Νέα

Με τον κομμουνισμο γαμάμε καλύτερα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kostas3d
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 129
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

medaphoar

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαρ 2007
Μηνύματα
154
Κριτικές
41
Like
0
Πόντοι
11
Τα ορια σου δεν εχουν να κανουν σε τiποτα με την υπαρξη της τυχης.O κρατισμος σιγουρα,η γραφειοκρατια προυπηρξε πολυ πριν οποτε δε μπορουμε να κρινουμε κατα ποσο ειναι κυριο γνωρισμα του.Παντως στην ελλαδα το δημοσιο δεν ειναι τοσο μεγαλο οσο διατεινεσαι.Τα ποσοστα των εργαζομενων ως προς τον ενεργο πληθυσμο στον ευρυτερο δημοσιο ελληνικο τομεα ειναι παρομοια με αυτα της Αγγλιας και της Γερμανιας.Δεν ειπα οτι εχουν σχεση με τις ρωσσιδες μετα το 91.Απαντησα στο επιχειρημα της αιδους που διακρινει τους ελληνες εναντι των ρωσσων που υποστηριξε ο παιχτης και αντιπαρεβαλα το παραδειγμα της επαγγελματικης δραστηριοποιησης των ελληνιδων οταν βρεθηκαν σε παρομοιες οικονομικες δυσκολιες.
 

gatoni9

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιαν 2008
Μηνύματα
448
Like
1
Πόντοι
1
Τύπε κι εγω έτσι νόμιζα, ωσπου την έπεσα σε μια Γεωργιανή...καλό μιλφάκι...
Αρχισα τις παπαριες για να την εντυπωσιασω, ξερεις εμεις στη Δυση...ελευθερια, δημοκρατια...μπλα μπλα, εσεις κουμουνισμο και φτωχεια κτλ κτλ Σταλιν, γκουλαγκ κτλ κτλ

Ξερεις τι μου ειπε το μιλφακι και μ' εστειλε ; "Εγκω παλι νομιζω με Σταλλλιν καλλλλύτερα ! Ειχαμε ολοι ντουλεια και νοσοκομεία και κατολου ανεργκία. Κι εσεις εντω λετε ντιμοκρατια, ντιμοκρατια κι ολο παπαντρεο και καραμαλη ακούω "(φαινεται είχε ερθει Ελλάδα μετα τον κινεζο). Και τι να τη γκανω τη ελεφτερία και τις εκλουγες, άμα ντεν εχω ντουλεια και πανεπιστημιο γκια τα παιντιά μου;

Ψιλοκώλωσα και της λεω, καλα ενταξει , τοτε αφου εισασταν καλύτερα γιατι ριξατε τον κουμουνισμο ; Και γιατι φυγατε μετα ολοι στη δυση ; Και λεει, κοιτα ουτε και με κουμουνιστι ήταν καλα, αλλα τωρα με καπιταλισμο ντεν εχει τίποτα για μας. Ολα οι πλουσιοι και η μαφια, τωρα ντεν μπορω να κανω τιποτα γκια τα παιντια μου, ειμαστε πολυ φτωχοι πια !
Η μετάβαση απο τον κομμουνισμό στην κανονική ζωη φίλε μου θέλει πολλά χρόνια,δε βλέπεις την Ρωσσία?Ακόμα να συνέλθει πλήρως.Η μόνη χώρα που σχετικά έκανε μεγάλα βήματα προς τα εμπρός και απέδωσαν καρπούς είναι η Σλοβακία.Στην Ουκρανία δεν σφάζονται για το αν μαζί με την Ουκρανική σημαία πρέπει να υψώνεται και η κομμουνιστική.Σε 20-30 χρόνια θα ναι καλύτερα και στην Γεωργία....
 
OP
OP
kostas3d

kostas3d

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2009
Μηνύματα
733
Like
5
Πόντοι
6
Απο τη στιγμη που δε πιστευεις στη τυχη ποιος ο λογος να τη παρεις υποψη σου στα μοντελα?Γνωστης ολων των επιστημων δεν υποστηριξα οτι ειμαι αλλα γνωριζω την εφαρφογη της στατιστικης και των πιθανοτητων σε πολλους τομεις αλλων επιστημων.Οταν γραφεις "κομμουνιστικο (γραφειοκρατικο , τεραστιο δημοσιο)" δεν εννοεις οτι ειναι βασικα του χαρακτηριστικα?Για το τελευταιο ρωτα να μαθεις αρχοντοπουλο.
To παλληκαρι για να σου απαγγείλει κανα ποιημα ειναι και καμια λογοτεχνική αναλυση για την εμβαθυνση στην τυχαιοτητα.Σιγά μην ξέρει να σου πει για εξίσωση του schroedringer και την πιθανοτητα ευρεσης της θεσης του ηλεκτρονίου...Kατι τετοιοι μαλακες ειναι και μεσα στη βουλη και το μονο που ξερουν είναι νομικά και καμια ιστορική λογοτεχνία και μας εχουν φουνταρει απατους....
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.091
Πόντοι
20.605
δεν θελω να συνεχισω το διαλογο γιατι δεν θα οδηγησει πουθενα
ειδικα οταν θιγονται τα πιστευω καποιων και αρχιζουν τις προσωπικες επιθεσεις
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
23.709
Κριτικές
6
Like
8.876
Πόντοι
1.686
ο Κομμουνισμός είναι το καλυτερο πολιτικο συστημα.
Για τις άλλες χωρες .
Για να γαμαμε τις Μουναρες τους .
Τις Κομμουναρες .
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
γ) δεν καταλαβαινω τι θελεις να πεις για τις ελληνιδες μετα τον 2ο παγκοσμιο και ακομα περισσοτερο τι σχεση εχουν με τις ρωσιδες μετα το 91...

Την τρούμπα τη στελέχωναν... ντόπιες παίχτριες. Δεν υπήρχε τότε... ελεύεθερη μετακίνηση :cheesy:
 

Επισκέπτης
Ότι τώρα, όλα τα μπουρδέλα , στριπ , κωλόμπαρα , μασάζ , υπηρεσίες ct-cg
παγκοσμίως , σε όλες τις ηπείρους , στελεχώνονται κυρίως από κοπέλες του πρώην υπαρκτού ,
το αμφισβητεί κανείς;;;;;

Προσωπικά πρέπει να έχω γαμήσει κάπου 1000 cg ,καμιά 300 σε ρδέλα ,άλλες 300 πες σε μασατζίδικα , καμιά 50άρα σε πιάτσες , καμιά 20αριά ct εκτός ελλάδος όλα
και το 99% ήταν ανατολικο-ευρωπαίες.Μέχρι πριν μερικά χρόνια κυρίως ρωσίδια,
μετά και ρουμάνες , βουλγάρες κτλ κτλ
 

Επισκέπτης
ο Κομμουνισμός είναι το καλυτερο πολιτικο συστημα.
Για τις άλλες χωρες .
Για να γαμαμε τις Μουναρες τους .
Τις Κομμουναρες .

Πριν καραρεύσει , ήταν ακόμη καλύτερα , γιατί τις γαμούσες και φθηνά.
Μετά η ελεύθερη αγορά ανέβασε τις τιμές
Το κακό με εμάς που δεν έχουμε κλείσει τα 40,
είναι ότι χάσαμε τις εποχές που πήγαινες Βουλγαρία
με 50 καλτσόν bic και 50 οδοντόκρεμες
και έχανες 20 κιλά και κανά νεφρό από το πολύ γαμήσι ...

Τους ζηλεύω πολύ κάτι 50άρηδες,
ειδικά Σαλονικιούς που πρόλαβαν αυτά τα μεγαλεία.
 

Επισκέπτης
Εεε δεν είχαν τι να κάνουν οι κοπέλες σε εκείνες τις χώρες κ όλη μέρα γαμιόντουσαν,στην συνέχεια που έπεσαν τα καθεστώτα κ ήρθε πείνα είπαν να ζήσουν με την τέχνη τους.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom