Νέα

Mercedes ειναι οντως αξιοπιστα και αντεχουν στον χρονο?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jean-Claud
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 66
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Yuma

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2015
Μηνύματα
1.125
Like
42
Πόντοι
16
Και οι Γερμανοί μάς αγαπάνε φίλε.

Ελληνικό εστιατόριο σε κάθε γερμανικό χωριό.

Τρελλαίνονται για tzatziki.

Βέβαια καί μάς άγαπάνε, άπό τήν έποχή τού Άλάριχου μάλιστα...
Γιά δές καί αύτό...γέλιο μέν άλλά καί μεγάλες άλήθειες...

 

AFESAYTOIS

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2017
Μηνύματα
146
Like
21
Πόντοι
1
Υπάρχει ενα Αμερικάνικο σάιτ,
που αξιολογεί ολα τα αυτοκινητα, για Μερκ C200 βγαζει reliability report 50 αλλά φυσικά αναφερεται σε αυτοκινητα εισαγωγης 'η συναρμολογησης ΗΠΑ.
Καμία σχέση με αυτά που εισαγει η Ελληνική αντοπροσωπία.
Εδώ πληρώνουμε πολύ περισσότερα απο αυτό που πραγματικά αγοράζουμε.
 

Yuma

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2015
Μηνύματα
1.125
Like
42
Πόντοι
16
Ασχετο αλλά επειδή το είχα ξανα ψάξει:To Tacoma  φτιάχνοταν στις ΗΠΑ

Άκριβώς. Τό Tacoma ήταν φτιαγμένο στίς Η.Π.Α. καί συγκεκριμένα στήν Καλιφόρνια.
Φώτο άπό τήν έκδρομή στήν έρημο άνατολικά τού Λός Άντζελες μέ τό 10 έτών Τacoma καί 35 έτών Καλιφορνέζα πρών μου.
 

Συνημμένα

  • 9Oct2006.jpg
    9Oct2006.jpg
    476,2 KB · Εμφανίσεις: 24

968

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Φεβ 2018
Μηνύματα
1.530
Like
7.160
Πόντοι
1.056
μηχανικο ή αυτοματο;
 

Yuma

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2015
Μηνύματα
1.125
Like
42
Πόντοι
16
Έτσι τύπε. Η πρώην γκόμενα μου ήθελε να το παίξει μούρη αγοράζοντας μερσεντές. Ενώ της είχα πει να αγοράσει ιαπωνικό αυτοκίνητο ή οποιοδήποτε άλλο ΕΚΤΟΣ απο γερμανικό. Δεν με άκουσε, έκανε του κεφαλιού της το αγόρασε, και τότε την χώρισα.

Έτσι ΜΠΡΑΒΟ! Καλά τής είπες καί καλά τής έκανες...
 

Velociraptoras

Σεβαστός
Εγγρ.
8 Σεπ 2013
Μηνύματα
5.155
Κριτικές
35
Like
4.463
Πόντοι
2.046
Για ανταλλακτικά Mercedes (είτε γνήσια,  είτε ίδια παρτίδα με τα γνήσια αλλά χωρίς στο "αστέρι" /  δλδ ο προμηθευτής που τα βγάζει για την Mercedes Benz, βγάζει και τα ίδια με την δική του επωνυμία, παλι δυο χρόνια εγγύηση έχει σαν ανταλλακτικό), πας στον Κανελλόπουλο, παράλληλα με την Λεωφορο Αθηνών (Σερρών 77) και θα βρεις ότι ζητήσεις ! Τα παιδιά εκεί είναι γνώστες κ έχουν προτάσεις για τα πάντα .. Τους εμπιστεύομαι από το 2008 ..

Καλό είναι ο καθένας να έχει την δική του "καβάτζα" όσον αφορά το service του (αυτό αφορά ότι αυτοκίνητο κ αν έχει). Λίγο πολύ όλοι τις έχουμε.

Σε μεταχειρισμένο εγώ θα έδινα ένα μπουρμπουάρ στον αρχιμηχανικό ενός συνεργείου κ απο το πλαίσιο του αυτοκινήτου μπορεί να σου βρει ΟΛΟ το ιστορικό του.. Εκτός κ αν πέσεις στην περίπτωση παραχάραξης (πολύ σπάνιο ..)

Τώρα για τα lexus που είπε ένας φιλος πιο πάνω, όλα καλά κ όλα άγια .. Αντε κ το πέρνεις ..
Που το φτιάχνεις αν σου κάτσει η στραβή και ΔΕΝ μένεις Αθήνα ή αντε κ μια θεσσαλονίκη λεω εγώ τώρα .. θα το πας σε συνεργειο TOYOTA ?
Tυπε η lexus της ΤOYOTA ειναι φυσικα και θα πας σε συνεργειο ΤΟΥΟΤΑ
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom