφων καί πολεμιστών σέ ΚΑΘΕ πόλη μέ τά όνόματα γραμμένα στά Έλληνικά καί στά Γιαπωνέζικα, Ίπποκράτειο νοσοκομείο στό Τόκυο, Γιαπωνέζους νά μαθαίνουν Έλληνικά στά σχολεία τους καί Γιαπωνέζους νά ΜΕΛΕΤΟΥΝ είς βάθος Έλληνική φιλοσοφία...

Έμείς φυσικά τά ξέρουμε όλα, είμαστε ό έξυπνότερος λαός τού κόσμου, έ;

Ή ΜΑΛΑΚΙΑ μερικών έδώ στό bou καί έξω στούς δρόμους ΔΕΝ έχει όρια...
 

pokerFace

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2018
Μηνύματα
561
Like
23
Πόντοι
6
Ναί, νά προσέχεις σέ ποιά χώρα είναι συναρμολογημένο, σίγουρα...

Είχα Toyota Tercel AWD τού 1983, Toyota Corolla FX τού 1988, Toyota Tacoma LX τού 1996, Toyota Yaris τού 2006, καί τό τωρινό μου είναι Toyota Venza τού 2014. ΜΗΔΕΝ προβλήματα μέ όλα αύτά.

ΠΟΤΕ γερμανικά άμάξια όχι μόνο γιατί είναι προβληματικά, άλλά γιατί είναι προβληματικοί καί οί γερμανοί, μάς μισούν...

ΣΤΑΜΑΤΑΤΕ νά άγοράζετε γερμανικά ότιδήποτε...
Έτσι τύπε. Η πρώην γκόμενα μου ήθελε να το παίξει μούρη αγοράζοντας μερσεντές. Ενώ της είχα πει να αγοράσει ιαπωνικό αυτοκίνητο ή οποιοδήποτε άλλο ΕΚΤΟΣ απο γερμανικό. Δεν με άκουσε, έκανε του κεφαλιού της το αγόρασε, και τότε την χώρισα.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.247
Like
21.200
Πόντοι
5.506
Φιλαράκο, οί Γιαπωνέζοι μάς άγαπάνε όσο δέν άγαπάμε έμείς τόν έαυτό μας...

Έζησα καί έργάστηκα στό Sapporo, Hokkaido, στήν βόρειο Ίαπωνία γιά 3 χρόννια καί ταξίδεψα παντού στήν χώρα...

Είδα άγάλματα Έλλήνων φιλοσόφων καί πολεμιστών σέ ΚΑΘΕ πόλη μέ τά όνόματα γραμμένα στά Έλληνικά καί στά Γιαπωνέζικα, Ίπποκράτειο νοσοκομείο στό Τόκυο, Γιαπωνέζους νά μαθαίνουν Έλληνικά στά σχολεία τους καί Γιαπωνέζους νά ΜΕΛΕΤΟΥΝ είς βάθος Έλληνική φιλοσοφία...

Έμείς φυσικά τά ξέρουμε όλα, είμαστε ό έξυπνότερος λαός τού κόσμου, έ;

Ή ΜΑΛΑΚΙΑ μερικών έδώ στό bou καί έξω στούς δρόμους ΔΕΝ έχει όρια...



Ενταξει ρε τυπε, εχω αλλαξει και γω 4 γιαπωνια αυτοκινητα αλλα εχω παρει και γαλλους και γερμανο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom